MAANDAG 3 JUNI 1935 DE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 KANO-V AARDER VERDRONKEN TE VOORBURG. Noodlottige stoeipartij. Gistermiddag om halfzes is in de Vliet achter Park Vronesteyn te Voorburg een kano, waarin zich twee jongelieden bevon den, vermoedelijk doordat zij aan het stoeien waren, omgeslagen. Eén van hen de 19-jarige R. uit Den Haag kon spoedig gered worden doch de ander, de 18-jarige v. d. P. eveneens uit Den Haag afkomstig, verdween in de diepte. De politie uit Voor burg, die spoedig ter plaatse was, heeft korten tijd later het lichaam van den jon geman met een dreg opgehaald. Hoewel onder leiding van dr. Van Laarhoven een uur lang getracht werd door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weder op te wekken, mocht dit niet meer baten. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Stompwijk vervoerd. VEEKOOPMAN VERDRONKEN NABIJ LEEUWARDEN. Oorsaak onbekend. Gistermorgen werd in de vaart langs den Groninger Straatweg bij Leeuwarden in de nabijheid van de eerste hooge brug door eenige voorbijgangers een pet drijvende ge vonden. Onmiddellijk reeds het vermoeden, dat hier een ongeluk was gebeurd. De po litie werd gewaarschuwd, die terstond be gon de vaart ai te dreggen. Al spoedig werd het lijk van een bejaard manspersoon op gehaald. Het slachtoffer bleek te zyn zeke re D. de Jong, veekoopman te Rijperkerk. Per vrachtauto werd het stoffelijk over schot naar de woonplaats van bet slacht offer vervoerd. Omtrent de oorzaak van dit droevig ongeval tast men nog in het duister. Door de politie wordt een nader onderzoek ingesteld. „De Crt," BRAND TE GRONINGEN. Kinderen met moeite gered. Even na middernacht is een felle brand uitgebroken in perceel Selwerderstraat 30 te Groningen, bewoond door de familie Draaisma. De bewoners die juist naar bed zouden gaan slaagden er met groote moei te in de negen kinderen, van wie de mees ten boven sliepen, te redden. De brand weer bestreed met drie stralen het vuur. Het huis brandde grootendeels uit. De oor zaak moet gezocht worden in een bran dend petroleumstel dat in de beneden ach terkamer te dicht by een gordijn stond. De schade wordt door verzekering ge dekt. DE MOORD OP SCHIERMONNIKOOG. Omtrent den afschuwelijken moord op den heer Kerstholt, op het eiland Schier monnikoog bedreven omstreeks half April is sindsdien weinig meer bekend gewor den. Men weet, dat als verdacht van de zen moord is aangehouden de 21-jarige G. A. Riddering uit Utrecht. Hoewel niet uit officieele bron, meent het „N. v. h. N." thans verschillende na dere mededeelingen aanganade de beweeg redenen, althans de beweringen van R. die het misdrijf zou hebben bekend, te kun nen doen Er zou alle reden zijn om aan te nemen, dat een en ander zich als volgt zou hebben toegedragen. Voorop zij gesteld, dat Riddering be weert uit noodweer den ouden heer Kerst- holt van het leven te hebben beroofd. Wel iswaar moeten er sinds de aanvankelijke ontdekkingen op het eiland eenige getui gen waaromtrent geen nadere bijzon derheden bekend zijn zijn aangetroffen, die het tegendeel aantoonen, doch dc da der blijft in zijn beroep op zelfverdedi ging volharden. Riddering zou, nadat de heer Kerstholt hem in zijn woning had toegelaten, een on derhoud met den laatste hebben gehad aan gaande een contract, dat de heer K. met een zwager van R. een zekeren V., zou be zitten. Tijdens dit gesprek moet Riddering toen den heer K. onder pressie er toe heb ben bewogen, een koopovereenkomst te teekenen, waarbij R. als kooper optrad. Na onderteekening van dit contract door den heer K., is de laatste, althans volgens de beweringen van R-, opgesprongen, en heeft, met een mes gewapend, Riddering te lijf willen gaan. Aldus in het nauw gedreven, zou R. er toe genoodzaakt zijn geweest zich te ver dedigen, en zou onder deze omstaandighe- den de vreeselijke daad zijn gepleegd. In alle geval is tijdens het uitgebreide onderzoek wel duidelijk geworden, dat R. nu zijn slaahtoffer niet meer tegen hem kan getuigen, langs allerlei wegen tracht zijn schuld te verlichten. Tijdens een der verhooren vertelde Rid dering b.v. o.m., dat de heer K. hem vrij willig in zijn woning had binnengelaten. In tegenstelling hiermede is door de poli tie, door toevallige samenloop van omstan digheden, evenwel ontdekt, dat het slot en de grendel van de kamer in kwestie ge forceerd zijn, waaruit geconcludeerd kan worden, dat Riddering niet vrijwillig is toe gelaten, doch zich met geweld in de wo ning van den heer K heeft gedrongen. Ook heeft men een staal aangetroffen, en waar bij de sectie op het lijk aan het licht is getreden, dat de moord --mogelijk door worging heeft plaats gehad, doordat eenige verwondingen aan den hals werden geconstateerd, kan worden aangenomen, dat R. zijn slachtoffer aldus van het leven heeft beroofd. Het koopcontract, waarom de garische zaak draaide, is eveneens zeer listig opge steld. Men weet, dat de dader zich op het eiland uitgaf voor een ingenieur, Ridder geheeten. Dienovereenkomstig en om argwaan bij den verkooper te voorkomen noemde hij zich ook in het stuk Ridder, er als titel achter vermeldend „ing." Door later met een simpel haaltje dit achtervoegsel bij den naam te trekken, kwam hij toch tot zijn feitelijken naam: Riddering. In de voering van zijn kleeding heeft men bij den dader een prentbriefkaart aange troffen, een voorstelling van Schiermon nikoog weergevend, waarop verschillende aanteekeningen met potlood waren ge maakt. NIEUWE ONTHULLINGEN OVER DE BENDE TE OSS. Haar leverancier van gesmokkelde wapenen en inbrekerswerktuigen. Het onderzoek der Kon. Merachaussee te Qss heeft wederom nieuwe onthullingen betreffende de Ossche misdadigersbende opgeleverd. Het is thans gebleken, dat v. d. Heuvel, bijgenaamd de Brus, die in ver band met den roofoverval te Mariaheide in voorarrest zit, de bende van vuurwa pens heeft voorzien. De Brus stond in rela tie met wapensmokkelaars, terwijl hij rich zelf ook aan smokkelarij van revolvers moet hebben schuldig gemaakt. In zijn wo ning werden geregeld nachtelijke bijeen komsten gehouden, waar de plannen der Ossche misdadigersbende werden ge smeed. v. d. H., die een handel drijf in bouw materialen, was in het bezit van een vrachtauto, waarmede hij de bende goede diensten heeft bewezen. Hij vervaardigde eigenhandig de inbrekerswertuigen, waar van de bandieten zich bedienden. Ook trad hij op als heler. v. d. H., die zich ook meermalen aan chantage heeft schuldig gemaakt, placht zoo geraffineerd - te werk te gaan, dat het voor de politie uiterst moeilijk is geweest hem te pakken te krijgen. Wel werd hij verschillende malen wegens strafbare fei ten in arrest gesteld, doch telkens moest hij wegens gebrek aan bewijs in vrijheid worden gesteld. Thans zijn echter zooveel bewijzen tegen hem verzameld, dat hij den dans niet zal ontspringen. Nog een arrestatie. Voorts is ook aan het licht gekomen, dat behalve de assuradeur K. uit Tilburg, thans verblijf houdende in de marechaus see-kazerne te Uden, ook een verzekerings inspecteur uit Nijmegen de behulpzame GEMENGDE BERICHTEN L AUTO IN EEN KANAAL GEREDEN. Bestuurder dood achter het stuur gevonden. In bet nieuwe Omsn ijd in gsk an aal onder de gemeente Aduard ontdekten passeeren- de arbeiders te ongeveer zes uur Zaterdag morgen een auto, welke in het water lag en waarvan de koplampen nog brandden. De bestuurder van de auto, de 28-jarige J. P. Rij kens uit Groningen, werd levenloos achter het stuur vandaan gehaald. Het on geluk moet in den voornacht hebben plaats gehad. Omtrent de oorzaak is niets met zeker heid bekend, ofschoon wordt vermoed, dat Rijkens, die alleen in den wagen had geze ten, door slaap overmand is geraakt. Gebleken is, dat de auto niet is geslipt en regelrecht in de diepe vaart is gereden. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Eenige dagen geleden wilde de heer B. op den Rijksweg tusschen Sittard en Ge leen met zijn motor uitwijken voor een hond. Hij kwam daarbij te vallen, waardoor hij een hersenschudding opliep. Hij werd naar het R. K. ziekenhuis te Sittard ver voerd, waar hij thans aan de gevolgen van zijn verwondingen is overleden. Het slacht offer was 28 jaar en ongehuwd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ NIJMEGEN. Gistermiddag is op den Graafscheweg bij Nijmegen de 26-jarige wielrijder W. van Rossum die voor een auto uitweek, plotse ling door een auto, komende uit de rich ting Grave en bestuurd door V. uit Oss ge grepen en tegen den grond geslingerd. De man kreeg een zware wonde aan het hoofd en werd, nadat ter plaatse geestelijke en geneeskundige hulp was verleend, per zie kenauto naar het St. Canisius Ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Zijn toestand was gisteravond zorgwekkend. Het rijwiel werd geheel vernield, terwijl de auto aan de voorzijde beschadigd werd. AUTO TEGEN BOOM. Gistermiddag tegen zes uur is op den Achterdijk te Moerdijk een personenauto, bestuurd door den heer Ottevanger uit Klundert, door het plotseling defect raken der stuurinrichting, in volle vaart tegen een toom gereden Zijn dochter, van den bestuurder, die naast dezen zat, vloog met het hoofd, door de voorruit en bekwam een hersenschudding, terwijl rij bovendien door glasscherven ernstig aan het hoofd werd gewond. Zij is naar een der zieken huizen te Breda overgebracht. De auto, welke ernstig was toegetakeld, fe weggesleept. DRIE JONGENS WAGEN ZICH TE VER IN ZEE. Eén van hen verdronken. Uit Hoek van Holland wordt gemeld. Gistermiddag hebben rich een drietal jon gens uit Rotterdam, t.w. de 12-jarige T. Barriel, de 15-jarige G. v. Leeuwen en de 18-jarige E. v. d. Heuvel, te ver in zee ge waagd. Op hun geroep kwam onmiddellijk hulp toeschieten. De heeren J. v. d. Sluis en C. Spek, beiden eveneens uit Rotterdam, mochten er in slagen cte twee jongsten van het drietal te redden, v. d. Heuvel, de cudste, verdronk jammerlijk. BLJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaterdagavond omstreeks zeven uur is in het Voornsche kanaal bij Hellevoetsluis een marinier der Koninklijke Marine, waarschijnlijk door kramp bij het ziwemmen verdronken. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 26) „Ben je van plan, hem te laten arrestee ren?" vroeg Hammond. Hij had er eigenlijk nooit achter kunnen komen, wat zijn vriend wilde doen als hij Garland vond. „Nog niet. Daar is veel tegen. Om te be ginnen zouden we daarmee de zaak uit handen geven en slechts noode gedulde toe schouwers worden. Bovendien gelooft Wad ham, dat Garland zijn kostbaarheden zal vernietigen, als hij voorziet, gearresteerd te zullen worden en hij is te slim, om hem geheel onverwacht te kunnen over- dompelen. Wadham is er zeker van, dat de politie de ontbrekende meesterwerken niet terug zou vinden. Die beide redenen vind ik belangrijk genoeg en jij hebt een nog gewichtiger reden." „Dat ben ik ndet met je eens", zei Ham mond haastig. „Ieder oogenblik, dat hij nog op vrije voeten is, beteekent gevaar voor Lora. Ik heb er in toegestemd, niet buiten jullie om te handelen, maar ik vind, dat we het eerst aan haar moeten den ken. Schilderijen zijn misschien heel ge- wichting, maar niet als er een menschen- leven op het spel staat." „Beste jongen", antwoorde Trent, „je be grijpt het niet. We weten, dat Garland op de een of andere, onverklaarbare manier macht over zijn nichtje heeft. Zij is bang voor hem. Als de politie zich er mee be moeit, wordt juffrouw Craig er ook in ge mengd. Misschien weet hij wel iets van haar, dat haar in moeilijkheden zou bren gen als het bekend werd. Wordt maar niet kwaad, ik beschuldig haar nergens van. Ik wilde je enkel aan het verstand brengen, dat wij haar in veiligheid moeten bren gen voor we hem te grazen nemen." „Maar hoe?" riep Hammond, die al spijt had van zijn uitval. „Ik zou willen voorstellen, dat je met haar trouwt en haar meeneemt naar Ita lië, maar misschien lokt dit je al even wei nig aan als mijn andere plannen?" „Dat klinkt te mooi om waar te zijn! Denk je werkelijk, dat het zou kunnen?" „Natuurlijk. Zij moet er vandaan vóór we een inval doen. Misschien ben ik vaker met geweldenaars in aanraking geweest dan jij. De oorlog was heel iets anders, we moeten toen wel allemaal geweld gebrui ken, maar de meesten lag het niet in de aard. Garland is een heel gevaarlijk type. Ik onderschat hem absoluut niet." Trent wees op een vleugel van het huis, waar plotseling de lichten werden opgedraaid, maar eerst nadat de gordijnen zorgvuldig gesloten waren. „Misschien zit hij daar nu en weet, dat we hem beloeren. Als hij bondgenooten had, wist hij het zeker, maar hij werkt al leen. De meeste groote misdadigers doen dat. Hij is voorzichtig. De meeste menschen draaien eerste licht op en sluiten dan de gordijnen. Maar Niccolo doet dat niet. Hij riskeert niets. Hij weet heel goed, dat zijn gestalte direct te herkennen is. Je kunt zien, dat de lichten zoo zijn aangebracht, dat ze geen verraderlijke schaduwen op de gordijnen kunnen werpen. Daar zit hij te genieten van zijn schatten en misschien is hij bezig plannen te maken voor een aan val op deze wereldstad." „Hoe wil je er achter komen, of hij daar werkelijk is?" „Ik ga een nachtelijk bezoek afsteken." „Dat is verduiveld gevaarlijk" zei Ham mond angstig. „Je zegt zelf, dat hij tot een moord in staat is." „Ik zal dit keer het slachtoffer niet zijn", lachte Trent. „Als ik een paar centimeter kleiner was, had hij me toen ook niet ge kregen. Ik zal voorzichtig zijn." „Wanneer ga je?" „Vannacht. We rijden eerst naar de stad, gaan dineeren, naar een schouwburg, en daarna komen we hier terug. Tusschen twee haakjes, is er rivierpolitie op jullie kalme Theems?" „Ja, maar daar zullen we wel geen last van hebben, waarom?" „Ik vroeg me af, of ze jou en je boot zouden onderzoeken. Ik kom hier weer langs. Als ik de politie een verklaring moét geven, is het hetzelfde, of ik hun het geval in handen geef. Zorg er voor, dat je niet de aandacht trekt, als je hier op me wacht. Het doet er niet toe, dat we de ja gers zijn en niet het wild. Wij zijn geen of ficieele personen en zonder verklaringen lijkt het verdacht." „In orde", riep Hammond vroolijk. Hij was bijzonder goed gemutst. Al zooveel da gen waren de vroegere ziekteverschijnse len uitgebleven, dat hij weer hoop kreeg. Italië en Lora! Daar had zijn vriend op ge zinspeeld. Lora en Italië! Toen het tweetal it. Kingston terugkwam was het bijna middernacht. Voor zoover Hammond wist, was er voor geen boot gezorgd en hij keek verbaasd, toen Trent hem voorging naar een pai'ticu- liere steiger en een roeiboot losmaakte. Trent vertelde fluisterend, dat hij deze boot hier 's nachts had rien liggen. Het leek hem UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 4 Juni Huizen, 1875 m. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.30 Concert door Flower's Harmony Five. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Zangrecital door Louis van Sprang, afgewisseld door gramofoon. 4.20 Het KRO-orkest, afgewisseld door viool-recital van Jan During. 7.15 Dr. G. Mulers over „De wereld der sterren". 7.35 Gramofoonplaten op verzoek. 8.05 Vaz Dias, waarna de KRO.-boys en Bartoes in zijn repertoire. 8.45 The Mignon Boys en de KRO.-boys 9.10 S. P. J. Borsten over zwemmen. 9a20 Vervolg Bartoes en Mignon Boys. 9.40 Gramofoonpl. 10.10 Populair programma door het K.R. O.-Symphonie-orkest (10.30 Vaz Dias). 11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 301 m. AVRO-uitzending 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 John van Brück en zijn orkest. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg orkest. 12.30 Gram.pl. I.15 Het Ensemble Lismonde. 2.30 Othulling v. h. Prins Hendrik Borst beeld en het Monument der Redders in den Helder. 3.304.00 en 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 De AVRO-Decibels. 6.35 Het Renevo-Kwintet. 7.30 „Van reizen gesproken". 8.00 Vaz Dias. waarna gevar. program ma m.m.v Kovacs Lajos en rijn orkest en solisten. 9.35 „Een Wanhopige", hoorspel. 10.00 Omroeporkest m.m.v. M. Rodri guez (cello). II.00 Vaz Dias. 11„1012.00 Jack de, Vries en zijn In ternationals. Droitwich, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 1.20 Orgelspel. 12.a35 L. Vosseli's orkest. I.20 Commodore Grand orkest. 4.40 Strijkkwartet. 5.35 Medvedeff's Balalaika-orkest. 6.50 Cembalo-recital. 8.50 Gevar. programma. 10.40 Solistenconcert (tenor, viool en piano). II.3512-.20 Dansmuziek, hand aan de bende moet hebben geboden. Zijn arrestatie wordt ook verwacht. Mr. baron Speyart van Woerden, procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's-Her- togenbosch, heeft nadat de huldiging der brigade in de marechaussee-kazerne was geschied, met opperwachtmeester Mintjes en wachtmeester De Gier een bezoek ge bracht aan de plaatsen waar de ernstigste misdrijven hebben plaats gehad. Op de plekken waar v. d. Pas en G. de Bie den dood vonden, werd geruimen tijd vertoefd. VAN EEN GESTOLEN AUTO. Die nog niet betaald was. Een inwoner van Laren (N.-H.) bracht een bezoek aan een café te Bussum en par keerde zijn auto in de nabijheid. Toen hy later weer buiten kwam, Meek zijn auto verdwenen te zijn. Hij deed onmiddellijk aangifte bij de Bus- sumsche politie, die een uitgebreid onder zoek instelde, meldt de „Msb.". De omliggende gemeenten Hilversum en veiliger, dan een gehuurde boot, want het zou verdacht lijken om tegen middernacht een boot te huren. Er hadden langs de ri vier zooveel diefstallen plaats, dat de tocht verdenking zou wekken. Trent wachtte een minuut of twintig aan het einde van den tuin van Woodlawn, vóór hij aan wal stapte. Hij was er niet zoo zeker van of de man, die nog pas de slo ten had geolied, niet stond te wachten tot hij de kans schoon zag, om zelf op nachte lijk avontuur uit te gaan. Hammond verbaasde zich er over, dat zijn vriend er zoo zeker va.i was, midden in den nacht binnen te kunnen komen. Hij wist niet, dat Trent iets bij zich had, waar mee hij alle deuren kon openen. Hammond begreep ook niet, hoe zijn vriend in staat zou zijn om 's nachts zonder gerucht te maken in het donker den Areg te vinden in een groot huis. Daaruit "leek wel, hoe weinig hij van Trent's werkwijze afwist. Terwijl Hamr. nd dien middag in Hamp ton de wacht hield, had Trent een woning bureau in Kingston bezocht en een lijst ge vraagd van de huizen aan de rivier, die te koop waren. Daar het een deftig bureau was, vermoedde hij, dat Garland's huis ook wel in hun boeken zou voorkomen. De agent zei, dat het huis te koop was, maar voor een jaar verhuurd was aan zekeren dr. Garland en een juffrouw Craig. Hij had den dokter, die invalide was en aan zijn kamer gebonden, nooit gezien, maar Lora beschreef hij nauwkeurig. De agent had het recht, om het huis aan toekomstige koopers te laten zien, mits hij hiervan voor af kennis gaf. Maar Trent wenschte den dokter en zijn nicht nog niet lastig te val len. Hij wilde alleen maar bijzonderheden weten. Die waren onmiddellijk te verkrij gen, evenals foto's en een plattegrond van het huis. De agent kreeg een goede sigaar Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 9.05 Gevar. concert m.m.v. solisten. 11.05 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 m. 12.20—2.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.205.20 A. Albech's Blaasorkest. 7.5012.05 Orkest- en solisten conceri uit „Tivoli". Ken 1 en, 456 m. 12.20 Uit Leipzig. Orkestconcert. 2.35 Cello en piano. 4.20 2 violen en piano. 5.20 Uit Koningsbergen: Omroepklein- orkest, dansorkest en solisten. 8.35 Uit Leipzig: Schumann-concert. 9.50 Volksliederenconcert. R o me 421 m. 9.15 „La grande heure", hoorspeL "3 10.50 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 m. -» 322 ML: 12.50 Omroeporkest. I.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Grara.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M: 12.20 en 1.302.20 L. Langlois* orkest. 5.20 Populair concert. 6.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Populair concert D eutschlandsender, 1571 ra. 8.35 Schumann-concert uit Leipzig 9.20 Juni, maandoverzicht 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 12.20 Brussel VI. 14.20 Deutschl.sender. 35.20 Diversen. 16.20 Deutschl.sender. 17.20 Brusssel VI. 19.20 Keulen. 19 50 Parijs R. 20.35 Leipzig. 22.20 Parijs R. 22.50 Weenen. 4e programma S 05 Parijs R. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 11.20 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 20.20 Droitwich. 21.50 B er om unster. 22.40 Droitwich. Amsterdam werden opgebeld en het signa lement van den wagen doorgegeven. Bij de politie vervoegde zich tijdens het onderzoek een persoon, die verklaarde, ge zien te hebben, dat iemand in de auto was gestapt en er mede weggereden, iemand die hem wel bekend was. De politie spoorde den dader op en toen kwam aan het licht, dat het de te Hilver sum wonende leverancier van de auto was. De kooper had den wagen op afbetaling gekocht en „vergeten" te betalen, waarop de leverancier, zoodra hy de kans had schoon gezien, den wagen weer van eige naar deed verwissellen. BEWAKER PLEEGT DIEFSTAL IN VILLA. Zaterdagnacht is een bewaker van een particulieren nachtveiligheidsdienst door een veldwachter op heeterdaad betrapt, toen hij in een tijdelijk onbewoonde villa diefstal pleegde. Hij had juist spaarpot ten geledigd. De man blijft niettemin be weren, dat hij slechts op een inspectietocht was. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. en werd welbespraakt. De huurders waren kalme menschen, z° kregen weinig bezoek en waren tevreden met een butler, drie kamermeisjes en een chauffeur-tuinman. Het was wel een groote verandering, zei- de agent, die scheen te betreuren, dat zoo'n rustige familie een huis bewoonde, dat vroeger met gelach en licht gevuld was ge weest. De eigenaar was een gezellige man, die zijn geld in wijn had verdiend. Trent luisterde een half uur lang naar de verha len en zei, dat hij wel eens terug zou ko men. Toen hij over het grasveld sloop, wist hij, dat de deur, waardoor hij naar binnenging, naar een weinig gebruikte kamer voerde, die in de groote hall uitkwam, Trent had een bepaald doel. Hij geloofde nog niet aan de onschuld van Lora Craig. Alles wees er op, dat ze met Garland's levenswijze op de hoogte was. Hij riskeerde het ge vaar van dit stille huis om uit te vinden, of Garland zich werkelijk schuil hield. Nie mand had hem nog gezien. Het woning bureau had alleen met het jonge meisje on derhandeld. Hij kon wel ver weg zijn. Als Trent in Gerland's plaats was geweest, zou hij getracht hebben de Garland-legende op die manier op te bouwen. En daar hij den reusachtigen man voor ongewoon verstan dig hield, schreef hij hem meer dan gewo ne voorzichtigheid toe bij het ontduiken van zijn achtervolgers, die voor zoover hij wist hem al wel op het spoor konden zijn. De veronderstelling, dat Garland in een kamer van zijn afgelegen huis ver borgen zat, zou alle politie, die hem achter na zat, bij dit huis samenbrengen. En ter wijl ze het net dichttrokken, zat hij mis schien in Prinkipo. Trent was van plan, zoo noodig alle kamers van het huis te onder zoeken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13