CENTRAAL TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Het noodweer. 1 DINSDAG 11 JUNI 193a Pf. LEIDSCHE COURANT «n£ EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht ia den morgen van 11 Juni 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Lnst te De Bilt. Hoogste barometerst.: 767.3 te Janmayen. Laagste barometerst.: 743.3 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 12 Juni: De depressiekern, welke Zaterdag voor de kust van Zuid-Noorwegen was gelegen is Noord-Oostwaarts afgetrokken. Zij werd gevolgd door flinke drukstij gingen, waar door zich een hoogedruk-gebied ontwikkel de, dat ons het mooie Pinksterweer bracht Een nieuwe depressie naderde in het Wes ten, zij veroorzaakte eersten Pinksterdag reeds onweersregen in Zuid-Engeland en Noord-West-Frankrijk terwijl er in ons land, vooral in den afgeloopen nacht, zwa re neerslag viel (Groningen 22, De Bilt 20 en Den Helder 15 m.m.). Deze depressie wordt in het Zuid-Westen weer gevolgd door flinke barometerstijgingen, terwijl ook op den Oceaan in het Westen de luchtdruk stijgende schijnt. Over de Britsche Eilan den, onze omgeving en West-Frankrijk is het weer koel en regenachtig. Over Duitsch- land, Oost-Frankrijk en Zwitserland is het nog vrij warm weer, doch zal ook heden onweer wat afkoeling brengen. In Noord- Scandinavië, waar zich tijdelijk een hooge- druk ontwikkelt, is het nog vrij koud. Vrij krachtige winden waaien in de omgeving van het Kanaal, zij zullen in de komende 24 uur ten onzent verdere afkoeling bren gen, terwijl de regen- en onweerskansen nog vrij groot blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 12.7 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 18.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer", 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju Van Dinsdagnamiddag 9.51 uur tot Woensdagmorgen 4.08 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Woensdag 12 Juni nam. 12.03 uur. j. Breesiraat 65 - Leiden Telefoon 3620 GEHEEL GEBIT vanaf f 35.— Verdere prijzen aan de tijdsomstandigheden aangepast. DE HERINNERINGSENVELOPPES VAN DE LUCHTPOST OP INDIë. Daar een aantal aanvragers voor Herin- neringsenveloppes, welke de KXJvI. voor het eerste vliegtuig van den 2 maal weke- lijkschen dienst, dat op 12 December naar Indjië vertrekt, teleurgesteld zijn, deelt de K.L.M. mede, dat een nieuwe voorraad en veloppen heden nog te verkrijgen is op de kantoren te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. LEEUWEN VAN H.M. DE KONINGN IN ARTIS TE AMSTERDAM In deze week verwacht men in Artis een paar Abessinische leeuwen, die H.M de Koningin verleden jaar October ten geschenke werden aangeboden door Z.M. den keizer van Abessinië en die de hooge beschermvrouwe van het Genoot schap wel aan de zorgen van Artis wil toevertrouwen. Zooals men weet houdt de keizer van Abessinië er een verzameling van deze koninklijke roofdieren op na, die gehuisvest zijn op een binnenplaats van het paleis te Addis Abeba. Het groote Kerbert-terras in Artis wordt op het oogenblik om beurten bewoond door 'n Massai-leeuw met drie leeuwinnen of door acht jonge leeuwen, verleden jaar hier geboren, die interessante vecht- en jach'tspelen te zien geven. Voorts zijn er weer koningstijgers geboren en werd Ar tis verblijd met de geboorte van een Zuid- Amerikaansch spieshert. Dit prachtig ge- teekend hertkalfje is met de moeder in een der Kangeroe-perken te bewonderen. Trouwens overal in den nu in vollen bloei staanden tuin zijn jonge zoogdieren of vogels bij de ouders te zien en in het reptielenhuis is door een der groote al ligatorenwijfjes een nestkuil gemaakt. In het insectarium werd van de enorme O.- Indische Atlasvlinder de copulatie waar genomen, zoodat ook hier succes inzake voortplanting gewaarborgd is Ook in het beroemde Aquarium zijn weer verschil lende visschen met broedverzorging be gonnen „VOLK EN VADERLAND" REDDER VAN ONZE PUBLIEKE MORALITEIT! In het orgaan van de N.S.B. van deze week, wordt een ernstige beschuldiging geuit tegen den gewezen hoofdcommissa ris van politie te 's Gravenhage, den heer Van 't Sandt. Reeds de, vorige week had „Volk en Vaderland" in wat vager termen over de zaak gesproken. Het blad meent de publieke moraliteit te moeten beschermen tegenover de ver politiekte leidende personen in 's lands be stuur en rechterlijke macht, die een „re genten-affaire" zoo heet 't tendentieus in de doofpot willen stoppen! En juist „Volk en Vaderland" maakt zich schuldig aan „politiek" gedoe van min allooi! Wat is het geval. De zaak is deze. In 1927, na den dood van een onzer buitenlandsche gezanten, zou zich een dame tot den hoofdcommis- sairs gewend hebben met een vordering van ƒ200.000 op de familie van den over ledene, die de vader zou zijn van haar kind. De hoofdcommissaris heeft zich toen, aldus het „Vad.", gewend tot den toen- maligen burgemester van Den Haag en den toenmaligen minster van Buitenland sche Zaken, die beiden van meening wa- rei, dat, om schandaal te vermijden, de zaak diende geregeld te worden. De hoofdcommissaris heeft de familie mede gedeeld, dat hij de dame in kwestie tevre den had gesteld met de uitbetaling van ƒ40.000, waarbij later nog een bedrag van 7000 was gekomen om haar in staat te stellen naar Amerika te vertrekken. De dame heeft een verklaring van ont vangst geteekend, die in gesloten envelop aan de familie is ter hand gesteld. Later heeft een der familieleden getwijfeld aan de mededeelingen van den hoofdcommis saris en een onderzoek ingesteld, waarbij noch de dame noch het kind bleken op te sporen te zijn. De hoofdcommissaris zou ook het adres niet weten aan te geven, dat de dame tijdens de uitbetaling te Brus sel bezat. Bovendien werd getwijfeld aan de echtheid van de handteekening onder de kwitantie. Er is tegen den hoofdcommissaris een eisch tot terugbetaling van het geld inge steld. Met goedvinden van de familie is echter een commissie van arbiters benoemd, be staande uit de hteeren Ruys de Beeren- brouck, prof. De Savornin Lohman en mr. Van Sassen van LJsselt. Deze heeren heb ben echter nog geen uitspaak gedaan. De tegenwoordige minister van Justitie, mr. Van Schaick, achtte het niet mogelijk, dat de hoofdcommissaris, hangende de procedure, zijn ambt zou blijven uitoefe nen. De H. C. heeft toen ziekteverlof ge nomen. De tegenwoordige procureur-ge neraal mr. Brandts en de advocaat-gene raal mr. De Visser hebben in opdracht van den minister de verhooren van de arbiters bijgewoond, ten behoeve van het onder zoek. dat ook deze heeren ingevolge op dracht van den minister zelfstandig moe ten instellen. Zooals men ziet is er van een wegmoffe len van deze zaak in het geheel geen spra ke. Men weet niet of de gewezen hoofd commissaris van politie ongedeerd uit de thans aanhandige procedure zal te voor schijn komen. Er is echter geen aanleiding om te veronderstellen, dat de aangewezen arbiters en de rechterlijke ambtenaren, die deze zaak ter hand hebben genomen, hun taak niet naar eer en geweten zullen ten einde brengen. „Volk en Vaderland" behoeft niet als redder van onze publieke moraliteit op te treden. DE SPEKPRIJZEN. De Nederlandache Veehouderij centrale maakt bekend, dait het spek afkomstig van varkens, welke na 9 Juni a.s. geslacht wor den, slechts in versohen toestand en dus niet meer in gezouten toestand, zal worden afgenomen. De prijzen, welke door de Nederlandsc'ne Veehouder ij centrale voor het versehe spek zullen worden betaald, zijn ongewijzigd ge bleven. N. S. B. in debat met anti-revolutionair. Te Llmuiden zal op 25 Juni een debat avond worden gehouden tusschen mr. Bij- leveld voor de anti-revolutionaire kiesver- eeniging en den heer Van Geelkerken voor de N. S. B. Het onderwerp voor den avond luidt: „Kan iemand met Calvinistische levens overtuiging lid zijn van de N. S. B.?" Ge debatteerd zal worden volgens vooraf bekend gemaakte stellingen. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te 's Graven hage (H. Familie) den weleerw. heer J. J. Schoorl; tot kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Koningin van den Vrede) den weleerw. heer L. Gudde; tot kapelaan te Leiden (O. L. Vr. He melvaart en de H. Joseph) den weleerw. heer P. H. Verhoofstad; tot kapelaan te 's Gravenhage (H. Ge- rardus Majella) den weleerw. heer Fr. Heemskerk; tot kapelaan te Waasenaar (H. Willi- brordus) den weleerw. heer G. A. Tijssen, die thans kapelaan is te Nederhórst den Berg. Pastoor Lamb. Poell. Te Gemert heeft gisteren pastoor Lamb. Poell zijn 49-jarig priesterfeest en zijn 20- jarig pastoraat herdacht. Het hevig onweer, dat gisteren boven ons land woedde, gevolgd door zware re genval en hagelslag heeft in verschillende plaatsen van ons land groote schade aange richt. Boven de omgeving. Uit Hazerswoud e-G roenendijk wordt gemeld: Tijdens de zware onweers buien, welke gepaard gingen met een ster ke windhoos, uit westelijke richting, werd alhier een groote steenen schuur staande achter het woonhuis van den scheepmaker Hijmans geheel in elkaar geslagen. Deze schuur welke werd gebruikt tot berging van verschillende zeiljachten, was te vens ingericht als werkplaats. Van deze schuur was niets meer over dan een ware puinhoop. Voor deze man beteekent dit een groote schadepost, daar behalve het gereedschap, ook mede is vernield een jacht, die ter reparatie aanwezig was, als mede een nieuw vischbootje, hetwelk Dins dag moest worden afgeleverd. De schuur was eigendom van mej. wed. de Jong, ook voor haar is dit een schadepost. Verder heeft de hoos bij den brandstof- fenhandelaar J. v. d. P. aan de schuur ook een flinke schade aangericht. Aan den over kant van den Rijn werden van de aldaar staande werkmanshuizen verschillende pannen afgerukt, alsmede van de gebou wen van de Coöperatieve Ver. „De Hoop". Ook van het woonhuis van den watermo lenaar der Groenendijksche Polder wer den bijna alle pannen van het dak afgesla gen. Uit T e r-A a r: Tijdens het noodweer van gistermiddag, is bij den landbouwer O. een koe door het hemelvuur getroffen en was op slag dood. Uit Katwijk: Van tientallen huizen werden door de hagel groote en kleinere ruiten ingeslagen en van vele in en buiten het dorp staande kassen en warenhuizen werden zeer veel ruiten ingehageld. Er zijn warenhuizen waar 40 a 50 ruiten stuk zijn. Vooral het platte glas had veel te lijden. Doch ook van de te veld staande gewassen is zeer groote schade aangericht. We noe men inzonder de vroegere aardappelen, sla en tuinboonen die onherstelbaar vernield zijn. En juist de goed in het gewas staan de vroege aardappelen, die het weligst ge groeid zijn, zijn het ergst vernield. Het is een treurig gezicht deze velden te zien. Van sommige perceelen is 50 pet. en meer van de stengel gewoonweg afgeslagen. Bij al de tegenspoed tot heden ondervonden komt ook thans nog deze ramp. Want een ramp mag het gerust zonder overdrijving genoemd worden. Van de aardbeien ha gelde een massa af. In de bloemkoolbladen zitten tientallen gaten als treffers van ha gelkorrels. Een groot percentage van de hagelkorrels was zelfs grooter dan dui- veneneieren. Sommige straten zagen geheel groen van de afgehagelde boombladeren. Het is een treurig gezicht in de velden en de schade is op heden nog moeilijk te over zien. Uit R ij n s b u r g: Evenals in de omlig gende dorpen heeft ook hier gistermiddag een hevige donderbui met hagelbui aan zienlijke schade toegebracht aan de vele tuinderijen en bloemkweekerijen. Aan de tuinbouwproducten is groote schade te weeggebracht en ook de bloemkweekerijen hébben erg geleden door de schade ver oorzaakt aan de te veld staande bloemen, inzonder Dahlia's, Chrysanthen, enz. doch tevens is aan zeer vele bloemenkassen ha- ge lsc hade veroorzaakt. Massa's ruiten en ramen zijn vernield en waar het hier geen regel is te verzekeren tegen hagelschade hebben vele bedrijven een gevoelige klap gekregen. Uit Sassenheim: De riolen konden de massa's water niet verzwelgen zoodat sommige straten blank stonden, zeer ten ongerieve van de bewoners. Vele afvoer pijpen raakten door de hagel verstopt, zoo dat het hemelwater in de huizen drong en schade aanrichtte Aan de te veld staande bolgewassen en veldvruchten is groote schade toegebracht. Vooral de boonen en aardappelen hadden veel te lijden. Uit Warmond: Door de hagel werden aan vele huizen de ruiten met omlijsting en al stuk geslagen. De riolen in de Dorps straat konden het water niet verzwelgen, dat de huizen binnenstroomde. Aan de ge wassen is groote schade toegebracht. Zwembad door een windvlaag weggeslagen. Uit Dieren wordt gemeld: Tijdens het hevige onweder, dat gisteravond boven ons land woedde, is het „IJsselzwembad", gelegen aan de- rivier de IJssel te Span keren, vrijwel geheel weggeslagen. Te omstreeks half acht zag de badmees ter van de inrichting het onweer naderen. Hij vermoedde, dat het wel eens zeer zwaar weer zou kunnen worden en achtte het veiliger de inrichting, welke om dezen tijd van het jaar gewoonlijk eerst om streeks negen uur voor het publiek geslo ten wordt, voor dezen keer iets eerder te sluiten. Weldra bleek hoe juist het inzicht van den badmeester geweest was. Een hevig onweder, gepaard gaande met een zeer sterken wind, barstte weldra boven de omgeving los. Te ongeveer acht uur be reikte de wind zulk een kracht, dat hij het geheel van hout opgetrokken zwembad heeft weggeslagen. Alleen het kamertje van den badmeester is blijven staan. Zoo krach tig was de wind, dat de vrij zware platen zink, waarmede de kleedkamertjes zijn af gedekt, door den wind nog een aantal me ters zijn medegenomen alvorens deze op het omringende weiland terecht kwamen. De overblijfselen van de kleedkamers zijn gedeeltelijk in den IJssel en gedeeltelijk op het weiland terecht gekomen. Ook de houden ombouw van de W.C.'s is wegge waaid. De potten zelf zijn blijven staan. De fundamenten van het zwembad zijn eveneens intact gebleven. Gelukkig hebben, dank zij het feit, dat de inrichting gesloten was, geen persoon lijke ongevallen plaats gehad. De schade wordt door verzekering ge dekt. Door den bliksem getroffen en gedood. Heerenveen: Te Jubbega is Maan dagavond de ongeveer 55-jarige veehouder W. de Boer, die een kalf uit het land zou halen, door den bliksem getroffen en ge dood. Groote boerderij afgebrand. Heerenveen: Te Gersloot is tijdens het hevige onweer, dat gisteravond woed de, de groote boerderij, bewoond door Franke Koopmans, toebehoorende aan de Kerkvoogdij van Tjalleberd, door het he melvuur getroffen en tot den grond toe afgebrand. Het vee was in de weide. Uit de boerderij kon vrijwel niets gered wor den. De boerderij was verzekerd. Wervelwind boven Kerkdriel en Ammerzoden. Kerkdriel: Gisteravond omstreeks half acht kwam in Kerkdriel en het nabu rige dorpje Ammerzoden een geweldige wind opzetten, welke spoedig aangroeide tot een ware orkaan. Boomen werden uit den grond gerukt of werden geveld. Dak pannen waaiden van de daken, terwijl ook vele ruiten ingedrukt werden. Daar het bij het uitbreken van de storm nog niet re gende, veegden de wervelstormen eenorme hoeveelheden stof op, zoodat het haast on mogelijk was om op straat te blijven. Te Ammerzoden was de telefoonleiding gerui- men tijd gestoord. Later op den avond be gon het te regenen, waarna de storm eenigszins bedaarde. Ook in het Westland groote schade. De Lier: Gistermiddag omstreeks half vijf is boven het Westland een ontzettend onweer uitgebroken, dat gepaard ging met hevige slagregens en hagelbuien. De hagel- steenen, welke zoo groot waren als duiven eieren richtten een ontzettende schade aan. De te veld staande gewassen moesten het natuurlijk het hevigst ontgelden, doch de steenen waren van die grootte, dat zij door het glas van de tomatenkassen en zelfs van de druivenkassen, waarvan de ruiten van kleiner formaat zijn, heen vielen. Bliksem in boerderijen geslagen. M e p p e 1: Een hevig onweer woedde gisteravond boven Zuid-West-Drente. Het hemelvuur sloeg te Pesse (gemeente Ruinen) in de boerderij van den landbou wer S. Wierema. De geheele boerderij ging in de vlammen op. Twee koeien, twee kal veren en vier varkens kwamen in de vlam men om. Doetinchem: Tijdens het hevige onweder sloeg gisterenavond de bliksem in de dubbele woning van den heer Kempers te Doetinchem, welke mede bewoond wordt door de weduwe Bennink. Beide panden branden totaal af. Niets kon wor den gered. Te Eldrik gemeente Hurmelo en Kep- pel, is de boerderij van den heer Hagen door den bliksem getroffen en totaal afge brand. De vrouw van den landbouwer is door het hemelvuur aan arm en been licht gewond. UIT DE OMGEVING HILLEGOM DE MALVERSATIES BJ DE STEUN- VERLEENTNG Steuntrekkenden zijn niet benadeeld In verband met de malversaties bij den dienst der steunverleening alhier hebben B en W. op gestelde vragen geantwoord, dat door valsche hand teek en in gen bedra gen zijn toegeëigend, echter tot e e n be trekkelijk gering bedrag. Wanneer mocht blijken, dat ook door eventueele verkeerde toepassing van voor schriften ernstiger benadeeling heeft plaats gehad, is deze schade niet ten laste van de gemeente, maar van het Rijk. In hoeverre de gemeente gebonden zal zijn, deze bedragen aan. het Rijk te ver goeden, kan eerst later worden uitge maakt. Steuntrekkenden zijn niet be nadeeld, misschien door fouten eerder bevoordeeld. De betrokken ambtenaar is geschorst en uit de verzekerde bewaring ontslagen. LEIDSCHENDAM FIETSENDE VROUW IN EEN SLOOT GEREDEN Door een beroerte doodelijk getroffen Aan den Oostvlietweg is gistermiddag een vrouw H. B. genaamd, wonende te Den Haag, met haar rijwiel in de sloot ge reden. Dr Perquin, die spoedig ter plaatse was, constateerde den dood. Bij het onderzoek bleek, dat de vrouw door een beroerte was getroffen. Het stoffelijk overschot is naar de woning van de famile overgebracht. Schuur afgebrand. Gisteren is de groote schuur van den landbouwer O. aan de Vliet alhier geheel afgebrand. Door het krachtig optreden van de brandweer, die spoedig ter plaatse was, werd grooter on heil voorkomen. AGENDA LEID RN. Dinsdag. Politieke bijeenkomst, toeganke lijk voor alle katholieken, Schooi Haagweg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zonda«dienst der apotheken wordt van Dinsdag 11 tot en met Zondag 16 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg, tel. 807; E. B. de Metz, Korevaar- straat 61, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. HOOGMADE. Concours. Gisteren, den 2den Pink sterdag, behaalde onze R.K. Harxnonie-ver- eeniging Heerlijkheid Hoogmade op het groot Nationaal Concours voor Harmonie en Fanfarecorpsen te Zaandam, welke was uitgeschreven door het Fanfarecorps „Al- bert Hem" in de derde afdeeling, onder Di rectie van den heer P. J. v. d. Berg, een 2en prijs met 307 punten. NOORDWUK. Uitvaart en begrafenis van Jaques Urlus. Hedenmorgen -te 10 uur had in de paro chiekerk van St. Jeroen te Noordwijk de plechtige uitvaart plaats van het stoffe lijk overschot van den bekenden zanger Jacques Urlus, die sinds eenige jaren zich te Noordwijk had gevestigd. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den hoog eer w. heer Deken J. H. W. Borsboom, geas sisteerd door den zeereerw. rector Bon- gerts, van de Orde der Lazaristen als dia ken en den weleerw. heer kap. Heemskerk als sub-diaken. Het zangkoor zong onder leiding van den directeur H. v. d. Berghe de 3-stemmige Requiem-mis van PerosL Het „Libera" en „In paradisum" werden gezongen door den bekenden zanger Louis v. Tulder, daarbij op het orgel begeleid door den organist van de St. Willibrordus- kerk te Amsterdam, den heer Albert Thoe- n:ss. De lijkbaar stond tijdens de uitvaart voor het Priesterkoor, waar een kleinzoon van den overledene, de ordeteekenen en hooge onderscheidingen van den gevierden zanger neerlegde. Aan de lijkwagen waren een drietal kransen van de familie beves tigd, terwijl een volgrijtuig gevuld was met kransen, waaronder er waren van dr. Willem Mengelberg, van het bestuur van het Concertgebouw te Amsterdam, van het Utr. Sted. Orkest, van het Amsterdamsch Toonkunstkoor enz. In de kerk en op de begraafplaats waren o.m. aanwezig het be stuur van de Ned. Vereen, van Concert en Oratoriumzangers, de heeren Louis v. Tulder, Thom. Denijs en Willem Ravelli, dr. Rudolph Mengelberg, de secretaris van prof. dr. Willem Mengelberg, de heer Botenheim, B. Diamont, directeur van de Kon. Ned. Oratoriumver. „Excelsior", J. Hoes, directeur van het koor van de Mozes en Aaronkerk te Amsterdam, J. P. J. Wierts, toonkunstenaar te 's Gravenhage, Chr. de Vos, oud-medespeler van.de Ned. Opera, Hendrik Koning, concert- en orato riumzanger te Amsterdam, de wethouders de Witt als loco-burgemeester en C. G. J. Alkemade en de gemeente-secretaris A. G. Delen, dr. Siddré. De burgemeester van Noordwijk, de heer J. B. V. M. v. d. Mor tel, was door uitstedigheid verhinderd. Na aankomst van de stoet op de be- begraafplaats werd de absoute in de kapel en op de begraafplaats verricht door den hoogeerw. Deken. Ook de deelneming op de begraafplaats was overweldigend. VEUR De inbraak. Vrijdfeg berichtten wij, dat was ingebroken bij den winkelier Dem- selman aan de Damlaan, alhier. De in brekers hebben zich toegang verschaft door uitboring van de raampennen. Een bedrag van 40 hebben de dieven buit gemaakt. De machechaussee zet het on derzoek voort. VOORSCHOTEN Van de fiets gevallen Zondagmorgen te 9.30 uur, had de heer J. B. uit Den Haag, het ongeluk, nabij het Raadhuis alhier, dat de voorvork van zijn fiets brak en hij te vallen kwam. In bewusteloozen toestand werd hij het raadhuis binnengedragen, alwaar dr. H. de Boer hem de eerste geneeskundoge hulp verleende en een lichte hersenschud ding en eenige vleeschwonden constateer de. Per auto werd de patiënt naar zijn woning vervoerd. Een 100-jarig bestaan. Vrijdagavond te 5.30 uur, den vooravond van het 100- jarig bestaan van de fabriek van gouden en zilveren werken, voorheen J. M. van Kempen en Zonen, alhier, zal het tegen woordige personeel van de directie zijn gelukwenchen aanbieden, op huize „Ber- bice". Gezien de tijdsomstandigheden draagt deze aanbieding een zeer eenvou dig karakter. WASSENAAR Kapelaansbenoeming. In de plaats van den weleerw heer Fr. Heemskerk, die benoemd is tot kapelaan te 's Gravenhage, is aan de parochie van den H. Willibror- dus tot kapelaan benoemd de weleerw. heer G. A. Tijssen, die na zijn priesterwij ding in 1934 kapelaan te Nederhórst den Berg is geweest. Aanrijding. Mej. B., alhier, wilde per rijwiel den Groot Haesebroeksche weg oversteken. Juist kwam ter plaatse een auto aanrijden, waardoor zij van plan was terug te gaan van waar zij kwam. Zij werd aangereden, met het gevolg, dat zij haar rechterdijbeen brak. Per auto werd zij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2