DONDERDAG 13 JUNI 1935 DE LE1DSCHE C0URAN1 DERDE BLAD. - PAG. 10 MOTORRIJDEN Assen vraagt de aandacht. DE INSCHRIJVINGEN VOOR DE T.T.-RACES. Thans komt er eenige lijn in de inschrij vingen voor de a.s. races op 6 Juli. Het staat reeds vast, dat de 500 c.c. Klasse een prachtige strijd zal opleveren. Voor Norton komen daarin uit de rijders: Guthrie en Rusk, voor F.N. komen Milhoux en Char- lier. Daarnaast zien wij drie Husq v ara a-rij - ders n.l. de Oostenrijker Gayer, de Zweed Kilhlskoy en onze landgenoot Jac. Schot; de New-Imperial met „Ginger" Wood; Saro- lea met de Belg Grizzley, Houtpo en de Duitscher J. Wenzel. Ook is de T.T.-com- missie er in geslaagd dit jaar voor het eerst de JAWA's uit Tsjecho-Slowakije te enga- geeren. De beide Tsjechen Juham en Brand zullen in deze klasse op Jawa starten. Ver der start Jaap Fyma op Velocette, de Oos tenrijker Oerny op A.J.S. en de beide Zwit sers Binz en Bizzozero, de eerste op Norton. Welk merk de laatste zal berijden is nog niet zeker. De Hollander Reinbergen schreef in op Montgomery. In de 350 s.s. Klasse komt Norton met twee andere bekende Engelsche rijders uit n.l. White en Duncan, doch hier komen de concurrenten sterk uit De Belg Lambert en onze landgenoot de Ridder starten op Sarolea, terwijl niet minder dan zes Veüo- eettes aan den start verschijnen, n.l. de En gelsehen F. Anderson, en E. R. Thomas; de Belg Vieyra, de Duitscher Bruno Ahlswede en de Oostenrijkers Deimei en Rudi Hun ger. Ook hier starten twee Jawa's nJ. de Tsjechen Bardas en Pastika. De bekende Engelschman Mellors zal hier uitkomen op N.S.U. De Imperia wordt door de Duit scher Ernst Loof vertegenwoordigd, terwijl zijn landgenoot Frits Vaasen op Norton start. Tenslotte schreef in deze klasse nog in de Zweed Bagenholm op Husqvarna. In de de 250 c.c. Klasse zien we een sterke vertegenwoordiging van New-Im perial, nJ. de Engelschman Syd Gleave en onze landgenooten Geert Timmer en Huy- bregts. Manders start op Excelsior, de Zweed Lambert Müller op Husquvarna; Hans Winkler op DKW.; de Belg Dickwell op Barbé; de Zwitser Ramades Bianchi op het Italiaansche merk Miller en de Duit scher Gert in der Eist op Nortan. Voegen we hier nog bij de Oostenrijker Bosman en de Tsjech Otto Zukal, die resp. op Delta Gnom en Terrot uitkomen, dan zien we in deze klasse thans reeds een uit stekend internationaal gezelschap aan den start; 11 inschrijvingen van 9 Nationalitei ten en 9 verschillende merken. Voor de 175 c.c. Klasse bestaat, evenals vorig jaar. weinig belangstelling. Vandaar dat de T.T.-Commissie in het reglement heeft opgenomen, dart er minstens tien in schrijvingen moeten zijn. Komen die niet, dan zal deze klasse niet starten. In verband daarmede is het zeer waarschijnlijk, dat de lichte klasse niet zal starten, aangezien er tot heden slechts een 5-tal inschrijvingen zijn, w.o. de drie Belgen I. Goor, op Benelli, Scout op Excelsior en Schouppe op N.N. In totaal zijn er thans reeds ruim vijftig inschrijvingen officieel binnen, terwijl over een week de inschrijvingen sluiten. Het staat daarbij vrijwel vast, dat er behalve de reeds genoemde Zweden, nog drie anderen op Husqvarna zullen inschrijven w.o. de beroemde Sunqvist, terwijl verschillende fabrieken, waaronder Velocette, nog moe ten inschrijven. Zoo als men zal bemerken, schreven tot heden slechts 8 Hollanders in. "Normaal is minstens dertig Hollanders, dus de rest moet deze laatste week nog binnen komen. De meeste Hollanders kun nen door omstandigheden niet eerder in schrijven. Volgende week zullen wij onze lezers de definitieve volledige deelnemers lijst meedeelen. .EUROPEESCHE BELANGSTELLING VOOR ASSEN. Wanneer gedurende de komende weken ergens in Europa motorrijders bij elkaar zijn, dan kan men er zeker van wezen, dat twee namen genoemd worden Het Eiland Main en Assen. Den ITen, 19en en 21sten Juni wordt de Engelsche -T.T. op het eiland Man verreden en den 6en Juli de „Groote Prijs van Ne derland" of „Nederlandsche T.T." op het Circuit van Drenthe op den drempel van het stadje Assen. De Engelsche T.T. heeft de eerwaardigheid der traditie: zij was de eerste en langen tijd de eenige groote mo- torwedstrijd in ons werelddeel; aan den naam van Assen verbindt zich de roep van internationalismedaar wordt de strijd der natiën op motor gebied beslist. Beide wed strijden staan op den jaarkalender der F. I.C.M. (de wereldfederatie van motorbon den) aangeteekend als „classic event" of „grande épreuve". Daartoe behoonen onder de duizenden wedstrijden, die jaarlijks verreden worden slechts zeven. Assen neemt onder dit zeven tal een bijzondere plaats in: het circuit van Drenthe toch behoort onder de drie snelste wegcircuits der wereld Tripolis, Ulster en Assen. Zij ontloopen elkaar niet veel en het hangt gewoonlijk van de weersom standigheden af, waaronder de races verre den worden, op welke der drie banen in een bepaald jaar de snelste tijden worden gemaakt. Er is nog geen jaar voorbij ge gaan, dat de snelheden op het Circuit van Drenthe gemaakt, niet naar boven zag gaan. In 1925, toen daar de eerste races verre den werden, maakte van Hamersveld de snelste ronde met een gemiddelde van 104 KM. p. uur; verleden jaar brachten de Engelschen Guthrie en de Zweed Kalen het rorudenrecord op hun naam met 143 KM. Welke snelheden drt jaar bereikt zullen worden? Wie zal zich aan een voorspelling durven wagen. De motoren zijn inmiddels alweer sneller geworden, er zijn er, die tot vlak tegen de 200 K.M. p. uur aankomen er de concurrentie uit alle landen is zoo scherp geworden, dat om een overwinning te behalen het uiterste van een machine moet gevergd worden. Het Circuit van As sen laat evenals dat van Tripolis en van Ulster zulke phenomenale snelheden toe, omdat het geheel vlakke circuits zijn, zon der bergen of zelfs maar geringe stijgin gen, terwijl de bochten niet talrijk en de meesten niet overmatig scherp zijn. Heele stukken kunnen de motoren dus op volle snelheid draaien. Ondanks de hooge snel heden, die hier bereikt worden, staat het circuit van Drenthe in de international^ motorwereld toch zeer gunstig aangeschre ven als een veilig circuit. Een doodelijk ongeval heeft hier nog nooit plaats gehad. Voor een deel is dit te danken aan het circuit zelf, maar voor een ander deel ook aan de uitgebreide voor zorgsmaatregelen, die ieder jaar door het wedstrijdcomité genomen worden. Langs het geheele circuit wordt het publiek op veiligen afstand van de baan gehouden, tot sommige bochten wordt zelfs in het geheel geen publiek toegelaten, terwijl overigens rondom alle bochten stroobalen zijn opge steld om een eventueelen val van een ren ner te dempen. De Organisatie van de races te Assen is dan ook door geheel Europa be kend en in reeds menigmaal tot voorbeeld gesteld. Ook wat de voorlichting van het publiek betreft. Overal langs de baan staan luidsprekers opgesteld, die de toeschouwers voortdurend van het verloop van den wed strijd op de hoogte houden, zoodat zij den onderlingen stand en strijd der renners kunnen volgen ook gedurende de oogen- hlikken, dat deze aan hun oog onttrokken zijn. Zoo blijft de spanning zonder onder breking van start tot finish. Mr. L. H. WATERPOLO DE COMPETITIE. Uitslagen. Gisteravond zijn de volgende wedstrijden Eerste klase A: HPC I—HZC I 7—1 Res. Ie klasse A: HPC II—UZC H 2—2 Derde klasse C: AZC I—CJMV I 2—3 Res. 3e klasse C: HPC IV—De Zijl II 1—3 Hedenavond worden de volgende wed strijden in Poelmeer gespeeld: LZC H ZIAN H (8.15), LZC I—ZIAN I (8.45). HJ.C. IV— DE ZIJL H 1—3. De Zijl verscheen volledig. Het begin is voor HPC, wat ook in een doelpunt wist uit te drukken. Na een uitval van De Zijl maakte Geene gelijk. Kort hierna is het rusten. Na hervatting was De Zijl steeds in de meerderheid. Eerst Blansjaar, daarna Arbouw maken een doelpunt. Als scheids rechter Minnes, die correct leidde, 't einde aankondigd, heeft de Zijl haar eersten com petitie-wedstrijd gewonnen. A.Z.C. ICJJVLV. I 2—3. De Alphenaren zijn er niet ingeslaagd htm eersten competitie wedstrijd in een overwinning om te zetten. De Hagenaars waren over het geheel iets sneller en ga ven beter samenspel te zien. De defensie der gasten leek ons niet bijzonder fair in haar optreden, zoodat deze achterspelers zich enkele waarschuwingen op den hals haalde. Nadat de Hagenaars zich in de eer ste minuut de leiding hadden verschaft, maakte C. v. Leeuwen spoedig gelijk. C.J.. M.V. oefent weer eenig overwicht uit, de midvoor maakt hiervan weldra gebruik door voor de tweede maal het net te vin den (12). Een goed geplaatste worp van Jongeleen naar Thim wordt door dezen laatste met een fraai doelpunt besloten (2—2). In de tweede helft weten de bezoekers met een goed doorgegeven bal, onhoudbaar de leiding te hernemen (23). A.Z.C. zwoegt hard om den gelijkmaker, doch de Haagsche verdediging weet telkens doel punten te voorkomen, ook CJ.M.V. kan het net niet meer vinden, zoodat onveran derd einde aanbreekt. A-ZXJ. n—ELFHOEVEN I 1—1 Deze weinig aantrekkelijke strijd eindig de in een gelijk spel. Ter afwisseling wer den we op een fiksch regenbuitje vergast, waardoor een verblijf in het water ons al lerminst aanlokkelijk toescheen. Kemp opende uit een linkschen voorzet voor A Z.C. de score, maar ook de bezoekers lieten zich toen niet onbetuigd en maakten door den midvoor gelijk (11). In de tweede helft werd niet meer ge doelpunt. Hoewel het plaatsen op doel van A.Z.C. beter was dan van de bezoekers, had de doelman slechts weinig moeite om de zwakke schoten onschadelijk te maken. Ook de bezoekers slaagden er niet meer in het net te vinden. Einde kwam aldus onveranderd. SCHAKEN KAMPIOENSCHAP DER 2e KLASSE. Met het voorstel van het bestuur van het Leidsch Schaakgenootschap, om den wed strijd L.S.G. „Max Euwe" op a.s. Zater dag alhier vastgesteld, niet te laten door gaan, heeft zoowel het bestuur van den Ned. Schaakbond, als het bestuur der A.m- sterdaimsche club zich vereenigd. Op dien zelfden dag wordt te Rotterdam de wed strijd KralingenHaarl. Schaakgezelschap gespeeld. De winnaar is kampioen der 2e KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN O. In dezen wedstrijd moesten nog twee partijen geheel gespeeld worden, n.l. tus- schen I. Samhalden en W. E v. d. Nat en tusschen M. M. Segaar en Johs. v. Veen. Deze 4 spelers hadden ook alle nog een kans op het kampioenschap of de kans om nog gelijk bovenaan te komen. Wie ver loor, was meteen wel uitgeschakeld. Gister avond is met deze twee partijen begonnen. Samhalden opende met e4, waarna een Weener partij volgde n.l. e4e5, Pc3Pf6, echter niet het gebruikelijke f4d5, doch Lc4 en Lc5. Zwart kwam iets beter uit de opening en verkreeg door zwakke voortzet ting van zijn tegenstander het betere spel. Bij den 35en zet is de partij afgebroken en o.i. moet Van der Nat deze partij gemakke lijk winnen. In de andere partij ging het al bijzonder eigenaardig toe. Het was een Framsche verdediging met de voortzetting Ld3 op den 5en zet. Dit kost wel een pion, doch verschaft wel de betere stelling, wat wel tegen den plus-pion opweegt. Bij afruil nam Segaar echter met den looper, wat hem een officier had moeten kosten. Van Veen zag dit echter niet en won alleen een pion. Door een onjuiste manoeuvre verloor Segaar nog een pion, doch won er later eentje terug. Bij het afbreken op den 25en zet was Van Veen een pion voorgebleven, doch had iets minderen stand. A.s. Dinsdag wordt de wedstrijd voortgezet. POSTDUIVEN „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Orleans. Gemiddelde afstand hemelsbreedte 508.30 K.M. In con cours 98 duiven, welke om 6 uur met Oos tenwind in vrijheid werden gesteld. De uitslag luidt als volgt: A. van der Made, 1, 2, 6, 11, 15 en 23; J. P. Groenendijk, 2 en 13; J. J. Laman, 4, 5 en 19; N. Siraa, 7, 18 en 22; R. P. de Graaf Jzn., 8, 14 en 16; H. van Riet, 9; J. P. Fasel, 10 en 17; P. van Egmond, 12 en 21; H. S. Bos, 20. De eerste prijswinner werd geconsta teerd om 14 up. 47 m. 18 sec. en bereikte een gemiddelde snelheid van 96201 M/min. Laatste of 23e duif werd geconstateerd om 15-45-22 met een gemiddelde snelheid van 86719 M/min. De' Oranjeboombeker (voor de stations Noyon, Compiegne en Orleans) werd ge wonnen door A. vander Made met 306.289 punten. Hierna volgden R. P. de Graaf Jzn. met 298.799 pnt. en N. Sieraa met 296,57 pnt. .„Steeds sneller" (Noordwijk). Wedvlucht Orleans (Frankrijk) afstand 521 K.M. De vogels zijn gelost te uur met Z.O.-wind. De vogels heben veel draaiende wind gehad met plaatselijke onweersbuien waardoor de temperatuur soms zeer warm was. Een en ander had nogal verliezen ten gevolge. Geconstateerd werd als volgt: 1. P. Bosman, 3, 17, 53; 2. P. Bosman, 3, 47, 41; 3. Geb. v. d. Poel 4, 41, 51; 4. A. van Duin, 4, 30, 26; 5. Gebr. v d. Poel, 4, 41, 51. 's Maandag werd nog geconstateerd door 6. P Bosman, 7, 31 53 vjn„ Gebr. Passchier, 8, 41, 21, vm. Snelheid le vogel 933.69 M. per min. Het kampioenschap vanaf Noyon (319 K.M.) tot en met Orleans (521 K.M.) werd gewonnen door 1. P. Bosman 302 pnt. 2. Gebr. v. d. Poel 285 pnt. Puntenstand oude duiven tot en met Orleans: 1. P. Bos man 592; 2. Gebr. v. d. Poel, 585 pnt., 3. Gebr. Klinkenberg, 264 pnt. 4. v. Duin 156 pnt. 5. Th. Steenvoorden, 147 punten. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: De vennootschap M. Elfers Co., handel en kweekerij in bloembollen, Lisse, Ka naalstraat 266. Cur.: mr. R. G. Bakhuizen van den Brink, Haarlem. N. J. Meiland, lid der firma Elfers Co., bloembollenhandelaar, Noordwijker- h o u t, Havenstraat 1. Cur.: mr. R. C. Bak huizen van den Brink, Haarlem. J. v. cL Kaay, eenig firmant van en han delende onder de firma Daim Co., Hil- legom. Our.: mr. A. C. F. Hendrikse, Haarlem. P. Verhoek, timmerman, Aalsmeer Oost. Cur.: mr. F. J. Gerritson, Haarlem. Opgeheven: H. Gereking, Aalsmeer. P. Lanser, landbouwer, Haarlemmer meer, Aalsmeerderdijk 566. J. Lanser, Haarlemmermeer. Lei- muiderdijk. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen; tegenwoor dig waren alle leden, behalve wethouder van Baren, die met kennisgeving afwezig was. Voorz.-secretaris de heer W. J. Bocxe. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen diverse ingekomen stukken, waaronder meest goedkeuring van besluiten. Wij noe men daarvan het geldleeningsbesluit voor de verbetering van den weg, welke door het dorp loopt, ter uitvoering van welk be sluit tevens is tot stand gekomen de over eenkomst met den polder Nieuwkoop voor onderhoud van dien weg gedurende 15 jaar; goedkeuring der nieuwe hondenbe lasting-verordening; id. G.E.B. begrooting voor 1935 alsmede der gemeentebegrooting 1935; in deze begrooting is geraamd 99% Rijkssubsidie voor werkloozensteun en een extra-Rijksbijdrage in verband met de be lastingderving door instelling van het Werkloosheidssubsidiebesluit; goedkeuring der Verordening op de Winkelsluiting, en de mededeeling, dat de wedde van den ambtr. v. d. Burg. stand van 85.is te ruggebracht tót 60. In verband met de bekende circulaire van het Nat. Crisis-comité inzake de steun B wordt'besloten een bedrag van 23.te voteeren, waartegenover dan staat dat het N.c. 79% bijdraagt; als gevolg daarvan krijgt het plaatsel. comité de beschikking over 110. De voorz. leest de Rekening-1934 van den Kring-Nieuwveen Vleeschkeurings- dienst met de daarbij gegeven toelichting. Algemeen wordt bezwaar gemaakt tegen de daarin voorkomende post „kosten van een procedure", omdat wij daarvan niets weten en verder omdat op deze wijze pro- cedeeren wel wat gemakkelijk wordt ge maakt. De heer Kool vraagt waarom de huis slachtingen niet vrij van keuring zijn, daar dit in Mijdrecht b.v. wel het geval is; de voorz. antwoordt hierop, dat wij tot enke le jaren terug deze vrijstelling wel had den, maar op zeker oogenblik werden ver rast met de mededeeling, dat die vrijstel ling was vervallen; er is dus onzerzijds nooit om gevraagd. Kool stelt voor, om dan weer de vrijstelling te vragen; alle leden sluiten zich hierbij aan. Het verzoek van Nieuwveen om ten aan zien van de z.g. invoerkeuring te bepalen, dat aangifte moet geschieden binnen twee uur na de invoer van het vleesch, wordt niet ingewilligd. Een door Nieuwveen gezonden conoept- instructie voor hoofd van den Vleeschkeu- ringsdienst en hulpkeurmeester wordt niet afgedaan, omdat daarin oa. wordt verwe zen naar bepalingen van het Nieuwveen- sche ambtenaren-reglement, welke bepa lingen ons niet bekend zijn. Mede voor de uniformiteit (ook ten aan zien van de invoerkeuring) stelt de voor zitter voor, een gemeenschappelijke be spreking van de vier gemeenten te vragen; algemeen wordt dit het best geacht. Aan den wensch der Regeering, om te bepalen, dat de wedde van B.V.L.-perso- neel bij vrijwilligen oproep, zal doorgaan, mits B. en W. het mogelijk achten zonder financieel bezwaar voor de gemeentekas, wordt tegemoet gekomen. Aan Langeslag wordt 10.reductie van vergunningsrecht ingevolge de Drank wet verleend in verband met de door hem thans opgegeven lagen omzet. Aan het destructie-contract met de Ge- kro zal uitvoering worden gegeven als daartoe de mogelijkheid bestaat met va ten, en dus geen lijkenhuisje noodig is. Nu P. v. Peet het voormalig schoolhuis niet heeft betrokken, wordt goedgevonden, dit aan Wassenaar voor 3.10 per week te verhuren. Enkele pensioensgrondslagen voor Bur gemeester, Secretaris enz. worden vastge steld. Inzake de voorgenomen opheffing der spoorlijn deelt de voorzitter mede, wat in deze in de laatste maanden is gedaan o.a. door de Kamer van Koophandel te Leiden, welk besluit door den Raad van Alphen is genomen, en wat door B. en W. reeds aan Ged. Staten in deze is geschreven; daarbij hebben B.'en W. deze aangelegenheid be zien als een streekbelang en niet enkel als plaatselijk belang, want zoolang geen en kele busverbinding bestaat met anderen plaatsen, zijn wij op de lijn aangewezen. De voorz. acht het zeer gewenscht, op den voet van Alphen's besluit een en ander nog eens ter kennis te brengen van de daartoe bevoegde autoriteiten; algemeen besloten. De begrootingen 1934 en 1935 worden ge wijzigd overeenkomstig aangeboden con cept. Besloten wordt het huis, voorheen door Wassenaar bewoond, te verhuren aan Ver- steegt. Ten aanzien van de steunregeling voor werkloozen deelt de voorzitter mede, dat het hem bekend is, dat men tracht een hoo- ger steunbedrag te krijgen, waarom hij zich tot omliggende gemeenten heeft ge wend met het verzoek, wat daar als loon- basis en als steunnorm geldt; iut de inge komen antwoorden blijkt, dat alleen Nieuwveen gelijk met onze gemeente staat en alle anderen gevraagde gemeenten hoo- ger; tot heden is reeds 2000.uitgegeven van de 2900.geraamde op de begroo ting; dit maant tot voorzichtgheid; daar naast staat het feit, dat 7.per week voor een echtpaar bij langdurige werk loosheid, laag is; de voorz. vraagt zich af, of het nu echter de tijd is, tot wijziging over te gaan; tegen den as. winter zou een en ander overwogen kunnen worden. Na eenige gedachten wisseling hierover wordt op voorstel van den voorzitter be sloten, verhooging van het totaal geraam de bedrag op de gemeente-begrooting en steunnorm bij de Regeering in te leiden. Bij de rondvraag wijst de heer de Groot op den toestand der straat in het Noord einde, waarop de voorzitter antwoordt, dat verbetering reeds is opgegeven, maar dat gewacht wordt totdat de geheele weg zal zijn verbeterd, omdat het niet uitgesloten is, dat het werk daarvoor zoodanig ver keer vraagt, dat de straat er toch weer veel van lijdt; zoodra dus de weg klaar is, volgt de straat in beide dorpsgedeelten, en zal deze steeds worden bijgehouden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Ik heb een orchidee gekregen. Is het een tuin- of kamerplant? Hoe moet ik hem behandelen? Antwoord: Orchïdeëen, de buiten- landsche tenminste, zijn kasplanten. Het beste is, na den bloei, uw plant ter ver zorging te geven aan een ter zake kundig tuinman. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. VLEESCH IN KOOLZUUR In Engeland heeft men proefnemingen gedaan met een nieuw conserveeringsmid- del. Reeds in 1882 had Kolbe opgemerkt, dat rundvleesch, zelfs bij de grootste zomer hitte goed bleef, wanneer het in een at mosfeer van kooldioxyde bewaard werd. Toen de aandacht eenmaal op dit feit ge vestigd was, volgden nadere proefnemin gen van andere onderzoekers, die het feit bevestigden en zelfs uitwezen, dat voor andere vleeschsoorten en ook voor visch eenzelfde resultaat geconstateerd kon worden. Bovendien werd ook vastgesteld, dat onder de gegeven omstandigheden vet ten niet ranzig werden. Nieuwere proefne mingen van Empey en Vickery leidden er toe, de mogelijkheid tot practische toepas sing van deze ontdekkingen in het groot bedrijf te onderzoeken. Hierbij werd vast gesteld, dat reeds een koolzuurgehalte der lucht van 9 tot 12 pet. voldoende is, om bederven of beschimmelen te verhinderen. Een vleeschtransport van Nieuw-Zee- land naar Southampton kwam onder kool zuur in een uitstekenden staat aan. Daar mede was de vraag dan ook in groote lij nen opgelost. Al het verdere zijn slechts technische kwesties, die draaien om de vraag, hoe men de schepen het beste kan inrichten om een gelijkmatige koolzuur - atmosfeer zonder groote verliezen te ver krijgen. Tenslotte zijn dit kwesties van dezelfde soort als zich hebben voorgedaan, toen men het eerste schip met ijskoeling ging bouwen. KOOPT BIJ HEN, DIE lit BW 3AGBLAQ ADVERTEEREN HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 63. Intusschen werd de stad onveilig gemaakt door een paar leelijke boeven, die zich uitgaven voor Drein Drentel en Piet Prikkel. Ze slopen langs de straten en stalen alles mee wat ze maar konden. Gelukkig maar dat dit spelletje niet lang kon duren, want nog dienzelfden dag werden de bedriegers ontmaskerd. 64. Gedurende den nacht die volgde had Drein Drentel nog een verschrikkelijk avontuur. Er werd op de deur ge bonsd en hij durfde niet goed opendoen, omdat hij stilletjes een nachtjak en een nachtpon van zijn grootmoeder had aangetrokken. Later bleek het echter, dat het alleen de post maar was geweest, die een paar brieven uit Holland bracht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10