ZATERDAG 15 JUNI 1955 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SPORT VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. DE LAATSTE KAMPIOENSSTRIJD. Nu Volendam, Maandag jl. op zoo fraaie wijze het kampioenschap veroverde is de laatste ontmoeting naar Kolping te Hel mond een heerlijk uitstapje. De Westerlin- gen zijn echter aan hun eer verplicht onge slagen te blijven! DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Het Leidsch Districts-elftal. Het bestuur van het District Leiden heeft het districtselftal vastgesteld, dat op 23 Juni een proefwedstrijd zal spelen om daarna op 30 Juni tegen het Rotterdamsch Districtselftal uit te komen. Het districtselftal is voorloopig als volgt vastgesteld: Distr ictelf t a 1: N. Mens (Lisse) W. Vink W. de Bruin (S.J.C.) (Lisse) P. v. Nobelen Th. Hogervorst J. v. d. List. (Teyl.) (SJ.C). (SJ.C.) J. Angevare J. v. Dijk Th. v d. Berg (SJ.C.) (Lisse) (SJ.C.) Zwaan Chr. Homan (TeyL) (SJ.C.) De samenstelling van het Proef-elftal is als volgt: Koning (D.O.S.) A Kamphues N. Zwart elé (Leiden) (D.O.S.) G. v. Beek H. v. Diest N. Rietmeijer (Lisse) (Lisse) (SJ.C.) Th. v. Es Th. Ruigrok Kraan (D.OS.) (SJ.C.) (Leiden) B. Elf ring C. v. Zeist (Lisse) (Lisse) Proef-elftal: Reserves: Koenders (TeyL), J. v. Diest (Lisse), K. in ter Rieden (V.V.S.B.), W. Mooyekind (S.J.C.), v. Kesteren (TeyL), B. Werkhoven (Foreholte), Vermin (N. V. C.), Joop van Diest (Lisse). Wedstrijdprogramma voor as. Zondag. AFDEELING CENTRUM. Pr om. de gr.: KRV ÏÏ-RWD IL AFDEELING ZUID. Prom.-degr.: VeloAlphensche Boys; OverschieSt. Ignatius, Blauw Zwart n Spartaan m. De junioren-competitie. Afd. A: KR VaNVCa, 1230 uur, G. Blij- leveru Afd. C: WLbKR Vb 12.30 uur, G. E. Bakker. Afd. D: Adolf Kolp. a-VCHa, 12.30 uur, Nic. Vonderbank. Afd. E: SJCbTeylingen b, 5 uur, be slissingswedstrijd Forehoïte-terrein. LEIDSCHE COUBANT-BEKER. Groote beker. Teyhngen IIWL I 230 ur, J. An- gevaare. Foreholte IDOS L P. F. Angevaare, (rest 31 min.) stand 12. CLUBNIEUWS DEB KA TH. SPORTVEREENIGINGEN. Leiden: Morgen speelt Leiden I een lief dadigheidswedstrijd tegen Lisse II. Aan vang 2.45 uur, vertrek 1.30 uur van het Stationsplein; allen op tijd present. Maandag as. algemeene jaarvergadering 8.30 uur in den R. K. Volksbond, Steen- schuur. Teylingen: Morgen speelt Teylingen I tegen ADO. I in Heemskerk voor de Ne derlaagwedstrijden om 2.30 uur. Vertrek per bus om 1 uur. AD.O. heeft 5 wedstrij den gespeeld en nog niet één verloren zoo dat Teylingen werkelijk een mooie kans heeft om in het 'bezit te komen van de keu rige prijzen, welke zij>n beschikbaar ge steld: ni. voor iedere spelers een polshor loge. Teylingen 2 speelt op Sporthof om 230 uur tegen VVL I voor de Leidsche Cou rant beker. Dit belooft een spannende kamp te worden, al geven wij V.VL. de beste kans! De kleine Junioren spelen op Forehoïte- terrein te Voorhout een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap van die afd. Aan vang 5 uur. Meerburg: Morgen speelt Meerburg I op eigen terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen een elftal bestaande uit leden van het zoogenaamde oud-Meerburg. Dit belooft een zeer mooie wedstrijd te wor den; aanvang 3 uur. De opstelling van oudnMeerbung is als volgt: Doel: H. de Vrind; achter: P. de Vrind en J. Snijders; midden: P. Beekman, A. de Vrind en A. Leune; voor: H. de Vrind, F. Hakkaart, F. Goddijn, P. Brouwer en B. de Vrind. Meerburg I in gewone opstelling. Doel: B. Zandbergen; achter: F. Zandbergen en H. Tyssen; midden: P. Verplanken, C. v. Harteveld en A. v. Galen; voor: M. Zand bergen, N. Voordouw, M. v. Kins, A. Zwet sloot en W. Hoogervorst. De veteranen spelen Zaterdagavond een wedstrijd op het veld van Haz. Boys tegen de veteranen van Hazerswoude: De opstel ling van Haz. Boys is: doel: P Drugman; achter: P. Smit en P. v. Elswij'k; midden: W. Kranenburg, D. v. Soest en A. Faas; voor: S. Kruit, N. v. d. Haas, J. P. Kers bergen, C. de Hooglander en D. v. Have- ren. Rood Wit: Zondag staan weer 2 belang rijke wedstrijden op het programma. De reserves gaan bij K.R.V. H op bezoek, waar de promotie-competitie wordt voortgezet. Wanneer er gespeeld wordt als tegen Leo- nidas behoeven wij ook deze tegenstan ders niet te vreezen. R.WD. IV.V.S.B. I belooft eveneens een spannende strijd te worden. De beide sterkste tegenstanders uit 3B zullen voor elkaar niet willen onderdoen. De Junioren hebben deze week rust. Dinsdagavond voetbal-training vanaf half 7. Woensdagavond half 8 vindt de eerste wedstrijd plaats om het kampioenschap van de Sleutelstad. De tegenstander van dien avond is Kolping Boys. Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich ten allen tijde opgeven bij het bestuur. Kolping Boys: Morgen speelt het eerste elftal tegen Foreholte II een vriendschap pelijken wedstrijd te Voorhout, hetgeen een mooie training kan zijn voor den wed strijd op a.s. Woensdag. De a-junioren spelen 12 uur te Groenen dijk tegen Meerburg a in het junior entour- nood van St. Bernardus. Dat zal er spannen! Maar voor alles een faire wedstrijd Boys! De b-junioren ontvangen op het Sport park de b-junioren van D.O.S. Aanvang half twee. Allen present en op tijd. Verder as. week: Dinsdag Kolp. Boys II Collectanten Studiefonds St. Petruskerk. Woensdag R.W.D. IKolp. Boys I. Foreholte: Voor morgen loont het weder om de moeite een gang te wagen naar het Forehoïte-terrein. Allereerst trekt de aan dacht de wedstrijd voor de Leidsche Cou rant beker Foreholte ID.O.S. I (stand 12, nog 31 minuten). De meest optimisti sche Foreholte-aanhanger mag geen zege van de onzen verwachten, temeer nog dat D.OD. reeds een voorsprong heeft. Daarbij is een gelijk spel ook al voldoende voor de gasten. Voor Foreholte zou ddt laatste een zeer goede prestatie zijn. Wij hopen dat de strijd sportief zal worden beëindigd en het aanzien waard is. Vooruit Foreholte nog eens het beste beentje voor! Aanvang 2 uur. Hierna spelen de reserven om 3 uur tegen Kolp. Boys I. Daar de Leidsche Gezellen als een goede en sportieve ploeg bekend staan, belooft dit een spannende kamp te worden. Nog te 5 uur wordt op ons terrein een beslissingswedstrijd gespeeld tussehen SJ.C.b Jun. en Teylingen b Jun. Naar aanleiding van een abuis in de Bar- tholomeusklok van heden, verbeteren we even, dat de leden hun contributie bij voor keur alle dagen bij den penningmeester kunnen afdragen. Speciaal is C. Huyts Zon dags van 10 uur tot 12 uur thuis. Trainings de volgende week op de zelfde avonden, behalve het 3de elftal voorloopig Donderdag. SJVLC.: Op het S.M.C.-terrein wordt mor gen een spannende wedstrijd gespeeld en wel tussehen de twee ouden rivalen R.WD. I en St. Bavo I. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, daar beiden niet voor elkander onder willen doen. Deze wedstrijd begint om 230 uur en gaat om den len en 2en prijs van het SJM.C.-tournooi. Dona teurs en supporters toont dus uw belang stelling. Aanvankelijk moest SM.C. I om 4.15 tegen Foreholte I spelen om den 3en en 4en prijs. Deze wedstrijd kan Zondag niet doorgaan, daar Foreholte voor den Leidsche Courant beker moet spelen. Deze wedstrijd wordt nu Dinsdagavond om 8 uur gespeeld. Als er morgen voor het eerste nog een wedstrijd is, wordt ddt vroegtijdig bekend gemaakt op de daarvoor bestemde plaats. St. Bernardus: Op Zondag 16 Juni heeft het bestuur van St. Bernardus een groot Junioren-tounnooi uitgeschreven. Hieraan wordt deelgenomen door de volgende ver- eenigingen: Trekvogels uit Boskoop, Al phensche Boys, Meerburg, zoowel A. als B., V.V1, Kolpings Boys en St. Bernardus. Na een gehouden loting komen as. Zon dag tegen elkaar uit: 12 uur Meerburg a Kolping Boys; 1 uur Alphensche Boys Trekvogels; 2 uur Meerburg bV.V1, en tenslotte St. Bernardus tegen de D.O.S.-jun. Als scheidsrechters zullen fun geer en P. Brugman èn A. Brouwer. Het belooft dus as. Zondag een dag te worden dat er vier wedstrijden zullen worden gespeeld, dat zal toch zeker voor de supporters een goede gelegenheid zijn eens een kijkje te gaan nemen op het R. K. Sportterrein, want dan steunt ge niet enkel de R. K. Sport, maar kunt ge tevens een genotvoïlen middag hebben. D.O.S.: Het programma voor D.O.S. is morgen als volgt: D.OS. I gaat naar Fore holte de resteerende 31 minuten spelen voor de demi-finale van den L.C.-beker, aanvang 2 uur. Vertrek 12.45 uur Noord- hoek per extra autobus. Thuis speelt D.O.S. H om 2.30 uur een vriendschappelijke ontmoeting tegen OD.I. I. DXDD. III speelt tegen D.S.V. I te Noor den, aanvang 2.30 uur. Vertrek 1 uur per fiets. Thuis speelt D.03. IV om 12.30 uur tegen O.D.I. H en 4.30 uur D.O.S. V—Adolf Kol ping n. Juniores: Kolp. BoysbD.O.S. b te Lei den. Aanvang 2 uur. N.V.C.: Na een lange rustperiode is er een schitterend programma voor Zondag, dit luidt als volgt: De R. K. Voetibalvereeniging ZA.P. uit Anna-Paulowna komt onder leiding van den Zeereerw. heer v. d. Eem, vroeger kapelaan alhier, een bezoek brengen aan N.V.C. De wedstrijden zijn als volgt: N.V.C. 2 tegen Z.A.P. 2, 1.30 uur nam. N.V.C. I tegen ZA.P. I te 3 uur nam., waar voor de aftrap door Pastoor v. d. Eem. Voor deze wedstrijden zijn 2 prijzen be schikbaar gesteld, de vereeniging die de meest goals maakt is winnaar. Uitreiking der prijzen door den G. A. van N.V.C., den Weleerw. heer J. Klijn, kapelaan St. Jozef- Parochie. Indien het weer geen spelbreker wordt, zal de belangstelling groot zijn, daar ook Pastoor v. d. Eem voor Noordwijker- hout geen onbekende is. Toegangsbewijzen 030. KJt.V.: Morgen weer een volledig pro gramma. Het eerste elftal trekt morgen naar Warmond om daar S.M.C. I vriend schappelijk te ontmoeten, aanvang 4 uur. Vertrek 3 uur vanaf de Turfmarkt. Het tweede speelt morgen weer op eigen terrein tegen R.WD. 2 voor de promotie, aanvang 2.30 uur. Dit is zeker een vein de zwaarste tegenstanders. Tweede elftallers, onderschat je tegenpartij niet en werkt al len voor een overwinning. De a-junioren ontvangen om 1230 uur N.V.C.a. De b-junioren trekken naar Voor schoten om daar V.V.L.b te ontmoeten, aanvang 12.30 uur. Junioren allen op tijd present hoor! V.CJEL: VjC-H. I zal morgen een vriend schappelijken strijd aanbinden tegen Nic. Boys I op eigen terrein. Ditmaal rekenen wij vast op onze gasten en hopen een span- nenden wedstrijd te zien. Aanvang 2.30 uur. V.C.H. 2 speelt te 1230 uur te Kiudel- staart tegen D.E.S. 3. A.S.C.: Aan alle leden, uitgezonderd de school-afdeelingen, wordt nogmaals mede gedeeld, dat er onder de H. Mis van half acht een Algem. H. Communie is, waarna gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaat. Vergoeding onkosten 0.25. Majella: Morgen is voor Majella weer een dag van actie. Majella II ontvangt om 12.30 uur Alph. Boys UI. Dat kan een aardig partijtje worden. Jongens allen present. Majella I ontvangt om 2.30 uur Steeds Hooger I voor een bekerwedstrijd. Hier zal het dus ook spannen. Jongens denkt er aan in wit shirt te verschijnen om vergissing te voorkomen. Zondag 23 Juni zal Majella I een liefda digheidswedstrijd spelen tegen Adolf Kol ping I. Houdt dus voor dit liefdadig doel uw Zondag vrij. v .Nispen: Morgen komt het eerste uit tegen Vogelenzang I op het van Nispen- terrein voor de nederlaagwedstrijden. De opstelling is als volgt: Doel: C. Duivevoorde. Achter: A. Klinkenberg, A. Pompen. Midden: J. v. Drift, P. Klinkenberg, J. v. Maris. Voor: A. Opdam, W. Nederstigt, J. Ne- derstigt, F. v. Maris en C. v. Maris. A.V.V.: Voor de nederlaag wedstrijden voor Zondag as. staan wederom een paar interessante en mooi wedstrijden op het programma, zoodat er voor liefhebbers Zon dag zal te genieten zijn.' Wij vertrouwen, dat de A.V.V.-ers rich geheel zullen geven om goede resultaten te behalen, en wij wenschen hun alle succes toe. Het programma ziet er uit als volgt: 12 wzr: AV.V.b-Jl.V.VA). 1.15 uur: A.V.V. 2-Jl.V.V. 1. 3 uur: A.V.V. 1—V.G.M. 1. Nico laas Boys: Nic. Boys I trekt morgen naar V.Ch. I. Aanvang 230 uur. Het twee de ontvangt O.D.I. III. De Junioren moe ten maar afwachten. Alphensche Boys: Voor Zondag is de wed- strijd Graaf FlorisAlph. Boys II verval len, waarmee het 2de elftal waarschijnlijk gepromoveerd is! 't Eerste zal rin prachtige kansen te ver dedigen hebben tegen Velo in Wateringen. Zou 't lukken? 't Derde elftal speelt vriendschappelijk in Oude Wetering, terwijl de junioren naar Reeuwijk trekken. Denk er aan, dat pret tig spelen de hoofdzaak is, niet zoo zeer het winnen KON. NEDERL. VOETBALBOND. P. S. V. OF. GO-AHEAD. Morgen zal dus de beslissing vermoede lijk wel vallen. P. S. V. kan morgen kam pioen zijn, indien van D. W. S. gewonnen wordt. Bij een nederlaag of een gelijk spel van P. S. V. heeft Go Ahead nog een kans, doch dan moeten de Deventenaren van Ve- locitas in Groningen winnen. Wedstrijdprogramma voor as. Zondag. Om het kam pioe schap: Velocitas —Go Ahead; DWS—PSV. Bekerwedstrijd: FeijenoordJu liana. ATHLETIEK R.-K. S. V. „DE BATAVEN". Morgen nemen een 32-tal ahtleten deel aan de wedstrijden van A. S. C. te Zoeter woude. Wederom zal de traditioneele Schenkelloop worden gehouden. Of de Ba taven hierop een kans hebben, wij weten het niet. De bezetting is dit jaar buiten gewoon zwaar, het is echter zeker, dat onze jongens alles^ op alles zullen zetten om den kap. van Dael-beker in de wacht te slepen. Met belangstelling zien wij uit naar de prestaties van P. Huibers. In training maakt hij reeds zeer mooie sprongen en ook op de honderd meter is hij zeer snel. Voor de 400 M. geven wij Schoor een zeer mooie kans. Hij zal het echter niet mak kelijk hebben. Op de 300 M. zal van der Glugt het Jan Zeegers niet gemakkelijk maken. Wij betwijfelen echter of hij zal winnen. Onze junioren zijn als gewoonlijk weer sterk vertegenwoordigd. Le Rutte is op 80 M. nog ongeslagen, ook nu zal hij dit nummer wel voor zijn rekening nemen. Zij die per fiets naar Zoeterwoude gaan, vertrekken 12.30 uur vanaf café Royal, Doezastraat. Per auto 1 uur vanaf het sta tion. Bezoekt morgen de groote nationale athletiekwed- strijden te Zoeterwoude op het A. S, C, terrein aan den Schenkelweg. Aanvang 2.45 uur 0 RUIM 100 ATHLETEN 0 Div. Loopnummers - Verspringen - Hoogspringen - Polsstokhoogspringen Kogelstoten - Speerwerpen Estafette enz. - Entree 25 cent des avonds 8 uur in 't Patronaat Schitterend AVONDPROGRAM MET 0ANS0RKEST EN HUMORIST - ENTREE 50 CENT WAAROM R. K. SPORT? Wij gaan door met actie voeren en nemen stelling tegen allen, die de neutrale sport steunen door hun krachten of financieele steun. We zullen daarom geen gelegenheid laten voorbijgaan om onze principieele al leen erkende R. K. Sportbeweging ten top punt te brengen. Ons parool, een groote eenheid te brengen in ontze beweging en alle katholieke sporters in onze gelederen te brengen zal ons uitgangspunt blijven. We zullen trachten te bewijzen, dat de R. K. Sport alléén mag bestaan voor Ka tholieke Sporters en we mogen, om dat te bereiken, niet stranden op den onwil van vele onzer eigen geloofegenoolen, die een andere meening daaromtrent bezitten. Zullen we er in slagen? Natuurlijk! Maar dan ook aleen wan neer slechts één woord haar beteekenis waardig wordt en dat ismedewerking. Niemand mag deze weigeren, niet omdat wij dat zoo graag hebben, maar omdat het de wensch is onzer Bisschoppen, die uit drukkelijk wenschen, dat de katholieken hun moreele en financieele steun in dienst stellen van de eenig erkende R. K. Sport beweging. Dat er wel eens iets hapert spreekt vanzelf, maar dingen, die passeeren in neutrale vereenigingen gebeuren bij ons niet. As. Zondag worden te Zoeterwoude athletiek-wedstrijden gehouden en wordt o.m. gestart door Jan Zeegers, voorheen georganiserd bij de neutrale athletiek be weging, waarbij hij vele records vestigde en een bekend looper werd. In het R. K. Zwaluwen-elftal, dat tegen Breda is opge steld, wordt een speler genoemd van HJ3.C., een R. K. voetbalvereeniging uit Heem stede, die reeds twee seizoenen daarin speelt en voor dien in Stormvogels speelde. Uit overtuiging is deze naar de R. K. be weging overgegaan. En zoo zijn er nog vele! Onze beweging gaat vooruit, maar toch niet al te snel! Wij moeten méér aanhang, meer publiek op onze terreinen, meer steun om onze idealen te verwezenlijken. Juist in dezen tijd, nu het er zoo op aan komt om kleur te bekennen in dezen tijd waarin de jeugd moet worden opgevoed in meer principieele lijn is dit van het aller grootste belang. De opbouw aan een betere maatschappij voor de toekomst eisöht aller aandacht. De jongen van heden is de man van mor gen. Bij de R. K. Sport bevinden,rij zich vei lig, terwijl het wakend oog van een Geest. Adviseur de belagnen der jeugd steeds zal behartigen. Van onze beweging g-aat opvoedende kracht uit en juist in dit punt ligt het ver schil met de neutrale sport. Sport alleen is geen opvoedende kracht, maar door de R. K. sport wordt doordat sport als middel wordt gebruikt dit wel be reikt. Men mag daarom niet veronderstellen dat de sportbeweging op zich zelf wordt verwaarloosd. Integendeel! „De Bataven" zullen Zondag hun kleuren hoog houden door 's middags op de wed strijden te Zoeterwoude te komen met een ploeg van ruim 30 athleten. De prestaties mogen worden vergeleken, zij rijn beter dan van elk ander. 's Avonds (Zondag 16 Juni) zal ter ge legenheid van het vier-jariig bestaan der Bataven feestuitvoering worden gehouden in „De Burcht", waar de gymnastiek-afdee- li'n-g haar kunnen zal toonen. Ter kennismaking kunnen wij dan ook niet nalaten een kijkje te gaan nemen om te zien wat de R. K. Sport presteert. 23 Juni as. organiseeren „De Bataven" sohoolwedstrijden, hetgeen beteekent een invitatie tot toetreding als lid. Mogen wij er aan toevoegen: laat allen die iets voor voor sport gevoelen daar tegenwoordig zijn. Wordt een trouw bezoeker van ons Sport park „Haagweg", toont uw enthousiasme voor de eenige erkende R. K. Sportbewe ging. Uw aller steun kunnen wij niet mis sen. Helpt mede opbouwen en onze idealen verwezelijken. P. J. VERHOEF, Penningmeester R. K. Sportcentrale. LAWNTENNIS HET TO URNOOI OM DEN DAVIS-CUP. Duitse hl andAustralië 20. Op de banen van de tennisclub „Rot Weiss" te Berlijn is gisteren een aanvang gemaakt met de ontmoeting Duitschland Australië voor den Davis Cup. De Duitschers zijn er dezen eersten dag in geslaagd de beide enkelspelen te win nen en daarmede een 20 voorsprong te verkrijgen. De gedetaileerde uitslag luidt: Von Cramm si. Crawford 63, 75, 6—2. Henkei si. Grath 4—6, 6—2, 6—0, 6—2. BOEIEN De Hollandia-wedstrijden De eerste dag bracht een nieuw baanrecord van De Laak. Dat het weer voor het roeiersfeest te 's Molenaars gisteren uitstekend was, laat zich begrijpen. De temperatuur moge dan misschien 'n enkel oogenblik wat broeie rig zijn geweest, er was hoegenaamd geen wind, waardoor in de eerste plaats de starts vrij vlot konden plaats hebben en ten tweede de roeiers ook geen hinder op het water ondervonden. In de gemaakte tijden kwam dit echter bijna niet tot uitdrukking. Slechts één goede uitzondering werd hierop gemaakt door de Overnaadsche Vier Beginnelingen van De Laak, welke ploeg kort na den aanvang van het pro gramma gisteren het baanrecord op ddt nummer, in 1926 door Triton gevestigd, met 1 3/5 sec. verbeterde. Dit is ongetwijfeld een uitstekend pres tatie, welke duidplijk de goede conditie de zer ploeg bewijst. Deze zege toch werd be haald in een strijd, waarin de tegenstan ders (Njord en Ar go) 'n flink stuk achter bleven. De wedstrijden hadden over het geheel een vlot verloop, althans het vastgestelde programma werd uitstekend afgewerkt. Waarom die lange pauzes echter steeds worden ingelascht is ons 'n raadsel. In 't bijzonder de pauze van 68 uur duurde ontzettend lang en dan te weten, dat daarna nog slechts vier nummers ver- roeid werden! Had men deze onmiddellijk laten volgen, dan was alles te kwart voor zeven geëindigd! Wij hebben van het eerste gedeelte der wedstrijden van gisteren de resultaten reeds laten volgen. Het programma werd gistermiddag te 3.10 uur voortgezet met den eindstrijd der Jonge Twee A. Dit werd een vrij ge makkelijke overwinning voor Het Spaarne. Triton en Laga streden nog even om de tweede plaats, doch de Delftsche ploeg gaf spoedig op. De uitslag werd: 1. Het Spaar ne in 8 mdn. 241/5 sec., 2. Triton, Laga opgegeven. Het nummer der Dames Acht lever de een zege op van De Hoop op De Vliet en van Nereus op Arsa. In het nummer Jonge Skiff A le verden Amsrtel en Spaarne strijd tegen el kaar. De Spaarne-skiffeur de Ridder won in 8 min. 16 4/5 sec. In de 3e heat kwam de Njord-skiffeur de Walle tegen Moscou van Poseidon. Deze had aanvankelijk de leiding, doch op on geveer de helft der baan kwam de Walle gelijk. Even volgt een gelijk opgaande strijd waarna de Walle de leiding ver overt. Moscou stuurt slecht en vaart de Walle in zijn baan aan, waarom de Am sterdammer gediskwalificeerd werd. Uitslag: 1. Njord in 8 min. 13 sec., Po seidon uitgesloten. Na een kleine pauze werd een aanvang gemaakt met de eindstrijden. De eerste was die der Jonge Twee B tussehen Willem III, Njord en Nereus. Na een slechte start van alle drie ploegen nam Willem ni de leiding, Njord was tweede en Nereus lag op de derde plaats, maar speelde geen rol meer. Op de helft der baan, toen Willem in een voorsprong van enkele lengten had, spurtte Njord, doch Willem m antwoordde op gelijke wijze en won ten slotte onbedreigd met 4 a 5 leng ten. Uitslag: 1. Willem in in 8 min. 42 2/5 sec., 2. Njord, 3. Nereus. De eindstrijd der Jonge Vier A ging tussehen Willem III en Laga, wijl Njord rich had teruggetrokken. Eerstgenoemde ploeg startte het best en nam de leiding. Daarna kwam Laga voor, doch een der roeiers ving een snoek en de ploegen la gen weer gelijk. Willem III nam ten slotte de leiding en won met twee lengten in 7 min. 45 sec., 2. Laga. Het nummer Jonge Vier B bracht Triton en Aga aan den start. Triton nam het eerst de leiding, maar Argo spurtte weer bij. Toch deden de Utrechtenaren het beste werk en wonnen ten slotte met 1 1/2 lengte voorsprong in 7 min. 31 sec. 2. Argo. Na de pauze, welke van 68 uur duur de werd de 3e heat verroeid van het num mer Overnaadsche Vier Begin nelingen. Hierin kwamen uit Die Ley- the en Amstel. De Leidenaars startten minder goed, zoodat de Amstel spoedig een kleinen voorsprong behaalde. Toen de Leidenaars zich hadden hersteld, waren zij spoedig gelijk. De Amsterdammers sloegen daarna een spurt, maar Die Leythe hield vol en op de laatste 500 M. namen de Leidenaars de leiding om deze niet meer af te staan. Uitslag: 1. Die Leythe in 7 min. 54 4/5 sec., 2. Amstel. De eindstrijd van het nummer Over naadsche Twee (Beg.) leverde een slechte prestatie op van Njord, welke ploeg ver achter aankwam. De start zou zulks niet hebben doen vermoeden, want de Lei denaars waren het snelst weg, maar zak ten daarna dadelijk af. Nereus nam den kop en won vrij gemakkelijk in 8 min. 51 3/5 sec. In den eindstrijd der Vier zonder stuurman kwamen Njord en Laga aan den start. De Delftsche ploeg startte het best en nam de leiding, om zich daarna te versturen, waardoor Njord misleid werd en hetzelfde deed. De Laga-roeiers hielden het best vol en wonnen met anderhalve lengte in 7 min. 25 sec. De voorwedstrijden der Jonge Acht B vormden het besluit van den eersten dag. In de le heat lagen Maas en Triton naast elkaar. De Utrechtenaren namen spoedig de leiding, om deze niet meer af te staan en met ruim anderhalve lengte te winnen in 6 min. 52 sec., 2. Maas in 6 min. 59 sec. De 2e heat tussehen Laga en Njord bracht

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10