VRIJDAG 14 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 1# UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 15 Juni. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Piano-solo (Gramofoon). 12.30 Lunchconcert door KRO-orkest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporühalfuurtje. 3.00 Onthulling van het v. Heutz-monu- ment te Amsterdam in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin. Redevoeringen van generaal Swart en minister Colijn. 4.15 Kinderuurtje. 5.15 Het KRO-orkest (5.45 uur Esperanto - nieuws). 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 7.15 A. C. Kuijpers over „Kathol. Actie in O.-Indië". 7.35 Grammofoonplaten op verzoek (8.00 Vaz Dias). 9.00 De KRO-fcoys. 9.30 Merkwaardige belevenissen van Da niël de Vroome. 9.50 Vervolg KRCLboys. 10.10 „De hand, die bewoog", hoorspel. 10.30 Vaz Dias en vervolg KRO-Bqv® 11.15 Gramofoon. Hilversum, 301 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Airb. i. d. Continubedr.: Vlaamsch programma, van 8 Juni j.l. (gr.pl.). 12.15 Orvitropia, De Zonnekloppers, De Flierefluiters. I.45 Zender verzorging. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Radio-distributie-interview. 2.40 Gram.pl. 3.20 Kinderuur. 4.20 Schalmei en solisten. 5.00 Dubbel X-ensemble. 5.20 Strijkorkest en Literaire Lezing. 6.00 De Wielewaal en lezing. 6.30 Gram.pl. 7.00 Zang en orgel. 7.30 Gram.pl. 8.03 Vaz Dias. VARA-Varia. 8.15 „Tosca", Puccind (gr.pL). 10.15 Grajm.pl. II.00 „Hoe een schlageer gemaakt wordt", hoorspel-parodie met muziek. 11.15 De Bohemians en Gramofoonmu- ziek. Droitwich, 1500 M. 12.05 BBC-Northern Orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 3.10 „Empire-Service, maritieme-kerk dienst. 4.05 Londensch Zigeunerorkest. 4.50 Medvedeff's Balalaika-orkest. 5.35 Maurice Winnick's orkest. 7.20 Concert roor Vocaal Kwartet. 7.50 BBC-Theaterorkest. 8.35 Harold Ramsay en zijn Rhythmic Symphony. 10.05 2de Acte „Prince Igor", opera van Borodin. II.00 Ambrose en zijn Band. 11.3512.20 Vervolg Ambrose en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Rosé Cornaz en haar Hawaiian or kest. 9.05 „La rótisserie de la reine Pédauque", operette van Levadé. M. m. v. solisten, koor en orkest. Hierna: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.10 Concert uit rest. „Wivex". 4.305.00 Gram.pl. 5.305.50 Pianorecital. 7.50 Omroeporkest. 9.20 Koorconcert. 10.20 Omroeporkest. 11.2012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Concert uit Breslau. 12.20 Gevar. concert uit Stuttgart. 2.35 Concert. 4.20" Gevar. programma. 7.30 Koor- en orkestconcert. 8.35 Uit Frankfurt: „Banditenstreiche", operette van Suppé. M. m. v. solisten, koor en orkest. 10.5012.20 Dansmuziek uit Leipzig. Rome, 421 M. 9.10 „Tannhauser", opera van Wagner. I.50, 2.20, 4.20 en 4.50 Gram.pL 5.20 Sakxmkest. 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 dito. 8.30 Hoorspel. 9.20 Omroeporkest 10.30—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Omroeporkest 4-35 Gram.pl. 5.20 Zigeunerinuziek. 6.20 Zang. 6.50 Salonorkest 8.20 Gram.pl. 8.35 Hoorspel. 9.20 Deensche Gala-avond. Hierna tot 12.20: Gram.pL Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 „Blaue Jungs van der Waterkant", gevar. programma uit Hamburg. 10.20 en 11.05 Berichten. II.201.15 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden Derde programma 8.00 Keulen. 10.00 Deutschl.sender. 10.20 Keulen. 15.20 London Reg. 16.05 diversen. 16.20 Keulen. 18.20 diversen. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Deutschl sender. 20.05 diversen. 20.20 Parijs R, 20.35 Keulen. 22.30 Weenen. Vierde programma 8.05 Parijs R. 10.35 London Reg. 13.20 Droitwich. 14.20 London Reg. 15.10 Droitwich. 18.20 diversen. 18.45 Londen Reg. 19.50 Droitwich. 21.35 Boedapest 22.05 Droitwich. K. R. O. WERELD-PROGRAMMA. Heel de wereld luistert naar Nederland. Zondag, 23 Juni as., den dag waarop voor twee jaar de Kit.O. zijn eerste uit zending begon voor de Nederlanders in de beide Indiën en elders ter wereld, spe ciaal yoor de Missionarissen, zal er weder om een wereldprogramma worden gegeven van 12.4515.00 uur over den Huizer- zender (op golflengte 1875 M.). Dit pro gramma wordt naar thans vaststaat, over genomen door de volgende zenders, ver deeld over de vijf werelddeelen: Europa: Brussel I en H; Praag I en II; Beograd, Ljubljana, Zagreb; Breslau; Ko penhagen en Kalundborg; Budapest I en II; Beromunster, Baset Sottens en Genève; Boekarest; Rome I en II, Napels, Milaan I en II, Florence, Turijn, Triëst, Genua, Bol zano; Weenen; Madrid; Warschau; Parijs (Poste National en Poste Regional). Dit wereldprogramma zal eveneens'door de Phohi worden uitgezonden, via de zen ders P.H.I. op golflengte 16.88 M. en P.C.J. op golflengte 19.71 M. en via deze zenders gerelayeerd. In Australië wordt het programma uit gezonden door Albury met 2 relaiszenders, Melbourne I en II, Sydney I en II, met 8 relaiszenders; in Zuid-Afrika door Johan nesburg, in Egypte door Cairo en Alexan- drië. Voor Azië zorgen Tokio I en II, met 24 relaiszenders en in Ned. Oost-Indië de N.Ï.R.O.M., met 17 relaiszenders. Vermoedelijk zal ook de Columbia Broad casting System in de V. S., waarmede de besprekingen nog gaande zijn, zich daar bij aansluiten. Voor de K.R.O. is het een groote vol doening, dat dit echt Nederlandsch en sterk gevarieerd programma over de ge- heele wereld zal kunnen worden beluis terd, dank zij de medewerking van de Phohi-zenders. Als bijzonderheid zij nog opgemerkt, dat de gezanten van Honga rije, Japan, Oostenrijk en België, alsmede de Consuls van Zwitserland, Denemarken, Tsjecho-Slowakije, Roemenië, Joego-Sla- vië, Italië en Polen bereid gevonden wer den, ieder in hun eigen landstaal, dit pro gramma met een kort woord in te leiden. FAILLISSEMENTEN LISSE. Personalia. De heer J. v. Zeist A.J.Z. alhier slaagde voor het examen „Medisch Gediplomeerd" voor de praktijk Pedicure Voetspecialist! Harmonie. In een voor dat doel spe ciaal bijeengeroepen vergadering van de Muziekvereeniging „V.O.O-A." te Lisser- broek is besloten den dirigent, den heer A. van Leeuwen te Abbenes, eervol ontslag te geven, terwijl in zijn plaats is benoemd de heer Peter Wit te Spaarndam, een als zeer bekwaam in de muziekwereld bekend staand persoon. Geboren: Johannes Adrianus Cornelis, z. v. W. M. Maarschalk en R. P. V. Raap horst. Petrus Cornelis, z. v. L. C. Ko mijn en A. H. Ruigrok. Elisabeth Louisa, d. v. Chr. J. Zoet en C. Sprokkelen'burg. Johannes Theodorus, z. v. A. van Noort ij G. A. Kooter. Getrouwd: W. P. van Dijk te Noord- wijkerhout en C. M. Boot te Lisse. Th. J. Slobbe en J. M. van den Berg, beiden te Lisse. Gevestigd: J. H. Clement uit Haar lemmermeer; J. Scheurkogel en echtg. uit Wageningen; S. Hoogerbrugge uit Over- schie; Mevr. J. J. Guldemond en gezin uit Heemstede; H. W. Bobe uit Leiden; G. Ver kerk uit Leiden; M. H. Dorrestij n uit Maastricht; G. J. B. Pas uit Maastricht; M. W. Philippo uit Wassenaar; C. Hoog kamer uit Haarlem; A. van Bergen Hene gouwen uit Hillegom; P. P. van der Leljj uit Zoeterwoude; B. S. M. van Santen uit Amsterdam; J. van der Meer uit Heem stede; A. van t Voort uit Haarlemmer meer; L. H. Droogh uit Noordwijk. Vertrokken: B. J. van der Eerden naar Rijswijk; A. Dokter naar Sassenheim; J. C. J. M. Campfens naar Hillegom; A. A. Steenvoorden naar 's-Gravenhage; M. den Elzen naar Bloemendaal; C. J. M. van der Meer naar Velzen; Th. M. van der Wiel naar Hillegom; J. W. Over duin naar Rijns- burg; S. de Groot naar 's-Gravenhage. VOORSCHOTEN. EEN HEVIGE VECHTPARTIJ. Een der vechtenden bewusteloos geslagen; een ander zijn vingers afgebeten! Gisterenavond had een hevige vechtpartij plaats op een terrein nabij den Hofweg alhier, tusschen den heer G. A. K. en de gebroeders K. allen wonende alhier. In den nacht van Woensdag op Donderdag jl. was op dat terrein, waar K. een nieuwe jacht haven aan het bouwen is, ten nadeele van den heer K. alhier ontvreemd een zeildoek en hout. Van dezen diefstal was aangifte gedaan bij de politie en dit schijnt de aan leiding geweest te zijn van de hevige twist. De heer G. A. K. kwam op het terrein waar K. werkzaam was en kreeg een heftige woordenwisseling met laatstgenoemde, wel ke ontaardde in een stevige vechtpartij, waarbij gebruik gemaakt werd van stukken hout en een hamer. De heer G. A. K. werd bewusteloos geslagen met een hamer en de heer K. werd door G.A. K. de vingers af gebeten. Dr. Fruijtier verleende de eerste genees kundige hulp bijgestaan door eenige le den van de E. H. B. O. brigade alhier. De politie werd ontboden en op het ter rein verschenen de chef veldwachter van der Meer, de veldwachter van Maurik en Rijksagent Franken. Hout en hamer werden in beslag genomen en proces-verbaal op gemaakt. De heer G. A. K. werd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. 's Avonds werden door de politie ver schillende getuigen gehoord, die bij de vechtpartij tegenwoordig waren. i Inenting. Woensdag, 19 Juni as. des namiddags te 3.30 uur zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van ben, die daartoe in het gymnastieklokaal der O. L. School in het dorp aanwezig zijn. Geboren: Georg Joseph, zoon van Th. J. M. Hoekstra en M. M. Dobben Petrus Maria, zoon van N. van der Werf en J. C. van Kleef Herman Hendrik, zoon van C. L. Beukenholdt en H. Planje. Ondertrouwd: K. M. Wolleswinkel 23 jaar en W. de Jong 27 jaar. Overleden: F. van Arkel, 71 jaar. Gevestigd: T. E. van der Ent Braat, Leidsche weg 36 van Nieuwkoop B. Kooijman, Molenlaan 7, van Leiden C. van Egmond, Leidsche weg 16, van Rijns burg A. Th. Eelkema, Voorstraat 39, van Hoogezand. Vertrokken: L. E. Christiaanse naar Rotterdam, Bergweg Wed. H. Potjewijd de Boer, naar Den Haag Rubensstraat 107 Th. M. A. Knarren, naar Den Haag, Co- pernicusstraat 70 L. A. J. M. van der Lugt, naar Hillegersberg, Statenlaan 25 M. Beek, naar Bergambacht Wed. J. Hoèfakker geb. Millikan naar Leiden, Ma- redijk 135 H. Jongeneel naar Wassenaar Oostdorperweg 97 Jac. Verhaar naar Valkenburg Z.H. VOORHOUT. Gouden huwelijksfeest. Onder groote belangstelling heeft het echtpaar Den HeldKooijman alhier zijn gouden huwe lijksfeest gevierd. Des morgens al heel vroeg wapperde de Vaderlandsche driekleur van de verschillende woningen in de naas te omgeving. Tallooze cadeaux en diverse bloemstukken zijn het echtpaar dien dag aangeboden, hetgeen een waarlijk feeste lijk aanzien gaf aan de omgeving. Des avonds trok de R. K. Muziekvereeni ging ,.St. Caecilia" er op uit om de jubi leerenden een serenade te brengen, waarbij de publieke belangstelling buitengewoon groot was. Terzelfder tijd ongeveer kwam ook de K. J. C. met aan het hoofd haar Leider, haar opwachting maken om meer luister bij dit festijn bij te zetten. De Muziekvereeniging en de K. J. C. werd hierop nog getracteerd, en vertrok weer in de richting van het dorp. Het is, dank zij de spontane medewer king van eenige ingezetenen, een onverge telijke hulde voor de beide feestelingen ge worden, die telkens weer zichtbaar onder den indruk waren bij de aanbieding van de verschillende treffende huMeblyken. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt Maandag a.s. in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van de navol gende agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Besluit tot wij ziging der begrooting 1934; 3. Besluit tot wijziging der begrooting 1935; 4. Verzeke ring buitengewoon veldwachter tegen onge vallen; 5. Herbenoeming gemeente-archi tect; 6. Telefoonaansluiting woning ge meente-architect; 7. Wat verder ter tafel zal worden gebracht; 8. Rondvraag. Kampeeren. Het schijnt dat zeer vele personen nog niet voldoende op de hoogte zijn van de bepalingen der nieuwe Kam- peervergunning, met als gevolg, dat voor deze personen uit de onbekendheid met deze bepalingen moeilijkheden en teleurstellin gen ontstaan. Er zij dan op gewezen, dat niet gekampeerd mag worden zonder toe stemming van B. en W. terwijl onder kam peeren wordt verstaan het opslaan of op geslagen hebben van tenten of loodsen, het verblijf houden in schuren, hooi- of andere bergen of mijten, z.g. kampeerhuisjes van zeildoek, hout of ander materiaal of derge lijke inrichtingen. Men ziet dus, dat niet alleen onder kampeeren wordt verstaan het „tenten", doch deze materie zich veel ver der uitstrekt. Zelfs het op een terrein aan wezig hebben van kampeerbenoodigdheden met de kennelijke bedoeling aldaar te kam peeren ook al is de kampeer-gelegenheid nog niet opgeslagen en al houdt men ver blijf in de open lucht, is strafbaar. ZOETERMEER. Postdienst Met ingang van 17 Juni as. zal des avonds om 21 uur (9 uur) nog een postverzending plaats vinden. Alleen correspondentie uit de brievenbus van het hulppostkantoor zal met deze gelegenheid worden verzonden. Deze correspondentie zal, in aansluiting op de nachttreinen, op de meeste plaats den volgenden morgen in de eerste bestelling bij de geadresseerden worden besteld. Autotocht ouden van dagen. De com missie, die zich belast met het organiseeren van autotuochten voor ouden van dagen, bestaande uit de heer en L. R. Middelberg, burgemeester; dokter W. E. Steur, dokter J. W. Palte, J. L. Moerkercken van der Meulen, C. P. Blaauwhof, C. H. Brinkers, P. de Jong, J. N. van Reeuwijk, A. J. J. van Well en B. C. Groen-heijde, vergaderde gis teravond onder voorzitterschap van dokter W. E. Steur in café „de Gouden Leeuw". In beginsel werd in die vergadering be sloten, ook dit jaar wederom een autotocht voor de oudjes te organiseeren en wel be gin Juli as. Ter verkrijging der daarvoor bertoodigde gelden zal Maandag, Dinsdag en Woens dag a.s. door eenige dames langs de huizen met lijsten worden gecollecteerd. Een aan beveling om te offeren lijkt ons overbodig. Elke gift, hoe klein of hoe groot ook, is wel kom. Naar wij vernemen heeft de commissie het vaste plan om via den Zegwaartscheweg huiswaarts te keeren. Zijn wij wel ingelicht, dan zal de tocht ook dit jaar even mooi als interessant zijn. Vanzelfsprekend stellen airtomofoilisten hun voertuigen spontaan en belangeloos ter beschikking en geven zij zich nog vóór 1 JuE as. op bij den heer B. C. Groen- heijde. Ouden van dagen, die aan den tocht wen- schen deel te nemen, behooren zich daartoe op te geven bij den heer P. van Bak en mej. A. van der Sande-Lamens vóór 24 Juni e.k. Geboren: Cornelis Jacobus, z. v. N. den Braber en M. Uitdenbogert. Johan nes Maria, z. v. N. F. Hoogduin en J. M. A. Koirwenhoven Overleden: Johannes Bernardus Cornelis Stig, oud 26 jaar. r UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. De ontplofte sleepboot. Hedenmorgen werd door het bergingsbedrijf van der Graaf en Koelman te Rotterdam een aan vang gemaakt met het lichten van de sleep boot „Risico", die na de ketel ontploffing in de Gouwe was gezonken. Begrijpelijker wijze trekt dit werk groote belangstelling. Geboren: Hendrik z. van M. van der Wagt en A. Drop Catharina Elisabeth d. van A. van Dam en C. C. van Schaik Theodorus Wilhelmus Maria z. van J. G. Boere en P. C. Haagen Joannes Adria- nus z. van H. M. Kasbergen en C. S. van Leeuwen David Hendrik z. van N. Kan bier en C. Crama Gijsberta Anthonia d. van L. Aartman en G. A. Röling. Gehuwd: Cornelis Rijswijk 27 j. en Hendrika Berendina Wentink 22 j. Jo hannes Blom 23 j., won. te Zwammerdam, en Anna Francina de Raat 25 j. Overleden: Barend Willem ten Cate, 82 j., geh. met E. C. M. Schotel Gerrit de Regt 3 dg. Johannes Koppe 75 j., geh. met J. Kranenburg Teunis van Soest 40 j., geh. met A. van Grol Jan van der Lee, 67 j., geh. met P. van Noort. Gevestigd: L. Domburg van Voor schoten G. J. C. Berflo van Hengelo J. T. Knor van Amsterdam M. Emmelot van Zeist C. van Beek, echtg. van G. Markman van Hillegom G. Houtman van Amsterdam C. J. Brand en zoon van Katwijk G. J. Moerkerken van Ba- rendrecht. Vertrokken: H. Zeijpveld naar Ha- zerswoude Th. Brouwer naar Bodegra ven W. L. van Egmond naar Velsen Jan B. Pureveen naar Wierden A. A. Croon naar Delft Wed. A. W. G. KogeLs- Scheffers naar Rijswijk L. van Leeu wenHolander en dochter naar Emmen D. M. J. A. Frericks naar Rotterdam M. H. Dirkse en echtg. naar Nijmegen A. van Rijn naar Nigtevecht M. E. van de Kant naar Leiden. BOSKOOP. „Herwonnen Levenskracht". Het Plaatselijk Comité van Herwonnen Levens kracht hield een openbare vergadering. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en roept allen een hartelijk welkom toe. Een extra woord van welkom werd gesproken tot den Geestelijk Advi seur van de vereeniging, die de vereendging steeds met raad en daad bijstaat. Vervolgens hield de voorzitter een cause rie over het afgeloopen jaar en wekt allen op om mee te werken men de menschen, die door T3.C. zijn getroffen, te helpen. Vervolgens leest de secretaris de notulen van de vorige jaarvergadering voor, welke onverandert worden goedgekeurd. Hierna wordt den secretaris verzocht het jaarver slag voor te lezen. De secretaris begint met aan alle besturen en vereenigingen harte lijk dank te 'brengen voor de hulp en steun in het afgeloopen jaar ondervonden. Een bijzonder woord van dank aan de beide dames van het comité, die op zoo'n voor treffelijke wijze hun taak hebben vervuild. Want hadden wij de hoop uitgesproken op de vorige jaarvergadering, dat wij geen patiënt dit jaar zouden krijgen, het is helaas anders geworden. Een patiënt hadden wij in verpleging in het sanatorium „Berg en Bosch", en op 4 April werd er wederom een patiënt uitgezonden. Deze patiënt is met medewerking van het plaatselijk comité in het sanatorium ingekocht. Wij hebben in het afgeloopen jaar ont vangen 316.95, aan vrijwillige contributie 117.45, van verschillende vereenigingen 16.50, van de speldjesdag 15 Augustus 107. De sanatorium-uitzendingen hebben gekost 700.10. Aan huiszorg 13.66, aan reiskosten bij verjaardag van een patiënt voor zijn kindexen 2.50. Aan enkele pa tiënten is een kerstgave gegeven om hun leed zooveel mogelijk te verzachten. Deze patiënten worden geregeld bezocht door de beide dames van het comité, welke de zie ken zooveel mogelijk moed in gaan spre ken. In h^t bestuur is benoemd tot 2de secre taris de, heer A. Houtman, terwijl wegens bedanken van den heer H. J. Boer, in zijn plaats is benoemd de heer C. Kraan als comitéüd., terwijl het comité is uitgebreid met 2 dames. Er zijn in het afgeloopen jaar 15 comité- vergaderingen geweest, terwijl het bestuur onderling meerdere malen vergaderde. De onderlinge verhoud'nig van bestuur en co mité is zooals altijd zeer goed. Op de groote jaarvergadering te Bilthoven zijn als af gevaardigden geweest de heeren van der Staak en A. van Rijn. Met een opwekking om allen mee te helpen, sloot de secretaris zijn jaarverslag. Het jaarverslag werd onder een woord van dank goedgekeurd. Hierna jaarverslag penningmeester, welk verslag met een woord van dank werd goedgekeurd. De controle-commissie verklaarde boeken en bescheiden van den penningmeester in goeden staat te hebben bevonden Hierna wordt het woord gegeven aan den Geestelijk Adviseur, die een pittige rede hield om in deze moeilijke tijden mede té helpen de T.B.C. te bestrijden. Spr. bracht een woord van dank aan het comité voor het werk, in het afgeloopen jaar ver richt. De voorzitter brengt dank voor zijn be moedigende woorden en hoopt op den in geslagen weg voort té gaan. De bloempjes dag werd vastgesteld op 18 Juni. De rondvraag leverde weinig op. Na een woord van dank aan alle aanwezige bestu ren en aan den Geestelijk Adviseur, sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. Brussel, 322 en 484 M 3.22 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Uitgesproken N. v. d. Pijl, slager Alphen aan den R ij n, van Dijkstraat 2. Cur. mr. H. E. La Gro, Bodegraven. 6SM 65. In plaats van ijverig naar het zeemonster te zoeken, gingen Piet Prikkel en Drein Drentel den volgenden dag weer den heelen dag wandelen en kwamen eerst heel laat thuis. Nu kwamen ze tot de ontdekking dat ze de sleutel van het hotel vergeten hadden. Maar Piet wist al weer raad. 66. Op het plaatsje van het logement stond een tobbe en een kraan. Piet zette de kraan wijd open en daarna kropen de twee zwervers in de tobbe. „Ziezoo, zei Piet, nu hebben we niets anders te doen dan rustig af te wachten".

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10