DONDERDAG 6 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ACHTER OP EEN AUTO GEKLOMMEN. Overreden en gedood. In de Hasebroekstraat te Amsterdam is gisteravond te half zes, een ernstig onge val geschied. Twee jongens waren achter op een in deze straat staande met zand beladen vrachtauto geklommen en de be stuurder, die daarvan mets bemerkt had, en de auto wilde aanzetten, reed deze een paar meter achteruit. Door den schok viel een der kinderen, een zesjarige knaap, van •den wagen met het noodlottig gevolg, dat een der achterwielen over zijn hoofd ging. Hij was onmiddellijk dood. KIND DOOR TRAM GEGREPEN Aan gevolgen overleden wet vijfjarig dochtertje van den hedr E. Kugel, korenmolenaar te Farmsum, werd Dinsdagmiddag op de voor het huis loo- pende trambaan, toen het daar wilde over steken, door een goederentrein van de Stoomtramwegmij. Oostelijk Groningen ge grepen. Het kind, dat een arm en een been werd afgereden, werd na voorloopig verbonden te zijn, per auto naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar het des nachts is overleden. MOTOR BOTST TEGEN AUTO. Gisteravond heeft op den rijksstraatweg HalfwegHaarlem nabij de Liedebrug een aanrijding plaats gevonden van een auto en een motorrijwiel. In de richting Half weg reed een personenauto bestuurd door den heer D uit Amsterdam. Deze wilde den Licdew^g inrijden en gaf het teeken, dat hij links ging uitwijken. De auto werd achtuongereden door 3 motorrijders. De eerste kon nog juisc uitwijken, de derde slaagde er in tijdig te stoppen. De tweede echter, de ongeveer 25-jarige Simonie-uit Amsterdam botste tegen de auto op, waar bij hij zijn linkenbeen brak. Dr. Kuipers uit Halfweg vei leende de eerste hulp, waar na de gewonde per ziekenauto naar het Julianaziekenhuis te Amsterdam vervoerd werd. De motor en de auto werden slechts licht beschadigd. DUIKER OM HET LEVEN GEKOMEN. In den Lutinetoren. Uit Terschelling wordt gemeld: Gister middag was de duiker J. de Beer met zijn collega E. Mettinga in den Lutine-toren bezig met het verrichten van werkzaamhe den. Aan de signaallijn stond een derde duiker, Bijlsma, die op zijn seinen naar De Beer geen antwoord kreeg. Hij stelde zich toen onmiddellijk in verbinding met Mettinga, die dadelijk boven kwam. Na dat hij van het uitblijven van eenig ant woord van De Beer op de hoogte was ge steld, dook hij ijlings weer onder en vond hij De Beer bewegingloos op den bodem liggen. Hij cracht hem aan de oppervlak te, waar bleek, dat de levensgeesten waren geweken. Waaraan de doodsoorzaak moet worden toegeschreven staat nog niet vast. Het slachtoffer, dat veertig jaar oud was, laat een vrouw en een kind achter DOODELIJK ONGELUK BIJ HET VOETBALLEN. De 25-jarige fabrieksarbeider B. J., te Amersfoort, die in het fabriek-voetbalelf» tal der Eysinkfabrieken speelt, is Maan dagavond in een wedstrijd zoodanig met een speler der tegenpartij in botsing geko men, dat hij gisteren aan de gevolgen over leden is. Hij laat een vrouw met een kind achter. ONGELUK MET ENGELSCH JACHT. Bij Krimpen a. d. IJssel voer gisteravond het Engelsche motorjacht „Sonja", dat op weg was van Londen naar Loodsdrecht, in verband met daar te houden zeilwedstrij den. Aan boord bevonden zich vier Engel- schen, n.l. de 22-jarige K. L. Grolgone, diens 25-jarige broer, E. B. Grolgone, de 22-jarige medische student W. R. Welphy en dc 24-jarige medische student C. Hol lend, allen uit Londen. Bü Krimpen, waar het jacht in slecht weer kwam, naderden twee binnenvaart schepen. De Engelschen wilden tusschen deze twee schepen door la veer en, maar za gen niet, dat het eerste, het andere schip sleepte, zoodat de „Sonja" tegen de tros liep. De botsing had tot gevolg, dat de mast van de „Sonja" afknapte, waardoor de 25-jarige Grolgone en de student Welply haar op het hoofd kregen. Eerstgenoemde liep een groote hoofdwonde op, terwijl de andere een verwonding aan het rechteroog bekwam. De „Breda 6" van de firma Van der Schuit heeft daarna de „Sonja" op sleep touw genomen en naar Rotterdam ge bracht. Na in het ziekenhuis aan den Coolsingel te zijn verbonden, zijn beide Engelschen weer naar boord teruggekeerd. De „Sonja' is daarna op haar motor naar Amsterdam vertrokken, waar dc mast zal worden gerepareerd. DE OVERVAL TE LUTTERADE De dader aangehouden Door de rijks- en gemeentepolitie te Nuth is aangehouden zeker L. C., uit Lutterade, verdacht van den overval op de alleen wo nende bejaarde vrouw A/S., in de Water straat te Lutterade, gepleegd in den nacht Van Maandag op Dinsdag van de vorige week. Gelijk bekend, heeft de indringer na een Worsteling, waarbij de vrouw zich dapper te weer stelde, de vlucht genomen met achterlating van een bijl en zijn schoe nen. Daardoor was het mogelijk den da der met vrij groote waarschijnlijkheid aan te wijzen. Sindsdien heeft de rijksveld- wacht het opsporingswerk onverdroten vootrgezet. Bij zijn aanhouding bleek, volgens de „Limb. Koerier" dat de dader bij zijn zwerftochten kans gezien heeft zijn pak voor een ander te verwisselen, terwijl hij zich thuis nog van andere schoenen had voorzien. In zijn gezicht waren nog duide lijk schrammen zichtbaar, die van dc wor steling waren achtergebleven. Na verhoor heeft hij bekend de inbraak gepleegd te hebben. Gedurende zijn om zwervingen heeft hij zich voornamelijk in de buurt van den Heksenberg opgehouden terwijl hij 's nachts in de bosschen ver blijf hield. Hij is door de rijksveldwacht naar Maas tricht overgebracht. VECHTPARTIJ MET SMOKKELAARS. Door kommiezen beschoten. Een tweetal hulpkommiezen trof dezer dagen nabij de grens in de buurt van Baar- ger-Compascuum een tweetal personen aan, die bij nadering van de ambtenaren op de vlucht sloegen. Zij lieten 25 L. sterken drank achter. De kommiezen begonnen direct een ach tervolging, en kwamen daarbij op een weg getje, dat op Duitsch grondgebied liep. Hier werden zij aangesproken door de twee mannen, die den drank terugeischten. De komimiezen weigerden dit, waarop een vechtpartij ontstond. De smokkelaars kregen hulp van een drietal collega's, zoo dat de verhouding nogal ongelijk werd. Een der kommiezen trok hierop zijn revolver en loste een paar schoten. Een der smok kelaars, L. genaamd, kreeg een schot in het zitvlak, de andere, G., kreeg een schot dwars door het dijbeen. L. is later door de Duitsch e politie gearresteerd, daar hij nog meer dingen op zijn kerfstok had. G. vluchtte over de Ned. grens. Op den weg naar Emmen is hij door de marechaus see ingerekend. De drie andere smokke laars zijn ontkomen. GESMOKKELDE REVOLVERS IN BESLAG GENOMEN. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft gisteravond een partij van eenige tientallen revolvers in beslag genomen, welke door twee Amsterdammers, vermoo- delijk uit België in ons land was ge bracht. Beide smokkelaars werden aange houden en zijn na hun verhoor weer op vrije voeten gesteld. EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC „Industrieel" met geldgebrek Een reiziger heeft in verschillende ge meenten van ons land met succes een nieuwe oplichterstruc toegepast totdat hij tenslotte in Bussum tegen de lamp is ge- loopen, bericht de „Msbd.". Hij trad daar een winkel binnen, waar hij in één der étalages een artikel had ge zien, waarvan hij den fabrikant, die te Groningen woonde, kende. Hij stelde zich aan den winkelier voor als de fabrikant van het artikel en „had tot zijn genoegen gezien, dat de winkelier zijn artikel in de étalage had staan en verkocht". Hij was met zijn auto op weg naar huis, doch had pech gekregen. De wagen stond nu op den straatweg doch tot zijn groote spijt had hij bemerkt, dat hij zonder geld zat. Gelukkig had hij echter een winkel ontdekt waar zijn artikel verkocht werd. Als de winke lier hem nu even wat geld leende kon het weer verrekend worden of desgewenscht zou het den anderen dag per postwissel worden teruggezonden. De winkelier deel de hem mede, dat hij het artikel niet van den fabrikant zelf betrok, doch van een tusschenpersoon, waarop de „fabrikant" den winkelier dankte voor zijn inlichtin gen en zich naar den tusschen-persoon be gaf waar hij hetzelfde verhaal opdiende en met succes; de grossier vloog er in! Hij was blij den fabrikant eens persoon lijk te ontmoeten en kon zich best inden ken hoe lastig het voor een groot indus trieel was tot de ontdekking te komen zonder geld te zitten. Hij gaf zelfs nog iets meer dan de „fabrikant" gevraagd had. Toen na eenige dagen van verrekening niets kwam, schreef de gedupeerde gros sier een brief aan den fabrikant te Gro ningen die echter van niets bleek te we ten en zelfs niet in Bussum was geweest. De grossier begreep dat hij opgelicht was en deed aangifte bij de politie te Bus sum. Deze stelde een onderzoek in en het mocht haar tenslotte gelukken door mid del van foto's den reiziger C aan te hou den waarbij aan het licht kwam, dat hij dezelfde truc in verschillende andere ge meenten eveneens met succes heeft toe gepast. De pseudo fabrikant is thans opgesloten in het huis van bewaring. WILT U IETS WETEN? Vraag. Kunt u mij ook zeggen, tot hoelang de revue „Met vlag en wimpel" in Den Haag speelt. Antwoord Gedurende de maanden Juni en Juli is deze revue nog in Den Haag. V ra a a g. Welke is de kortste weg van De Zilk naar Wieringermeer? Hoeveel KM.? Antwoord. De Zilk, Vogelenzang, Haarlem, Santpoort. Beverwijk, Heems kerk, Castricum, Heiloo, Alkmaar, Heer Hugowaard, Oude Niedorp, Winkel, Mid- j denmeer, Den Oever. Afstand pl.m. 85 KM. Vraag: Welke is de beste weg van Bo degraven naar Katwijk buiten Leiden om. Hoeveel km.? Antwoord Bodegraven. Alphen aan den Rijn, Koudekerk (Lage-Zijde), Leiden (Heerensingel, Maresingel, Haarlemmer vaart), Oegstgeest (door Poelgeest), Rijns burg, Katwijk, Afstand 35 km. Het afstands verschil dóór of buiten de stad om is niet van beteeken is. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 7 Juni Huizen, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst, 11.0012.00 Orgelconcert. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.00 Gram.pl. 2.30 Chr. lectuur. 3.003.45 Concert (alt, viool, piano). 4.00 Vervolg concert. 5.00 Gram.pl. 5.45 Cello-recital. 6.30 Causerie. Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. Gram.pl. en Causerie. 8.00 Vaz Dias, waarna NCRV-orkest. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 301 M. 8.00 Orgelspel. 3.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding 10.15 Declamatie en Pianorecital. 11.20 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gram.pl. 2.10 Pianorecital. 2.30 Voordracht en Gram.pl. 3.10 AVRO-Decibels en Gram.pl. 4.30 Orgelspel.. 5.00 Voor de kleintjes. 5.30 VARA-orkest. en Declamatie. 7.00 Lezing. 7.20 VARA-orkesf. 7.50 Vaz Dias. S.O.S.-berichten en cau serie. 8.50 Cello en piano. 9.20 Lezing. 9.50 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias en Voordracht. 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Orgelspel. 12.10 A. van Dam en zijn orkest. 12.50 BBC.-dansorkest. I.35 Concert. 3.20 Schotsch Studio-orkest. 4.05 Dansmuziek (gr.pl.). 4.35 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 E. Pini's Tango-orkest. 7.25 Cembalo-recital. 7.50 BBC-dansorkest. 8.35 BBC.-dansorkest. 9.35 Anona Winn en haar „Four Win ners". 10.35 BBC-Theater-orkest. II.3512.20 Harry Roy en zijn band. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Ritz". 3.505.50 M. Hansen's orkest. 8.20 Kamermuziek. 8.502.20 Dansmuziek door de jongeren. Ra dio-Pari8, 1648 M. 12.35 Symphonieconcert. 8.20 Operetteconcert. 10.55 Dansmuziek. K e u 1 e n, 456 M. 6.35 Orkest- en koorconcert. 12.20 Uit Frankfort: Gevar. concert. 2.35 Quatre-mains. 4.20 Bach-concert. 5.20 Orkestconscert. 7.20 Concert. 8.35 Uit Koningsbergen.: Dans- en marschmuziek. 9.50 „Unter der Fahne schreiten wir", koorwerk. 11.2012.20 Orkestconcert en solisten. Rome, 421 M. 9.15 Concert m.m.v. tria en sopraan. 10.20 Gevar. programma. Brussel, 322 en 434 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.55 Salonorkest. 1.50-Ï-2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 Salonorkest. 8.23 „Vlanara-Vonken",revue--programma 10.3011.20 Cabaretprogramma. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.40 Accordeon- 12.40 Accordeonmuziek. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Fransche muziek. 6.05 en 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 8.20 Concert m.m.v. piano-düO èn Klein- orkest. 9.35 Mandoline-concert. 10.30—11.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 „Deutsche Tanze und Marsche aus 10 Staaten", muzikaal spel. 9.50 Concert uit Hamburg. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Populair concert uit Stutt gart. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 12.05 Parijs R. 13.40 Brussel VI. 14.20 Deutschl. s. 15.20 Parijs R. 16.20 Deutschl. s. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Fr. 19 20 Brussel Ff. 19.20 Diversen. 20.35 Keulen. 21.50 Beromunster. 22.35 Paris P.P. 23.20 Leipzig. 4e Programma. 8.05 Parijs R. 10.35 Droitwich. 11.05 London R. 11.20 Droitwich. 12.20 London Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 19.50 Droitwich. 20.30 Loc. uitz. Gram.muziek. 22 30 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). DE RADIO-MISSIEWEDSTRIJDEN. In verband met den verkoop van het Radio-Missie-insigne, dat met de toestem ming van het Doorluchtig Episcopaat, 23 Juni a.s aan alle kerken zal worden ver kocht voor de K. R. O. Werelduitzendin gen, wordt medegedeeld, dat deze verkoop op enkele plaatsen in het land, wegens bij zondere omstandigheden, op andere data zal geschieden. Daar het Radio-insigne ook een voor waarde is om deel te kunnen nemen aan den Radio-Missie wedstrijd, welke 23 Juni 's avonds voor den K. R. O.-microfoon wordt gehouden, zal de sluitingsdatum van inzending betreffende oplossingen zoo laat worden gesteld, dat ook zij, die het speldje op andere dagen dan 23 Juni koo- pen, in <ie gelegenheid zijn, in dezen wed strijd mede te dingen. Evenals het vorig jaar zijn er ook dit maal tal van kostbare en fraaie prijzen ter beschikking gesteld, en wel als hoofdprij zen: Een Fordauto 1935, een salon-ameu- blëment, een zeiljacht met certificaat, een ultra-kortegolf toestel en een compleete kampeer-uitrüsting voor. 4 personen. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden); 81) Zij schudde ontkennend het hoofd. „Dan is er ook geen reden", verklaarde hij, „of je moest niet genoeg van me hou den?" En Hammond's gezicht betrok. „Ik zal nooit van iemand méér hou den." Tot op dat oogenblik had hij het nooit mogelijk geacht, dat ze in een van haar oom's ongelooflijke avonturen betrokken was. Hammond was geen jongen meer, die direct op een knap meisje verliefd wordt. Maar Anthony Trent, een oudere en meer ervaren man, met meer menschenkennis, had de veronderstelling geuit, dat Lora Craig iets moest weten van Charles Gar land's daden. „Zeg me dit", en zijn stem klonk scher per, dan ze ooit van hem gehoord had, „wist je, dat Garland een misdadiger was? Was dat de reden, die je bedoelde?" „Ik had er geen idee van", antwoordde ze naar waarheid. „Maar lieveling, dan kan niets ons schei den." „Toch wel", hield ze vol, „en het hing ais een sombere schaduw al dien tijd in Hampshire boven mijn hoofd. Je vroeg me soms, waarom ik zoo bedroefd was. Ik kon het je toen evenmin vertellen als nu. Ik was bedroefd, omdat ik zoodra ik be sefte, dat ik van je hield wist, dat ik niet met je zou kunnen trouwen." „Is het iets, wat je gedaan hebt?" vroeg hij, ongeloovig. „Ja, Bob, lieve Bob, ik heb je slecht be handeld. Daarom geloofde ik misschien ook wat hij over je vertelde en verlangde je nooit weer te zien. Ik ben niet zooals an dere meisjes. Ik heb veel meegemaakt." „En je oom weet het." „Dat is het wapen, waarmee hij me dreigt", klonk het bitter. „Als hij dacht, dat. hij zijn gevangenne ming aan jou te wijten had, zou hij je dan in moeilijkheden kunnen brengen?" „Dat denk ik wel. Ik denk, dat hij in die omstandigheden met niemand medelijden zou toonen." „Wacht eens even", hernam hij angstig, „dit is veel te belangrijk voor ons beiden om nu een vergising te risikeeren. Ik heb je verteld, dat ik van je hield en je aan mijn familie zou willen voorstellen, die je zeker ook graag zal ontvangen. Als er iets in je leven is gebeurd, waardoor ze je volgens jouw meening niet aardig zouden vinden, vragen we hen eenvoudig niet. Per slot van rekening zijn we alleen el kaar rekenschap verschuldigd. Ik houd van je, wat er ook gebeurd is, en ik ben niet van plan je op te geven." Dit was een nieuwe, heerschzuchtige Hammond. „Je begrijpt het niet", fluisterde ze. „Zou ik myn geluk opgeven, als ik zelfs maar een héél klein kansje had?" Haar diepe neerslachtigheid maakte in druk op Hammond. Het leek, alsof ze de tragedie onafwendbaar had zien naderen. „Je zou me toch een kans kunnen geven een oordeel te vellen", protesteerde hij, „m ij n geluk is er toch ook mee gemoeid?" „Daar denk ik juist aan. Ik kan je niet laten weggaan met de gedachte, dat ik met opzet iets slechts heb gedaan. Wat me overkomen is, is een-groot ongeluk, en toen ik sterk had moeten wezen, ben ik laf ge weest." Hij dacht vlug na. Het was duidelijk, dat ze hem niets wou vertellen. Maar die wijze raadslieden, Wadham en Trent! Hij kreeg plotseling een warm gevoel van dank baarheid, van hoop, wanneer hij aan hun vriendelijkheid dacht. Hij was er zeker van, dat ze hem zouden helpen Zij zouden met haar praten en wel te weten komen, wat ze hém niet vertellen wilde. Maar ze schudde haar hoofd, toen hij haar voor stelde met him te spreken. „In orde", sprak hij, terwijl weer een zelfverzekerde en vertrouwelijke houding aannam. „Dan zal ik meneer Garland een bezoek gaan brengen" Hij reed naar den kant van den weg en zette de motor af. „Wat is de kortste weg naar „Weidezicht"?" „Doe dat alsjeblieft niet", riep ze ont steld. „Waarom niet? Denk je soms, dat ik nog die arme invalide uit Somerford ben? Hij kan me nu niet meer bang maken!" Uit haar blik sprak onmiskenbaar de angst, waarmee dat voorstel haar vervulde. Er waren oogenblikken geweest, dat ze gedacht had, dat Garland krankzinnige waandenkbeelden over zijn bovenmensche- lijkheid koesterde. Zij had hem met zóó veel vertoon van woede een hond zien dooden, wiens geblaf hem een heelen nacht wakker had gehouden, dat ze nóg rilde bij de gedachte daaraan. Zij twijfelde er niet aan, dat Hammond dapper was. Maar hij wou iemand gaan opzoeken, wiens reusachtige kracht het meisje dikwijls met angst had vervuld. „Nee, nee", riep ze,- „dat moet je niet doen." „Als ik het niet doe, wil je me dan belo ven, met mijn vrienden te spreken?" „Als ik dat doet, zul je dan naar hun raad luisteren?" Hij aarzelde een oogenblik Hij herinner de zich plotseling, dat Trent hem op het hart had gedrukt er voor te zorgen, dat Garland vooral geen argwaan zou krijgen, dat zijn schuilplaats ontdekt was. Hij scheen zijn taak slecht volbracht te hebben. „Ik zal hun raad opvolgen", gaf hij iets gematigder ten antwoord. „Zij zullen mor gen bij de brug aan den Surrey-oever op je wachten, om elf uur. Trent zal de deur van de auto een groote, dichte wagen voor je openhouden en niemand zal je zien." „Ik zal hun alles vertellen", stemde ze toe. „Wat zal dat een opluchting zijn na al die jaren!" „En je zult zien, dat ze het niet zoo zwaar zullen opnemen. Trent niet, tenmin ste. Hij zegt, dat er voor elke kwaal een geneesmiddel bestaat. En hij houdt van ge vaar en moeilijkheden." Het leek Lora vreemd, dat iemand zich kon verbeelden, dat Garland zich aan de wetten van anderen zou onderwerpen. Zij geloofde stellig, dat de vriend van haar verloofde groot gevaar liep, als hij met dit avontuur doorging. Hammond lachte, toen ze hem waarschuwde. „Die schrikaanjagende man van jou", zei hij niet zonder triomph, „ging gister avond om één uur slapen. Om half twee snurkte hij. Hij had een groote schaal ca- viaar-sandwiches gegeten en een flesch stout leeggedronken. Dc sandwiches lagen op een Bristol-schaal, gemaakt door Ri chard Champion in het jaar 1777. Je oom wou zelfs geen gewoon glas hebben ofn uit te drinken en koos een roemer met het jaartal 1598 en 't motto: „In God is al mijn hoop" er op." „Hoe weet je dal in vredesnaam?" riep ze. „Trent heeft het me verteld. Hij zat naast het bed van je reus en hoopte half en half, dat hij wakker zou worden. Hij is den vorigen nacht ongeveer een uur in „Weidezicht" geweest, terwijl ik in een boot op hem wachtte." „Maar alles was op slot!" „Niet voor Anthony Trent. Ik vertel je dit in vertrouwen, omdat ik niet wil heb ben, dat je den moed verliest. Garland kan ook verslagen worden. Hij is volstrekt niet bovenmenschelijk. Je moet niet vergeten, dat drie mannen gezworen hebben om je te helpen." Hammond was teleurgesteld, dat dit nieuws haar niet scheen te troosten. Toen de auto op een stillen weg, een paar honderd meter van „Weidezicht" stop te, keek het meisje hem langen tijd in de oogen en kuste hem toen, maar ze schudde het hoofd alsof ze zijn gedachten kon le zen. „Lieveling!" fluisterde ze, „ik geloof niet dat ik je ooit weer zal zien." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9