DINSDAG 11 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. t> VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. VOLENDAM KAMPIOEN VAN DEN I. V. C. B. De wedstrijd om den titel van I. V. C. B.-kampioen is gewonnen door Volendam, welke club haar concurrente Kerkrade met niet minder dan 80 inmaakte.... Grootscher zege voor 'n kampioenschap was nauwelijks denkbaar. De stand is nu aldus, dat Volendam den laatsten wedstrijd tegen Kolping niet meer noodig heeft om kampioen te zijn. H. B. C. tenslotte won met 21 van S. D. O. U. C., zoodat de cijfers zijn: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Volendam 7 5 2 289 12 Kerkrade 8 5 1 2 2519 11 H. B. C. 8 4 1 3 20—10 9 Kolping 7 2 14 1421 5 S. D. O. U. C. 8 1 7 8—26 1 DE LEIDSCHE COURANT BEKERS. Het was een tegenvaller dat het weer gisteren spelbreker werd voor de L. C. Beker wedstrijden, zoodat wij weer de wed strijden opnieuw moeten vaststellen. Als wij nu meer geen tweemaal moeten re kenen, dan worden de Finale's voor beide Bekers gespeeld op 7 Juli a.s. Het programma luidt nu: 12 Juni: As. Woensdagavond 7.30 uur: KRV IIKolp. Boys I, Th. Vriezekoop. 16 Juni: as. Zondag Groote beker. Teylingen nWL I 2.30 uur, P. v. Duin; Foreholte IDOS I, 2 uur, P. F. Ange vaare, rest. 31 minuten. Kleine Beker. Halve Finale. 16 Juni: Winnaar HSJC ITI 2.30 uur, J. V. Angevaare. Buiten weersomstandigheden blijft dit program reglementair gehandhaafd. H. HOOGERVORST Comp.leider. BLAUW ZWART—OLIVBO 4—8. De eerste aanvallen zijn voor Blauw Zwart ondanks zij met zes invallers uit komt. Daarna neemt Oliveo het offensief over, waardoor de BI. Zwart achterhoede het zwaar te verantwoorden krijgt. Uit een pracht aanval plaatst de midvoor het leder naar den Lbinnen, deze zet voor en het is de midvoor, die inkopt, doch tegen de deklat. De terugspringende bal kopt de r.binnen in de touwen (01). Het is slechts van korten duur. Bij een BI. Zwart aanval plaatst de midvoor naar buiten. De 1-buiten zet kalm voor, waarop de 1-binnen de par tijen op gelijken voet brengt (11). Dan rédt de invaller keeper van Bl.Zwart zeer verdienstelijk. Weer komt Oliveo terug, de r.-binnen zet voor en de l.-binnen zorgt voor de rest (12). Niet ontmoedigd trekt BI. Zwart ten aanval, doch de schoten gaan over of naast. Nadat nog eenige aanvallen zijn afgeslagen, trekt Oliveo op het BI. Zwart doel af, een corner is het resultaat. Dezen goed geplaatst, wordt weggewerkt. De Z. Zw. midvoor komt in het bezit van het leder, de Oliveo keeper loopt uit, waar door de midvoor zachtjes in doel kon plaat sen (22). Van den aftrap neemt de Oliveo- midvoor den bal mee, passeert de BI. Zw.- ach ter hoede en het is 23. Kort hierop de r.-half naar den midvoor, die onhoud baar gelijk maakt (33). Na de rust volgt een Z. Zwart aanval. Dan neemt Oliveo het spel in handen en voert den stand geleidelijk op tot 38. Bij een BL Zwart aanval wordt freekick ge maakt, een strafschop is het resultaat, waardoor de stand wordt gebracht op 48, waarmede het einde aanbreekt, zoodat Oliveo een prachtkans maakt op den beker. Scheidsrechter van Haasteren leidde als van ouds zeer goed. Het derde elftal wist Nubia I er met 31 onder te houden. R. K. Sportver. „V. V. L." De Junioren speelden een mooien wed strijd tegen de dito's van BI. Zwart, hoewel er van weerskanten een mooien strijd gege- ven werd moesten de onzen toch het loodje leggen en verloren met 41. Om 2 uur werd de promotiewedstrijd WL II—SMC n gespeeld. WL werd de gelukkige. Als er circa 2 minuten gespeeld is, gelukte het WL te doelpunten, maar dit doelpunt werd geannuleerd. De rust ging in met den stand 11. Na de rust komt WL er steeds beter in en weet zij door mooi samenspel haar voorsprong te ver- grooten. Het einde kwam met een 51 overwinning. Het eerste heeft een vergeefsche reis ge maakt naar Sassenheim, omdat door de vele regen en hagel het veld in een waterplas was herschapen. Woensdagavond a.s. spelen op het VVL- terrein onze Veteranen tegen de Leklen- Veteranen. R. K. Sportver. „Teylingen*'. Teylingen ni speelde om 12.30 uur tegen Steeds Hooger I om den Leidsche Courant- Beker (kleine), waarbij St, Hooger zich in de finale wist te plaatsen door een 21 zege op Teylingen. In een gelijk opgaan- den strijd, wist St. H. het eerste doelpunt te maken, waar zij nog al gemakkelijk aankwamen. Spoedig maakte Teyl. keurig gelijk (11). Na de rust een zelfde strijd, met wederzijdse he aanvallen. Enkele ma len kruipt het doel van St. H. door het oog van de naald, doch juist komt het geluk aan den anderen kant, als een der voor- waartsen van St. H. inschiet (21). Na een fiksche regenbui, waarvoor wij even moes ten schuilen, kon weer spoedig worden begonnen, doch de Teylingers brachten er nu niet veel meer van terecht, zoodat de strijd eindigde in het voordeel van St. H. Jammer was het voor Teylingen II en VVL I, welke om 5 uur gereed stonden voor den strijd, dat het weer spelbreker werd, zoodat men onverrichter zake huiswaarts moest keeren! De c-junioren speelden op het Sportpark te Noord wijk tegen SJC b, waarbij de Tey- lingers na een hardnekkigen strijd een 43 overwinning wist te boeken! R, K. Sportver. „D. O. S-". In een meer spannenden dan fraaien strijd moest DOS II de overwinning aan DOSS II laten. Het was van begin tot eind een spannende wedstrijd. Het eerste kwartier werd er niet gedoelpunt. Toen kregen de Amsterdammers een vrije schop te nemen, die in de uiterste bovenhoek werd geschoten (01). Dan ontsnapt het Amsterdamsche doel een paar maal aan doorboring op zeer fortuinlijke wijze. Van beide kanten worden vele corners geno men, doch steeds zonder resultaat. Onver anderd wordt gedraaid. De tweede helft begint met een klein overwicht der Am sterdammers, maar de Koning is goed in vorm en zijn invallers-backstel weet van opruimen. DOS kan het maar niet tot doel punten brengen, hun aanvallen zijn zeer goed opgezet, doch het juiste schot ont breekt. Weer is het succes aan den kant der Amsterdammers, als de Koning een ge vaarlijk schot juist voor de voeten van den linksbinnen plaatst, die geen fout maakt en den voorsprong vergroot (02). Toen was het vrijwel gedaan met de Amster dammers en steeds weer is hun doel in gevaar, Hoogeboom maakt dan een tegen- punt (12). Dan wordt e: alles op gezet om gelijk te maken, doch de Amsterdam mers redden op alle manieren en onveran derd komt het einde. DOS I dat eveneens met 3 invallers naar Voorhout trok, kon wegens den regen niet uitspelen, nog een half uur is er te spe len met een 21 stand. R. K. Voetbalver. „Van Nispen". Het door „Van Nispen", uitgeschreven tournooi is, ondanks het slechte weer goed geslaagd. Als eerste wedstrijd was vast gesteld Van Nispen tegen SJC. Reeds spoedig was de stand 30 voor Van Nispen, waarna de SJC midvoor er 31 van maakt. Maar spoedig is het al 41. SJC tracht den achterstand te verklei nen hetgeen haar tenslotte gelukt, als de rechtsbinnen met een goed schot den ach terstand 42 maakt. Van Nispen beant woordt dit nog met een aanval, waaruit de linksbinnen met een hoog balletje doel punt (5—2). Kort hierop floot de scheids rechter, welke correct leidde, het einde. Hierna kwam Concordia tegen Van Nis pen in het veld. Onder leiding van C. van Elk wordt begonnen. Spoedig blijkt dat sommige Van Nispen-spelers vermoeid zijn. Met rust is de stand reeds 30 voor Con cordia. Na rust is Van Nispen overwegend sterker, maar zij weet dit niet spoedig in doelpunten uit te drukken. Als tenslotte de linksbuiten hoog voorzet kopt de midvoor onberispelijk in (13). Met dezen stand komt het einde. Tot slot werd gespeeld de wedstrijd SJC Concordia onder leiding van J. van Elk. SJC was den geheelen wedstrijd overwe gend sterker. Concordia trachtte den wed strijd. te forceeren, waartegen scheidsrech ter Van Elk echter soliede optrad. Bij een prachtigen SJC-aanval schiet een der voorhoedespelers prachtig in. (10). Even daarna maakte de midvoor Van Excelsior spoedig gelijk (11). SJC valt hierop vin nig aan, als de rechtsbuiten keurig voorzet schiet de dechtsbinnen ineens in (21). Dit wordt nog eens herhaald als bij een al- gemeene aanval de midvoor onhoudbaar in schiet (31). Met dezen stand komt het einde. Daar alle drie clubs met 2 punten ein digden werd geloot, waarbij SJC den be ker en Concordia de medaille won. Dit tournooi, hetwelk gehouden werd voor de ouden van dagen, werd beëindigd met de prijsuitdeelinf door den zeereerwde heer de prijsuitdeeling door den zeereerw. heer deze sportdag, ondanks het slechte weer. uitstekend geslaagd. R. K. Sportver. „Alph. Boys". Het eerste elftal zette z'n promotie-com petitie voort, 't Viel aanvankelijk in Rot terdam niet mee. Ongeveer 'n uur lang heeft Ignatius een 10 voorsprong weten te behouden. Toen echter kwam onze sco rings-machine in werking, zoodat de Boys met 'n 51 overwinning huiswaarts keer den. En volgende Zondag??.... Dan speelt A. B. II tegen Graaf Floris en A. B. I tegen Velo (waarvan thuis met 21 verloren werd.). Dat zal aanpakken worden! Beide tegenstanders zijn uit de omgeving van Den Haag. Daarom besloot het bestuur gezamenlijk met één groote touring-car te gaan, en stelt voor supporters de gelegen heid open voor slechts ƒ1.bij vooruit betaling te voldoen aan Bruggestraat 6 of Willemstraat 18. Opgaven tot en met Woensdagavond. We hopen en rekenen op vele supporters. R. K. Sportver. „Majella". Den 2den Pinksterdag gespeelden wed strijd Majella aDES a is in het voordeel van DES uitgevallen. Met 31 wisten zij de Majella junioren de baas te blijven, Over het algemeen was DES in de meer derheid. Het drukkende weer deed zich sterk gevoelen. R. K. Sportver. „K. R. V." Van de 3 competitiewedstrijden is slechts een door gegaan. NVC c liet tever geefs op zich wachten, de wedstrijd KRV NVC a werd wegens den zwaren regen val afgelascht. Het tweede elftal speelde haar derden promotiewedstrijd tegen St. Hooger II. Hoewel KRV II steeds in den aanval was, konden zij het niet verder brengen dan een gelijk spel (11). De vol gende weer beter reserves! R. K. Sportver. „Kolping Boys". De wedstrijd a-s. Woensdagavond om het kampioenschap van Leiden tegen RWD I is een week uitgesteld in verband met den wedstrijd, dien onze Boys Woensdagavond voor den Leidsche Courant-Beker moeten spelen tegen KRV II en welke niet uitge steld kan worden. Vertrek precies 6.55 vanaf Stationsplein. R. K. Sportver. „Adolf Kolping". Als er een degradatiecompetitie span nend verloopen is, is het zeker wel die van Adolf Kolping tegen ODI. Kolping moest :ijn derde klasserschap verdedigen en ODI wilde als Kampioen van de vierde, promo- veeren naar de derde. Tot tweemaal toe was er een gelijk spel behaald, dus er bleef niets meer over dan een beslissingswed strijd op neutraal terrein. Den tweeden Pinksterdag moest de be slissing vallen op het terrein van Steeds Hooger te Rijp wetering, onder leiding van den heer Angevaare. Helaas moest Kolping met drie invallers verschijnen tegen een volledig ODI. Waren velen bevreesd, dat dit een handicap zou beteekenen voor Kol ping, neen, onze jongens hebben zich voor de volle honderd procent gegeven, inder daad de tanden op elkaar gezet, energiek aangepakt, en met een 10 overwinning kwamen zy uit het strijdperk. Proficiat! Jongens deze na-competitie heeft veel gevergd, doch door uw taal volhouden, hebt gij een mooi resultaat behaald. Al wa ren de vooruitzichten in den beginne som ber, dit heeft jullie geenszins ontmoedigd. Nogmaals onze gelukwenschen, en dat gij in de derde klas een mooi figuur moge slaan, is ons alles wensch. Het tweede elftal wist met 54 te win nen van DOS V, en de junioren klopten eveneens htm tegenstanders, en wel Nico- laas Boys, met 30. Alles bij elkaar een succesvole dag voor Kolping. Wij herinneren de supporters er vast aan, dat a.s. Zondag een veteranen-wed strijd zal gespeeld worden. Zij die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich op geven bij den Secr. P. van Zaal. R. K. Sportver. „A. S. C." Tweeden Pinksterdag speelden het junio ren- en senioren elftal beide een vriend- schappelijken wedstrijd op het A. S. C.-ter- rein aan den Schenkelweg. Beide elftallen hadden verschillende invallers. Om half één vingen de junioren onder leiding van scheidsrechter Onderwater den strijd aan tegen de Leid en-junioren en wisten na een spannenden strijd een 20 overwinning te behalen. De senioren brachten het er heel anders af en moesten met een zware 73 neder laag het onderspit delven tegen het sterke V. V. B.-elftal. Onder buitengewone warm te wordt om even half drie onder leiding van scheidsrechter Broxterman aangevan gen. De strijd gaat gelijk op en neer waar bij beide doelen in gevaar zijn. Na 5 min. wordt er door V. V. B. een goede aanval opgezet, waar uit een voorgezette bal via den binnenkant van de paal in 't net ver dwijnt. ASC speelt enthousiast verder en weet na eenige minuten den gelijkmaker et scoren. Tot aan de rust gaat het spel ge leidelijk op en neer en wordt de stand 32 voor WB. Na de rust pakt ASC goed aan, maar spoedig weet WB den stand op te voeren en maakt in circa 8 min. drie doel punten, die alle verdiend waren door het buitengewoon goede samenspel. Nog een maal weet ASC een tegenpunt te maken en aldus komt het einde van dezen vrierid- schappelijken wedstrijd met een verdiende overwinning voor de WB'ers. R. K. Sportver. „Foreholte". Onze vereeniging had op den tweeden Pinksterdag weer eens pech. Hoewel het weer zoo af en toe ook nog tegenwerkte, werd de wedstrijd Foreholte IIIKolp. Boys II geheel tot een goed einde gebracht. (3—3). Anders was het gesteld met de demi-finale. Foreholte IDOS I. De eerste helft was een verkennen vooral van DOS- zijde. Wel waren de gasten talrijker in den aanval, maar zij brachten er voor doel vaak niets van terecht. Ook had de Fore holte-verdediging veel werk te verzetten, wat hun goed af ging. Vooral de keeper redde enkele malen schitterend. Een pe nalty werd door hem op meesterlijke wijze gestopt. Doch hoe dichter de rust naderde, des te meer kwam Foreholte in den aan val. DOS raakte van lieverlede zijn over wicht kwijt. Zelfs meenden we dat Fore holte nog het eerst aan de leiding zou ko men. Echter kwam de rust met 00. In derdaad zette Foreholte na de thee goed op en-na enkele minuten neemt ze de leiding (10). Onmiddellijk is dan DOS voor de Foreholte-veste, er volgt een misverstand, zoodat de gasten daar dankbaar van profi- teeren (11). Nog is Foreholte niet ont moedigd en spelen ze enthousiast verder. Bij een DOS-aanval komt de m.-voor op onzachte wijze in aanraking met de Fore- holte-back en de DOS-speler moet wegens een blessure het veld verlaten. Een vrije schop geeft de arbiter hieruit aan DOS, welke ineens wordt ingekogeld (12). 0.1. was deze vrije schop wat zwaar ge straft. Het zou zelfs den indruk geven, of Foreholte dit veroorzaakte wegens ruw spel, het ongeval viel louter aan ongeluk te wijten. Kort hierop volgt weer een DOS- aanval en weer vallen eenige spelers op den grond, maar nu moet de Foreholte 1.-back het ontgelden. De wedstrijd wordt gestaakt, de inmiddels ontboden geneesheer constateert een inwendige bloeding en acht overbrenging naar zijn woonhuis noodza kelijk. Intusschen heeft een en ander een vertraging van een half uur. Een geweldige donderbui heeft daarop voorgoed een ein de gemaakt aan dezen wedstrijd, daar het terrein bijna in een meer was herschapen.- Ook aan dit ongeluk van de Foreholte-spe- ler Nic. Bakker heeft niemand schuld. Al leen is het jammer, dat weer een gedeelte van het publiek een slechten indruk daar van meeneemt. Wij vernemen dat de toe stand van Bakkea bevredigend is. We wen schen hem een spoedig herstel toe. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? KON. NED. VOETBALBOND. DE VERRASSING TE DEVENTER. PSV is er niet in geslaagd -haar ongesla gen record in deze kampioe nscom petitie te handhaven. Met den oneven goal slaagde Go Ahead er in van de Eindho venaren te De achterstand van Go Ahead is thans 1 punt geworden en Zondag 16 Juni a.s. zuilen de beslissingen vallen. Veloci-tas ont vangt dan thuis Go Ahead, terwijl PSV bij DWS op bezoek komt. Het eigenaardige van het geval is, dat er verschillende moge lijkheden bestaan, dat Go Ahead en PSV nog gelijk eidigen, ja zelfs is er de moge lijkheid dat als Go Ahead wint en PSV te Amsterdam verliest de Deventer Club kampioen is. De spanning blijft er op deze manier wel tot het laatste oogen-blik in, al zijn nog slechts twee olubs bij dezen strijd betrokken. De stand is thans: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. P. S. V. 7 5 11 21—11 11 Go Ahead 7 4 2 1 12—10 10 Ajax 7 3 4 8—10 6 Velocitas 6 2 1 3 315 5 D. W. S. 7 2 5 315 2 FEESTAVOND U. V. S. Voor een geheel bezette groote Stadsge hoorzaal heeft U. V. S. Zaterdagavond op waardige wijze haar promotie naar de tweede klasse gevierd. De voorzitter, de heer R. L. Lolkes de Beer, opende dezen avond met een kort welkomstwoord tot de aanwezigen. In het bijzonder den afgevaardigde van het ge meentebestuur, Mr. A. Romijn, heette hij hartelijk welkom, verder nog de vertegen woordigers van diverse vereenigingen. Namens de donateurs overhandigde de heer H. Bosboom dim voorzitter van U. V. S., daarna een stalen archief kast, vergezeld van een album met de na men der schenkers. Dit geschenk werd door den voorzitter met eenige hartelijke woor den van dank gaarne aanvaard- Vervolgens kwam het eerste elftal voor het voetlicht om toegesproken te worden door den heer H. Laman, welke toespraak vergezeld ging van 'n blijvend aandenken (twee foto's in lijst).Ook de trainer, de heer B. Marsden en het bestuur deelden in deze hulde. De aanvoerder van het kampioenelftal, de heer J. Graafmans, bracht daarna dank aan den heer H. Laman voor alles wat hij voor U. V. S. gedaan heeft en bood als blijk van waardeering een bureaustoel aan ge schonken door de eerste elftalspelers en het bestuur. Na dit officieele gedeelte kwam het meer feestelijke gedeelte aan de beurt. Dit was geheel toevertrouwd aan de familie Hofmann, die zich op de hen bekende en bekwame wijze van hun taak hebben ge- kweten.Hun beschaafd repertoir vond steeds een hartelijk applaus van een dankbaar publiek. Ook het instrumentaal duet van Truus en Jeanne sloeg in en wel zoodanig dag het er zonder toegift niet afkwam. Na een korte pauze kwam de familie Hof mann, nogmaals ten tooneele 9m met een echt Hollandsch programma, nl. Volen- damsch. Ook dit gedeelte van het veelzij dig programma sloeg geweldig in. De avond was reeds ver gevorderd toen de danslustigen gelegenheid kregen om onder de welbekende tonen van Gé Hofenk's Me lody-Makers, het einde aan deze feestuit- voering te dansen. Dat het er gezellig is toe gegaan behoeft niet te worden gezegd. U. V. S. kan met trots terugzien op zijn promotie en op dezen avond. Eere-wedstrijd U. V. S.Witte Duivels 28 Als besluit van de feestelijkheden speel de U. V. S. tweeden Pinksterdag een eere wedstrijd tegen een H. B. S.H. V. V. combinatie versterkt met den trainer B. Marsden en Bakhuys. Een duizendkoppig publiek had het noodweer getrotseerd en was naar den Zoeterwoudschen Singel ge togen, om van deze zeldzame gebeurtenis op voetbalgebied te Leiden getuigen te zijn. Zulk een groot aantal internationaals hadden nog nooit in Leiden gespeeld. Zelfs de scheidsrechter was een populair voetballer n.l. Lagendaal. Jammer was het, dat er onder den wedstrijd een geweldige stortbui losbrak, die in een korte spanne tijds spelers en publiek doorweekte. Maar beiden hielden stand, zelfs werd er niet eens gerust, maar dadelijk van doel gewis seld. U. V. S. heeft van deze combinatie, die niet veel voor een zwaluwenelftal onder deed, veel kunnen leeren. Het aantal goals, dat door zulk een ploeg gescoord wordt, doet niets ter zake. In dit geval maakten de bezoekers er acht, in de eerste speeltijd vijf en in de tweede drie, resp. gescoord door Bakhuys (2) Marsden (2), v. Vliet (2) en Boelhouwer (2). U. V. S. wist door van Goor en Plat- teel twee tegengoals te maken, wat tegen een verdediging als Denis, Vermetten, Mul een verdienstelijke prestatie is. Over het spel valt niet veel te zeggen, Het weer drukte duidelijk zijn stempel op de prestaties. Technisch en tactisch speel den de Haagsche combinatie natuurlijk stukken beter, terwijl Bakhuys door een opgeloopen blessure het maar kalm aan deed. U. V. S. speelde een geestdriftig spel en heeft tot het einde toe gezwoegd om den uitslag zoo eervol mogelijk te maken en is daarin geslaagd. Er is niet met dubbele cijfers verloren wat een gustige uitslag moet worden genoemd. HAARLEM XI—L. V. B. XI 2-5. 1 Zaterdagmiddag-Competitie). Bovengenoemde wedstrijd werd Zater dagavond gespeeld op het Stormvogelster rein en verdiend door Leiden met 25 ge wonnen. Voor rust speelt Leiden met wind mee, aar Haarlem treedt direct aanvallend op. Godhelp is er nog niet goed in, waardoor enkele gevaarlijke situaties ontstaan. Di rect hierop is Leiden voor het H. V. B.-doel de keeper werkte slecht weg, maar jam mer genoeg wordt de direct opgevangen bal tegen de paal geschoten. Met wisselende kansen wordt verder gespeeld. Leiden brengt het niet verder dan een corner op de lat en een schitterende kopbal van Haarlem wordt even schitterend gehou den. De wind doet veel afbreuk aan het spel en linksbuiten Bergshoeff kan den bal niet zuiver in zijn bezit krijgen, totdat Bergman goed 01 maakt. Leiden blijft aanvallend zonder gevaarlijk te zijn, terwijl de snelle uitvallen der H. V. B. meestal stranden op onzen linksachter. Eindelijk komt onze rechtervleugel opnieuw in actie, keurig wordt door den kiemen rechtbinnen goed doorgezet en onhoudbaar door Bergshoeff ingekogeld, maar tot ieders verwondering wordt dit doelpunt ongeldig verklaart. Nog eenmaal kruipt Leiden door 't beken de oog van de naald en dan is het rusten. Gerust zijn de Leid-enaars echter niet en wij evenmin, maar dan zien wij na rust plots een Leidsch elftal, dat tegen de straffe wind geheel anders speelt. Bergshoeff als midhalf verzet bergen werk, opent steeds keurig naar de vleugels en brengt de H. V. B. achterhoede tot wanhoop. Spoedig komt door een fout van den H. V. B.-kee- per via Bergman's hoofd een tweede doel punt 02. Wij zijn verheugd, maar plots mist na den aftrap een speler. Van Hoven de gevaarlijke midvoor rent toe en schiet in de uiterste hoek (12). Dit geeft Haar lem moed, maar keurig wordt door Leiden verder gewerkt. Van man tot man gaat de bal laag langs den grond naar den rechts buiten, een afgemeten voorzet sticht ver warring en Bergshoeff knalt in de uiterste bovenhoek (13). De Leidsche halflinie beheerscht nu het geheele spel en als de H. V. B.-achterhoede nogmaals een fout maakt is de naar binnen geloopen Bergs hoeff er snel bij om nogmaals te doelpun ten (14). Onze rechtsbinnen raakt ge wond, maar is direct vervangen en dan krijgen wij een periode waarin de Leidsche keeper wonderen verricht. Schitterend keert hij de meest onhoudbare bedien, tot dat hij gehinderd in eigen doel slaat (24). Haarlem blijft sterk in den aanval en dan moet onze rechtsachter uitvallen. Ook zijn plaats is direct ingenomen en waarlijk ge lukt het Bergman er 25 van te maken- Door deze overwinning staat Leiden weer gelijk en van de zes gespeelde wedstrijden zijn er twee gewonnen, twee gelijk en twee verloren. Een fraai succes voor den L. V. B. ZWALUWEN—READING 3—3. Op het sportterrein H ontrust te Den Haag vond Zondag voor ongeveer zeven duizend toeschouwers de wedstrijd Zwalu wenReading plaats. Het was een snelle, spannende ontmoe ting. De EngeLschen waren het grootste deel van den wedstrijd sterker. Hun plaat sen, opstellen en het schieten waren supe rieur aan dat van de Hollanders. Mul, in het Nederlandsohe doel, heeft een prachti gen wedstrijd gespeeld. Aan hem was het te danken, dat de Engelschen niet met een overwinning zijn gaan strijken. Het einde kwam met een 33 gelijk speL INTERN. TOURNOOI TE BRUSSEL. Ajax winnaar. Zaterdag werd het internationaal voetbal- tournooi te Brussel voortgezet met een tweetal wedstrijden, waarbij Ajax er m slaagde met 21 van de Kickers uit Offen bach te winnen, terwijl de Fransohe karn- pioensdub Sochaux met de zelfde cijfers van Daring Brussel won. Ajax kwam hierdoor in de halve finale tegen F. C. Sochaux uit, terwijl in den an deren halven eindstrijd de Liersche tegen Wisla (Krakau) speelde. In de finale heeft Ajax eveneens een overwinning behaald, thans op het Poolsohe Wisla (Krakau). De Ajacieden wonnen de ze ontmoeting met 53 (stand met rust 31 voor Ajax) en kwamen daardoor in de finale tegen de F. C. Sochaux, dat met 80 van Liersche Sport Kring wist te win- Gisteren slaagde Ajax er in met 21 van F. C. Soohaux, de Fransche kampioensclub te winnen, een even opmerkelijk als fraaie pi'estatie indien men bedenkt, dat in de Fransche club verscheidene professionals meespelen als Abegglen, Duhairt en ande ren. In de ontmoeting voor de derde plaats won de Liersche Sportkring met 32 van Wisla Krakau. Tegen den avond moeten we vuur ontsteken, dan zien de schepen die voorbij varen ons. Maar ik heb geen lucifers. Dan doen we net als vroeger, lm wreven w© ▼nur; hout tegen &jgïfc (Gutierrez),

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6