DINSDAG 4 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTER DOOR POSTAUTO AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. jCen zeer ernstig ongeval is gisteravond geschied in de Weesperstraat te Amsterdam op dien hoek van de Nieuwe Heerengracht. Een 17-jarige wieirijdster geraakte aldaar met het voorwiel van haar fiets tusschen de rails. Zij kwam te vallen en kwam daar bij in aanraking met een juist passeerende auto van de posterijen. Zeer ernstig ge wond bleef zij liggen. De G.G.D., die direct gewaarschuwd werd, was spoedig ter plaat se en vervoerde haar naar het zich vlak in de nabijheid bevindende Ned. Isr. Zieken huis. Kort nadat zij aldaar was opgenomen, is zij aan de gevolgen van den ernstigen val overleden. DRIE AUTO'S RIJDEN OP ELKAAR IN. Twee wielrijders gewond. Gistermiddag ongeveer half drie had op den Rijksstraatweg tusschen Culemborg en Buurmalsen een ernstige aanrijding plaats. Twee auto's, kamende uit de richting Cu lemborg en één auto uit de richting Gel- dermaJsen botsten tegen elkaar, terwijl twee wielrijders uit een zijweg kwamen. De fietsers geraakten tusschen de auto's bekneld. Ernstig gewond werden zij naar het Algemeen Ziekenhuis te Culemborg vervoerd. Hun rijwielen waren totaal vernield. De auto's zijn zwaar beschadigd. De inzitten den van de wagens bleven ongedeerd. Een der auto's is in beslag genomen, daar de remmen niet goed bleken te werken. De gewonden zijn de heeren A. M. de Bie en C. D. Stap, beiden uit Zoolmohd. DOOR AUTO GEGREPEN. Gistermiddag is de gemeente-ontvanger van Leeuwarden, de heer B. Nijholt, op de Bleeklaan aldaar door een auto, afkomstig uit Appingedam en bestuurd door J. F., aangereden. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar het Diaconessen-zie kenhuis overgebracht, waar een schedel breuk en een zware hersenschudding wer den geconstateerd. F. was links door den bocht gereden, terwijl duidelijk stond aangegeven, d?t hij rechts moest passeeren. Bovendien bleek hij niet in het bezit van een rijbewijs. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Vrouw door trein gegrepen en gedood. Gistermiddag is op den on be waak ten overweg aan den Teersdijk te Wychen een vrouw door den sneltrein, die om 1.57 uur uit Nijmegen vertrekt, gegrepen en eenige meters meegesleurd. Zij was op slag dood. Omtrent de identiteit van de vrouw is niets bekend. BRAND OP HET D.P. STATIONS EMPLACEMENT TE RDAM. Voormalige locomotievenloods afgebrand. Gisteravond omstreeks kwart over zeven is te Rotterdam door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in een voor malige locomotievenloods der Nederland- sche Spoorwegen, thans is gebruik als wa- genlichierij. staande op het emplacement van het Delftsche Poort Station, vlak bij de tunnel, die het Westelijk met het Noordelijk stadsdeel verbindt. Het geheele houten gebouw, dat ongeveer vijftig meter lang is en dat doortrokken is van vet, stond spoedig in lichter laaie. De brandweer stond voor eigenaardige moeilijkheden, daar in de eerste plaats de brandkranen op het terrein moeilijk te be reiken waren en in de tweede plaats de slagen onder de rails doorgehaald moesten worden. Personeel van de spoorwegen was nl. doende om het reserve materieel, dat naast de geheele ledige loods stond, weg te rijden. Dit gaf aanvankelijk nog tot eenige verwarring aanleiding. Toen men echter eenmaal water kon ge ven was de brandweer met een zestal stra len het vuur vrij spoedig meester. De loods was toen echter al bijna geheel uitgebrand. Even vreesde men, dat een der draag- m asten van het electrischen net, die vlak naast de loods stond, de hitte niet zou door staan. Gelukkig gebeurde er echter niets. Het treinverkeer op Den Haag, Amster dam en op Hoek van Holland kon gaande gehouden worden. Slechts een klein gedeelte van het net was stroomloos gemaakt en de treinen konden op eigen kracht het station bereiken. Daar de loods toch binnenkort afgebro ken moest worden is de schade niet zeer groot. Opmerkzaam geworden door de geweldi ge rookkolommen, stroomden van alle kan ten het publiek toe en de politie had in den aanvang van de brand handen vol werk het verkeer in den tunnel gaande te hou den. BOERENHOFSTEDE UITGEBRAND. Te Oosterhout is gistermiddag door onbe kende oorzaak de groote boerenhofstede van den heer J. P. Maassen, afgebrand. Het vuur breidde zich over de rieten da ken der naastgelegen hofsteden uit. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon weinig tegen het vuur uitrichten. De geheele behuizing met de inboedel gingen verloren. Het vee kon tijdig in veiligheid .worden gebracht. De schade wordt door verzekering ge dekt. MOORDAANSLAG OP MEISJE. Pardoes door vroegeren verloofde neergeschoten. Zondagavond had te Loon op Zand op den Tilburgscheweg, nabij het landhuis Beukenborch, een moordaanslag plaats. Omstreeks half negen liepen op dezen weg de 21-jarige jongeman J. v. B. en het 21-jarig meisje J. B., beiden uit Kaatsheu vel. Deze beiden hadden een tijd met el kaar omgegaan, doch deze omgang was door het meisje verbroken. Telkens op nieuw probeerde de jongeman weer con tact met het meisje te krijgen. Het meisje bleef echter weigeren. Toen zij Zondagavond weer eenig mee- ningsverschil hadden, hield de jongeman het meisje plotseling zijn revolver voor en schoot haar drie keer in den rug, waarop zij ineen zeeg. Toevallig passerende voor bijgangers wierpen zich op den dader, daar deze ook de hand aan zichzelf wilde slaan. De omsatnders hielden den jongeman vast, totdat de gemeente-politie aanwezig was. Het meisje is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. MOEDIG OPTREDEN VAN EEN KORPORAAL BELOOND. Gistermorgen heeft op de binnenplaats van het gebouw der groep 's-Gravenhage van de politietroepen aan de Laan van Meerdervoort 104 de uitreiking plaats ge had van de bronzen eere-medaille der Oranje-Nasau-orde met de zwaarden aan den korporaal der politietroepen J. W. H. van Gelder. Deze uitreiking geschiedde voor het front van de troepen. De compagniescommandant kapitein jhr. J. van Suchtelen heeft de medaille uitge reikt, in tegenwoordigheid van den korps- commandant, overste J. Th. Heins. Aanwe zig waren voorts de familieleden van den korporaal van Gelder. De kapitein jhr. van Suchtelen heeft tot den geëerde een toespraak gehouden, waar in hij verklaarde, dat deze onderschei ding hem groot genoegen deed en dat de reden er van hem bijzonder treft. De kor poraal van Gelder heeft tijdens zijn ver blijf te Tilburg, waar hij gedetacheerd was bij de marechaussee, moed en bedacht zaamheid getoond, eigenschappen, welke den militair sieren. In den nacht van 31 Januari op 1 Februari was hij namelijk moederziel alleen op surveillance, toen hij twintig smokkelaars voor zich kreeg. Hij deinsde voor hen niet terug en wist hen door zijn imponeerend optreden met achter lating van alle smokkelwaar op de vlucht te doen slaan. Hij wist zelfs één hunner te arresteeren en heeft zijn arrestant vastge houden, ook toen tien smokkelaars, bemer kende dat zij slechts één man tegenover zich hadden, terugkeerden. Ondanks hun dréigend verzet heeft de korporaal van Gelder zijn arrestarit naar den wachtmees ter der marechaussee gebracht. Alle smok kelwaar, 150 K.G. margarine, werd in be slag genomen, dank zij het optreden van den korporaal van Gelder. De compagnies commandant wenschte hem met de hem verleende Koninklijke onderscheiding ge luk en uitte den wensch, dat de medaille nog vele jaren zijn borst zou mogen sie ren. Spr. dankte den korporaal voor de wijze waarop hij den naam der politie troepen had hoog gehouden. Hij bezegelde zijn gelukwensch met een handdruk. Ook de korpscommandant wenschte den korporaal van Gelder geluk en drukte hem de hand. De korpscommandant en compagnies commandant hebben vervolgens de fami lieleden van den korporaal van Gelder ge feliciteerd. Ten slotte heeft het militaire personeel den korporaal gelukgewenscht. SMOKKELAARS IN HET NAUW. Lastige arrestatie te Dordrecht. Nog niet zoo heel lang geleden werd er voor de Dordtsche rechtbank een smok- kelaffaire behandeld en door een der be lastingambtenaren werd daar verklaard, dat Dordt een echt broeinest van smokke larij aan het worden is. Dat deze vrees niet ongewettigd is, bleek Zaterdagmiddag weer eens. Een tweetal belastingambtenaren had argwaan in twee heeren, beiden Z. geheeten, die over de Voorstraat liepen. Zij hadden ieder een pakket bij zich. De ambtenaren hielden 't tweetal aan en wilden de pakketten eens inspecteeren. Om geen opstootje te ver wekken op de drukke Voorstraat ging men de Wijnbrug op. Dit had echter tot ge volg, dat een der twee Z.'s zijn pakket met een reuze zwaai in de Voorstraathaven wierp. De man werd toen door de amb tenaren gegrepen. Hij verweerde zich krachtig, doch toen een der ambtenaren zijn revolver trok, bond hij wat in en liet zich naar 't hoofdbureau van politie over brengen. Het pakket werd uit het water opgevischt en bleek een flinke hoeveelheid ongedekt sigarettenpapier te bevatten. De andere Z. was aan den haal gegaan doch verloor onderweg een flinke hoeveelheid sigarettenpapier, zoodat het misdrijf hier wel openlijk te constateer en viel. De man wist te ontkomen doch was bekend bij de politie, zoodat hij zijn straf wel niet ont gaan zal. Een en ander had een geweldigen volks oploop tengevolge, zoodat velen van het smokkeldrama getuigen waren. „Msbd." ZEEMAN, DIE COCAINE SMOKKEI/DE. Poeders voor „malaria". Uit Roosendaal verneemt de „TeL": De douane-recherche-dienst heeft het succes gehad een Duitschen zeeman te arrestee ren, die 1200 morfine- en cocaïnepoeders ons land trachtte binnen te smokkelen. De man, die uit Antwerupen kwam, had deze kostbare hoeveelheid verdoovende midde len in zijn zeemanszak tusschen zijn lijf goed verstopt Toen de douane-beambte tot de ontdekking kwam, dat de zeeman ver boden waar met zich voerde en hem naar de afkomst van de poeders vroeg, ver klaarde hij deze van een dokter te heb ben gekregen. Ze waren bestemd om den man te genezen van malaria. De zeeman zal ter beschikking van den officier van Justitie worden gesteld. UIT DE RADIOWERELD Programa's voor Woensdag 5 Juni Huizen 1875 M. NCRV-Uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl, 10.30 Morgendienst. 1.15—12.00 Pianoduetten. 12.15 Gram.pl. 1.30 Amstcrdamsch kamermuzietakwar- tet en gramofoonpl. 3.003.45 Orgelconcert. 4.00 Zang en piano. 5.00 Kinderuur. 6.00 Causerie. 6.30 Afgestaan. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Pers bureau en Gram.pl. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Vaz Dias. waarna Orgelconcert. 9.00 Causerie. 9.30 Haagsch dameskoor „Liederen leeft". 10.05 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramof.muziek (gedurende 't avondprogramma zullen verkiezingsuitsla gen van plaatsen van meer dan 10.000 in woners uitgezonden worden). Hilversum 301 M. VARA-uitzending 8.00 De Notenkrakers en Gramofoonpl. 9.00 Gramofoonpl. -9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Voor Arb. in de continubedr. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Orvitropia, De Zonnekloppers en De Flierefluiters. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 E. Walis en zijn orkest. 6.16 Sport. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Stads- en Landleven, causerie. 7.20 „Het Nederlandsche Levenslied". 8.00 S.O.S.-ber. Vaz Dias. VARA-varia. Gramofoonmuziek. „Het verloren loonzakje", hoorspel. 9.15 VARA-orkest. 10.00 Gramofoonpl. 10.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 11.0012.00 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 M 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel 12.50 Ch. Manning's orkest. I.50 Orgelconcert. 2.55 Verslag van de Derby te Epsom. 3.35 Sted. orkest Eastbourne. 5.05 Western Studio-orkest. 5.35 BBC-dansorkest. 7.25 Cembalorecital. 7.50 Het Broadhurst septet. 8.30 Zang. 10.40 Het Vario-trio. II.2012.20 Lew Stone en zijn band. „Radio-Paris". 1548 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Symphonieconcert. 8.20 Radiotooneel. 11.05 Concert. HET WEER IS KOEL GEBLEVEN. Na de onweersstoringen op 29 Mei is het weer voortdurend te koel gebleven. Nadat het van 24 tot 29 Mei iets te warm is ge weest, daalde de temperatuur na de onwe- ders niet door de onweders weer be neden de normale en werden zelfs weer een paar nieuwe temperatuur-records ge vestigd, namelijk een voor den koudst en dag in de laatste veertig jaren, doordat op 29 Mei de gemiddelde temperatuur van dien datum lager was dan in die veertig jaren ooit was waargenomen, en een voor de laagste nachtelijke minimum-temperatuur in den nacht van 2 Juni, toen de minimum thermometer tot 2.8 gr. Celsius daalde. Voor den tijd van het jaar is dit een bij- Kalundborg 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3 20 Concert uit rest. „Ritz". 8.20 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. K-te uien, 4*6 M. 12.20 Uit Breslau: Omroeporkest cn so listen. 2.35 Harmonica-duo. 4.20 Concert. 5.20 Uit Frankfort: Omroeporkest, dana- orkest en solisten. 7 20 Schrammelconcert. 9.05 Concert. 9 20 „Le tricorne" van de Falla. 10.5012.20 Operetteconcert m.m.v. het Omroeporkest en solisten. Rome, 421 M. 9.16 Radiotooneel. 10.35 Dansmuziek. Br usee 1, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.302.20 en 6.20 Gramo foonpl. 6.35 Zang en piano. 7.05 Bach-concert. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Populanr concert. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gramafoonpl. 5.20 Orgelconcert. 5.50 Gramofoonpl. 6.50 Salonorkest. 8.20 Symphonieconcert. 10.30ll.l&r Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijkszending: „Gorch Fock und sei ne Seeffihrt". 9.05 Berichten over het Internationale Toonkunstenaarsfeest te Hamburg. 9.20 „Le tricorne" van de Falla. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden. Se Programma. 8.00 Keulen. 10.00 Deutschl.s. 10.20 Keulen. 12.05 Droitwich. 12.50 Keulen. 14.20 Deutschl.s. 15.20 Diversen. 16.20 Deutschl.s. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 19.50 Parijs R. 20.02 Brussel Fr. 4e Programma. 8.05 Parijs R. 9.30 Gram.muz. G.R.D. 10.35 Droitwich. 11.05 Londen Reg. 14.55 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. (Wijzigingen vcorbehouden). zonder lage nachttemperatuur hoewel in enkele andere jaren ongeveer gelijke mi nima zelfs nog later in den tijd voorkwa men, zelfs een temperatuur van 0.8 gr. C. in den nacht van 19 Juni 1923. Het jaar 1923 was overigens bijzonder koel wat den voor- en midzomer betreft. Den 9den -Mei daalde de temperatuur be neden de normale en bleef onafgebroken daar beneden tot den 3den Juli. Hierop volgden elf zeer warme dagen maar de rest van den zomer bracht meer dagen met een te lage temperatuur dan warm weer. Hoewel nu het weer in den loopenden voorzomer nog bijna onafgebroken aan den koelen kant is geweest, hebben wij in ver gelijking tot enkele andere zomers, en in het bijzonder tot dien van 1923, nog geen klagen. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 29) De indringer zocht eerst zijn weg naar de kamer, die hij vanaf de rivier gezien had. Er viel geen enkel lichtstraaltje door de kier van de deur en het was doodstil. Trent was geheel op de hoogte met de vleugel, waar volgens het woningbureau nu de invalide oom woonde. Er bestaan manieren om deuren te openen en sleutels geluidloos om te draaien, die een gewone brave huiseigenaar nooit leert. Trent kwam met de onhoorbaarheid van beroepsmisda digers binnen. Hij wist, dat er tusschen deze kamer en de slaapkamer een groote badkamer was. De oude sensatie maakte zich weer van hem meester, toen hij in het duister vlak voor de deur stond te wachten. Hij kon zijn onwillekeurigen eer bied voor Garland's capaciteiten niet kwijt raken. Hij was er nog niet zeker van, of hijzelf niet opnieuw in de val was gelokt. Het was niet onmogelijk, dat het licht plot seling zou worden opgedraaid en een te vreden Garland de vlieg in zijn net zag zitten. Toen er verscheidene minuten verloopen waren, onderzocht Trent voorzichtig met zijn zaklantaarn de geheele kamer. Die was niet zoo groot als het apartement in ^akenham Grange. Maar de stalen doozen stonden er. Dit was echter nog geen be wijs, dat de eigenaar in de buurt was. Het is een deel van menschen van Garland's gewicht, dat hun slaap meestal niet geluid loos is. Door de verst verwijderde deur van de badkamer hoorde Trent een regelma tig, zwaar en rhythmdsch gesnork. Dat be wees slechts, dat daar iemand sliep. Het geluid, dat Trent als muziek in de ooren klonk, werd niet onderbroken, toen hu de deur opende, dus was de slaper niet wakker geworden. Charles Garland sliep meestal vast. Zoo als Hammond van Lora gehoord had, ging hij niet voor middernacht naar bed en nam dan een flesch stout en een bord met sand wiches van bruin brood met caviaar mee. Zulke nachtelijke maaltijden geven den- gene, die er aan gewend is, een gezonde slaap, en Trent was niet bang, dat Gar land wakker zou worden. Een vlugge be weging met zijn zaklantaarn overtuigde hem er van, dat het de man was, dien hij zocht. Toen het licht op Garland's gezicht viel, werd het gesnurk even onderbroken, maar het begon direct weer. Toen Trent weer in de groote kamer stond, onderzocht hij die nauwkeurig. Hij wilde niet, dat Garland zou merken, dat er iemand geweest was en schonk daar om geen aandacht aan de doozen, waar van de inhoud Griffith Wadham belang zou hebben ingeboezemd. Er stond een zil veren blad met een leeg glas en bord. Het was een gezellige gemeubelde kamer en goed afgesolten. Trent had lang geleden al het besluit genomen zich direct terug te trekken als de politie de zaak in handen kreeg. Wadham en kapitein Hammond mochten met de eer gaan strijken. Er wa nen voor de meeste gestolen voorwerpen groote belooningen uitgeloofd en Ham mond zou niet arm zijn, als hij met Lora ging trouwen. Hij was blü, bij zijn terugkeer te mer ken, dat Hammond zich in de dichte scha duw verborgen had en niet rookte. De jongeman sprak geen woord, tot ze bijna een kilometer van Weidezicht verwijderd waren. „En?" vroeg hij benieuwd, „geluk ge had?" „Heel veel. Ik vond hem snurkend in bed. Ik geloof niet, dat hij aan een achter volging denkt. De sloten zijn van het ge wone soort, dat je met een haarspeld kunt openkrijgen. Ik heb gedurende één oogen- blik dat verbazingwekkende gelaat gezien en ik wou, dat ik langer had kunnen kij ken Op een keer zal ik de lichten op draaien en met een revolver in de hand naast het bed gaan "zitten, om hem te be groeten als hij wakker wordt." „Wat moeten we nu doen?" „Je moet eens met juffrouw Craig spre ken. Zeg haar, dat Wadham en ik bereid zijn haar tegen Garland te beschermen, als het noodig is, en haar willen redden. Wadham heeft een zuster in de stad, waar hij op aan kan. Je moet niet teveel ver wachten, Hammond. Misschien is het slechts een familietwist over de verdee ling van een erfenis; denk er ook aan, dat familie altijd partij voor elkaar kiest, als- er buitenstaanders tusschen willen komen. Neem deze raad van een ouderen man aan en laat je niet te gauw door haar houding ontmoedigen." „Dat zal wel niet gebeuren", antwoord de Hammond vol vertrouwen. „Eerder dan je denkt. Je weet niet, wat hü haar heeft wijsgemaakt. Hy heeft je waarschijnlijk zwart gemaakt en je als een gemeene avonturier geschilderd. Je kimt niet verder gaan, alsof je haar pas een paar uur geleden gezien hebt. Je zult haar houding waarschijnlijk eerst vreemd vinden. Als je je beleedigd voelt, werk je Garland in de hand." Hammond roeide zwijgend voort. Hij dacht er vol onrust over na, dat Trent's woorden waar konden zijn. Lora was mis schien anders over hem gaan denken. Gar land kon haar welzou hebben voorgelo gen, dat ze hem geloofde. Zij had het Vic tor ia-kruis zelfs zonder een paar formeele woorden teruggezonden. Toen hij den volgenden morgen op weg naar Hampton Wick door Teddigton reed, voelde hij zich opgewekter. Hij geloofde, dat haar heerschzuchtige oom haar haastig had megesleept. Als hij haar vond en hij had een voorgevoel van wel zou ze wel net zoo tegen hem zijn als in Hamps hire. Toch was hij zoo zenuwachtig, toen hij haar eindelijk aan zag komen, dat hij zich graag had willen verschuilen. Hij liep naar haar toe en nam den hoed af. Ze keek hem aan, of ze het een brutaliteit vond en als hij het niet verhinderd had, zou ze hem zijn voorbij geloo pen. „Zóó laat ik^ me niet behandelen", riep hij, oprecht verontwaardigd over haar ge drag. Was dit het meisje, wier beeld hij in zijn hart droeg en waaraan hij zijn liefde geschonken had? Toen herinnerde hij zich ineens den raad van den wijzen, voorzich- t-igen Trent. Hij zou zich niet door zijn trots laten beheerschen. Vóór alles wilde hij Garland niet in de hand werken. „Dat is niet eerlijk, Lora", zei hij kal mer, „ik heb niets gedaan om je houding te rechtvaardigen." „Er staat een agent op den hoek van de brug", sprak ze, zonder te glimlachen. „Ik zal hem zeggen, dat je me lastig valt." „In orde", hernam hij op vriendelijken toon. „Dan zal ik hem meteen vragen, wat hij van je invaliden oom afweet." Hij zag,- dat ze schrok van zijn bedreiging. Maar in den blik, waarmee ze hem aankeek, lag bijna afschuw en het gaf Hammond een schok toen hij besefte, dat hij daarvan de oorzaak was. „Je kijkt me aan, of ik een misdadiger ben", vervolgde hij. „Verbaast je dat?" gaf ze ten ant woord. „Dacht je dat ik niet alles van dien vreeselijken nacht afweet?" Zij had een vastberaden trek. die bij die woorden op zijn gezicht kwam, niet ge zien. „Als je denkt, dat ik een misdadiger ben", antwoordde hij, „heb je nu een mooie gelegenheid,. Daar is een agent. Hij zal een opwindende morgen hebben. Aan jou de eer, begin jij maar!" Lora liep langs den agent heen, die niet eens naar hen keek. „Hoe lang ben je van plan me te pla gen?" vroeg ze. Ze zag erg bleek en haar treurige, blik deed' hem verdriet. „Tot we eens een lang gesprek samen hebben gehad. Trent heeft mij zijn auto ge- leend. Hij staat vlakbij. Laten we een uurtje rondrijden en alles ophelderen." „Er kan niets opgehelderd worden", zei ae, „ik ga liever niet mee." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9