DINSDAG 28 MEI 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DR. E. HERTZ SPRUNG BENOEMD TOT OPVOLGER VAN PROF. DE SITTER. Bij K. B. zijn benoemd in de faculteit der Wis- en Natuurkunde aan de Rijksuniver siteit te Leiden, om onderwijs te geven in de Sterrenkunde, tot gewoon hoogleeraar tevens directeur van de Sterrenwachtg Dr. E. Hertzsprung thans buitengewoon hoog leeraar en adjunct-directeur van de Ster renwacht, en tot buitengewoon hoogleeraar Dr. J. H. Oort, thans lector aan deze univer siteit. „St. Christoffel" De afd. Leiden van St. Christoffel ver gaderde in café-rest. „De Harmonie". Te negen uur opende de voorz. de ver gadering en heette allen, in 't bijzonder den eerw. adviseur, hartelijk welkom. De notulen werden onveranderd goedgekeurd De ingekomen stukken bevatten een schrijven van het hoofdbestuur met aan sporing tot het werven van nieuwe leden. Ook eenige berichten van het R.K. Bevol kingsbureau van vestiging. Na aansporing van den voorz., die er op wijst, dat niet alleen de prop.-comm., maar ieder lid pro pagandist moet zijn op de eerste plaats door ongeorganiseerde collega's te gaan bezoeken en te bewerken en ten tweede door de leden der afd. aan te sporen de vergadering der afd. bij te wonen, volgde verslag der algem. vergadering door den heer v. d. Fluit. Op werkelijk keurige wijze werd het verloop der algem. verga dering weergegeven. Hieruit bleek, dat de jaarlijksche wapenschouw te Utrecht aan één dag nauwelijks voldoende had. Uit een en ander kwam vast te staan, dat door „St. Christoffel" in 't afgeloopen jaar reeds veel was bereikt en voor verschillen de vakgroepen heel goede resultaten wa ren verkregen. Ook bleek, dat de rechts positie der handelsreizigers, thans de volle aandacht had der leidende personen in onze regeering, zoodat dus de re geling van dit zoo belangrijke vraag stuk binnen afzienbaren tijd tege moet kan worden gezien. De voorz. was zeer zeker de tolk van allen in zijn dank aan den heer v. d. Fluit voor de uitne mende wijze, waarop hij zijn taak voor de afd. opvat en uitvoert. Daarna werden de heeren Vermeulen en Bakker door den eerw. adviseur met een korte maar krach tige speech geinstalleerd en hun werd het insigne opgespeld. Zijneerw. moest tot zijn spijt wegens drukke bezigheden de ver gadering verlaten. Daarna deelde de voorz. mede, dat het bestuur gemeend had, door in de „Harmo nie" te vergaderen, aan het verlangen van vele leden te voldoen. Spr. vertrouwt er dan ook op, dat de leden op hun beurt hun weerdeering zullen doen blijken door trouwe opkomst. Ten aanzien van 't gedenkteeken van wijlen den heer van Hest, werd besloten, dat op de volgende vergadering, ieder in de ge legenheid zal worden gesteld, zijn bijdrage te storten, opdat ook de Leidsche afdee- ling van haar waardeering moge doen blijken. Nu werd door den secretaris ingeleid het onderwerp „Practisch verkoopen". De gedachtenwisseling over dit onderwerp was begrijpelijk van uiteenloopenden aard en was nog volop aan den gang, toen de aanwezigen aangenaam werden verrast door het bezoek van den oud-eer w. 'advi seur kapelaain Dorbeck, die kwam bedan ken voor het hem door de afd. geschon ken aandenken. Op de hem eigene wijze wist zijneerw. zijn dank onder woorden te brengen, en bleef het nog resteerende deel der vergadering bijwonen. Bij de rondvraag werden door den heer v. d. Fluit allen aangespoord tot deelname aan den Dioc. Katholiekendag te Den Haag. Ook naar aanleiding van de jaarvergade ring van Kath. Leiden, werden nog eenige mededeelingen gedaan, waarna de voorz. deze zeer aangenamen en leerzamen avond sloot met den chr. groet. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks zes uur had een aanrijding plaats bij de kruising R. K. kerk. Vanuit de richting Rijnsburg kwam met matige snelheid, een auto met bloemen, be stuurd door J. V., terwijl vanuit de richting Haarlem met groote snelheid de vischauto van V. uit IJmuiden kwam. De bloemen- auto werd aangereden en kantelde. De heer Vianen werd aan het hoofd verwond en door dr. Varenkamp verbonden. De auto werd vrij ernstig beschadigd en werd door de firma v. d. Ameele weggesleept. De vischauto kon zijn weg vervolgen. De politie heeft de schuldvraag in onderzoek. Personalia. Mevr. A. M. C. v. Elzen Tielemans slaagde voor het diploma leerares in Methodisch spreken, liplezen en spraakgebreken. Reclasseering. De collecte, gehouden voor de Reclasseering, heeft opgebracht 237.55. LEIDSCHENDAM. Studieclub K. J. M. V. Onder voor zitterschap van den heer Gerard van Ber- kel hield de Studieclub der Leidschen- damsche K.J.M.V. hare wekelyksche bij eenkomst. Na opening met den K.J.M.V.-groet, werden de notulen gelezen en goedge keurd. Het woord is dan aan den heer Jac. Scholtes, die een eenigszins humoris tische lezing hield over de excursie van 12 K.J.M.V.-leden naar „Flora". De inleider van dezen avond, de wel- eerw. heer kapelaan Dunselman, sprak over de lijkverbranding en gaf een duide lijke uiteenzetting, waarom crematie voor katholieken verboden is. SPORT WESTERKWARTIER—DEETOS De kwestie van het speelveld Naar aanleiding van het vaststellen van den beslissingswedstrijd Westerkwartier Deetos om het kampioenschap van Neder land op het sportterrein aan het Henegou werplein te Rotterdam op Zondag a.s. wordt ons van officieele zijde het volgen de medegedeeld. Na afloop van den wedstrijd Wester- kwartier-Deetos te Amsterdam op 19 Mei 1.1. is door het bestuur van den N.K.B. ge tracht in gemeenschappelijk overleg met beide betrokkenen een terrein voor de eindbeslissing vast te stellen. Daar Wes- terkwhrtier op grint- en Deetos op gras terrein wilde spelen, Werd door den N.K. B. het terrein aan het Henegouwerplein genoemd, dat het midden hield tusschen de beide gewenschte terrein typen: een grasterrein, waarvan het gras verdwenen was. Met dit semi-harde terrein kon Wester kwartier genoegen nemen. Door de mede- deeling van Deetoszijde, dat dit terrein niet beschikbaar was, verviel echter de mogelijkheid dit aan te wijzen. Een voor stel van Westerkwartier om door loting uit te maken of op grint of op gras zou worden gespeeld, moest door den N.K.B. van de hand worden gewezen, hoewel het in principe door den N.K.B. als billijk werd aanvaard, daar geen grintterreinen tus schen Dordrecht en Amsterdam worden aangetroffen. Overeenstemming tusschen beide partijen bleek verder niet mogelijk, de -N.K.B. zou dus het terrein aanwijzen. Deze opende toen onderhandelingen over een speelveld te Leiden, welke nog niet geëindigd waren, toen bleek, dat in strijd met de gedane mededeelingen het terrein aan het Henegouwerplein wel beschikbaar was. Oogenblikkelijk is toen besloten dit terrein als een in aanmerking komend wedstrijdveld te beschouwen en een loting te doen plaats hebben tusschen het Leid sche en het Rotterdamsche terrein. Deze loting is geschied door den voorzitter van den N.K.B. in tegenwoordigheid van twee officials en het bestuur van Westerkwar tier. Deetos weigerde er bij tegenwoordig te zijn. De loting viel- ten gunste van het veld aan het Henegouwerplein uit. POSTDUIVEN Leidsche Postduivenclub Vlucht vanaf Noyon: J. Rakhorst 1, 3, 5, 10. 11, 17; T. F. Vlieland 2, 9, 23, 27, 36; A. W. Krol 4, 8, 32, 34, 45; F. de, Zwart 6, 15, 21, 30; W. Warnecke 7, 35, 52; C. Bos man 12. 38. 53; H. de Nie, 13, 26, 33, 48; Vliegenthart 14. 31; P. Rozier 16, 20, 25, 28, 40; F. de Haan 19, 41; v. d. Oord 24, 29, 44, 47; D. Gaykema 39; H. v. Velzen: 55; le gen. duif 12.27.42, laatste prijsw. 12.49.24. De leden willen eraan denken a.s. Don derdag te 20 uur te komen inkorven voor de vlucht afd. A. station St. Disire. De T.B.C.vlucht van a.s. Zondag gaat niet door. Deze vlucht heeft plaats op 11 Augustus van Neufvilles. „De Zwaluw" (Voorschoten) Wedvlucht vanaf Compiègne (Fr.), af- astnd tot het hok van den lsten prijswin naar (Veur) 317.330 K:M. D vogels werden wegens mist en regen om 11 uur 40 min. in vrijheid gesteld met krachtigen N.O.- wind. De eerste vogel bereikte het hok om 17 uur 40 min. 19 sec. en vloog dus met een gemiddelde snelheid van 880.7 meter, per minuut, de laatste prijswinnaar werd 18 uur 34 min. 18 sec. geconstateerd. In concours stonden 167 duiven: De prijzen werden als volgt behaald: H. v. d. Meer, Veur, le en 3e pr., J. A. A. v. d. Elskamp, Voorschoten 2e, 8e, 18e, 31e en 33e pr. Gebr. Koline, Veur 3e, 10e pr., F. le Mair, Voorschoten, 4e, 9e, 17e, 26e pr. J. Cas- pers, Stompwijk 5e pr. G. A. v. Adrichem. Voorschoten, 6e, 15en 28e en 32 pr. L. C. Janson, Stompwijk, 7e pr. B. Versteegen, Voorschoten, 11e, 16e, 24e pr., J. Verhoe ven, Voorschoten, 12e, 20e pr. A. de Graaf, Voorschoten, 13e pr. C. Zwaan, Voorscho ten, 14e, 21, 22e, 23e pr., W. Klink, Zoeter- woude 13e pr., H. H. J. v. Klaveren, Voor schoten, 25e pr., J. v. d. Burg 27e en 29 pr. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De los-werkman J. van E. uit Leiden, thans ged., tegen wien ter zake van diefstal 1 y. jaar is geëischt, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De reiziger L. D. A. uit L e i d e n, die te recht gestaan heeft wegens oplichting, werd conform den eisch veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf. De kantonrechter te Leiden heeft den bloembollenhandelaar J. Ph. te Sassen- heim vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van het Crisisbloem- bollenbesluit. De rechtbank heeft dit vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende, den verdachte veroordeeld tot een geldboete van ƒ500 subs. 50 dagen. P. had bij een zending bloembollen naar Engeland een partij gevoegd, welke reeds eerder door de ambtenaren voor den ex port was afgekeurd. LAATSTE BERICHTEN MELKSTEUNBEPERKING. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland, Anna Paulownastraat 20/22, den Haag, maakt aan de veehouders in Zuid-Holland bekend, dat een dezer dagen in de Landbouwbladen haar richtlijnen, welke zij zal volgen bij de vaststelling van de beperkingspercentages voor den melk- steun, zullen worden gepubliceerd. Hoewel het beperkingsjaar ingaat op 1 Juni a.s., is het de Landbouw-Crisis-Orga nisatie onmogelijk, om dan de beperkings percentages per bedrijf te weten, inzonder heid niet Uitgedrukt in K.G. melk, daar een en ander zeer veel werk vereischt. Aan de hand van genoemde richtlijnen zullen de veehouders zelf ten naaste bij hun beperking kunnen berekenen. Later vernemen zij dan van de Landbouw-Crisis- Organisatie de definitieve beperking in K.G., of Liters, of K.G. melkvet. De richtlijnen komen in het kort hierop neer, dat de beperkingspercentages bij de graslandbedrijven zullen afhangen van het aantal koeien per H.A. blijvend grasland en van de melkopbrengst per HA. blijvend grasland in vergelijking met de melkop brengst per koe in hun omgeving. Bij de akkerbouw- en gemengde bedrij ven wordt het aldus berekende percentage met een zeker cijfer verhoogd, afhangende van het percentage bouwland van den tota len cultuurgrond van het bedrijf. Voor de kleine bedrijven zullen de beperkingsper centages gehalveerd worden. Het aantal koeien wordt genomen van de telling, welke in Mei/Juni '34 is gehou den, de oppervlakte grasland wordt even eens aan die telling ontleend. De melkopbrengst per koe van het dis trict, alsmede per H.A. blijvend grasland op iedere bedrijf, wordt ontleend aan de gegevens, welke worden verzameld van de kalenderjaren 1933 en 1934. In de Vereenigde Staten. Prof. dr. Titus Brandsma, O.Carm., hoog leeraar aan de R.-K.' Universiteit te Nij megen, heeft een uitnoodiging aangenomen, dezen zomer een reeks voorlezingen te hou den over het Mystieke leven in Orde van Carmel (Carmelite Mysticis) aan de R.K. Universiteit te Washington, de Mount- Carmel High-School te Chicago en het Mount-Carmel-College in Niagara-Falls. Prof. Brandsma denkt omstreeks 20 Juni daarheen te vertrekken en begin Septem ber in Nederland terug te zijn. WEDEROM EEN BEKENTENIS TE OSS. J. Ceelen, thans in voorarrest te Den Bosch als verdacht van den moord op den 30-jarigen caféhouder van der Pas te Oss, gepleegd in den nacht van 8 en 9 Novem ber 1932, heeft, naar wij vernemen, thans een volledige bekentenis afgelegd in de marechausseekazerne te Oss. Hiermede is door de Koninklijke Mare chaussee de kroon op haar werk gezet ge zien de verrassende onthullingen, die de laatste weken zijn gedaan door de beken tenissen van den verdachte inzake de roof overvallen te Oyen en te Uden en thans de moordzaak van der Pas. Tevens zijn, naar wij vernemen, nog meerdere roofovervallen het vorig jaar in de omgeving van Oss gepleegd, opgehel derd. Als verdacht hiervan zijn hedenmorgen door de Kon. Marechaussee gearresteerd zekere De Bie te Oss, van der Heuvel te Heesch en Vos te Oss. Nadere gegevens omtrent een en ander konden ons thans nog niet worden ver strekt. Onder de gemeente Susteren is op den Rijksweg Maandagavond de motorbestuur der Fr. Lippens uit Sittard, terwijl hij in een bocht van den weg uitweek voor een vrachtwagen, gevallen. De man is ter plaat se aan zijn verwondingen overleden. Hij was 35 jaar oud en laat een weduwe met 2 kinderen achter. ONVERWACHTE VONDST. Onder de gemeente Hunsel bij Weert werd bij graafwerk voor het bouwen van een nieuwe schuur bij de hoeve Haeken- berg een jam-emmertje gevonden, afge dekt met een vloertegel. Het emmertje be vatte guldens en rijksdaalere uit het jaar 1913, tot een totaal bedrag van 700. DE WIJZIGINGEN IN HET ENGELSCHE KABINET. Publicatie op 7 Juni verwacht LONDEN, 28 Mei. (V. D.) Het schijnt thans vast te staan, dat de besprekingen tusschen de regeeringspartijen definitief tot resultaten hebben geleid omtrent de wijzigingen, die in het Britsche Kabinet zullen komen en van welingelichte zijde wordt verklaard, dat bij den aanvang van het Pinksterreces op Vrijdag 7 Juni de pu blicatie van de veranderingen in het Ka binet kan worden verwacht. MacDonald zal aftreden als Minister- President en vervangen worden door Stanley Baldwin. Inplaats van Anthony Eden zal MacDonald Ljord-Zegelbewaarder worden, terwijl Eden Minister van Bui- tenlandsche Zaken wordt en Sir John Simon als zoodanig zal aftreden, om Lord- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Paulus, zoon van P. Marck en J. L, Cras Margitta, dochter van G. Storm en C. H. A. Dekker Antje, doch ter vtn J. Filippo en G. F. de Korte Apo- lonia Margaretha Alida, dochter van P. de Boer en J. Kukler Jansje, dochter van B. A. Sierat en A. den Os Jan Thomas, zoon van Th. J. Hofstra en J. Huisman Cornelis, zoon van C. A. Maas en L. Later- veer Juliana, dochter van I. Kruts en B. G. de Koning Adrianus Gerrit, zoon van P. J. Jansen en C. v. d. Broek Antje dochter van W. K. Heesterman en P. Krou- wel Ebberd, zoon van H. Kroeze en J. W. Ravensbergen Jan, zoon van W. Morgen rood en W. van Asselt Cornelia .dochter van A. C. Flippie en G. v. d. Berg Dirk, zoon van P. v. d. Plas en J. de Haas Hui- brecht, zoon van H. Riethoff en D. C: Zo mer Hendrik Volkert, zoon van H. Riet hoff en D. C. Zomer Teuntje Johanna, dochter van J. Brandhorstg en T. J. Gel derblom Cornelia Maria dochter van C. L. van Kempen en C.. M. Loos Cornelis Johannes, zoon van C. J. den Otter en M. A. Maas Johannes Lambertus, zoon van J. Brouwer en E. Hagenbach Adriana Ma ria, dochter van L. W. v. d. Hoorn en H. v. Gerven Abraham Engelbertus, zoon van P. Habraken en M. Gijsman Andrie, z. van A. Wendt en J. M. Sasburg. Ondertrouwd: W. F. de Haas jm. 27 jaar en J. M. Paddenburg jd. 26 jaar J. Fontein jm. '28 jaar en A. Aldershoff jd. 20 jaar D. Verboon jm 27 jaar en C. v. d. Linden jd. 22 jaar L. de Water jm. 21 jaar en S. C. Brugman jd. 22 jaar. Getrouwd: T. J. Heetvelt jm en J.W. Tendelo gesch. vr. B. H. Engberts jm. en J. Bloemink jd J. H. H. Borgerding jm en C. A. Kurperehoek jd. Overleden: H. W. M. Spendel dr. 26 jaar J. M. KooienWolzak, wede. 59 j. N. LucasBesuijen, vr. 66 jaar G. C. Houdijk zoon 21 jaar J. Rusting man 79 jaar. President van den Ministerraad te worden in de plaats van Baldwin. Voorts meent men te weten, dat de Lord-Kanselier Sankey geheel uit het ka binet zal treden en zal worden opgevolgd door Lord Hailsham, terwijl de Minister voor de Mijnen Brown vermoedelijk Mi nister van Arbeid zal worden. OPNIEUW DISCONTO-VERHOOGING IN FRANKRIJK. PARIJS, 28 Mei. (V.D.). De Bank van Frankrijk heeft heden besloten tot een nieuwe disconto-verhooging van 2 pet. Het wisseldisconto stijgt hierdoor van 4 op 6 pet., het disconto op baren goud van 5 op 7 pet.; de beleeningsrente of effecten van 4.5 op 6.5 pet en de rente op 30-daagsch geld van 4 op 6 pet. DE CANADEESCHE VIJFLING EEN JAAR OUD. OTTAWA, 28 Mei (V. D.). De bekende vijfling van de familie Dionne te Calender in den staat Ontario, is heden een jaar oud. Er zullen verschillende feestelijkheden plaats vinden, terwijl zelfs een radio reportage over het jeugdige vijftal door den Canadeeschen omroep zal plaats vin den. JEUGDIG ONDERWIJZER DOOR BOEREN GELYNCHT. MEXICO CITY, 28 Mei. (V. D.) Officieel wordt meegedeeld, dat de 19-jarige onder wijzer David Morena Herrera door boe ren van het dorp, waar hij de dorpsschool leidde, is gelyncht omdat hij naar de meening der boeren de kinderen in socia- listischen geest les gaf. NEGEN GEBOUWEN DOOR BRAND VERNIELD. NEW YORK, 28 Mei (V. D.) Te Lewis- ton in den staat Maine, werden negen groote gebouwen in het zakenkwartier der stad gisteren door een reusachtigen brand geheel vernield. De schade bedraagt meer dan 200.000 dollar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Mei. Groentenveiling. Per j 100 stuks: komkomemre f 1.709.10, bloem- I kool I f 3.309.30, bloemkool II f 1.50 7.20, pieterselie 6080 cent, prei f 0.40 3.10, radijs f 0.801.70, kropsalade f 1.00 3.20, selderie f 0.401.80, uien 4080 cent wortelen f 1.8010.30, rabarber f 0.60 1.10, perziken f 811, per 100 kg.: kroten gek. f 23, snjjboonen f 3351, stamboo- nen f 76, peulen f 4348, postelein f 49, spinazie f 35, tomaten A f 2232, B f 30 —32, C f 22, CC f 16, andijvie f 8—15. 28 Mei. Vette Varkens. Totaal 272 stuks. 267 zwaar 3233 cent en 5 licht 30 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. Een enkel prima varken 1 cent hooger. ROTTERDAM, 28 Mei. Vee. Totale aan voer 3693 stuks. 309 paarden, 3 veulens, 658 magere runderen, 983 vette runderen, 234 vette kalveren, 206 graskalveren, 1034 nuchtere kalveren, 23 lsohapen en lamme ren, 5 varkens, 30 bokken en geiten. Prij zen per kg.: vette koeien 52, 46 en 3035 cent, vette ossen 46, 42 en 3337 cent,e stie ren 44, 38 en 2834 cent, vette kalveren 68, 58 en 35J40 cent, schapen 37, 33 en 30 cent, lammeren 39, 34 en 30 cent, graskal veren 3426 cent, nuchtere kalveren 22 20 cent, slachtpaarden 41ƒ3631 cent, Prijzen per stuk: Schapen f 16128, lam meren f 13107, nuchtere slachtkalveren f 654, nuchtere fokkalveren f 14107 slachtpaarden f 16512585, werkpaarden BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. f 225—145—85, hitten f 90—70—60, stieren f 215—165—120, kalfkoeien f 190—140—90, melkkoeien f 18513585, vaarzen f 100 8060, pinken f 706050, graskalve ren f 504030. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer grooter, handel stug en prijzen lager, stieren aanvoer zeer ruim, handel lui en prijzen moeilijk te plaatsen. Vette kalveren aanvoer ruimer, handel traag. Schapen en lammeren aanvoer kor ter, handel flink, prijzen als gisteren, nuch tere slacht- en fokkalveren aanvoer kor ter, handel kalm en prijzen lager, paarden aanvoer zeer ruim, handel sleepend, prijzen lager; Kalf- en melkkoeien aanvoer iets minder, handel stroef, prijzen prijshoudend; Vaarzen en pinken aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen onveranderd. Gras- kalveren aanvoer ruimer, handel zeer kalm prijzen slachtkalveren iets lager, geschet ste kalveren 6080 cent BOSKOOP, 27 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hoover 1220 cent, Marcel Rouyer 1018 cent, Hadley 1530 cent, Claudius Pernet 2035 cent, Columbia 1016 cent, Butterfly 1018 cent Steward 1830 cent, Wilh. Kordes 1525 cent, Mme Jules Bouché 1018 cent, Rosa- landia 1625 cent, Florex 2535 cent, Briarcvliff 1016 cent, Wendland 1220 cent, Kraus 2035 cent, Edith Helen 30 55 cent, Aug. Noack 815 cent, Else Poul- sen 2035 cent, Gloria Mundi 2545 cent, Paul Grampel 4085 cent, Ingar Ohlson 2045 ct., Ellen Pdulsen 2035 et, Paul's Scarlet 3045 cent, Violieren 2535 cent, Leeuwenbekken 2030 cent, Calla 3060 cent, Papaver 1015 cent, Lathyrus 512 cent, Seringen 4070 cent, Pioenen 1018 cent, Lelies Umbellatum 25 cent, Vieburum 16 cent, Jasmijn 20 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.201.50, Clematis The Presi dent f 1.10, Rozen in pot per stuk 812 cent, Hortensia per stuk 3055 cent. PURMEREND, 28 Mei. Kaas. Verhandeld 20 partijen, wegende 62.000 kg. Handel matig. Hoogste prijs 13, 19 partijen klei ne boerenkaas f 14, volvette kaas f 15. Handel goed. Boter. Aanvoer 2379 kg. boter f 1.30 1.45 en weiboter f 1.251.40 per kg. Vee. Aanvoer totaal 557 runderen. 315 vette koeien 5057 cent per kg. handel stug, 112 geldekoeien f 80130 per stuk, handel stug; 95 melkkoeien f 11017, 35 stieren f 32—42 per kg., 21 jaarden f 60130 per stpk, en 109 vette kalveren 3050 cent per kg., handel stug; 516 nuchtere kalveren voor de slacht f 310 en voor de fok f 9 14 per stuk, handel stug; 196 vette varkens: voor de syacht 3234 cent per kg., 26 ma gere varkens f 1326 per stuk, handel vlug 210 biggen f 715 per stuk, handel matig; 691 schapen f 717 per stuk, handel stug; 62 bokken f 310 per stuk, handel matig: 1373 lammeren f 37 per stuk handel stug. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.303/4 Berljjn 59.65 New York1.48 Parys 9.74 Brussel 25.171/2 Zwitserland 47.80 Milaan 12.17l/0 Madrid 20.25 °slo36.75 Kopenhagen32.671/2 Stockholm 37.75 Weenen Praag6.16 Boedapest Prolongatie 2 3/4 procent. BEURSOVERZICHT. De stemming op de Amsterdamsche fond- senmarkt was vandaag eenigszin nerveus. De beslissing van het Amerikaansche hoog gerechtshof in de N. R. A.-processen en de disconto-verhooging van de Banque de France met 2 pet., waardoor de noteering tot 6 pet. stijgt, stelde de markt voor moei lijk te overziene vraagstukken. Amerika nen waren kalm, doch de koersen lagen meerendeels iets hooger in verband met de verwachting, dat Wallstreet een koersstij ging te zien zou geven. De handel op de locale markt was bij den inzet hier en daar wat lager en daalden vervolgens nog een kleinigheid als gevolg van de gemel de disconto-verhooging. Kon. Olies verlo ren ruim 3 pet., voordat eenig herstel in trad. De Amerikaansche soorten daarente gen waren meerendeels iets vaster. Van de Industrieelen moesten Philips 4 pet. prijs geven, waardoor het gisteren behaal de avance weer verloren ging; het slot lag echter boven de laagste koersen van den dag. Unilevers zetten 1 pet. hooger in, doch het avance ging later weer verloren. Aku's waren goed prijshoudend, evenals Calvé Delft. Rubbers waren verdeeld, doch eer der gedrukt. A'dam Rubbers daalden bene den 110 pet. Suikers hadden een ongeani meerd verloop; bij kalmen handel golden de noteeringen iets lager. Tabakken waren aan aanbod onderhevig, tengevolge waar van de koersen 1 a 3 pet. terugliepen. Van de Mijnwaarden werden Alg. Exploraties ex-claim verhandeld; de koers was iets lager; de claim werd voor 2.00 a 2.50 verhandeld. Scheepv. werden iets lager genoteerd. Duitsche obligaties liepen terug. Youngleening zonder verklaring was 1 pet. lager. Ook de Nederlandsche en Nederl. Indische Staatsfondsen waren flauw. De 4 pet. obligaties Nederland daalden tot 97.5 pet, 4 pet. Indië tot 95 1/8; een ge deelte van het verlies werd weer inge haald.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3