MAANDAG 3 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 bedrijf mag echter niet stil hierbij neer gaan zitten, doch moet alles in het werk stellen, weer de noodige opleving te bren gen. Spr. wees er met klem op, dat het particulier initiatief hierbij voorop moet gaan, doch dat daarnaast de gemeente in de toekomst vrijgeviger zal moeten zijn met haar subsidies in het belang van onze mooie badplaats. Onder applaus bracht de voorz. dank aan den heer Elzinga voor zijn keurig en leer zaam jaarverslag. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een totaal bedrag van 4953.23 met als batig saldo 86.10. Met vreugde kon deze functionaris nog mededeelen, dat de in het najaar opge maakte begrooting ad 4500 door intensief werk opgevoerd kon worden tot 5272.43. Nog was samengesteld een lijst van perso nen welke voor het lidmaatschap van V.V.V. in aanmerking komen; door het bestuur zal aan deze een circulaire worden gezon den over het groote nut van de V.V.V. en de noodzakelijkheid, dat allen belangheb bende hiervan lid moeten zijn. Door de propagandisten werd toegezegd, dat zij als nog de bewuste adressen zullen bewerken. Een woord van hulde werd nog gebracht aan de neringdoenden van Noordwijk, die zoo spontaan hebben bijgedragen voor de vorming der hoognoodige kasmiddelen van V.V.V. Ter vergadering was aanwezig de nieuwe folder van Noordwijk waarvan thans 12000 verzonden worden met ais in- legblad „de Kamerlijst". Eveneens circu leerde op de vergadering de folder van de Noordzee-badplaatsen, welke voor Pinkste ren met een oplaag van 30.000 zal verschij nen. Hulde werd gebracht aan den heer Tappenbeck, die in de commissie van Noordzee-badplaatsen, in het algemeen en voor Noordwijk in het bijzonder, zulk ver dienstelijk werk verricht. Bij de verkie zing van drie leden van bestuur wegens periodieke aftreding, werden de heeren L. A. Roozen, IJ. Elzinga en S. P. C. v. Wely met bijna algemeene stemmen herkozen. Alsnu kwam in bespreking de Zom er- campagne. Besloten werd, in de geest van het vorig jaar door te werken met het orga- niseeren van strandfeesten, concerten, lam pion-optochten en andere attracties en te vens dit jaar bij de herdenking van het 50e badseizoen van Noordwijk ballon- en foto wedstrijden te houden en een groote op tocht te organ iseeren onder het motto „Noordwijk van Visschersplaats tot moder ne Badplaats". Dit laatste plan werd na een ernstige bespreking goedgekeurd en ter af werking in handen gesteld van de feest commissie. Bij de rondvraag werd nog besproken de werking van de commissie voor de ver huring van huizen en villa's. Waar deze commissie nog steeds niet voltallig was werd deze aangevuld met de heeren Sturop en J. v. d. Niet, terwijl de heer S. Verloop hierin reeds zitting had. Na enkele huis houdelijke besprekingen sloot hierna de voorz. de,ze bijeenkomst. RIJNSATERWOUDE. FOLDERBESTUREN. Zaterdag 1 dezer vergaderden de stemgerechtigde Ingelanden van den Zoetermeersöhen of Nieuw Droog- gemaakten Polder in café Van Welle, al hier. Vastgesteld werd de rekening over het dienstjaar 1934: ontvangsten ƒ24211.14, uitgaven f 22312.14, batig slot f 1899.00. De begrooting voor het dienstjaar 1935 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van 18890.20 $4. De omslag werd bepaald op 15.50 voor het hooge gedeelte; 13.50 voor het midden gedeel te en 11.25 voor het lage gedeelte per H.A. Tot het doen van de vereischte of en overschrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhandsche aanbesteding of uit voering van werken in eigen beheer werd het bestuur machtiging verleend. Benoemd werden tot leden van de com missie voor onderzoek der in het volgend jaar over te liggen rekening, de heeren J. A. Duinisveld, B. Brinkers en H. Koet sier; tot plaatsvervangende leden de hee ren J. C. van Dorp, J. W. Groenewegen en G. van Staalduinen. Het ambtenaren-reglement werd vast gesteld. Uitgeloot werd obligatie no. 6. In café „De Gouden Leeuw" vergaderden de stemgerechtigde In gelanden van den Zoetermeerschen Meer polder, onder voorzitterschap van den heer S. van der- SaLm. Medegedeeld werden door Ged. Staten goedgekeurde besluiten en overdracht van wegen aan de gemeenten Zoetermeer en Stompwijk. Vastgesteld werd de rekening over het dienstjaar 1934. Ontvangsten 6924.66;. uitgaven 7098.53, nadeelig slot 173.87. De begrooting over 1935 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 12.213.89. De omslag over 1935 werd bepaald op ƒ11.per HA. Aan het besluit werd machtiging ver leend tot het doen van de vereischte af- en overschrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhandsche aanbesteding of uit voering van werken in eigen beheer. Benoemd werden tot leden van de com missie voor het onderzoek der in het vol gend jaar over te leggen rekening, de hee ren: J. van Haastert, G. L. de Groot en A. C. van Vliet; tot plaatsvervangende leden de heeren: G. van Staalduinen, A. van Wijk en J. J. van Schie*. Tot conversie geldleen ing werd besloten. Het ambtenarenreglement werd vastgesteld. Vergunning werd verleend tot vervanging van de Vaatdoekbrug door vaste brug, on der voorwaarde dat de hoogte 1.20 M. bo ven hoogste peil is. In de gehouden vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van den Binnenwegschen Polder werd be handeld de rekening over het dienstjaar 1934 en de begrooting voor het dienstjaar 1935. De rekening werd. voorloopig goed gekeurd, terwijl de begrooting werd vast gesteld. De omslag werd voor 1935 vastge steld op 13.50 per H.A. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren J. Jartse en Jac. vam Vliet. EEN INBREKERSBENDE ONTDEKT. Tweetal arrestaties te Tienhoven. Een inbraak, welke in den nacht van Maandag 13 op Dinsdag 14 Mei j.l. is ge pleegd in het postkantoor te Tienhoven en waarbij 160 briefkaarten van 5 cent zijn ontvreemd, heeft, aldus de „Telegraaf', een wel zeer merkwaardigen nasleep ge had. Het door den rijksveldwachter te Tienhoven onder leiding van den burge meester den heer A. A. van den Hoorn in gestelde onderzoek heeft namelijk geleid tot de ontdekking van een complot inbre kers van het platteland, die met behulp van beruchte inbrekers uit de stad Utrecht op verschillende plaatsen opereerden. Thans zijn gearresteerd en in het huis van bewaring te Utrecht ingesloten de 23- jarige schipper C. de G. en de eveneens 23- jarige fabrieksarbeider C. v. d. K., thans werkloos, die beiden te Tienhoven woon achtig zijn, terwijl een derde verdachte, een zekere J. K., een werklooze uit Utrecht, bij gebrek aan overtuigend bewijs, na in voor arrest te hebben gezeten, weer is vrijge laten. Zaterdag 25 Mei slaagde men er in twee jonge menschen uit Tdenhoven te arrestee ren, die ook reeds eerder met de politie in aanraking zijn geweest. Beiden zijn zij voorwaardelijk veroordeeld tot drie en vier maanden gevangenisstraf en staan on der toezicht van den reclasseering, i.e. het Leger des Heils. Het onderzoek, dat steeds gecompliceer der werd, bracht nu ook andere zaken aan het licht. Het bleek n.1., dat er verschillen de 'kleedingstukken, welke van diefstal af komstig zijn, waren beleend in de gemeen telijke Bank van Leening te Utrecht, o.a. een heerenjas, drie damesmantels, een nik kelen klokje en een electrische zaklan taarn. Nog steeds is de herkomst van de drie in beslag genomen damesmantels niet vastgesteld. Het zijn twee blauwe dames mantels met geruite voering, welke zijn ge kocht bij Maison de Bonnet erie te Amster dam en een gele mantel, waarin zich een blauw gerand zakdoekje bevond, merk „Sbamba". Na een uitgebreid verhoor zijn de beide arrestanten op Maandag 27 Mei eveneens voor den officier van Justitie geleid en vervolgens in het buis van bewaring op gesloten, waar zij zich thans nog in voor arrest bevinden. Beiden worden nog van verschillende andere diefstallen verdacht en het onderzoek in dezen is dan ook nog in vollen gang. Een rijwiel, dat bij den Raadskelder te Utrecht was ontvreemd, is thans bij d. G. in Tienhoven eveneens in beslag genomen. Een broer van d. G. had het rijwiel thans in gébruik. De politie heeft na al haar on derzoekingen verschillende aanwijzingen gekregen, welke in de gewenschte richting gaan, doch waaromtrent zij zich thans nog niet volledig kan "uitlaten. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geslaagd. Voor het examen costumière slaagden de dames D. Asper, M. Poelgeest en J. Trossel. Voor lingerie de dames: H. van Bourgondïen, M. van der Hulst, C. van Klaveren, D. Langeveld en M. Meijer. Zij werden opgeleid door de Zusters van O. L. Vr. Modevakschool St. Teresia alhier. Alhier slaagden voor het examen costumière mej. Nel Janssen, voor linge rie Margo Hulsebosch. Zij werden opge leid door de eerw. Zuster Marie Florata. Autotocht ouden van dagen. Deze tocht is vastgesteld op Woensdag 19 dezer. Het aantal beschikbare auto's is niet toe reikend. Het blijkt duidelijk, dat het aan tal autobezitters door de crisis beduidend is verminderd. Het comité zal nu enkele touringscars toevoegen, waarin b.v. de oudjes van Huize St. Joseph den tocht zul len meemaken; ook zullen een aantal buurtbewoners (ouden uit de naaste om geving) in een touringcar plaats nemen, deze combinaties hebben ook haar gezel lige zijde. De Leidsche straat levensgevaarlijk. Het is een treurig feit, dat het aantal auto ongelukken, dat aan de Leidschestraat ge beurt, groot is en zich regelmatig uit breidt. Het is het z.g. slippen bij nat weer. Het aantal hekken, dat vernield is, is groot; sommige al drie maal in een jaar. Het mag een wonder heeten, dat nog geen dooden zijn te betreuren. Wat mag toch de oorzaak zijn? De weg is breed, zeer breed zelfs en in de groote steden liggen toch ook tramrails, die door den regen nat worden. De straat zelf ligt blijkbaar niet gelijk. Er moet daar verbetering komen. Wijl de straat Rijksweg is staat de ge meente machteloos. Het eenigej wat deze kan doen, is voorloopig waarschuwings borden zetten, waarop „hoogstgevaarlijke weg". Raad van Arbeid. Als vertegenwoor diger van den Raad van Arbeid voor Hil- legom en Lisse is in de vacature M. de Groot benoemd de heer W. van Zanten Jr. alhier. NOORDWIJK. „Noordwijk Vooruit". De vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hield haar laatste vergadering in dit seizoen in Hotel „Royai", waarbij de opkomst goed was. Na opening door den voorz., den heer B. Ver meulen, werden de notulen gelezen, waar na de secretarise de heer Elzinga, een over zichtelijk jaarverslag uitbracht, waarin werd gememoreerd de fusie tusschen V.V. V. en Zeebad, de aanschaffing van een mo tor-raceboot, het rapport-Hogen over het Noord wijksche Uitbreidingsplan, de gehou den strandfeesten en attracties in de bad plaats gedurende het seizoen. Een en ander wijst wel op de groote activiteit, waarmede „Noordwijk Vooruit" in het afgeloopen jaar in het belang van onze badplaats heeft ge werkt. Ook Noordwijk krijgt haar deel van de moeilijke tijden; het hotel- en pension- Inenting. Woensdag as. zal er gele genheid zijn tot kostelooze inenting in het Nutsgebouw alhier des n.m. half drie. De inenting geschiedt door dr. Stapensea van Leimuiden. SASSENHEIM. Concours. Gisteren behaalde de af- deeling zang van „St. Ambrosius", direc teur de heer M. J. A. Post, op het con cours te Alkmaar een eerste prijs met 201 punten in de derde afdeeling. WASSENAAR. Wielrijdster door motorrijder aangereden. Op den Groot Haesebroekscheweg bij de 3 Papegaaien alhier werd gistermorgen te 11 uur een wielrijdster, mej. G. B., een Duitsch dienstmeisje uit Wassenaar, ter wijl zij wilde oversteken naar het rijwiel pad aan den Schouwweg, door den motor rijder M. K. uit Den Haag aangereden, toen zij even weifelde bij het oversteken van den weg. Mej. B. sloeg tegen de straat en werd in ernstigen toestand opgenomen. Het bleek, dat zij een hersenschudding had op- geloopen, benevens een rechterbeenbreuk. Na door dr. Baart de la Faille verbonden te zijn, werd het slachtoffer per zieken auto naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. „Tel." ZILK. Personalia. De heer P. C. Vlasveld, alhier, slaagde te Amsterdam voor het di ploma boekhouden A, opgeleid door. het R. K. Wetenschapp. Instituut te Amster dam. ZOETERMEER. Gemeenteraadsverkiezing. Op Zater dag 1 Juni IJ. had door het hoofdstembu reau de nummering plaats van de lijsten voor de te houden gemeenteraadsverkie zing op 27 Juni as.. Lijst 1: R.K. Staats partij, lijst voerder A. J. M. van Well; lijst 2: Vrijheidsbond; lijst 3: Chr. Hist. Unie; lijst 4: Staatk. Ger. Partij; lijst 5: Herv. Ger. Staatsp.; lijst 6: Anti-Rev. Partij; lijst 7: S.D.AP. Herijk. De herijk van maten en ge wichten heeft plaats op 12 en 13 Juni a.s„ in een der zalen van café Veelenturf alhier. Voor hen, wier namen beginnen met A t/m M op eergenoemden; met N. t/m Z. op laatstgenoemden datum, van 1012 en 1316 uur. Schouw. De schouw van de heggen langs de openbare wegen en aan gemeente zal worden gedreven op Zaterdag 15 Juni a s. Broodprijs. Met ingang van 3 Juni is de prijs van het wittebrood door de geza menlijke bakkers alhier met 1 cent ver laagd te 8 ore. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Mr. J. A. P. W. Slicher 25 jaar Griffier. Woensdag 5 Juni as. zal Mr. J. A. P. W. Slicher, zijn 25-jarig jubileum vieren als Griffier bij het Kantongerecht te Alphen. Na het gymnasium te Doetinchem door- loopen te hebben, vervolgde hij zijn stu die aan de Universiteit te Leiden, alwaar hij in 1906 promoveerde tot meester in de rechten. Reeds dit zelfde jaar vestigde hij zich hier in onze gemeente als practisee- rend advocaat, waar op 5 Juni 1910, zijn benoeming' tot Griffier bij het kantonge recht te Alphen volgde. De jubilaris die zich in den loop der jaren heeft doen ken nen als een man met een zeer eenvoudig doch edel karakter en van wien bekend is, dat zijn ambtelijk werk hem zeer ter harte gaat, heeft dan ook dank zijn groote voorkomendheid en welwillendheid waar mede hij steeds een ieder tegemoet trad, hetzij bij verzoek of inlichtingen in de dikwijls moeilijke wettelijke vraagstuk ken, zoowel bij de ambtenaren der rech terlijke macht als het publiek groote ach ting verworven. Mishandeling? M. v. D. deed bij de politie aangifte van mishandeling door v. R. De politie stelt een onderzoek in. Verkeerd spel. Terwijl de melkslijter v. d. N. zijn wagen even onbeheerd had neergezet, draaide een passeerend meisje aan een kraan van een der melkbussen, waar door een groote hoeveelheid melk verloren ging. Athletiek. Onder auspiciën van de K-NA..U. district Z.-H. heeft de A. V. en A. V. „Alphia" 2en Pinksterdag een groote atletiekwedstrijden georganiseerd. Het programma bevat hoog-, verspringen, esta fette, discuswerpen, kogelstooten en dual- meet tusschen dames van D.O.S. en Al phia. Verschillende vereenigingen van hier en uit Gouda zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Lanks de Kromme Aar. Dezer dagen heeft men een aanvang gemaakt met het asphalteeren van het nieuw aangelegde wandel en rijwielpad langs de Kromme Aar. Benevens de andere werkzaamheden en beplanting wordt dit een fraai geheeL Poppen tentoonstelling. In het dames comité voor de te houden poppententoon- stelling ten bate van het Centraal genoot schap voor kinderherstellings- en vacan- tiekolonies hebben zitting genomen Mevr. J. de Groot, voorzitster; mevr. J. A. v. d. Lee. vice-voorzitster, mevr. Slicher, le secretaresse, mevr. Lam, 2e secretaresse en mevr. Jacobsen, terwijl mevr. P. A. Colijn het eere-voorzitsterschap heeft aanvaard. Uitslag aanbesteding. Bij de Zater dagmorgen door B. en W. in het secretarie gebouw gehouden aanbesteding betreffen de het verlengen van de Toussaintstraat met bijkomende rioleeringswerken, waren de inschrijvingen als volgt: Fa. Gesman en Zoetemeijer te Alphen a. d. Rijn, perc. a. klinker 8 c.m. 15870.klinker 6% c.m. 14970., perc. b. 3630.in massa 18.600.J. de Moei, Heilo perc. a. 14800.—, in massa 201180.—; W. v. d. Welm, Alphen a. d. Rijn perc. a. 14663. b. 3432.—, in massa 18095.J. Olden- kamp, Koog aan de Zaan perc. a. 15200. in massa 20900.P. Langeveld, Har- dinxveld perc. a1530.in massa 20.300.J. en P. v. Wijk, te Alphen a. d. Rijn, perc. a. 11942.—, b. 3600.—, in massa 15.500; W. Visser, Wassenaar perc. a. 16725.b. 4200.in massa 20925.P. J. en H. Visser, Wassenaar perc. a. 15500.b. 4300.in massa 19.60.Killiam, te Gorcum perc. a. 14990.—, b. 4350.—, in massa 19600.—; v. Halen en Doornik te Leiden perc. a. in klinkers 6*4 c.m. 14650.in klinkers 8 c.m. 15100.in massa in klinkers 6*4 c.m. 18450.in klinkers 8 c.m. 18888; Fa. W. H. v. Driel te Koudekerk perc. a. 14610.—, b. 3573.—, in massa 18760; H. Oudenes te Alphen a. d. Rijn perc. a. 14256.—; b. f 3573.—, in massa 17749; G. Stichter te Ammerstol perc. a. 15800, b. 5100.in massa 20800.A. de Man, Ammerstolperc. a. 15720.b. 5700.in massa 21420.G. v. d. Dool te Bergambacht perc. a. 15690. b. 5540.in massa 21230.De gun ning werd aangehouden. BODEGRAVEN. K. J. C. Zondagavond werd in het Parochiehuis een ouderavond gegeven door de leden van de K. J. C. Allereerst sprak de directeur, kapelaan van Teijlin- gen, 'n hartelijk woord van welkom tot de ouders, donateurs en genoodigden. Als eerste punt werd het nieuwe ban- kruis, hetwelk door de leden vervaardigd was, officieel ingewijd, terwijl de leden in spreekkoor „het Kruisgedicht" van Guido Gezelle declameerden. Enkele anderen zongen nadien vier coupletten van de Vexilla Regis. Onder leiding van den heer J. ten Brink voerden de leden het drie-bedrijvige stukje „Franciscus en de roovers" op. Onder de pauze dankte de directeur de ouders en leiders en donateurs voor hunne medewerking, welke steeds ondervonden wordt. Nog werd een kleine demonstratie gege ven van de opening van een ban-uur. Ook werd keurig voorgedragen het Ma- riagedicht van G. Gezelle, waarna de Ave Maris Stella gezongen werd. Onder dezelfde leiding werd vervolgens opgevoerd: .Een hond van de straat" het welk, evenals het vorige, veel bijval oogstte. Na afloop dankte de directeur allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van dezen avond en sloot op de gebrui kelijke wijze. .L. T. B. Vrijdagavond had in het Pa rochiehuis een algemeene 1 eden vergade ring plaats van den L. T. B. De voorzitter, de heer A. de Vos, opende de vergadering met den chr. groet, eu heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, niet in het minst de heer Paariekcoper van Zoeter- woude. De heer Paardekooper, /.ijne inleiding aanvangende over „de kaas- en melksteun- beperking", leest het besluit voor van den minister, waarin bepaald wordt dat 10 pet. minder gesteund, en dus beperkt zal moe ten worden. Als voorbeeld, hoe men te werk gaat bij het berekenen van de beperking-percenta ges, gaf spr. het volgende voorbeeld: Er is berekend, dat in de jaren 1933 en 1934 ge middeld per H.A. werd gemolken 1 3/10 koe; dus dat geeft een beperkingscijfer van 10 pet. Bovendien is gebleken, dat in die jaren 4000 K.G. melk per koe geproduceerd is, dat is dus 5200 K.G. per H.A. grasland. Het districtsgemiddelde aannemende op 3000 Liter geeft een cijfer van melkdicnt- heid 5200 2000 1.7. Dit geeft een be perkingscijfer van 12 *4 pet. Deze twee per centages samen plus 2 pot. reserve geven een gemiddeld beperkingspercentage van (naar boven afgerond) 12 *4 procent. Spreker zeide ook, dat brj de berekenin gen ieder bedrijf op zich berekend zal wor den en ook alle omstandigheden in aan merking genomen zullen worden, hetgeen een buitengewoon moeilijke taak zijn zal voor de gewestelijke beperkingscommissies. Bij de vraag hoe men te werk zal gaan als men bijvoorbeeld 1 Mei 1936 „aan" is, zegt spreker, dat de overproductie nagenoeg waardeloos zijn zal. Het ligt in de bedoe ling, dat er vooral in de maanden April Mei beperkt wordt. Aan het einde der vergadering deelt de voorzitter mede, dat op 27 Juni door den L. T. B. een boetprocessie naar Heiloo zal gehouden worden. Het bestuur vertrouwt, dat heel velen zullen meegaan, omdat ten slotte toch de redding in Gods Hand ligt Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter de aanwezigen voor hunne op komst en sluit te 10 uur deze goed geani meerde vergadering. Gevestigd: W. Sperij van Amers foort. D. Beijen, van Hoevelaken. J. M. Vonk, van Gouda. W. J. Hirsch- man van Zwammerdam. Vertrokken: Jac. Tuis en gezin, anax Zwammerdam. L van Wijk, naar Reeu- wijk. Th. H. Zwanenburg, naar Zwam merdam. Wed. D. TurkenbürgSplinter naar Zeist Joh. Hoogendoorn, naar Utrecht M. C, van Doorn, naar Zeg veld. ST OOM V AARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND POELAU BRAS (uitr.) pass. 1 Juni Vlissingen van Antwerpen. SALAWATI (uitr.) vertr. 31 Mei van Belawan. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NIEUW HOLLAND Singapore naar Adelaide, pass. 31 Mei Thurrday Isles. NIEUW ZEELAND, Melbourne naar Sin gapore pass. 28 Mei Thursday Isles. TASMAN vertr. 30 Mei van Batavia naar Mauritius. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DAMSTERDIJK arr. 30 Mei van Rotter dam te Vancouver. DINTELDIJK Vancouver naar Rotter dam arr. 30 Mei te Portland (O.). LOCHMONAR, Vanc.Rotterdam, vertr. 31 Mei van Glasgow naar Southampton. MEBRASKA vertr. 1 Juni van Rotter dam naar Vancouver via Londen. HOLLAND-WEST-AFRIKA-LIJN. AMSTELKERK- (uitr.) pass. 31 Mei te Bevezier. HELDER vertr. 1 Juni van Rotterdam naar Hamburg. MAASKERK (thuisr.) arr. 31 Mei te Lagos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE (thuisr.) pass. 31 Mei Ouessant KOTA GEDE vertr. 1 Juni van Rotter dam naar Soerabaja. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCHIBA vertr. 1 Juni van Rotterdam naar Hamburg. ALWAKI vertr. 1 Juni van Rotterdam n. B. Aires. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANTENOR, Japan-Rotterdam arr. 31 Mei te Sjanghai. DIOMED vertr. 1 Juni van Rotterdam n. Hamburg. MEMNON Japan-Rotterdam vertr. 31 Mei van Penang. MENELAUS vertr. 1 Juni van Dairen n. Rotterdam. STENTOR, Batavia-Amsterdam vertr. 1 Juni van Singapore. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). JAGERSFONTEIN (thuisr.) arr. 31 Mei te Antwerpen. MELISKERK (uitr.) arr. 31 Mei te Port Sotdan. (HollandBr.Indië Lijn). GAROET (uitr.) pass. 31 Mei te Perim. HOOGKERK (uitr.) vertr. 30 Mei van Genua. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL 47. Zoo kwamen ze terecht bij een kamp. Daar zat een beroemde Hollander, die niets anders deed dan heen en v/eer reizen van de Karakorum naar Holland. Telkens bracht hij allerlei vreemde vogeltjes en vlindertjes mee. „We moesten eens met hem gaan kennis maken", vond Piet Prikkel, „we zoeken een zeemonster en zijn dus collega's van hem." 48. Toen ze zich echter bij het tentenkamp aanmelden kwam er een mijnheer te voorschijn, die zei dat mijnheer de Visser op 't oogenblik geen tijd had, maar dat hij Piet en Drein als ze uit Nagasaki terugkwamen graag zou ontvan gen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14