'DINSDAG 4 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 BUITENLAND F DUITSSHLAND. DE DEVIEZEN-PROCESSEN. Een afkeuring van het Episcopaat. Naar de K.WJ>. meldt, heeft het Duit- eohe Episcopaat officieel haar standpunt nauwkeurig uiteengezet betreffende het smokkelen van deviezen, waarvoor thans verschillende kloosterlingen vervolgd wor den. De Aartébissdhop van Breslau, Kardinaal Bertram, heeft in krachtige termen deze overtredingen afgekeurd en namens het ge- heele Episcopaat verklaard, dat de bis schoppelijke autoriteiten bij heel deze smokkelgeschiedenis na et de minste rol heb ben gespeeld. Wij hebben reeds eerder als onze mee rling uitgesproken, dat wij deze smokke larijen niet konden goedkeuren, doch dat de Duitsche regeering beter zou hebben ge daan, wanneer zij deze kwesties onderhands geregeld had. Wij lezen thans in de „Tijd", dat de Duitsche regeering indertijd een de- viezen-zaak wèl onderhands heeft geregeld met een Ameriikaansche weldadigheids maatschappij te Berlijn, door haar buiten het gerecht om een zware boete op te leg gen. Waarom hier niet dezelfde gedragslijn gevolgd? Tenslotte lezen wij nog in de „Tijd", dat verleden week in Düsseldorf een soort orde van bruine zusters is gesticht, die den eed hébben afgelegd aan Adolf Hitler. Deze zusters zullen, evenals de orden en congre gatie, moederhuizen krijgen en zij zullen worden d e Duitsche volkszusters bij uitne mendheid, die ook op het gebied der volks welvaart de bruine wereldbeschouwing ten triomf zullen leiden. Wij geven dit be richt onder allen voorbehoud! 1 Lijks ons tè mal, om waar te zijn! KAPELAANS UITGEWEZEN. In de gemeente Stolberg by Aken wer den de kapelaans Dunkel en Thoren gear resteerd, doch spoedig daarna wederom vrijgelaten. Hun is thans het verblijf in den stad- en landkreis Aken ontzegd. WEDER PROFESSOREN AFGEZET. Midden in het zomersemester zijn weer eenige hoogleeraren afgezet en plotseling tot het staken van him colleges gedwongen. Volgens den Berlijnschen correspondent van de „Zürcher Zeitung" ontving Joachim Wach, hoogleeraar voor godsdienstfilosofie te Leipzig, van den Saksischen stadhouder Mutschimann de mededeeling, dat zijn leer stoel is opgeheven. Noch de rector der uni versiteit, noch de voorzitter der theologi sche faculteit was over deze opheffing ge raadpleegd. Evenmin was het rijksmmiste- rie van eeredienst er te voren van in ken nis gesteld. Wach mocht reeds den volgen den dag de universiteit niet meer betreden. De reden van zijn ontslag is niet bekend. De historicus Otto Hötzz is het slachtoffer geworden van de anti-Russische gevoelens der regeering-Hitier. Hötz, die aan de uni versiteit van Berlijn geschiedenis en vol kenkunde van Oost-Europa doceerde, is tevens directeur van het „Seminar für Ost- Europaische Geschichte". Onder zijn toe zicht verscheen een uitvoerige documenten verzameling betreffende de voorgeschiede nis van de wereldoorlog, welke gelijktijdig in het Duitsch te Berlijn, en in het Rus sisch te Moskou van de staatsuitgeverij ver saheen, een werk dat het noodig maakte dat hy herhaaldelijk naar Moskou moest. Hötz is thans het doceeren verboden. Aan professor Ernst Sellin, die dezer da gen 65 jaar is geworden, is toestemming ge weigerd om als emeritus college aan de Berlijnsche hoogeschool te geven. Sellin geldt als autoriteit op het gebied van het Oude Testament en de Joodsche Gods dienstgeschiedenis. Hij behoort tot den kring van theologische professoren, die ge hoorzaamheid geweigerd hebben aan den rijksbisschop. Ten Slotte is krachtens den Ariër-para graaf aan dr. Walter Jellinek, hoogleeraar in het staats- en administratieve recht, een man van internationale bekendheid, de be voegdheid ontzegd om te doceeren. FRANKRIJK. KRACHTIG OPTREDEN VAN CAILLAUX Plan tot reorganisatie der kapitaalmarkt. De minister van financiën Caillaux be sloot tot het instellen van een commissie van vier leden tot reorganisatie van de financieele markt en tot bestudeering van de voorwaarden van vorming van een bankiers-groep, welke belast zou worden met de controle van introducties ter beur ze en der uitgifte van nieuwe fondsen. De minister bereidt den tekst van een wetsontwerp voor, waarbij strenge straf fen gesteld worden op het plaatsen van fondsen, waarvoor geen toestemming is verleend. De minister-verklaring zal den nadruk leggen op de noodzakelijkheid van onaan tastbaarheid van de munt en een even wichtige begrooting Hoogstwaarschijnlijk zou Caillaux het initiatief nemen tot het bijeenroepen eener internationale conferentie tot het regelen van de onderlinge verhouding der ruil middelen. TSJECHO-SLOWAKIJE. LAMPERSBERGER UITGELEVERD Van officieele Tsjechische zijde wordt medegedeeld, dat de Duitsche emigrant Lampersberger, die op 27 April bij het grensstation Eisenstein op Tsjechisch ge bied werd gearresteerd en naar Duitschland gebracht, gisteren is uitgeleverd aan de Tsjechische autoriteiten. AFRIKA. WEDEROM EEN GRENSINCIDENT IN OOST-AFRIKA In het grensgebied tusschen Italiaansch Somaliland en Abessinië heeft zich een nieuw incident voorgedaan. Volgens de Italiaansche lezing van het incident heeft een groep gewapende Abes- syniërs op 1 Juni in het gebied der Dan- kali een aanval gedaan op een inboorlin gen-voorpost, die was ingesteld ter be scherming der Italiaansche grens. Bij den aanval zijn 30 inboorlingen gedood, ter wijl ongeveer 2000 stuks vee als buit wer den weggedreven. De militaire autoriteiten in dit district hebben de noodige voor zorgsmaatregelen ter bescherming der grenzen genomen. Op denzelfden dag hebben bij Moestahil in Somaliland ongeveer 20 gewapende Abessyniërs getracht, de Italiaansche li nies te overschrijden. Nadat de Italiaan sche inboorlingent roepen hadden gewaar schuwd, openden de Abessyniërs het vuur, dat van Italiaansche zijde werd beantwoord De aanvallers hebben verliezen geleden. Steeds nieuwe troepen naar Oost-Afrika Uit Napels en Genua zijn gisteren twee groote stoomschepen naar Oost-Afrika in zee gestoken. Aan boord van den Rosario Sauro bevinden zich 1000 artilleristen, 70 onderofficieren en 54 officieren. Het uit Genua uitgeloopen stoomschip „Duchessa de Costa" heeft ongeveer 800 geschoolde arbeiders aan boord. CHINA. WAT WIL JAPAN IN NOORD-CHINA Onderhandelingen te Peking De moeilijkheden tusschen de Japansche troepen en de Chineesche autoriteiten in Noord-China vinden hun oorsprong in den toestand in de gedemilitariseerde zone; er bestaat n.l. onzekerheid of Japanners dan wel Chineezen het commando zullen voeren bij de onderwerping van de bandie ten en den strijd tegen den handel in verdoovende middelen in dit gebied. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft te genover de pers een verklaring afgelegd, waarin hij er o. a. op wees, dat de Japan sche regeer in g de volgende voorstellen heeft gedaan: 1. Het Chineesch-Japansch conflict in Noord-China zal worden bijgelegd door on derhandelingen tusschen de civiele autori teiten en de Japansche militaire autoritei ten, zonder dat rechtstreeks tusschen To kio en Nanking wordt onderhandeld. 2. De onderhandelingen moeten te Pe king gevoerd worden tusschen den chef der Japansche troepen, generaal Kawagati en den opperbevelhebber van het Chi neesche leger, generaal Tsjo. 3. Beide regeeringen erkennen voorloo- pig het wapenstilstandverdrag van Tang koe, waarbij de Chineesche regeering zich verplicht, de rechten der Japansche con cessie te Peking en Tientsin niet aan te tasten. Aan den Chineeschen ambassadeur te Tokio is medegedeeld, dat de onderhande lingen over de bijlegging van het geschil van Tokio en Nanking naar Peking zijn verplaatst. BUITENLANDSCHE BERICHTEN DE AARDBEVINGSRAMP IN BELOETSJISTAN. Een stroom van vluchtelingen. De spoorlijn QuettaSibi is in den nacht van Zondag op Maandag weder be schadigd door nieuwe aardschokken. De lijn kon weliswaar na zes uur hersteld worden, doch de lichte aardschokken, die voortdurend worden waargenomen, doen vreezen, dat de dienst op dit traject ten slotte toch gestaakt zal moeten worden, vooral met het oog op de vele bruggen, die op het traject voorkomen en welker herstel zeer tijdroovend zou zijn. De stroom van vluchtelingen door Sibi houdt nog altijd aan. Tot dusverre heb ben ongeveer 5000 vluchtelingen de stad gepasseerd. De stank in de treinen is ont zettend. daar ook gewonden, stervenden en dooden worden meegevoerd. In hun panschen schrik hebben de vluchtelingen hun verwanten liever onderweg laten ster ven dan dat zij één oogenblik langer had den moeten vertoeven op de plaats der verschrikking. Daar komt nog bij, dat de temperatuur in de schaduw nergens be neden 45 graden Celcius is, terwijl de spoorlijn door een volkomen schaduw- looze woestijn voert. Speciale aardbevingsafdeeling in het ministerie voor Indië. In het ministerie voor Indië is een spe ciale aardbevingsafdeeling ingericht voor de behandeling van de verzoeken om in lichtingen. De familiebëtrekkingen van gewonden worden op de hoogte gehouden van het laatste nieuws omtrent hun toe stand door ambtenaren van die afdeeling. De geruchten volgens welke Quetta opge blazen en verlaten zou worden zijn on juist. Het reddingswerk wordt voortgezet en zal niet worden stopgezet zoolang er nog hoop bestaat, dat zich levenden onder de puinen kunnen bevinden. DE VERNIELINGEN IN DE WESTELIJKE STATEN VAN AMERIKA. Het aantal dooden tengevolge van de overstroomingen en de tornado's in de Westelijke staten van Amerika is gestegen tot 185. In Nebraska alleen zijn reeds 140 menschen om het leven gekomen. In het zuid-westen van Kansas en in het noorden van Oklahoma heeft de Republi- keinsche Rivier in zijn geheele stroomge bied groote verwoestingen aangericht. Duizenden zijn dakloos geworden, terwijl de totale schade wordt geschat op 12 mil- lioen dollar. Over een afstand van 400 K.M. zijn alle bruggen weggeslagen. De situatie wordt ernstiger gemaakt door het opsteken van zandstormen. De nationale garde is gerequireerd om het vee in Missouri en in Mississippi te redden van het uit het noorden naderende water. Ook het federale leger zal hulp verleenen. DE „NORMANDIë" WINT DEN BLAUWEN WIMPEL. De aankomst te New York. Ofschoon voor het aankomen van de „Normandië" bij het lichtschip „Ambrose" werd gemeld, dat het schip er niet in was geslaagd den „blauwen wimpel" te beha len tengevolge van de slechte weersom standigheden, waardoor het schip genood zaakt zou zijn geweest een omweg van 100 zeemijlen te maken, alsmede een kleine averij, meldt thans Havas officieel, dat de oceaanstoomer van de Compagnie Gene rale Transatlantique er wel in is geslaagd den .blauwen wimpel" te behalen. De „Normandië" is gistermiddag te New York aangekomen, zoodat het schip de overtocht heeft volbracht in 4 dagen, 11 uur en 32 minuten. De gemiddelde snelheid tusschen Southampton en New York heeft 29,68 knoopen bedragen. De belangstelling in de haven was bui tengewoon groot. Toen het reuzenschip binnenvoer, loeiden de sirenen van sche pen en fabrieken, terwijl de passagiers van talrijke gepavoiseerde booten luide juich ten. Een eskader vliegtuigen cirkelde bo ven het schip. Mevrouw Lebrun, de echt- genoote van den Franschen president, die zich onder de 2170 passagiers van de „Nor mandië" bevond, werd verwelkomd door Amerikaansche hoogwaardigheidsbekle ders. Blauwe wimpels zijn duur. In een door den Engelschen minister van Handel, Runciman, op een vergade ring van de nieuwe Anchor Line Company te Glasgow gehouden rede, oefende deze felle critiek uit op het bouwen van reuze- schepen. „Blauwe Linten" aldus de mi nister, „zijn veel te kostbaar en er wordt te veel voor betaald. Men dient rekening te houden met de eischen der economie. Het bouwen van dergelijke reuzeschepen is een verspilling van kapitaal en kweekt werkloosheid. Wij hebben thans de „Queen Mary" en wij zullen nog een dergelijk schip krijgen, doch wij hadden geen „Queen Mary" noodig. De minister besloot zijn betoog met tot de vergadering de vraag te richten, waarom in plaats van de „Queen Mary" van thans niet drie mid delmatige schepen op stapel waren gezet, hetgeen meer arbeid bij den bouw zou hebben beteekend terwijl deze schepen meer dan vijftig maal zoo voordeelig in de vaart zijn. DE ONTVOERING VAN GEORGE WEYERHAÜSER. Een der daders gegrepen. In verband met de ontvoering van George Weyerhaüser is een zekere Volney Davis gearresteerd en onder sterke bewa king naar St. Paul overgebracht. De justi tie deelt mede, dat Davis lid is van de ben de van Alvin Karpis, „staatsvijand no. 1". Davis is medeplichtig aan de ontvoering van den bankier Bremer, alsmede aan die van George Weyerhaüser. De arrestatie vond Zaterdag te Chicago plaats door 20 agenten van de federale politie, na een levendig vuurgevecht. De politie zoekt inmiddels met alle haar ten dienste staande middelen naar de hoofddaders van de jongste ontvoering. NED. OOST-INDIE AUTO-ONGELUK VAN PATER BIJLHORST. Aneta seint uit Malang: Pater Bijlhorst is Zondagmiddag met zijn auto geslipt; hij heeft eenige ribben gebroken. Z.Eerw. is opgenomen in het R. K. Ziekenhuis te Malang, doch zijn toestand is zonder ge vaar. GROOTE BRAND TE SIBOLGA. Vijftien winkelhuizen een prooi der vlammen. Aneta seint uit Padang Sidempoean: Gisternacht zijn te Sibolga 15 winkelpan den afgebrand. De schade bedraagt 20.000 gulden. De oorzaak van den brand is onbekend, doch vijf personen zijn in verband hier mede aangehouden. KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W 3AGBLA0 ADVERTEEREN Urr DE OMGEVING HILLEGOM. Filmvertooning. In de groote zaal van Hotel „Flora" werd Zondagavond voor de leden van de H. Faimilie en hunne dames de film vertoond van de Rome-reis, welke verleden jaar door de leden van de H. Fa milie van Nederland, bij gelegenheid van het Heilig jaar, is gemaakt. De weleerw. heer Kapelaan W. van Benten Verheugde er zich over, dat de groote zaal tot in de uiterste hoeken gevuld -was met Familie leden en dames, wel een bewijs aldus spr. dat alle leden belang stellen in de groote reis hunner mede-congreganisten. Vervolgens werd door den Zeereerw. Pa ter Govers, algemeen Directeur der H. Fa milie in Nederland, de 'bedoelde film op zeer duidelijke en leerzame wijze toegelicht en de zeer talrijke aanwezigen volgden hierbij met ademlooze stilte. Aan het einde van dezen mooien leer rijken avond dankte Kapelaan van Benten voor al het schoons wat aan hem en zijn leden geboden was. Spr. was er van over tuig dat zijn mannen en ook die van St. Joseph hun dankbaarheid zullen blijven toonen, niet alleen door hun trouw lid maatschap, maar ook door een propagandis tisch woord, dat zij steeds voor den groei en bloei van deze godsdienstige vereeni- ging zullen benutten. Flink. Zondagmiddag geraakte het 21/2-jarige dochtertje van de wed. Berk spelenderwijze in de breede spoorsloot aan den Parallelweg. Het kind dreef naar het midden. De 15-jarige Wout Kolk, die reeds zijn zwemdiploma heeft, sprong gekleed te water en mocht het geluk hebben, de kleine drenkelinge te redden. Flink zoo! KATWIJK. Precariorechten. Door B. en W. is af gekondigd de op dd. 6 Maart 1.1. vastge stelde en op 2 Mei 1.1. Koninklijk goedge keurde verordening tot heffing van pre cariorechten. Onder precariorechten wordt verstaan het betalen van vergoeding voor het genot of gebruik van openbare gemeen tegrond of water of bezittingen of voor door of vanwege de gemeente verstrekte diens ten. KATWIJK AAN DEN RUN. Wit-Gele Kruis. De afdeeling Katwijk aan den Rijn van het Wit-Gele Kruis hield gisteravond haar jaarvergadering tevens feestv er gaderin g. De vereeniging vierde n.l. het 10-jarig bestaan en het bestuur had zich beijverd om dit feestelijk te gedenken. Des mor gens werd de dag ingezet met een gezon gen H. Mis van dankzegging opgedragen door den zeereerw. heer Pastoor H. J. Maas te Vlaardingen, die voor deze gelegenheid was overgekomen en ook de vereeniging met zijn bezoek in de vergadering vereerde. Allereerst werden de huishoudelijke pun ten afgewikkeld. De voorzifcer, de heer C. Braun, opende met gebed en sprak een woord van dank allereerst aan Pastoor Maas, onder wiens Pastoraat het Wit-Gele Kruis was opgericht; vervolgens aan den Geestelijk Adviseur Pastoor Buys en ver ders aan de leden die in groote getale wa ren opgekomen ter vergadering en hier door belangstelling toonden voor deze mooie charitatieve vereeniging. De voorzitter deelde dan mede dat be richt van verhindering was ingekomen van Dr. Hueting en van Dr. de Ruijter Zijlker. Van Pastoor Schiphorst, d'ie verpleegd wordt, zooals bekend, in het St. Jozefzie kenhuis te Venlo, was een uitvoerig felici tatie-telegram ingekomen dat werd voorge lezen. (Daverend applaus). Besloten werd een telegram van dank te zenden aan Pas toor Schiphorst met de beste wenschcn voor zijn spoedig herstel. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. v. d. Marei, getuigde van een op gewekt vereenigingsleven en in dit jaar verslag werd een extra woord van dank en hoogachting gericht aan de Eerw. Moeder Overste van „Huize Callao" en aan de Eerw. Zuster Marie Jose die voor de wijk verpleging zorgt. Het financieel verslag gaf een klein batig saldo aan. De controlecommissie, bestaan de uit de heeren J. v. d. Nouweland en M. J. Alkemade, brachten een alleszins gunstig rapport uit en de penningmeester mocht den dank der vergadering inoogsten. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer C. v. d. Marei, werd bij acclamatie herkozen en nam in dank voor het in hem gestelde vértrouwen de benoeming aan. De rondvraag gaf niet veel belangrijks. De hierna te houden feestvergadering werd ingezet met eenige hartelijke woor den van dankbaarheid gesproken door Pas toor Buys die ten slotte eindigde met de beste wenschen voor het Wit-Gele Kruis. Vervolgens verkreeg Pastoor Maas het woord die in zijn toespraak terugging tot de dagen van oprichting en herinnerde aan de moielij'kheden bij het oprichten van een nieuwe vereeniging, doch er tevens op wees hoe dankbaar men alsnog moest zijn, na tien jaar heilzaam werken, dat toen tot op richten is besloten. Ook Z.Eerw. hoopte dat het bestuur op den ingeslagen weg moge voortgaan, de parochianen nog in lengte van dagen de hulp der religieuze verpleeg ster moge hebben en de vereeniging in groei en bloei moge toenemen. De vergadering kreeg vervolgens een meer en meer feestelijk karakter. Het Kat- wijks kwartet zette in met „De vroolijke stamgasten" en een zij leven lang. Door het gemengd koor werd gezongen „Bij het 10- jarig bestaan van het Wit-Gele Kruis" en „Feestlied bij het tweede lustrum" voor 4- stemmig gemengd koor. De heer W. Cas- pens gaf zeer verdienstelijk een comische voordracht en verders werd de avond vol- gemaakt met verschillende tractaties en verrassingen. Voor belangstellende zij ver meld dat de bezitter van no. 77 in het be zit komt van een prachtige sprei. Tenslotte sprak Pastoor Buys een slot woord. Z.Eerw. braaht dank aan allen die dezen avond in elkaar hadden gezet, dank aan Mej. Grimbergen voor het beschik baar stellen, van een der verrassingen, het koor en het'kwartet voor het gebodene, de heer L. v. d. Valk voor het aanvullen der pauzen (met pianomuziek en de begeleiding van den zang, auteur en componist der feestnummers, en de jongedames voor zeer gewaardeerde hul© op dezen avond en daar voor. Het was een waardige viering van bet tweede lustrum, een mooie en propagandis tische avond voor het Wrt-Gele Kruis en een praehtgelegenheid om de parochianen gelegenheid te geven hun groote dankbaar heid te uiten voor het wertk van Zuster Ma rie José. LföSE. Bollenveiling. Gisteravond had In de groote zaal van de Ned. R. K. Volksbond de traditioneele groote Kerke-veiling plaats ten bate van de kerk en armen, St. Elisabeths- en St. Vincentiusver. van de St. Agatha-Parochie. De Directie bestond uit de heeren P. Warmerdam Cz., J. Berbee Gz. en H. J. v. d. Berk. Onder de aanwezigen merkten we op den zeereerw. heer Pastoor en het R. K. Kerk- en Armbestuur. Na een inleidend woord door den heer P. Warmerdam Cz., waarin de volle mede werking met de welbekende offervaardig heid gevraagd werd, werd begonnen met het veilen der bloembollen. De uitslag was als volgt: Totaal 2493.R. K. Kerk 827.—; R. K. Armen 895.50; St. Elisa beths- en Vincentiusver. 770.50. Aan het einde werd dank gebracht voor het welslagen van deze veiling. In het bij zonder werd dank gebracht aan Notaris A. v. Pelt en N. en Chr. v. d. Eist, die hunne medewerking geheel belangloos in dienst van deze veiling hadden gesteld. NOORDWTJKERHOUT. Personalia. Tot tijdelijk veldwachter te Warmond is benoemd de heer E. C. Hulse- bosch alhier, volontair bij de gemeente politie. De werkloosheid. De werkloosheid neemt nog steeds niet af, tihans staan 252 personen als zijnde geheel werkloos inge schreven bij het agentschap der arbeids bemiddeling tegen 231 op het zelfde tijdstip in het vorige jaar. SASSENHEIM. Van 'n fiets, die gestolen zou zijn, maar niet gestolen was. Een juffrouw deed bij de politie aangifte dat haar rijwiel gestolen was. Direct werd de politie in de omliggen de plaatsen gewaarschuwd, die den even tueel en dader ging opwachten. Intusschen werd nagegaan, waar de dame alzoo ge weest was en toen bleek, dat zij ook ten postkantore was geweest; voor het kan toor stond een damesfiets terwijl er nie mand was. Het bleek de ontvreemde fiets te zijn, zoodat de omliggende plaatsen we derom van een en ander werden in ken nis gesteld. TER AAR De sportdag. Stekende zon, drukken de temperatuur, dreigende regenwolken, zoo waren de weersomstandigheden voor den aanvang van onzen sportmiddag, en velen dachten dan ook aan een dreigend fiasco. Doch neen, de groote onheilspel lende wolken dreven weg en het werd een prachtmiddag. Kort na den middag trokken vele kinde ren naar het sportterrein om een rustig en veilig plaatsje te zoeken. Toen circa half twee „Arti" zich opstelde om met de ath- leten een tocht door Langeraar te maken, zag men ook grooteren aankomen, kortom heel de parochie leefde mee met dit sport gebeuren. Als de stoet gearriveerd is op het terrein, alwaar zich ruim 700 personen hebben verzameld, wordt met spanning ge wacht op de eerste demonstraties „De Ba taven" uit Leiden gaven nu verschillende mooie staaltjes van athletiek, o.m. hard- loopen, discuswerpen, kogelstooten, hoog springen, speerwerpen te zien. Hierna kre gen we een voetbalwedstrijd te zien, n.l. Adolf Kouping tegen Steeds Hooger, onder leiding van H. Sassen. Voor de rust was het een mooie spannende kamp met gelijke sterkte, doch na de hervatting bleef het spelpeil van Kolping stukken beneden de eerste helft, waarvan Steeds Hooger pro fiteerde en welverdiend won met 42. Na afloop van de wedstrijden werden den medewerkenden eenige ververschingen aangeboden in het R.K. Ver. gebouw, en met een toepasselijk woord van den vice- praeses die allereerst de Bataven harte lijk dankte voor hun steun de prijzen uitgereikt, behaald bij de onderlinge kam pen. Geboren: Elisabeth Maria, d. v. H. G. KeyzerVork. Anthonia Alida, d. v. G. J. SessinkBoxce. Petrus Cornells, z. v. G. Ottov. Moorsel. Huibertus Jacobus, z. v. J. M. WintersVeenhof. Gehuwd: A. de Ruyter, 26 jaar en J. A. Dijkhuizen. Overleden: C. Vuyk, 70 jaar. Gevestigd: C. J. Verlaan, van Megen; W. Pieterse, van Leimuiden; H. A. M. Koe- leonan, van Amsterdam; P. C. v. d. Hoorn, van Voorschoten. Vertrokken: J. J. Lok, Apeldoorn. W. H. M. Wolvers, Uilhoorn. G. W. M. Sessink, Uithoorn. H. Schwarts, Hilver sum. B. H. Meeuwis, Nieuwer-Amstel.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11