MAANDAG 3 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Juni 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 765.2 te Janmayen. Laagste barometerst.: 747.6- te Valentia. Verwachting tot den avond van 4 Juni: Zwakke tot matige meest Zuid-Westelij ke wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk regenbuien met kans op onweer, wei nig verandering tn temperatuur. ,Tusschen de vrij standvastige hooge drukking ten Noorden van IJsland en een opkomende hooge drukking in Zuid-West- Europa, strekt zich een reeks van lage drukgebieden uit, waarvan het belang rijkste ten Westen van Ierland vrij station- nair blijft, terwijl daalgebieden zich over onze omgeving bewegen, waarbij gisteren plaatselijk onweer voorkwam. Behalve in Oost-Duitschland is de lucht bijna overal zwaar bewolkt, ook in het Kanaal is eenige opklaring. In Oost-Frankrijk en West- Duitschland valt nog regen, in Noorwegen regen en sneeuw, op de Britsche Eilanden op verscheidene plaatsen regen. In het Noord-Westen is de temperatuur gedaald, in Duitschland merkbaar gestegen. Alleen aan de Noorsche kust en bij Ierland en het Kanaal waaien krachtige winden. De toe voer van vochtige lucht uit het Zuid-Wes ten en van betrekkelijk koude lucht achter de depressie om uit het Noord-Oosten zul len voorloopig nog regenachtig weer ver oorzaken bij ongeveer normale tempera tuur, LUCHTTEMPERATUUR. 16.— gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*. Van Maandagnamiddag 9.43 uur tot Dinsdagmorgen 4.13 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 4 Juni voorm. 5.30 uur en nam. 5.49. Excursie personeel N.Z.H.TM. Vrijdag heeft bovengenoemd personeel zijn 4de excursie gehouden met 25 perso neelleden, uitsluitend monteurs, naar de bekende Draad- en Kabelfabriek te Delft, 's Morgens om 5.47 uur vertrokken de eerste cursisten vanuit Haarlem om zich te Leiden bij het personeel van Rijnsburg en Leiden aan te sluiten onder leiding van de heeren D. Koome en J. Stouten. Per eigen Mij. werd gereisd naar den Haag en van daar per H.T.M., voor welke gelegenheid deze Mij. vrij vervoer had toegestaan, wat zeer op prijs werd gesteld. Na den inwendigen mensch versterkt te hebben te Delft, ging het gezelschap geza menlijk naar de Kabelfabriek waar allen werden verwelkomd door de Directie. Hier na werd het gezelschap in twee groepen verdeeld, om onder leiding van heeren in genieurs de fabriek te bezichtigen. Na 2 1/2 uur rondgang kwam het gezelschap bijeen cn allen waren vol lof over dit Hollandsch fabrikaat. De heer D. Koome dankte den heer Directeur namens alle aanwezigen voor de goede leiding en toelichting. Om 13 uur vertrok het gezelschap naar Den Haag ter bezichtiging van de ZJHB. fabrieken, wat door 50 leden van het per soneel werd ondernomen daar van Leiden 's middags 25 personen onder leiding van den heer D. v. Wieringen zich bij de cur sisten van Delft aansloten, om hierna des avonds voldaan huiswaarts te keeren. Het was een prachtige en leerzame dag, waarop de organisatoren met trots mogen terugzien. Zaterdagmiddag te ruim 5 uur is de 3-jarige J. H. spelenderwijs aan de Groen- hazengracht te water geraakt. De slagers knecht Kikkert, wonend aan den Lage Rijndijk, die het ongeluk zag gebeuren, sprong gekleed te water en slaagde er na eenige vruchtelooze pogingen in het knaap je, dat reeds zinkende was, te grijpen en op den wal te brengen. De kleine was be wusteloos, doch na eenigen tijd keerden de levensgeesten weer. De 31-jarige wielrenner J. L. uit den Haag is gisteren op den Haagweg alhier tegen een voor hem rijdenden renner ge reden, waardoor hij viel en een ribfrac- tuur opliep. Door den E.H.D. is hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1214. D. P. Kranen burg. Nieuwkoop A. Nr. 8. Kruidenierswin kel. De zaak is omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: Firma D. P. Kranenburg. (B.P.). Venn.: G. Kra nenburg en T. Kranenburg, Nieuwkoop. 5911. Stoom timmerfabriek Norhtgo voor heen firma P. Alkemade en Zonen N.V., Noordwijk, Pickéstraat 70a. N. Comm.: J. G. S. Alkemade Pzn., Noordwijk en A. Ki- senberger, Den Haag. 4183. N.V. tot voortzetting van de zaken voorheen gedreven onder den naaim: Alge meen Werktuigkundig en Electrotechnisch Bureau „Electra", Leiden, Oude Varken markt 3. Uittr. Dir.: C. H. Brandt, Leiden, dd. 1 Febr. 1935. 6342. H. Beurze, Leiden, Nieuwe Rijn 118. Metselaarsbedrijf. Overl. E.: H. Beurze, dd. 16 Maart 1935. Opheffingen: 5903. Leidsche Boter - handel, Leiden, Sumatrastraat 48a. Handel in margarine enz. 2482. Gebr. Wijntjesv. Tol en Wijntjes fa. P. Westerbeek Co., Sassenheim, Mo lenstraat 2. Bloembollenkweekerij en -han del. Bij het Rijksexamen ter verkrijging van diploma B (krankzinnigenverpleging), af genomen in de inrichtingen „Endegeest", „Voorgeest'' en „Rhijngeest" te Oegstgeest op 31 Mei en 1 Juni j.l. slaagden de vol gende candidaten: br. J. de Bruin, zr. J. van Egmond, zr. A. Fallaux, zr. C. Felix, zr. J. A. H. Ie Fevre, zr. A. C. Ghijsels, zr. G. Griffioen, zr. C. Hogedoorn, zr. M. W. Kres. zr. A. van der Meer, zr. J. Mooij, zr. H. H. J. Peeters, zr. A. W. Smit, zr. J. P. van der Velden, zr. J. E. M. Verbij, zr. A. H. de Vries, zr. H. E. M. de Vries, zr. F. A. Woldhuis, zr. G. van Wijk en zr. A. Wijlhuizen. Afgewezen werden 8 candidaten. LETTEREN EN KUNST PASSIESPELEN TEGELEN (Van onzen medewerker) Bij gelegenheid van de hernieuwde op voering der Passiespelen te Tegelen was door het comité een oproep gericht tot de Nederlandsche pers om zich persoonlijk van het spel op de hoogte te komen stel len. Door zeer vele bladen werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt en de voor bereiding en uitwerking van dit kleine onderdeel van het groote spel deed ons reeds de allerbeste verwachtingen voor de hoofdzaak koesteren. Zondagmorgen hebben alle medespelen den ('n 450) de heilige Mis bijgewoond in het openlucht-theater. Zij werd opgedra gen door pater van Well, S. J., die daar onder preekte. Na afloop trok men geza menlijk naar het kerkhof, waar de schrij ver van het spel, Pastoor van Delft, de H. Mis las voor de overledenen van de vorige passiespelen. 's Middags vond de première van dit jaar plaats, waarbij zeer vele autoriteiten aan wezig waren. Van de geestelijke noemen wij: drie bisschoppen, H.H. Exc. Mgr. Lem mers, Mgr. Biermans en Mgr. Verriet O.P., en evenveel abten (o.a. die der Duitsche Benedictijnen op den Sionsberg te Jerusa lem). Eveneens Mgr. Dr. Poels, Mag. Dr. Feron, president van het Groot-Seminarie, de Kanunniken Cloots en van der Marck, Ir. Bemelmans, verschillende Hoogeerw. Heeren Dekens, collegedirecteuren, aal moezeniers van den arbeid en vele andere priesters. De plaats van den, tot zijn spijt verhinderden, gouverneur der provincie werd vervangen door vele burgemeesters uit geheel Limburg. Onder hen nam met recht de burgemeester van Tegelen, mr. F. Pesch, de eerplaats in. Aanwezig waren ook de Kamerleden Ir. Droesen, H. Her mans, Kuyper en M. van Poll, evenals andere burgerlijke en miliaire autoriteiten. Hoewel het weer zich in den namiddag aanvankelijk niet kwaad liet aanzien, zijn we onder het spel meermalen onder jas sen en paraplu's moeten wegduiken. En de verre donderslagen stemden ons in zoo verre tot dankbaarheid, dat we merkten: we hadden het nog veel slechter kunnen treffen. Op het spel zelf zullen we in ons num mer van morgen terugkomen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dronken autobestuurder. D. B., bloemenhandelaar te Aalsmeer heeft te Sassenheim een auto be stuurd, terwijl hij zoodanig onder invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat geacht kon worden het motorrij tuig naar behooren te besturen. Verdachte was in den avond van 17 'Maart aan komen rijden op den nieuwen Rijksweg en was toen pardoes op een stil staande auto gereden, die geheel rechts van den weg stond. Bij zijn aanhouding bleek, dat hij niet eens behoorlijk kon loopen. Door getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdachte verschillende café's had bezocht en daar bier en verschillende borrels had geconsumeerd. Verdachte voert tot zijn verdediging aan, dat hij vier nachten niet had gesla pen en dat deze slapelooze nachten de hoofdzaak waren en niet de paar borrels, welke hij had genuttigd. Dat zulks niet opging bleek uit het feit, dat de verdachte op 14 April wederom aangehouden was, nu door de rijksver- keersveldwacht. Wederom was dit te Sas senheim gebeurd. Verdachte was met een snelheid van pl.m. 90 K.M. aan komen rij den en had zich daarna zig-zag door een stilstaande file auto's probeeren te drin gen, die stond te wachten voor een geslo ten overweg. Bij zijn aanhouding bleek, dat hij toen te veel aan Bacchus had geofferd en voor de veiligheid was hij toen maar meegeno men naar het bureau te Sassenheim. De ambtenaar noemt de overtreding een zeer ernstig feit en acht verdachte een groot gevaar voor den weg. Al zou de verdediging van verdachte waar zijn en hij dus werkelijk vier nach ten niet hebben geslapen, dan is het nog des te erger om dan nog sterken drank in te nemen. Een zware straf is hier op zijn plaats en wel voor het eerste feit gepleegd op 17 Maart 1 maand hechtenis en voor het tweede feit, gepleegd op 14 April 2 maan den hechtenis met intrekking van het rij bewijs voor den tijd van 12 maanden. Uitspraak voor het eerste feit een hech- tenisstraf van 8 dagen en voor het tweede feit een hechtenisstraf van 1 maand met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Geboren: Willy Aria d. van A. Rem- melswaal en H. van Tongeren Hijdri- kus z. van G. Verberg en E. van Leeuwen Maria d. van A. Koppelen A. Kerkman Maria Martina Elisabeth d. van J. van der Berg en A. Vreeburg Cornelius z. van T. van der Plas en M. Vooijs Pe trus Modeste z. van P. Boekling en C. Steijger Lilian Annetje d. van J. Klok en L. Moore. Ondertrouwd: P. van Duivenvoor de en J. van Beelen. Getrouwd: P. de Ruijter en I. van der Zwan G. Klinkenberg en K. de Niet Te Ouwehand en L. de Harteveld A. Haasnoot en A. Koster. Overleden: S. Meurs, 89 j. z. van W. Meurs en J. Grullemans J. van der Plas 84 echtg. van D. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Zaterdag 1.1. herdacht de heer J. C. Schrama den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Noord- Zuid-Hollandsche Tramwegmaatschappij. Zoowel van de zijde der directie van de N.Z.H.T.M. als van particulieren gewerden hem vele bewijzen van belangstelling, zoo wel persoonlijke als schriftelijke. Het was dan ook voor den heer Schrama als voor zijn huisgenooten een mooie en niet te vergeten dag. Jubileum. De heer J. C. Schrama her dacht Zaterdag den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de N. Z. !H. Tram weg Mij., eerst als besteller, de laatste paar jaren bij weg en werken. Het heeft den heer S. aan belangstelling, niet ontbroken. (Herplaatst wegens misstelling ter zet terij). OEGSTGEEST. PLECHTIGE EERSTE H. MIS. In allen eenvoud heeft Oegstgeest giste ren een groot feest gevierd: de Eerste Plechtige H. Mis van den weleerw. heer G. van Grieken. Wij kunnen ons indenken, dat Katholiek Oegstgeest om velerlei redenen van dit groote feest een grootsch feest had willen maken, maar door omstandigheden moest daarvan worden afgezien. De neomist was dan ook Zaterdagmid dag „met stille trom" alhier aangekomen. Om half elf gistermorgen droeg de neo mist aan het versierde hoofdaltaar der pa rochiekerk zijn eerste Plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door pastoor de Vetten als presbyter-assitens, pater M. Brugman, der Witte Paters, als diaken en kap. A. Martens als subdiaken. Op het priesterkoor had voorts nog plaats genomen Rector H. Sondaal van „Duinzicht". Het zangkoor voerde onder leiding van kap. C. Roest op verdienstelijke wijze de Missa Pontificalis van Perosi uit. Na het Evangelie besteek Pater Brug man den kansel tot het houden der feest- predicatie. Zijneerw. had tot tekst gekozen jrDe Geest des Heeren heeft op mij gerust, daarom heeft Hij mij gezalfd en uitgezon den om het Evangelie te prediken aan de armen". In zijn inleiding wees de gewijde redenaar er op, dat de Goddelijke Zalig maker zich in de woestijn op zijn open baar leven had voorbereid en uit de handen van St. Joannes het Doopsel ontvangen had. Dp de Sabbath ging Hij met de Zijnen naar de Synagoge om daar deel te nemen aan de gezamenlijke godsdienstoefening. Talrijk waren de personen daar samengekomen. Men wist immers dat Jezus in de stad was en dat Hij zou spreken, Jezus, over wien zij reeds zooveel hadden gehoord. Ook gij allen, zoo vervolgt de gewijde redenaar, zijt hier samengekomen voor Uw wekelijk- sche gezamenlijke godsdienstoefening: voor die verheven plechtigheid, die zich iederen Zondag voltrekt in onze kerken, en waar in geheel de parochie uitzegt en uitzingt haar geloof en haar liefde, waarin zij ge zamenlijk dankt voor het verleden en bidt voor de toekomst. En in uw midden is er vandaag iemand over wiens tegenwoordig heid gij U bijzonder verheugt, en tot wien gij allen met bewondering opziet. Het is de jonge priester, die pas uit Afrika is teruggekeerd en hier in deze kerk in uwe tegenwoordigheid zijn Eerste Plechtige H. Mis zal opdragen.... Evenals Jezus is hij gelukkig, omdat hij hier weer in uw midden mag zijn; evenals Jezus verlangt hij ook U in deze bijeenkomst toe te spre ken. De jonge priester verlangt U toe te spreken, zij het dan ook door sprekers mond, om U te verkondigen de groote din gen, die de Heer aan hem heeft gedaan, door U aan te toonen, hoe ook in hem de woorden van Isaias zijn vervuld, omdat de Geest van God ook op hem heeft gerust. Nadat de gewijde redenaar vervolgens de verhevenheid van het priesterschap had uiteengezet, wenschte hij den neomist ge luk met zijn H. Priesterschap, verkregen na jaren van studie, van zelfopoffering, ver wijderd van het vaderland, dikwijls met te leurstelling in zijn dierbaarste verlangens. Vervolgens wenschte spr. de ouders geluk, die hem met zoo veel liefde hebben afge staan voor den dienst van God, Broers en Zusters, die ook zooveel hebben opgeof- ferd en medegemaakt, vooral in die dagen van pijnlijke onzekerheid. Niettegenstaan de alle moeilijkheden heeft de neomist zijn doel bereikt en is geworden Priester-Mis sionaris. Hierna werd de H. Mis voortgezet. Na het Offertorium zongen kap. Roest en Bram den Boer Ego Dilecto Meo, terwijl na de H. Mis door laatstgenoemde „Ecce Panis Angelorum" werd gezongen. Des middags van 3 tot 4 uur werd in „St. Willibrord" een door tailrijke personen be zochte receptie gehouden. Tijdens de recep tie bood kap. Roest namens eenige parochia nen een enveloppe met inhoud aan. In de daarbij gehouden toespraak deed spreker uitkomen, dat dit offeren spontaan was ge schied. Des avonds celebreerde de neomist een plechtig Lof waarbij Pastoor de Vette en Pater Brugman respectievelijk als diaken en subdiaken fungeerden; Ceremoniaris was kap. Martens. Vermelden we nog dat de versiering van het Priesterkoor zeer smaakvol was. Ter hoogte van de altaartafel tot boven de spitsen van het altaar liepen langs de wanden aan beide zijde kaarsenvlam men omhoog en in de bogen van de zijkoren hingen bloemenmanden. Aan weerszijden van het altaar stonden palmen opgesteld uitwaaiend tot boven den gekartelden al- taarrand. De stammen der palmboomen waren gemaskeerd door bloemen. R. K. Staatspartij. We willen nog even herinneren aan de bijeenkomst der R. K. Staatspartij op Dinsdag as., waarop de alom bekende spreker Piet Kasteel een po litieke rede zal houden ni verband met de as. verkiezingen. Laat geen plaats in de groote zaal van het Vereenigingsgebouw onbezet blijven. Er zal bovendien gelegen heid worden gegeven tot het stellen van vragen. NIEUWVEEN. Gemeenteraadsverkiezing. De num mering der partijlijsten voor de op 17 Juni te houden raadsverkiezing, heeft Zaterdag plaats gehad met onderstaande uitslag: Lijst I Chr. Hist, partij; 2. R. K. Staats partij, 3. Gemeentebelangen, 4. Ant. Rev. partij; 5. S. D. A. P. Leggen we de lijstennummering van 1931 en 1935 naast elkaar, dan blijken alleen de Chr. Hist, en Anti. Rev. partij van nummer' verwisseld te hebben. Merken we nog op, dat Ged. Staten de nietigverklaring van de lijst-Bokkestijn bevestigd hebben op de gronden door het hoofdstembureau aangevoerd. Tevens heb ben Ged. Staten bericht, dat zij „geen ter men kunnen vinden om te onderzoeken of deze lijst niet ook op andere gronden on geldig verklaard had kunnen worden." Deze zinsnede doelt op een aantal ongeldige handteekeningen op genoemde lijst. Door een ingezetene was namelijk bij Ged. Sta ten nietigverklaring gevraagd op grond van deze handteekening, echter alleen als het college zich niet met de beweegredenen van het plaatselijk stembureau kon veree nigen. De vrije lijst is dus definitief van de baan. Zorgen we nu allen, dat de Staats partij wederom drie van de zeven zetels bezet. Stelt den derden candidaat D. P. Akerboom veilig. Stemt minstens zoo goed als bij de Statenverkiezing. Nieuwv. veteranenNic. Boys II 43. Een veteranenwedstrijd trekt om andere redenen publiek dan een gewone voetbal match. Ook Zaterdagavond bleek dat weer op het terrein van Nic. Boys. Het bezoek was bijna zoo talrijk als op Hemelvaarts dag. Vooral de jeugd was van de partij, want meester Schoorl speelde ook mee. Bij veteranen kan men zeker verwachten, dat er vooruit een paar afvallen; daar zijn het veteranen voor. De gewijzigde opstel ling was: Doel: Th. Hydra. Achter: Jan Bader en C. Bezuyen. Midden: L. J. de Boer, W. J. de Boer en J. Spekman. Vóór: J. A. Bakker, Joh. Wetter, I. M. Schoorl, Jan v. Eijk MCzn., en Jan van Tol Jr. Scheidsrechter: Cor. van Tol. Een wedstrijdverslag kunnen we moei lijk geven. Vooral in de tweede helft was de ernst bij de „oudjes" zoek, tot groote pret van de toeschouwers, die soms krom lagen van het lachen. Vooral de linksbinnen en -buiten, in hun fraaie clownpakjes, waren dol. De eerste wendde nog een flauwte voor, maar zijn kwaal was spoedig over toen de „E. H. B. O." hem na toepassing van kunstmatige ademhaling op z'n „kop" zette. Gegierd werd er! De costuums der veteranen waren een show waard. De scheidsrechter onderschat te zijn waardigheid allerminst. In gekleed costuum met hooge zij hanteerde hij de scheepstoeter. Nic. Boys II gaf zich vanzelf niet volko men, maar hadden de veteranen niet zoo'n beste doelman gehad, de uitslag zou minder gunstig geweest zijn. Toch toonden enkele „oud-strijders" een verbluffende snelheid Het spel van den midvoor wekte reminis centies aan zijn oude voetbaljaren, toen hij zich vlugger kon verplaatsen. Met 43 (21) bleven de veteranen de meerderen. Een vroolijk repertoir gramofoonplaten, dat overal duidelijk te hooren was, maak te het spel nog interessanter, al had het geen invloed op het tempo. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. STREMMING DOORVAART SPOOR- HAVENBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de doorvaart door de Spoorhaven'brug, gele gen in den Morschsingel, met ingang van Dinsdag 4 Juni as. tot nadere aankondiging zal zijn gestremd. A. VAN DE SANDOE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRUEN, Secretaris. Ledden, 3 Juni 1935. AGENDA LEIDEN. Maandag. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen", jaarvergadering „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. Dinsdag, vergadering Propagandisten Dr. Schaepman, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, zitting Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32. De avond, nacht en Zondagsdienst der opotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Juni (1ste Pinksterdag) as. waargenomen door de apotheken G. A. Blanken, Hooge woerd 171, tel. 502 en D. J. v. Driessen, Mare 110, tel. 406. Maandag 10 Juni (2den Pinkster dag) neemt waar apotheek C. B. Duystee, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Beide diensten worden voor Oegstgeest waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. „HET KAPPERSHUIS". Met ingang van heden wordt „Het Kap- per^huis" van den heer J. Rijnbende voort gezet in perceel Stationsweg 20. De zaken Doezastraat 37 en Rijnsburgerweg 175 wor den in dit eene pand geconcentreerd, om daardoor meer in het centrum der stad te komen en tevens de klanten, die per trein of tram aankomen, te gerieven. Deze nieuwe zaak bevat tien boxen en is voorzien van de nieuwste Amerikaan- sche Permanentinstallaties en een cen trale drooginrichting Het geheel werd gestoffeerd door den heer A. v. Weeren, de meubileering is van fa. Geskes en Co., de electrische installatie werd verzorgd door den heer D. Teske, de sanitaire aanleg door den heer de Cler en het schilderwerk was in handen van den heer Bleys. Maria-Congregatie. Door tusschen- komst van den weleerw. heer Kapelaan is de heer Ant. Vranken uit A'dam bereid ge vonden voorloopig de leiding van het zang koor der Maria-Congregatie op zich te ne men. De nieuwe directeur is een zoon van den vermaarden dirigent en componist Al- phons Vranken. Nog één werkiooze. Het aantal inge schreven werkloozen is nu teruggeloopen tot één; de vorige week waren er nog ze ven. Zoo moesten we het maar houden! Vertrokken: G. M. de Rijk naar Bos koop T. J. van Amerongen naar Vinke- veen c.a. M. Breeveld, echtgenoote van J. van Vliet naar Amersfoort. STOMPWIJK G e b o re n Petronella Johanna, dochter van C. J. Nuij en W. A. Kersten Maria Sophia, dochter van C. A. van Santen en A. Overdevest Martinus Christianus, zoon van C. A. Bolleboom en A. B. M. Kroon. Getrouwd: J. Demeijer en J. M. Olierhoek D. Bergman en J. A. Stricke- ling. VEUR. Geboren: Antonius Paulus Maria, zoon van H. J. Mol en J. C. M. Hagen. Getrouwd: M. Verhage en A. M. Ver- heijke. Overleden: A. M. Salters 58 jaar M. Emeis 30 jaar H. J. v. d. Hart 66 jaar. VOORHOUT. „St Cecilia". Zaterdag gaf de R.K. Muziek ver eeniging haar eerste zomer con cert op de Gemeentelijke muziektent. Bij het prachtige zomerweer was het 'n' genot naar de muzieknummers te luisteren, welke „Sint Cecilia" zoo keurig wist uit te voeren onder de bekwame leiding van den heer M. Bolderdijk. Na de opening met de Dilbeck- maxsch werd vervolgens „Le Lac d'Amour' ten gehoore gebracht. Hierna volgde de prachtige wals „An der Schonen Blauen Donau" en als No. 4 het concoursstuk „L'Ile de Fees" en nog een marsch „Pan-Euro- pa", waarna een kwartiertje werd gepau zeerd. Na de pauze hoorden wij „Norma", „Au maneuvre", ..l'Ile des Fees", „Le bal Masqué" en tot slot „Au bonds du Rhin". Alle nummers werden keurig gespeeld en zijn voorzeker voor de in groote getale op gekomen luisteraars een genot geweest. Wij hopen spoedig „Sint Cecilia" wederom te mogen hooren, terwijl wij verwachten, dat nog meerderen hunne sympathie dan zullen komen betuigen, door een bezoek aan de concerten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2