MAANDAG 3 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANï DERDE BLAD. - PAG. II HET MOO RM AN -TO URN OOI. Het Goudse he elftal wint den beker. HET LEIDSCHE ELFTAL OP DE DERDE PLAATS. Begunstigd door fraai voetbalweer heb ben gisteren de wedstrijden plaats gehad voor den Moormanbeker. Deelnemers wa ren de Goudsche, Nijmeegsche, Groning- sche en Leidsche elftallen. De organisatie was perfect in orde, zoo dat men van een fraaien sportdag op het A.S.C.-terrein zou kunnen genieten. Het gespeelde voetbal is evenwel bene den de verwachtingen gebleven. Het spel kwam niet boven het middelmatige uit. Vooral het Leidsche XI-tal bleef verre onder zijn kunnen. Dat hadden wij beter verwacht gezien de prestaties in Amster dam. Wel herstelden zij zich eenigszins in de verliezersronde door het Groningsohe XI- tal met 40 te slaan, maar wij mogen niet vergeten, dat deze wedstrijd dadelijk na de tweede ronde werd gespeeld en het Gro- ndngsche XI-tal dus twee zware wedstrij den achter elkaar kreeg te spelen. Voor de finale kwalificeerden zich Gou da en Nijmegen. Deze finale is met groote cijfers gewonnen door het Goudsche elftal, dat een forsche partij voetbal speelde waar tegen de technisch beter spelende Nijme- genaren niet opgewassen bleken te zijn. Toch hadden zij niet met zulk groot ver schil behoeven te verliezen, als de keeper beter in vorm was geweest. Drie doelpun ten had deze doelman absoluut kunnen voorkomen. Niettemin bleken de bewoners van Nij megen prettige verliezers, die hun spel speelden om het spel. Begonnen werd met den wedstrijd LEIDEN—GOUDA 1—3. Het Leidsche elftal speelde in de vol gende opstelling: Doel: Duyzend (U. V. S.). Achter: P. v. Egmond (Ter Leede) en J. van Berkel (Lugdunum). Midden: P. v. Hoven (U. V. S.), G. Zwa nenburg (T. O. N. A.) en D. Brouwer Rouwkoop. Voor: G. den Daas (U. V. S.), J. Jansen (Rouwkoop), H. Heijmans (Sportman), P. Mooten (R. C. L.) en J. Neyeboer (Quick Eoys). Leiden wint den toss, zoodat Gouda den bal aan het rollen brengt. Het begin ken merkt zich door een Leiden-overwicht. Toch is het Gouda, die door haar midvoor de leiding weet te nemen (01). De ver dediging van Leiden ging hier niet geheel vrij uit. Vanaf den aftrap gaat de Leidsche*' voorhoede er vandoor en voor de Goud sche keeper weet wat er gebeurt, heeft Heijmans al gelijk gemaakt (11). Door dit doelpunt geprikkeld kómt het Goud sche elftal geducht opzetten. Voorloopig blijven doelpunten uit door het goede kee pen van Duyzend in het Leidsche doel. Ein delijk na 27 minuten weet Gouda de lei ding te heroveren, door haar linksbinnen (12). Nadat de Goudsche keeper nog een hard schot van Mooten gestopt heeft, komt onveranderd de rust. Na de korte pauze krijgen wij een tame lijk gelijk opgaanden wedstrijd, waarin beide doelen om beurten in gevaar zijn. De vraag is of Leiden gelijk zal maken. Dit is niet gelukt. Integendeel, drie minuten voor het einde maakt de Goudsche mid voor het derde doelpunt (13) en komen de bezoekers in de finale. Als het Leidsche elftal met wat meer enthousiasme gespeeld had dan zouden wij nog niet geweten hebben of Gouda wel gewonnen zou hebben. GroningenNijmegen 13. Deze wedstrijd kenmerkte zich door vu rig spel. Het eerste gedeele van den wed strijd was Nijmegen sterk in de meerder heid, hetgeen zij in een drietal doelpunten wist uit te drukken, resp. door haar links buiten en rechtsbinnen (2) gescoord, zoo dat de rust aanbrak met een 3O-voor sprong. Een ieder had gedacht, dat het in de tweede helft evenzoo zou gaan. De Gro ningers dachten er evenwel anders over. Vol vuur wierpen zij zich in den strijd, zoodat van een overwicht der Nijmeegsche uitverkorenen geen sprake meer was. Verder dan een prachtig doelpunt door hun midvoor gescoord, wisten zij'het ech ter niet te brengen, zoodat, toen de scheidsrechter einde blies, de tweede fi nalist bekend was. Voordat de finale gespeeld werd kregen de beide verliezers kans om hun krachten te meten. LeidenGroningen 40. Groningen had eenige reserven opge steld, waartegen Leiden hetzelfde elftal stelde als in den voorgaanden wedstrijd. De Leidsche voohoede zit reeds dadelijk voor het vijandelijk doel, waarbij Heij mans tegen de paal schiet. Reeds de tweede aanval der Leidsche OM DEN VAN SPALL-BEKÉR. Het Leidsche elftal verslaat het Goudsche met 30. In een aantrekkelijken wedstrijd heeft het Leidsche K.N.V.B.-elftal Zaterdagmid dag verdiend van het Goudsche gewonnen al zijn de cijfers eenigszins geflatteerd en daarmee voor een jaar beslag gelegd op den Van Spall-beker, die bij een Goud sche overwinning definitief eigendom van de Gouwenaars zou zijn geworden. Beide elftallen kwamen volledig uit in de opstelling, welke wij vorige week pu bliceerden. Het begin van den strijd bracht eenige terrein-verkennen aan beide zijden, waar na een fout van Landesbergen een Goud- schen aanval van links opende, welke den voorspelers heeft succes, als den Daas hard inschiet (10). Leiden blijft sterker en speelt veel beter dan tegen Gouda. Het verwondert dan ook niemand als binnen 10 minuten de linksbin nen Jansen nummer twee inschiet (20). Groningen probeert het dan ook eens maar Duijzend heeft er nu goed oog in en stopt alles. Nadat Heijmans eens tegen den uit loopenden keeper heeft aangeschoten en Mooten voor open doel heeft gemsit, wordt dadelijk gedraaid. Weer gaat het Leidsche elftal het eerst ten aanval. Een hard schot van Heijmans wordt corner gewerkt, welke niets oplevert. Ook Groningen weet het tot een corner te brengen, maar ook deze le vert geen doelpunt op. Heijmans die steeds onfortuinlijk is met zijn harde schoten, kogelt aan de overzijde weer eens tegen de lat. Eindelijk na 15 mi nuten js het weer den Daas, die scoort (3-0). Weer probeeren de Noordelingen Duy zend te verschalken, maar tot driemaal toe weet deze een ingeschoten bal te keeren. Aan de overzijde heeft Heijmans eindelijk succes als zijn oerhard schot onhoudbaar voor den keeper in het doel verdwijnt (40). Even later fluit de scheidsrechter einde en heeft het Leidsche elftal ver diend gewonnen. Voor de finale stelden zich daarna op de ploegen van GoudaNijmegen 62. Nijmegen wint den opgooi en Gouda mag dus aftrappen. Het begin is geheel voor Nijmegen, voor al de vleugelspelers leveren goed werk. Verder dan een cornor en een kopbal van den midvoor weten zij het evenwel niet te brengen. Als er vijf minuten gespeeld zijn zet Nij megen een prachtigen aanval op, besloten met een hard schot van den midvoor, het geen doel treft (01). Een vrije schop op den rand van het beruchte gebied wordt door den Nijmeegschen keeper gestopt. Gouda begint forscher te spelen, soms wel wat al te forsch. Door dit forsche spel weet de midvoor na een kwartier gelijk te ma ken (11). Een goede kopbal van den Nij meegschen rechtsbinnen wordt gestopt. Toch weet N. de leiding te veroveren als de linkervleugel een aanval opbouwt, waaruit de linksbuiten een hard schot lost, dat vanaf de kruising terug springt op het hoofd van den back van Gouda en keihard in het doel verdwijnt. Een eigenaardig doelpunt (12). De rechtsbuiten van Gou- de krijgt een prachtkans om gelijk te ma ken maar schiet meters over. Na 28 minu ten komt dan de gelijkmaker, als de rechts binnen een hoog schot lost, dat juist langs den paal doel treft (22). Nijmegen komt dan weer aan bod, verschillende corners zijn het resultaat, maar deze, hoewel goed genomen, leveren niets op. Gouda zoekt zijn heil in lukraak trappen. Een harde bal naar voren geschoten en dan maar loopen. De Nijmeegsche verdediging weet tot de rust echter doelpunten te voorkomen. Na de thee is de eerste corner voor Gou da, maar deze wordt achter geplaatst. N. is nu iets sterker, een hard schot van den linksbinnen wordt weggestompt, terwijl een dito schot van zijn buitenbuurman in het zijnet belandt. Na 10 minuten zet Gouda een goeden aanval op, waaruit de linksbinnen weet te scoren (32). Het uitzicht werd den kee per belemmerd, anders had hij den bal ze ker gehad. Twee minuten later is het de eenarmige linksbuiten van G., die den stand op 42 weet te brengen. Een ge vaarlijk moment ontstaat nogmaals voor het Nijmeegsche doel, als de keeper met bal en al in het doel dreigt te worden ge- loopen, maar juist bijtijds gooit hij het leer corner. Gouda blijft door haar lichaamskracht in de meerderheid. Het meer technische spel van Nijmegen loopt hierop geheel dood. De midvoor van G. breekt dan door en lost een schot. De keeper valt uit, maar iets te vroeg en over hem heen springt den balin het net (52). Aan de overzijde gaat een kogel juist over de lat. Met nog 5 minuten speeltijd speelt Nijmegen een verloren wedstrijd. G. daarentegen speelt alsof zij met 20 achterstond. Het is we derom de midvoor, die een goeden wed strijd speelde, die door weet te breken, weer valt de keeper uit, maar nu iets te laat, zoodat de bal onder hem door rolt en in den doelmond verdwijnt (62). Even later fluit mr. v. Bisselick einde en heeft Gouda den begeerden Moormanbeker ver overd op een technisch beter spelende ploeg, die door haar keeper een nederlaag leed. De Moormanbeker was tot nu toe in het bezit van den Noord-Brabantschen Voetbal bond. De uitslagen luiden: Leidsch Elftal—Goudsch Elftal 1—3 Groningsch ElftalNijm. Elftal 13 Verliezersronde. Leidsch ElftalGroningsch Elftal 40 Finale. Goudsch Elftal—Nijm. Elftal 6—2 Leidenaars bijna noodlottig zou zijn ge worden, doch Kramp greep juist in ten koste van een corner, welke goed werd genomen en zoodoende eenige schoten op het Leidsche doel tot gevolg had, totdat de Goudsche midhalf een knal loste, waar bij Kramp uitstekend ving en den Leid- schen aanval aan het werk zette. Herreui schoot daarop naast. Tal van corners aan beide zijden wijzen erop, dat de verdedi gingen de baas zijn, doch dat de aanval len niet van gevaar zijn ontbloot. Het Leidsche doel ontkomt dan nauwelijks aan doorboring als de bal „teruggespeeld" wordt op den keeper, maar voor het doel langs gaat en de Goudsche midvoor den bal opvangt, om dan juist tegen den staan der te schieten. Bij een mooien Leidschen aanval is van Weerlee gelijk met den Goudschen keeper' bij den bal en schiet den bal over hem heen in het verlaten doel, doch de linksback der Gouwenaars is te ruggesneld en trapt den bal uit den doel mond weg. Inmiddels heeft v. Weerlee den keeper geraakt aan het dijbeen, zoodat hij even blijft liggen en daarna hinkend ver der speelt. Rust komt met blanken stand. Na de hervatting pakken de Leidenaars dadelijk fanatiek aan en na 2 minutén geeft Vermond v. Weerlee een mooie kans, welke hij benut (10). De Gouwenaars laten zich hierdoor niet ontmoedigen en een corner is het gevolg, doch weer is het Kramp, die tot tweemaal toe voor opluch ting zorgt. Na 7 minuten loopt v. Weerlee uitstekend met den bal door en de voor sprong is verhoogd (20). Even later geeft de Goudsche keeper het op en zijn plaats wordt door een speler uit het veld ingenomen. Als v. Weerlee dan weer den bal te pakken krijgt, rent hij op het Goud sche doel af en scoort opnieuw, doch de scheidsrechter had reeds gefloten voor een overtreding van een der backs, zoodat het doelpunt geannuleerd werd en een vrije trap op den rand van het strafschopgebied wordt genomen, welke geen doelpunt op levert, zoodat een overtreding der Gouwe naars hun voordeel opleverde. Toch was het slechts kort uitstel, want Herreur maakte spoedig het derde doelpunt (30). Wegens hands van v. d. Plas krijgen de Gouwenaars nog een penalty te nemen, doch Kramp stopt het leer schitterend. Onveranderd komt dan het einde. KORFBAL DE CONFLICTEN IN DE KORFBAL WERELD. Westerkwartier kampioen! D.T.V. blijft eerste klasser! In verband met het feit, dat Deetos gis teren voor den beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland tegen Wes terkwartier niet is opgekomen naar be kend weigerde Deetos op het Henegouwer- terrein te Rotterdam te spelen is Wes terkwartier kampioen van Nederland ge worden. D.E.D. is voor de competitie promotie degradatie eerste klasse gisteren tegen D. T.V. niet opgekomen. Mede in verband met het feit, dat D.T.V. deze ontmoeting dus reglementair met 50 heeft gewonnen en Kattenburg gelijk speelde tegen Hercules, blijft D.T.V. eerste klasser. Naar wij vernemen zijn deze beslissin gen genomen door den competitieleider van den N.K.B., die daarmede de desbetref fende reglementen op normale wijze heeft toegepast! HANDBAL. NEDERLAND—DUITSCHLAND 2—15. Voor wel 4000 toeschouwers, onder wie zich Z.E. minister De Graeff, de Duitsche gezant, een vertegenwoordiger van de Tsjecho-Slowaaksche legatie en prof. mr. v. Poelje, direct.-generaal van het departe ment van onderwijs, zich bevonden, vond te Den Haag de landen wedstrijd Neder landDuitschland plaats. De Duitschers waren, zooals de cijfers wel doen zien, voortdurend in de meerderheid. Het plaatsen en opvangen van den bal, het schieten, het zich opstellen, alles was af en het Duitsche spel bereikte een hoogte, zoo als we in Holland nog nooit hadden aan schouwd. Na het spelen der volksliederen stelden de ploegen zich onder leiding van scheids rechten Marx op. Geregeld waren de Duitschers in het of fensief en steeds verkeerde ons doel in ge vaar. Regelmatig voerden de gasten den stand op. Nadat Rüter de score had ge opend, maakte Reinhardt er 02 van. De Hollanders hielden kranig stond en eerst na 20 minuten gelukte het Reinhardt den stand op 03 te brengen. Direct hierop ver grootte Rüter den voorsprong, terwijl Rein hardt er 05 van maakte. Uit een vrije worp doelpuntte Braselemann voor de zes de maal. Vijf minuten voor de rust wist Berkhout, na prachtig opbrengen van Van der Geest er 16 van te maken. De gasten wisten door Rüter en Brasel- mann de score op 18 te brengen. Na de rust hetzelfde kat en muis-spelletje. Ober- berg en Reinhardt gaven door goede scho ten den Hollandschen keeper voor de tien de maal het nakijken, terwijl de laatste met een kogel er 111 van maakte. Berk hout nam dan eerst een 13-Meter worp, die door Kreuzberg keurig werd gehouden. Rüter, Oberberg, Reinhardt en Braselmann brachten geleidelijk den stand op 115, terwijl kort voor tijd Berkhout uit een vrije worp het tweede Hollandsche doelpunt maakte (215). Met dezen stand kwam ook het einde. ZWEMMEN FICK WINT. Peter Fick startte Zaterdag voor de tweede maal te Boedapest en wist ditmaal revanche te nemen op den Hongaar Csilc. Beide zwemmers kwamen met den Duit- scher Fischer in het Kaiserbad uit op de 100 yards vrije slag. Fick won in den tijd van 52,8 sec. met 1 Meter voorsprong op Csik en Fischer, die beiden tegelijk aantik ten in den tijd van 53,8 sec. Wederom geslagen. Voor de derde maal kwamen gisteren te Boedapest Fischer (Duitschland), Fick (Amerika) en Csik (Hongarije) tegen el kaar uit. Ditmaal was het Fischer, die de 100 Meter vrije slag won in den tijd van 58,4 sec. Tweede was Peter Fick in 58,6 sec., terwijl Csik thans derde was in 59 sec. In de drie wedstrijden, welke de drie riva len tegen elkaar zwommen, hebben zij al len elk één maal gewonnen. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN „TE WERVE" Zaterdag zijn te Rijswijk de jubileum wedstrijden van „Te Werve" aangevan gen, welke gisteren werden voortgezet. Dezen Zaterdagmiddag kwamen voor namelijk nieuwelingen aan de start. De resultaten waren: 100 meter nieuwelingen: 1. Baumgarten (Trekvogels) 11,2 sec. 2. Ockenburg (A.D. O.) 11,8 sec. 3. De Vries (Trekvogels) 12 s. 100 meter klasse B: 1. Martini (Vlug en Lenig) 11,4 sec, 2. Kok (A.D.O.) 11,5 sec. 3. Anema (Haarlem) 11,6 sec. 1000 meter nieuwelingen: 1. van Rijn (Zwaluwen) 2 min. 51.9 sec. 2. Boender (Trekvogels), 2 min. 52 sec. 3. B. den Duik (Te Werve) 2 min. 54,6 sec. Verspringen nieuwelingen: 1. Woudstra (Zwaluwen) 5.815 meter. 2. Verkerk (Al- phia). Hoogspringen nieuwelingen: 1. Niks (Vlug en Lenig) 1.65 meter. 2. en 3. Splin ter (Te Werve) en Neerings (Hercules) beiden 1.60 meter. Speerwerpen nieuwelingen: 1. v. Aaren (KNAU) 46.51 meter, 2. Schultz (Vlug en Lenig) 40.55 meter. De resultaten van gisteren zijn: Dames: 60 meter voor meisjes: 1. T. Burger ADA) 9,1 sec., 2. van Lith 9,3 sec. 3. van Es (Brunhilde (Leiden) 9,4 sec. Discuswerpen voor dames: 1. Koopmans Atalanta-Gron.), 35,25 M.; 2. A. Niessink (A.V.A.) 32.475 M.; 3. van Outgaarden (Hy- giea, Den Haag) 29,83 M. 100 M. voor nieuwelingen: 1. C. Molet (H.S.V.) 14 sec., 2. L. Clinge (GITA) 14 s. 3. A. Kellenaars Brunhilde, Leiden 14.3 s. Verspringen: 1. R. Briejer Brunhilde, Leiden), 4.79 m. 2. L. Mesman (AVA.) 4.74 m.; 3. C. Klingen (Atalanta) 4.58 M. 100 meter dames: 1. A. de Vries (ADA), 13.7 sec., 2. J. Dalmolen Brunhilde (Gr.) 13.9 sec., 3. L. Mesman AVA), 13,9 sec. Vèrspringen meisjes: 1. A. Boerema (Brunhilde, Gr.), 4.25 M.; 2. T. Burger (ADA), 3.98 M.; J. Dragt Brunhilde, Lei den) 3.85 m. 10 x 100 M. estafette: 1. Brunhilde Gr.), 2 mina 16,9 sec.: 2. A. D. A. (Amsterdam) 2.19.9; 3. Hygiëa (Den Haag) 2.24,4 Speerwerpen dames: 1. P. Dieben Brun hilde, Leiden), 34.23 M„ 2. M. Goette (AD. A) 31.52 M.; 3. M. v. d. Berg (ADA) 30.41 meter. Kogelstooten: 1. A. Doorgeest (ADA), 10.31 M.; 2. T. Koopmans (Atalanta, Gro ningen) 10.18 M., 3. D. Munnekes (ADA) 9.67 M. Hoogspringen dames: 1. T. Koopmans (Atalanta, Groningen) 1.55 M.; 2. H. Leeks- ma (Hygiea) 1.50 M.; 3. P. Dieben (Brun hilde, L.) 1.45 M. Eindstand E.N.D.A.T.-wisselbeker: 1. A. D.A. A'dam) 32 p., 2. Atalanta, Gr.) 23 p.; 3 Brunhilde (Gr.) 23 p. Heeren: 80 meter juniores: 1. Spook (A V. 1923) 95 sec., 2. Both (AV 1923), 9,6 sec.. 3. Kerkhoff (AV 1923) 9.7 sec. 100 M. hardloopen heeren: 1. Osendarp (Trekvogels) 11,1 sec.; 2. van Beveren (AV 1923) 11.2 sec.: 3. Geul (V. en L.), 11.3 sec.: 4. Jansen V. en L.). 1500 meter hardloopen: 1. Feenstra (Trek vogels) 4.14.1; 2. Gruese (SVV)), Schie dam 4.15.8; 3. Heymans (AAC), 4.15.8; 4. Scherpenhuyzen (Haarlem). 5000 meter hardloopen: Groeneweg (SC Rotterdam) 16 min. 34,1 sec.; 2. Meyer (AAC) 16.38,4; 3. Peters (V.U.C.) 16.41.6 4. Hebers (Zwaluwen). 110 meter horden: 1. W. Kaan Haar lem) 1?,1 sec., 2. van Leeuwen (AAC) 16.4 sec., 3. Jansz (V. en L.) 16,7 sec. 4 x 400 estafette: 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 3 min. 32,3 sec.; 2. A.V. 1923 (Am sterdam) 3.35.1 sec.; 3. Haarlem, 4. Feijen- oord (Rotterdam), 5. A.V. '26 (Gron.) Olympische estafette: 1. Haarlem in 3 min. 42,8 sec.;; 2. A.A.C. in 3 min. 45,1 sec. 3. A.V. 1923 in 3.45.3, 4. Feyenoord (Rot terdam), 3 min. 49 sec.; 5. Haarlem II, 6. AV. '26 (Groningen). Hoogspringen: 1. Roelofs (AAC) 1.884 M.; 2. van Rooyen (Gron.), 1.85 M., 3. v. d. Klinkenberg (Haarlem) 1.80 M. Vèrspringen: 1. Peters (P.E.C., Zwolle), 6.58 m.; 2. v. Welsenes (Haarlem) 6.45 M.; 3. Eimers (AV. '26, Gr.) 6,36 m.; 4. H. Geul (V. en L.). Discuswerpen: 1. Eysker (Haarlem) 36.50 M.; 2. Vreeken (Haarlem) 35,52 M.; 3 Coster (Vug en Lenig) 35.515 M.; 4. Nas (Zeemacht). Kogelstooten: 1. Nas (Zeemacht) 12.46 M.: 2. Eysker (Haarlem) 12.415 M.; 3. Hout zager (V. en L.) 12.38 M.; 4. Bosman (Gr.) 11.38 M. M.; 2. v. d. Poll (AV 1923) 56.85 M.. 3. Lutkeveld (AAC) 54.30 M.; 4. Coster (V. en L. 49,57 M. JESSE OWENS NAAR EUROPA Ook naar. Amsterdam? De Amerikaansche sprinter, vèrspringer en hordenlooper, tevens wereldrecordhou der hij heeft onlangs in het verspringen een afstand van meer dan 8 Meter be reikt komt eind Juli begin Augustus naar Europa om hier deel te nemen aan verschillende athletiekwedstrijden. Hij start op 25 en 26 Juli te Stockholm, op 28 Juli te Karlstad, op 30 en 31 Juli te Oslo, op 2 Augustus te Gotheborg, op 4 Augus tus te Boras, op 6 Augustus te Norrkoeping en op 8 Augustus te Malmö. Na deze Scan dinavische tour zou hij naar West Euro pa komen en o.m. te Amsterdam starten tijdens de internationale wedstrijden op 10 en 11 Augustus in het Stadion. NIEUW WERELDRECORD 15 K.M. SNEL WANDELEN De Noorsche athleet Egil Romberg An- dérsen verbeterde te Sarpsborg het we reldrecord 15 K.M. tijdens wedstrijden te Sparpsborg door dezen afstand af te leg gen in 1 uur 9 min. 50 sec. Het oude record stond op naam van den Dean Gun nar Rasmussen met een tijd van 1 uur 10 min. 23 sec. WEDSTRIJDEN TE LANGERAAR Door de R.K.S.V. „De Bataven" Gisteren hebben de Bataven een demon stratie gegeven te Langeraar. De presta ties zijn, gezien de buitengewoon slechte omstandigheden, niet slecht te noemen. Vooral Alada Biluska was in goeden vorm. Hij wist weer twee clubrecords te verbete ren. Dat er toch nog belangstelling voor onze R.K. Sport te vinden is, is thans be wezen, daar plusminus 1200 toeschouwers op het terrein aanwezig waren. Vooral de prestaties van Biluska stonden in de volle belangstelling. Allereerst poogde hij het record discuswerpen te verbeteren. Hier in kon hij echter niet slagen; hij bracht het niet verder dan 31.60 M. Op het num mer kogelstooten had hij echter meer suc ces. Met den 7.25 K.G. kogel stootte hij 10.52 meter. Ook in het hoogspringen be gint hij hoe langer hoe meer thuis te komen. Hij bracht hier het clubrecord op 1 60 M., voorwaar reeds een zeer mooien sprong. Op de 60 meter kwam een nieuwe ster naar voren. G. v. Kalkeren wist zoowaar zijn eersten wedstrijd te winnen. Wanneer hij zijn stijl weet te verbeteren belooft dit in de toekomst een zeer goede sprinter te worden. Door het slechte terrein kon de record poging op de 1500 meter niet slagen. Wan neer op een goede baan geloopen wordt, zal dit record gauw vallen. Dat de Bata ven momenteel over een prima ploeg ju nioren bschikken bewijst de groote strijd, die de vier 4 x 80 ploegen leverden. Ploeg B wist hier na vinnigen kamp op de C.- ploeg de overwinning uit het vuur te sleepen. De junioren speerwerpers Speet en Linkhard konden het niet verder dan 27.50 meter en 26.8 meter brengen. Dit is ver onder hun kunnen, daar zij in trai ning gemakkelijk 35 meter gooien. Zij zul len op hun eersten wedstrijd last van zwemmen gehad hebben. De uitslagen over het geheel waren als volgt: 60 M. 1. G. v. Kalkeren 8,9 sec. 2. A. Kruit. 80 M. 1. J. Speet 9.9 sec. 2. G Kallennberg 10 sec. 3. P. Averdick, 100 M. 1. L. v. Teijlingen 11,9 sec. 2. B. Bru- sche 12 sec. 3. W. Ie Rutte Kogelstooten: 1. Biluska 10.52 M. 2. C. Sueet 9.63 M. 4 x 80 M. estafette 1 ploeg B, 2 ploeg D. Speerwerpen 1 A. Brusche 32.35 M. 2. A. Biluska 30.87 M. 400 M. 1. L. v. Teijlin gen 61.2 sec. 2. F. Kallenberg 61.3 sec. 4. H. P. Averdieck 61.4. Discuswerpen: 1. A. Biluska 31.60 M., 2. A. Brusche 28 49 M. 1500 M. 1. P. v. Dam 2. H. J. Averdieck, 3." F. Kallenberg. Speerwerpen Jun. 1. J. Speet 27.50 M. 2. R. Linkhorst 26.80 M. Hoogspringen: 1. A. Biluska 1.60 M. 2. F. Kallenberg 1.50 m., 3. H. J. Averdieck I.45 M. Na afloop werden de arthleten op ver- verschingen onthaald en reikte de geeste lijk adviseur van Adolf Kolping de prij zen uit. NIEUW WERELDRECORD DISCUS WERPEN DAMES Tijdens de athletiekwedstrijden te Ulm in verband met de speciale Olympische voorbereiding heeft de athlete Gisela Mauermeyer uit Munchen het wereldrecord discuswerpen voor dames verbeterd. Zij wierp den discus 44.34 meter ver, het oude wereldrecord stond ook op haar naam met "een afstand van 43.79 meter. WATERPOLO DE KWESTIE S.V.H.—D.J.K. Te Rotterdam vergaderden tal van voor aanstaande zwemautoriteiten uit de afdee- ling Zuidholland, daartoe bijeengeroepen door de S. V. H. Behalve deze autoriteiten waren ook aanwezig de leden van het hoofdbestuur van den K. N. Z. B. mevr. F. L. A. Sut- torpv. d. Berg en de heer dr. J. M. Kolff, verder de heer Aug. Sabel, eere-lid van den K. N. Z. B., alsmede de heeren G. Blitz en A. J. Braam, resp. voorzitter en vice-voor- zitter van de waterpoio-cormmissie, en de heer H. H. Loeven, competitieleider. De heer M. P. Korink heeft een uiteen zetting van deze onverkwikkelijke historie gegeven en de daaropvolgende discussie heeft ten duidelijkste bewezen, dat de S. V. H. ten deze geheel gehandeld heeft overeenkomstig de leiding van den K .N. Z. B. en daarbij al het mogelijke heeft ge daan om een sportieve oplossing te vin den, toen zij op voorstel van den competi tieleider goed vond den promotiewedstrijd tegen D. J. K. één dag uit te stellen. Ook was de vergadering unaniem in hare afkeuring over de wijze van behandeling dezer zaak door de commissie van beroep het hoogste rechtsprekende college in den zwembond wier zonderling optreden sterk werd gecritiseerd. De heer mr. S. H. Smit, bestuurslid van de Goudsche Zwemclub, heeft aan het ein de van de vergadering de volgende motie voorgesteld, welke met algemeene stemmen werd aangenomen: „De vergadering van functionarissen van verschülende zwemvereenigingen en leden van commissiën van den K. N. Z. B., bij een in café „Central" te Rotterdam op 29 Mei 1935 gehoord de uiteenzetting der kwes tie tusschen S. V. H. en D. J. K. ontstaan naar aanleiding van de promotie-degradatie 1934; spreekt unaniem als haar meening uit, dat tengevolge der behandeling dezer zaak door de commissie van beroep van den K. N. Z. B. aan S. V. H. een groot ongelijk is aangedaan; verzoekt de bevoegde organen van den K. N. Z. B. al het mogelijke te doen, ten einde herhalingen van dezen aard te voor komen; en gaat over tot de orde van den dag". Deze motie is aan het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Zwembond ter kennisneming toegezonden. „Msb."

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11