<t> UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 15 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 KATHOLIEKE FILMPRODUCTIE Wat wil de Stichting: Gezinsfilm? Menigeen, die deze vraag stelt, had het gemakkelijk kunnen weten. In alle kranten van Nederland is erover geschreven; op meer dan 60 plaatsen is er bij propaganda - avond over gesproken. In kort bestek zullen wij de vragen nog eens beantwoorden. De Nederlandsche R. K. Bond voor Groote Gezinnen en het Filmfront helbben een jaar geleden het initiatief genomen tot het oprichten van een Comité, dat zich tot doel zou stielen: te komen tot de eerste film van de Nederl. Kath. filmproductie, name lijk, die film die de katholieke gedachte van het gezinsleven tot uitdrukking zou brengen. Vandaar de naam: Gezinsfilm. De voorspoedige ontwtikkeliing van zaken noodzaakte dra het Comité zich in een Stichting om te zetten. Als eerste doel van de Stichting is gesteld: Filmproductie, waarin de katholieke gedachte wordt uitge drukt terwijl als eerste film een Gezinsfilm zal worden gemaakt. De bedoeling derhal ve is, later ook met andere films te komen, ernstige en amusementsfilms, mits maar de katholieke gedaohte tot grondslag ligt. We leggen de nadruk op het woord: ka tholiek, omdat wij overtuigd zijn, dat even als op elk ander gebied van het maatschap pelijk leven, ook hier neutraliteit voor ons, Katholieken, absoluut geen waarde heeft. Wij willen derhalve als katholieken het terrein van de film betreden, en wij ver trouwen dat juist hierom, geheel Katholiek Nederland achter ons zal staan. Zullen wij dan met deze film de groote massa bereiken? Laten we eerst zeggen, dat wy met alle ernst er naar ziullen streven om de te geven filmer, aan te bieden: hét beste van het het beste. Het Filmfront, dat in deize zaken als hoogste instantie deskundig mag worden geacht, blijft er borg voor. Na vol einding zullen wij deze film aanbieden aan het bioscoopbezoekend publiek, aan allen, die meeleven met onze actie. Wij zullen niet nalaten ook internationaal contact te zoeken. Zoo willen wij langzaam maar zeker mede beinvloeden het nu nog neu trale filmwezen naar de wenschen en de inzichten van onzen H. Vader den Paus. Het is natuurlijk ondoenlijk om nu reeds over de heele lijn in finesses aan te geven, hoe alles zich ontwikkelen zal. Er zal met voorzichtigheid en beleid worden voortge gaan. De mannen, die ons omringen, zullen medewerken, dat alles zich zóó ontwikkelt, dat deze actie niet tot ondergang gedoemd worde, maar tot eer en vreugde moge strek ken van ons katholiek volk. God geve daar over Zijn zegen. Wij zullen binnenkort in staat zijn weer de nieuwe phase van verdere vooruitgang te melden. Het eenigst noodige op het oogenhlik is, dat alle Katholieken van Nederland mede helpen om te slagen. Met groote voldoening mogen we constateeren, dat in stad en dorp over het geheele land wordt medegewerkt door alle rang en stand. Doch niemand blijve achter. Wij vragen Uwe hulp, priesters en reli gieuzen, diie zulk een machtigen invloed kunt uitoefenen. Wij vragen uwe hulp, leiders van ons volk, ook door middel van uw organisaties. Wij vragen uwe hulp, Katholieken van Nederland. Wij zijn steeds gaarne bereid alle goede en ernstige adviezen in overweging te nemen, u nader onzer plannen in ruime mate te ontvouwen, doch blijft niet achter met uwe moreele en finacieele steun. Het gironummer van den penningmeester is: Comité Gezinsfilm, Zevenbergen 247555. Laten wij, allen één, deze actie beschou wen als de vijfde emancipatie van ons Ne- derlandsch Katholiek volk. Na het bouwen der kerken, na het bezit onzer eigen scholen, na de uitbouw onzer eigen katholeike pers, na de gevierde KJt.O., nu onze eigen Katholieke filmpro ductie, nu eerst onze Gezinsfilm. P. JUSTINUS JANSSEN O P.M., Voorzitter Stichting Gezinsfilm, Weert. DUITSCHERS NAAR NEDERLAND. Minder belemmeringen aan het toeristen verkeer in den weg gelegd? Naar het „Handelsblad" van de meest bevoegde zijde verneemt, is tegelijk met het afsluiten van het Duitsch-Nederland- sche transferverdrag een overeenkomst ge parafeerd, waarbij het toeristenverkeer van Duitschland naar Nederland minder belem meringen in den weg wordt gelegd dan tot op heden het geval is. Het geldt hier een geheel aparte regeling, welke wel is waar onafhankelijk van het transferverdrag is tot stand gekomen, maar die toch zeer wel verband daarmede houdt. Is het blad wel ingelicht, dan is dit z.g. Reise-Abkamimen mogelijk geworden door een kleine verbetering in de clearing- situatie tusschen ons land en Duitschland. Het schijnt, dat deze overeenkomst voor het Nederlandsche toeristenverkeer van zoo groote beteekenis getroffen is voor den duur van het zomerseizoen. Indien de Duitschers er gebruik van maken, zullen vooral de Noordzeebadplaatsen eenig pro fijt van dit Reise-Abkommen kunnen trek ken. VROEGE AARDAPPELEN. Door de Ned. Groenten en Fruitcentrale is de minimumprijs voor vroege aardappe len thans en voorloopig vastgesteld op 7 per 100 K.G. de heffing zal ƒ0.80 per 100 bedragen. De Koningin bij een uitvoering. Het fanfarecorps Juliana bij Uddel heeft Donderdag een uitvoering gegeven voor de bevolking van Niersen en Gortel, welke uitvoering door H. M. de Koningin werd bijgewoond. „Vad." DIOCESANE KATHOLIEKENDAG. Op 30 Juni te Den Haag. Naar wij vernemen hebben thans alle zeereerw. heeren pastoors van Den Haag zitting genomen in het Eere-Comité voor den Diocesanen Katholiekendag, welke op Zondag 30 Juni as. daar ter stede zal plaats vinden. Er blijkt in alle deelen van het Bisdom Haarlem een buitengewone belangstelling te bestaan voor deze gebeurtenis. Tot nu toe kwamen van buiten Den Haag reeds enkele duizenden aanvragen om kaarten binnen. Zooals reeds medegedeeld genieten de deelnemers aan den Katholie kendag op vertoon van hun kaart 50 pet. reductie op hun spoorkaartje. Zij, die niet te Den Haag wonen en niet via de standsorganisaties plaatsen bestel den, kunnen dit alsnog doen door, onder vermelding van 't aantal gewenschte kaar ten, te gireeren aan den heer L. J. A. M. Haring, Pakstraat 105, Den Haag, giro No. 121541. De prijzen zijn: overdekte tribune 75 ct, open tribune 40 ct. en staanplaatsen 20 ct. Vanaf Maandag as. begint de kaarten- verkoop te Den Haag en wel in de R.-K. boekhandels, bij de bestuursleden der pa- rociale afdeelingen van de Katholieke Gar de en bovendien dagelijks van 106 uur (Dinsdag en Zaterdag ook des avonds van 810 uur) in het gebouw Amicitia, West einde 15, kamer 23. Tegen het eind van de volgende week zullen ook de programmaboekjes verkrijg baar worden gesteld. HET BEDRIJFSLEVEN. Blijkens mededeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek, treedt uit de resultaten van het onderzoek naar den algemeenen bedrijfstoestand en den stand der arbeidsmarkt over het le kwartaal van 1935 wel heel duidelijk naar voren, dat de in het algemeen nog ingewikkel der geworden toestanden in de wereld- huishouding op het bedrijfsleven hier te lande een funesten invloed bleven uitoefe nen. Al ging het bij onze industrie in de eene branche minder slecht dan in de andere, al hadden ook gelijksoortige ondernemin gen het geenszins alle even zwaar te ver duren en al mag men zelfs ten aanzien van een aantal bedrijven nog del van een voor dezen benarden tijd in zekere mate be vredigenden toestand spreken, dit neemt niet weg, dat een bijzonder ongunstig to taalbeeld voor oogen valt te stellen. De aanpasing aan in menig opzicht zoo geheel andere verhoudingen gaat langzaam en veroorzaakt groote moeilijkheden. Wel brengt de onvermijdelijke herziening in de oriënteering onzer nijverheid die voor het verlies van buiterüandsche markten ge deeltelijke compensatie moet zoeken in het binnenland voor zoover niet soms nieuwe afzetgebieden worden gevonden hier en daar wat bedrijvigheid. Maar de prijzen der producten laten dikwijls bijna geen winst marge, indien al niet met verlies moet worden gewerkt. De werkloosheid was wederom grooter dan een jaar geleden. Dit heeft weer een ongunstigen invloed op de koopkracht, die ook buiten de arbeidersklasse sterk ge daald is. Voor de nijverheid leidt die er o.a. toe, dat de vraag zich steeds richt naar de goedkoopste artikelen. De uitvoer van fabrikaten bleef in het afgeloopen kwartaal op een laag peil, dat geen noemenswaardig verschil toonde met een jaar geleden, al blijkt uit eenige stij ging van het indexcijfer van den uitvoer van eenige belangrijke nijverheidsvoort brengselen, dat hier en daar nog wel ver grooting van buitenlandschen afzet moge lijk was. De invoer van fabrikaten, hoewei- gedeeltelijk als gevolg van de contingen- teering, minder dan verleden jaar, werd toch nog veelal als een ernstige concur rentie gevoeld. De invoer van grondstof fen voor de nijverheid, in het bijzonder voor zoover zij de vervaardiging van pro ductiemiddelen betrof, was zeer gering. De devaluatie van de Belga op het eind van het kwartaal schiep voor het Neder landsche bedrijfsleven weer tal van moei lijkheden, „Vacantie in eigen land". Wij ontvingen een exemplaar van een propaganda-uitgave van den A.N.W.B. voor reizen per auto en fiets door ons eigen land. Men vindt hierin aan de hand van een groot aantal foto's en eenige schets kaartjes talrijke tochten beschreven, zoo ojn. een rondrit langs het IJsselmeer, een toer door Overijssel, Drenthe en Friesland, een reis door het westelijk deel van Noord- Bra'bant, Zeeland en over de Zuid-Holl and - sche eilanden, een tocht langs de groote ri vieren, enzoovoorts. De Koninklijke Nederlandsche Toeristen bond A.N.W.B., die deze keurig uitgevoerde brochures gratis ter beschikking stelt van belangstellenden, is dezer dagen met de verspreiding op ruime schaal begonnen. De A.N.W.B. heeft met deze propaganda voor vacantie in ons eigen land ongetwij feld zeer vele aan zich verplicht! te simplistisch zijn. Alleen de tram mag zonder richting aan te geven en met een altijd geldend voorTangsrecht rijden. Voor auto mobilisten en wielrijders zijn de regels van weg en veiligheid gegeven en /vgi!) het is hun eigen belang om geeD „trammetje t« spelen". KATWIJK AAN DEN RIJN. Damdemonstratie. Door den voorzit ter der KatwijkscHe Damclub (K.D.C.), den heer L. den Haan, zou gisteravond een demonstratie geven in het parochiehuis voornamelijk voor Patronaatsjongens en St. Josephgezellen. Er was goede belang stelling en het zal den heer de Haan on getwijfeld gelukt zijn de animo voor het dammen er bij de jongelui in te krijgen. De heer de Haan gaf een uitleg van ope- ningsspel, slagzetten, simultaanspel enz. Pastoor Buys dankte namens de jongelui voor deze mooie en leerzame avond, waar uit naar alle waarschijnlijkheid wel een damclub zal geboren worden. „Hofleveranciers". Niettegenstaande de teelbeperking draaide op de veiling al hier Vrijdagmiddag bijna 10000 kroppen sla door. Ook ging ongeveer 1000 K.G. spi nazie naar de belt. Deze producten konden tegen den minimumprijs, resp. ƒ1.per 100 en 2.per 100 K.G. geen koopers vinden. KATWIJK AAN ZEE. Overleden. Het 4-jarig zoontje van v. d. S. dat op den Sluisweg door een auto van de Katwijksche wasscherij werd over reden,' is aan de bekomen verwondingen overleden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zooals men zulks in dezen tijd van het jaar gewoon is, wordt de aanvoer steeds grooter en het sortiment breidt zich meer en meer uit. Twee dagen goed weer brengt de massa snijbloemen in bloei. De prijzen zijn matig. Van sommige variëteiten waarvan een gedeelte door het slechte weer van 1.1. Maandag verwoest is, redelijk. Betaald werd: Irissen 4070 ct., Margrieten 1015 ct., Pioenen 0.701.05, Convili's 5580 ct., Anemonen 1015 ct., Ranonkels 1530 ct., Pyrethrums in de ge wone soorten 2040 ct., betere kwalitei ten 0.801.50, Leeuwenbekken 3050 ct., Ixia 3040 ct., Lathyrus 1525 ct., Trol- lius 1520 ct., Campanula 3550 ct., Pioenen 0.601.10, Centaurea 1020 ct., Gladiolussen 1.202.10. WARMOND. Aanrijding. De heer Beugelsdijk werd door een der auto's, die belast zijn met het aanvoeren van materiaal voor den aanleg van den nieuwen rijksstraatweg aangere den, met gevolg dat hij een paar ribben brak en ook eenige inwendige kneuzin gen bekwam, zoodat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Op hol. Een paard bespannen voor een groentenwagen en toebehoorende aan den heer M. te H. schrok van een passee- rende vrachtauto, werd schichtig en sloeg op hol. De straat was in een ommezien be zaaid met groenten. Na een paar honderd meter kwam de wagen in aanraking met een langs den weg staanden boom, zoodat een der wielen er af vloog, waardoor het paard tot stilstand werd gebracht. Geluk kig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor doch de aangerichte schade is aan zienlijk. Gevestigd: B. H. Nooy van Purmer- end M. Albers van Amsterdam D. M. Stefels van Zoeterwoude H. Veldman van Lisse Ch. Legein van den Haag J. Tolido van Lisse G. M. v. d. Meer van Voorhout J. Kaak van Noordwijk J. A. Hassing van Leiden H. Akersloot van den Haag. Vertrokken: A. A. Simons naar Lisse Ph. C. E. Romeijn naar Nieuwer - Amstel Th. N. Weenink naar Woubrug- ge C. W. Oudshoorn naar Sassenheim C. G. de Vroomen naar Voorhout J. C. v. d. Meer naar Voorburg Th. M. Spek naar Haarlem M. Hagens naar Soestdijk J. Schalkwijk naar den Haag W. J. van Aalst naar den Haag W. van Ginkel naar den Haag C. v. d. Voet naar Lisse. SECRETARIAAT DRINKWATERLEIDING „DE ELF GEMEENTEN". Tot waarnemend secretaris van de Drinkwaterleiding „De Elf Gemeenten" is, in plaats van den heer J. W. Geesink, bur gemeester van Nieuwveen, die ontslag heeft genomen, benoemd de hger L. C. Brinkman, burgemeester van Lange Rui- geweide en Papekop. BODEGRAVEN. De gemeenteraadsverkiezingen. Zooals we weten, hebben a.s. Woensdag reeds de gemeenteraadsverkiezingen plaats en men hoort of ziet gelukkig nog weinig propaganda. Gelukkig, omdat men maar al te goed weet, dat in een plaats met zoo'n gemengde bevolking als Bodegra ven, altijd politieke partijen zijn, die met geen andere middelen kunnen propagee- ren, dan ten koste van andere politieke partijen, hetgeen steeds hatelijkheden met zich brengt. Groote veranderingen zijn ech ter niet te verwachten. De grootste ver rassing zal echter wel zijn, of de S.D.A.P. haar zetel al dan niet behouden zal. De heer Domburg, welke met lijst „Volksbe lang" uitkomt zal wel de noodige N.S.B.- stemmen op zich verzamelen, en tamelijk wel verzekerd zijn van een plaatsje in den Raad. De lijst Costerus levert vrijwel ze ker niets op, terwijl de lijst v. d. Eist ook wel zwak bezet zal worden, daar de heeren wel zullen begrijpen, dat wanneer zij op de S.D.A.P.-lijst stemmen, tenminste nog 'n kansje bestaat, dat hun stemmen niet verloren gaan. Van een stemmenversplin- tering verwachten we niet veel. De N.S.B.- ers zullen evenmin de S.D.A.P. als de communisten stemmen. Doch het blijft echter gissen. Hoofdzaak voor ons is, dat de katholie ken trouw op lijst 9 stemmen. Met wat goed gevoerde propaganda voor lijst 9 met H. J. v. d. Poll aan de spits, zouden o.i. nog wel enkele verrassingen uit de stem bus kunnen komen. Deze tegenwoordige wethouder, die reusachtig thuis is in de politiek mag men wel, en o.i. niet alleen bij de R. K. Laten de stemplichtigen maar eens een kijkje nemen in de afgeloopen vier jaren! Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. Mulo alhier werd benoemd mej. Vurens, wachtgeldster te Rotterdam. Concert. Hedenavond geeft „Cres cendo", welke op 2en Pinksterdag zoo'n mooi succes boekte, een concert op de nieuwe markt. Gevonden. 1 bruine tasch met baby goederen en 1 zilveren heerenpolshorloge. Inlichtingen aan de politiepost, uitslui tend op Maandag. Geboren: Bartina Cornelia d. van H. K. van Groeningen en J. Molenaar Hermanus z. van J. W. Bos en W. Schoo. Ondertrouwd: H. J. W. Oudewaal 24 j. en C. Jansen 23 j. Getrouwd: Hendrik Tuis 30 j. en A. M. Bruijnis 27 j. C. H. van Velsen 26 j. en G. Blonk 28 j. Overleden: Hendrik van den Akker 59 j., geh. met C. Hemsbergen. Gevestigd: G. Stolwijk van Wor- merveer G. de Bruijn van Mijdrecht B. Grondman van Zwammerdam G. M. Jongenburger van Alphen a. d. Rijn Th. van Es van Alphen a. d. Rijn G. A. van Rijn van Leimuiden. Vertrokken: A. J. Verburg naar Zwammerdam J. Spelt naar Zegveld. HAZERSWOUDE (Rijndijk) B. V. L. Bezoekt de landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm Zuid-Holland-West op Zaterdag 22 Juni a.s. op het koninklijk landgoed Raaphorst te Wassenaar, waar gelegenheid is om fietsen te stallen. Het terrein is geopend te 1 uur. De leden van de B. V. L. worden verzocht voor 2 uur aanwezig te zijn op het terrein, voor de officieele opening. Dus leden van de ge heele Rijndijk komt allen, en trekt in grooten getale op naar de landdag. Toe gang voor leden is gratis op vertoon van bewijs van toegang, welke vroegtijdig moet aangevraagd worden bij den plaatselijken leider J. H. v. Teijlingen, Rijndijk A 61, Hazerswoude. LEIDER. NED. R. K. VOLKBOND, PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur. Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag Ledenvergadering Sportveree- niging Leiden, 8 uur. Maandag Vergadering Dag. Bestuur R.K. Volksbond, 8 uur. Dinsdag. Bestuursvergadering Diocesane Coöp. Bond. Woensdag Ledenvergadering Kath. Gra fische Bond, 8 uur. Zaterdag Spaarbank en Ziekenkas 7 uur. Besturen van de Vakafd., U ontving deze week allen de circulaire over de Studieda gen Aug. te Voorhout. Zie Leidsche Cou rant, van Donderdagavond (Binnenland). Daar krijgt de secretaris spoedig bericht op?? INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Beur trooster: Zondag:.B. TJphoff en H. Klein. Maandag alle commissarissen present. Dinsdag: C. v. d. Meel en N. Breedeveld. Donderdag: G. Cambier en F. v. Hal. Zaterdag: A. Friezema en J. de Groot. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de Sint Jo seph's Spaarkas. De spaarkas wordt waar genomen door de heeren O. Bik en H. A. Braakman. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.30 uur prijsbiljarten om luxe doozen sigaretten. Maandag. Niet 8.45 uur maar 8.30 uur verplichte maandvergadering Afd. Gezel len, tevens maandelijksche afrekening Ze- late urs Kemperman Fonds. Na afloop der vergadering inschrijving nieuwe leden. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Jaarvergadering Lie dertafel „Sebastian Schaeffer". Aller op komst gewenscht. 9.15 uur Jaarvergadering Propaganda- club Dr. Nolens. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 1.0010.15 uur. Vrijdag 8.45 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars. Iedere Zondag van 12 uur en iedere Zaferdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Voor deelname aan de Keulsche reis kan men zich tot Don derdagavond opgeven bij den Senior of bij den Huismeester. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 3 uur Wandel en fietstocht. Maandag 7 uur K. J. C. Mis Parochie He melvaart en St. Jozef. 8 uur Tarcisiusban. Woensdag 7.30 uur Sloyd. 8.30 uur Aloysius en Godfriedban. Donderdag: 7.00 uur Lode wijk- en Fran- ciscusban.. 8.45 uur Willibrordus en Don Boscoban. Vrijdag 7 uur Cornelius Musius. 8.30 uur Postzegelclub. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis St. Petrus Parochie. 5 uur Huisvlijt. 6.307 uur Afrekenen Penningmeester, J. Wachtclub en Spaarkas. Op alle bijeenkomsten is er gelegenheid tot het sparen voor ons Zomerkamp. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Visch markt 4, tel. 552 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek. Zondag 4 uur geen ontspanning. 8.15 uur bijeenkomst voor de leden met hunne ouders. Zaal open om 7.45 uur. Maandag Geen vendelbijeenkomst. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 6 uur Missieclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Schildknapen bijeenkomst. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag, 7 uur: Martinus- en Serva- tiusbap. Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen en Bibliotheek. ST. PANCRAS-KRUISVAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Zondag: Kampdag voor het St. Jorisven- del te Noordwij kerhout. Te half zes zijn alle kruisvaarders van het St. Jorisvendel met hun fietsen in den burcht aanwezig. Zes uur H. Mis w.o. wordt gecommuniceerd. Daarna gezamenlijk ont bijt en vertrek naar Noordwijkerhout. Maandag 7.00 uur Canisiusban. Dinsdag 6.30 uur Aloysiusban. 8.00 uur Godfriedban. Woensdag 7.30 uur Tarcisiusban. Donderdag: 7.30 uur Paulusban. 8.00 William Doyleban. Zaterdag: 4.455.45 Afrekenen voor banpenning- meesters en 3 cents fonds. Tegelijkertijd is de Kampspaarbank ge opend. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 45 uur gym. kleuters „Actief'. Leeftijd 69 jaar. 56 uur gym. asp. .Actief'. Leeftijd 912 jaar. 7 uur Cadetten en Engelsche conservatie voor gevorderden. 810 uur contributie betalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 11 uur Graalwachtleidstersvergadering. 10.30 uur vergadering Gewestelijk be stuur. 2.30 uur Zang. 2.45 uur Dadènclub ,,'t Stralende Zonne licht". 5 uur Repetitie in Den Haag. De fietsters vertrekken om 3.30 uur; zij die per trein gaan moeten uiterlijk tien over vier aan het Station zijn. Maandag: geen H. Mis. 7.008.30 uur knippen. 8.009.45 uur missiehand werken, hand werken, naaien, charitatief naaien, Volks zang en huisvlijt voor gevorderden. Dinsdag 7 uur H. Mis. 7.008.00 clubs in handwerken en naaien 7.30 uur Inkleedingscursus. 8.00—9.45 uur Engelsch voor beginnen- den en Alg. Ontwikkeling. Woensdag 23 uur kruiskinderen. 7.008.30 uur heindwerken. 8.009.30 uur reidansen, naaien, huisvlijt en charitatief naaien. 9.15 uur dadènclub „De Roode Graal". Donderdag: 8.3010.00 uur Vioolclub. 910 uur Turnclub „Actief Dair.esafdee- ling I. Vrijdag 7.158.15 uur Turnclub „Actief" Afd. Meisjes 8.309.30 uur Turnclub „Actief', Afd. Dames II. 9 uur Leidstersvergadering. 8.009.30 uur tooneelclub.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7