WOENSDAG 12 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 13 Juni Huizen, 1875 m. 8.00 Gram.pl. 8.309.30 Kindermis, 10.00 Graln.pl. en Morgendienst. I.3012.00 Gods. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram.pl. 2.00 Handwerk cursus. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Chr. Liederenuurtje. 6.30 Friesche causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias, waarna Utr. Chr. Man nenkoor. 9.00 Causerie en Gram.pl. 9.55 Vaz Dias. 10.00 Concert voor viool, cello en piano. II.0011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 301 m. AVRO-uitzending 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding en Gram.pl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. I.30 Vervolg concert. 12.30 Cantabilé-orkest. 2.00 Voordracht. 2.30—3.45 Omroeporkest. 4.00 Voor zieken en ouden vah dagên. 4.45 Radiotooneel voor kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 Causerie. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „De Zomer" uit Haydn's „Jahres- zeitert", m.mv., solisten, tóónkunstkoör Bussum en hét Omroeporkest. 8.45 „De vrede van het land", radio-zo- merspel. 9.30 Kampeer- en Trekkersliedjes door leerlingen der H.B.S. te Scheveningeïi. 9.45 Gram.pl. 10.20 AVRO-Decibels. II.00 Vaz Dias en Dansmuziek. D r o i t w i c h1500 m. 11.25 Orgelspel. 12.10 Het Rutland Square New Vic toria Orkest. 2.20 Imperial Hydro Hotel-orkest. 3.20 Vesper. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Casani-Club-orkest. 6.50 Bach-concert. 8.20 De „White Coons" in hun reper toire. 11.00 Declamatie. 11.15 Bridgewater Kwintet. 11.4512.20 Reportage van de Aldershot Taptoe. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Karrmrmuziek. 5.05 „Les pïaideurs", spel van Racine, n. „L'épreuve", spel van Marivaux. 9.05 „Le martyr de Saint-Sébastien", spel van d'Annunzio. M.m.v. solisten, het Raugel-koor en het Nat. orkest olv. In- ghelbrecht, Hierna Dansmuziek. Kalundborg, 1261 m. 12.20—2.20 Strijkorkest. 3.205.05 Concert uit rest. „Ritz*. 8.20 Zahgspel. 9.35 Fluitrecital. 10.05 Vocale duetten. 10.4011.20 Balletmuziek door het Om roeporkest. Keulen, 456 m. 6.35 Uit Hamburg: Orkestconcert. 12.20 Weragkamerorkest. 2.20 Concert. 4.20 Kwartetconcert. 5.20 Uit Leipzig: Êmdé-orkeSt en so listen. 7.40 Volksliederênconcert. 8.35 Uit Frankfort: Omroeporkest. 9.20 „Von des alten Handwerks Recht und Gewohnheit". 10.5012.20 Dansmuziek. R o me421 m. 9.10 „Ariana Lecouvreur", opera van Cilea, Brussel 322 en 484 m. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.502.20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 en 7.35 Salonorkest. 8.20 Symphonie-concert. 10.00 Reportage v. d. Taptoe te Al dershot. 10.5311.20 Gramofoonmuziek. 4.84 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Constantin- órkest. 5.20 Orgelconcert. 6.05, 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Sel. „Die lustige Witwe", operette van Lehar. 10.3011.20 Zigeunermuziek. Deutschlandsender, 1571 m. 8.30 Opérettécöncèrt. 9.40 Hoorspel. 10.20 Berichten. II.20 Concert. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 10.00 Deutschl.s. 10.20 Keulen. 11.05 London Reg. 12.05 Parijs R. 14.20 London Reg. 16.20 Deutschls. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel VI. 19.20 Brussel Fr. 19.50 Deutschl.s. 20.20 Brussel Fr. 22.30 Weenen. 4e Programma 8.05 Parijs R. 10.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 20.20 Droitwich. 21.20 London Reg. 22.45 Droitwich. 23.00 London Reg. GEMENGDE BERICHTEN BIJ UITRIJDEN VAN LANDWEG AANGEREDEN Vrouw gedood Op den Schelmschenweg ter hoogte van het landgoed Warnsborn onder Arnhem heeft een doodelijk ongeluk plaats gehad. Het echtpaar I„ dat daar een stukje land bezit, kwam per rijwiel een zijweg uitrij den; de 56-jarige mej. I. voorop. Bij het uit rijden van den landweg werd de vrouw door een personenauto, die naderde uit de richting Velp gegrepen en tegen den grond geworpen. Zij moet op slag zijn gedood. De auto die tengevolge van de aanrijding met groote kracht tegen een boom reed, werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Het stoffelijk overschot van de vrouw is per ziekenauto naar het gemeentezieken huis overgebracht. De man heeft het ongeluk niet zien ge beuren, doordat hij met zijn fiets in een karrespoor was geraakt en dientengevolge al zijn aandacht moest concentreeren op het besturen van zijn rijwiel. DRIEWIELER DOOR AUTO GEGREPEN. Berijder aan gevolgen ^verleden Op den Nieuwen Rijksweg, onder de ge meente Pijnacker is de 22-jarige fruitkoop man L. Camijn, wonende Ruivensche straat te Delft, die met een transportdriewieler van Rotterdam kwam, aangereden door een achteropkomende auto, bestuurd door W. uit Den Haag. De man werd over den weg geslingerd en zeer ernstig gewond. Hij bekwam een Schedelbreuk, een bekkenfractuiur en an dere verwondingen. In hoogst zorgwekken den toestand werd hij naar het gasthuis te Delft vervoerd, waar hij nog dienzelfden nacht is overleden. Dr. Hulst, uit Leiden, heeft op last van den officier van justitie het lijk gerechte lijk geschouwd. De auto, waarmede de aan rijding plaats had, is in beslag genomen. Nader vernemen we, dat de verongeluk te jongeman, ads oudste zoon, kostwinner was van een talrijk gezin. KINDERWAGEN AANGEREDEN. Moeder en kindje gewond. Onder Eist is een kinderwagen, waarin een kindje van 8 weken, door den motor rijder de V. uit Duivendrecht aangereden met het gevolg, dat het kind uit den wagen werd geslingerd en in een langs den weg gelegen sloot terecht kwam. Dr. Zijdner, die spoedig aanwezig was, bracht het kind naar de ouderlijke woning over, waar bleek, dat het verschillende verwondingen had bekomen en ook het sleutel bee n tj e ge broken was. De moeder had eveneens ver schillende schaafwonden en kneuzingen op- geloopen. De motor werd in beslag geno men, doch werd later met toestemming van den Officier van Justitie te Arnhem weer vrij gegeven. Tegen den motorrijder werd proces verbaal opgemaakt. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR Man en vrouw gewond. Doordat de bestuurder van een luxe auto, C. S., uit Andijk, op de Laat, hoek Choor- sfcraat te Alkmaar geen voorrang verleen de aan een van rechts komend motorrij wiel, veroorzaakte hij een ernstige botsing. Het motorrijwiel werd door de auto opge nomen en de bestuurder, de Hoornsche po- litie-ajgent Van Duy ven voorde, en zijn echt- genoote, die op de duo zat, werden tegen het gebouw van de Ned. Bank gedrukt. De man brak zijn linkerbeen, een schouderblad en bekwam ernstige hoofdwonden; zijn vrouw een zware hersenschudding, ernstige hoofdwonden en een verbrijzelden voet. Beiden werden in deerniswekkenden toe stand naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd, waar, naar we Dinsdagmorgen ver namen, hun toestand niet onbevredigend is. BOTSING TUSSCHEN PERSONENAUTO EN VRACHTWAGEN. Gisteravond heeft op den Rijksstraatweg bij Oud Milligen op den z.g. Viersprong 'n ernstige botsing plaats gehad tusschen een personenauto, bestuurd door den heer F. Zweers uit Zaandam en een vrachtauto van den heer Van Eek uit -Amersfoort. Bij deze botsing vloog de personenauto eerst tegen een boom en daarna tegen een bord van den A.N.W.B. aan, waarna de wagen tot stilstand kwam. De heer Z. werd zwaar ge wond en bekwam een ernstige beenbreuk. Nadat dé eerste hulp verleend was is hij per ziekenauto naar Zaandam vervoerd. De mede-inzittende van de personenauto, een dame, kwam met den schrik vrij. De bestuurder van den vrachtwagen, die na met een boóm in aanraking te zijn geweest, omsloeg, kwam evenals een naast hem zit tende 9-jarig meisje ook met den schrik vrij. De beide wagens werden zwaar be schadigd. KIND DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Toen Maandagmiddag de trein uit de richting Zuidbroek een spoorwegovergang passeerde, bleek een 12-jarig meisje, dat konijnen Voer had geplukt, met de hak van den schoen tusschen de rails te zijn geraakt. Een groentenventer liep den trein tegemoet om de opmerkzaamheid van den machinist gaande te maken. Dit is hem' niet gelukt. De trein heeft het kind, de 12-jarige R. Greven, een dochtertje van een petroleumventer, het rechteron- derbeen afgereden. Na in het stationsge bouw te zijn verbonden, is het meisje per auto naar liét ziekenhuis te Groningen vervoerd. „Vad." DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Terwijl gistermiddag vier arbeidérs uit Denekamp, werkzaam bij de werkverschaf fing in de buurtschap Brikkelenkamp al daar, tijdens een onweer schuilden in een der daar geplaatste loodsen, sloeg de blik sem in die loods. De gehuwde arbeider Mulder werd doodelijk getroffen. De ande de drie arbeiders sloegen bewusteloos te gen den grond, doch kwamen later bij. TALRIJKE JACHTEN OMGESLAGEN. Storm op Loosdrechtsche plassen. De liefhebbers van de watersport hadden het er gisteren ondanks de zware buien, die zij Maandag hadden meegemaakt, toch op gewaagd om de Loosdrechtsche Plassen te bezielen. Aanvankelijk ging dit ook wel. Toen de Starklasse om half elf afvoer, was er maar weinig wind en ook de eerste ronden van de wedstrijden in de 12-voetsjollen voor dames en in de Pampusklasse werden on der vrijwel bladstil weer gezeild. Het begin van den storm, een verhoo ging der windkracht, was oorzaak, dat de bovengenoemde klassen spoedig finishten, doch de B-jollen en de A-sharpies kregen juist de volle laag. Plotseling stak er een geweldige donderbui op, die gepaard gaan de met een striemenden regen, in een oog wenk alle zeilvoerende schepen van het water veegden. Geen enkel scheepje bleek tegen dezen geweldigen wind bestand. De B-jollen die juist voor de volgende ronde bij de starttoeren kwamen en daar gezamenlijk op aan voeren, waren het eene oogenblik nog te zien, dan eenige klappen van zeilen en een dikke regenmist, waar na op de geheele eerste plas geen een 12- voetsjol meer te bekennen viel. De Sharpies die kort tevoren van start waren gegaan, kantelden eveneens allen en slechts een hoogst enkele gelukte het, door razendsnel af te tuigen, voor een nat pak gevrijwaard te blijven. Begrijpelijkerwijs verkeerde men op de steigers in het clubgebouw in een eenigs- zins angstige stemming aangaande het lot der zeilers(sters) doch de inmiddels uit gevaren motorbooten brachten de drenke lingen weldra binnen. TJALKSCHIP DOOR NOODWER OVER VALLEN. Varende van Kampen naar Lemmer werd schipper P. v. Oven, gedomiciliceerd te Amsterdam, op het IJsselmeer overval len door een onweersbui. Zware golven kwamen over het 115 ton metende tjalk schip en sloegen het zeil ,in korten tijd in flarden. Dadelijk voer de reddingsboot „Hilda", schipper Kolk, van Lemmer uit en bracht het schip met veel moeite hier aari. Aan boord bevonden zich behalve den schipper, diéns vrouw en zeven kinderen. Het schip was niet verzekerd. DE SCHADE TE LOOSDUINEN EN OMGEVING. Het blijkt, dat de schade welke het nood weer Maandagmiddag te Loosduinen te weeg bracht, grooter is dan aanvankelijk gemeend werd. Hoewel vele tuinbedrijven geen schade beliepen, zijn enkele bedrijven zeer ernstig getroffen. Inzonderheid de kweekerijen te Z. W. van Loosduinen aan den Monsftersche weg hebben te lijden ge-, had. Honderden broeiramen werden ver nield. Een zestal tuinders werd bijzonder zwaar getroffen; van honderd tot driehon derd een-ruiters gingen verloren. Het ergst was het op den tuin van den heer B. ge steld; hier werden ruim 600 groote een- ruiters stuk geslagen. Bovendien werden de Onder dit glas staande producten komkom mers, tomaten en meloenen, totaal vernie tigd. FELLE BRAND TE WAALWIJK. Drie huizen in de asch gelegd. Door onbekende oorzaak is gistermiddag brand uitgebroken in de woning van de wed. Vérhoeven, gelegen aan het Lage Eind fce Waalwijk. Door den kraohtigen wind sloeg het vuur spoedig over naar de naastliggende wonin gen van de families Leytens en Kramer, eigendom van den heer Th. Tullens. De brandweer uit Waalwijk en Baard wijk was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de drie perceelen geheel uitbrandden. De woningen van L. en V., evenals de in boedels, waren verzekerd. De inboedel van Kramer niet. EEN MOEDIGE DAAD. Gistermorgen ontdekten voorbijgangers te Amsterdam, dat ter hoogte van de Korst- jespoortsteeg een naar schatting 6-jarig jongetje in het water van den Singel was geraakt. Het kind was terecht gekomen tusschen den wal en een schuit en bevond zich reeds in zinkenden toestand, toen een heer, die uit het nabij zijnde hotel Brou wer kwam, op den aan den kant staande menigte, die niet wist wat zij doen zou, toe liep en, zoodra hij hoorde wat er gaande was, gekleed te water sprong. Hij wist den kleinen drenkeling te grijpen, waarna hij zich aan een staaldraad, waarmee de schuit aan den wal verbonden was, vasthield. Omstanders bevrijdden hem kort daarop uit zijn benarde positie en wisten hem met den jongen op het droge te brengen. Ter wijl het kind naar huis werd gebracht, trok de moedige redder, de heer P. Ver waal uit Purmerend, wiens daad te meer eerbied afdwingt, aangezien hij niet kon zwemmen, ziah in het Hotel Brouwer te rug, waar hij eenigen tijd later door zijn vrouw, die inmiddels was gewaarschuwd en droge kleeren had meegebracht, per auto werd afgehaald. ZIJN VROUW IN BRAND WILLEN STEKEN. De politie te Rotterdam heeft Maandag aangehouden den 57-jarigen J. C. van M., eigenaar van de Handelmij. „Frisco" in de Batavierenstraait te Rotterdam, wegens po ging tot toebrenging van zwaar lichamelijk letsel aan zijn 59-jarige eohtgenoote en aan zijn 31-jarige dochter. Omstreeks 6 uur kwam een ijscojongen nieuwen voorraad ijs halen. De jongen werd de deur uitgejaagd en de deur werd dichtgesmeten. Eenige oogenblikken later hoorden buren hevig gegil, waarop* zij het pakhuis binnendrongen, juist op het mo ment, dat de man zijn dochter trachtte te wurgen. De man liet haar los, liep naar den achterkant van het pakhuis en greep een flesch benzine, welke hij in stukken wierp in de nabijheid van den invaliden- wagen waarin zijn vrouw, die gebrekkig is, gezeten was. Vervolgens poogde hij met een brandende krant de benzine in brand te steken, hetgeen de buren echter wisten te verhinderen. De man is naar het bureau in de Witte de Withstraat overgebracht en daar ingesloten. HOOVER VAN ƒ2000 GEGREPEN. Na een langdurige achtervolging is gis termorgen op de Keizersgracht te Amster dam en man gearresteerd, die in de Mar- nixstraat een fiets, waaraan een tasch hing met een inhoud van 2000, had gestolen. De fiets behoorde aan den eigenaar van een manufacturenzaak in de Van Limburg Sti- mmstraat, die gewoon was, zijn loopjongen 's Maandagsmorgens in dit geval natuur lijk Dinsdagmorgen met geld en gelds waardige papieren te sturen naar het fi liaal van de Nederlandsche Middenstands- bank. FELTTT.LETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 35) Het meisje keek hen aan. Het was dui delijk, dat ze begreep, hoe vreemd en on werkelijk haar verhaal klonk. „Zelfs toen wou ik hem geen antwoord geven. Ik vond het zoo bespottelijk. Ik zag in gedachten al, hoe het uitkwam. Tenslotte wees ik zijn voorstel van de hand. Maar toen we de haven naderden, bezweek ik. Mr. Garland kwam naast me staan. „Kijk nog eens voor het laatst als vrij burgeres naar Amerikaansch grondgebied. Het zal myn treurige plicht zijn u aan te geven." U zult me wel verachtelijk en zwak vinden, maar ik dacht aan de woedende menigte in Second Avenue en gaf toe. Ik beloofde, hem op een bepaald tijdstip in New-York te ontmoeten. De rechter kende de reden van onze komst niet en toen mijn arme tante begraven was, ging ik naar New- York terug." „Ik begrijp best, hoe hij u bang maakte en u daardoor dwong zijn voorstel aan te nemen", sprak Trent langzaam. „Maar hebt u zich er niet eerst van willen overtuigen, of hij de waarheid had gesproken?" „Waren er geen andere bewijzen dan wat hij zei?" „Die bezat hij", antwoordde ze. „Uitknip sels uit New-Yorksche bladen, e.a. uit de World, dat kan ik me nog herinneren. Daar stond een verslag van de begrafenis van mijn slachtoffers in. „Het meisje huiver de", en wat een menschen er op de been waren. Een stuk uit de „Times" vermeldde, dat „De dame, die een plezierritje maakte nog op vrije voeten was, maar spoedig ge arresteerd zou worden." „Hebt u de heele courant gezien?" vroeg Trent. .Alleen de uitknipsels. Ik ben er zeker van, dat ze echt waren. Hij verscheurde ze en wierp ze in den haard." „En kwam de man, difen wij als Garland kennen, bij u thuis?" vroeg Wadham. „Ja! Hij zei, dat het gebeurde een onge luk was geweest, en hij er een eed op kon doen, dat het kind plotseling den weg over stak en Horowitz zoo dronken was, dat hij nauwelijks op zijn beenen kon staan. Hij bood aan de onbekende weldoener te zijn en de ouders geld te geven. Natuurlijk stuurde ik wat." „Maar", riep Wadham, „als hij het had kunnen getuigen, waarom greep u die ge legenheid dan niet aan?" „Begrijpt u dan niet, dat hij dat nooit voor mij gedaan zou hebben? Hij was zeer cpenhaxtig. Hij noemde het een buiten kansje. Dacht u, dat hij er de man naar was om zoo iets te laten loopen?" „Uw leven moet afschuwelijk geweest zijn", meende Wadham, die nu geheel en al aan haar zijde stond. „Eigenaardig genoeg was het dat toch niet. Hij maakte nooit meer een toespeling op het gebeurde, behalve om te zeggen, dat ik dwaas deed er over te tobben. Ik was heelemaal geen slachtoffer. Mijn tante, die in Ancon is gestorven, was, om de waarheid te zeggen, nogal onverdraag zaam, en heelemaal niet ontwikkeld. Me neer Garland was heel anders. Hij nam me 'n soort examen af en zei, dat ik niets van kunst, literatuur en geschiedenis wist, dat mijn Fransch accent afschuwelijk was en mijn pianotechniek foutief. Hij speelde zelf uitstekend. In den tijd, dat ik bij hem was, leerde hij me Fransch, Duitsch en Italiaansch. Hij leerde me kunst en muziek te beoor de elen. Hij deed absoluut niet Onnatuur lijk. Hij gedroeg zich als een echte oom, en een bijzonder intelligente nog wel." „Maar als u geen vrienden mocht heb ben", onderbrak Wadharn haar, „moet het afschuwelijk zijn geweest." „Ik mocht wel vrienden hebben, als hij ze geschikt vond. Ik begrijp niu, dat hij niet wilde, dat ik zou gaan trouwen." „Natuurlijk", merkte Trent op, „dan was hij zijn baantje als oom kwijt. Bedoelt u, dat hij uw kennissen-lijst controleerde?" „In zekeren zin. Toen sir Roger Lang- worthy me ten huwelijk vroeg, was ik voor het eerst bang voor hem. De tweede keer was, toen ik met Kapitein Hammond wilde trouwen. U moet niet denken, dat hij mijn leven ongelukkig maakte. Over het geheel genomen had ik niet te klagen." „Totdat er kans bestond, dat U zou gaaïi trouwen. Hij begreep, dat U den man, waarvan U hield, alles over die geschie denis in New-York zou vertellen." Lora keek hem dankbaar ahn. „Ik was van plan het kapitein Hammond te zeggen. Vandaar die scene op de Pier in Bourenemouth." „U moet geen minuut onder zijn dak of liever hij onder het Uwe blijven." verklaarde Wadham," ik houd hem voor abnormaal, en hij zou U kwaad kunnen doen." Zij schudde het hoofd. „Neen, dat denk ik niet. Ik was alleen bang voor Robert. Ik geloof, dat hij op zijn hooghartige ma niet van me houdt. Hij geeft toe, dat ik zijn leven heb gered, door hem in Brussel te verplegen, toen hij gewond was." Wadham was plotseling een en al aan dacht. „Brussel!" riep hij, „dat is interres- sarrt. Hoe kwam dat?" „Wij hadden een gemeubileerd huis in de Rue de la Roi voor dat seizoen gehuurd. Hij maakte pelgrimstochten naar wat hij zijn „tempels" noemde, en bleef soms da gen achtereen weg. Hij was juist een week weggeweest, toen 's avonds laat een man kwam zeggen, dat meneer Garland door een roover in de rug was geschoten." Het meisje keek verbaasd, toen Wadham An thony Trent een .triomfantelijke blik toe wierp. „Ik ging met hem mee naar een grappig hutje in het bosch van Soignés. Het was een angstige tocht, want de gids leek een echte boef, maar hij bleek de waarheid gesproken te hebben. Meneer Garland lag daar zwaar gewond. De gesp van zijn bretel had hem het leven gered." „Aha!" riep Wadham," ik wist wel, dat ik hem geraakt had!" „U,?" riep het meisje. „Ja, ik! Je achtenswaardige vriend poog de uit het huis van een zekeren baron Claeys in de avenue Louise te ontsnappen toen ik op hem schoot." Wadham vertel de haar het heele verhaal. „Zoo ziet U," liet hij erop volgen," dat het gevaarlijk is om terug te gaan." „En toch is dat noodig," zei Trent vast besloten. „Anders zou hij argwaan krijgen en er vandoor gaan. En hij is laag genoeg om de Londensche politie op haar spoor te brengen, als hij haar ervan verdenkt hem verraden te hebben. En als hij ont snapt, wanneer zullen we dan zoo geluk kig zijn, hem terug te vinden? Juffrouw Craig moet teruggaan tot onze tijd geko men is." „Waarom zouden we wachten?" vroeg Wadham. „Ten eerste om de geschiedenis van ka pitein Hammond's verloofde. Ik heb een agent in New-York en als ik de data weet, zal ik een kabel telegram zenden en hem een onderzoek laten instellen. Zoo Juf frouw Craig's vrees bewaarheid blijkt, zal ik de opinie van een der beste rechtsge leerden van Manhattan inwinnen en hem ook telegrafisch om zijn advies vragen." Trent klopte haai- op den schouder. „Tob maar niet, kleintje! Je hebt vrienden ge vonden." „Het is meer dan ik verdien," snikte ze. „Onzin. Ik wil je graag helpen. Ik wist juist geen raad met mijn vrijen tijd, toen Garland me op de Pier uitschold en weer belang deed stellen in het leven. Luister nu eens goed naar me. Als je teruggaat, moet je goed oppassen, dat hij geen arg waan krijgt, dat je ons gesproken hebt. Doe net als anders. En wees niet te vroo- lijk of te somber. Die oude vos is geweldig slim en altijd op zijn hoede. Binnen het uur is mijn bood schap onderweg en binnen drie dagen heb ik antwoord. Mijn mannetje werkt hard." „En als het slecht nieuws is?" „Dan zou ik je aanraden terug te gaan en het onder de oogen te zien." „Dat had ik al eerder willen doen," zei ze. Ze vertelde er niet bij, dat ze sedert haar kennismaking met Robert Hammond steeds heviger hiernaar was gaan verlan gen. „U hebt me erg gelukkig gemaakt." Ze keek hen beiden vriendelijk aan, maar Wadham voelde dat hij dat niet verdiend had. „Ik denk wel, dat ik meneer Garland zand in de oogen kan strooien. Goedendag." „Een flink meisje," vond Trent, toen ze verdwenen was en de auto terugreed in de richting van Londen. „Ik weet nog heel goed, dat er in den tijd van dit voorval een golf van verontwaardiging door het land ging- Wadham's gedachten waren elders. „Een best schot," merkte hij op. „Vijftig meter afstand, donker, een doel dat beweegt, en daarbij was ik zenuwachtig." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9