UNIE-KOFFIE UIT DE RADIOWERELD DINSDAG 28 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 BIJ AANKOOP VAN ELK HALF POND VAN 15 - 20 - 22'l2 - 30 - 40 - 45 - 50 CENT PER HALF POND BOVENDIEN OP DE KOFFIE 1 5 KORTING Statiegeld blik 15 ets. - Ledig blik wordt voor 15 ets. teruggenomen GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN TWEE FIETSERS. Driejarig kind uit fietsmandje gevallen en gedood. Gistermiddag reed de heer Gr even te Doetinchem met zijn zoontje op de fiets toen hij bij het uitwijken in botsing kwam met een fietser uit tegengestelde richting. Het driejarig kind viel uit het fietsmandje en werd op hert zelfde oogenblik overreden door een passeerende auto. Het kind was op slag dood. MEISJE DOOR TRAM GEDOOD. Gisterenmiddag is in de Schalkburger straat te Den Haag een 5-jarig meisje, M. de R. genaamd en wonende in die straat onder een motorwagen geraakt van lijn 13. De baanschuiver van de tram schoof geheel over het lichaampje van het kindje heen, waardoor dit ernstig inwendig gekneusd werd. Het meisje was op slag dood. GROOTE DUINBRAND NABIJ ST. MAARTEN. Verscheidene H.A. afgebrand. Tusschen de gemeenten Zijpe en Cal- lantsoog ter hoogte van St. Maartenvlotbrug ligt een oppervlakte duinlandschap van 10 tot 12 HA. kaal als een asphaltweg en zwart als kool, ten gevolge van een hevigen duinbrand die Zondag en Zondagavond al daar gewoed heeft. Te ongeveer vier uur werd, naar het „Hbld." meldt, de jachtopziener van Hon- schooten te Callantsoog gewaarschuwd, dat er brand in de duinen was. Door den ster ken Noord-Oosten wind greep het vuur snel om zich heen, zoodat er groot gevaar be stond, dat een geweldige oppervlakte aan beplantingen vernield zou worden. Het vuur bleek te zijn ontstaan aan gene zijde van den Zijperdijk, een wering die reeds lang geen dienst meer doet, doch vroeger bij de inpoldering haar diensten bewees. Vandaar woei het vuur over in de duinen nabij het Zwanewater. Allengs stroomden mannen toe, die met de aanwezige midde len trachtten het vuur meester te worden. Men ondervond echter geweldigen hin der van den wind. Begon men b.v. 300 M. voor den brand zand te werpen en uit te graven, dan moest men korten tijd later vluchten wegens den verstikkenden dikken rook. Intussoben was er een panische schrik in de vogelwereld, die hier zeer dicht is. Tallooze nesten werden vernield en talloos waren de eenden, talingen, slobben en fa zanten, die door 't vuur gedood werden. Het was een jammerlijk gekrijsch en ge schreeuw van het gevogelte. Tenslotte had men na 5 uur werken de voldoening het vuur meester te worden. Nochtans ver trouwde men de zaak niet, en derhalve ble ven 15 mannen gedurende de rest van den avond en den nacht waken. Het vuur bleek echter afdoende bestreden te zijn. Een groot gedeelte van het du inland, dat door de N.V. Zwanewater gepacht is, werd vernield. De oorzaak van den brand is onbekend, doch is waarschijnlijk te wijten aan non chalance van wandelaars of van jongens. CAFE TE LEEUWARDEN AFGEBRAND. Gistermiddag omstreeks 5 uur is brand uitgebroken in het z.g. „Oud-Talhék" een bekend café aan de Groningerweg te Leeuwarden. Dit café, een gedeelte van een pand, behoorde toe aan den heer J. Brouwers, een groote houtschuur, twee ar beiderswoningen en een woonhuis bij het café. De perceelen werden bewoond door de familie Brouwers, de bejaarde moeder, de wed. Brouwers en den heer W. de Boer. De brand werd het eerst ontdekt op den zolder van het huis, bewoond door W. de Boer. Door de hevige wind wakkerde het vuur spoedig aan. De motorspuiten van Huizum en Jel- sum, die spoedig ter plaatse waren, wisten het vuur te beperken tot de beide arbei derswoningen, terwijl het café groote wa terschade kreeg. Eenige oogenblikken werden door den hevigen vonkenregen en den wind de naastbijzijnde gebouwen in gevaar ge bracht. Verzekering dekt de schade. ƒ1000— AAN GOUD EN ZILVER GESTOLEN. Een verkooplokaal op de Keizersgracht bij de Wester mar kt te Amsterdam is het terrein geweest, waar een brutale dief heeft geopereerd. Van de gelegenheid voor het publiek om de te verkoopen voorwer pen te bezichtigen heeft ook vermoedelijk deze man gebruik gemaakt. Hij heeft daar na kans gezien zich te verstoppen en na het sluitingsuur gelegenheid gekregen op zijn gemak zijn slag te slaan. Het tafel zilver en eenige gouden voorwerpen die voor derden verkocht moesten worden, had men in een dressoir geborgen. Het werd afgesloten met een sleutel, die op het dres soir werd gelegd. Alles wat aan goud en tafelzilver aan wezig was is meegenomen. Het is een waar de van ongeveer 1000. Bij de politie is aangifte ONRECHTMATIGE STEUNTREKKERS. Te Delft is proces-verbaal opgemaakt te gen een steuntrekker, die gedurende ander half jaar inkomsten van zijn zoon zou heb ben verzwegen en daardoor 500 te veel aan steun had ontvangen. Tegen negen personen in Den Haag, die ten onrechte steungelden zouden heb ben genoten, waardoor de gemeente 's-Gravenhage zou zijn benadeeld, zal een straf rechtelijke vervolging worden inge steld. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „A.V.V.". Het le en 2e elftal speelden Zondag te Berkel voor de nederlaagwedstrijden tegen T.O.G. 1 en 2. Als om plm. 2.30 uur de scheidsrechter beginnen blaast, wordt er aan beide zijden een flink tempo ingezet en blijken de par tijen aardig aan elkaar gewaagd. Diverse mooie aanvallen worden aan weerszijden opgezet, doch de resp. verdedigingen blijken voor hun taak berekend en blijven mees ter van het terrein. Eindelijk heeft T.O.G. echter succes, als bij een goeden aanval de A.V.V.-keeper onhoudbaar wordt gepas seerd. Ofschoon A.V.V. alles doet nog voor de rust den stand gelijk te maken, gelukt hun dit niet en mét 10 voor T.O.G. fluit de scheidsrechter rusten. Na de rust is het aanvankelijk hetzelfde spel met om beurten aanvallen en ofschoon van meerderheid geen sprake is, weet T.O.G. bij een algemeenen aanval opnieuw te doelpunten 20. Dit wordt de A.V.V.- ers toch blijkbaar te bar, want na een om zetting van enkele spelers wordt T.O.G. op eigen helft teruggedrongen en A.V.V. be- Programma's voor Woensdag 29 Me! Huizen, 1875 m. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramb.platen. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 en 12.50 Ensemble van der Horst en Gram.pl. 1.30 Concert. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram.pl. 4.00 Orgelspel 5.00 Kinderuur. 6.00 Technische causerie. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en reportage. 7.30 Bach's „Hohe Messe" in de Groote Kerk te Naarden, m.m.v. solisten, koor der Nederl. Bach-Vereen, en het Concertge bouworkest. 9.45 Vaz Dias. 9.5511.30 Gram.pl. Hilversum, 301 m. 8.00 Orgelspel en Gram. pl. 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gram. pl. 12.30 Dubbel X-Ensemble. I.00 Schalmei en Strijkorkest. 2.00 Voor de vrouwen. 2.15 Verkorte opera „Madame Butter fly" van Puccini (Gr. pl.). 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers. 6.00 Eddy Walis en zijn orkest. 6.30 R.V.U. Causerie. 7.00 Sportuitzending. 7.15 Accordeon en piano. 7.30 Causerie. 7.50 Zang. 8.00 S.O.S.-berichten., Vaz Dias, VAVA- Varia. 8.10 „Peer Gynt", drama van Ibsen. 10.00 Gram.pl. 10.15 Viool-recital. 10.45 Fransche chansons (gr.pl.). II.00 Orgelspel. 11.3012.00 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.05 Orgelspel 12.50 Ch. Manning's orkest. I.50 Orgelconcert. 3.10 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest van Folkestone. 5.05 Het J.. Mac Arthur Kwintet. 5.35 Mantovani en zijn orkest. 7.25 Bachconcert. 8.10 Piano-rqqital. 8.35 Eerste acte van Rossini's „Barbier van Sevila". 9.20 Radio-Militair-orkest. 10.20 BBC.-orkest. II.2012.20 Roy Fox en zijn orkest. Radio - Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Vertrek van de „Normandië". 10.55 Dansmuziek. legert het T.O.G. doel en met succes, want spoedig is de 20 achterstand omgezet in een 32 voorsprong. T.O.G. blijft moedig volhouden om alsnog een gelijk spel te be halen, doch de A.V.V.-verdediging laat zioh thans niet meer verschalken, terwijl ook de T.O.G.-verdediging stand houdt, zoodat het einde komt imet een 32 over winning voor A.V.V. Voor dezen wedstrijd speelde het 2e elf tal tegen T.O.G. 2. Ook in dezen wedstrijd gingen de partijen aardig tegen elkaar op en nadat A.V.V. langen tijd met 42 had voorgestaan, werd de stand door T.O.G. nog op 44 gebracht, doch even voor het einde wist A.V.V. den stand op 54 te brengen en daarmede eveneens de overwin ning te toehalen. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. Nadruk verboden) 24) vin. Mr. Piergan krijgt belangstelling. Robert Hammond tkwam thuis, toen So merset House gesloten werd, zonder iets ontdekt te hebben. Hij had gemerkt, dat het zoeken naar een testament een lang durig karweitje is, en had zich de dien sten verzekerd van een ervaren notaris klerk, die zonder betrekking was. „Hij kan stenografeeren", legde Ham mond uit, „en zal alles copieeren, wat op onze zaak betrekking schijnt te hebben." Trent lag als een toonbeeld van luiheid in een fauteuil te rooken. „Heb jij nog suc ces gehad?" „Ik heb eenige interessante dingen nage spoord, die door Wadham's Niccolo gesto len zijn. We gaan er na het diner heen, dan hoor je het meteen. Heb je nog post uit Hurstdown gekregen?" „Ze hebben me een paar onbelangrijke brieven nagezonden. Anders niet. En een briefje van juffrouw Warner, of ze me ook pakjes moest nasturen als die mochten ko men. Ik ben niets wachtende, dus behoeft ze geen moeite te doen." Op aanwijzing van Trent had hij zijn ka mers in Hampshire aangehouden. Trent las den brief van de hospita. „Ik maak hier uit op, dat er al een pakje voor je gekomen is." „Dat kan wel wachten tot ik er weer heen ga." „Dat kxrn je begrijpen! Denk je soms, dat een ridderkruis in leeren étui in een dunne enveloppe wordt opgezonden? Telegrafeer haar om alles meteen hierheen te zenden." „En?" vroeg Griffith Wadham, aan tafel, „nog nieuws?" „Ik weet niet, hoe u er over denkt, maar mij is één ding bijzonder opgevallen. Hebt u gemerkt, dat, met uitzondering van de Giorgione en ik geloof niet, dat die door Garland gestolen is hij zich be paalde tot het verzamelen van Holland- sche en Vlaamsche meesters?" „Ik weet het niet", antwoordde Wadham. „Schilderijen schijnen een latere hobby van hem te zijn. Toen ik hem achternazat, stelde hij zich tevreden met kleine voor werpen, zooals die camée van Launceston, die je in je zak kunt steken. De Rembrandt, die hij in Berlijn stal, terwijl ik in het Ad- Ion logeerde, was het eerste doek, dat hij zich toeeigende." „Weet u, hoe hij het te pakken kreeg?" „Hij gaf zich uit voor een beambte van het museum ze hebben daar geünifor meerde ambtenaren, zooals u weet en wist zoo een particulier huis binnen te dringen en het mee te nemen. Hij liet het stuk door de bedienden van het huis naar zijn auto dragen. Met die Giorgione in New-York is hij nog handiger te werk ge gaan. Ik weet, dat we het niet eens zijn over Garlands schuld in deze, maar ik houd me aan mijn meening, zoolang ik geen be wijs van het tegendeel heb." „Kan zijn, dat Garland de dader was", erkende Trent, „maar ik zou zeggen, dat een man van dat formaat gemakkelijk zou zijn opgespoord." „Wat is u van plan te doen?" vroeg Wad ham. „Ik zou wel eens de plaatsen willen be zoeken, waar hij alzoo geweest is. Misschien komen we meer te weten. Ik, als nieuws gierig vreemdeling, zal dat minder gofd kunnen doen. Maar u kimt het wel. U kunt inlichtingen vragen, zoowel als Griffith Wadham als in uw kwaliteit van vertegen woordiger van Piergan. Hebt u den tijd om met me mee te gaan?" „Helaas niet. De eerste maand kan ik de stad niet uit. Ik zou u een aanbeveling kun nen meegeven". Hij zweeg even. „Hebt u Piergan wel eens ontmoet?" „Hij zal zich mij niet meer herinneren", antwoordde Trent en had moeite, een glimlach te onderdrukken toen hij terug dacht aan den avond, dat hij den machti gen financier voor den gek gehouden had en met diens bagage was weggereden' „Waarom?'. „Het beste plan is, dunkt me, hem over te halen, om u als een soort vertegenwoor diger aan te stellen. Dan zouden alle deu ren voor u openstaan. Ik weet het! Ik zal zorgen, dat u hem aan de lunch ontmoet. Ik kan er niet voor instaan, dat u hem aardig zult vinden. Hij heeft twee ver schillende manieren van doen een voor de personen, waarmee hij zoo maar kennis maakt, en een andere voor degenen, die iets van hem willen. Ik heb de eerste maal gewoon kennis met hem gemaakt, zooals u ook zult doen. Ik mag nooit onbekenden aan hem voorstellen. Hij vereischt geloofs brieven als ware hij een regeerend vorst." Wadham zweeg plotseling en Trent voel de, dat Wadham juist gedacht had, dat zij geen gemeenschappelijke kennissen had den. „Dat is eenvoudig", verzekerde Trent on verstoorbaar. „Meneer Hill, de gezant hier van mijn en zijn vaderland kent me heel goed, en al jaren. Graaf St. Vian is een vriend van me, en u kunt meneer Pier gan zeggen, dat ik de van Bodens ken, en de Weids." En zoo gebeurde het, dat Anthony Trent ex-inbreker lunchte met den grooten Amerikaanschen Financier. Meneer Pier- gans secretaris had het gezantschap der Vereenigde Staten opgebeld en de diplo maat had verklaard, dat hij Anthony Trent al eenige jaren kende. Trent was vroeger een vaste medewerker geweest van een be langrijk tijdschrift, waarvan de gezant een der eigenaars was. Anthony Trent hield van machtige ka rakters. De heerschzuchtige, bijna legendari sche Piergan, bezat die sterke persoonlijk heid, die men hebben moet om het in de wereld tot iets te brengen. Hij was nu oud en niet gezond meer. Handig bracht Wad ham het gesprek op Charles Garland en zijn vele diefstallen. „Mijn vriend Trent", begon hij, „wil een studie maken van zijn methoden, om hem te kunnen ontmaskeren." „Ik wensch hem veel succes", zei Pier gan giftig. „Ik koester een persoonlijke wrok tegen dien vent." „Maar hij heeft u nooit bestolen?" meen de Wadham. „Niet in uw tijd", antwoordde de kapita list, „en ik heb het aan niemand verteld, omdat ik niet graag uitgelachen wordt. Hij heeft me grondig voor den mal gehouden. Laat eens kijken, u werkt nu als zes jaar voor me. Nu, dan was het in het jaar vóór u kwam, en me probeerde te overtuigen, dat ik geen verstand van schilderijen heb. Ik kocht in Rotterdam een Gerard Dou. Die werd me ontstolen. En ik ben er zeker van, dat Garland die gestolen heeft, en wel om de volgende reden: het schilderij werd Kalundborg, 1261 m. 12.202.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.505.50 Omroeporkest. 8.20 Concert en declamatie. 9.20 Vocale duetten. 10.55 Radio-symphonie-orkest. 11.3012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 m. 12.20 Keulsch Symphonie-orkest. 2.352.50 Piano-recital. 4.20 Solistenconcert. 5.20 Gevar. concert uit Frankfort. 7.35 Dansmuziek uit Londen. 8.35 „Stunde der jungen Nation" uit Leipzig. 9.05 „Das Land der tausend Berge", hoorspel. 11.0512.20 Omroepkleinorkest. R o me421 m. 9.15 Grieksch concert. 10.20 Gevarieerd programma. Brussel 322 en 484 m. 322 M. 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexyrf orkest. 5.20 Populair concert. 6.35 Viool en piano. 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. I.402.20 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 5.50 Gram.pl. 6.50 Salon-orkest. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.15 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 m. 8.35 Uit Leipzig: „Fahrtenlieder". 9.05 „Am Nibelungenstrom", hoorspel. 10.20, 10.40 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.40 Deutschl. sender. 10.20 Keulen. 12.05 Londen Reg. 12.50 Brussel Fr. 13.20 Brussel (VI.) 14.20 Deutschlsender. 15.20 Diversen. 16.20 Deutschl.sender. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Parijs Radio. 21.20 Weenen. 22.50 Brussel Fr. 23.20 Deutschl. sender. 8.05 Parijs R. 9.30 Gram.muz. G.R.D. 10.35 Droitwich. 11.05 Londen Reg. 12.05 Droitwich. 13.50 Londen Reg. 15.35 Droitwich. 18.20 Diversen, 18.50 Londen Reg. 20.10 Droitwich. 21.50 Beromunster. 22.45 London Reg. LUGDUNUM—EXCELSIOR COMB. Donderdagmiddag 2 uur speelt Lugdu- nub een propagandawedstrijd tegen een sterke Excelsior Combinatie uit Rotterdam. De eerste klassers komen met het vol gende elftal: Doel: Jongstee. Achter: Formenooy en Beetstra. Midden: A. Smaal, W. Smaal en Arends. Voor: Wigman, Maaskant, v. Nugteren, Nichoff en Diepstraten. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein achter „Pomona". Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? me teruggezonden met een beschermend briefje, dat ik dertigduizend dollar had be taald voor een slechte copy. Hij had gelijk, het was zoo. Sindsdien koop ik niets meer, zonder eerst Wadham's opinie in te win nen, en zoo word ik in mijn koopen niet meer bedrogen. Niettemin heb ik niet steeds kunnen voorkomen, dat mij ontnomen werd, wat hij had goedgekeurd." „U bedoelt die Quentin Matsys", zei Wadham. „Ja", en Piergan, nu weer minzaam, richtte zich tot Wadhams vriend: „Ik kocht dat schilderij in Antwerpen. Ik sta niet dik wijls interviews toe, maar ditmaal deed ik het, vóór ik aan boord ging, en wat ik zei stond in alle Londensche kranten. Na een stormachtige reis kwam het schip tegen middernacht aan en tot mijn ergernis was er niemand om me af te halen. In den re gel staan wel enkele van mijn vrienden en familieleden op me te wachten. Er was zelfs geen auto. Weldra werd me de reden duidelijk mijn chauffeur was onderweg wegens dronkenschap gearresteerd en zat op het politiebureau. .Mijn secretaris had den chef van den Havendienst opgebeld. Iemand was zoo vriendelijk geweest, een taxi voor me te bestellen en ik plaatste mijn meest waardevolle bagage en de Quentin Matsys er in. Juist toen we den hoek van West Street inreden, botste de wagen ergens tegenaan en stond ineens stil. De chauffeur zei, dat hij iemand aan gereden had en ik stapte uit, om te zien of ik kon helpen. Ik haastte me naar wat een lichaam leek te zijn, doch een hoop oude rommel bleek. Toen ik weer wilde instappen was de auto verdwenen en ik heb die nooit teruggezien. En met dien schurk van een chauffeur verdwenen de Quentin Matsys en eenige gemakkelijk te verzilve ren effecten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9