DONDERDAG 6 JUNI 1935 DE LEID5CHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE OMGEVING N.V. ELECTRICITEITSBEDRIJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM Gevestigd te Lisse Op 23 Mei 1935 werd de algemeene ver gadering van aandeelhoudsters van boven genoemde Vennootschap gehouden ter be handeling van het jaarverslag 1034 met balans en verlies- en winstrekening. In deze vergadering traden als gemach tigden van aandeelhoudsters op: voor Hil legom, het raadslid C. de Wreede, voor Lisse wethouder G. Tromp en voor Sas- senheim het raadslid L. Ph. Bisschops Aan het jaarverslag 1934 wordt het vol gende ontleend: Ook in 1934 werd voor de gewone doel einden weer minder electrische energie verkocht dan in 1933. Door toename van het verbruik door de industrie en de straatverlichting overtrof de totale afgifte echter die van 1933. Op het laatst van 1934 werd de eerste electri sche graanmaalderij in deze streek aange sloten en wel te Sassenheim. Door nieuwbouw nam het aantal aan gesloten perceelen in 1934 weer belanrijk toe. Werden er in 1933 70 nieuwe percee len aangesloten, in 1934 bedroeg dit 253. Hierbij moet worden opgemerkt, dat door verhuizing van bewoners van bestaande perceelen naar nieuwbouw, verschillende woningen ledig kwamen te staan. Eind 1934 waren er te Hillegom 2433, te Lisse 1777 en te Sassenheim 1148 aanslui tingen, totaal dus 5408, waarvan 2881 voor huurinstallaties. Volgens het vastrechttarief werd gele verd aan 1231 gewone en 323 huurinstal laties. De stroomafgifte bedroeg 1.761.791 kWh. of 0.5 pet. meer dan in 1933. Deze stroomafgifte is onder te verdeelen als volgt: Enkeltarief licht 74612 kWh. dubbel ta rief licht 148581 kWh, vastrechttarief 674757 kWh, nachttarief 27843 kWh, straatverlich ting 84167 kWh, dubbeltarief kracht 69001 kWh, speciale krachttarieven 362790 kWh, gewoon penningtarief 164644 kWh en vast rechttarief over den penningmeter 155396 kWh. De stroominkoop van de S.E.F. te Lei den bedroeg 2016486 kWh, de maximale belasting 890 kWh en het stroomverlies 12.6 pet. Het gemiddeld verbruik per inwoper der drie gemeenten bedroeg 69 kWh en per aangeslotene 334 kWh per jaar. De uitbreiding van het kabelnet, inclu sief de huisaansluitingen bedroeg in 1934 ruim IVi kilometer. In gebruik zijn: 18 transformatorstations met 19 transformatoren en een capaciteit van 1805 kVA. In het net waren in 1934 aangesloten 605 motoren met een vermogen van 1330 pk. In 1934 bedroegen de uitbreidingen m totaal: ƒ33162.68. de normale afschrijvin gen ƒ37563.10, terwijl op geldleeningen af gelost werd ƒ11.000. De boekwaarde der activa bedroeg op 31 Dec. 1934 ƒ571.930.34, het gestorte aan deelenkapitaal 29.400, terwijl de lee- ningsschuld 546.000 groot was. Door lage kolenprijzen was de inkoop van electrische energie van Leiden voor- deeliger dan geraamd was. Mede daar door bedroeg de nettowinst 1934 de som van .f32352.7. Hierin is reeds verwerkt de omzetbelasting, welke over 1934 bedroeg 4956.67. Deze omzetbelasting wordt door het bedrijf gedragen en niet aan de ver bruikers in rekening gebracht. Van de winst werd in verband met de bizondere tijdsomstandigheden 29400 aan de gemeenten uitgekeerd, in verhouding tot het bedrag harer aandeelen, terwijl het restant ad ƒ2952.77 bij het reservefonds werd gevoegd. Dit laatste is daardoor gestegen tot 43.457.06. HILLEGOM De gemeenteraadsverkiezing De stemmingsdag voor den gemeente raad nadert; wel is Hillegom eerst op 26 dezer aan de beurt, maar de tijd gaat snel en de propaganda voor een goede zaak mag niet te laat komen. Daarom willen we in enkele korte artikelen de gemeente raadsverkiezingen tot onderwerp nemen, om allen te doordringen van de groote noodzakelijkheid, bij de stembus vobr 100 pet. hun plicht te doen en men volbrengt dien plicht alleen voledig door uitsluitend zijn stem uit te brengen op no. 1 van lijst 8. Wel is het niet verschrikkelijk, zoo men een anderen candidaat op diezelfde lijst „rood" maakt, maar het heeft geen zin. Met groote tact heeft een comité van mannen uit de verschillende geledingen van de roomsche burgerij werk verricht: het samenstellen van een voorlopige can- didatenlijst. Dit is met zulk een groote om zichtigheid geschied, dat de samenstellers een welverdiend pluimpje kregen van het bestuur der R.K. Kiesvereeniging, doch waaraan tevens de vergadering van die or ganisatie haar volledige goedkeuring hecht te. Zoover was dus alles in orde en het overgroote deel der kiesgerechtigden hiel den zich aan het advies of althans aan de .lijst. Een kleine verschuiving der plaatsen had wel plaats, maar alles kwam zooals tevoren gewenscht was. Bij volkomen een heid onder het katholieke kiezerscorps kun nen we. weder rekenen op 8 zetels voor de R.K. Staatspartij en dan geeft de uitslag ook juist weer het percentage der room sche kiezers. Die 8 vormen tevens precies de meerderheid bij 15 raadszetels, zoodat de katholieke partij de leiding in de ge meentezaken heeft. Maar het is dan toch ook maar bij het kantje af. En die leiding kan de toets der critiek doorstaan, al zijn er vanzelfsprekend in den loop der jaren fouten of vergissingen gemaakt. Het was een zeer goede gedachte, dat elk jaar in de jaarvergadering aan de kiezers een beeld werd gegeven van wat er belangrijks ge beurde. Dat alleen moest reeds een aan sporing zijn, dat alle Katholieken lid wa ren van hun kiesvereeniging, maar zulks is hier evenmin als elders het geval, wat heel jammer is, Toch heeft katholiek Hil legom in overgroote meerderheid altoos roomsch gestemd. Of men dat dan op 26 dezer niet weder zal doen? Dat moet na tuurlijk wel, maar er is nog een wolkje aan den hemel, dat wég moet. En het waarom daarvan geven we den volgenden keer. Nu reeds zij de uitslag van het na burige Noord wijk voor alle Katholieken een aanwijzing, hoe het niet moet. SASSENHEIM Bekendmaking. Aanstaanden Maandag 2den Pinksterdag, is er een encycliek-mee ting. Vrije toegang voor werkloozen op het terrein mits kaart wordt afghaald bij een van de bestuursleden van den R.K. Volks- bond, namiddags 2.30 uur aan de kerk. Polo. De gisteren uitgeschreven polo wedstrijd waaraan de zwemvereeniging Delft zou deelnemen is tot later datum uit gesteld. Geboren: Cornelia Maria d. van J. van den Nouland en P. J. Juffermans. Vertrokken: A. M. Langelaan naar Warmond. M. J. Kipping naar Warmond J. H. G. van Wijk naar Hoofddorp C. M. Dannijs naar Hillegom J. Hoek stra naar Den Haag. VOORHOUT. Gouden huwelijksfeest. Woensdag 12 Juni a.s. hoopt het echt paar J. M. den Held geboren Kooijman den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaren in den echt traden. De tijdsomstandigheden zijn van dien aard, dat feestvieren wel achterwege zal blijven, maar zeker zal toch niemand dezen dag onopgemerkt willen laten voorbijgaan, en aller wenseh is, dat het echtpaar een waren feestdag zal beleven. Velen zullen gaarne een blijk van belangstelling en mee leven willen geven. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 192 personen ingeschreven: t.w. 15 timmerlieden, 14 met selaars, 9 opperlieden, 10 grondwerkers, 2 schilders, 71 land- en tuinbouwarbeiders, 18 losarbeiders, 1 zilverbewerker, 3 lood gieters, 1 talud werker, 1 straatmaker, 6 chauffeurs, 1 betonwerker, 3 houtbewer kers, 2 monteurs, 3 electricians, 3 kantoor bedienden, 3 schippers, 4 smeden, 1 han delsreiziger, 1 survaillant, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 2 bakkers, 1 spinmeester, 1 bouwkundig-opzichter, 1 constructieteeke- riaar, 1 winkelbediende, 1 keliner, 2 fa brieksarbeiders, 1 magazijnbediende, 4 scheepmakers, 1 kunst vormer, 1 zadelma ker 1 stueadoor, 1 radio-techniker. Geboren: Johanna Regina, d. van J. Zuyderduin en K. W. Schumacher Nelly Wynandina, d. van J. v. d. Eykel en G. v. d. Wege Elisabeth Maria, d. van P. J. v. d. Ham en A. C. v. d. Waard Georg Joseph, z. van Th. J. M. Hoekstra en M. M. Dobben. Ondertrouwd: G. v. d. Nieuwendijk 20 j. en A. Rooda 19 j. Overleden: G. Weekhout 74 j. A. Weekhout geb. Timmer 74 j. E. J. Chris- tiaanse geb. Borgerding 79 j. H. J. W. Verkouteren 84 j. W. B. Dool geb. de Jong 80 j. N. v. d. Werff 77 j. Gevestigd: P. H. W. Wolfs van Ber gen N.-H. L. Koek van Alkemade J. v. d. Heyden van Leiden G. Waasdorp van Bloemendaal J. Kling van 's-Gra- venhage F. H. Bussink van 's-Graven- hage. Vertrokken: W. C. Werkhoven na ai- Delft A. J. de Jager naar Haarlemmer meer E. M. Hillebrand naar Haarlemmer meer P. C. v. d. Hoorn naar de Werken en Sleeuwijk F. Brieër naar Leiden C. de Gier naar Leiden M. K. Klasen naar Leiden M. K. Klasen-Stiefken naar Ba den Ch. Klatt naar Leiden W. P. F. v. Meerendonk naar 's-Gravenhage. WASSENAAR. Geboren, Paulus Petrus A'loysius Ma ria, z. v. P. A. M. Stokvis en M. T. Fie viez. Jacobus Johannes, z. v. G. de Wit en M. E. Bakker. Hubertus Josephus, z. v. P. Oosteweer en A. v. d. Veer. Wifreke Adriaantje, d. v. J. Schippers en A. de Jong. Els Erica Inez, d. v. A. J. Oudheus- den en F. P. van Amstel. Adriana Wij- Lange dagen lange wegen langen tijd achter elkaar aan het stuur*n warme dag dorst'n paar biertjes PAS OP!! D£n dreigt de slaap en: in Morpheus' armen bent u meestal veilig, maar niet achter het stuur! De Raad dezer gemeente hield Woensdag een openbare vergadering onder leiding van den Burgemeester. Deze deelde mede, dat mr. Kiewiet de Jonge wegens ongesteldheid verhinderd is ter vergadering te komen. De heer Kiewiet de Jonge is onlangs door oen auto aangereden, maar thans herstel lende van zijn bekomen verwondingen. Hij hoopt, dat hij spoedig geheel hersteld in den Raad mag terugkeeren. (Applaus). De heer von Weiier heeft bezwaren tegen de notulen van de vorige vergadering, in het bijzonder tegen de redactie van art. 15 der salarisverordening, welke door den Raad aan B. en W. werd overgelaten. In dit artikel is geen restrictie opgenomen ten opzichte van ambtenaren, die een hoog er salaris zulen genieten. Hij wil in dien geest wijziging. De voorzitter ontwikkelt bezwaren. Hij wijst erop, dat goedkeuring van de notulen aan de orde is. Meerdere leden zeggen, dat het nimmer de bedoeling is geweest, dat er ambtenaren zouden zijn, die met zulke groote sprongen omhoog zouden gaan. Zij bepleiten alsnog wijziging. Tenslotte wordt hiertoe besloten. Eenige ingekomen stukken worden vota- kennisgeving aangenomen. Bij een adres van bewoners van huizen der beide bouwvereenigingen om spoedige verlaging der huren, waarom B. en W. prae-advies voorstellen, zegt de heer van Leeuwen, dat hij het op prijs zal stellen als dit prae-advies nog in deze zittingspe riode verschijnt. Deze zaak kan géén uitstel leiden. Wethouder Boichel zegt, dat alles voor verlaging gereed was toen de jongste aan schrijving van den Minister kwam. Hij wil ook niets liever dan een spoedige behande ling en zal zulks zooveel mogelijk bevor deren. Hierna is aan de orde herstemming over het amendement-Hendriks, om het loon in werkverschaffing voor de verbetering der Zijlwatering te bepalen op 20 pet. boven den steurmorm. Sommige leden willen de discussies her openen. Anderen verzetten zich daartegen. Een voorstel-van Leeuwen, om de discus sies te heropenen wordt aangenomen. Het amendement-Hendriks wordt daarna aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Tegen de 4 Vrijheidsbonders en de 2 Chr. Hist, le den. Het geheele voorstel tot verbetering wordt aangenomen met 11 tegen 3 stem men, die van de heeren Wildt Meijboom, van Weiier en Ruys. Aan de R.K. H. B. S. te Leiden wordt over 1932 een subsidie toegekend van 268.44 en aan het R. K. Lyceum voor Meisjes te s-Gravenhage van 289.47. Besloten wordt aan P. Versteeg te resti- tueeren teveel gestorte koeten voor weg aanleg groot ƒ19.80. Bezuiniging. Hierna werd behandeld het antwoord van B. en W. naar aanleiding van het rapport der Bezuinigingscommissie. Allereerst wer den algemeene beschouwingen gehouden. De heer Idenburg zegt, dat hij steeds voorstander is geweest van publieke behan deling. De Raad heeft echter anders beslo ten en het rapport zou bij gedeelten wor den behandeld, waarbij dan tegelijk de meening zou komen van B. en W. Dit is niet geschied. Er is alleen een antwoord van B. en W. doch wat de Commissie wil, is niet te vinden, want omtrent het rapport is indertijd geheimhouding opgelegd en deze is nog niet opgeheven. De heer Wildt Meijboom is het hiermede eens. De Commissie zelf heeft geadviseerd het rapport een paar weken voor de behan deling te publiceeren. Dit is niet geschied en daarom wil hij de behandeling aanhou den. Hij had verder verwacht, dat de voor zitter van de Commissie een vergadering sou hebben belegd, om het antwoord van B. en W. te bekijken. De voorzitter zet uiteen, dat de gevolgde gang van zaken zijn oorzaak vindt in mis verstand. De heer Idenburg neemt genoegen met dit antwoordt, doch wenscht de geheim houding te zien opgeheven. Uitstel van be handeling acht hij niet noodig. Besloten wordt tot behandeling. Punt voor punt wordt dan behandeld, waaruit wij aanstippen, dat in de organisa tie van het gemeentebestuur ten opzichte van de verdeeling der functies geen wijzi ging zal komen. Een commissie van bij stand voor de financiën is reeds ingesteld. Tot aanschaffing van normaal papier en centralen inkoop van bureaubehoeften zal worden overgegaan. De personeelsformatie bij de politie blijft gehandhaafd. Ook in de nanda, d. v. A. C. Verschoor en H. A. v. d. Heiden. Ondertrouwd: C. Veloo en J. Bel. Gehuwd: C. P. de Groot en M. A. Mo lenaar. G. J. de Joncheere en Jkvr. M. G. van der Does de Bije. G. J. vanEmpel en A. E. de Klerk. Overleden: Cornelis Buis, oud 78 j., echtgen. van G. Dijkgraaf. Wilhelmina Hendrika Johanna de Haan, oud 78 j., wed. G. A. Muller. Gevestigd: A. M. Beijer, Ridderlaan 1, van Winterswijk. Wed. F. P. Melvill geb. Gray en dr., Lijsterlaan 3, van Hizen. W. M. de Groot, Langstraat 103, van Zoeterwoude. F. Haitz, Bloemcamplaan 1, van Amersfoort. M. G. Hulshorst, Pa pegaaienlaan 15, van Gendringen. C. J. van Kessel, Oud Wassen, weg 1, van Den Haag. Chr. Keckemeijer, Zijdeweg 22a, van Den Haag. N. J. Kromhout, Waals- dorpei;laan 6, van Utrecht. P. H. Mar kus, Oostd. weg 46, van Den Haag. A. F. J. de Masier, Hoogeweg 10, van Zuid- VAN WASSENAAR straatverlichting komt geen wijziging. Een voorstel tot wijziging der legesverordening (verhooging leges voor bouwvergunningen) wordt aangenomen. De wijze van begrooten voor den dienst der openbare werken blijft voorloopig ge handhaafd. Tot vervanging van de motor- traotie bij de reiniging door paardenvervoer zal niet worden overgegaan. De aanstelling van een chauffeur-monteur wdrdt overwo gen. Ook in de regeling omtrent den vuil- nisafvoer komt geen verandering. Benoemd werd een commissie tot herziening der hu ren van gemeentewoningen. Besloten werd tot handhaving der concierges aan open bare scholen. Getracht zal worden in over leg met de besturen der bijzondere scholen om te komen tot gemeenschappelijke aan koop van leermiddelen. Ten aanzien van de suhsidieering der bewaarscholen wordt be sloten een gewijzigde schoolgeldregeling, gebaseerd op het inkomen, voor alle scho len te doen wijzigen. De heer Wildt Meijboom bepleit bij dit punt een doelmatiger bezuiniging door den leeftijdsgrens voor toelating, welke thans ongelimiteerd is, te brengen op 4 jaar. Waar als maximum subsidie 50.per leerling wordt aangenomen zou hiermede een bezuiniging warden bereikt van naar schatting 5000.per jaar. Echter zou hij de bestaande inrichtingen niet willen du peeren en daarom het minimum aantal leerlingen, dat een sahool moet hebben om subsidie te verkrijgen lager willen stellen. De heer Idenburg meent, dat het voorstel niet voldoende doordacht is. De heer Wildt Meijboom trekt na dis cussie het voorstel in en zegt, dat hij te zij ner tijd met een behoorlijk geargumenteerd voorstel zal komen. In de steunregeling wordt geen wijziging gebracht. De functie van vroedvrouw wordt opge heven. Betreffende de organisatie van het personeel bij openbare werken, meent de heer Idenburg, dat B. en W. op de opmer kingen der Commissie, dat de bezetting te hoog is, niet voldoende zijn ingegaan. Hij wil nagaan hoe de bezetting hier normaal zou moeten zijn en daarnaast stellen, hoe zij thans is om dan eventueel ontslag van personeel-te doen volgen of althans aanpas sing aan de normale formatie te bevorde ren. De heer Hendriks heeft gelezen, dat, wanneer ontslag zou volgen, de uitgaven wegens wachtgeld en salarissen voor lagere functies geen bezuiniging zou brengen. Hij meent, dat de zaak hiermede als afgedaan kan worden beschouwd. Het gaat om bezui niging en die is volgens B. en W. niet te verwachten. Aanpassing aan de normale formatie kan te zijner tijd volgen. De voorzitter zegt, dat rekening moet worden gehouden met hetgeen historisch is gegroeid. Daarin kan men zoo niet ruw ingrijpen. Aan den wensch van den heer Idenburg is niet te voldoen. Wethouder Boichel zegt, dat, wanneer men den indruk heeft, dat er personeel kan worden gemist, dit niet juist is. Het is hier een kwestie van betiteling. De heer Wildt Meijboom zegt, dat, al is er aanvankelijk geen bezuiniging, in de toekomst komt deze wel, waar het wacht geld afloopt. De discussies omtrent dit punt duren geruimen tijd. Ten slotte wordt een voorstel van den heer Wildt Meijboom aangenomen, waarin B. en W. worden uitgenoodigd om een uit voeriger toelichting te geven omtrent de op merkingen van de commissie betreffende de personeelsbezetting bij openbare werken. Hierna is de behandeling van het ant woord van B. en W. op het bezuinigings rapport afgeloopen. Het voorstel tot herziening van de ver ordening op den gemeentelijken geneeskun digen en gezondheidsdienst wordt aangeno men. Een verzoek van den heer L. Roelofsen om de villa Do res tad aan den Rijksstraat weg als restaurant te mogen inrichten wordt afgewezen. Een voorstel tot wijziging der verorde ning op de keurloonen wordt aangenomen. Venten. Behandeld wordt een voorstel van den heer G. van Leeuwen tot vaststelling van een verordening op het venten. De Commissie voor de strafverordenin gen heeft geadviseerd dit voorstel niet aan te nemen. Zij wijst erop, dat de politiever ordening deze materie zoo goed als geheel regelt, zoodat er aan een afzonderlijke ver ordening geen behoefte is. De heer van Leeuwen komt op tegen de meening der Commissie. Hij wijst op het Beijerland. J. W. Meerkerk. Wassenaer- straat 12, van Dordrecht. S. M. Groot- hoff geb. Molengraaf, v. Calcarlaan 38, van Hulsberg. J. G. Oostinga, Buurtweg 159, van Hengelo (O.). E. J. Roukens de Lan ge, van Calcarlaan 16, van Antwerpen W. Snijder, Backershaegenlaan 19, van Hee renveen. E. de Vries, Burchtplein 7, van Leek. A. Wiss, Eikenlaan 5, van Bloe mendaal. C. J. v. d. Zwaan, Oostd. weg 6, van Leiden. Vertrokken: W. de Vries, naar Do- niawerstal, St. Nicolaasga. C. Eschbach, naar Rotterdam, Rodenrijsschelaan 56. G. M. v. d. Straaten, naar Mijnsheerenland, Dorpsstraat A 62. M. A. R. A. Arts, naar Sittard, Rijksweg 28. M. Th. Schorle, naar Den Haag, Adelheidstraat 71. M. Dorbeck, naar Den Haag, Nwe Havenstraat 40. Mr. A. D. M. Boerigter, naar Den Haag, van Siingelandtstraat 152. A. M. Rensen, naar Nijmegen, P. Brugmanstraat 66. G. T. Uiterwijk, naar Bloemendaal, Ellewoutslaan 12. W. Bökel, naar Leiden, Rapenburg 81. P. D. Dortwegt geb. Vuyk, ongelimiteerd aantal venters in deze ge meente, vooral op het gebied van groenten en fruit en den overlast, welke den inge zetenen wordt bezorgd en vraagt bescher ming van den plaatselijken middenstand. De heer Idenburg verdedigt het advies der carnmisaie. Hij toont aan, dat de huidige verordening ln vergevorderd stadium is, zoodat zij waarschijnlijk over enkele weken kan worden terhand genomen, acht hjj bo vendien behandeling dezer materie in een afzonderlijke verordening niet gewenscht. Enkele leden zijn ervan overtuigd, dat er iets moet gedaan worden om het venten te beteugelen, doch willen wachten op de her ziening der verordening. De heer van Leeuwen is verheugd, dat men zijn meening deelt, en waar hij ge hoord heeft dat de politieverordening spoe dig in behandeling komt, trekt hij zijn voorstel in. De nota van B. en W. omtrent de winkel- slu i tingsverordening wordt voor kennisge ving aangenomen. Van den minister is be richt ingekomen, dat deze niet bereid is de seizoenregeling welke geldt voor den Rijks weg en het strand, voor de geheele gemeen te van toepassing te verklaren. Wordt besloten de verzekering, welke de gemeente heeft gesloten tegen wettelijke aansprakelijkheid uit te strekken tot de politie. Eenige adressen, om de bebouwing van het voormalig dierenparkje aan de Lus te gen te gaan worden voor kennisgeving aan genomen. Redenen om bouwvergunning te weigeren waren er niet en aankoop en in richting tot een park zou tot te groote fi- nancieele consequenties leiden. Aan den hulpkeurmeester wordt een ver goeding voor extra-werkzaamheden in ver band met de uitvoering der crisis-Lamd- bouwwet toegestaan van 100. Aan de vereen iging voor Chr. Middelbaar onderwijs te 's-Gravenhage wordt over 1933 een subsidie toegekend van 156.21. Vastgesteld wordt de vergoeding voor bo ventallige leerkrachten der bijzondere scholen over 1933. De aanvraag vau de R.K. ULO-scholen in de Kerkstraat werd afgewezen, omdat alle leerkrachten aan de gemeentelijke ULO-school door het Rijk werden vergoed. Besloten wordt tot aankoop van 2 per ceelen grond voor toekomstige verbreed mg van den Oostdorperweg. Goedgekeurd worden eenige voorstellen tot wijziging der begrooting dienst 1934 en 1935. Aan de orde is een voorstel om van den heer Holle 19770 M2. grond aan te koopen voor den prijs van 16.000.voor uitbrei ding van de prise d'eau der waterleiding. De heer Holle is hiertoe bereid onder voorwaarde, dat op het terrein de erfdienst baarheid wordt gevestigd, dat de bewoners van het naastgelegen terrein het recht van toegang houden tot dit terrein. De heer Sohalekamp weet, dat de ge meente Den Haag onlangs duinterrein kocht voor 0.10 per M2. Hij vraagt of deze prijs dan niet te hoog is. Verder heeft hij bezwaren tegen een eeuwigdurende erf dienstbaarheid. Hij wil alleen de tegen woordige eigenaren het recht van toegang tot het terrein geven. De voorzitter zegt, dat de eigenaar het terrein alleen voor dien prijs wil verkoo- pen. In de vestiging van de erfdienstbaar heid ziet hij geen bezwaren. De heer Hendriks vraagt of het niet mo gelijk was geweest toestemming te vragen voor het slaan van bronnen. Allicht was het te betalen bedrag dan geringer geweest. Betoogd wordt, dat de eigenaar hiervoor niet te vinden is. Bovendien is het beter, dat de gemeente eigenaresse is. De heer Rooij akkers begrijpt niet, dat er meer terrein noodig is. Indertijd is gezegd, dat, wanneer de capaciteit niet meer vol doende was, bronnen zouden kunnen wor den geslagen in de bermen van de wegen, zooals Jagerslaan en Groot Haesebroeksche- weg. De voorzitter betwijfelt de mogelijkheid. Meerdere leden bevestigen, dat indertijd een dergelijke mededeeling is gedaan. Het oordeel wordt gevraagd van den Directeur den Waterleiding, die bezwaren ontwikkek tegen een dergelijk plan. De heer Schalekamp acht het bedrag wel de moeite waard, om een onderzoek naar de juistheid der bewering in te stellen. Al dus wordt besloten. Besloten wordt tot verkoop van een per ceel grond langs den Storm van s-Graven sand e weg. Na eenige discussie wordt besloten me dewerking te verleenen tot het inrichten van een theeschenker ij in een perceel aan den Rijksstraatweg nabij de Maaldrift. Hierna wordt de vergadering gesloten. naar Amsterdam, Heerengracht 343. W. Zonneveld, naar Den Haag, Zach. Jansen- straat 13. F. K. Schotmans en gez., naar Den Haag, Anna Paulownastraat 76. T. Kulk, naar Katwijk, A. E. Borgerstraat 55.. P. B. Schooleman, naar Den Haag, 2de Sweelinckstraat 131. A. M. M. van Rooij, naar Vught, St. Elisabeth-Gesticht. L. W. A. van Boxmeer, naar Rotterdam, Benthui- zerstraat 103b. A. M. Oteman, naar Win terswijk, Vredenscheweg 19. M. N. P. Oteman, naar idem. J. Papsch, naar Overschie, Blankenburgerpark 158. H. Bauch, naar Den Haag, Leuvenschestraat 83. H. Wegerhoff, naar Den Haag, Be- zuidenhout 68. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3AGBLA0 ADVERTEEREN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11