leest de advertenties in uw dagblad. uit de omgeving uit de rijnstreek burgerlijke stand laatste berichten telegrammen marktberichten ZATERDAG 15 JUNI 1935 DE LEEDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DENKT MORGEN AAN DE SCHA AL- COLLECTE BIJ HET UITGAAN VAN DE KERK. Akte examen L.O. Aan de gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen alhier zijn geslaagd voor de vierde groep de hee- ren J. Teeuwen, W. F. v. Weizen en N. A. van Wijk. Handelsregister K. v. K Opheffi ngen: 6368. Fima Teleng en Verplancke, Leiden, Oosterstraat 2B, brood- en koekbakker ij. 2077. L. Hoogendoorn, Alphen a. d. Rijn, Lindenhovenstraat 63, klompenmakerij. BIOSCOPEN. Luxor. „De Verliefde Modekoning" is een film van een heel apart genre, De bekende Duitsche tooneelspeler Harald Paulsen „eelt aan deze füm een bijzonder cachet door ziin vlot en in nemend spel, zeer geestig en iets geheel bij zonders. Paul Hörbiger, Doris Kreysler, Ha rald Paulsen e,a. staan hem hierin uitstekend ter zijde en zoo zien we hier een film, die de moeite van het aanzien ten volle waard is. De film geeft een beeld van een voornaam mode buis in moeilijkheden. In deze omstandig heden komt een oud-bediende der firma, des tijds eruit gesmeten, doch nu in beteren' doen, met zijn zoon terug en zij zullen het wankele modehuis helpen. Zoo zijn hun plannen al thans; de vader verandert echter van meening, de zoon daarentegen gaat tegen zijns vaders wil in doorniet zoozeer terwille van het modehuis of zijn eigenaar dan wel om dezes lieftallige dochter, die natuurlijk ondanks aanvankelijk tegenstreven van den „onbe- schaamden indringer" gaat houden. Een film voor volwassenen met keurige mode-shows, amusement spel en vroolijke muziek.. Voor de pauze als eerste hoofdfilm de Ame- rikaansche film „Voor de vrijheid van zijn volk" met Richard Bartbelmess in de hoofdrol Casino. Joe E. Brown, die bekend staat als een filnispeler van pakkend komisch talent, kan men deze week in den persoon van Wilfred Simpson op 't witte doek in Casino zien wiel rennen in „De Zesdaagsche", een rolprent, die bij 't aanwezige publiek een aaneenschakeling van lachsalvo's verwekt door de onmogelijke zotneden, die deze Simpson op zijn rijwiel vertoont en door de onvermijdelijke valpar tijen, die hiervan 't gevolg zijn. Hij slaagt er ir> de Zesdaagsche te winnen en verzekert zich daardoor tevens van de liefde van Phyllis Jenkins (Maxine Doyle). Iedere Zesdaagsche trekt veel publiek en 't zou ons tegenvallen als deze vermakelijke Zesdaagsche 't in Ca sino ook niet deed. Maar even amusant is de film „Samen in een auto". Deze geeft ons een boeiend roman tisch verhaal, waarbij het publiek opgevroo- lijkt wordt door de komische situaties die het bevat en dievportspruiten uit een verwarring van personen. Lord Kingsdale geeft zich n.1. uit voor den boekhouder Brösecke, een niet al te jonge man, die een auto gewonnen heeft, waarmee hij een tochtje meent te zullen ma ken met een jonge dame.Lise Krüger gehee- ten (Magda Schneider), waarbij nu Kingsdale (Karl. L. Diehl) zijn plaats inneemt. Een vroolijk programma dat we ook toelaat baar achten voor jongere menschen. Lido. Men heeft films, die „op 't randje af" zijn, zonder dat er een doorslaand argument is om een bezoek geheel af te raden. Voor zulk een geval heeft blijkbaar de katholieke landelijke filmcommissie gestaan, toen zij „Als een vrouw liefheeft" toelaatbaar verklaarde voor volwassenen. Een film, waarin over echtschei ding akelig luchtig wordt gedacht. Het ver haal speelt zich af in het Society-leven, maar laat men zich in vredes-naam niet gaan in beelden, dat in dit Society-leven en in heet na-apen daarvan het menschdom een hoogte punt van zedelijke grootheid en intellectueele beschaving heeft bereikt. De karakters in deze film, ook de z.g. „edele", hebben groote be hoefte aan een flinke opstopper! Het is een en al onbenulligheid en quasi-diepzinnigheid. Volwassenen, waarmede bedoeld g e e s t e - 1 ij k volwassenen, kunnen deze film, die door het mooie spel van Norma Shearer de aan dacht weet vast te houden, gaan zien. Voor de pauze is het programma zéér ge slaagd. Een spannende detective-film „De ge heimen van het Kasteel" waarin twee moor den en een succesvolle vrijage een teeken filmpje en journaal. EEN KONING VAN 9 JAAR Een bezoek aan koning Ananda in Lausanne „Wilt u den koning spreken? Beneden verdieping, eerste deur rechts!" Temidden van de machtige bergen ligt Lausanne, liefelijk in de stralende voor jaarszon. Aan het einde van een breede Avenu ligt een deftig huis. De concierge woont in het sousterrein, de koning op de benedenverdieping, zooals zij zeide. Welke koning? De eenigste vorst die thans in Lausanne vertoeft is Z. M. Anan da MahidoL koning van Siam, die zich thans laaft met de melk der wetenschap, versterkt door de oudste Universiteitsstad der republiek. Het is een aardig kereltje, koning Ananda, hij draagt een korte broek, heeft een gele gelaatskleur en een paar heldere kijkers. Op een zekeren morgen werd hij plech tig tusschen een dubbele haag van gega lonneerde lakeien naar de hal van het grootste hotel van Lausanne gebracht om een bezoek te ontvangen van een heer met hooge hoed en jaquet die Z.M. de welge meende gelukwenschen overbracht van de Zwitsersche regeering. Deze deftige mijnheer sprak op de tra- ditioneele wijze van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Zwitserland en het rijk van dit jochie en Z.M. Ananda beant woordde dit compliment in een stijlvolle rede, die hij drie dagen lang iederen mor gen en iederen avond onder het oog van zijn moeder uit het hoofd had moeten lee- ren. De heer in jaquet hoorde in volle ernst deze koninklijke rede aan, trok gezichten om zijn glimlach te verbergen en gaf ten slotte aan het einde een knipoogje van achter zijn gouden bril. Koning Ananda begon te lachen, zeer tot ontsteltenis van het personeel der le gatie dat hem omringdeHet ventje had zijn eerste les reeds ontvangen en wist thans dat bij officieele plechtigheden men zich steeds achter het masker van eeuwige ernst moet verschuilen. En het arme koninkje zal wel eens wat wenschen, wanneer hij uit zijn Indiamen- spel wordt weggerukt, om netjes aange kleed, officieele bezoeken af te wachten. En die wensch is ongetwijfeld, dat hij door de internationale conventie verplicht zou worden, om een geheele middag een gesprek te voeren met een koning van zijn leeftijd. Uit de aardrijkskunde leerde Z. M. Ananda, dat hij inderdaad een collega van zijn leeftijd had, namelijk de Sjah van Per- zië, die eerst dertien jaar is en zijn opvoe ding geniet in Roll, enkele kilometers af stand van Lausanne. Deze vorst is zeer sterk in het knikkeren en het lijdt geen twijfel, of ook Z. M. Ananda zal zich gaar ne op,deze edele sport gaan toeleggen. Men zou dan, na ernstige ceremoniën om het knikker-kampioenschap kunnen spelen. Ongelukkiger wijze hebben de politieke toestanden in Azië er échter nog geen aan leiding toe gegeven, om diplomatieke be sprekingen tusschen beide souvereinen te doen plaats hebben. De wil van de beide vorsten moet zelfs onderworpen worden aan die van de volken Aan het einde van de Avenue Tissot, be nedenverdieping eerste deur rechts be merken wij het bronzen figuurtje van een aardig meisje, de zuster van Z. M. prinses Kalyani eerste van haar klas in het Fransch. „Wilt u den koning spreken? Een oogen blikjeOntmoedigd keert zij terug. „Prinses Mahidal, zijn moeder, heeft geen tijd om U te ontvangen, maar gaat U maar eens naar die Siameesche mijnheer tegen over dien banketbakker, ik weet niet hoe hij heet. De Siameesche mijnheer tegenover de banketbakker is een zeer hoffelijk en ge heimzinnig personage. Sedert de proclama tie van Bangkok van den nieuwen koning werd hij door de regeering in vasten dienst gesteld van den jeugdigen vorst. Zijn aanwezigheid te Lausanne maakt zelfs de grootste verandering uit, die de leerling onderging toen hij koning werd. Vroeger werd hij door het dienstmeisje naar school gebracht en iederen dag kon hij met een nieuw verzinsel even de ban ketbakkerswinkel binnengaan. Maar wan neer men koning is en men door zijn „chef de protocol" naar school wordt gebracht, dan gaat dat wat moeilijker. LEIDSCHENDAM. St. Josephsgez ellen. Zondag 16 Juni te 11.30 uur en te 7.30 uur ontspanning. Dinsdag 18 Juni te 8 uur Maria-Congre- gatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 20 Juni te 7.30 uur Biljart club AJD.O. en Zaterdag 22 Juni te 7.45 bijeenkomst. De definitieve opgave voor de bedevaart naar Keulen gaat in zee. Wie nog plannen heetft, verschafte zich zekerheid. KJJH.V. Zaterdagavond 15 Juni zwem men van 7.30 tot 9.30 uur, Mauritskade 4, den Haag. Maandagavond van 8.30 tot 10.30 uur So ciëteit. Dinsdagavond te 8 uur Maria-Congrega- tie. Woensdagavond voetbalontmoeting te Wassenaar tegen de zusterafdeeling. Vrijdag van 8.30 tot 10.30 uur Sociëteit. R. K. Volksbond. Het Bestuur van den R. K. Volksbond te Leidschendam deelt mede, dat, zooals eenieder wel bekend zal zijn, o<p Zondag 30 Juni te Den Haag de Katholiekendag wordt gehouden, doch dat men tot grooten spijt organisatorisch hier aan niet kan meedoen, daar het dien dag biddag is wegens het Patroonsfeest in de Parochie. De vabbondenbesturen worden er op attent gemaakt, dat de vaandels in de kerk geplaatst worden, dus niet naar Den Haag gaan. Het Bestuur vindt het hoogst jammer, dat het gelijk valt. VEUR. Plaatsvervangend Gem.-Secretaris. In verband het de benoeming van den heer W. Trapman tot Gem.-Seer. van Boskoop, behoort voorzien te worden in de daardoor ontstane vacature van plaatsvervangend secretaris dezer Gemeenten. B. en W. bieden den Raad aan een aan beveling ter benoeming van een zoodanigen functionaris en wel: 1. Petrus v. d. Ven, Hoofdcommies ter Secretaris en 2. Berend Bieleveld, le Commies ter Secretarie. VOORHOUT. Veiling Kleinvee. Onder veel belang stelling werd wederom geveild. Aangevoerd waren 70 kanijnen, diverse kippen en een 22 nummers diverse artikelen. De konijnen brachten vain f 0.25 tot f 1.25 op; de kippen liepen van 0.65 tot 1.35, terwijl voor de diverse ingebracht losse nummers goede prijzen werden verkregen. Het is bij de veilingen der laatste weken wel opmerkelijk, dat de orde zoo goed is doorgevoerd geworden; een pluim voor de organisatoren. Bloembollencultuur! In café „De Bon te Koe" werd een vergadering van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur gehouden onder voorzitterschap van den heer P. A. van Reisen. Nadat de voor zitter de aanwezige leden had welkom ge- heeten was het woord aan den secretaris, den heer C. J. Zonneveld, die de notulen der vorige vergarering voorlas, welke on veranderd werden goedgekeurd. In ver band met de op 24 Juni as. te houden bui tengewone algemeene vergadering, werden tot afgevaardigden naar die vergadering met meerderheid van stemmen gekozen de heeren P. A. van Reisen en P. van den Nou- lamd, terwijl als plaatsvervangers bij stem ming werden aangewezen de heeren G. M. Prins en C. J. Zonneveld. Beschrijvingsbrief. Hierbij werd aan de orde gesteld een ingediend verzoek van de afdeelingen: Hillegom, Bovenkarspel en Omstreken, om een Algemeene vergadering in Juni te houden, ter behandeling van de saneeri ngsmaatregelenHet Hoofdbestuur aaht de maand Juni niet de juist tijd, om over dit onderwerp te vergadering en meende te moeten voorstellen dit onder werp te verdagen tot het einde van het handels-seizoen. Ook de afdeeling Voor hout bleek de maand Juni niet de geschikt ste toe, en besloot met twee derde van het aantal uitgebrachte stemmen, vooralsnog zijn standpunt betreffende de saneerings- maatregelen nader te bepalen, weshalve werd accoord gegaan met het voorstel van het Hoofdbestuur. De door de afdeeling Hillegom dezer ver eeniging bij de Algemeene Vergadering in gediende motie, kon in deze vergadering geen genade vinden en werd afgestemd met 26 tegen 6 stemmen. Het amendement zoo- als dat door de afdeeling Limmen der Al gemeene Vereeniging is ingediend op de motie-Hillegom, en voorkomende in het Weekblad voor Bloembollencultuur van 12 Juni j.l., werd hierna aan de orde gesteld en uitvoerig besproken. Als uitvloeisel daarvan volgde een stemming, waarbij de vergadering met twee derde van de uitge brachte stemmen besloot het amendement- Limmen op de motie-Hollegom te onder steunen. Nadat nog een korte rondvraag volgde, dankte de voorzitter de aanwezigen voor de gehouden besprekingen en sloot hier mede deze bijeenkomst. ZOETERWOUDE. Poldervergadering. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Kleinen Cronesteijnschen ofKnotterpolder werd met algemeene stemmen herkozen als bestuurslid de heer C. J. van der Poel, al hier. De rekening over 1934 werd vastge steld in ontvangsten op 1235.11, in uitga ven op 1056.63 en een batig slot van 178.43. Met algemeene stemmen werd be sloten de belooningen der ambtenaren, die sinds 1 Juli 1934 verplicht zijn geworden pensioensbijdragen te betalen, te verhoo- gen met het bedrag dat aan pensioenspre- mie moet worden betaald. De begrootte g voor 1935 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 1097.33, terwijl de omslag werd bepaald op f 7.50 per H.A. of 0.25 per HA. minder dan over 1934. Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van onder- handsche aanbestedingen en het doen uit voeren van de bdj de begrooting geraamde onderhoudswerken. Tot leden dier commis sie voor onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening en verantwoording werden benoemd de heeren A. Alt te Lei den en D. de Wit te Zoeterwoude en tot hun plaatsvervangers de heeren F. G. Roo- deruburg en C. van der Poel beiden alhier. Sportdag A.S.C. A.s. Zondag wordt de vijfde sportdag van de R. K. Sportvereeni- ging AJ5.C. gehouden. Deze sportdag is nu uitgegroeid van een districts- tot nationale sportdag. Door splitsing van de athletiek en gym nastiek is de belangstelling voor de athle tiek grooter dan ooit te voren, waarmede oök de inschrijvingen gelijken tred houden. Niet minder dan 104 athleten zijn ingeschre ven van de vereenigingen: Wilskracht, Al phen; St. Lodewijk, Rotterdam; Teylingen, Sassenheim; Holland, Haarlem; Jong Leven Amsterdam, VJ.C., Amsterdam; D.W.S., Bussum; Spartaan, Rotterdam; Bataven, Leiden en A.S.C„ Zoeterwoude. Als athletieknummers vermeldt het pro gram: de SchenkeHoop (1500 M.) om de wisselbeker, Kapelaan van Dall-be'ker, thans in het bezit van Wilskracht, Alphen; 100 M., 400 M., en 3000 M. hoogspringen, polsstokhoogspringen, verspringen, kogel- stooten, speerwerpen, Olympische estafette, 800, 400, 200 en 100 M.; ectafette 4 X HO M. Evenals vorige jaren wordt de bijzondere 800, 400, 200 en 100 M.; estafette 4X 110 M. door den weg geheel vrij te houden voor de Schenkelloop. De start zal aanvangen te kwart voor drie uur. Omtrent de Schenkelloop zij nog mede gedeeld, dat de beker in het bezit komt van de vereeniging van wie drie leden het eerst door de finish zijn. Bovendien is een prijs uitgeloofd voor de eerst aankomende. De groote attractie voor dit jaar is zeker wel de deelname van J. Zeegers die ook op de LEIDEN. Geboren: Hubertha Maria cL van B. W. de Roo en C. W. Verhoog Johannes Phi- lippus z. van H. Labordus en M. P. de Leeuw Kees z. van A. Colijn en N. A. Bergman Annie d. van W. L. J. de Nie en N. S. J. v. d Ende Pieter z. van P. Lagas en C. Fuchs Gijsbert z. van J. v. d Plas en A L v, d. Plas Sonja d. van A. Com mij s en A. J. S. A. de Graaf Dirk Pieter z. van W. Kloot wijk en J. v. d. Laarse Maria d. van H. d. Tombe en M. v. Tongeren Wouter z. van E- G. van Heusden en M. H. Blanken. Ondertrouwd; C. H. Croese jm. 29 f. en J. Linschoten jd. 27 j. Chr. v. Rijn jm. 29 j. en G. v. d. Weijden jd. 30 j. Overleden: A. M. de Graaf dr. 4 m. N Robijn wedr. 89 j. J. v. Helden m. 72 j. G. Ouwehand z. 4 j. 3000 m. uitkomt en hierop wel zal trachten het Nederlandsch record te verbeteren. De vereeniging Holland uit Haarlem komt uit met 3 cracks op de 1500 M. en daardoor wel de sterkste mededinger zal zijn in de Schenkelloop. Maarde Ka pelaan van Daelbeker is al meermalen naar een richting gegaan die niemand verwacht had, dus met spanning afwachten wait dit groote sportevenement zal opleveren. Hedenavond arriveeren reeds tien athle ten van Holland om te kampeeren en voor de Schenkelloop te trainen. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Hedenmorgen in de vroegte reed een met een zwaren vracht bananen beladen auto uit Utrecht op de Corteskade te Rot terdam, doordat de chauffeur door slaap werd overmand, het trottoir op. De chauf feur schrok wakker, wilde op het rempe daal drukken doch drukte op het gaspe daal, waardoor de wagen nog meer vaart kreeg. Eerst botste de auto tegen een lan taarnpaal die omviel en vervolgens tegen een zwaren boom, welke werd ontworteld. De achterzijde van de auto stortte in het gat, dat door de ontwortelde boom was ontstaan en de voorzijde van den wagen werd door de neervallende boom getroffen. Bovendien stortten de 350 kisten bananen over de gesloten cabine, welke dientenge volge totaal werd ingedrukt. In de cabine zaten de 23-jarige chauffeur H. Dikx, zijn broer de 17-jarige C. Dikx, beiden wonen de te Utrecht en de 14-jarige J. Overbeek, eveneens uit Utrecht. Toen hulp opdaagde, kostte het veel moeite de 3 menschen uit de geheel vernielde cabine te bevrijden. De G. G. D. bracht hen naar het zieken huis aan den Coolsingel. Bij aankomst bleek, dat de 14-jarige J. Overbeek reeds aan de ernstige inwendige kneuzingen, welke hij had bekomen was overleden. De 23-jarige chauffeur is opgenomen met in wendige kneuzingen, hoofdwonden en een hersenschudding, terwijl zijn broer ern stige inwendige kneuzingen heeft beko men. De toestand van den 17-jarigen C. Oikx is zorgelijk. De politie stelt een on derzoek in. De auto is in beslag genomen. GROOTE BRAND TE DREUMEL. Drie huizen in de asch gelegd. In den afgeloopen nacht te twaalf uur sloeg, tijdens een hevig onweer, de blik sem in het pand aan den Maasdijk, be woond door de familie J. Kusters te Dreu- mel. Het huis, welks dak met riet bedekt was, stond spoedig geheel in vlammen en wel dra was ook het aangrenzende pand, be staande uit mandenmakerij en woonhuis, en bewoond door de familie G. Luyten door het vuur aangetast. Aan blusschen viel niet te denken. Ook een derde pand, waarin gevestigd waren een schilders werkplaats, bakkerij en café, bewoond door de familie W. Bueter kon niet voor het vuur gespaard blijven. Van de inboedels kon slechts weinig worden gered, terwijl de schade slechts gedeeltelijk door verzekering wordt ge dekt. TER VERDEDIGING VAN DE FRANC. PARIJS, 15 Juni. (V.D.) De regeering heeft een nieuwe ernstige waarschuwing laten hooren aan de kringen, die trachten de maatregelen tot bescherming van de franc te saboteer en. In een officieel com muniqué wordt medegedeeld, dat minister president Laval vast besloten is, geen han deling te laten passé eren, die de hem doocr het parlement ter verdediging van de va luta gegeven opdrachten zou kunnen door kruisen. De bevoegdheden, die de regeering heeft gekregen zijn voldoende om de voort zetting te verhinderen der manoeuvres, die in strijd zijn met de reddingsactie. Men spreekt ervan, dat de regeering in den mi nisterraad van de volgende week op grond van het gisteren vastgestelde werkprogram een eerste reeks maatregelen zal nemen. De verordeningen zullen waarschijnlijk tegen het einde van de maand verschijnen zoo dra het parlement op reces is gestuurd, het geen op 28 Juni as. verwacht wordt. HONDSDOLHEID IN SPANJE. MADRID, 15 Juni (VJD.). Te Matero in de provincie Barcelona zijn 23 personen door een dollen hond gebeten. Van de on- gelukkigen zijn er 15 overleden. Ook in de provincie Cordova is een epidemie van hondsdolheid uitgebroken. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianorf: Afgekeurd. LEIDEN, 14 Juni. Groenienoeiling. An dijvie ƒ0.501.90, Komkommers ƒ0.905, Bloemkool I 2.6014, id. II 1.508.30 Pieterselie 0.301.80, Radijs 0.501.60, Kropsalade 12.30, Selderie 0.301.50. Uien ƒ0.401, Wortelen 3.9010.10, Rabar ber ƒ0.201.10, Perziken 913, Snijboonen 3358, Stamboonen 4072, Tuinboonen 2426, Doperwten 1626, Peulen 12 23, Postelein 25, Spinazie 26, Toma ten A 10.80—11.80, B 11.40—16.20, C. ƒ8 80—11.80, CC 5.60—8.60, Wortelen 6— Aardappelen 610, And. 35. 15 Juni, Tarf. Geen aanvoer Pr. 78. 15 Juni. Boter. Fabrieksboter 1.56, aan voer 2470 kg. handel matig. Boerenboter 1.40 1.47)4. BOSKOOP, 14 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1016 cent, Marcel Rouyer 1520 cent, Hadley 2041 cent, Claudius Pernet 20 35 cent, Columbia 1525 cent, Butterfly 15 25 cent, Mac Keiler 1525 cent, Wilh. Kordes 1520 cent, Steward 35 cent, Rosa- landia 1525 cent, Florex 2035 cent, Phoebe 2030 cent, Briarcliff 1530 cent, Chas. P. Kilham 1630 cent, Edith Helen 2040 cent, Aug. Noack 1020 cent, Else Poulsen 4070 cent, Gloria Mundi 4075 cent, Orange Perfection 2035 cent, Paul Grampei 3050 cent, Ingar Ohlson 2550 cent, Ellen Poulsen 2035 cent, Wendland 3055 cent, Violieren 2540 cent, Lathy rus 410 cent, Asparagus 1015 cent, Pioe nen 3046 cent, Lelies umbellatum 2045 cent, Campanula 48 cent, Pyrethrum 4 6 cent, Gerbera 1630 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.201.50, Ligustrum 8 15 cent, Hortensia per stuk 3045 cent. ALPHEN a. d. RUN, 14 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 2.005.60, postelein f 6.107.30, per 100 bos: radijs f 1.40—1.60, selderie f 2.10—3.20, peen f 6.20—8.50, andijvie f 0.50—2.10, per 100 stuks, kropsla I f 0.501.80, komkommers f 2.003.10, bloemkool I f 49.10, idem n f 1.50—3.00. Eieren veiling. Aanvoer 7700 stuks. kippeneieren f 2.202.50, eendeneieren f 1.80 per 100 stuks. TER AAAR, 14 Juni. Centrale Veiling. Peulen f 0.651.85, doppers f 1.351.95, capc. f 1.001.75, tuinboonen f 1.201.95, snijboonen f 3.604.30, stek f 1.802.70, stamprbn. f 5.30, spinazie per bak (4 kg.) 2029 cent, andijvie 24 cent, radijs f 1.20, rabarber f 1.00—4.00, selderie f 0.701.10, prei f 0.90, sla f 1.001.70, vellen 1014 cent, bloemkool 1.511 cent, peen 411 cent, breekpeen f 5.80, meloenen 25 cent, komkommers f 2.005.70, tomaten 58 cent, aardbeien 715 cent. ROELOF ARENDSVEEN, 14 Juni. Groen- tenveiling. Bloemkool 45 cent per stuk, peen 34 cent per bos, aardbeien 917 cent per doosje, aardbeien per kg. 2766 cent, snijboonen f 1.602.00, idem stek f 1.101.20, princesseboonen f 3.60 per 10 pond. Peulen f 0.651.45, doppers f 1.30 1.45, capucijners f 1.451.55, tuinboonen f 1.65 per 20 pond, grof 2 cent per stuk, sla f 1.001.60 per 100 krop. VENKEVEEN, 14 Juni. GroentenveiLing. Peulen 615 cent, doperwten 1421 cent, snijboonen 2446 cent, stamspercieboonen 7074 cent per kg„ tomaten 17 cent per pond, gele komkommers 19 cent en bloemkool 210 cent per stuk, kropsla 10 31 cent per 10 krop, veile 1320 cent per kist, aardbeien 3343 cent per pond, rabar ber 14 cent per bos, spinazie 25 cent en postelein 24 cent per kg., peen 3—8 cent per bos, spitskool 3 cent per stuk, ra dijs 10 cent per 10 bos. VEUR, 14 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.202 60, 2e soort 0.è801.50, 3e soort 70 ct. Gele komkom mers le soort 3.50—5.20, 2e soort 2.40— 3.20. 3e soort 1—2.10. Kropsla le s. f 1— I.50, Peen ƒ4.508.10. Bloemkool le s. ƒ4. II.50, 2e s. 1.504.50, Tomaten (mid.) 5 8.10, gr. ronden 4.50—6, 2e s. 3.50—6.10, 3e s. ƒ1.202.50, bonken 3.504.90, Andijvie 1-3.50, Andijvie per K.G. 24 ct., Spinaz e per 4 K.G. 10—26 ct. Postelein 3.20—6.50. Rabarber 1.503, Radijs 1.10—2, Snijboo nen 4256 ct, Spercieboonen 5058 ct Peu len 2832 ct„ Tuinboonen 1822 ct. Druiven 3642 ct KATWIJK AAN DEN RIJN, 14 Juni. Groentenveiling. Spinazie per 100 K.G. 2 2.60, Radijs p. 100 bos ƒ0.701. Sla per 100 1—1.40, Bosuitjes 20—40, Selderie ƒ0.90 1.10 per 100 b. Peen 7.109.70 per 100 bos, Rabarber 0.700.90 per 100 bos. Door gedraaid 10.000 krop sla, 1000 K.G. spinazie. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.295/g Berlijn 59.45 New York1.473/4 Parijs 9-743/4 Brussel 25 01 Zwitserland 48.21 Milaan 12.18l/„ Madrid 20.221/2 Oslo36.671/2 Kopenhagen32.60 Stockholm 37.50 Weenen Praag6.18 Boedapest- Prolongatie 3 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3