WUJEJV5DAG 29 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 BINNENLAND INDISCHE MIS SEE VEREENIGING. Donderdag 23 Mei had te 's-Hertogen- bosch de voorjaarsvergadering plaats van het hoofdbestuur der Indische Missie-Ver- eeniging. De voorzitter, mr. dr. Kooien., herdacht het pas overleden lid van het hoofdbestuur P. Broeken M.S.C. provinciaal der Missio narissen van het H. Hart, die steeds groote belangstelling voor de vereeniging heeft getoond en stelde onder algemeene goed keuring voor om twee uit Indië gerepa trieerde katholieken uit te noodigen tot het hoofdbestuur toe te treden. Na lezing en goedkeuring der notulen ■behandelde de secretaris de ingekomen stukken en deed hij verschillende mede- deelingen, o.a. dat in Nederland voor het Missie Jubileumfonds naar Indië was over gemaakt 27.646.17 en dat dit Jubileum fonds, waarvoor in Indië 7500.was bijeengebracht, 14 Maart j,.l. officieel was overgedragen aan Mgr. Willekens. Zoowel het comité als de schenkers èn in Indië èn in Nederland hadden den hartelijksten dank van Mgr. mede namens de andere Kerkvoogden in ontvangst te nemen. Van het Gedenkboek 400 jaren Missie in Nederlandsch Indië, zijn in Nederland bijna 1000 exemplaren geplaatst. Tot vertegenwoordiger der I. M. V. in het Comité voor Indische lezingen en leer gangen werd, op voorstel van het dag. bestuur aangewezen de secretaris. Namens de I. M. V. was een suppliek gezonden naar Z. H. den Paus om het canonisatie-proces van den eerbw. Petrus Donders te bespoedigen. Over de door den penningmeester, prof. dr. Buffart, ingediende balans en exploi tatie-rekening over 1934 bracht namens de verificatie-commissie Pater Busé O.C. verslag uit, waarbij gaarne hulde werd gebracht aan den penningmeester voor het in alle opzichten keurige en voorzichtige beleid. Ook namens de vergadering be dankte de voorzitter den penningmeester en werd deze gedechargeerd. Helaas moest geconstateerd worden, dat de contributies in 1934 met goed 326.waren terugge- loopen en dat dit jaar voor het eerst de gewone uitgaven niet konden gedekt wor den door de gewone inkomsten aan con tributie, rente en kleine giften. Naar aanleiding van de feestelijke her denking in Den Haag van het 400-jarig Missie-jubileum in N. Indië is met succes een propaganda ondernomen om het.aan tal leden der I. M. V. in Den Haag en om streken te verhoogen. Daarenboven is ge tracht om ook in andere steden een derge lijke feestelijke herdenking te doen plaats hebben maar succes heeft dit alleen gehad in Eindhoven, Bergen op Zoom en Til burg, en zal dit nog gebeuren in Haarlem en Alkmaar. De poging echter daarbij te vens aangewend om het ledental der I. M. V. te vermeerderen heeft zoo goed als geen resultaat opgeleverd. Het jaarverslag, door den secretaris uit gebracht, werd als zoodanig onder dank zegging vastgesteld en zal in het Koloniaal Missie Tijdschrift gepubliceerd worden. Uit hetgeen voor de Misies in Indië is binnengekomen kon aan iedere missionee- rende Orde of Congregatie 81.50 worden uitbetaald. Aan de beurt van aftreden was de se cretaris, Mgr. P. G. Groenen, die met al gemeene stemmen werd herkozen, hetgeen voor den voorzitter aanleiding was om de Indische Missie Vereeniging geluk te wen- schen met het behoud van haar secretaris. Na een pauze werd de vergadering voortgezet en hield de heer G. A. Bosse- laar, assistent-resident van Lombok, een causerie over dat eiland en besprak in ver band met de bevolking en haar economi- schen toestand de mogelijkheid van een slagen der missioneering. Bij de rondvraag kwam art. 177 I. S. naar voren en werden in verband daar mede nuttige besprekingen gehouden. Na dankzegging aan de aanwezigen voor hun opkomst en htm deelname aan de be sprekingen sloot de voorzitter de verga dering. ARKA-CONGRES De Algemeene R.K. Ambtenaren-verecni- ging kwam dezer dagen in congres te Arn hem bijeen. De besprekingen droegen een huishoudelijk karakter. Ht congres viel samen met het 3e lustrum der afd. Arnhem, dat op luisterrijke wijze werd herdacht. Aanwezig waren Arnhems burgemeester en de hoogeerw. Deken der stad, leden van gemeentebestuur en R.K. raadsfractie. Alle autoriteiten zaten mede aan ten gemeenschappelijken disch, waar bij hartelijke toespraken werden gewisseld Telegrammen van hulde en trouw wer den verzonden aan H.H. Exc. den Aartsbis schop en den Bisschop van Haarlem. Het bestuursbeleid ondervond weinig of geen critiek. Besloten werd ten opzichte van het Bezuinigngsontwerp een diligent- afwachtende houding aan te nemen èn het zelve, mocht het onverhoopt worden aan vaard, vóór alles te toetsen aan de belangen der lagere ambtenaren. Het redactie-beleid vond algemeene in stemming en met name dat van den hoofd redacteur, den heer B. van Elk, Eindhoven. De penningmeester verkreeg décharge voor zijn op loffelijke wijze gevoerd be heer der bondsfinanciën. Het Congres der A. R. K. A. werd gis teren te Arnhem voortgezet. De agenda werd op zakelijke wijze afgewikkeld, waar bij de verschillende desiderata der groe pen en afdeelingen conform de prae-advie- zen van het H. B. in geest en hoofdzaak werden aanvaard. Besloten werd het congres jaarlijks te blijven houden en wel voor 1936 te Utrecht. Het H3. zag zich een maandelijksche con tributie-afdradhts-wer hooging ad 2 ct. per lid en per maand toegewezen en wel zon- dere nadere discussie. Met groote meerderheid van stemmen werd het mandaat der periodiek aftreden de hoofdbestuurders B. v. Elk, J. Heyt- veldt, L. Pijleman en H. Sonsbeek ver nieuwd. De voorzitter, dr. J. Sweens, werd bij acclamatie herkozen. Nadat in den ochtend de zeereerw. heer J. Jansen, adviseur der A.R.K.A. een H. Mis had opgedragen, werd het congres ten stadhuize door het Arnhemsche Gemeente bestuur officieel ontvangen. De burge meester uitte zich in zeer vriendelijke be woordingen, waarop dr J. Sweens in gelij ken geest reageert. Hierna werden ver- verschingen aangeboden. Nadat de heer Schevichoven (Utrecht) namens de afgevaardigden een slotwoord had gesproken, ging het congres te ruim 16 uur uiteen. HET GEVAL-VAN DEN AKKER Officieren keuren beleid van H.B. goed In de jaarlij ksche algemeene vergade ring van de Vereeniging van officieren van de Koninklijke Landmacht is aangenomen de volgende door de afdeeling Arnhem voorgestelde motie: „De V.Ö.K.L. in algemeene vergadering bijeen op 28 Mei 1935; kennis genomen hebbende van: le. de „open brieven" van den gep. ge neraal C. J. Snijders en van een 40-tal an dere gep. officieren naar aanleiding van het door het H.B. verleend ontslag als eerelid aan den gep. generaal-majoor E. H. van den Akker; 2e.. verschillende andere op dit ontslag betrekking hebbende artikelen in dagbla den en publicaties, in andere geschriften verschenen; 3e. de uitvoerige uiteenzettingen van het H.B. omtrent de juiste toedracht dezer zaak, in een bij het orgaan van 15 Mei j.l. ge voegde en aan alle leden toegezonden bij lage; spreekt als haar meening uit: dat ieder lid der V.O.K.L. thans volkomen in de ge legenheid is geweest zich omtrent dit ont slag een zelfstandig oordeel te vormen; verklaart mede gehoord de besprekin gen terzake in deze vergadering ge voerd zich volkomen te kunnen vereeni gen met het standpunt in deze door het H.B. ingenomen; spreekt haar waardeering uit voor de te gelijkertijd krachtige en tactvolle houding door het H.B. aangenomen; keurt mitsdien het gevoerde beleid in alle opzichten goed; verklaart ten volle vertrouwen te blij ven stellen in den voorzitter en de overige leden van het H.B.; besluit deze motie ter kennis te brengen van de pers en gaat over tot de orde van den dag". Men herinnert zich, dat de gepension- neerde hoofdofficieren, die het in een open brief voor dezen eere-voorzitter-N.S.B.-er haddén opgenomen^ de wensch hadden uit gesproken, dat de algemeene vergadering het beleid van het bestuur zou afkeuren. DE STICHTING GEZINSFILM. Weer een stap vooruit. Onlangs heeft zoowel het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond v.oor Groote Ge zinnen, als het Hoofdbestuur van Filmfront te Bussum vergaderd en werd besloten, in te gaan op het voorstel van het Comité Ge zinsfilm om dit Comité om te zetten in een Stichting welke de naam van „Stichting Gezinsfilm" zal dragen. Deze Stichting is thans gevestigd, waar door de zoo noodzakelijke rechtspersoon lijkheid is verkregen. Alle leden van het voormalige Comité zijn als leden van de Stichting toegetre den. President blijft derhalve Pater Justi- nus Janssen O.F.M. Door. deze vorm van bestaan, is de mo gelijkheid geopend, om nog intensiever te arbeiden voor het doel, dat voor oogen is gesteld, n.l. te komen tot een eigen Neder- landsche Katholieke Filmproductie, waar van als eerste film op het programma staat „De Gezinsfilm", welke de Katho lieke gedachte van het gezinsleven zal uit dragen. Daar de Stichting ook lid is van de Fe deratie „Katholieke Filmactie" is de steun van alle Katholieke filminstanties in ons land verzekerd, terwijl voor ieder Katho liek de weg open staat om actief deel te nemen tot het bereiken van deze groot- sche Katholieke opzet, die mede een stuk vormt van onze Katholieke emancipatie. Een ieder kan toetreden, of als donateur tegen de som van 1 of meer per jaar, of als begunstiger tegen, 5 en meer per jaar, of als medestichter tegen 100 of meer per jaar. Het adres van den penningmeester blijft J. van Aken, Burgemeester van Zeven bergen, Gironummer 247555, terwijl het in de bedoeling ligt overal afdeelingen van medehelpers op te richten. De hulp van zoowel alle katholieken af zonderlijk, als van Katholieke organisa ties wordt derhalve dringend gevraagd. VERLAGING VASTE LASTEN Indiening van het eerste ontwerp nog deze week te wachten Wij hebben thans goede reden het zeer waarschijnlijk te achten, dat nog deze week een eerste ontwerp tot verlaging van vaste lasten, dat onlangs reeds werd aange kondigd, zal worden ingediend. Dit ont werp zal vermoedelijk gelijk wij reeds eerder te kennen gaven een regeling in zake de landelijke hypotheken bevatten. De Diocesane Katholiekendag. Naar wij vernemen, heeft zich alsnog bereid verklaard om zitting te nemen in het eere-comité voor de a.s. Diocesane Katholiekendag op 30 Juni te den Haag mr. H. P. Marchant, oud-minister van 0„ K. en W. KATHOLIEKE ONDERWIJZERS VERBOND. De bezuinigingsplannen der Regeering. Het Veribondsfoestuur van het Kath. On derwijzers Verbond kwam dezer dagen te Utrecht bijeen ter bespreking van het „Wetsontwerp ter verlaging van de open bare uitgaven" en wel speciaal van de paragrafen, het onderwijs rakende. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer Willem Wiltschut, er aan, dat wij sinds een tiental jaren gewoon zijn aan aanslagen op het onderwijs en de onderwijzers. Wat evenwel nu wordt voor gesteld is van zoodamgen aard, als wij nog nooit hebben beleefd. De aanpassingspoli tiek der Regeering heeft tot dit voorstel ge leid. In cirkelgang, die tot een maalstroom wordt, waarin alles wordt weggezogen, leidt deze aanpassingspolitiek tot steeds grootere werkloosheid met steeds stijgende uitgaven voor steun, waarop weer bezuiniging volgt, die de werkloosheid weer doet vergrooten. Deze politiek moet ontegenzeggelijk als uit eindelijk: gevolg hebben de armoede. Er moet noodzakelijk komen een verlaging van de vaste lasten. De millioenen van dit •bezuinigingsplan hadden op andere wijzen gevonden kunnen worden. De voorzitter motiveerde deze meening uitvoerig. Verschillende leden hielden alge meene beschouwingen. Ten slotte kwam de vergadering tot de volgende conclusie: De vergadering van het Verbondsbestuorr van het K.O.V. verklaart zich tegen elke bezuiniging, die het bestaansminimum drukt, zoolang niet tegelijk de vaste lasten aanzienlijk zijn verlaagd en maatregelen genomen worden tot vermindering der werkloosheid. Bij de behandeling van de afzonderlijke paragrafen het onderwijs betreffende, ver klaarde de vergadering zich er voor, dat het U.L.O. zich zal beperken tot 3 of 4 leer jaren, terwijl zij zich er ook mee kan ver eenigen, dat maatregelen worden getroffen, waardoor de toelating tot de U.L.O.-scholen aan voorwaarden wordt gebonden, echter niet door inmenging van den Inspecteur, zooals wordt voorgesteld, doch door andere maatregelen. De verhooging van de 3 laagste schalen van het aantal leerlingen, dat voor één, twee of drie leerkrachten wordt gevorderd, zal alleen voor het R.K. Onderwijs ten gevolge hebben, dat weer 62 leerkrachten ontslagen moeten worden, zoodat dit getal voor al het onderwijs veilig gesteld kan worden op ongeveer 200. Bovendien zal door die maatregel weer in hoofdzaak ge troffen worden het platteland, waar het on derwijs toch reeds zoo in druk is. De verhooging van het aantal leerlingen per leerkracht bij het U.L.O. zal ten ge volge hebben, dat van de 273 R.K.U.L.O.- scholen, die er volgens het Jaarboek van het R .K. Onderwijs op 1 Jan. 1934 beston den, 114 leerkrachten ontslagen moeten worden, hetgeen beteekent, dat 413/4% van de R. K. U.L.O,-s<jholen een leerkracht moeten missen, of dat" li van het aantal U.L.O.-leerkrachten ontslagen zullen wor den. Voor het geheele onderwijs zal het aan tal ontslagen bij het U.L.O. ongeveer 350 •bedragen. Oo-k zal van deze bezuiniging het platteland weer de dupe worden. Om deze redenen verklaarde de vergade ring zich tegen deze maatregel. Bij de behandeling van het artikel, de kiweekeling met akte voorstellende achtte de vergadering het onnoodig hier veel woorden aan te besteden. Unaniem werden de maatregelen hieromtrent met beslistheid afgewezen. De vergadering kan zich er. mede ver eenigen, dat aan boventallige leerkrachten, die na 1 Mei 1935 worden aangesteld, geen wachtgeld meer wordt verleend bij even tueel ontslag uit 's Rijks kas. Zij verklaart zioh tegen de inschakeling van het onderwijzend personeel bij de in ning der schoolgelden. Bij de bespreking van de beperking der opleiding van leerkrachten verklaart de vergadering zich voor stopzetting van de staatsexamens, echter onder dit voorbe houd, dat zij, die thans in opleiding zijn, nog de gelegenheid verkrijgen examen af te leggen. Wat de kweekschool-opleiding be treft, acht men het evenzeer wenschelijk, dat in deze beperking wordt aangebracht. Men wenscht die evenwel niet geheel, zoo als in het wetsontwerp wordt voorgesteld. Men wenscht in 1935 en 1936 geen toela ting van nieuwe kweekelingen; daarna in 1937, 1938 en 1939 wel en mocht dan het overcompleet nog niet zijn weggewerkt, wordt weer de toelating op dezelfde wijze stopgezet. De vervroegde pensionneering op 60-jari gen leeftijd wordt in beginsel toegejuicht. Men vraagt zich echter af, waarom deze maatregel weer alleen op de onderwijzers wordt toegepast. Ten slotte wordt besloten het standpunt eenmaal door het K.O.V. in genomen te handhaven, n.l. dit: gelegenheid voor pensionneer ing op 55 jaar voor hen, die dit wenschen; verplichte pensionneering voor ongehuwden op 60 jaar en verplichte pensionneering voor gehuwden op 65 jaar. Bij voorstel tot henberekening der pen sioenen wordt de nadruk er opgevestigd, dat dit in wezen een extra belasting is voor ambtenaren en onderwijzers. Het Pensioen fonds toch zal niet 10% minder uitkeeren. Dit keert het volle bedrag uit, waarvan 10% terecht komt in 's Rijks Schatkist. De vergadering stelt zich op het. standpunt, dat bij algemeene verlaging van de vaste las ten, desnoods ook de pensioenlast verlaagd kan worden; zij verklaart er zich echter be slist tegen, dat zulks zal geschieden bij al gemeene maatregel van bestuur. Ten slotte wordt besloten, dat binnenkort een landelijk Congres zal worden belegd in Den Haag, waar ten krachtigste zal worden opgekomen tegen de plannen der Regee ring en wel op de allereerste plaats tegen de opvoering van het kweekelingendrama. Verder spreekt ,de vergadering zijn te leurstelling uit over het advies van de Centrale Comm. voor georganiseerd overleg inzake het niet meer honoreeren van de hoofdakte en bij akt en. REGELEN INZAKE HET RIJP MAKEN VAN BOUWTERREIN. Publieke normen voor koste loos en afstand van grond, enz. noodzakelijk, naar het oordeel van de regeering. De minister van sociale zaken heeft het volgende aan de colleges van Ged. Staten geschreven: „Volgens art. 92a der Onteigeningswet wordt bij de bepaling van de waarde van grond als bouwgrond rekening gehouden met de in de gemeente geldende regelen betreffende afstand van grond voor open bare verkeerswegen, alsmede betreffende kosten van hetgeen noodig is om grond voor bebouwing naar de plaatselijke voor schriften gereed te maken. De bedoeling is, ook blijkens de mondelinge toelichting, te komen tot een vaststelling van de schade vergoeding in dier voege, dat al wat be hoort tot de productiekosten van den bouw- r ij pen grond, den eigenaar in mindering worde gebracht op de waardie van den grond als bouwgrond, zulks overeenkom stig het beginsel, dat die kosten voor re kening komen van den eigenaar. Zal de bedoeling van het artikel tot haar recht komen, dan is het wenschelijk, dat de „re gelen" worden vastgesteld op een wijze, die een billijke toepassing van dat beginsel zooveel mogelijk waarborgt. Het belang van zoodanige vaststelling van de bedoelde regelen klemt temeer in verband met het volgendie. Het naar de plaatselijke voorschriften voor bebouwing gereed maken van grond van particulieren geschiedt, niet zelden met medewerking van de betrokken gemeente ook in dier voege, dat deze zorgt voor werken als rio- leering, bestrating enz., waarvan zij dan de kosten op de exploitanten pleegt te ver halen. Zoodanig verhaal is in overeen stemming met vorenbedoeld beginsel. Ook afgezien van het belang uit een oogpunt van rechtszekerheid is het, voor een goede uitoefening van hUn bedrijf, noodig, dat de exploitanten weten waar zij aan toe zijn, in dier voege, dat zij aan de hand van publieke normen althans bij benadering kunnen nagaan hoeveel grond zij eventueel kosteloos moeten afstaan en welke kosten zij zouden moeten betalen om te kunnen komen tot bouwen. Ik noodig uw college uit te bevorderen, dat in gemeenten in uw provincie, waar regeling als bedoeld tot dusver ontbreekt of onvoldoende zekerheid biedt, in de leem te wordt voorzien door vaststelling of her ziening van verordeningen, krachtens art. 168 der gemeentewet, in dier voege, dat diaaruit blijkt of valt af te leiden, in hoe ver kostelooze afstand van grond, voor openbare verkeerswegen, wordt vereischt; van welke werken de kosten worden ver haald, en naar welke grondslagen het aan deel van iederen exploitant, in de kosten eventueel wordt berekend." STEUN AAN BEHOEFTIGE KUNSTENAARS Minister Slotemaker de Bruine overlegt met de betrokken vereenigingen De minister van Sociale Zaken heeft Dinsdag vertegenwoordigers van een aan tal vereenigingen vein kunstenaars ont vangen tot bespreking van de bestaande plannen tot steunverleening aan behoeftige kunstenaars. De minister heeft hierbij o.m. het vol gende gezegd: Het is niet mogelijk gebleken, om het aanvankelijk denkbeeld, om aan elke ver eeniging van kunstenaars een werkloozen- kas te verbinden, tot uitvoering te bren gen, in hoofdzaak, omdat er tal van ver eenigingen zijn, die een gering aantal le den hebben en combinatie van verschillen de vereenigingen om allerlei redenen tot onoverkomelijke bezwaren zouden leiden. Daarom is tenslotte overwogen een stich ting in het leven te roepen, uit welker fondsen steun zal kunnen worden verleend aan alle kunstenaars, die deel uitmaken van de bij de stichting aangesloten en door de regeering voor dit doel erkende vereeni gingen. Ik vertrouw, dat de kunstenaarsvereni gingen zich zooveel mogelijk solidair zullen betoonen en dat de onderscheiden groepen zich zullen beschouwen als deelen van één geheel. Met de strekking van de plannen der regeering heeft men zich blijkbaar in be ginsel kunnen vereenigen en slechts over punten van meer ondergeschikten aard heb ben de vereenigingen van kunstenaars, die daartoe door mij in de gelegenheid zijn gesteld, gemeend opmerkingen te moeten maken. Ik heb de vereenigingen gaarne in de gelegenheid willen stellen, om de opmer kingen, welke zij schriftelijk naar voren gebracht hebben, in deze bijeenkomst nog eens mondeling toe te lichten. De leiding van de besprekingen over de ontworpen regeling laat ik thans gaarne aan den di recteur van den Rijksdienst der Werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling over, die mij van het resultaat van het ge voerde overleg rapport zal uitbrengen waarna de regeering zich voorstelt zoo spoe dig als haar dit mogelijk is, een beslissing over deze zaak te nemen. Na het uitspreken van deze rede zijn de beraadslagingen over deze zaak voortgezet onder leiding van den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling. Directeuren Postkantoor Aangewezen is als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Oude water de commies der P. T. T. G. J. van Erkel te Amsterdam (pkt.). Aangewezen is als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Bar- neveld de heer A. Sandijck, thans com mies bij den post-, telegraaf- en telefoon- dierst te Arnhem. HERDENKING LUSTRUM NED. R.-K. KERKMUZIEKSCHOOL. Voorloopig program. Volgens het voorloopig vastgesteld, pro gram voor de herdenking van het tienjarig bestaan van de Ned. R.-K. Kerkmuziek- school „St. Caecilia" te Utrecht wordt Zon dagavond 16 Juni voor genoodigden een uitvoering van Kamermuziek door leera ren der school gegeven in hotel „Het Kas teel van Antwerpen". Maandag: 17 Juni: Plechtige Hoogmis in de Kathedraal; 's middags receptie in de aula der school Plompetorengracht 3; daar na lof in de Kathedraal, voorafgegaan en gevolgd door uitvoering van orgelwerken door oud-leerlingen der school; 's avonds feestavond in Tivoli, waarvan de bijzon derheden nog in voorbereiding zijn. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, llde Ujst s. Trekking van Woensdag 29 Mei 1935 Hooge Prijzen 'f 25.000.— 5929 1000920 7361 9691 12596 16517 400496 2144 7585 200.— 153 336 1165 3218 4089 7626 17089 17262 100.— 90 2237 6765 7131 7333 7899 9172 9734 11775 L1995 3907 16316 17088 18093 Prijzen van 70. 252 269 276 452 534 536 656 769 789 860 875 1005 1066 1109 1182 1251 1292 1445 1463 1527 1665 1771 1784 1852 1854 2232 2649 2785 2870 3024 3172 3184 3215 3235 3284 3430 3454 3485 3540 3680 3736 3758 3817 4033 4051 4151 4283 4291 4309 4352 4376 4412 4468 4580 4583 4586 4604 4646 4660 4678 4779 4906 4920 4924 4950 5061 5354 5402 5509 5511 5646 5689 5775 5814 5841 5850 5989 5999 6027 6047 6053 6145 6214 6256 6286 6438 6529 6621 6652 6695 6905 6962 7134 7295 7356 7371 7389 7479 7557 7570 7649 7688 7800 7834 7906 8116 8143 8168 8199 8253 8415 8461 8506 8570 8636 8649 8688 8777 8781 8906 8957 9013 9053 9214 9441 9588 9699 9863 9898 10057 10062 10116 10157 10214 10231 10235 10583 10584 10643 10683 10789 10804 10891 10964 11Q39 11091 11158 11207 11223 11324 11447 11900 11952 12233 12273 12298 12310 12315 12437 12505 12645 12750 12760 12833 12883 13052 13126 13180 13338 13363 13405 13470 13645 13648 13813 13908 13989 14006 14046 14098 14185 14191 14219 14429 14609 14654 14710 14716 14827 14988 15069 15174 15185 15334 15356 15446 15486 15599 15643 15877 15392 16048 16082 16386 16475 16485 16498 16501 16515 16537 16578 16816 16865 17007 17035 17046 17348 17967 18187 18277 18369 18377 18379 18459 18479 18568 18660 18694 18874 18998 19238 19411 19478 19586 19612 19773 19903 19950 19960 20048 20066 20242 20256 20437 20549 20587 20648 20810 20892 20918 20927 Nieten r u?i 78 138 194 202 218 265 358 378 381 511 512 516 559 590 665 683 684 704 720 733 755 815 816 883 908 930 939 943 956 1002 1017 1028 1033 1053 1058 1098 1131 1180 1239 1299 1325 1366 1387 1405 1407 1565 1581 1589 1596 1605 1608 1642 1666 1691 1699 1716 1717 1739 1772 1845 1883 1972 1973 2028 2035 2095 2107 2174 2243 2258 2303 2318 2367 2373 2389 2406 2454 2485 2536 2540 2541 2558 2559 2576 2606 2656 2677 2736 2758 2791 2822 2841 2851 2862 2889 2904 2925 2930 2968 2980 3005 3019 3036 3041 3064 3089 3148 3173 3192 3249 3304 3314 3340 3405 3441 3442 3480 2489 3523 3553 3592 3597 3611 3627 3676 3695 3704 3742 3848 3855 3882 3927 3987 3992 4022 4028 4034 4038 4105 4147 4184 4190 4196 4227 4233 4239 4264 4274 4284 4306 4359 4377 4384 4415 4470 4476 4534 4563 4591 4736 4751 4769 4804 4862 4882 4384 4885 4888 4965 4977 4978 5005 5091 5108 5174 5189 5280 5286 5299 5305 5307 5341 5366 5458 5510 5573 5580 5606 5667 5694 5729 5731 5927 5978 6001 6077 6140 6172 6177 6278 6311 6341 6365 6389 6437 6493 6499 6547 6567 6583 6585 6606 6619 6632 6633 6662 6687 6735 6742 6756 6764 6804 6808 6817 6880 6977 6992 7065 7111 7115 7118 7169 7181 7189 7195 7230 7247 7286 7309 7435 7496 7600 7608 7679 7708 7759 7786 7804 7842 7849 7869 7887 7918 7923 7940 8041 8054 8062 8082 8132 8245 8270 8300 8307 8369 8375 8380 8416 8431 8440 8465 8468 8479 8484 8497 8504 8505 8529 8552 8553 8599 8601 8617 8645 8657 8664 8686 8687 8719 8742 8750 8767 8830 8837 8905 8929 8990 9051 9086 9112 9122 9126 9162 9205 9206 9247 9271 9294 9334 9360 9373 9383 9385 9435 9438 9459 9582 9601 9633 9673 9697 9725 9748 9753 9779 9793 9820 9357 9879 9896 9966 9987 10001 10036 10059 10112 10138 10189 10229 10253 10276 10295 10365 10417 10440 10476 10507 10510 10527 10559 10612 10642 10675 10700 10719 10724 10725 10745 10782 10813 10814 10895 10906 10933 10986 10997 11007 11045 11128 11177 11200 11235 11252 11263 11284 11322 11326 11376 11383 11415 11428 11455 11480 11521 11523 11539 11576 11588 11624 11635 11661 11669 11670 11688 11695 11724 11785 11824 11847 11849 11885 11922 11923 11949 11989 12041 12101 12140 12203 12240 12241 12246 12263 12296 12308 12364 12377 12384 12405 12415 12442 12476 12516 12529 12538 12580 12585 12586 12631 12632 12660 12703 12710 12719 12726 12772 12810 12888 12943 12980 13024 13061 13207 13223 13235 13295 13314 13326 13343 13441 13454 13455 13456 13462 13536 1354S 13553 13569 13576 13588 13590 13604 13623 13689 13703 13740 13802 13809 13841 13872 13896 13925 13940 13994 14000 14039 14054 14057 14064 14079 14172 14190 14200 14220 14276 14332 14348 14394 14451 14500 14501 14549 14578 14664 14701 14791 14796 14801 14813 14828 14837 14841 14848 14859 14885 15015 15023 15030 15079 15116 15133 15144 15157 15177 15181 15236 15261 15264 15289 15336 15359 15362 15409 15414 15432 15465 15506 15521 15534 15538 15559 15582 15606 15622 15670 15799 15834 15849 15908 15927 15936 15952 15971 15977 15980 15991 16015 16019 16035 16057 16066 16077 26034 16103 16136 16191 16255 16312 16376 16390 16419 16421 16441 16587 16599 16641 16644 16666 16671 16681 16682 16693 16.711 16718 16737 16750 16777 16829 16834 16844 16848 16901 16946 16949 16974 16978 17056 17097 17143 17210 17215 17279 17296 17301 17323 17352 17376 17396 17466 17538 17679 17780 17802 17821 17825 17888 17901 17918 17942 17998 18021 18031 18088 18207 18248 18260 18286 18396 18414 18415 18458 18487 18495 18503 18529 18540 18564 18570 18697 18698 18723 18764 18774 18821 18978 18990 19009 19080 19149 19428 19479 19481 19523 19544 19548 19562 19573 19634 19708 19740 19742 19774 19813 19823 19842 19873 19896 19899 19908 19913 19916 19967 19972 19979 20038 20068 20072 20129 20130 20161 20197 20207 20320 20340 20400 20428 20455 20493 20523 20541 20619 20629 20660 20723 20741 20749 20782 20803 20854 20856 20888 20953 20957 Verbet. 5e kL 10e lijst: 6271 m. z. 6261; 16617 m. z. 16619.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13