DONDERDAG 13 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 A. Verhagen-Oostrum, Vollebregshof 2 S. A. van Rijswijk, Huish., Rijnsb.weg 10 M. J. B. Schouten, Rodenbstr. 1 G. W. M. Smits, Adj. Acc. R.D.B., Rijnsb. weg 50 J. van der Velden en faim., Ser geant Inf., H. de Vriesstr. 48 A. J. Ver steeg en farn., Koopman, Terweepark 6 N. A. Visser, verpleegster, Wittesingel 27 M. F. van de Wetering, Steenfabr.arb., Kijf gr. 3 C. M. Wijnbeek, Plantsoen 20 Yauw Tjwan Liang, Morschkade 20a E. Zandanel, Ijsventer, Morsohstr. 46. Uit Leiden vertrokken: A. van Rooy-Albert, Maastricht, W. Brugstr. 15 H. A. J. Baanders, Aerden- houit, Zuidlaan 3 M. N. Baarslag, den Haag, Doornstr. 154 L. A. van Berge He negouwen, Wateringen, Oosteinde 3 D. Bergman, Leiderdorp, Lindelaan 17 J. M. Bernsen, den Haag, Heerengr. 1 P. J. van den Brink, Utrecht, Griftstr. 131bis H. C. Broekman, Katwijk, Z. Boulevard 56a W. van der Bijl, Leiderdorp, Koningsstr. 8 G. Bleeker, A'dam, Soembawastr. 3 II A. Collee, den Haag, Hobbemastr. 84' A. E. van Diggels, Vlissingen, Nieuwendijk 3335 J. van Eygen, Gouda, N. Beets- sttraat 19 D. Groeneveld, Leiderdorp, v. d. V. Boumanweg 2728 J. van Heusden, den Haag, J. Catsstr. 197 C. E. van der Hoog, den Haag, L. v. Meerdervrt. 861 M. C. van der Hoog, idem, idem N. Hu- ber, R'dam, Oostpiein 14 E. de Jong, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 109 A. C. G. Emeis, Wassenaar, v. Z. van Nijeveltstr. 354 P. C. van Keekem, den Haag, de la Reijweg 349 H. W. Keesom, Batavia W. Kiasem, Solingen-Wald Dl. H. M. Kolman, A'dam, Elandsgr. 116a n J. F. Kriek, Sassenheim, Kerklaan F. T. L. Kuipers, tUrecht, Marnixlaan 130bis P. F. Masskik, den Haag, K. Emmakade 186 G. M. Minke, Warmond, Huis te War mond B. Mozes, Overscthie, Bovendijk J. Noordanus, Leiderdorp, Berkenlaan 1 J. W. E. Oorthuys, den Haag, Rust- hoekstr. 14 H. Plezier, R'dam, Oostplein 14 J. W. Hoogenboom-Poodt, Sassenheim, Zuiderstr. 24 M. A. Kriek-van Schaik, Sassenheim, Kerklaan J. S. Schermer Voest, Nijmegen, Pauwelstr. 3 W. H. Sorber, Goor, van Koliaan 6 B. M. Stipdonk, den Haag, Zoutmanstr. 45 G. Stipdonk, idem, Rijmkenstr. J. van Strien, Gouda, N. Beetsstr. 19 H. H. Vodegel, Leiderdorp, Dr. de Bruynestr. J M. Vodegel, idem idem A. J. C. de Vries, Leeuwarden, Elisabethstr. 22 II J. M. de Vrind, Oegstgeest, Ch. de Bourbonlaan I C. van der Wel, Loosdrecht, Dep. Politie- troepen F. P. Weijn, den Haag, Schalk- burgerstr. 437 G. Winkel, den Haag, Statenlaan 119 E. WohlMka, Noord wijk, O. Zeeweg 26 M. H. Brolaar-van der Zeeuw, Katwijk, Z. Boulevard 56a A. C. Zwiers, Deventer, Boxbergerweg 93. BURGERLIJKE STAND UIT DE RIJNSTREEK LEIDEN. Geboren: Agnes dochter van L. A. v. d. Heijden en A. Robbers Maria, dochter van A. Glasbergen en J. Siera Cornelis, zoon van C. Sloos en W. C. van Goozen Christiaan Willem, zoon van C. W. Kuijk en M. v. d. Water. Ondertrouwd: E. Kwaadgras jm 25 jaar en G. J. Hogerwerf 25 jaar jd A. J. v. d. Hoek jm. 27 jaar en A. J. Pijna- ker jd. 22 jaar. Getrouwd: F. B. Delsasso jm. en A. M. v. d. Kaai jd P. J. H. v. d. Pluym jm en J. H. Bonte jd M. Prins jm en H. M. Boekkooi jd H. T. la Rievièré jm en M. M. Josemans jd G. L. v. d. Roe jm en H. van Kerkhoff jd T. W. Sommeling jm en S. C. Devilee jd L. de Water jm en S. C. Brugman jd P. Vermeer jm en H. H. Hockx jd D. Janssen jm en C. H. Serdijn jd J. Ph. de Rooij jm en W. J. Freeke jd G. Steenkamp jm en C. Gor dijn jd J. H. Seiler jm en P. J. Brons jd J. W. Schotman gesch. en H. v. d. Wijn gaard jd. Overleden: J. H. Kerkvliet zoon 1 dag C. Vianen zoon 23 maanden. ALPHEN AAN DEN RUN. DE SLEEPBOOT-ONTPLOFFING. De oorzaak kan niet meer worden vastgesteld. Omtrent het onderzoek, dat door het Toezicht op het Stoomwezen was ingesteld naar de oorzaak van de ontploffing in de sleepboot, welke gisteren op de Gouwe heeft plaats gehad, vernemen wij, dat de ketel in vrij goede staat werd bevonden. De oorzaak van de ramp kon niet worden vastgesteld. De lijken der slachtoffers zijn hedenmid dag naar Rotterdam vervoerd. Het is gebleken, dat door de in het rond vliegende stukken ijzer ook schade is toe gebracht aan enkele daken in de naaste omgeving. L. verschillende malen haar man aanmoe digde om haar te mishandelen, door b.v. te roepen „trap ze in drieën". Getuige verklaarde nog, dat zij er geen bezwaar tegen had dat haar man met de kinderen omging. De president merkte naar aanleiding van deze verklaring op, dat er bij getuige blijkbaar veel spijt aanwezig is over haar gedrag, ten opzichte van haar man. Nog verklaarde get. op een vraag van den verdediger mr. Blackstone, dat er op het oogenblik een echtscheidingsproces liep, en dat zij er geen heil in zag zich met haar man te verzoenen. Hierna werd nog gehoord de hierboven genoemde van der L., die verklaarde, dat de oorzaak van de oneenigheid tusschen de echtelieden bij de vrouw lag en dat haar zedelijk leven niet onbesproken was. Voorts zeide getuige, dat de vrouw haar man voortdurend sarde. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde. Hij had op dien middag inderdaad de bedoeling haar leed te doen. Op 29 Sept. is de vrouw kwaadwillig heengegaan met medeneming van de kin deren. Verdachte beklaagde zich even eens over het zedelijk gedrag van de vróuw. Ondanks dit alles deed hij meer malen verzoeningspogingen, doch deze mislukten steeds. Verdachte wist, dat zijn vrouw met verschillende personen omgang had. Hij wilde gaarne zij kinderen zien, hoewel er onder deze een was waarvan verdachte niet de vader zeide te zijn. Hij gevoelde zich evenwel tot dit kind, dat ziekelijk was, aangetrokken. Dien mid dag liep verdachte met wraakplannen rond. Hij kon niet zeggen, dat hij de be doeling had haar te dooden. Mr. Hoekstra, merkte op, dat de ver dachte bij de politie verklaard heeft dat hij gedurende tien dagen zijn vrouw had opgewacht. Mr. v. d. Boom, merkte op, dat uit ver- dachte's houding niet veel schuldbewust heid blijkt. Mr. Hoekstra wees op de eigenaardige houding door den verdachte in deze zaak aangenomen. Het is moeilijk om precies vast te stellen wat verdachte's bedoeling was. De officier wilde de ten laste gelegde poging tot moord laten vallen, maar dan blijft nog de poging tot doodslag bestaan. De officier zeide rekening te willen hou den met alles wat in het voordeel van S. kan worden aangevoerd. Deze zegt wel schuld te gevoelen, doch daarvan ïs tot nu toe niet veel gebleken. Spr. eischte ter zake van poging tot doodslag twee jaar gevangenisstraf. Mr. Blackstone voerde de verdediging. STEEKPARTIJ IN CAFé. In een café in de Hemonystraat bij de Gover Flinckstraat te Amsterdam is te middernacht ruzie ontstaan tusschen een 33-jarigen en een 40-jarigen Amsterdam mer, die beiden onder den invloed van ster ken drank verkeerden. Van woorden kwam het tot daden en weldra was het tweetal handgemeen. De oudste der vechtenden zag kans, tijdens de kloppartij een zakmes te voorschijn te halen. Hij bracht daarmede zijn tegenstander enkele steken toe in den linkerarm en de linkerwang, waardoor de man bloedend werd verwond. De dader nam ijlings de vlucht, doch werd achterna gezet. In het Sarphatipark gooide hij het mes weg. Kort daarna werd hij echter gegrepen en aan de politie over geleverd. Hij is in het bureau Stadhouders kade opgesloten en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. De gewonde is het Tesselschade Zieken huis opgenomen. Zijn toestand is niet ern- De dader is afkomstig uit Brabant. GEZONKEN GENIEVAARTUIGEN. De vorige week heeft de genie aan de Eem bij Baarn oefeningen gehouden. Het materieel voor deze oefeningen werd via Muiden over het IJsselmeer naar de Eem gebracht. Gisteren zou dit materieel langs denzelfden weg naar Utrecht terugge bracht worden. Een aantal platte vaartui gen van de genie, model pontons en iets grooter, werd door een motorboot over het IJsselmeer gesleept. Ten gevolge van het ruwe weer zijn vijf van deze vaartuigen volgeslagen en gezonken. Het materieel op deze vaartuigen bestond voornamelijk uit ijzeren brugliggers. Heden zou getracht worden de vaartuigen en het materieel te lichten. TWEE WONINGEN AFGEBRAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door onbekende oorzaak brand uitge broken in twee woningen van de Neder- duitsch Hervormde Diaconie te Hoogkerk. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. Beide woningen werden een prooi der vlammen. Van de inboedels kon zoo goed als niets worden gered. Verzeke ring dekt de schade. DE MISDADIGERSBENDE TE OSS. Toon de Soep bekent. Na de bekentenissen van De Bie heeft ook A. H., bijgenaamd Dikke Toon de Soep een bekentenis afgelegd. Deze be kende medeplichtig te zijn aan de brand stichting, gepleegd in de maand Juli 1934 in het gemeentelijk Sportpark te Oss. Hiervoor had hij tot belooning van den eigenaar 50.ontvangen. Piet de Bie bekent. Piet de Bie, wiens cassatie-beroep tegen het arrest van het Gerechtshof te Den Bosch, waarbij hij wegens moord op zijn neef G. de Bie tot 15 jaar gevangenisstraf was veroordeeld, door den Hoogen Raad is verworpen, heeft na een urenlang ver hoor voor den opperwachtmeester der ma rechaussee v. d. Beek, een volledige be kentenis van zijn misdadigers loopbaan af gelegd. P. de Bie was gisteren voor het onder gaan van een verhoor in verband met het onderzoek der marechaussee naar Uden overgebracht. Hij heeft bekend te hebben deelgenomen aan verschillende overvallen te Oss, Uden, Geffen Vechel en elders. Ten gevolge van zijn uitvoerige bekentenis zijn zeer binnenkort nieuwe arrestaties te wach ten verband houdende met de misdadigers- practijken, welke de laatsten jaren in het gebied van Oss hebben geheerscht. Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mjj- Suiker: fl.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.I.S.U. Tabak: Deli Mjj. Senembah Deli Bat Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen. Aviation Int Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit St Leather Union Pacific Wabash United St Steel Tidew. A«s. Oii TELEGRAMMEN GEMEENTERAADSZITTING. Twee geldleeningen van ƒ500.000. Hedenmiddag te half 5 kwajm de Raad der gemeente Leiden in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal in spoedeisohende ver gadering bijeen ter behandeling van een voorstel tot het aangaan van een tweetal geldleeningen. Ter toelichting van dit voorstel, schreven B. en W.: In verband met den huidigen stand van den kapitaaldienst van de gemeente en de nog te verwachten uitgaven, is het wen- schelijk een geldleening op langen termijn aan te gaan. Op onze desbetreffende aanvrage heb ben wij van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds en van de Indische Pensioen fondsen een aanbieding ontvangen voor een onderhandsche geldleening van 1.000.000, waarvan beide instellingen elk 500.000 voor hare rekening nemen. De rente be draagt 4 Yn pot. bij parikoers, terwijl aan deze leening, anders dan bij een obligatie- leening, geen kosten zijn verbonden. Vermits deze aanbieding ons aannemelijk voorkomt, geven wij uwe vergadering, in overeenstemming met het advies van de Commissie van Financiën en met verwij zing naar de in de Leeskamer ter visie liggende stukken in overweging door vast stelling van het eveneens in de Leeska mer ter visie gelegde ontwerp-besluit de volgende geldleeningen aan te gaan: a.' een geldleening van ƒ500.000 tegen een rente van 4 y2 pet. per jaar en tegen den parikoers bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds b. een geldleening van 500.000 tegen een rente van 4y« pet. per jaar en tegen den parikoers bij de Indische Pensioen fondsen. DE VERKEERSWEEK. In het algemeen vrij gunstige ervaringen bij de controle van auto's. Bij de gehouden controle op de techni sche uitrusting van motorrijtuigen geduren de de beide eerste dagen der verkeersweek werden 110 auto's onderzocht. Hiervan kon den 81 het blauwe goedkeuringsbewijs van de verkeerspolitie verwerven, aan 24 be stuurders werd aangezegd dat afwijkingen herstelling noodig maakte, terwijl tegen 5 bestuurders proces-verbaal moest worden opgemaakt terzake ondeugdelijke stuurin richting of remmen. De ervaringen bij deze controle zijn derhalve vrij goed-te noemen. Minder gunstig moet het oordeel over de wielrijders luiden in het bijzonder wat be treft het geven van een teeken bij veran dering van richting. Een slap neerhangende arm, een weinig optillen is toch geen dui delijk teeken. Horizontaal of bijna horizon taal dient Uw arm uitgestrekt en dit tee ken gehandhaafd gedurende eenige secon den. Ook zijn er nog steeds voetgangers, die met leven en gezondheid blijven spotten, door noodeloos en onvoorzichtig op den rij weg te loopen. De verkeerstafel in de etalage van De Faam aan de Hoogstraat, waar de wielrij ders wel zeer duidelijk laten zien, hoe een teeken van verandering van rijrichting moet worden gegeven, trekt veel belang stelling. Vooral van de jeugd. En wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. R. K. S. V. „De Bataven". Het tweede gedeelte van de vierde Jaar feestviering der R.K.S.V. „De Bataven" zal op Zondag a.s. in de groote zaal van Den Burcht plaats hebben; aanvang half 8 pre cies. Het programma voor dezen avond ziet er keurig verzorgd uit. Voor de pauze op treden van de afdeelingen Gymnastiek en Athletiek, na de pauze opvoering van 'de klucht in 1 bedrijf „De Doodenrit". Daarna gezellig samenzijn. Een opwekking om naar dezen avond toe te gaan, is heusch niet noodig. Eenieder begrijpe, dat dit een keurige avond is. Dus Katholieke Sporters en niet Sporters, al len op Zondag as. naar Den Burcht. Door de politie alhier is aangehouden ze kere H. S., verdacht van verduistering van een schrijfmachine. In Leiden gevestigd: A. Aeckerlin en fam., Directeur N.V., W. Rozenstr. 27c L. B. van Beekhoven en fam., Gerecht 9 J. de Boer, vertegenwoor diger, Sophiasbr, 74a W. Bökel, dienstb., Rapenburg 81 A. L. Bouwmeester en fam., Eleotricien, Morschweg 75 C. de Water-Brouwer, J. Livensstr. 5a E. P. Dietz, Witte singel 81 G. Ciggar-van Eg- mond, Haarl.weg 63f H. C. Epding, 4e Binnenv.gr. 70 A. T. Gesink, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 H. Gordijn en fam., kapper, L. Rijndijk 90c L. J. van Haas teren en fam., Kapper, Munnikenstr. 97 H. M. H. Heeroma, Leerares, Rijnsb.weg 10 F. Herbst, dienstb., Spieghelsttr. 41 A. van Heusden, Bakker, Kooilaan 11a J. M. W. Hulsekamp, Rijnsb.weg 10 J. Jansen, dienstb., Vinventiusprt. 1 J. Kaak, dienstb., Wittesingel 72 W. Kaas jager en fam., Steenhouwer, Bothastr. 2a E. K. Klasen, Gereedschapmaker, Wittesin gel 81 C. M. Klatt, dienstb., Breestr. 61 63 J. B. Lameijer, aBnketbakker, N. Rijn 43a W. van der Leek, dienstb., Groen - oordstr. 42 J. van Leeuwen, Caféhouder, Steenstr. 30 J. Gilissen-van Leeuwen, Steenschuur 1 J. H. van Leeuwen, slager, Noordeinde 37 G. Lodder, verpleegster, Rijnsb.weg 10 H. J. Mulder, idem, idem C. Slingerland-van Noort, Langestf. 55 RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK POGING TOT MOORD In den namiddag van 9 Februari, om streeks kwart voor vier zagen twee sur- veilleerende agenten van politie op den Loosduinschenweg, een man, die 'n vrouw met een mes bedreigde. De vrouw schreeuwde luidkeels „moord!" terwijl de man met opgeheven rechterhand het mes vasthield. Nader gekomen zagen zij, dat de vrouw boven het rechteroog uit een wonde bloedde De agenten ontwapenden den man en brachten hem naar het poli tiebureau over. Verdacht van poging tot moord, subs, zware mishandeling, stond heden terecht de 34-jarige schilder A. C„ thans ged. Als eerste getuige werd gehoord de agent van politie Koele wijn, die verklaar de, dat, hij naderbij gekomen, den ver dachte bedreigingen hoorde uiten en dat de verdachte hem toen ook gezegd had, dat hij, indien de politie niet tusschen- beide was gekomen, hij de vrouw ver moord zou hebben. De vrouw (echtgenoote van S.), verklaar de gedurende tien jaar met dezen gehuwd te zijn geweest, doch in den laatsten tijd afzonderlijk te wonen. Haar man viel haar herhaaldelijk lastig als zij de kinderen naar de kinderbewaarplaats bracht. Thans verklaarde de vrouw, dat zij haar man nooit tot zulk een daad in staat heeft geacht, doch volgens haar staat hij onder invloed van 'zekeren Van der Lans, die haar man voortdurend opstookte. Meer malen hadl zij gehoord, dat deze v. d. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: dotoraal examen Rechtsgeleerdheid mej. F. Th. B. Brandts, Den Haag en de heeren H. J. ten Houten, Scheveningen en J. D. Lulofs, Leiden; doet. ex. Wis- en Natuurkunde hoofd. Pharmacie, de heer C. H. Berghuis, Lei den; candidaatsexamen Geneeskunde, de da mes W. Parmentier, den Haag, K. A. Bak ker, den Haag, W. J. Kuyvenhoven, den Haag, C. H. D. den Brinker, Den Haag, de heeren J. P. v. d. Hoeven, Leidn, L. H. J. Kamp, Leiden, S. Klopper, Den Haag, J. H. Briët, Apeldoorn, J. A. Mens, Leiden, J. Helleman, Vlaardingen, D. H. A. Gerretsen, Goes, M. Bruining, Oegst geest, P. H. J. B. Ramaekers, Maastricht, A. C. Taverne, Den Haag, E. F. C. van Doorn, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN DE WAPENSTILSTAND IN DE GRAN CHACO. Groote voldoening in Zuid-Araerika. BUENOS AIRES, 13 Juni. Na het sluiten van den wapenstilstand tusschen Bolivia en Paraguay, is een neutrale militaire com missie ingesteld tot vaststelling van de de marcatielijn in het Gran Chaco-gebied. In de commissie zijn vertegenwoordigd Ar gentinië, door een generaal en een overste, Chili eveneens door een generaal en een overste en een kapitein, en Brazilië door twee majoors. Volgens berichten uit la Paz heeft het sluiten van den wapenstilstand in geheel Bolivia groote vreugde gewekt. In de ker ken worden dankdiensten gehouden. Ook te Buenos Aires en in geheel Argen tinië heerscht groote voldoening over het staken der vijandelijkheden. De Argen- tijnsche president, generaal Justo, heeft een toespraak gehouden tot de vertegen woordigers der mogendheden, die als be middelaar optraden en verklaarden, dat Ar gentinië zijn schoonste dag beleeft. Van daag is het een feestdag voor het geheele land en de dagbladen verschijnen met rijk geïllustreerde extra-bijvoegsels. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido; Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN L. K. Heden 331/8 61 33 62 63 63% 266 2621/2 1041/g 266 2581/4 103*/4 1897/g 87 I88S/4 88 1161/2 731/a 126 1151/4 751/3 128 71% 71 34»/l6 401/a 175 17 71 '2 19S/4 1043/, 98 1751/, 191/, 1011/, 94 148 1451/4 144 341/4 H7 1431/2 34 257/8 913/l« '/l6 161/,6 H/8 9% s/s 16 1 1213/i6 23/4 173/4 H18/I6 12s/, IVS 697/g 81/2 65/8 43/4 «UA« 49/IQ 7/s 67/8 201/16 20 Va WISSELNOTEERENGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen Berlijn New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 4% BEURSOVERZICHT. De wisselmarkt gaf in de ochtenduren een duidelijke ontspanning te registreer en, zoowel ponden als dollars liepen terug, doch in de middaguren trad. een herstel in. Het pond steeg weer tot boven 7.30, de dollar tot 1.47 7/8. De Fransche franc bleef ge drukt en noteerde 9.74 1/4. De stemming op de effectenbeurs was zwakker; de om zetten waren van zeer weinig beteekenis. Van de Industrieelen moesten Philips ruim 2% afstaan, terwijl Unilevers ongeveer 1% zwakker waren. Aku's waren daarentegen goed prijshoudend; in deze papieren ging echter zeer weinig om. De belangstelling voor Oliewaarden was eveneens sterk ver minderd. In Kon. Olies vormden zich nau welijks een hoek; de eerste koers lag 11/2 beneden het vorige slot, doch later kon weer een fractie van het verlies worden in gehaald. De Amerikaansche soorten waren gedrukt en liepen een kleinigheid terug. Rubbers gaven nog steeds bewijzen van aanwezigheid. Vooral voor verschillende minder courante soorten was de belangstel ling vrij groot. A'dam Rubbers verloren echter ongeveer 1%. Tabakken hadden een beperkte markt. De koersen ondergingen weinig verandering. Oude Deli's verloren 1%. Suikers waren overwegend aangebo den H.VA..'s moesten zich een verlies van 2% getroosten. Scheepv. ondergingen weinig verandering. Amerikanen waren stil en nagenoeg prijshoudend. Public Uti lities waren zwakker onder invloed van de aanneming van een wet in de V.S. die voor ziet in een liquidatie van Publ. Utility Holding Mijen. Duitsche obligaties verkeer den in herstel. Youngleening avanceerde 1% in verband met de overeenstemming tusschen de Duitsche en Nederlandsche re geering t.a.v. de transfer van de rente voor de langloopende schulden. De Nederland sche obligatiemarkt was ongeanimeerd. De 4% leeningen Nederland en Indië golden een fractie lager. Oude Schuld was nage noeg prijshoudend. De koers van gelei cp prolongatie daalde 'of DOOR DEN STROOM GEDOOD. Op de Kon. Lederfabriek „Oisterwijk" te Oisterwijk had hedenmorgen de metse laar H. P. uit Tilburg bij zijn werkzaam heden op een der daken het ongeluk in aanraking te komen met draden van het electrische net, aan de gevolgen waarvan de man kort daarop overleed. Het slacht offer was gehuwd en vader van twee kin deren. DE OVERSTROOMINGEN IN SAVOYE. PARIJS, 13 Juni (V.D.). Nieuwe over stroomingen hebben te Valloires in Savoy e een nooddijk, die men na de overstroomin gen van Zondag jl. had aangelegd, wegge slagen, waardoor het water gelegenheid kreeg drie huizen te vernielen in de dorps straat, waar het water thans ruim een me ter hoog staat. 7.301/g 59.60 1.4713/l6 9.741/4 25.03 48.21 12.20 20.221/2 36.70 32.60 37.70 6.18

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3