CENTRAALTA1DHEELKUIIGI1STITUIT DINSDAG 28 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ia den morgen van 28 Mei 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 769.9 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 751.7 te Vardö. Verwachting tot den avond van 29 Mei: Matige tot zwakke wind uit Oostelijke richtingen, toene mende bewolking, droog weer behou dens kans op onweer in het Noorden, in het Zuiden zwaar be wolkt met meer kans op regen of onweer, vrij warm. De hooge drukking nam bij de Oostzee af, maar krijgt aan de Noorsche kust weer versterking in verband met een koude-in- val, die zelfs vorst en sneeuw in Noord- Scandinavië bracht. Bij IJsland nadert de gisteren vermelde diepe depressie, in het Zuid-Westen nadert hooge drukking. Ons weer staat nog onder invloed van de hooge drukking over Zuid-Scandinavië en de on diepe depressie, die in Frankrijk reeds op veel plaatsen onweer bracht en op het oogenblik regen geeft in Calais en Londen. De bovenlucht beweegt zich tot op zestien kilometer hoogte uit Oostelijke richtingen en is droger gewbrden. De onderste lagen zijn nog vrij vochtig, zoodat een kleine op zet van drukking in Frankrijk onweer kan brengen. Op de Britsche eilanden is het weer in het Noorden nevelig met opklaring overdag, in het Zuiden eenigszins regen achtig, in Frankrijk en Duitschland groo- tendeels betrokken, in Noord-Duitschland en Zuid-Scandinavië zonnig en warm. Voorloopig is nog geen groote verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 21.3 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 9.35 uur tot Woensdagmorgen 4.18 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Woensdag 29 Mei v.m. 0.16 uur en nam. 1.07 uur. Breestraat 65 - Leiden Telefoon 3620 GEHEEL GEBIT vanaf f 35 Verdere prijzen aan de tijdsomstandigheden aangepast. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Studie-commissie voor het Nederlandsch- Duitsche betalingsverkeer. De toestand van het Nederlandsch-Duit sche betalingsverkeer noopt in den laat- sten tijd steeds dringender naar mogelijk heden te zoeken om in dezen toestand een verbetering te brengen. De Nederlandse he Kamer van Koophan del voor Duitschland te 's Gravenhage heeft daarom besloten, dit vraagstuk door een commissie grondig te doen onderzoeken. Deze commissie zal vooral tot taak hebben alle denkbeelden en plannen, die van ver schillende zijden zijn opgeworpen om in genoemd verkeer verbeteringen te bren gen, nader op hun practische bruikbaarheid te onderzoeken, zelf, voor zoover mogelijk, voorstellen uit te werken en ten slotte de resultaten van het onderzoek in een rap port samen te vatten. De commissie, die binnenkort met haar werkzaamheden zal aanvangen, zal bestaan uit de volgende heeren: Voorzitter: C. J. A. Begeer, directeur-generaal van de Kon. Ned. Edelmetaal Bedrijven, voorzitter der Ned. Kamer van Koophandel voor Duitsch land, Wassenaar; rapporteur: mr. A. E. von Saker, consul-generaal van Bulgarije, lid van het Dagelij ksch Bestuur van de Ned. Kamer van Koophandel voor Duitschland, Amsterdam; secretaris: dr. Fr. Metz, alge meen secretaris van de N. K. v. K. v. Duitschland, 's Gravenhage; leden: F. C. Baron van Aerssen Beyeren van Voshol, consul-generaal der Nederlanden, vice- voorzitter der N. K. v. K. v. Duitschland, Hamburg; S. W. Arntz, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, Alkmaar, en di recteur van de N.V. Holl. IJzermagazijn v.-h. de Wild te Alkmaar; Jhr. F. W. L. de Beaufort, directeur van de N.V. Incasso- bank te Rotterdam; Jos. ten Berg, fa. J. ten Berg te Utrecht; mr. dr. J. G. Blink, voor zitter van de Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw, 's Gravenhage; W. C. Bolle, fa. Handelsver. Le Gué en Bolle te Rotterdam; G. H. Bührmann, fa. N.V. G. H. Bührmann's papiergroothandel, Amsterdam; drs. C. Eygenraam, handels consulent van den Alg. Ned. Zuivelbond, 's Gravenhage; mr. C. C. Gischler, fa. Ph. v. Ommeren, Rotterdam; mr. H. v. Haastert, secretaris der Ned. Kath. Boeren- en Tuin- dersbond te 's Hage; E. Henny, directeur v. h. Centraal Instituut ter bevordering van het normale handelsverkeer tusschen Ne derland en andere landen, te 's Hage; mr. L. J. Hijmans v. d. Bergh, secretaris van de Ned. Federatie voor het Goederenver keer te Rotterdam; dr. C. A. Klaasse, di recteur v. h. Intermediair voor Intern. Be- talings- en Goederenverkeer te Amster dam; H. W. Reesink, directeur der N.V. H. J. Reesink en Co.. Ijzerhandel te Zutfen; ir. A. Plate, voorzitter der Scheepvaartver. „Zuid" te Rotterdam, voorzitter van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel te Haarlem, lid van het dag. bestuur van de N. K. v. K. v. Duitschland, Rotterdam; Jos. F. E. Regout, dierecteur v. d. Glas- en Aardewerkfabriek „De Sphinx", v. h. Pe trus Regout te Maastricht; Alb. Spanjaard, voorzitter v. d. Regeeringscommissie van advies inzake invoercontingenteering, lid van het Dag. Bestuur van de N. K. v. K. in D., te 's Gravenhage; Ch. Stulemeyer, ge delegeerd lid van den Raad van Beheer van de Holl. Kunstzijde-Industrie N.V., Breda; N. v. Zalinge, oud-president van de Kon. Paketvaart Mij., lid van het Dag. Be stuur der N. K. v. K. v. Duitschland, 's Gra venhage. De commissie zal nog worden aangevuld door de benoeming van een deskundige op het gebied van de groenten- en één op dat van de zuivelexport. INTERNATIONAAL CONGRES VOOR HET TOERISME Is vandaag te 's Gravenhage geopend Bij de opening van het congres van de „Union internationale des Organes offi- ciels de propaganda touristique", hedenoch tend in de Treves-zaal heeft de minister van Economische Zaken een rede gehou den. Minister Steenberghe ving zijn rede aan met eenige woorden van hartelijk welkom aan de congressisten toe te roepen. Als ge volg van de zorgwekkende tijdsomstan digheden zal dit congres in het teeken der soberheid staan en de minister is er daar om verzekerd van, dat het in den geest van het congres zal zijn, indien hij de eer ste officieele zitting met slechts weinige en sobere woorden opent. In de Fransche taal voortgaande, zeide de minister het volgende: De morgenstond heeft goud in den mond, zoo luidt een Hollandsch spreekwoord en door deze poëtische gedachte bezield, zijt gij hedenochtend reeds vroegtijdig samen gekomen in deze historische zaal, waar zoovele herinneringen het glorierijke ver leden van het land, waar gij thans teza men komt, weer voor den geest brengen. In deze tijden, waar het internationaal tourisme zich steeds mer bedreigd ziet door allee mogelijke hinderpalen, is het van belang zich rekenschap te geven van de ernst van de situatie en de middelen te bestudeeren, welke ter verbetering er van zouden kunnen worden aangewend. Eigenlijk zijn wij reeds verscheidene jaren getuige van den strijd tusschen twee machten, die werken in tegengestelde rich ting. De een is van moreele strekking en tracht het tourisme te bevorderen, omdat zulks vanzelf een toenadering tusschen de volkeren meebrengt. De andere is van eco nomische strekking en tracht belemmerin gen in den weg te lgggen voor het doel, dat het congres voor oogen heeft. Wellicht zult gij u dikwijls afvragen of het werk, waaraan de Unie zich reeds een tiental jaren heeft gewijd, failliet zou gaan, wanneer men in spijt van alle goeden wil, niet ophoudt het vrije verkeer van touris- ten aan banden te leggen, ofschoon men de zeer bijzondere waarde van dit vrije verkeer herhaaldelijk heeft uitgesproken. Ik begrijp, dat zulke gedachten bij u opkomen. Overtuigd van de kracht van de idee, vertrouw ik dat vroeg of laat door een samentrekking van alle krachten de tegenstellingen der belangen opnieuw zul len moeten wijken voor den geest van sa menwerking en wederzij dsche vriend schap. Daarom zie ik het als mijn plicht mij bij uw arbeid aan te sluiten, een arbeid, waar van de beteekenis op dit oogenblik niet zoo zeer moet worden afgemeten naar de definitieve oplossingen als naar het feit, dat het de eensgezindheid der betrokken instanties zal zijn, welke de aandacht van geheel Europa vragen. Aan het slot van zijn rede herinnerde de minister er aan, dat het niet de eerste maal is, dat het congres in Den Haag bijeen komt. In 1925 zijn hier ook de grondslagen gelegd voor de internationale unie. Wij hopen zeer, dat gij bij ons iets terug zult vinden van de vasthoudendheid, de taaiheid, welke alle tijden door het Neder - landsche volk hebben gekarakteriseerd in den eeuwen langen strijd met de natuur krachten. Herinner u het devies: Point n'est be- soin d'espérer pour entreprendre ni de reussier pour perseverer. Het is voornamelijk deze vasthoudend heid van hem, die steeds opnieuw klopt, welke allen moet aansporen, die onder wel ken vorm ook, samenwerken in het be lang van het groote werk, dat zich lang zaam maar zeker voltrekt op het gebied van het internationale leven. De minister besloot met zijn beste wen- schen uit te spreken voor het welslagen van het congres en zeide, dat de Neder- landsche regeering het op prijs stelt haar medewerking er aan te kunnen verleenen. Holland, het land van de wijde horizon, het land van Rembrandt en van Grotius, wenscht u bijzonder hartelijk welkom. Hierna is het woord gevoerd door den voorz. van het Congres dr. Pugliesi uit Rome en door C. R. T. baron Krayenhoff, voorzitter der Alg. Neder 1. Ver. v. Vreem delingenverkeer. De a.s. Gemeenteraads verkiezing. Nummering der Candidatenlijsten De R.K. Staatspartij vooraan! Hedenmiddag te 12.15 kwam het Cen traal Stembureau in het Gemeentehuis bijeen, ten einde de lijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing te nummeren. De loting had het volgend resultaat: L R, K. Staatspartij. 2. Staatk. Ger. Partij. 3. S. D. A. P. 4. Herv. Ger. Staatspartij. 5. Chr. Dem. Partij. 6. R. S. A. P. 7. Vrijz. Dem. Bond. 8. Anti Rev. Partij. 9. Vrijheidsbond. 10. Kath. Dem. Partij. 11. Nationaal Herstel. 12. Chr. Hist. Unie. 13. Comm. Partij. HARTELIJK DANK. Door de hulp ook van vele katholieke Leiden aren ben ik er toe over kunnen gaan, om nu definitief de monstrans te bestellen voor het St. Liduinahuis. Eenvoudig en sober natuurlijk, maar keu rig en toch waardevol vooral door de gaven in natura van goud en zilver. De goudwaarde werd geschat op 500 gul den, het zilver op bijna 100. Bovendien schonk men mij 63 grootere en kleinere dia manten. In allen eenvoud, zonder bedelactie, zon der dat ons arm huis ook maar eenigszins belast wordt, krijgt onze Liduinakapel een waardevolle monstrans, die den Christus dragen zal, den Goddelijken Kindervriend, het toonbeeld voor onze Zusters, den Va- dervriend voor onze vaak verweesde klei nen. Allen, die mede geholpen hebben harte lijk dank! Niet het minst ook de Leidsche Courant, die ons denkbeeld heeft willen verspreiden. Allen hartelijk dank. Wanneer over enkele maanden de mon strans klaar is, hopen wij de geefsters en gevers in de gelegenheid te stellen, dit re sultaat van hun gaven te komen aanschou wen. Nogmaals allerhartelijkst dank. Ook na mens de Eerw. Zusters en onze kinderen. RECTOR L. BEUNE, St. Liduinahuis. K. J. C. UITVOERING „HET GASTMAAL DER KINDEREN". We hébben nog geen overzicht, maar wat we hooren over de kaartenverkoop, voor spelt, dat we straks nog plaats te kort komen! A.s. Zondag, 2 Juni, wordt in de aula van de H.B.S. aan de Mariënpoelstraat, des avonds te half negen een (de vijfde) uitvoering gegeven door de K.J.C.-jongens. Opgevoerd wordt bovengenoemd leeken- spel van Henri Ghéon onder regie van An- ton Sweers. Dit is nu een spel, waarmede de jongens voor den dag mogen komen. Hier behoeft niet gespeculeerd te worden op de goedig heid om de gebreken van eigen werk te verontschuldigen, hier wordt aan hooge, zeer hooge eischen voldaan. Bevoegde be oordeelaars gaven mij ongevraagd en zon der eenige restrictie hun bewondering en waardeering te kennen. Ondergeteekende zou het zeer op prijs stellen, a.s. Zondag de vooraanstaande Ka tholieken van Leidèn in de aula van de H.B.S. te mogen verwelkomen, om na af loop hun oordeel te vernemen over het vor mend karakter van onze moderne katho lieke jeugdbeweging, die zulk een vertol king van dit teere spel mogelijk maakt. Aan het Rectoraat van het Liduinahuis (Zoeterwoudsche singel 33) zijn kaarten verkrijgbaar (50 cents en 10 cents bespre king). Oim het liefhebbers gemakkelijk te ma ken: Morgen (Woensdag) in den namiddag van 5 tot 7 uur ben ik speciaal voor deze zaak thuis. Na schriftelijke of telefonische bestelling (Tel. 2698) worden de kaarten bij U thuis gébracht. L. BEUNE pr. Voorz. distr. K.J.C. ST. JOSEPHS-GEZELLEN-VEREENIGING De repetities voor het jeugdspel (van den Katholiekendag te Den Haag) zijn deze week: Woensdag te 9 uur en Vrijdag te half negen. Alleen zij, die zich. opgegeven hebben, kunnen deelnemen. Nieuwe medewerkers kunnen niet meer aangenomen worden. Muzikale inwijding. Het allerwege gunstig bekend staande muziekgezelschap „Werkmans Wilskracht" zal hedenavond ter gelegenheid van de nieuwe verlichting op de Breestraat gedu- rend een uur een muzikale rondwandeling maken. Wij verwachten dat velen zullen komen kijken naar de verlichting en luisteren naar de opgewekte tonen der muziek. Lustrum-Commissie Kort-Rapenburg De versieringscommissie Kort Rapenburg heeft in café-rest. de Harmonie vergaderd ter bespreking van de versiering tijdens de lustrumweek. Besloten werd aan RecL Studio „Succes" (Poels en Swaan), opdracht te geven het K. Rapenburg naar hun ontwerp te versieren. R.K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS". Mgr. dr. Th. Vlaming herdacht. De R.K. Studenten vereen iging „Sanctus Augustinus" alhier hield gisteravond in het „Eigen Huis" aan het Rapenburg de laatste vergadering van het winterseizoen. De praeses, de heer P. Melief, herdacht in zijn openingswoord met een kort in me- moriam het overleden eerelid der vereen i- ging Mgr. dr. Th. M. Vlaming. Van 19041906 was de thans overledene geestelijk leidsman der toen nog jonge ver een iging. In die korte periode heeft hij zich echter bij allen zeer bemind weten te ma ken, niet in het minst doordat hij voor de vereeniging vele lezingen over allerlei vraagstukken heeft gehouden. Ook na zijn moderatorschap heeft hij steeds veel belangstelling voor „Sanctus Augustinus" getoond, reden waarom hem het eere-lidmaatschap der vereeniging werd aangeboden. Spr. besloot met Mgr. Vlaming in aller gebeden aan te bevelen. Deze woorden werden door alle aan wezigen staande aanhoord. Hierna heette de praeses hartelijk wel kom den spreker van den avond, den heer Joan Collette. Causerie over: In en Russische kerk. de Joan Collette, de bekende kunstenaar en voorzitter der Alg. Katholieke Kunste- naarsvereeniging, begon zijn inleiding over bovengenoemd onderwerp met erop te wij zen, dat zij, die weten wat bouwen is, Rusland kennen, dat bouwt, evolueert en construeert; zij, die zich met de film bezig houden, weten dat Rusland technisch de beste films maakt; zij, die htm aandacht schenken aan de sociale vraagstukken, we ten, dat Rusland zich meer dan eenig ander land met de sociale problemen bezig houdt. Zij allen tezamen kennen echter slechts een heel klein deel van Rusland en het Russische volk, want er is nog een ander Rusland, nJ. het z.g. heilige Rusland, welks bewoners weinig bekend zijn, maar die in werkelijkheid veel hooger gaan dan het Sovjet-ideaal, het zijn de Russen, die bid den. De broederschap voor alle geestesverhou- dingen reikt tot ver over de grenzen van eigen land, b.v. voor het Marxisme en Le ninisme, maar de biddende christenen ken nen hun broeders niet, of maar heel on volmaakt. Aan de hand van een schitterende serie lantaarnplaatjes laat spr. dan zien hoe Christus en Maria een voorname plaats in het Russische geloofsleven innemen. Ver der hoe de liturgische gezangen een onver- getelijken indruk maken, ten bewijze waar van spr. eenige gramofoonplaten liet hoo ren, waarin deze gezangen van voortref felijk Russisch karakter van begin tot ein de weten te boeien. De Russische volksziel en het Russische geloofsleven worden door spr. met woord, beeld en muziek verduidelijkt. Het onge wone profiel van de kerkkoepels beschermt steden en dorpen en de verschillende bouwstijlen worden door spr. nader toe gelicht en verklaard. Een zeldzaam mooi klokkenconcert, waarin het „Christus is verrezen" ten gehoore wordt gebracht weliswaar in het Grieksoh, omdat spr. geen Russisch had, maar daarmee toch bijna ge heel overeenstemmend gaf een treffende vertolking weer. Spr. liet vervolgens zijn gehoor zien hoe kerken en kloosters, steden en dorpen de eeuwen door getuigenis aflegden van het j geloofsleven. Daarna gaf Joan Collette een vluchtige l onderrichting over de christelijk Russische kirnst vanaf de 10e eeuw, vertelde daarbij j van de onvergelijkelijke ceremonieën in de I Aya Sofia, van de massa-bekeering welke j veroorzaakt werd doordat het Geloof was meegebracht uit Byzantium, wees op de treffende iconen en muurschilderingen, op den rol, welke steden als Kiew, Novgorod e.a. in het Russische cultuur- en gods dienstleven hebben ingenomen, welke plaats in lateren tijd werd ingenomen door Wladimir ten Noordwesten van Moskou met zijn Dimitri-Kathedraal. In de 16e eeuw brak er een periode van overwicht van Moskou aan onder Iwan den Verschrikkelijke. Tal van kathedralen werden opgericht, doch dit waren meest kleine kapellen, om dat volgens Oosterschen ritus aan één al taar slechts één H. Mis per dag mocht wor den opgedragen. Vandaar dat zoovele klei ne kerken om opgerichte altaren werden gebouwd. Toen het schisma zich baan brak, werden de verwekkers ervan in den ban gedaan, doch de Oostersche kerk als zoodanig niet. Spr. geeft vervolgens een na,dere be schrijving van de kerk met haar iconen wand, enz. om tenslotte met behulp van gramofoonplaten nog eenige details te ge ven van de treffende H. Liturgie in de Russische Kerk met haar diakenschap en concelebratie, met haar urenlange plechtig heden van diep intens geloofsleven, zoo ge heel verschillende van de chronische ziek te, die wij bij de godsdienstplechtigheden ten onzent aanschouwen, waar de geloovi- gen reeds voor het einde weggaan. Niet alleen in de kerken, doch ook in het maatschappelijk, het huiselijk leven vervul- j de de icoon een groote rol, hetgeen spr. met verschillende voorbeelden nader toelichtte, waarna hij besloot met de opwekking te bidden voor het arme Rusland, evenals AGENDA LEIDEN. Woensdag, Alg. R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman", laatste cursusavond van kap. Dorbeck, over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.30 uur. Maandag, De Leidsche Kunstkring „Voor Allen", jaarvergadering „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 27 tot en met Donderdag 30 Mei Hemelvaartsdag a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313, Van V r ij d a g 31 M e i tot en met Zon- dag 2 Juni a.s. nemen waar de apothe ken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 19, tel. 85. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. NED. CHAUFFEURSCHOOL VERPLAATST. De bekende Ned. Chauffeur school, die tot nog toe was gevestigd Langebrug 7 is vanaf heden gevestigd Langebrug 99 bij de Zonneveldstraat. De zaak is uitgebreid met een reparatie-inrichting en een auto handel. Er is tevens gelegenheid voor de stalling van auto's en motoren. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren F. H. Gerritzen, Huizen (N.H.); H. G. v. Everdingen Jr., Terborg; W. J. Bor- gerhoff Mulder, Leiden; H. Jonker, Beek. bergen; J. C. Heyning, Hilversum; A. B. Bakels, Den Haag; doctoraal examen Indisch Recht de hee ren H. Warnaar, Amsterdam; A. H. Naber, Den Haag; candidaatsexamen Indisch Recht de heer L. Walders, Leiden; doctoraal examen geneeskunde de heer A. Veldhuizen, Den Haag. Madonna tot haar Zoon bidt: „mijn Kind red Rusland, opdat allen één zijn!" Een hartelijk dankwoord richtte praeses Melief tot den heer Collette voor dezen ge notvollen kunstavond, welke een waardig slot is geweest van de serie cultuur-lezin gen in het afgeloopen winterseizoen. VERKEERSWEEK. Naar wij vernemen zal in de verkeers- week, en wel op Dinsdag 11 Juni, des avonds te 7.45 uur in het Nutsgebouw, door den heer Kwint, voorzitter van de Ver eeniging „Veilig Verkeer" een causerie worden gehouden over „Het Hedendaagsche Verkeer" voor de leden met huisgenooten van de Leidsche Huisvrouwen vereeniging. Orgelavonden Feike As ma. Het 5e programma der wekelijksche Or gelavonden in de Hooglandsche Kerk te Leiden, door den heer Feike Asrna, bevat ditmaal, Woensdag 29 Mei, 's avonds 8.15— 9.15 uur de 4e Sonate van Mendelssohn, de G moll Fantasie en Fuga van Bach, Sym- phoniefragmenten van Widor e.a. Toegang vrij. Program-ma 10 cent. Gistermiddag is de 50-jarige mej. H. T. v. R. geb. v. L. in haar woning in de Lange- straat van een trapje in de kelderkast ge vallen. Zij brak het rechter dijbeen en be kwam een lichte hersenschudding. Door den G.H.D. is zij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De beredenen der artillerie van de 2a ploeg 1934, bestemd voor den dienst als treinsoldaat en in registratie bij het 6e regiment veld-artillerie, worden 1 Juni in het genot van groot verlof gesteld. Aanbesteding. Namens B. en W. dezer gemeente werd hedenmorgen op het bureau van Gemeente werken door den directeur van dezen dienst in het openbaar aanbesteed: het maken van het Zuidelijk rioolgemaal met onderbouw van gewapend beton aan de Geeregracht. Ingekomen waren de volgende 18 in schrijvingen: N.V. Rijs wijksche Betonbouw Mij, Rijswijk 20.995 Gebrs. P. en J. v. Wijk, Alphen 21.425 M. Kool, Warmond 21.750 A. J. Langeveld, Leiden 22.850 L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand .Leiden 25.000 A. Voordouw, Zoeterwoude 25.050 Fa. Gebrs. A. en J. den Ouden, Alphen 25.150 N.V. Wernink's Beton Mij, Leiden 25.950 H. C. Heemskerk, Leiden 26.400 Gebrs. Trebbe, Enschede 17.860 N.V. Nat. Aann. Mij v/h v. d. Velden en de Jong, Oegstgeest 27.987 C. Godschalk, Leiden 28.100 N.V. Ensch. B. en Bet. Mij, Enschede 28.240 N.V. Aann. Mij v/h H. Voormolen Rotterdam 28.700 J. Steenbeek, Amsterdam 28.790 Fa. Wed. H. v. Driel, Koudekerk 28.940 Mij Tuibantia, Enschede „29.860 G. B. v. Hoek Delft 31.199 De gunning is aangehouden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2