MAANDAG 27 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Snelheidsduivels maken stukken. Dooden en gewonden bij motorongelukken. EEN DOODE. VIER ZWAAR GEWONDEN TE DRIEHUIZEN. Gistermiddag omstreeks 1 uur heeft op den Hagelingerweg te Driehuizen bij Vel- zen een ernstig motorongeval plaats ge had, waarbij een persoon werd gedood, ter wijl de motorrijder en zijn duo-rijdster be nevens nog twee andere ernstig werden gewond. Ter hoogte van het Missie-huis kwam uit de richting Velzen met een vaart van pl.m. 80 K.M. per uur een motorrijder de heer Jacobsen uit IJmuiden met zijn vrouw als duo-passagiere den Hagelingerweg afgere den. De weg maakte daar een bocht en ver moedelijk doordat dc motorrijder te veel vaart had, verloor hij de macht over zijn machine. Hij kon zijn motor niet meer op den weg houden en met onverminderde snelheid reed hij op een groep kinderen in. Deze kinderen waren alle leden van de afdeeling „Santpoort van de Nederland- sche Arbeiders Sportbond", die van deze wandeling huiswaarts keerden. De gevol gen van deze aanrijding waren ontzettend. Het eerste slachtoffer, dat door de mo tor werd gegrepen was de leider Hand- graaf. Deze werd tegen den grond ge smakt, welk lot ook het tienjarig jongetje J. C. Oosterwaal trof. Ten slotte viel een zevenjarig jongetje H. M. Schoon als slachtoffer, waarna de motor zelf tegen den grond sloeg, met het gevolg dat berij der en duo-passagiere er af geworpen wer den. Niet minder dan vijf personen lagen op dat moment dus zwaar gewond op den weg Van de dichtstbijzijnde politiepost werd dadelijk een brigadier gehaald, die maat regelen nam, noodig om hulp aan de slachtoffers te verleenen. Inmiddels kwa men twee doktoren en het Roode Kruis uit IJmuiden aan die verdere hulp verleenden. De heer Handgraaf en het knaapje Oos terwaal werden met een ziekenauto naar het Antonius-Ziekenhuis te LJémuiden ver voerd, terwijl de andere slachtoffers,, daar heen werden gebracht met particuliere automobielen. Tijdens het transport is het jongetje Oosterwaal overleden. De toestand van de andere slachtoffers is hoogst ernstig. Nader vernemen wij, dat het ongeluk ge schiedde op den Hagelingerweg, tegenover den ingang van de begraafplaats .Wester - veld". Het motorrijwiel kwam eerst in aanrijding met den leider van de groep jongens en meisjes, den heer Handgraaf, vervolgens botste het tegen het jongetje Oosterwaal en daarna werd het zevenjarig meisje getroffen. Men mag van geluk spre ken, dat het motorrijwiel toen tegen een boom botste en aldus tot stilstand kwam, want anders zouden ongetwijfeld nog ver scheidene andere kinderen 'zijn geraakt. Zeer spoedig was een viertal doktoren, o.a. de geneesheer-directeur van het St. Anto- nius Ziekenhuis te IJmuiden, dokter v. d. Veld, ter' plaatse, voor het verleenen van de eerste hulp. Wat den toestand van de vier in het zie kenhuis opgenomen slachtoffers betreft, vernamen wij Zondagnacht, dat de heeren Jacobs en Handgraaf er nog zeer ernstig aan toe waren. Beiden hadden een zeer ernstige hersenschudding en een schedel- basisfractuur bekomen en verkeerden bui ten bewustzijn. Mevrouw Jacobs had slechts een aantal uitwendige verwondin gen bekomen en haar toestand was vrij goed te noemen. Dit was eveneens het ge val met het meisje Schoon, dat een vrij ernstige hersenschudding en eenige brand wonden had opgeloopen. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 23) Op den morgen, waarop men dén moord op den Markies ontdekte, vertelde John Bennett zeker om de pijnlijke spieren te verklaren, die de ongewone rit hem be zorgd had aan juffrouw Penfold, dat hij door het koude winderige weer last van zijn lever had gekregen. Zij bracht hem zijn ontbijt op bed. Zij vond het een afgrij selijke gedachte, dat zij iemand had be diend, wiens handen bezoedeld waren met het bloed van een ouden man, dien hij kort tevoren op zoo'n wreede wijze had omgebracht. Zij vertelde, dat hij bijzon der vriendelijk was geweest en gezegd had tot de herfst in die vreedzame omgeving te blijven. En toch moest hij op datzelfde oogenblik al het plan hebben gehad naar Londen terug te keeren. Een week later verklaarde hij tot zijn er gernis naar Londen terug te moeten kee ren, wegens ziekte van een vriend. Het bleek, dat dienzelfden dag de „Western Morning News" de diefstal van de bewerk te camée bevatte. Op weg naar het station veranderde hij van plan en verzocht Richard Penfold, hem naar Bodmin Road te brengen, waar hij de Wester-Express naar Paddington pakte. Er waren twee lui van Scotland Yard met een marechaussee op het perron. Ben- MET 87 K.M. SNELHEID TEGEN LANTAARNPAAL. Gisternacht om 1 uur 50 is bij den Berg- polderbrug te Rotterdam een motorrijwiel bestuurd door den 32-jarigen A. H. van Akkeren, wonende in de St. Laurensstraat, met een snelheid van 87 K.M. per uur te gen een aldaar staande lantaarnpaal gere den, met het gevolg, dat.hij van zijn mo tor werd geslingerd en met een schedel- basisfractuur werd opgenomen. Zijn ver wonding was van zoo ernstigen aard, dat hij zeer spoedig na het ongeluk overleed. Op de duo zat de heer A. W. Perné, wo nende op den Visschersdijk, oud 36 jaar. Deze kwam er veel beter af. Hij kreeg n.l. slechts een hersenschudding. Wat de oorzaak van het ongeluk betreft kan worden medegedeeld, dat deze uitslui tend gezocht moet worden in de overma tige snelheid, waarmede de bestuurder van de motor gereden heeft. Ter plaatse van het ongeluk moest hij een in dezelfde rich ting gaande auto passeeren. Hij week daartoe veel te veel links uit, met het ge volgd, dat de onderzijde van de motor te gen de trottoirband schuurde en hij het voertuig niet meer in de hand hield, dat tegen den daar staanden lantaarnpaal te pletter sloeg. De lantaarnpaal brak bij den grond af. De chauffeur van de gepasseerde auto stopte onmiddellijk, constateerde wat gebeurd was en waarschuwde de politie, die zorg droeg voor snelle medische hulp. MOTORRIJDER TEGEN HANDKAR GEBOTST. Zaterdag is te Zaandam op den Provin cialen weg ter hoogte van den overweg van de spoorlijn naar Hoorn, de 26-jarige dans meester J. J., die op een motorrijwiel reed, in botsing gekomen met een" handkar, waarbij hij kwam te vallen. Kort daarna is de ongelukkige in het gemeente-ziekenhuis overleden. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Zaterdagmiddag om ongeveer half zes kwam te Assen een auto, bestuurd door E. B. uit Groningen, uit de Rolder Toren laan van het Stadsbosch, de Beilerstraat oprijden. Op hetzelfde oogenblik naderde een motor, bestuurd door den 21-jarigen monteur Van V. van de garage Aza, wo nende te Beilen, uit de richting Assen. Voor een van beiden dit kon voorkomen reed de jongen tegen de auto op. Hij kwam te vallen en was op slag dood. KINDJE DOOR AUTO DOODGEREDEN Voor op fiets van vader Gistermiddag heeft op den Terborgsche- weg te Doetinchem een doodelijk verkeers ongeluk plaats gehad, waarvan het drie jarig kind van den heer Greven het slacht offer is geworden. Op den rijksstraatweg van Doetinchem naar Terborg liggen rechts van den weg twee rijwielpaden. Het meest rechtsche, dat achter de boomen langs den weg ligt, is beBtemd voor het verkeer in de richting Temorg, terwijl het andere, dat vóór de boomen ligt, bestemd is voor het verkeer uit de richting Terborg. Op het rijwielpad bestemd voor het ver keer uit de richting Terborg, fietste de heer Greven. Hij had een driejarig kind voor zich op zijn rijwiel zitten. Een twee tal tot nu toe onbekend gebleven wielrij ders, die op het andere rijwielpad reden, stak plotseling over, waarbij zij Greven zoodanig aanreden, dat hij ten val kwam. Het kind kwam daarbij op den rijweg te recht en werd op hetzelfde oogenblik over reden door een auto, die uit de richting Doetinchem kwam. De autobestuurder kon niet meer naar links uitwijken omdat ter plaatse links van den weg een auto gepar keerd stond. Dr. Ziesel, die spoedig ter plaatse was, moest helaas constateeren, dat de kleine overleden was. Hef onderzoek, dat door de gemeente politie uit Doetinchem is ingesteld, heeft aangetoond, dat den automobilist geen schuld treft. Naar de twee wielrijders, die tot nu too onbekend zijn gebleven, wordt gezocht. „De Crt." nett moest hun systematisch onderzoek van elk compartiment wel gezien hebben. Toch verklaarden zij, dat hij geen zenuwachtig heid had laten blijken. Een van hen zag zijn vischtuig in het net. „Veel zalm gevangen, meneer?" vroeg inspecteur Holland met den eerbied, dien men een eerste-klas passagier wel mag toonen. „Het was te koud",- antwoordde John Bennett beleefd. In Plymouth sprong hij uit het comparti ment, toen de trein het station uitreed. Een witkiel raapte haastig de rond ge rond gestrooide bagage op. „Dat was op het nippertje, mijnheer", zei de man, iet wat afkeurend. „Ik was zeker ingedut", zei Bennet vrien delijk en gaf hem een ruime fooi. Hij nam een taxi en verdween uit het gezicht. De taxi bracht hem naar het Grand Hotel, maar daar bleef hij niet. Drie dagen later was hij nog in Plymouth. Hij had kamers genomen dichtbij de Hoe. Toen de politie kwam met een bevel tot inhechtenisne ming, was hij weg. Zijn rekening bedroeg vier pond en drie shilling, hij gaf de hos pita vijf pond, liet haar de rest houden en stapte in een groote reisauto, die lang zaam door de straat reed. Juffrouw Lobb, de hospita, was uiterma te verbaasd over een fooi van zeventien shilling, en uit diep ontzag deed ze niets dan buigen. Noch de kleur, noch het merk van de auto hadden eenigen indruk op haar gemaakt. Zij herinnerde zich alleen, dat er een tengere jongen met een autobril en een regenjas aan het -stuur zat, die met zijn passagier in volle vaart was weggere den. Juffrouw Lobb dacht nog met warmte aan den diken man, toen de mamien van BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Zaterdagmiddag is een kaasauto tegen een uit Hilversum komende Gooisohon tramwagen gebotst, op het kruispunt Naar- derstraatCeintuurbaan te Huizen. Dc botsing was zeer hevig en van de drie in zittenden werden twee personen tamelijk ernstig gewond. J. Kos die naast den chauf feur zat, werd door de voorruit geslingerd. In bedenkelijken toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. De chauffeur D. Kos, een neef van den eerste, liep een bloe dende hoofdwonde op. De auto is zwaar beschadigd, terwijl ook de tram eenige schade opliep. HOLLEND PAARD OP EEN MOTOR RIJDER. Op de binnenplaats van den hoefsmid K., op de Korvelsoheweg te Tilburg had men een paard uitgespannen om het te beslaan. Op een gegeven moment ging het beest er van door en holde door de openstaande poort den Korvelscheweg op. Op dit oogenblik passeerde daar juist de motorrij der C. van E., wonende St. Theresiaplein, aldaar. Het hollend paard botste met zijn borst tegen het stuur van den motor, stei gerde omhoog en liet zich met zijn volle gewicht op den motor en zijn berijder val len. Bij den val kreeg de motorrijder boven dien nog een slag tegen het hoofd van een der pooten van het dier. Het paard, dat met den motorijder ge vallen was, sprong weer op en holde ver der. Het dier kon even verder door den ge meente-opzichter W. worden opgevangen, meldt de „Msb." De motorrijder bleek er, de omstandighe den in aanmerking genomen, nog tamelijk goed te zijn afgekomen. Hij had een bloe dende hoofdwonde bekomen en een lichte hersenschudding. Per ziekenauto van den G. G. en G. D. werd hij naar zijn woning overgebracht. Het paard had een diepe vleeschwonde aan de borst bekomen. Uit EEN BOOM GEVALLEN. Tijdens de wielerwedstrijd op de wieler baan „De Zwaluw" te Eindhoven was de 30-jarige W. S. in een boom geklommen om de wedstrijden goed te kunnen zien. Op een gegeven oogenblik riep hij echter naar beneden, dat hij zich niet meer kon hou den en viel van een hoogte van 10 Meter naar beneden. De man verkeert in levens gevaar. VERDRONKEN Zaterdagmiddag maakte te Ravenstein de 60-jarige heer v. O. een wandelingetje langs den oever van de Maas. Door nog onopgehelderde oorzaak, gleed hij onver hoeds uit en kwam in de rivier terecht. Voorbijgangers, die het ongeluk zagen ge beuren snelden ijlings ter hulp en met ver eende krachten gelukte het tenslotte den drenkeling naar den kant te trekken. On middellijk werd aangevangen met het toe passen van kunstmatige ademhaling. Dit mocht helaas niet meer baten. De levens geesten bleken reeds geweken te zijn. VERKENNERSGEBOUW DOOR BRAND VERNIELD. Zaterdagnacht omstreeks 12 uur is het groot houten Verkennersgebouw aan den Zuid. Wandelweg bij R'dam de Ha- ringvlietstraat, eigendom der St. Joseph- gezellen-Vereeniging door brand vernield. Voorbijgangers, die brand verschijnselen ontdekten, waarschuwden de brandweer, welke met een motorspuit van de Hont- horststraat uitrukte. Terwijl het gebouw fel brandde, zag de brandweer zich ge noodzaakt over vrij grooten afstand slan gen uit te leggen naar de Boeren wetering. Toen eenmaal water kon worden gegeven, was het geheele gebouw reeds een prooi der vlammen. De vuurgloed bleek tot ver in Zuid zichtbaar, zoodat heel wat be langstellenden zich verzamelden. Met drie stralen is het vuur ten slotte gebluscht. Nader vernemen wij, dat in het gebouw, dat in gebruik is bij de R.-K. Verkenners- Scotland Yard aanbelden. Zij was van plan, John Bennett te verdedigen en was een slechte getuige, die zich zelf herhaaldelijk tegenspraak. Er werd dan ook door den rechter geen waarde aan haar verklaringen gehecht. Dat was het laatste, wat men hoorde van John Bennett en de auto met den slanken jongen aan het stuur. En dat was ook het eind van „het Meis je met den waterkruik", tot Anthony Trent de camée in Lakenham Grange terugvond. „En," vroeg Hammond den volgenden morgen vol belangstelling, „ben je ge slaagd?" „Ik heb alleen gemerkt, dat ik den man niet te laag moet aanslaan. Hij is heel ge vaarlijk en ik zal blij zijn als het geluk een handje meehelpt." „En Lora Craig jou een brief schrijft." Kapitein Hammond schudde zijn hoofd. Hij geloofde niet, dat hij ooit iets van Lora zou hooren. Ofschoon hij er niet tegen zijn vriend over gesproken had, had hij al eeni gen tijd aan haar liefde getwijfeld. „Dat is afgeloopen", zei hij. „Ik denk niet, dat het uit is. Ik ken Lora, vergeet dat niet. Om de een of andere re den, die wij wel zullen ontdekken, is het arme kind als de dood voor dien bruut. Hij heeft haar in zijn macht. Ik bedoel daar niet mee, dat ze niet als hij een misdadig ster is. Er zijn meer vrouwen, die buiten haar schuld lijden moeten. Als je werke lijk van haar houdt, moet je haar vertrou wen. Ga eerst naar Somerset House. Alle testamenten, die in de provincie geregis treerd zijn, worden daar na zekeren tijd heengezonden. Je moet naar het testa ment van een rijken man, waarschijnlijk een fabrikant of landeigenaar uit Yorkshire zoeken, die een aanzienlijk vermogen aan UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 28 Mei a^. Huizen 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.30 De K.R.O.-boys en gramofoon. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Orgelconcert. 4.15 Gramofoon en R. K. Volkszangkoor. 5.00 Gramofoon en K.R.O.-boys. 7.15 G. J. Paulides over „Een dreigende Europeesche oorlog en een beroemd con gres". Daarna gramofoon. 7.50 S. Borsten over zwemmen. 8.00 Vaz Dias, waarna studio-opvoering van „De Dollarprinses". 10.30 Vaz Dias en Gramofoon. 11.00 Gramofoon. 11.30 Dansmuziek. Hilversum 301 M. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoon. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding en gramofoon. 10.30 Vervolg Omroeporkest. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Orgelconcert. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. I.30 Zang. 2.15 Voordracht en Gramofoon. 3.00—4.00 Kniples. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 The Continental Five. 6.40 A.V.R.O.-Decibels. 7.30 „Van Reizen gesproken". 8.00 Vaz Dias en Gramofoon. 8.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.00 „Dolly's kleine rekeningen"', spel. 9.30 Omroeporkest m. m. v. Th. v. d. Pas (piano). II.00 Vaz Dias. waarna Majo Marco's dansorkest uit „Pschorr", te Rotterdam. Droitwich, 1500 U. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.35 I. Santarelli en haar orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 4.40 Portland Strijkkwartet. i 5.35 BBC-dansorkest. 6.50 Bach-concert. 8.20 Hoorspel, berichten en lezingen. 10.40 Bridgewater Kwintet. II.3512.20 Lew Stone en zijn band. „Radio-Paris", 1648 M. 12.20 Orkestconcert. 9.05 Gevar. programma. 10.55 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest. 3.20 Concert uit rest. „Ritz". 5.205.40 Zang en piano. 8.20 Operettemuziek. 9.20 Pianorecital. groepen St. Michael en St. Joseph, Vrijdag avond tot elf uur was gewerkt aan de fan cy-fair, die beide groepen ter gelegenheid van hun vijfjarig bestaan organiseeren. Een kwartier later is de brand uitgebroken, zoo dat waarschijnlijk onvoorzichtig met vuur of sigaretten is omgegaan. Het onderzoek naar de oorzaak is nog gaande. „Tijd". BRAND IN EEN HOTEL TE DEN HELDER Zondagavond omstreeks zes uur is door onbekende oorzaak te Den Helder brand uitgebroken in het'in het centrum van de stad op den hoek van de Spoorstraat en Prins Hendrikkade gelegen hotel „Belle- vue", welke zich aanvankelijk erg liet aan zien. De onmiddellijk gewaarschuwde politie rukte direct met den slangenwagen uit en geassisteerd door personeel van de Marine werd den brand met vier stralen op de wa terleiding na ruim een uur blussohen be dwongen. De brand was ontstaan op de bo venste verdieping van het uit drie étages bestaande hotel en woedde vooral op den linkervleugel. Het bovengedeelte van het een minderjarige dochter, Lora genaamd, nagelaten heeft." Hammond keek zeer verheugd. „Daar zou ik nooit aan gedacht hebben. Je hebt belist aanleg voor detective." Trent lachte zacht. „Wat zouden mijn vrienden in New-York een pleizier hebben, als ze dat hoorden. Maar ik geloof wel, dat je gelijk hebt. Ik ga zelf ook op on derzoek uit. Wadham maakt een lijst van alle diefstallen, die hij aan Garland toe schrijft. Ik ga ze eens nazien. Daar zal ik wel werk aan hebben, tot jij bericht van juffrouw Craig krijgt?" „Beste kerel", riep Hammond, „waarom kom je d^ar steeds weer op terug?" „Omdat zij het Victoria Kruis heeft, waarvan je vergeten schijnt te zijn, dat je het in 1914 gewonnen hebt." Hammond had meegevochten, tot hij in de derde maand van den oorlog gevangen Was genomen. Hij had Lora het Victoria Kruis geleend, ze wilde het graag een paar dagen houden. Trent wist, dat ze het niet had teruggegeven. En hij verondei-stcl- de niet, dat ze een zoo. roemrijke decora tie vernietigen zou of in haar juweelen- kistje bewaren. „Dat was ik glad vergeten", sprak Ham mond. L*)ra had pas vernomen dat hij het kruis had, toen hun gastheer op een tuin- partij bij Christchurch hem er mee geluk- gewenscht had. Zij had de medaille nooit gezien en het eenvoudig bronzen ding leek haar veel kostbaarder dan de prachtige antieke voorwerpen, waar Charles Garland zoo vol van was. „Dat was een goede zet. Ik denk, dat ze het aan je adres in Hurstdown zal zenden in de meening, dat je daar nog woont. Er zal een poststempel opstaan, misschien ver stuurt ze het aangeteekend, maar ik reken 10.00 Omroeporkest m. m. v. solisten. 11.1012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Omroepkleinorkest. 4.20 Radiokinderkoorzang. 5.20 Omroepkleinorkest uit Koningsber gen m. m. v. solisten. 7.20 Concert door Jeugdkoor en orkest. 8.35 Stunde der Nation „Von deutscher Heiterkeit", hoorspel. 9.05 Literair muzikaal programma. 9.40 Schubertconcert (zang, piano). Rome, 421 M. 9.15 „Jenny, raggio di sole", blijspel. 9.50 Vioolrecital. 10.50 Gevarieerd concert. B r u s s e 1, 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Salonorkest. I.502.20, 5.20 en 6.50 en 7.35 Gramo- foonplaten. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Gramofoon. 5.20 Populair concert. 6.20 Cellorecital. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Vocaal concert. 8.50 Victor Hugo-herdenking. 10.3011.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.05 A. Lutter's Dansorkest. 10.40 Luchtvaartnieuws. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Gedok-kwartet. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.40 Deutschl. Sender. 11.20 Droitwich. 12.20 Brussel VI. 14.20 Deutschl. Sender. 15.20 Kalundborg. 15.50 Diversen. 16.20 Deutschl. Sender, 17.20 Brussel VI. .19,20 Leipzig. 20.20 Brussel Fr. 20.50 Beromunster. 22.35 Weenen. 23.30 Boedapest. 4e Programma. 8,05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 12.35 Droitwich. 14.25 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18,50 London Reg. 19.00 Tuinpraatjc door den beer J. Jon ker, chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 Sporlpraatje door den heer J. G. A. Janssen, journalist. 20.00 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). hotel brandde voor het grootste gedeelte uit, terwijl dat gedeelte wat niet door het vuur aangetast was, groote waterschade be kwam. Het vele beddegoed dat aanwezig was, leverde bij de blussching groote moeilijk heden op en geruimen tijd was men dan ook nog bezig met de nablussching. De schade welke natuurlijk aanzienlijk 06, wordt door verzekering gedekt. Op het terrein van den brand waren vele civiele en militaire autoriteiten aanwezig, o.a. <^e burgemeester van Den Helder. GROOTE DUINBRAND BIJ UMUIDEN. Zondagavond heeft in de duinen op circa 2 K.M. ten Zuiden van IJmuiden een groote duinbrand gewoed. Na ongeveer twee en een half uur hard werken is het tenslotte aan de Santpoortsche brandweer gelukt met takken en andere hulpmiddelen den brand die woedde op het zeer moeilijk te bereiken terrein van „Duin en Kruid- berg" te blussohen. Een oppervlakte van ongeveer 20 H.A. helmbeplanting en laag hout is een prooi der vlammen gewoi'den. Dc oorzaak is on bekend. op het poststempel. Als Garland het zou terugsturen, zou hij het uit Timbuctoo la ten verzenden. Maar tien tegen een weet hij er niets van. Zij gooit het pakje in de brievenbus, als ze aan het winkelen is. Is dat geen logisch redeneering of niet?" „Ja", gaf Hammond toe, „maar een post stempel is nogal vaag, nietwaar?" „Dat hangt er van af. Wel als het uit Londen komt. Maar waarschijnlijk wonen ze in een klein plaatsje op het Vasteland. Dan is het een peuleschil hen te vinden. Als zij het meisje is, waar jij haar voor aanziet, dan zal het V. C. niet houden. Zij zal zich zedelijk verplicht voelen het terug ,te sturen. En daar ze met Garland nooit over jou heeft gesproken, zal hij er niets van vernemen en het plan dus niet in de war kunnen sturen. Ik heb zoo'n voorge voel. dat we spoedig hun spoor vinden. Trent zette Hammond bij Somerset Hou se af en ging naar de flat van Wadham. De conservator was nog niet naar het mu seum. Hij. was erg vrij in zijn doen en la ten. Piergan had verscheidene menschen -in zijn dienst, die niets meer verlangden dan vaste uren en een vast salaris. Voor Griffith Wadham had de millionair wel an der werk. Wadham was bezig met de lijst van Gar land's diefstallen. „Dat was een goed idee van u", zei hij. „Ik heb ze nog niet op volgorde staan en er staan nog fouten in. Het is nog niet de helft van wat die buitengewone kerel heeft gestolen, maar alle twijfelachtige gevallen heb ik achtergelaten. Kunt u vanavond om negen uur bij me komen? Piergan is nog in de stad en ik tracht hem er van te over tuigen, dat een verzameling antieke mu ziekinstrumenten een heerlijk bezit is." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9