STADS NIEUWS DONDERDAG 13 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT paar waarnemingen verricht in den morgen vap 13 Juni 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 768.6 te Krakau. Laagste barometerst.: 748.3 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 14 Juni Matige, tijdelijk nog toenemende Zuide lijke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken later kans op eenige regen, weinig veran dering in tempera tuur. De depressie over de Britsche Eilanden bleef vrijwel stationnair, terwijl de secun daire, welke gisteren over de Oostzee was gelegen, zich naar midden Zweden ver plaatste. Over het Zuid-Oosten van het waarnemingsgebied ontwikkelde zich een maximum, dat in Oostelijke richting trekt en sinds gisteren aan haar Westzijde, (over Spanje en Frankrijk), aan beteekenis ver loor. In dit hoogedrukgebied is het rustig weer met weinig bewolking. Over ons land, op de grens van hooge en lage drukking waaien nog vrij krachtige winden, terwijl secundairen lichte regenbuitjes brachten en zwaardere bewolking veroorzaken. Over de Britsche Eilanden is het regenachtig. Op Groenland en over de Poolzee hand haaft zich de hooge druk. Over IJsland werd het wat kouder, eveneens plaatselijk in Scandinavië, terwijl in het geheele ove rige gebied de temperatuur een weinig steeg. Voor onze omgeving zal het weer type nog slechts weinig veranderen. Waar schijnlijk neemt de wind wat af, de regen kansen blijven bestaan, temeer daar zich ten Zuid-Westen van Ierland weer een nieuwe secundaire schijnt te ontwikkelen. LÜCHTTKMPEKATU UR. 18.5 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zeminrichting „De Zijl" 17 gr. C. Zweminrichting -Poelmeer" 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Donderdagnamiddag 9.51 uur tot Vrijdagmorgen 4.07 uur. NOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 14 Juni voorm. 1.30 uur en nam. 1.52 uur. Breestraat 65 - Leiden Telefoon 3620 GEHEEL GEBIT vanaf f 35.— Verdere prijzen aan de tijdsomstandigheden aangepast. DE TRANSFERONDERHANDELINGEN MET DUITSCHLAND. Tot een goed einde gebracht. Gisteren arriveerde de voorzitter der Duitsche transferdelegatie in Den Haag en had op het Departement van Financiën een bespreking met den voorzitter der Ne- derlandsche delegatie. Vervolgens werd de geheele Nederlandsche delegatie bijeen geroepen, die gedurende den namiddag met den Duitschen voorzitter, dr. Harten- stein, overleg pleegde. Hiermede werden de een week geleden te Berlijn onderbro ken onderhandelingen weer opgenomen. Men bereikte tenslotte eenstemmigheid op een grondslag, die het principieele be zwaar der Nederlandsche regeering het welk, zooals bekend, in Berlijn op het laatste moment tot opschorting der para feering had geleid, ophief. Het resultaat werd aanstonds aan Mi nister Colijn voorgelegd, die zich daarmede namens de regeering vereenigde. Gisteravond werd het verdrag op het Departement van Financiën geparafeerd. De onderteekening zal ten spoedigste te Berlijn plaats vinden, terwijl de publica tie van bijzonderheden morgen kan wor den verwacht. CURSUS OVER HET APOSTOLAAT VAN DE MOEDER. Op 22 en 23 Juni wordt er op het Cen traal Graalhuis voor Katholieke Actie te 's-Gravenhage een cursus gegeven over het Apostolaat van de Moeder. Deze cursus is hoofdzakelijk bedoeld om het meisje en de jonge vrouw de schatten te doen vinden, die de Katholieke Kerk haar kinderen geeft, om als echte Chris tinnen gezin, Kerk en staat het beste te kunnen dienen, zelf gelukkig te worden en anderen gelukkig te maken. Daarvoor zijn zeer zeker wegwijzers noodig, want niet alleen dat onze rede en intuitie verduisterd zijn door de erfzonde en de begeerlijkheid, maar de geest des tijds is zoo vol van allerlei misleidende princiepen, dat het de hoogste noodzaak is, dat het meisje van nu rijkelijk kan putten uit datgene, wat de zuivere Katholieke leer omtrent het wezen van het huwelijk geeft en omtrent de voorbereiding van het huwelijk leert. Meisjes die hiervoor belangstelling heb ben, zal onderstaande cursus, welke door de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Ka tholieke Actie „De Graal" georganiseerd wordt voor meisjes en jonge vroywen bui ten de beweging, zeker veel kunnen geven. Deze cursus, die in den vorm van een week-end op 22 en 23 Juni a.s. op het Cen trale Graalhuis voor Katholieke Actie, Oude Scheveningscheweg 90, Den Haag, wordt gegeven, vangt aan Zaterdagmiddag 5 uur en eindigt Zondagavond 7 uur. De kosten bedragen 3.50. De onderwerpen, die behandeld worden zijn: „Natuurlijk en bovennatuurlijk moe derschap" door den zeereerw. heer Direc teur A. M. A. Vollaerts. „Man en vrouw" door den weleerw. heer S. Linthorst. „Hoe maakt een meisje zich gereed voor het hu welijk" door mevrouw N. van Blabbeek, voorzitster van den Diocesanen R. K. Vrou wenbond in het Aartsbisdom Utrecht. „De hoogste taak" door Martha van Zeist, Vr. v. N. „De bijzondere taak van de moeder in het Rijk van Christus" door Miriam Meertens, Vr. v. N. Opgaven van deelname vóór 20 Juni a.s. aan het adres van Mejuffrouw D. Bouw man, Cursus-Departement, Centraal Graal huis voor Katholieke Actie, Oude Scheve ningscheweg 90, Scheveningen. Giroreke ning 138457; telefoon 555733 Den Haag. Het Centrale Graalhuis voor Katholieke Actie is vanaf het Station te bereiken met lijn 8. Hoofden van R. K. Bijzondere Scholen. Te Haarlem vergaderde, zooals gemeld, de „Sint Canisiusvereeniging", de vereeni- ging van hoofden van R. K. bijzondere scholen in het Bisdom Haarlem. In de middagzitting voerde allereerst het woord Mgr. M. P. J. Möllmann. Gij moogt gerust roemen, zoo sprak Mgr. tot de aanwezigen, dat het uw roeping is en uw plicht en uw recht om geesten en harten der u toevertrouwden volgens Gods wil en onder leiding der geestelijke Over heid te ontwikkelen, te leeren, op te voe den tot geschiktheid voor het leven; tot burgers en burgeressen van het Hemelsch Sion. Dat is uw roem en uw glorie. Wan neer gij de glorie uwer roeping overweegt, dan dankt gij tevens Hem, die u daarvoor waardig keurde. Maar zelfs wanneer gij uw positie beschouwt van den mensche- lijken kant, vooral vergelijkenderwijze met die van ontelbare anderen om u heen, dan zijt gij tevreden en dankbaar. Toont die erkentelijkheid door zoo dik wijls mogelijk tot Hem te gaan in gebed en Hem in de H. Communie te ontvangen. Brengt dank aan God, Die u heeft geroe pen tot het Hemelsche Rijk. Het is menschelijk, dat het eentonige, soms weinig succesvolle van uw arbeid u er toe brengt, uw opgewektheid en daar door wellicht uw plichtsbesef te verliezen. Dan zal de gedachte aan het loon hierboven u moed geven. Uw roeping tot het hemel sche rijk zal zich zeer zeker omzetten in het feit uwer uitverkiezing. Want als gij uw taak goed .vervult, zal alle arbeid, zul len al uw leerlingen u helpen opstijgen naar den Hemel. Gij kent ook het woord: zij, die anderen opvoeden tot de gerech tigheid, zullen als sterren schitteren in alle eeuwigheid. Pastoor W. Nolet uit Amsterdam sprak over de geschiedenis van de Egmondsche abdij, waarbij hij vooral aan de plannen tot den wederopbouw, gedeeltelijk uitge werkt in de kleine priorij, die over enkele weken zal worden ingewijd, een groote plaats inruimde. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. „Msbd." Uitbreiding van het aantal Diesel- electrische treinen. Naar men ons mededeelt zal het aantal D-E-treinen, ingaande 13 Juni as. weder om met een zestal vermeerderd worden. In verband hiermede is de omloop gewijzigd. Behoudens eventueele afwijkingen door den diienst gevorderd, zullen voorloopig, op werkdagen, de nagenoemde E.M. treinen werkelijke Dieseltreinen zijn: Tr. 505 den HaagArnhem (Haag V. 7.10) Tr. 506 Utrechtden Haag en Rotterdam (Ut. V. 6.49). Tr. 514 ArnhemAmsterdam CS (Ah. V. 9.08). Tr. 517 Amsterdam CS—Arnhem (Asd. V. 12.22). Tr. 526 Arnhemden Haag (Ah. V. 14.08). Tr. 531 den Haag-Arnhem (Haag V. 1710). Tr. 544 ArnhemAmsterdam CS (Ah. V. 20.58). Tr. 547 Amsterdam OSUtrecht (Asd. V. 23.28). Tr. 549 den Haag en RotterdamUtrecht (Haag V. 23.10, Rotdam V 23.13). Tr. 603 UtrechtEindhoven (Ut. V. 7.11). Tr. 613 den Haag en RotterdamEindho ven (Haag V. 10.10, Rotdam V. 10.13). Tr. 613 AmsterdamEindhoven (Asd. V. 11.24. Tr. 616 EindhovenAmsterdam (Eindh. V. 9.39). Tr. 624 Eindhovenden Haag (Eindh. V. 12.39). Tr. 626 EindhovenAmsterdam Eindh. V. 13.39). Tr. 633 Amsterdam WPEindhoven (WP V. 17.38). Tr. 633 den HaagEindhoven (Haag V. 18.10). Tr. 644 Eindhovenden Haag en Rotter dam (Eindh. V. 20.28). Tr. 648 Eindhovenden Haag (Eindh. V. 21.08). Bovendien zullen op Maandag en Zater dag nog eenige D-E voortreinen loopen. DE ARABISCHE KROONPRINS. De Arabische Kroonprins emir Ibn Sa' oed bezocht per auto verschillende deelen van ons land. Gisteren is hij door H. M. de Koningin op het paleis Het Loo ontvangen, waarbij ook Prinses Juliana tegenwoordig was. Den Kroonprins en zijn gevolg werd een thee aangeboden. De Kroonprins zal nog een tweetal dagen in ons land vertoeven om dan naar België te vertrekken, waar hij o.a. de we reldtentoonstelling zal bezoeken. Vandaar zal hij waarschijnlijk naar Engeland gaan. De Kroonprins verklaarde, aldus de „Msb." Nederland een kalm en rustig land te vinden en het vooral om zijn bloemen pracht te bewonderen. Men meldt ons uit Den Haag: Hedenmorgen heeft de Prins van den Hedjaz Emier Sa'oed een bezoek gebracht aan het Ministerie van Buitenlandsche Za ken en aan het Vredespaleis. Hier werd hij ontvangen en rondgeleid door den biblio thecaris, Dr. J. ter Menlen, namens het Bestuur van de Carnegie-Stichting. De Prins heeft het geheele gebouw be zichtigd en de verschillende geschenken bewonderd, waaronder ook het geschenk, dat de Stichting ter gelegenheid van het be-" zoek in October 1926 van Emier Feisal, den broer van den Prins, mocht ontvan gen. Ook nam de Prins met belangstelling ken nis van een kleine tentoonstelling met be trekking tot den Hedjaz, welike in de lees zaal van de bibliotheek was ingericht. Vervolgens werden de verschillende kamers van de rechters van het Permanen te Hof van Internationale Justitie bezich tigd, waarbij vanuit de kamer van den vice- president het uitzicht op den fraaien tuin werd bewonderd. Ook heeft de Prins zich laten uitleggen, op welke wijze een publieke zitting van het Permanente Hof van Internationale Justitie wordt gehouden. Bij zijn vertrek verklaarde de Prins het Vredespaleis een van de allermooiste ge bouwen te vinden, welke hij had gezien. Te 1.15 uur heeft de Minister van Buiten landsche Zaken aan Emier Sa'oed in zijn ambtswoning aan het Lange Voorhout een lunch aangeboden. Bij dit noenmaal was rechts van de Mi nister de directeur van Buitenlandsche Za ken Foead Bey Hamzah gezeten; links van den Minister zat de Minister-President, dr. Colijn. Tegenover den Minister zat Emier Sa'oed, rechts van den Emier de Opper- ceremoniemeester van H. M .de Koningin, Graaf dju Monceau en links van d-en Emier prof. Snouck Hurgonje uit Leiden. Voorts werd aan dit noenmaal deelgenomen door den directeur van het Kabinet van H. M. de Koningin, Jhr. mr. van Tets van Goudriaan, den Minister van Staat, Jhr. mr. dr. Van Kapnebeek, Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, luitenant-generaal Jhr. Röell, gouverneur van de Residentie, den burgemeester van 's-Gravenhage, mr. de Monchy, den secre taris-generaal van het departement van Buitenlandsche Zaken, Jhr. mr. Snouck Hurgronje, den secretaris-generaal van het departement van Koloniën, Jhr. mr. Six, den Nederlandsohe zaakgelastigde te Djed- dah, den heer Adriaanse, prof. Wensinck uit Leiden, mr. D. Crena de Jongh, presi dent van de Nederlandsche Handel Maat schappij, mr. Beucker Andréae, chef van de Juridische afdeelirug aan het departement van Buitenlandsche Zaken, Jhr. mr. van Reenen, wnd. chef van het Kabinet van den Minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Pijper, adjunct-adviseur voor Inlandsche za ken, den lijfarts van Emier Sa'oed, dr. Mid- hat Bei Sjeich al Ard, Willem Ruys Sr., di recteur van de Rotterdamsche Lloyd, mr. D. A. Delprat, directeur van de Stoomvaart Mij. Nederland, den heer Adrian, directeur van de Ned. Stoomvaart Mij Oceaan, den wnd. directeur van den Luchtvaartdienst, v^n Ede van der Pais, den directeur der K.L.M., den heer Plesman, en ir. Frits Phi lips. BEZOEK AAN LEIDEN. Hedenmiddag heeft de Kroonprins van de Hedjaz een bezoek aan onze stad ge bracht. Te omstreeks drie uur arriveerde de hooge gast en zijn gevolg alhier en bracht hij allereerst een bezoek aan de Uni- versiteits-bibliotheek, vervolgens aan het Oostersch Instituut, de Universiteit en den Hortus. Het Oostersch Instituut is een stichting door prof. dr. C. Snouck Hurgronje in 1927 gesticht en stelt zich. ten doel het bevorde ren van de studie van het Oosten, met name van den Islam, het Semitische en het Indonesische Oosten en het bevorderen van samenwerking tusschen instellingen op het gebied dier studie werkzaam. In de Universiteits-bibliotheek bezich tigde Emier Sa'oed het Legatum Warne- riaum, een collectie Oostersche en vooral Arabische handschriften, waarvan een ten toonstelling was georganiseerd. In het Oostersch Instituut was eveneens een kleine tentoonstelling' georganiseerd met betrekking tot de Oostersche talen. Ten huize van prof. Snouck Hurgronje aan het Rapenburg werd de thee gebruikt. EEN TRUCJE VAN DE N. S. B. De „Avondpost" schrijft: De N.S.B. haalt op het oogenblik een klein, maar toch onwaardig trucje uit. Allerwege wordt op straat een brochure verkocht, die volgens de koeien van let ters op den omslag, sensationeele „onthul lingen" belooft te brengen over de geld middelen van de NJS.B., waarover al zoo veel is geschreven. Bovendien wordt met even-groote koeien gevraagd, of de Regee ring niet moet ingrijpen. Dit is een trucje. De brochure blijkt af komstig te zijn van de N.S.B. zélf en de in houd is totaal onbelangrijk. Er wordt in verteld, dat de inkomsten van de bewe ging bestaan uit le. de contributies, 2e de opbrengst van toegangsgelden en collecten m vergaderingen en 3e. de vrijwillige bij dragen aan het strijdfonds. Aangezien vrij wel deze bedragen zoo zegt men per giro „aan het Hoofdkwartier" worden over gemaakt, heeft de Regeering het, desge- wenscht, zélf in de hand ze te controleeren. Natuurlijk is dit dwaasheid. Want in de eerste plaats ontsnapt natuurlijk elke af rekening aan de controle van derden, zoo dat men b.v. ook niet weet over welke ge salarieerde „bonzen" de N.S.B. beschikt, en, in de tweede plaats, kunnen er naast en behalve genoemde bedragen nog wel heel andere, en dan niet per giro, binnen komen. Het betoog is dus kinderachtig. Overigens staan wij op het standpunt en wij hebben dit meer gezegd dat wie „buitenlandsch geld" als één der inkomsten van de N.S.B. noemt, dit moet kunnen be wijzen of aannemelijk maken. Hetgeen tot dusver niet is geschied. De titel van het boekje is wel een beetje minderwaardig. Men komt er trouwens rond voor uit, want de brochure zegt zélf dat men tot het trucje is overgegaan, om haar„ zoodoende in handen van tegenstan ders te spelen, die haar (zoo vermoedde men) graag zullen koopen en zoodoende het strijdfonds der N.S.B. versterken. Men is dus gewaarschuwd. De titel is misleidend en het boekje komt van de N. S.B. zelf. AGENDA LEIDEN. Vrijdag: Politieke Bijeenkomst, toeganke lijk voor alle Katholieke. Roma- nuszaal, 8.15 uur Dinsdag. Ledenvergadering „St. Raphael", R. K. Volksbond, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 11 tot en met Zondag 16 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg, tel. 807; E. B. de Metz, Korevaar- straat ól, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Collecte voor het Fonds tot Aanmoediging en Ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gelet op de circulaire van den Com missaris der Koningin in deze provincie d.d. 15 Februari 1935, brengen ter alge- meene kennis, dat op Maandag 17, Dins dag 18, Woensdag 19 en Donderdag 20 Juni e.k. door de Districts-Commissie tot aan moediging en ondersteuning van den Ge- wapenden Dienst in de Nederlanden langs de huizen de gewone j aarlij ksche collecte, ingesteld bij Z. M. dispositie van 16 No vember 1820, No. 81, zal worden gehou den. Bevelen deze collecte, die strekt tot in standhouding van het fonds tot ondersteu ning van personen, die in den strijd voor het vaderland verminkt of invalide zijn geworden, dringend in de liefdadigheid der ingezetenen aan. Leiden, 13 Juni 1935. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Dankdag Slag bij Waterloo. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien de circulaire van den Staats raad, Gouverneur van Zuid-Holland, van den 21 en Augustus 1831 (Provinciaal blad No. 110), brengen ter algemeene kennis, dat ter voldoening aan het Koninklijk Be sluit van den lsten dier maand, No. 72, de dankdag of Godsdienstige viering der over winning van Waterloo ditmaal op Zondag den 16en dezer maand zal worden gehou den. Leiden, 13 Juni 1935. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. NIEUW KANTOORGEBOUW VERHUURDERSBOND LEIDEN EN O. Herdenking van het 40-jarig bestaan. Gistermiddag heeft in perceel Oude Vest HA de opening en ingebruikname plaats gehad van het nieuwe kantoorgebouw van den Verhuurdersbond voor Leiden en Om streken. Deze officieele opening viel samen met de herdenking van het veertig-jarig be staan van den Bond. Dit feit had eigenlijk reeds op 1 Mei moeten plaats hebben, doch de herdenking was uitgesteld tot de ope ning van het nieuwe gebouw. Bij deze dubbele festiviteit gaven zeer velen blijken van belangstelling. Namens het Gemeentebestuur was de wethouder voor Sociale Zaken, mr. A. J. Romijn, aanwezig. Deze bood de gel uk wen- schen van het Gemeentebestuur aan bij het veertig-jarig bestaan en bij gelegenheid van de opening van het nieuwe bondskan- toor. Inderdaad bestaat er tusschen dit en het oude bondskantoor een zeer groot ver schil. Om het vele goede werk, dat de Bond in al die jaren heeft verricht, stelde het Ge meentebestuur het ten zeerste op prijs hier tegenwoordig te zijn en spr. besloot met den wensch, dat het den Bond gegeven mo ge zijn nog vele jaren de belangen der le den te behartigen. De voorzitter van den jubileerenden bond dankte de aanwezigen, in het bijzonder weth. Romijn en mr. Knibbe voor hun te genwoordigheid, waarin hij een bewijs van medeleven ziet met het werk va<n den bond. Het jaar 1935 is voor de afd. Leiden een druk jaar geweest. De herdenking van het 40-jarig bestaan wilde men vieren in het nieuwe bondskantoor. Dat hieraan behoefte was, weet ieder, die het oude, primitieve gebouw aain de HoogL Kerkgracht 40 kende. Spr. ging dan nog even den gang van zaken na, die tot deze verandering leidde, herinnert aan het werk van den architect, den heer v. d. Heyden en uit den wensch, dat de leden den bond zullen blijven steu nen om de grootst mogelijke waarde van het lidmaatschap te hebben. Spr. besloot hierna met mededeeling te doen van de ingekomen telegrafische ge- lukwenschen en wees op de verschillende bloemstukken, welke het bestuur waren aangeboden. (Applaus). De architect, de heer A. v. d. Heyden, vervolgens het woord verkrijgend, wees op de aangename samenwerking, welke er steeds met bestuur en bouwcommissie heeft bestaan en op de wijze, waarop aannemers en onderaannemers zich van hun taak heb ben gekweten, om het geheel zoo veel mo gelijk aan de gestelde eischen te doen be antwoorden. Deze medewerkers waren de Gebrs. Schroder uit Wassenaar, aannemers, de Gebrs. Sluiter, timmerwerk, fa. Candido, terrazzo, fa. Nijssen, electricdteit, fa. Mey- gaarden, stucadoorwerk en fa. Blok en Ket schilderwerk. Spr. besloot met de aanbieding van een foto van den gevel van het oude Stadhuis. Namens het comité uit de leden voerde vervolgens mr. H. R. Goudsmit het woord. Spr. herinnerde eraan, dat hij op de be- I wuste 8 Ootober-vergadering van het vorig j jaar tot de oppositie behoorde tegen het voorstel van een nieuw gebouw te zoeken. Dat neemt echter niet weg, dat spr. zich j thans heel goed vereenigen kan met het destijds genomen besluit en dat hij niet aar- 1 zelt zijn vertrouwen in het bestuur uit te spreken. Namens de leden wilde spr. uiting gev.en aan datzelfde vertrouwen in de lei ding van 'het bestuur. Daarnaast wilde spr. het bestuur van harte gelukwenschen met het jubileum en met het bereikte resultaat. De bouwcommissie heeft gewerkt voor het nieuwe bondskantoor, doch het meeste werk is verricht door den heer de Nijs, die veel tijd beschikbaar stelde otm de le den af te gaan tot het bijeenbrengen van het noodige geld. Als blijvend aandenken van de leden bood spr. het bestuur vervolgens aan de meubileering der bestuurskamer, bestaande uit een bestuurstafel, voorzitters-stoel en dertien andere stoelen benevens een voor zittershamer, terwijl spr. besluit met den wensch, dat de bond nog heel veel voor de leden moge doen. Namens het bestuur bracht de voorz. vervolgens dank aan de commissie, bestaan de uit de heeren Goudsmit, Key, De Nijs en Huurman, voor het vele werk, dat zij als leden dezer commissie hebben verricht. Hierna was het woord aan den secretaris der Kamer van Koophandiel, mr. P. G. Knibbe, die erop wees, dat de Bond on danks zijn 40 jaren toch ook een moderne taak heeft, ml. ordening te scheppen in het verhuurdersbedrij fSpr. hoopte, dat deze ordening zou geschieden volgens echt chris telijke deugden van zelfverloochening en liefde. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Jellema namens den Alg. Bond van Huis- en Grondeigenaren, die een klok voor de bestuurskamer aanbood, door den heeren P. J. Fischer en 't Lam, resp. namens de A'damsohe Ver. van Huis eigenaren en de Ver. Eigendomsrecht uit A'dam, die gezamenlijk een barometer aan boden. Verder spraken nog de heer Klawer, re dacteur van „Ons Eigendom", de heer v. Rossum namens de Ass. Mij. de Neder landen van 1845, die een houtsnede vam het oude stadhuis ter herinnering aanbood, de heer v. Appel namens de Buurtcommissie Oude Vest en Oude Singel, de heer van Straaien namens den Leidschen Bouw- ikring, de heer Zoetemeyar, namens de Ver huurders vereeniging te Alphen a. d. Rijn, de heer v. Nooy namens „Onderling Be lang" uit Den Haag, de heer Schroder, aan nemer, en tenslotte de heer v. Weizen, die gedurende dertien jaar voorzitter van den Bond is geweest. Daarna dankte de 'heer Zitman alle spre kers hartelijk voor hun woordien en noo- digde hij hen uit tot bezichtiging der rui me beneden kantoorlokalen, met wachtka mer, bestuurskamer, enz. Inderdaad mogen we zeggen, dat de Ver huurdersbond met zijn huisvesting een groote verbetering heeft ondergaan, waar van men vele jaren zal kunnen profiteerem Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5350. Naamlooze Vennoot schap Algemeen Technisch Handels- en Ingenieursbureau „A. T. H. I. B. U.", Lei den, Hoogewoerd 154. Procuratie verleend aan: P. van den Bosch, Oegstgeest. De heer C. Bakker uit Oegstgeest, voor zitter van de afd. Leiden en Omstreken van de Holl. Mij voor Landbouw, is be noemd tot vice-voorzitter van het comité voor de groote Vee- en Zuiveltentoonstel- ling, welke in September hier ter stede wordt gehouden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2