MAANDAG 3 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 1(1 De Hollanders vergrrooten den voorsprong. Bij een fanatieken Holl. aanval laat v. d. Sande een fraai staaltje voetbal zien. Met De Smedt en Jacobs naast zich, zet hij on vervaard door en scoort fraai het vierde doelpunt (4—1). Er is dan ongeveer een kwartier gespeeld. De Belgische midvoor Heirbout krijgt dan een mooie kans. doch op enkele meters voor doel schiet hij hopeloos over. Even later kruipt het Belg. doel door het oog van de naald als er een schermutse ling ontstaat en de bal juist in den rech terhoek zal verdwijnen, als De Smedt juist weer op het bedreigde plaatsje op duikt en het terrein zuivert. Het vijfde Holl. doelpunt. Na 25 minuten volgt een nieuw doel punt van den voet van v. d. Sande, die na stevig doorzetten liet zien tot welk een productiviteit hij in staat is (51). De Belgen geven zich nog niet gewon nen, al was het spel voor hen verloren en weer zetten zij een goeden aanval op, doch de bal werd weer achter inplaats van vóór het doel geschoten. Het Holl. doel krijgt dan weer een be nauwd oogenblikje te doorstaan, als Gi- gengack is gepasseerd en een heftige schermutseling voor het Geelwitte doel volgt, waaruit De Ceulaer tenslotte de mooiste kans kreeg.... doch de bal vloog weer naast het doel. Na een half uur valt De Smedt uit en een ander neemt zijn plaats in. Het halve dozijn vol. De Hollanders zweven steeds voor het Belgische doel en weer is het v. d. Sande, die een kans benut, daarmede het halve dozijn volmakend (61). Holl. krijgt daarop eveneens een kans, doch hij schiet tegen het doelijzer. Een verraderlijk schot van v. d. Sande langs den grond wordt door Verrycken goed gestopt, terwijl Koning een hard schot onder de lat schiet. Het tweede Belg. doelpunt. Nog zijn de Belgen niet uit het veld geslagen. Weer volgt een fanatieke aan val, geleid door De Backer en als keeper Pot op een voorzet rekent, lost de Belg. rechtsbuiten een hard schot langs den grond, daarmede den stand op 62 bren gend. Er is dan nog slechts enkele minuten te spelen, doch deze brengen geen verande ring meer in den stand. HOE ER GESPEELD IS. We hebben in den aanhef reeds een al gemeen en indruk van het spel gegeven. De Hollandsche ploeg voldeed uitstekend, al zou meer tegenstand zeker gewenscht geweest zijn. En deze tegenstand 'had dan voornamelijk moeten komen van de Belgi sche middenlinie, die meer verdedigend dan aanvallend werk leverde. Als geheel stonden de Belgische spelers nog een stuk beneden de capaciteiten dti Hollanders, doch verschillende fouten wa ren daarvan mede oorzaak. In de eerste plaats had de doelwachter wel enkele doel punten kunnen voorkomen, waardoor de uitslag een geheel anderen indruk zou hebben gegeven. Het slechte schieten der Belgische voor- waartsen was mede aanleiding, dat de score aan hun kant laag bleef. Wat de spelers zelf betreft het volgende. Van de Holl. voorhoede was de rechtervleu gel het meest actief, v. d. Sande is 'n uit stekend goalgetter en bewees op de bin nenplaats uitstekend op dreef te zijn. Zijn buurman Hol belooft een uitstekend buiten speler te worden. Middenvoor Beerenschot noemen we reeds als 'n knap speler. Gey- bels is 'n harde werker, Koning was in de tweede helft beter dan daarvoor. De middenlinie had het niet zwaar te verantwoorden. Zij kon menigen te door- zichtigen aanval goed onderbreken. De achterhoede weerde zich naar be- hooren. Wel werden enkele foutjes ge maakt, maar ernstige gevolgen hadden deze toch niet. De doelverdediger had het niet al te moeilijk. Of de Belgen voldaan hebben? Ons niet, ondanks het veelal snelle spel. De afwer king liet in alles te wenschen. De linies werkten behoorlijk, doch plaatsen, doorzet ten en schieten viel tegen. Scheidsrechter Bürger was niet geheel feilloos in zijn beslissingen, maar leidde rustig en onpartijdig. Na den wedstrijd vereenigden officials en spelers zich aan een gezamenlijken maal tijd in het R. K. Vereenigingsgebouw te Heemstede, waar door verschillende offi cials toespraken werden gehouden. Zoo kwam het einde van een mooien wedstrijddag. De stand is nu als volgt: Nederland België gew. gel. verl. v.t. pnt. 5 32—5 10 5 5—32 0 OM HET KAMPIOENSCHAP L V. C. B. Voor de kampioenscompetitie werd gis teren slechts één wedstrijd gespeeld, nl. SDOUCKolping. De Zuidelijken wonnen met 52, waardoor de stand thans is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Kerkrade 7 5 1 1 25—11 11 Volendam 6 4 2 22—13 10 H. B. C. 7 3 1 3 18—19 7 Kolping 7 2 1 4 14—22 5 S. D. O. U. C. 7 1 6 7—23 1 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren-Competitie. De uitslagen van 30 Mei (Hemelvaarts dag) luiden: A f d. A.: KR VaSJC a 22. Afd. B.: Kolp. Boys aMeerburg a 31 Afd. C.: KRV cTeylingen b 05; NVC c—SMC a 0—7. Afd. D.: VCH a—Adolf Kolping a 2—1. Afd. E.: Teylingen cNVC d 8^-2. Programma Leidsche Courant-Beker voor 10 Juni. (2den Pinksterdag). Groote Beker. 2de ronde. Teylingen 2—VVL 1 aanvang 5 uur, P. F. Angevaren. Halve Finale DOS I—Foreholte I. C. v. d. Geer Op nader te bepalen terrein. Kleine Beker, 2de Ronde. KRV IIKolp. Boys I 2.30 uur, P. v. d. Werf; Teylingen IIISt. Hooger I, 12.30 uur, C. van Rooden. DOS IDOS H. Door DOS I gewonnen wegens terugtrekken van DOS II. De Vereenigingen welke bezwaar hebben om 2den Pinksterdag te spelen, vanwege de Encycliekmeeting te Sassenheim, gelie ven dit voor Woensdag te berichten. H. HOOGERVORST, comp. leider. R.-K Sportver. „A. V. V.* Onder begunstiging van goed voetbal- weer werd gisteren een aanvang gemaakt met de door A. V. V. uitgeschreven neder laagwedstrijden. Als eerste wedstrijd voor het le elftal werd gespeeld A.V.V. IAeolus I uit Rot terdam. Voor dezen wedstrijd was door scheidsrechter Teunissen voor den winnaar een mooien beker beschikbaar gesteld. Om. pl.m. 2.30 uur wordt onder leiding van scheidsrechter Veeren begonnen en reeds in de le minuut heeft Aeolus succes, als de rechtsback van A. V. V. hard tegen een speler aanschiet en de terugstuitende bal voor de voeten van de Aeolus-midvoor +erecht komt, die maar voor het intrappen heeft, daarmede op vrij gelukkige wijze zijn club de leiding gevende (10). Lang pleizier hebben gij van dezen voorsprong niet, want reeds binnen enkele minuten maakt A. V. V. met een schitterenden kop bal gelijk. De strijd gaat dan eenigen tijd gelijk op, totdat Aeolus opnieuw doelpunt (12), welk doelpunt hun zoodanig inspi reert, dat A. V. V. geheel wordt terugge drongen en A. V. V. even de kluts kwijt raakt, waarvan Aeolus dankbaar profi- teert, door No. 3 in de touwen te jagen en j als dan enkele oogenblikken later Aeolus opnieuw in zuivere buitenspelpositie doel punt, blijkt A. V. V. het welletjes te vin den en Aeolus blijft aanvallen, doch de A. V. V.-verdediging houdt moedig stand. Een penalty wordt dan nog door A. V. V. gemist, waarna de scheidsrechter de rust aankondigt met een 41-voorsprong voor Aeolus. De thee schijnt de A. V. V.'ers goed ge daan te hebben, want er wordt flink aan gepakt en zij is nu geenszins de mindere van Aeolus, zoodat deze alle zeilen moet bijzetten om doelpunten te voorkomen, wat de verdediging aanvankelijk gelukt, doch A. V. V. blijft aanvallen en met succes, want de midvoor weet op inderdaad keu rige wijze den achterstand te verkleinen tot 43. Aeolus ziet dan in, dat er nog niet gewonnen is en doet er een schepje bij, doch de A. V. V.-verdediging staat pal. i De A. V. V.-voorhoede blijft aanvallen, doch I' met een weinig geluk weet Aeolus stand te houden. Dan een plotselinge uitval van de Rotterdammers en opnieuw wordt de A.V.T. .-keeper gepasseerd 53. Nog geeft A. V. V. zich niet gewonnen en uit een penalty wordt door de rechtsback van A. V. V. opnieuw den achterstand verkleind tot 54. Nog denken wij A. V. V. te zul len zien gelijk maken, doch de tijd is te kort en met 54 wint Aeolus den wedstrijd en den beker, waarmede zij meer kregen, dan hun toekwam, daar een gelijk spel de juiste verhouding ware geweest. Na afloop werd den beker met harte lijke woorden aan Aeolus uitgereikt, door den A. V. V.-voorzitter, waarbij dank werd gebracht aan den schenker en aan den scheidsrechter voor de leiding. Voor de nederlaagwedstrijden speelden nog te 12 uur A. V. V. b tegen V. V. P. b, waarin de A. V. V.'ers van de veel groo- tere V. V. P.'ers, die met kop en schou der boven hen uitstaken, vanzelfsprekend met 130 verloren. A. V. V. a, dat om 1.15 uur speelde te gen V. V. P. a wist een 11 gelijk spel te behalen. R.-K. Sportver. „V. C. H." Het 2e elftal speelde thuis voor de pro motie tegen K. R. V. II. In den beginne wogen de partijen goed tegen elkander op. Daarna nam V. C. H. de leiding, maar K. R. V. liet zich daardoor allerminst ontmoedi gen en bij de rust hadden de Katwijkers dan ook reeds een 21 voorsprong. Na de rust vergrooten de gasten hun voorsprong tot 4—1, waarmede het einde kwam. Het eerste trok naar Warmond, met slechts tien spelers, w.o. nog drie inval lers. S. M. C. was veel sterker en won met 10—0. R.-K. Sportver. „A. V. B." In een niet zeer aantrekkelijk tempo speelden gisteren Nic. Boys I tegen A. V. B. I. Te 2.30 uur werden de spelers in 't veld gefloten. Spoedig was de stand 10 voor onze Boys, een penalty volgde, welke door Nic. Boys vriendschappelijk werd ge nomen, waarvoor 't publiek een handge klap liet hooren. Ruststand 11., waarna A. V. B. de leiding weer hernam. Nog een maal werd door Nic. Boys 't net gevonden en bracht de score op gelijke voet, wat zij zeker verdiende. R. K. SPORTCENTRALE LEIDEN. In net stukje van de R. K. Sportcentrale „Leiden", in ons nummer van Zaterdag jl. is een storende fout geslopen. Daarin staat nl., dat Volendam op 7 Juli niet met haar eerste voetbal-elftal naar Leiden komt. Dit moet natuurlijk zijn: mét haar eerste elftal. R. K. Voetbalver. „K. R. V." Gisteren speelde het tweede elftal haar 2den promotie-wedstrijd en won opnieuw van VCH II met 41. Gaat zoo door reser- ven. Dan maken jullie een goede kans om te promoveeren. Het eerste elftal stond tevergeefs te wachten op de Leiden-om- binatie, die niet opkwam. R.-K. Sportver. „Alph. Boys". Gisteren hebben beide elftallen hun pro motie-wedstrijden gewonnen en wel beide met 61. Alph. Boys n had aan V. V. P. II blijk baar geen zware partij daar de rust inging Kiet 30. Alph. Boys I had 'n zware dobber: de rust ging in met 11. Doch toen de stand eenmaal 31 geworden was, speelde Over- schie I futloos verder, zoodat de Boys de score flink konden opvoeren. Woensdag allen present ter training! R.-K. Sportcver. „Esto". De juniores speelden gisteren een fraaien wedstrijd tegen de junioren van Alph. Boys, welke eindigde met een verlies van 2—4. Het eerste elftal speelde te half drie een vriendschappelij'ken wedstrijd tegen R. V C. I uit Reeuwijk. Een prachtige wedstrijd welke onder bekwame leiding van scheids rechter van Dijk prettig gespeeld werd. Het eindresultaat was 01. R.-K. Sportver. „Majelïa". Zondagmiddag hebben op het terrein van bovengenoemde vereeniging een tweetal propaganda-wedstrijden plaats gevonden. De belangstelling was zeer groot toen te half drie de ploegen van D. O. S. I en Con- stantius I (Amsterdam) het veld betraden. De voorzitter der vereeniging, de heer P. van Es, heette in een kort speechje de gas ten welkom en bood beide aanvoerders een bouquet bloemen aan. Na den aftrap had D. O. S. al spoedig succes, want binnen 10 minuten was de stand reeds 20. D. O. S., dat het vorig jaar in de promo tie-competitie in Const antius tweemaal haar meerdere moest erkennen, behield ook in het vervolg van den strijd het beste deel van het spel en de wedstrijd kreeg zelfs een eenigszins eenzijdig karakter. Niettemin was zij het aanzien ten volle waard door het uitstekende veldspel van D O. S. De uitslag werd ten slotte 70. Na afloop van den wedstrijd ontving de aanvoerder een fraaden beker, terwijl Con st antius een lauwertak bekwam, i Hierna kwamen ODI I en Majella I te- gen elkander uit. ODI kwam met een zeer gehavende ploeg in het veld en ten gevolge j hiervan bracht deze wedstrijd niet die j spanning welke verwacht was. j Majella won gemakkelijk met 31. I Nadat ook in deze afdeeling de prijs-uit- I reiking had plaats gevonden was het pro gramma geheel afgewerkt en verliet het talrijke publiek het veld. R.-K, Sportver. „Nicolaas Boys". Nic. Boys a speelde thuis tegen D. S. V. a uit Noorden. Tien minuten voor het einde meenden de jonge gastheeren te moeten staken wegens meeningsverschil met den scheidsrechter. De stand was toen 20 voor N. B. Denkt er om, de arbiter is de baas! Nic. Boys I speelde uit tegen A. V. B. I Stand 22. Nic. Boys II kreeg klop van V. D. O. IH met 1—0. KON. NED. VOETBALBOND. P.S.V. OF GO AHEAD? Roermond promoveert. Aan spanning heeft het in beide ontmoe tingen, welke gisteren om het kampioen schap van Nederland werden gespeeld, niet ontbroken. Zoowel Go AheadAjax als P.S.V.Velocitas eindigden met een 21 overwinning van de thuisclub, nadat de rust in beide ontmoetingen resp. met 10 en 00 waren ingegaan. Ajax en Velocitas werden door deze uit slagen definitief uitgeschakeld voor den titel, de strijd gaat alleen nog maar tus- schen P.S.V. en Go Ahead. Maar de Eind- hovenaren hebben niet minder dan 3 punten voorsprong en deze achterstand lijkt ons in de gegeven omstandigheden bijna niet meer voor Rood Geel in te halen. Op Twee den Pinksterdag .spelen Go Ahead en P.S.V. tegen elkaar, deze ontmoeting moet Deven ter winnen. En dan volgen op 16 Juni nog de wedstrijden VelocitasGo Ahead en DWSPSV en als de beslissing niet met Pinksteren valt zal dat op 16 Juni wel ge beuren. De wedstrijd AjaxVelocitas op 23 Juni is van geen beteeken is meer. De stand is nu als volgt: gesp,gewgel.verl.doelppnt. P. S. V. 6 5 1 21—10 11 Go Ahead 6 3 2 1 11—10 3 Ajax 7 3 4 8—10 6 D. W. S. 7 2 5 3—15 2 Velocitas 6 2 13 10—8 5 In het Zuiden is de beslissing thans ook gevallen. Ondanks Willem II met 31 van Palemig won degradeert de Tilburgsche club naar de 2e klasse om opnieuw deze plaats af te staan aan Roermond, welke club met 30 van Middelburg won. De eindstand is: Roermond Willem II Middelburg Palemig 4 1 1 20—9 9 3 2 1 12—9 3 1 3 2 8—8 5 2 4 10—24 2 GO AHEAD—AJAX 2—1. Het Ajax-elftal was in dezen wedstrijd gehandicapt door het ontbreken van eenige spelers uit de voorhoede, doch hieraan zij onmiddellijk toegevoegd, dat de vervan gers zich uitstekend van hun taak hebben gekweten. In de eerste helft vormde de ploeg van Ajax een beter geheel dan die der Deven- tenaren. En aangezien Leo Halle aanvanke lijk wat onzeker deed, ontstonden er dik wijls gevaarlijke momenten voor het doel der roodgelen. Bij schoten van Blom vliet en Mulders stopte Halle den bal wel, doch kon het leder niet vasthouden, zoodat de achterspelers er aan te pas moesten komen om het weg te werken. De eerste goede tegenaanval van de Deventenaren werd in geleid door den linkervleugel. Jan de Kreek ving den bal op en schoot hard in de goede richting, doch Webner wist onheil te voor komen. Bij een volgend bezoek van den Go Ahead-aanval werkte de Ajax-doelman die niet voor Keizer onderdeed, het leder juist op de lat. Hoewel de meerderheid niet groot was, ging het meeste initiatief van de Amsterdammers uit en het had maar weinig gescheeld of Mulders had de gasten de leiding gegeven, toen Fischer een lagen voorzet gaf. Eysink trachtte den bal nog te onderscheppen, hetgeen hem niet gelukte en rakelings vloog het leder langs den paal. De middenlinie van Go Ahead volgde de goede tactiek, om eenigszins op den achter grond te blijven en daarbij telkens met forsche trappen het contact met de voor hoede te bewaren. Daardoor moest de Ajax-defensie ook voortdurend op haar hoede blijven, al kreeg zij heel wat gemak kelijker werk dan de verdedigers aan de andere zijde. Blomvliet kreeg eens, hoewel hij in bui tenspel-positie stond, op geheel onverwach te wijze de bal toegespeeld en stormde recht op Leo Halle af. Het schot van don Amsterdammer faalde echter. Toen bij een vrijen schop tegen Go Ahead en een uit stekend schot van Blomvliet het leder naar het doel vloog, wist Halle tweemaal ach tereen goed te redden, waarmede hij te vens bewees zijn vorm te hebben terugge vonden. In de laatste minuut van de eerste helft namen de Amsterdammers de leiding op een oogenblik dat Goldenbelt en Leo Halle elkaar verkeerd begrepen, waarvan Blomvliet profiteerde door den bal over den uitgeloopen doelman heen in het net te koppen. In de tweede helft was de wedstrijd to taal van karkter veranderd. Het was niet meer Ajax dat den boventoon aangaf. Jan Halle gaf bij Go Ahead het goede voorbeeld en met fraaie passes dwong hij de tegen partij tot een defensieve houding. Het duur de niet lang of Koopman bracht den stand op 11. Vijf minuten later hadden de De- ven taren reeds een voorsprong genomen, toen de Ajax-verdediging zoodanig in het nauw werd gedreven, dat een der achter spelers het leder in eigen doel werkte (2 1). Met verrassende uitvallen probeerden de hoofdstedelingen het overwicht der roodgelen te breken, doch verder dan een schot van Mulders kwam het voorloopig niet. Een gevaarlijk moment onstond, toen scheidsrechter v. Welzenes o.i. een on juiste beslissing nam en Ajax inplaats van Go Ahead een vrijen schop toekende. Hard schoot Andriessen op doel, maar even fraai wist Leo Halle den bal weg te stompen. Daarna kreeg Ge Ahead verschillende mooie kansen om den voorsprong te ver grooten. Looys viel bij de Amsterdammers uit en werd vervangen, terwijl twee minu ten voor het einde Anderiessen ook in eens het veld verliet. Met onveranderden stand kwam het einde van dezen wedstrijd die door de Deventenaren verdiend werd gewonnen en welke door ongeveer 18009 toeschouwers werd bijgewoond. P.S.V.VELOCITAS 2—1. Deze laatste thuiswedstrijd van P.S.V. om het kampioenschap van Nederland trok niet zooveel toeschouwers als de vorige. Toch is deze match spannender dan de vorige geweest en wellicht is deze ontmoeting ook de zwaarste voor de Eindhovenaren ge weest. Wel hadden deze reeds in de eerste helft talrijke kansen om de score te openen, doch telkens faalden de schoten. Zoo ver ging het trouwens ook Velocitas, wier spel technisch op lager spelpeil stond dan dat van P.S.V. Het is tenslotte op een zwaar bevochten zege van de Eindhovenaren uit geloopen. P.S.V. wint den toss en kiest den wind in den rug. De Groningers zijn direct in den aanval, doch deze wordt door Van Run en Lanegger met succes afgeslagen. Doch de Groningers komen spoedig weer terug. Dan zien wij P.S.V. in den aanval, waarbij Hunting fraai voorzet, doch de linksback weet tenslotte den bal onschadelijk te ma ken. Zoo gaat het spel snel op en neer, met nu eens Velocitas, dan weer P.S.V. in den aanval. De aanvallen der Eindhovenaren zijn echter gevaarlijker doch de schoten zijn erbarmelijk slecht. Na ongeveer tien minuten krijgt van Kooyk na een voorzet van De Visser een opgelegde kans, doch de P.S.V.'er mist. Even later ziet dezelfde P.S.V.'er kans om wederom uit een voorzet van De Visser op slechts drie meter voor doel hard naast te schieten. Ook Hunting, evenals Verkerk kunnen het doel niet vinden, terwijl de knallende schoten van De Visser, die tel kens tot zeer dicht bij het doel wist te ko men tenslotte in het zijnet terecht komen. Ook Velocitas krijgt eenige mooie kan sen, doch zoowel Bonsema als De Groot schieten naast. Overigens zijn de schoten te tam om succes op te leveren. Zelfs komt Meulema eenmaal vlak voor doel te staan, doch ook hij schiet naast. Dan ontsnapt het P.S.V.-doel ternauwernood aan een doorbo ring als Boumans bij een hard schot van De Groot den bal uit Je har^ien laaf val len. Hoeppe snelt toe en weet het leder nog net voor de doellijn weg te werken. Zoo komt de rust, zonder dat een van. de twee partijen gedoelpunt heeft, terwijl de doelen heel dikwijls in gevaar zijn geweest. Even voor de rust is het gaan stortrege nen, doch het weer is nu de hervatting ge lukkig weer opgeklaard. Onmiddellijk zijn de Eindhovenaren in den aanval en zij weten de Groningers te overrompelen. Na ongeveer 6 minuten geeft de Visser een scherpen voorzet, dien. Hunting onhoudbaar in een doelpunt om zet. Dit doelpunt brengt bij de Eindhovena ren zichtbaar verademing. Zij blijven sterk in den aanval, doch allengs weten de Gro ningers het spel te verplaatsen en het spel- beeld is al spoedig een copy van dat van voor de rust. Snel golft het spel op en neer met P.S.V. iets meer in den aanval en iets gevaarlijker voor doel. In den stand komt echter het eerste half uur na de her vatting geen verdere wijziging meer. Maar in het laatste kwartier van den strijd ge beurt er nog heel wat. Plotseling weet Ve locitas bij een sterk overwicht van P.S.V. uit te vallen, en het is Meulema, die Bou mans na een pass van de Groot het nakij ken geeft (11). In de resteerende minuten ontwikkelt zich een felle strijd om de leiding. Aan bei de kanten doen zich nog goede scorings kansen voor, doch het P.S.V. team komt langzaam maar zeker in de meerderheid. Alles wordt er op gezet om tenslotte nog een overwinning te behalen. Ongeveer 6 minuten voor het einde geeft de V isser een voorzet, Brink wil den bal terugspelen, doch heeft te laat bemerkt, dat Hunting achter hem staat Deze weet den bal te be machtigen en scoort onhoudbaar (21). Tot aan het einde is nu P.S.V. in den aanval. Wel doen de Groningers nog enkele wanhopige pogingen om alsnog een gelijk spel te forceeren, doch in den stand komt geen verandering meer en het einde komt met een kleine zege voor de Zuidelijken. ZWALUWEN—READING 6—5 Op het N.A.C.-terrein werd gistermiddag te Breda voor zeven duizend toeschouwers de wedstrijd ZwaluwenReading gespeeld Het was aanvankelijk niet te zien, wat de Zwaluwen, waarbij Caldenhoven, Van Houtum en De Kok vervangen waren door Van der Linden (N.A.C.), Bool (H.V.V.), en Kools (N.A.C.), den zege zouden be halen. Begonnen in een geweldigen stortregen, waren de Engelschen onmiddellijk in den aanval. Bij de Zwaluwen vlotte het samen spel aanvankelijk absoluut niet. Daarvan profiteerden de Britten en door een paar blunders van keeper Pottgens, die een zwakke plek in den Zwaluwenploeg bleek, hadden de gasten na twintig minuten een 3o voorsprong. Techniek en positiespel waren bij de Engelschen het best verzorgd en daar de middenlinie der Zwaluwen zich aldoor op verdedigen moest toeleg gen; was de aanval vrijwel op zichzelf aangewezen. Daarbij kwam, dat Mijnders bijna niet in het spel betrokken werd en ^dat was jammer genoeg, want toen de DFC'er wat meer te doen kreeg, deed hij altijd wat goeds met den bal. Hij was het dan ook, die een keurige tegenpunt maak te na een snelle ren (13). Als de regen is opgehouden, komen de Zwaluwen er beter in. Hun combinatie sluit beter en het Engelsche doel komt meermalen in gevaar. Simons en Van Spaendonck, welke laatste Brokken ver ving, missen eenige kansen. Maar Mallée deed het beter uit een vrije schop en ko gelde onhoudbaar in (23).. Kort daarop verschalkte de Engelsche midvoor Sait de Zwaluwen-verdediging en de stand is 24. De Zwaluwen komen nu geweldig opzet ten. Speciaal door het prachtige spel van Adam op de rechtervleugel. Heftige doel- worstelingen ontstaan, waarbij Jörissen een kans benut (34), met welken stand de rust ingaat. Het tweede gedeelte geeft een ander beeld. Men kan niet zeggen, dat de En gelschen ver in de minderheid bleven, doch de aanvallen der Zwaluwen waren veel gevaarlijker. Reeds nu 7 minuten be nut Spaendonck een keurige pass van Si mons (44). Deze gelijkmaker brengt een geweldig vuur in de Zwaluwenploeg. Mijnders is nu de man, die den aanval steeds weer leidt. Hij geeft een goede voorzet, die Si mons uitstekend benut (54). Kort daarop weet Van Spaendonck een voorzet van den DFC-er in te koppen (6-4) De Engelschen gaan zich begrijpelijk veel op verdedigen toeleggen. Toch lukt het hen bij een uitval door een goed schot van den rechtsbuiten den achterstand tot 65 te verkleinen. Met deze stand kwam het einde. OM DEN C.G.W.-BEKER. Dinsdagavond 7 uur speelt op 't N.B.L.O.- ternein LPSV I6e P"

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10