WOENSDAG 29 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 UIT DE OMGEVING ALKEMADE Geboren: Gerrit Simon z. van v. Beek en A. Noordam Hrman Joseph Maria z. van H. J. Hogenboom en M. Klein. Getrouwd: M. W. Ubink jm. 25 jr. cn J. van den Broek jd. 23 j. C. Brouwer jm. 29 j. en T. Oomen jd. 25 j. J. B. Moor en jm. 28 j. en J. M van Klink jd. 24 j KATWIJK AAN DEN RUN. Verkooping. De volgende panden werden gisteravond ten overstaan van Notaris H. Eerdbeek verkocht. Het pand N. Molen- tuinweg (Jac. Z.) ƒ3100, kooper de heer pr. Ouwehand. Het pand Voorstraat (fam. W.) 2900, kooper de heer Halsteijn. Het pand Voorstr. (Wed. v. M.) ƒ1300, kooper dp heer Jac. Rietveld. Het pand Groote Steeg—Achterweg (v. W.) 600, kooper de heer Jac. Rietveld. LISSE Hanze. In het café-restaurant de Nachtegaal" hield de „Hanze" gisteravond een goedbezochte vergadering onder presi dium van den 2bn voorzitter, den heer A. J. v. Zeist. Ingekomen was een schrijven van den heer Groenewegen, dat hij bedankt als lid. De voorz. lichte dit schrijven nader toe. Door den heer G. J. Ransdorp werd ver volgens verslag uitgebracht van de 53ste Centrale Raadsvergadering te Rotterdam, waarvoor de voorz. hem een woord van dank bracht. Inmiddels kwam de geestel. adviseur, kapelaan Schotten, ter vergade ring en werd door den voorz. welkom ge- heeten. Aangezien de heer T. G. J. v. d. Eerden om gezondheidsredenen had be dankt als voorzitter moest een nieuwen voorzitter worden gekozen. Er waren drie candidatenlijsten ingekomen en wel voor de heer en A. J. v. Zeist, G. Randsdorp en C. W. Barnhoorn. De heer v. Zeist had be zwaar het voorzitterschap op zich te ne men en trok zich derhalve terug. Alsnog werden candidaat gesteld de heeren F. v. Rooyen en H. v. d. Eerden, doch deze laat ste bedankte eveneens. Na gehouden stem ming bleek, dat met over groote meerder heid van stemmen gekozen te zijn de heer C. W. Barnhoorn die deze benoeming aan vaardde. De voorz. wenschte hem en de vergadering geluk met deze keuze en reik te hem den voorzittershamer over. De heer Barnhoorn dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte met Gods zegen en den steun van adv. en leden de afdeeling tot grooten bloei te brengen. Twee nieuwe leden werden vervolgens geinstalleerd en door den voorzitter ge- lukgewenscht. Hierna besprak de geestel. adviseur met een kort woord de kerngroe pen tot verhooging van het geestelijk en sociaal peil der leden. Na de rondvraag sluiting. NOORD WUK. De gezondheid van den Middenstand. De veronderstelling, dat hier een zwaar wichtige economische beschouwing gaat volgen berust op een misverstand. Ik hoop, dat ik u daarmede geen illusie ontneem. Bedoeling van dit artikeltje is alleen een pleidooi te leveren voor een der schoonste instellingen van den katholieken midden stand van Nederland: het fonds San.tos. (Steun Aan Nederlandsche Tuberculose Onbemiddelde Standgenooten). Of eigenlijk, een pleidooi toch ook weer niet. Want men behoeft immers alleen het doel van dit Fonds maar te kennen, om er voor gewonnen te worden. En de levende belangstelling voor deze instelling zal als een sterk vuur oplaaien, wanneer men niet alleen het doel kent, maar tevens weet, op welk een schitterende wijze reeds aan de verwezenlijking van dit doel is en wordt gewerkt. Wist u, dat Santos in 1933 in totaal 12482 verpleegdagen bekostigde? Is het u bekend, dat hiermede een bedrag van 18.229.87 ge moeid was? En mag niet als een blijde boodschap daarbij worden verkondigd, dat over het algemeen een zeer gunstig gevolg met de verpleging werd verkregen? Dat slechts in zeer enkele gevallen de sanatoriumverple- ging moest worden beëindigd met gering uitzicht op definitieve genezing? Ook Noordwijk vroeg en vraagt zijn deel in den steun van Santos! Maar waarom wordt er dan niet eens een collecte of bloe mendag gehouden voor deze prachtinstel- ling, zult u vragen. Ik merk wel, dat deze vraag u op de lip pen brandt en dat u verlangend zijt om, liefst zoo spoedig mogelijk, uw goede gave te offeren voor een werk, dat u allen uit het hart gegrepen is. Hoe. gelukkig mag ik mij dus prijzen u bij dezen te kunnen aankondigen, dat op 30 Mei as. op het hooge feest van 's Heeren Hemelvaart, in onze gemeente zal worden gehouden een speldjesdag voor het Fonds Santos! Uw ongeduld zal dus niet al te lang op den proef worden gesteld. U krijgt gelegenheid om in vele gezinnen te helpen brengen den troost van verzach ting en genezing, voorzoover menschel ij ke middelen daartoe het vermogen hebben. Want uw gave zal zeer zeker voor de volle 100 pet. worden benut. Vooral in de zen tijd van crisis en economische depres sie zijn de aanvragen om steun menigvul dig. En alleen een ruime toevloed van bij dragen is in staat te voorkomen, dat hulp moet worden geweigerd. Het mag dan ook ndet bestaanbaar zijn, dat in dezen tijd de middelen van Santos in minder ruime mate toevloeien. En dat zal ook ndet het geval zijn, niet waar, ka tholieken van Noordwijk? Moge gezegd worden: van Noordwijk be gon de victorie! Laat 1935 een reeks van schitterend ge slaagde Santosbloemendagen tellen, met dien van Noordwijk aan de spits, en het Fonds Santos* de instelling van den Ned. RK. Middenstandsbond tot bestrijding der tuberculose, b 1 ij f t in staat zegenrijk werk te verrichten. Santoscommissie. Amsterdamse he Processie naar St. Je roen. Onder begunstiging van heerlijk zomerweer hield gisteren de Vereeniging „St Jeroen" te Amsterdam ham- 44e Pro cessie naar de reliquieën van den H. Jeroen te Noordwijk. Ongeveer half 10 arriveerden de pelgrims, pl.m. 200 in getal, in touring cars, aan de grens van Noordwijk. Vooraf gegaan door het R.K. Fanfarecorps „Excel sior" van Noordwijk ging men te voet naar de Bedevaartskerk. Tijdens het binnentre den der kerk werd door het zangkoor het „Veni Creator" gezongen. Hierna werd vanaf den kansel een woord van welkom gesproken door den Zeereerw. heer J. M. Lucassen, Deken van Beverwijk. Na alle pelgrims opgewekt te hebben tot een vuri ge devotie tot den Priester-Martelaar St. Jeroen, en dezen dag veel té bidden tot de intentie van den Paus, nJL „om ontferming, vrede en redding voor de wereld", welke intentie ook gesteld is voor deze bedevaart, traden, voorafgegaan door een groot getal bruidjes eenige pelgrims naar voren met de off er kaars, welke met de gebruikelijke ceremoniën bij het St. Jeroen-altaar werd geplaatst en ontstoken. Hierna werd de plechtige Hoogmis opgedragen door den Zeereerw. heer H.' A. Bots, Pastoor te Half weg, voor de levende en overledene leden der vereeniging. Pastoor Bots werd hier bij geassisteerd door Kapelaan He ij ink van de kathedrale kerk te Haarlem, als diaken en Kapelaan Boekei van de kerk van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand te Amsterdam als sub-diaken. In het pries terkoor hadden nog plaats genomen Kape laan Hendriks van de Vredeskerk te Am sterdam, Pastoor Alink, oud-Vlootaaimoe- zenier, eveneens te Amsterdam, Pastoor Th. Th. van Outesterp te Amstelveen en Kapelaan 'G. P. A. Alkemade van de ka thedrale kerk te Haarlem. Na het. evangelie besteeg de Weleerw. heer S. Ligthart, Kapelaan van St. Agatha te Beverwijk den kansel voor het houden van een feestpredikatie. Op indrukwekken de wijze schilderde spr. het leven van den grooten H. Jeroen, eerst als leeken-apostel in zijn geboorteland, daarna als priester- missionaris in ons land. Spreker schetste de moeilijke omstandigheden, waaronder de Heilige als Pastoor van een parochie in een arm klein visschersplaatsje zijn mis siewerk moest beginnen, en het geloof kwam verkondigen, om ten slotte te me- moreeren hoe deze groote apostel zelfs zijn leven gaf voor ons Heilig Geloof. Spreker wekte allen op om in het beleven van het geloof den H. Jeroen na te volgen, en, daar in dezen tijd de gevaren groot zijn, de voor spraak in te roepen van deze heldhaftige martelaar. Na de Hoogmis had in de tuin van de pastorie de processie plaats met de reli quieën van de H. Jeroen, waarbij de gebe den werden verricht door Pastoor Outer- sterp. Na terugkeer in de kerk volgde nog de reliquie-vereering, waarmede het eerste gedeelte van dezen schoenen dag geëindigd was. Om half 3 kwamen alle pelgrims weer in de kerk bijeen, en trok men in processie, begeleid door „Excelsior" naar 't martel veld op de buitenplaats „Colorama". Op 't martelveld aangekomen schaarden de pel grims zich om de martelplaats, waar de predikatie werd gehouden door den Wel eerw. heer G. P. A. Alkemade, Kapelaan der kathedrale kerk te Haarlem en zoon van de parochie van den H. Jeroen te Noordwijk. Spreker had tot tekst gekozen, het woord van St. Paulus: „Weest dankbaar en standvastig in het geloof en weest man nelijk". De eerw. spreker schetste in bezie lende woorden wat het leven en lijden van St. Jeroen ons te leeren geeft. Spr. zeide, dat de katholieken in onzen tijd een roe ping te vervullen hebben, om door hun woord en voorbeeld ook anderen te brengen tot Christus, dit in. navolging van St. Je roen. Hierna werden de gebeden verricht voor de opgegeven intenties, en keerde men weer in dezelfde orde naar de kerk terug. Thans volgde nog in den tuin der pasto rie de plechtige processie met het H. Sa crament, waarmee aan deze devotievolle dag een einde was gekomen. Te ongeveer 6 uur vertrok men weer per touringcar huis waarts. Verkooping. Ten overstaan van waar nemend notaris Brants, had in „Hof van Holland" de afslag plaats van het woon- en winkelhuis en bouwterrein, hoek Lin- denpleinvan Limburg-Stirumstraat. Het perceel dat was ingezet op f 4000.ver hoogd met 500.werd niet afgemijnd, zoodat den heer J. H. v. d. Werf q.q. alhier, kooper werd voor ƒ4500. Ongeval. Op den Zwarteweg, nabij de Dr. Willem v. d. Bergh-Stichting is de 25- jarige motorrijder A. K., monteur bij de Garage Ofcto, alhier met volle gang tegen een aldaar staande paal gereden. De oor zaak is vermoedelijk een defect aan de stuurinrichting. Per auto van den heer Jugh, directeur van bovengenoemde Stich ting, is het slachtoffer, welke het linkeron- onderbeen had gebroken, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd en na ver bonden te zijn naar zijn woning te Katwijk overgebracht. Het motorrijwiel werd flink beschadigd. OUDE-WETERING DE OPENING VAN HET ZWEMBAD Ter gelegenheid van de opening van het zwembad op Zaterdag 1 Juni, is het vol gende programma samengesteld: Te 10 uur voorm. zwemwedstrijden en andere spelen voor jongens en meisjes van de R.K. scholen te Roelofarendsveen. 11 uur idem voor schoolkinderen van Oude-W etering. 11.30 uur idem voor schoolkinderen Rijp- Wetering en Oud-Ade. 12.30 uur idem voor Nieuwe-Wetering. 3 uur nam. opening van het zwembad door den burgemeester, mr. J. W. Peek, van Alkemade. 5.30 uur zeilwedstrijden op het Braasse- mermeer door zeilvereenigingen Braasse- mermeer en de Leede. 3.15 uur demonstratie van de Haarlem- sche reddingsbrigade in het redden van drenkelingen en andere oefeningen. Tijdens de rustpoozen van de reddingsbri gade komen de winnaars van de school kinderen tegen elkaar uit, om prijzen door het gemeentebestuur daarvoor beschikbaar gesteld. R.K. Fröbelschool. Betreffende den voorgenomen bouw van een R.K. fröbel school hier ter plaatse kan thans wor den medegedeeld, dat, nu gebleken is, dat van de zijde der ouders de grootst moge lijke medewerking wordt verleend, tot uit voering der plannen zal worden overge gaan. De school zal verrijzen op het ter rein naast de katholieke kerk. Indien zich geen onvoorziene moeilijkheden voordien, kan de opening binnen enkele maanden te gemoet worden gezien. ROELOFARENDSVEEN Reddingsbrigade. Gisteravond hield de Reddingsbrigade „Oudewetering en Om streken" een propaganda-avond in de St. Pancratiuszaal alhier. Slechts weinigen wa ren aanwezig, toen de voorzitter dokter A. van der Bijl, het openingswoord sprak, waarin, hij een bijzonder woord van wel kom toeriep tot burgemeester Peek en diens echtgenoote, alsmede tot de overige genoodigden. Hij betreurde, dat de opkomst zoo gering was, doch de seizoen-drukte zal hiervan wel de oorzaak zijn geweest. Hierna gaf hij het woord, aan den heer Biervlee, voor zitter van den Kon. Ned. Bond tot Red ding van Drenkelingen, die in de plaats van den heer Meyerink, die wegens ge zondheidsredenen verhinderd was, een voordracht zou houden. In een vlot betoog toonde deze het nut en de noodzakelijkheid van het oprichten van reddings-brigades aan. In het eerste gedeelte van zijn voordracht gaf spr. een overzicht van de geschiedenis van den Bond en behandelde hij de normale ver- drinkingsgevallen, terwijl hij in het twee de gedeelte meer speciaal aandacht weidde aan het redden van drenkelingen uit auto mobielen. Het cijfers kon worden bewezen, dat sedert de oprichting van den bond een belangrijke teruggang in het aantal ver- drinkingsgevallen viel waar te nemen. Zeer juichte spr. het toe, dat hier ter plaatse een uitstekend zwembad is opge richt, daar het beoefenen der zwemkunst vooraf moet gaan aan het doel van den Bond, n.l. het zwemmend redden. De voor dracht van den heer Biervlee werd toege licht met lantaarnplaatjes door den heer Schmidt van de Haarlemsche Reddingsbri gade. Aan het eind van den avond bracht dokter van da- Bijl hartelijk dank aan de beide heeren voor al hetgeen zij hadden laten hooren en zien en deed hij een be roep op de aanwezigen om zich bij de Oudeweterinsche Reddingsbrigade aan te sluiten of daarvan donateur te worden, Wel waren dezen avond niet velen aanwe zig, doch spr. was er van overtuigd, dat ook in Roelofarendsveen er velen worden gevonden, die tegenover het werk der Brigade sympathiek staan, zoodat hij het stellige vertrouwen had, dat velen zich zouden aansluiten. SASSENHEIM De Klapbrug. De bouw van de Klap- brug is geheel voltooid; de brug is weer voor het verkeer opengesteld. Het is een mooie verbetering, en niemand zou gezegd hebben, dat op deze plaats nog zoo'n royale brug zou kunnen komen. Behalve de tramlijn is aan beide zijden een trottoir voor voetgangers en ook voor het snelver keer is groote ruimte beschikbaar. Het werk is uitgevoerd, onder toezicht van den rijks opzichter, den heer Jager, door de firma de Geer en Stuifzand uit Leiden. TER AAR Geboren: Hendrika Maria d. van A. Hoogervorstv. d. Vlugt Cornelis z. van S. ValkRietveld. Margaretha Maria Cornelia d. van A. H. Valentijnv. d. Berg Getrouwd: G. P. Snabel 25 j. en G. W. S ess ink 20 j. B. H. Meeuwis 25 j. en M. Vonk 20 j. Gevestigd: M. P. Sanders, Alphen R. Dolfing, Rijnsaterwoude M. W. van Ewijk, Leimuiden. Vertrokken: B. H. Kroon naar Al phen a. d. Rijn M. van Dijk naar Baar- deradeel C. C. van Rossenberg naar Nieuwkoop. WOUBRUGGE. Gemeenteraadsverkiezing. Door het hoofdstembureau zijn op 28 Mei j.l. de in geleverde lijsten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad genummerd als volgt: 1. R.-K. Staatspartij, 2. Partij Gemeente belangen, 3. A. R. Partij. 4. C-H. Partij. 5. S. D. A. P. WASSENAAR. Vereeniging Concours Hippique. De Vereeniging Conconrs-Hippique alhier hield gisteravond een ledenvergadering in Den Grooten Ouden Deijl. Het jaarverslag van den secretaris, dat den leden in druk is toegezonden, lokte geen bespreking uit. Uit het financieel verslag, door den pen ningmeester uitgebracht, stippen wij aan, dat de uitgaven hebben bedragen 4060.71, de inkomsten 4069.59, zoodat de kas sloot met een voordeelig slot van 8.88. De ba lans sloot in debet en credit met een totaal bedrag van 993.84, Het nadeelig slot be droeg 526.72. Verkozen werden als bestuursleden me vrouw H. A. Grommel in geb. Waller en de heeren D. van Weel Dzn. en Ph. J. Graaf van Zuylen van Nijvevelt. De voorzitter deelt hierna mede, dat de heer J. W. van Rees bericht had gezonden ontslag te nemen als bestuurslid. De heer van Rees verklaarde zich evenwel bereid, waar mogelijk, de vereeniging te blijven steunen. De voorzitter bracht een woord van dank voor den arbeid en den steun die de heer van Rees aan de vereeniging had gegeven. Intusschen heeft het bestuur gezocht naar een waardig opvolger en heeft die gevon den in den persoon van den heer S. B. W. Graaf van Limburg Stirum, oud-master der Kon. Jachtvereeniging. De vergadering ging met deze voordracht accoord, waardoor. Graaf van Limburg Sti rum met algemeene stemmen werd be noemd. Ten slotte werden de plannen besproken voor het op 6 en 7 Juli a.s. te houden con- cours-hippique. Voor Zaterdag staat op het programma om. een springconcours M, dressuurproef, demonstratie van de Leidsche Vrouwelijke Studenten; concours land'bouwtuigpaarden en een geschikt- heidsproef met cross. Voor Zondag een dressuurproef, een springconcours L, een springconcours Z; demonstratie Leidsche Vrouwelijke Studen ten, waarschijnlijk een kindernummer. De heer Ruys heeft bemerkt, dat het bestuur het springconcours wil splitsen in een afdeeling voor professionals en een voor amateurs. Hij vraagt, waartoe de of ficieren worden gerekend. Hem wordt ge antwoord, dat zij onder de amateursbepa lingen vallen. De bedoeling is ook aan an daren dan professionals de gelegenheid te geven .een prijs te winnen. De heer Ruys is niet tegen een andere oplossing als tot nu toe algemeen werd gevolgd, maar acht deze toch niet geluk king. Van bestuurszijde wordt het voorstel be pleit. De heer Pasman acht het voorstel nog niet zoo ongeschikt. Hij zou echter gaarne zien, dat er een nummer barrière- springen werd ingeplaatst. Medegedeeld werd, dat dit niet mogelijk is om de hooge kosten. De heer Pasman verklaart zich bereid de noodige hindernissen voor zijn rekening te doen maken, mits zij zijn eigendom blij ven. De voorzitter stelt deze geste zeer op prijs en zegt toe te overwegen, of het mo gelijk is aan den wensch van den heer Pasman te voldoen. Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Gemeenteraad. Maandag 3 Juni, des namiddags om 7 uur zal de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen komen. Agenda: 1. Opening, trekking van num mer voor stemming en rondvraag; 2. Vast stelling van de notulen der vergaderingen van 19 Maart en 1 April 1935 3. Ingeko men stukken; 4. Mededeelingen; 5. Voor stel: a. tot intrekking van het besluit van 22 Maart 1926 en b. tot vaststelling van een verordening, regelende het ontslag van on derwijzers en onderwijzeressen aan de openbare scholen in deze gemeente bij het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd; 6. Voorstel betreffende extra steun aan werkloozen in 1935 (Steunverleening B); 7. Voorstel tot onderhandsche verhu ring van een perceel grasland gelegen op het gemeentelijk bouwterrein; 8. Voorstel tot wijziging van de Algemeene Politie verordening 1925, in verband met den slui tingstijd van vergunnings- en verlofszaken; 9. Voorstel tot toekenning van een jaar- lijksche toelage aan den gewezen gemeente werkman A. C. Hardus; 10. Voorstel tot het verleenen van medewerking aan het R. K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Johannes den Dooper voor het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelen; 11. Voorstel tot herbenoeming van de leden der schat tingscommissie voor de inkomstenbelasting; 12. Voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid van het stembu reau Hl; 13. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand en tot wijziging van de verordening, rege lende de verdeeling der werkzaamheden tusschen de ambtenaren van den burgerlij ken stand; 14. Voorstel' tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1934; 15. Aan bieding ter vaststelling van het primitief kohier der hondenbelasting voor het jaar 1935; 16. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de provincie Zuid-Hol land tot grensregeling van het Jaagpad langs den Rijn te Hazerswoude; 17. Nota betreffende den Zwarteweg; 13. Voorstel ter zake van bestrating Dorpstraat (Oost) Reyerskoop in verband met de Gouwewer- ken; 19. Voorstel ter zake van de verbree ding van een gedeelte van de Zijde; 20. Rondvraag. Nieuwe stationschef. Naar wij verne men zal de stationschef 4e kl. te Boskoop, de heer B. van 't Land, ingaande 1 Juli a.s. verplaatst worden naar Valthe, terwijl diens plaats zal worden ingenomen door den heer W. F. Mulder, eerste haltechef te Maarsbergen. Deze halte wordt als zelf standige halte opgeheven en onder beheer gesteld van den chef te Maarn. KOUDEKERK. Hondsdijksche polder. In een buiten gewoon druk bezochte vergadering van In gelanden van den Hondsdijkschen Polder alhier, werd Maandagavond nadat eerst nog een extra lange agenda werd afgehandeld, door den heer Rollema, wegens verleend eervol ontslag met ingang van 1 Juni as., afscheid genomen als secretaris-penning meester van dien Polder. In zeer hartelijke bewoordingen releveerde de voorzitter, de heer Ant. van Egmond,' alles hetgeen de heer Rollema gedurende diens 26-{jarige dienstvervulling voor den Polder had ge presteerd en, ofschoan hij het heengaan van den heer Rollema moet jbilliijken, hij toch, en al de Ingelanden met hem, ten zeerste betreurden voortaan hun scheidende secretaris, tevens penningmeester, te moe ten missen. Namens Ingelanden bood spreker hierop den heer Rollema als aandenken een in het •bekende atelier van den heer Schouten te Delft gebrandschilderd glas-in-loodruit aan. De heer Rollema dankte hierop den voorzitter voor diens zeer waardeerende woorden en de geheele vergadering voor de fijngevoelde attentie hem een zoo prachtig geschenk van echte kunst als herinnering aan de prettige samenwerking en altijd on dervonden groote waardeering mede te geven ten afscheid. Hierop dankte spreker den voorzitter, en de leden van het bestuur ieder afzonderlijk en Ingelanden te samen, voor al den steun en het vertrouwen al die jaren zoo onver deeld en ruimschoots van allen genoten. De hartelijke toon die dit afscheid ken merkte zal den heer Rollema ongetwijfeld nog menigmaal doen terug denken aan de groote achting en waardeering waarvoor hem in deze dagen van alle kanten zoo ruimschoots blijk werd gegeven. In de laatst gehouden vergadering van Ingelanden van den Hondsdijkschen Polder werd tot secretaris-penningmeester gekozen de heer J. E. Goedhart, alhier. De benoemde, tevens Ingeland, verzocht de vergadering twee dagen bedenktijd, het geen hem werd toegestaan. NIEUW VEEN. Het veteranenteam. Het legioen der oud-strijders, dat as. Zaterdagavond tegen Nicolaas Boys II uitkomt, is als volgt sa mengesteld: Doel: L. de Boer. Achter: J. Spekman en J. A. Bakker. Midden: Jan van Eijk M.C.zn, W .J. de Boer, W. C. van der Hoven. Voor: Jan van Tol Jr., NJN., L M. Schoorl, J. Wetter, C. Bezuijen. Reserve: Cor van Tol. Scheidsrechter: Th. Hijdra. Over de spelkwaliteiten der spelers dur ven wij ons niet uitlaten. Dat ieder voor zich verrassingen kan bewerken, lijdt geen twijfel. Speciaal geldt dit wel voor den rechtsbinnen N.N. Voegen we er nog aan toe, dat vermoedelijk muziek op het terrein gegeven zal worden. Wat kan u nu nog tegenhouden. Weet u al, dat op Hemelvaartsdag Con cordia I (Hillegom) tegen ROD A I (Bo venkerk) bij Nic. Boys speelt? Dit buiten kansje werd op 't nippertje behaald. ZOETERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. De num mering der candidaten-lijsten voor de op 20 Juni te houden gemeenteraadsverkiezing heeft het volgende resultaat gehad: 1. Lijst Starrenburg; 2. R. K. Staatspartij; 3. Prot. Ohrist. lijst. R. K. Sportvereen. „A.S.C." Vrijdag avond worden alle voetballers van A.S.C. in het Patronaat verwacht voor belangrijke •besprekingen aangaande de voetbalafdee- ling. Degene die zonder eenige kennisgeving niet op deze vergadering aanwezig is, wordt door het bestuur geacht geen animo voor de voetbal meer te hebben. Gezien de belangrijke kwestie welke er 'besproken moet worden, is ieder lid ver plicht aanwezig te zijn. Aanvang 8 uur, Vrij dagavond 31 Mei a.s. Zegt het voort. Vergadering Crisiscomité. Dinsdag morgen vergaderde het plaatselijk Crisis comité onder voorzitterschap van den bur gemeester. De voorzitter deelde mede dat beschik baar was voor extra hulp aan werkloozen een bedrag van 305.waarvan reeds een bedrag van 20.was betaalbaar gesteld. Ingekomen waren 27 aanvragen om extra steun voor aankoop van schoenen, kleeren etc., waarvan 5 verzoeken werden afgewe zen, een verzoek gedeeltelijk werd afge wezen, terwijl ten aanzien van de overige 21 eene gunstige beschikking werd genomen Door den penningmeester werd mede gedeeld, dat aangiften en collecten ij ont vangen een 'bedrag van 471.99, waarvan de collecte langs de huizen ongeveer 260 heeft opgebracht. Deze gelden zijn bestemd voor comité A. (algemeen crisiscomité), ter wijl een bedrag van 10% der ontvangen gelden zal worden overgemaakt aan het Nat. Crisiscomité. Er werden 6 aanvragen om steun (comté A.) behandeld, waarvan 1 werd afgewezen; 1 gedeeltelijk afgewezen, terwijl 3 verzoeken werden ingewilligd en ten aanzien van 1 werd besloten de beslis sing aan te houden. Het dagelijksch be stuur werd gemachtigd tot den aankoop van flanel en katoen, terwijl ten slotte werd besloten de steunverleening stop te zetten tot 1 October a.s., omdat het comité van oordeel is dat gelden gereserveerd moeten worden voor den komenden winter. ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: G. Heykamp 35 j. en A. Postema 36 j. J. A. van Tol 25 j. en M. M. B. Egberts 22 j. Getrouwd: J. G. Komst en A. v. d. Veldt. Geboren: Adrianus en Alida z. en d. v. A. Bosman en A. Buitendijk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6