mAAJTOAG 3 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 BINNENLAND Uit het Bloembollen bedrijf MOET DE SANEERING VERDWIJNEN? De meeningen zijn verdeeld Het slechts gedeeltelijk uitbetalen der geleverde overschotten aan de bloembol lenkweekers door de regeering, heeft ont stemming in het bloembollenvak gewekt. Men wil een uitspraak uitlokken, om de geheele saneering te doen beëindigen. Op verzoek van een achttal afdeelingen der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur waaronder de grootste afdeeling, Hillegom heeft het bestuur thans een buitenge wone vergadering uitgeschreven, die ge houden zal worden op Maandag 24 Juni a s. in het Krelagehuis te Haarlem. Op deze vergadering zal de saneering bespro ken worden. Het hoofdbestuur aldus de beschrij vingsbrief van deze vergadering heeft reeds op 26 April het voornemen tot het houden van een algemeene vergadering na afloop van het handelsseizoen in uitzicht gesteld ten einde de vereeniging in de ge legenheid te stellen zich uit te spreken over de al of niet voortzetting der sanee- ringsmaatregelen. Eenige afdeelingen achten echter dat tijdstip te laat en achten het gewenscht dat die uitspraak zoo spoedig mogelijk zal worden gedaan. Een meerderheid. De meerderheid van het hoofdbestuur deelt deze opvatting niet en vreest voor nadeelige gevolgen voor het verloop van den handel met het buitenland, wanneer thans reeds een eventueel besluit der ver eeniging, waarbij op opheffing der sanee- ringsmaatregelen zou worden aangedron gen, in het buitenland bekend werd. Het is toch reeds zeer moeilijk de prijzen te handhaven en gevreesd wordt, dat deze geheel zullen instorten, indien thans reeds de vermoedelijk aanstaande opheffing der maatregelen te verwachten is. Bovendien is hiervan een terugslag te verwachten van het buitenland in den vorm van invoer- belemmeringen. Naar de meening van de meerderheid moet daarom met het uitlokken van een uitspraak der algemeene vergadering ge wacht worden tot het einde van het han delsseizoen, wanneer men bovendien veel beter de toestand kan beoordeelen, dan thans. Hiertegen bestaat geen enkel be zwaar, daar de Regeering toch niet vóór het eind van het jaar 1935, en vermoede lijk nog later, tot vaststelling van een plan voor het plant jaar 1935'36 zal overgaan. Ten overvloede zal het hoofdbestuur zich tot den minister van Economische Zaken, den Regeeringscommissaris en het Bestuur der Sierteeltcentrale wenden met het ver zoek geen besluiten inzake de voortzetting der saneering na het plantjaar 1934'35 te willen nemen alvorens de wenschen der algemeene vergaderin daarover aan hen, zijn medegedeeld, ingeval deze algemeene vergadering volgens de hieronder vermel de vraag te kennen geeft, dat zij het tijd stip, om een uitspraak over de saneering te doen, nog niet gekomen acht. En een minderheid. De minderheid van het hoofdbestuur deelt de vrees voor nadeelige gevolgen voor de buitenlandsche handel niet. Zij is van meening, dat het vooruitzicht, dat de saneering zal verdwijnen een voordeel zal zijn voor de afzet en het overschot, en daardoor dus de in 1936 te betalen roehef fing zal verkleinen. Ook zal naar het oor deel der minderheid, de verplaatsing der culturen naar het buitenland daardoor tot staan komen, daar hiervoor geen plannen zullen worden gemaakt; wanneer in de zomer reeds bekend is, dat het vak geen voortzetting der saneeringsmaatregelen wenscht. Evenals in het hoofdbestuur de meenin gen over de wenschelijkheid van een zoo spoedig mogelijke beslissing verdeeld zijn, is dit ook in de vereeniging te verwachten. Van slechts acht afdeelingen, die de verga dering aanvroegen, is op het oogenblik bekend, dat zij vóór een onmiddellijke be handeling van het vraagstuk zijn. Het hoofdbestuur acht het in meerder heid niet meer dan billijk tegenover de overige afdeelingen, dat de vergadering, alvorens het onderwerp zelve te behande len, zich uitspreekt of zij reeds nu een uit spraak over de saneering wil doen, dan wel er ode voorkeur aan geeft dat na af loop van het handelsseizoen, in Septem ber a.s. te doen. Derhalve wordt eerst aan de orde ge steld de volgende vraag: „Wenscht de algemeene vergadering 24 Juni haar meening uit te spreken over de wenschelijkheid van het al dan niet voortzetten der saneeringsmaatregelen na afloop van het plantjaar 1934'35?" Indien deze vraag ontkennend wordt be antwoord, moet de verdere behandeling der agenda uiteraard vervallen. Wordt zij toestemmend beantwoord, dan volgt de behandeling van de volgende mo tie, ingediend door de afdeeling Hillegom, die de vergadering de gelegenheid biedt om een uitspraak over de saneering te doen. De ingediende motie-Hillegom luidt: „Gehodrd de besprekingen inzake sa neering van het bloembollenbedrijf, gelet op de uit de saneering voortvloeiende ondragelijke lasten, alsmede op de scha delijke en ongewenschte gevolgen voor het bloembollenvak verbonden aan voortzet ting der door de regeering getroffen maat regelen, spreekt zich uit tegen verdere overheids bemoeiing en noodigt het hoofdbestuurder Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur dringend uit, onverwijld stappen te willen doen om de saneeringsmaatrege len na afloop van het seizoen (derhalve op 1 December 1935) te doen eindigen". In de toelichting tot deze motie wijst de afdeeling Hillegom op de voor het ge heele bloembollenvak funeste gevolgen der saneeringsmaatregelen t.a.v. het mo nopolie der Nederlandsche bloembollen teelt, aangezien bedoelde maatregelen de overplaatsing der cultuur naar het bui tenland ten zeerste in.de hand werken en een welkome stimulans vormen voor een onmiddellijke groote uitbreiding van de zich daar reeds bevindende kweekerijen. PROF. AALBERSE NAAR GENEVE Prof. mr. P. J. M. Aalberse, eerste ge delegeerde van ons land naar de Inter nationale Arbeidsconferentie te Genève, is Zaterdag daarheen vertrokken. MINISTERS VACATURE Zal minister Slotemaker de Bruine aan Onderwijs blijven? Naar de „Standaard" verneemt, is een benoeming van een Minister van Onder wijs, K. en W. en een vervulling van de vacture, ontstaan door de ontslagname van Mr. H. P. Marchant, gedurende de eerste weken nog niet te verwachten. Niettemin moet het niet onmogelijk wor den geacht, dat de tegenwoordige minister van Onderwijs ad interim, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine blijvend deze plaats zal bezetten, en dus Sociale Zaken met On derwijs gaat verwisselen. HET BEZUINIGINGSONTWERP Het Chr. Nat. Vakverbond heeft met vele genoodigden een algemeene bestuurs vergadering gehouden ter bespreking van het bezuinigingsontwerp der regeering. Ter inleiding van de discussies hield de heer Stapelkamp een beschouwing over het 'wetsontwerp. Als slot van de daarna ge voerde besprekingen werd een resolutie aangenomen waarin verschillende zeer ernstige bezwaren tegen de plannen der regeering worden geuit. In de groote zaal van het N.V.V.-Huis te Utrecht hebben het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen en de S.D.A.P. Za terdag een druk bezocht demonstratief con gres gehouden tegen de nieuwe bezuini gingsplannen der regeering. BEDRUFSRAAD VOOR DE SIGAREN- INDUSTRIE. De Bedrijfsraad voor de Sigarenindustrie hield dezer dagen een vergadering te Am sterdam. Onder het oog werd gezien de toestand, ontstaan door het bekende pers communiqué van de Regeering inzake me chanisatie. Besloten werd het Comité van Actie te verzoeken omtrent de aan de Re geering te geven adviezen zich met den Be drijfsraad te verstaan, opdat de noodzake lijke eenheid van opvatting en van doel stelling behouden blijve. Overwogen werd het plan voor een regel matig te houden loonenenquête, waarover een volgende vergadering zal beslissen. Met waardeering werd kennisgenomen van het feit, dat de regeering in de uittre ding van een der werkgevers-organisaties geen aanleiding heeft gevonden om den Be drijfsraad op te heffen en het vertrouwen werd uitgesproken dat de Regeering van dit door haar ingenomen standpunt ook duidelijk blijk zal geven door bij het nemen van beslissingen de adviezen van den Be drijfsraad in te winnen. JUBILEERENDE RIDDERS DER M. W. O. GEHULDIGD. Tien oud-militairen beneden den rang van officier van het Koninklijk Neder landsch Indisch leger, wien destijds voor de door hen in onzen Indischen Archipel verrichte wapenfeiten het ridderkruis der Militaire Willemsorde was verleend, zijn gistermiddag vanwege de stichting „Fonds Ridderdagen" op plechtige wijze gehul digd. Het waren de heeren L. A. Zwaan, J. van der Meer en J. H. Teutelink, wien resp. 50, 40 en 25 jaar geleden deze hooge onderscheiding was ten deel gevallen voor hun dapper gedrag gedurende de pacificatie van Atjeh; alsmede de heeren C. Verstraa- ten, J. Wassington, F. Raes, B. van Fa^is- sen, J. A. Schrader, C. Bos en G. H. Door- schodt, wien allen veertig jaar geleden de orde was toegekend voor him helfhaf- tig optreden gedurende de Lombok-expe ditie. Na met hun gastheeren een eenvoudige koffietafel te hebben gebruikt, verzamel den de ridders zich met hun familieleden en de overige belangstellenden te twee uur in de Koningszaal van Artis, waar de huldiging geschiedde. Aan de jubilarissen waren uiteraard de eere-plaatsen in het front van het gezelschap toegewezen; op het appèl ontbrak alleen de heer Raes, die door een voetverstuiking verhinderd was, aanwezig te zijn. Het was de voorzitter van den Raad van Beheer der Stichting „Fonds Ridderdagen" de heer M. C. Koning, die de bijeenkomst opende. Spr. deed mededeeling van het feit, dat luitenant-generaal Swart, de eenige nog in leven zijnde commandeur in de Militaire Willemsorde, wiens hartelijke en groote belangstelling bij de ridderhul digingen altijd zoo op prijs wordt gesteld, door ziekte thans niet aanwezig kon zijn. Onder applaus werd besloten hem telegra fisch een spoedig herstel te wenschen. Er werden vervolgens verscheidene toe spraken gehouden. Na deze plechtigheid bleef men gerui- men tijd in gezellig samenzijn bijeen. IR. DAMME GEHULDIGD Zaterdagmorgen is ir. Damme ki het gebouw voor K. en W. te Den Haag ge huldigd, nu hij tien jaar directeur-gene raal der P. T. en T. is. Het gebouw was bijna geheel bezet met postambtenaren van alle rangen van en uit alle streken des lands. Er waren 23 sprekers, onder wie minis ter De Wilde, die heeft medegedeeld, dat H.M. de Koningin ir. Damme heeft be noemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. EEN GEMEENTE IN PLAATS VAN VIJF Samenvoeging In Overijsel Gedep. Staten van Overijssel hebben aan de gemeentebesturen van Grafhorst, IJs- selmuiden, Wilsum, Kamperveen en Zalk mi Veecaten medegedeeld, dat het in het voornemen van hun college ligt, te bevor deren, dat deze vijf gemeenten tot één worden vereenigd. Vóór Gedep. Staten van Overijssel deze beslissing namen, is met de daarvoor in aanmerking komende gemeentebesturen overleg gepleegd en de raden van alle vijf gemeenten hebben zich voor samenvoeging verklaard. Ged. Staten hebben aan de vijf gemeenten verzocht, vóór 15 Juli as., haar definitieve beslissing te nemen, zoodat de z.g. dubbele ge meenteraden voor dien tijd in vergadering moeten zijn bijeengekomen. „Hbld." S.D.A.P. EN LANDSVERDEDIGING J. de Jager betoogt in de „Sociaal-Demo craat" dat een behoorlijke Nederlandsche weermacht een vredesfactor kan zijn. Hij dringt er op aan, dat de S.D.A.P. haar hou ding tegenover de weermacht eens gron dig zal bezien, zoo noodig herzien, en niet langer zal doen „alsof haar neus bloedt". Hij wijst daarbij o.a. op de volgende om standigheid: „Ons land, dat nog geen honderd jaar geleden een van de best verdedigbare lan den was, is door de ontwikkeling der vlieg techniek geworden tot een der slechtst ver dedigbare, en der meest kwetsbare, een der meest weerlooze". OUD-MINISTER COHEN STUART OVERLEDEN. Gistermiddag is te 's Gravenhage plot seling overleden in den ouderdom van 78 jaar de heer W. J. Cohen Stuart, oud-zee officier en oud-minister van Marine. De heer Cohen Stuart begaf zich om streeks vijf uur per tram naar de woning van zijn zoon, toen hij door een hartverlam ming getroffen werd en in de tram over leed. De heer Cohen Stuart trad als jong adel borst in dienst der marine, werd zeeoffi cier en doorliep de verschillende rangen in den zeedienst. In 1904 bereikte hij den rang van Kapitein ter Zee. Het volgend jaar ech ter, moest hij den actieven zeedienst vaar wel zeggen, omdat hem verzocht was zit ting te nemen in het kabinet-De Meester, dat in 1905 aan de regeering kwam. Hij trad in het ministerie op als minister van Marine en diende het land in die hoedanig heid van 19051907. Zijn aftreden in dat jaar hield verband met een marinierskwes tie, welke toen in de Kamer aanhangig was gemaakt. Na zijn aftreden als minister trad hij dadelijk weer in den zeedienst en werd als Kapitein ter Zee belast met het commando van H. M.'s „Friesland". Hij maakte daarmede een tocht naar West-Indië en maakte ook deel uit van het eskader, dat in dien tijd naar Venezuela gezonden was, ter bescherming van onze belangen. Na deze tocht maakte hij nog verschillende studiereizen met de „Fries land" en verliet den zeedienst in 1909. In latere jaren wijdde hij zich in hoofdzaak aan maatschappelijk werk en was een be kende persoonlijkheid in de kringen van tal van vereenigingen als het „Zeemans fonds", het „T.I.B.O.", de Burgerwacht en de Padvindersbeweging. De thans ontslapene was ridder in den Nederlandschen Leeuw en ridder in de Oranje Nassau Orde. De nieuwe burgemeester van Schiedam Zaterdagmiddag is in een buitengewone raadszitting de heer mr. dr. F. L. J. van Haaren, oud-procureur-generaal bij het Hof van Justitie te Paramaribo, geïnstal leerd tot burgemeester van van Schiedam. Bij deze officieele plechtigheid waren aan wezig behalve het gemeentebestuur, mevr. van Haaren met het geheele burgemees tersgezin, de heer en mevrouw mr. E. Bol- siusvan Haaren uit Leiden, de heer en mevr. W. Bijvoetvan Haaren uit Tilburg mr. A. J. A. A. baron van Heemstra uit Oosterbeek (oud-gouverneur van Surina me), de heer en mevr. dr. A. A. L. Rut gersIdenburg uit 's Gravenhage (oud- gouverneur van Suriname), de heer en mevr. J. L. Nijsingh uit 's Gravenhage, (oud-procureur-generaal uit Suriname), de heer en mevr. ir. I. R. J. de Greve uit Apeldoorn, de heer en mevr. P. J. Moe- ton uit Voorburg, mr. H. J. Knottenbelt uit 's Gravenhage, mr. F. G. Schalkwijk uit Rotterdam, mevr. J. SickengaMeijeringh, de heer P. de Bruin, lid van Ged. Staten, de heer G. J. P. van Ede uit Buitenveldert (oud-ambtenaar uit Suriname), verder de hoofden van dienst en enkele burgemees ters van omliggende gemeenten. „Msbd." Woningen met lage huren te Amsterdam De regeering heeft besloten, haar mede werking te verleenen voor den bouw van rond 720 woningen te Amsterdam, welke voor ƒ4.255.30 per week zullen kunnen worden verhuurd en uitsluitend betrok ken moeten worden door arbeeiders met lage loonen. Het ontslagen personeel bij de Kon. HoïL Lloyd. In verband met de moeilijkheden bij den Koninklijken Hollandschen Lloyd en het daaruit voortgevloeide ontslag van het o ver groote gedeelte van het vaste walper- soneel, heeft er Vrijdagmiddag 31 Mei een vergadering van het ontslagen kantoorper soneel in een van de zaken van het Lloyd Hotel plaats gevonden. Na zeer levendige discussies werd met algemeene stemmen besloten om door mid del van een gekozen oommissie een ander- houd bij de directie aan te vragen met de opdracht om als haar standpunt te kennen te geven, dat dit ontslag onder de termijn van slechts een maand voor het kantoor personeel en van een week voor de week- gelders, zelfs na een dienstverband van 25, 30 jaar en meer, onder geen voorwaarde kan worden aanvaard nu er geenerlei uit keer ing aan het personeel in uitzicht wordt gesteld. De commissie verdedigde bij de directie eenige door de vergadering geformuleerde eischen, welke erop neerkomen, dat bij in williging daarvan, althans de naaste toe komst minder dreigend zal zijn. Zaterdag morgen vervoegde zich een kleine delegatie bij de Directie en Bewindvoerders om nog maals met klem en kracht van argumen ten aan te dringen op een voor de ontsla genen bevredigende regeling. In de 's mid dags daarop gehouden bijeenkomst van kantoor- en walpersoneel werd verslag uit gebracht van beide besprekingen en werd besloten de Commissie opdracht te geven in overleg te treden met de intusschen ge vormde centrale commissie uit de Vakver eenigingen tot beraad over de verder te voeren actie. Het conflict bij van Gend en Loos. In het gebouw van K. en W. te Utrecht was gistermiddag een vergadering belegd voor het personeel der N.V. Expeditie onderneming Van Gend en Loos, uitge schreven door den Centralen Bonk van Transportarbeiders en den Ned er landschen R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius". De onderhandelingen met de directie over de voorstellen tot loonsverla ging zijn vastgeloopen. Er zal nu bespro ken moeten worden wat thans gebeuren moet. De vergadering sprak haar vertrouwen in het door de beide hoofdbesturen ge voerde beleid uit en besloot de hoofdbe sturen te machtigen met de daartoe ge- eigende middelen een bevredigende oplos sing te bevorderen, dringt er bij de Di rectie van Van Gend en Loos op aan hier aan haar medewerking te verleenen. LETTEREN EN KUNST Opening van de tentoonstelling van Anton van Welie. Zaterdagmidag is in de Kunstzaal Buff a te Amsterdam een tentoonstelling geopend van portretten van bekende personen ge- conterfeit door Anton van Welie. Tijdens de bezichtiging van deze werken troffen we o.a. aan Mevr. Barones d'Ar- nauld de Vitrolles, de vrouw van den Franschen gezant, de gezanten van Portu gal, Argentinië en Japan. De laatste met echtgenoote, baron van Geen, oud-secre taris der Koningin, de heer en mevr. Dr. Willem Mengelberg, dr. Rudolf Mengel berg, prof. dr. Guarnieri en echtgenoote, de heer Bottenheim en den heer Edwin von Rath. Tentoonstelling „De functioneele stad". In het Stedelijk Museum te Amsterdam is Zaterdagmiddag de stedebouwkimdige tentoonstelling „De functioneele Stad" in gericht door de architectengroep De 8, in tegenwoordigheid van vele belangstellen den ,door den Minister van Sociale Zaken, Z.Exc. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne geopend. WILT U IETS WETEN? Vraag: Is het waar dat Piet Moeskops een wielerbaan aan het bouwen is in den Haag of in de omstreken van den Haag. Zoudt u mij ook de plaats kunnen aandui den? Antwoord: Hiervan is ons niets be kend. Vraag: Hoe kan men een witte vilten hoed crême-kleurig maken? Antwoord: Verf de hoed in de ge- wenschte kleur. Volg nauwkeurig de ge bruiksaanwijzing vermeld bij de diverse verfsoorten. Een goed resultaat kan men van verfwerk moeilijk garandeeren. Wanneer leer je toch eens je hand voor je mond te houden als je gaapt. Och moeder ik gaap expres. Mogen de menschen dan nooit eens m'n nieuwe platina tanden xien? (Dublin Opinion) SPORT ZEILEN 12 VOETSJOLLEN-WEDSTRIJD BELGIë—NEDERLAND. Nederland wint den beker. Gisteren weid te Brussel een landerawed- strijd BelgiëNederland gehouden in 12 voetsjollen. De Belgische zeilsportliefhéb- ber, de heer de Buysse, heeft, zooals ge méld, een wisselbeker uitgeloofd voor een jaarlijkschen wedstrijd. Elk land is ver tegenwoordigd door drie jollenzeilers. Nederland won met 46 punten tegen Bel gië 42 punten. De afzonderlijke resultaten waren: 1. D. Kagcheüand (Rotterdam) 18 punten. 2. J. N. Karreman (Rotterdam) 17 pni. 3. De Neeve (België) 15 pnt. 4. Van den Abelle (België) 15 pnt. 5. Huybrechts (België) 12 pnt. 6. B. Maas (Loosdrecht) 11 pnt. WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. Gelijktijdig met de officieele opening van het zwembad met paviljoen te Oude-Wete ring heeft de zeilvereeniging „Braassemer- meer" het seizoen geopend met tweedaag- sche zeilwedstrijden. Deze wedstrijden droe gen een eenigszins bijzonder karakter door de medewerking van de eveneens op het gebied van Alkemade gevestigde water- sportvereeniging „De Leede". Deze ver eeniging was namelijk onder leiding van haar voorzitter, den heer Sieverts, met èen tiental schepen vertegenwoordigd. Zaterdagmiddag te half vijf vond de eerste start plaats. Ex werd dien dag we gens de geringe windsterkte één baanronde gezeild. Overigens was het koude weer, dat na de onweders van de vorige week weer was ingetreden, nog juist bijtijds omgesla gen, zoodat we volop van den fleurigen aanblik, welke het meer bij dergelijke ge legenheden immer biedt, konden genieten. De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt: Zaterdagmiddag. Regenbogen: 1. Bree- horn, stuurman Verschoor; 2. Nimf stuurm. Brand; 3. Vikker, stuurm. Priester. Pampuskl.: 1. Komeet, stuurm. Jonker; 2. No. 10, stuurm. Reitsma. Wilbautkruisers: 1. G. v. Wijk; 2. L. Wijk. Gem. klasse: 1. Zuideveld; 2. D. Mulder. Zondag. Regenbogen,: 1. Nimf, stuurm. M. G. Brand; 2. Holland n, stuurm. J. Steinen. Gem. klasse: 1. Coppelstock, stuurm. D. Sieverts; 2. De Flijer, stuurm. v. d. Burg. Wibautkr.: 1. G. v. Wijk'. 12 M. kl.: 1. Simonis. Na afloop van de wedstrijden had de prijsuit red king plaats door den voorzitter, den heer J -N. v. d. Meer. Deze bracht dank aan al degenen, die aan de wedstrijden héb ben deelgenomen. Meer in het bijzonder richtte hij zich tot den voorzitter van )rDe Leede", den heer D. Sieverts, die met zijn vloot voor deze dagen het Vennemeer voor de Braassemer heeft verwisseld, waardoor het aspect dezer wedstrijden niet weinig is verhoogd. Spr. hoopte op dezelfde aange name samenwerking in de toekomst. Hiermede behoorde dit zeilfestijn weer tot de geschiedenis. ROEIEN DE HÖLLANDLV-WEDSTRIJDEN. - De inschrijvingen. 1. 4-riems (lichte ploegen)': Argo, Njord. 2. 2-riems (overn. beg.): Nereus, Amstel, Njord. 3. 2-riefs (Jun. A): Argo, Triton, Spaarne, Laga. 4. 4-riems (Jun. B): Argo, Triton. 5. Sciff (Overn. beg.): Njord. 6. Sciff (Jun. B): Hoop. 7. 4-riems (Overn. beg.): Argo, Triton, Nereus, Laak, Leijthe, Amstel, Njord. 8. 8-riems (Jun. A): Laga, Willem III, Ne reus, Amstel. 9. Sciff (Jun. A): Spaarne, Poseidon, Leijthe, Amstel, Njord. 10. 2-riems (Sen.): 11. 4-riems (Jun. A): Amstel, Laga, Njord. 12. 2-riems (Jun. B): Nereus, Willem m, Njord. 13. 4-rdems (Sen.): Hoop. 14. 8-riems (Jun. B): Triton, Maas, Laga, Njord. 15. Sciff (Sen.): Hoop, Maas, Willem IEL 16. 8-riems (Sen.): Triton, Nereus, Laga, Njord. 17. 2-rimes (z. stuurman): 18. 4-riems (z. stuurman): Laga, Njord. 19. Double sculling. 20. Sciff (lichte roeiers): 21. 8-riems (dames): Nereus, Hoop, Arsa, Vliet. 22. 4-riems (dames): Laak, Hunze. 23. Double sculling (dames): Maas. 24. Sciff (dames): Maas. 25. Stijlroeien 4-riems (dames sen.): Spaar ne, Hunze, Willem III. 26. Stijlroeien Sciff (dames sen.): Hoop, Arsa. 27. Stijlroeien 4-riems overn. (dames Jun.): Nereus, Kon. Dordr. R. Z.V„ Spaar ne, Leijthe, Vliet, Amstel. 28. Stij'lroeien Sciff overn. (dames Jun.): Spaarne, Willem III. Voor de nummers 5, 6, 13, 23 en 24, waar in slechts één inschrijving is ontvangen, bestaat alsnog tot de loting gelegenheid tot inschrijving volgens par. 10 al. 5 van het Reglement voor Roei wedstrijden. Indien ingeschreven ploegen om een of andere reden van deelneming afzien, wordt dringend verzocht,-daarvan, zoo eenigszins mogelijk, vóór of tijdens de loting opgave te doen, opdat daarmede bij de regeling kan worden rekening gehouden, welke in bepaalde gevallen daardoor zeer kan wor den vergemakkelijkt. De loting zal plaats vinden op Dinsdag 11 Juni 1935 om 4.30 uur n.m. in Café „De Kroon" Spui 10 te 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7