MAANDAG 27 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 DÜITSCHLANDTSJECHO SLOWAKIJE 2—1. Alweer: slechte organisatie. Duitschland heeft gistermiddag voor 60.000 toeschouwers te Dresden een 21 zege op Tsjecho Slowakije behaald, nadat de rust met een 10 voorsprong was in gegaan. Niet minder dan 600 Tjsechen waren naar Dresden gekomen om getuigen van den wedstrijd te zijn, doch degenen, die eerst des middags te Dresden arriveerden vonden de toegangen tot het Stadion door de politie afgesloten. Niettemin slaagde men er in het politiecordon te verbreken en daarna werd het een rush op de tri bunes. Door een en ander kon eerst tien minuten over tijd begonnen worden, ter wijl er een onrustige en nerveuze stem ming in het Stadion heerschte. De ontmoeting werd geleid door den Belgischen scheidsrechter Langenus. Duitschland begon in de W-formatie met Goldbrunner als derde back. De Tjsechen hielden het leder goed laag en de bal ging van voet tot voet, doch de aanvallen wer den door de Duitsche verdediging goed ge broken. Doelman Jakob kreeg heel wat te doen, terwijl Tiefel een prachtige partij speelde en veel beter in vorm was dan Janes. Conen werd zwaar „beschaduwd" en kon niet veel uitrichten. Daarentegen waren Lenz, de kleine Dortmunder en Sif- fling, die tactisch verband in de voorhoede legde, uitstekend. Het spel ging van doel tot doel en het zou onmogelijk zijn, alle kansen te memo- reeren, die beide teams in de eerste helft hebben gehad. Na acht minuten spelen wist Lenz het Duitsche team op fraaie wijze de leiding te geven, hetgeen enthou siaste bijvalsbetuigingen aan de menigte ontlokte. In het verdere spelverloop geraakten na 20 minuten Tiefel en Vodicka geblesseerd, de Tsjech speelde weldra weer mee, doch de Duitsche back moest geruimen tijd het veld verlaten. Naar mate de pauze nader de werden de Tsjechen sterker, talrijke corners werden op het doel der Duitschers genomen, doch niets hielp. Nejedly werd geblesseerd en voor hem viel Faczinek in. In de tweede helft begonnen de Tsjechen overdonderend. Toen was er slechts één team, dat speelde, en dat was het Tsjechi sche. Schitterend spel werd in het eerste kwartier door de Tsjechen geleverd en het Duitsche elftal werd volkomen ingesloten. Vijf minuten na de hervatting was het Puc, die prachtig voorzette naar Hruska. De Tsjechische rechtsbuiten ving den bal keurig op en schoot onhoudbaar langs Jakob. Maar enkele minuten later nam Duitsch land wederom de leiding. Fath kwam in gevecht met den Tsjechischen doelman Planicka. De laatste kon het leder niet ge heel meer wegwerken, Lenz was er vlie gensvlug bij en voordat Planicka zich her steld had lag de bal voor de tweede maal in het Tsjechische doel (21). De Tjsechen hadden vervolgens met pech te kampen, toen him doelman gebles seerd werd en vervangen moest worden door den oorspronkelijk opgesteld mi Kle- novec. In de Tsjechische voorhoede was het Puc, die herhaalde malen' gevaarlijk voor het Duitsche doel kwam. Bij een dezer aanvallen kwam Puc m het strafschopge bied ten val en Langenus oordeelde, dat dit op unfaire wijze was geschied. Sobotka nam den strafschop, doch schoot deze recht op Jakob aan. Dit missen van een zoo prachtige kans mismoedigde de Tsjechen ten zeerste. Puc verliet geblesseerd het veld en in het resteerend gedeelte waren de Duitschers veel sterker. Met tien man invallers behalve den doelman werden in de tweede helft niet toegestaan kon den de Tsjechen tegen de Duitsche verde diging niet veel meer bereiken, zoodat het einde met een 21 zege voor Duitschland kwam. Het groote verschil in beide teams was wel, dat het spel der Tsjechen beter en fraaier van uitvoering was en voor het oog aantrekkelijker, doch minder produc tief dan het Duitsche. En dit heeft tenslotte den doorslag gegeven. R. BRAENE BLUFT MAAR IN PRAAG. Voordeeliger contract met Sparta. Raymond Braine blijft te Praag daar hij een nieuw contract geteekend heeft met Sparta Praag. Hiermee is een einde geko men aan de onderhandelingen, die de se cretaris van den Belgischen Voetbalbond aangeknoopt had met de bedoeling den jongsten Braine weer voor Beerschot en het Belgische elftal te winnen, meldt de „Courant". Aan den vooravond van de laatste Bel- gië-Holland-ontmoeting was dat alles zoo goed als zeker. Er was een accoord be reikt in zake het salaris van Braine. Men had voor hem reeds het oog op een café vlak bij het Centraal Station alhier, maar kwesties van fiscalen aard hebben dit plan schipbreuk doen lijden. Dit was een spaak in het wiel en ondertusschen bleven de Sparta-leiders te Praag niet stilzitten, in tegendeel, zij deden den Belg nieuwe voor stellen. Thans blijkt uit een hier ontvangen brief van Raymond Braine dat hij opnieuw ge contracteerd heeft met Sparta en wel voor vier jaar, tegen buitengewoon voordeelige voorwaarden en met de toezegging dat hij na afloop van dit contract een betrekking als trainer zal krijgen. Hierdoor vallen de plannen van den Belgischen voetbalbond dus in het water. Evenals de K.N.VB. destijds Adam af en toe uit Zwitserland deed overkomen zal de Belgische Voetbalbond, mits toestem ming van Sparta wordt verkregen, in bij zondere gevallen een vliegtuig kunnen charteren om den Belgischen Cech naar het vaderland te vervoeren ten einde de gelederen van de Roode Duivels te ko men versterken. Naar nader uit Brussel wordt gemeld zal Braine as. Donderdag tegen Zwitser land waarschijnlijk niet van de partij zijn. ALPHEN—FORTUNA 6—5. Het zag er tijdens de eerste helft niet naar uit, dat Alphen zich met zoo'n magere overwinning tevreden zou moeten stellen, nadat de thuisclub zich met de rust reeds een 40 voorsprong had weten te verze keren doch na rust nam Alphen het al te kalm op, waarvan Fortuna profijt wist te trekken en haar achterstand tot aan de oneven goal kon reduceeren. Wanneer scheidsrechter Heneman heeft laten aan vangen, is het spel nauwelijks 5 min. oud of Binnenkamp weet een pass van Ram keurig te benutten (10). Alphen blijft sterker. Ram gaat er met den bal van door en via een Fortuna-back ligt het le der in de Vlaardinger touwen (20). De bezoekers blijken er niet in te kunnen ko men en him defensie moet soms alle zei len bijzetten om doelpunten te voorkomen. Wanneer dan een penalty ontstaat plaatst Hesseling zich achter den bal en Alphen leidt thans met 30. Even voor rust ver groot Ram nogmaals de voorsprong en met 40 voor Alphen wordt gedraaid. Na de rust blijken de bordjes verhangen, want reeds in de eerste minuten heeft Fortuna door Knaap het net gevonden (41). Al phen antwoordt met een doelpunt van Ram, die handig doorbreekt en onhoud baar scoort (51). Als van de Borde voor Fortuna weer den achterstand verkleint brengt Windhorst uit een strafschot voor de thuisclub de stand op 62. Achtereen volgens weten Knaap en Everdingen nog drie maal het Alphen-net te vinden, zoo dat met een 65 overwinning der thuis club het einde komt. OM DEN C.G.W.-BEKER Dinsdagavond 7 uur speelt op het Sport man-terrein aan de Groenoordstraat Voor den wedstrijd C.G.W. I tegen Leidsch Studentencorps, die van groot be lang is, zal C.G.W. I heel sterk uitkomen. Verliest L.S.C. dan komt ze gelijk met 6e R.V.A. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. VOLENDAM BEHOUDT HAAR KANS. Het resultaat van den gisteren gehou den kampioenswedstrijd HBCVolendam is een 53 zege der Volendammers gewor den. HBC heeft daarbij wel hardnekkigen tegenstand geboden, wist na 02 en 23 nog 33 te maken, doch daarmede was het gedaan. De Volendammers scoorden toen echter nog tweemaal, alzoo met 53 win nend. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Kerkrade 7 5 1 1 25—11 11 Volendam 6 4 2 22—13 10 H. B. C. 7 3 1 3 18—19 7 Kolping 6 1 1 4 9—20 3 S. D. O. U. C. 6 1 5 5—19 1 De Missie-finale te Oldenzaal tusschen Utrecht en Den Bosch werd door de Utrechtsche vertegenwoordigers met 31 gewonnen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. Z.H. Exc. Mgr. Bucks, deken Scholten en burgemeester Bloemen van Oldenzaal. Na afloop werd de beker aan den aan voerder van Utrecht overhandigd, waar door deze ploeg definitief beslag legde op den Centrum-beker. VOETBALTOURNOOÏ R. K. V. V. LISSE. Lisse IOnze Gezellen I 41. Als om half 2 wordt begonnen, zit Lisse direct goed op de bal en na 7 minuten heeft Lisse al succes als de midvoor hard inko- gelt (10). O.G. komt fanatiek opzetten, doch de achterhoede van Lisse is safe en slaat alle aanvallen resoluut af. Wel is O.G. in de meerderheid, doch de aanval len zijn van gevaar ontbloot, terwijl aan den anderen kant voortdurend gevaar dreigt. Steeds weer komt de voorhoede van Lisse terug, welke in W-formatie speelt en het is de midvoor, die een voorzet van rechts benut (20). Lisse speelt nu rusti ger en het spel raakt meer verdeeld, doch uit een snelle aanval is het weer de mid voor, welke onhoudbaar inschiet (30). Met deze stand is het rusten. Na de rust hetzelfde spelbeeld, doch nu is O. K. direct al in de meerderheid, wat' door verschil lende corners wordt uitgedrukt. Deze goed genomen worden weggewerkt. Een belandt bij den linksbuiten, een snelle ren langs de lijn, een afgemeten voorzet en het hoofd van den midvoor doet de rest (40). Het ziet er voor O. G. ondanks veldoverwicht niet mooi uit, keer op keer ondernemen zij een aanval en zoowaar tegen het einde wordt hun zwoegen beloond en moet Mens een hard schot van rechts laten passeeren en heeft O. G. de eer gered. Eindstand 41 in het voordeel van Lisse. Hierna kwamen SJC I en Geel Wit I in het veld. Geel Wit pakt in een snel tempo stevig aan en is direct de meerdere van SJC, doch goed verdedigen van de Noord wij kers houdt den stand nog blank. Geel Wit oefent een geweldige druk uit op het SJC-doel en het is ook geen wonder dat de keeper tenslotte moest zwichten (01). Geel Wit hierdoor gesterkt, krijgt er meer zin in en ze zijn niet voor het Noordwijk- sche doel weg te slaan. Het gevolg hiervan is, dat Geel Wit haar voorsprong vergroot (20). Dit wordt SJC te bar en nog voor de rust weet de midvoor van SJC te doel punten (21). Na de rust is SJC het meest aanvallend, doch beide partijen wegen nu goed tegen elkaar op en het is een mooie spannende strijd. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, jaagt v. d. Berg den ge- lij kmaker in de touwen (22). Einde brengt een verlenging van 2 maal 7 yz mi nuut die in spanning voorbij gaan, doch de 2e 7 minuut brengt SJC de overwinning (32), waarmede SJC beslag legde op een mooie zilveren beker en Geel Wit een mooie krans verdiende. De dag werd be sloten met een feestavond en prijsuitrei king. DE OLYMPISCHE DAG. Voetbalwedstrijd tegen de Spanjaarden? Het programma voor den Olympischen Dag op 30 Juni a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam wordt weer op dezelfde wijze samengesteld als in de voorafgaande jaren. Het zal dus weer bestaan uit natio nale athletiek- en wielerwedstrijden, uit ruitersport en een voetbalwedstrijd van een sterk Nederlandsch Bonds-elftal. De dres- suurproef der ruiters, die het vorige jaar zoo tijdroovend was, blijft ditmaal echter achterwege. De voetbalwedstrijd wordt gespeeld door een sterk Nederlandsch Bondselftal ver moedelijk tegen een Spaansche ploeg. Na de Olympische Spelen in 1928 heeft geen Spaansch elftal meer in Nederland ge speeld en waar de Spanjaarden onlangs in Keulen een verdiende overwinning op het Duitsche elftal behaalden en fraaie en sterk spel demonstreerden meende de commis sie voor den Olympischen Dag, waarvan de heer K. J. J. Lotsy de voorzitter is, dat voor de afwisseling een Spaansch elftal een bijzondere attractie zou vonmen op de zen sportdag. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Leidsche Courant-Beker. De uitslagen. De uitslagen van gisteren luiden: Groote beker: K.R.V.—D.OB. H 0—4, SJ.C. IIForeholte 25. Kleine beker: OD.V.Kolp. Boys 14; V.V-L. HMeerburg 11. Programma voor Hemel vaart dag. Groote Beker 1ste Ronde: B: D.O.S. ILeiden I, 2.30 uur C. de Bra bander. E: V.V.L. 1Leiden 2, 2.30 uur, M. Heu- zen. lste Ronde KI. Beker: C: Leiden 3Teylingen 3, 2.30 uur, J. J. v. Goozen. A: KJt.V, 2—Foreholte 2, 2.30 uur, P. P. Speel. D: Steeds Hooger 1OD.I. 1, .30 uur, J. V. Angevaren. 2de Ronde KI. Beker: G: F. vrijgeloot. S.J.C. 3Winnaar E, P. H. v .d. Meyden, 2.30 uur. Programma Junioren. Afd. A: K.R.V.aS.J.C. a, 1230 uur, G. E. Bakker. Afd. B: Kolp. Boys aMeerburg a, 12.30 uur, C. v. Rooden. Afd. C: K-R.V.bTeylingen b 4.30 uur, A. J. Brouwer; N.V.C.c—-S.M.C.a, 12.30 uur, P. v. Duin. Afd. D: V.CJl.a—Adolf Kolping a 12.30 uur, Nic. Vonderbank. Afd. E: TeylingencN.V.C.d, 12.30 uur, J. v. d. Nouland. Adolf Kolping in Afd. D. speelt de tweede competitie geheel uit. In Afd. C. is Kolping Boysb terugge trokken zoodat alle tegen Kolp. Boys ge speelden wedstrijden komen te vervallen. H. Hoogervorst, Comp.-leider. VOLENDAM III—LEIDEN I 5—2 De laatste degradatiewedstrijd van Lei den was weer geen overwining, al werd er ook aardig gespeeld. Leiden won den toss en Volendarrf trapte met wind en zon mee af. Al spoedig zijn de doelen in gevaar, doch de doelverdedigers weten zich er goed doorheen te slaan. Na een half uur spelen maakt Volendam uit een voorzet van links 10. De stand blijft zoo tot de rust. Na rust maakt Volendam al spoedig 20 en zelfs 30. De Leiden-voorhoede zit er goed op, doch een doelpunt kunnen zij niet maken. Na een half uur maakt Vo lendam er 50 van, door twee mooie doel punten. Leiden houdt den moed er in, en in de laatste 5 minuten heeft zij nog succes door twee tegendoelpunten te maken, zoo dat het einde komt met 52 overwinning van Volendam. Na den wedstrijd maakten de spelers en supporters een boottochtje over de Zuider zee naar Marken in 'n orgineele visschers- boot. Daar het water nog al ruw was, kwa men verschillenden niet geheel droog thuis terwijl anderen metzeeziekte te kam pen hadden. R. K. Sportver. „D. O. S." DOS I dat gisteren een propagandawed- strijd speelde te Hoogmade tegen Blauw Zwart I verloor op het nippertje met 21. DOS II deed het beter, hoewel deze met 5 invallers de reis naar Katwijk ondernamen, klopten ze de Rijnvogels in eigen huis over tuigend met 40. Een eeresaluut voor deze prestatie. DOS III kreeg bezoek van Nic. Boys I en klopte hen met 40. DOS a kreeg Teylingen a te gast.Ook hier bleef de DOS-toekomst de meerdere 21. DOS b bracht Majella a een bezoek, hier doelunt- ten beide ploegen 1 maal. R. K. Sportver. „V. C. H." V. C. H. vierde gisteren haar eerste jaar feest. De dag begon met een algemeene H. Communie voor de leden. Om 1 uur stelde op de Baan voor Witte- man de stoet zich op, om naar het terrein te trekken. Voorop ging de Harmonie-Veree- niging „De Heerlijkheid Hoogmade" ge volgd door Blauw Zwart I van Wassenaar, DOS I van Roelofarendsveen, Steeds Hoo ger H van Rijpwetering VCH II en verdere leden van VCH waarna vele genoodigden en belangstellenden. Op het terrein waren aanwezig de wel eerw. heer kapelaan Burcksen, de heer E. W. Lieverse, loco-Burgemeescter, de heer Schaminée, secr. der gemeente, de besturen der deelnemende vereenigingen en zeer veel publiek. Door den kapelaan werden de deelne mers hartelijk verwelkomd. Spr. zette het doel van een R. K. Sportvereeniging duide lijk uiteen en sprak den wensch uit, dat er een groote propaganda van dezen wed strijd zou uitgaan en voor de R. K. Sport- be weging èn voor het feestvierende VCH. De heer Brouwer, voorzitter van Blauw Zwart dankte den kapelaan en bood den voorz. van VCH een bloemstuk aan. Hierna liet scheidsrechter Haverkorn voor den wedstrijd DOSBlauw Zwart tossen. Blauw Zwart moet tegen wind spe len. Door den kapelaan werd de bal aan het rollen gebracht. Na een kwartier geluk te .het DOS om het eerste doelpunt te ma ken en de leiding te nemen. Nog feller wordt er gestreden. De keeper van Blauw Zwart krijgt een blessure boven het oog, zoodat hij het veld moet verlaten. Kort daarna moet nog een speler vervangen worden. Nog voor de rust gelukte het de linksbinnen met een prachtschot gelijk te maken. De rust ging in met 11. Na de rust ging het spel gelijk op totdat het Blauw Zwart gelukte nogmaals een doelpunt te maken en hiermede een ver diende overwinning te behalen met 21. Hierna kwam VCH n tegen Steeds Hoo ger H in het veld. In deze wedstrijd was scheidsrechter de heer Bakker. Het bleek al spoedig dat Steeds Hooger veel sterker was. De rust ging in met 51 voor Steeds Hooger. Na de rust speelde VCH voor den wind en kwamen er beter in. De uitslag was 63 voor Steeds Hooger. Hierna werd door den kapelaan met een toepasselijk woord aan de deelnemers.de prijzen uitgereikt. Een mooie beker als lste prijs kreeg Blauw Zwart, een groote lau wertak was voor DOS.. Steeds Hooger kreeg een lauwerkrans en VCH een lau wertak. De heer H. v. Ruiten, bestuurslid van DOS dankte den kapelaan, de deelnemen de vereenigingen en het bestuur en de le den van VCH voor de gulle ontvangst en de aangename medewerking, waardoor deze sportdag zoo prachtig slaagde. R. K. Sportver. „Rood Wit" Gisteren speelde Rood Wit H om den be ker tegen Teylingen ni. 't Is ondanks goed spel van Teylingen een groote overwinning geworden van Rood Wit. Precies half vier fluit de scheidsrechter beide elftallen in het veld. Teylingen wint den toss en Rood Wit trapt af. De eerste aanvallen zijn voor Teylingen doch goed verdedigen van de R. W. achterhoede belet T. het overwicht in doelpunten om te zet ten. Vooral de linksback onderscheidt zich door goed opstellen en robust ingrijpen. Ook R, W. onderneemt enkele gevaarlijke aanvallen en het Teylingendoel beleeft een paar benauwde oogenblikken. Als er onge veer een half uur gespeeld is volgt een snelle aanval van R. W., de bal gaat van voet tot voet, de rechtsbuiten zet hoog voor en de toestormende middenvoor kopt hoog opspringende den bal langs den uitloopen den keeper. Een fraai staaltje voetbal. Rood-Wit blijft in de meerderheid en de Teylinger keeper krijgt veel gevaarlijk werk wat hem evenwel goed afgaat. Na de rust is Rood Wit voortdurend in de meer derheid geweest en weet dit in goede doel punten uit te drukken. Hoe Teylingen voorhoede ook zwoegt, de R. W. achter hoede laat zich niet passeeren, ook niet als de midvoor een geweldig hard schot lost, dat de R. W. doelman op schitterende wijze corner slaat. Spoedig daarna kondigt de scheidsrechter het einde aan mi heeft R.W. verdiend gewonnen, al hadden de sportieve Teylingenspelers zeker een tegenpuntje verdiend voor hun taai volhouden. Een woord van dank is hier zeker op z'n plaats voor den scheidsrechter die beide beker wedstrijden van R. W. op voortreffelijke wijze heeft geleid. R. K. Sportver. „V. V. L." Gisteren speelde WL II tegen Meerburg voor de eerste ronde van den L. Courant beker. WL wint den toss en verkiest met den wind mee te spelen. Beide partijen waren tegen elkaar opgewascsen. Het ge lukte WL nog voor de rust een 01 voor sprong te verkrijgen. Direct hierop was het rusten. Na de thee had Meerburg de wind in den rug. Zij hadden het geluk den stand op gelijken voet te brengen. Jammer was het dat de scheidsrechter twee minuten te vroeg het einde blies, daar WL toen sterk in de meerderheid was. WL III trok naar KRV II voor de pro motie. Na met 30 archter gestaan te heb ben en weer gelijk te hebben gemaakt mocht het WL toch niet gelukken. Met 74 werden ze naar huis gezonden. WL speelde met 3 invallers. Tenslotte de b-junioren, die zich kranig geweerd hebben tegen SMC a. De benja mins stonden met de rust met 01 voor. Na de rust maakte SMC al spoedig gelijk en verkregen zelfs een voorsprong. Maar onze Benjamins maakten den stand weer gelijk. A-s. Dinsdagavond training voor de a en b Juniores. Denk er om in costuum te ko men. Weer een groote korfbal zege der Hollanders. België opnietrw gekraakt. Onder leiding van den Nederlandschen scheidsrechter Nagel heeft t Nederlandsch korfbaltwaalftal gistermiddag te Antwer pen met de dubbele cijfers van België ge wonnen, nadat de rust reeds met een 50 voorsprong voor de Nederlanders was in gegaan. De meerderheid van Nederland was on tegenzeggelijk groot. Het schieten was prima verzorgd, het vangen mi doorgeven van den bal was uitstekend en vooral ook het opstellen der speelsters en spelers was dermate goed, dat geen der Belgische vak ken er in slaagde het regelmatig oploopen der score tegen te houden. Het tempo was van den beginne af zeer snel en dit werd prachtig tot het einde volgehouden, het geen allerwege bewondering afdwong. Deze factoren tesamen vormden de oor zaak van den grooten nederlaag der Bel gen, die in al deze onderdeelen tegen de Nederlanders tekort schoten. Wel speelden de Belgen ondanks achter stand moedig verder, maar het tempo was niet zoo hoog opgevoerd, als bij de Ne derlanders, terwijl het schieten slecht ver zorgd was. Het afwerken van den aanval liet veel te wenschen over. De opstelling der ploegen was de vol gende: België: Aanval: dames van den Reeck en Michielsen; heeren de Smet en van We- zemael. Midden: dames Roth en van Loo- verenbosch; heeren van Overschee en Verb ruggen. Verdediging: dames Cramm Peeters en van Loocke; heeren van Herck en Dalving. Nederland: aanval: dames Voordenberg en RietveldBruggeman; heeren Seitsen Wedemeyer (allen Deetos). Midden: da mes Douwes (Blauw Wit) en Moos (D.V. D,); heeren Visschoonmaker (Hercules) en Brauckmann (D.V.D.). Verdediging: dames Looysev. d. Brugge (K.V.D.) en Hen- driksen (Olympia); heeren Hendriksen (Olympia) en Goores (Westerkwartier). Er zijn 4 minuten gespeeld als Seitz keurig aan mej. Voordenberg doorgeeft, die de score opent (01). Een hevige regenbui bemoeilijkt ten zeerste balcon trole, doch gelukkig klaart het weer spoe dig op. De Nederlanders zijn in alle op zichten sterker en het valt op, dat bij het doorgeven van den bal van verdediging via middenvak tot aanval zoo weinig tijd ver loren gaat. Het Dordtsche viertal speelt onberispe lijk samen, doch het is eerst in de 29ste minuut, dat Seits na prachtig samenspel met Wedemeyer het tweede doelpunt scoort 02. De nieuwe Hollandsche aanval doet het sneller en na 33 minuten scoort Goores no. 3, direct gevolgd door een goal van Hendriksen (04). Na de wisseling zorgt Brauckmann al spoedig voor 50 en dan wordt er voor de pauze niet meer gedoel punt. Na de hervatting maakt Visschoonmaker er dadelijk 60 van mi dan is de begin opstelling weer bereikt. Mevr. Rietveld weet na goed spel 12 minuten na de hervatting den stand op 70 te brengen. Door goed verdedigen weet het Belgische middenvak het spel te verplaatsen, doch tot een verdiend tegen- punt komt het niet. Achttien minuten na de hervatting is het Wedemeyer, die den stand op 80 brengt. Dat gaat het spel wat meer gelijk op, totdat Goores en Hendriksen kort voor het einde den eindstand op 100 brengen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De beslissingswedstrijd tusschen Deetos en Wester kwartier op 2 Juni as. wordt niet te Leiden, maar te Rotterdam op het He negouwerplein gespeeld. Het lot heeft tot deze keuze geleid. R. K. Sportver. „Adolf Kolpingr". Ook de tweede degradatie-wedstrijd, die Kolping gisteren speelde tegen ODI I te Leimuiden eindigde in een gelijk spel 11. De match die gespeeld werd te Leimuiden onder leiding van den heer van Heusden, trok veel belangstelling. Voor rust wist ODI de leiding te nemen, die zij kon hand haven tot elf minuten voor het einde, toen de rechtsbuiten met een onhoudbaar schot, de stand op gelijken voet bracht. Hard nekkig werd de laatste minuten gestreden om de winnende goal, doch er kwam geen verandering meer in. Ook deze wedstrijd waarin de zenuwen een groote rol spelen, verliep inderdaad fair. De scheidsrechter leidde goed. Wij maiken de leden van het eerste elf tal er op attent, dat Donderdag as. de le wedstrijd begint om het beker-tournooi te Nieuwveen, uitgaande van Nicolaas Boys. Kolping moet spelen tegen A.V.B. 1. RJL Sportver. „O.D1" Gisteren speelde ODI Hl thuis een vriendsch appel ijken wedstrijd tegen Ad. Kolp. II. Beide clubs waren aan elkaar ge waagd. Rust trad in met 00. Einde met 0—0. Hierna speelde ODI I de promotiewed strijd tegen Ad. Kolp. I. Ad. Kolp. won de toss. ODI trapt af en speelt tegen wind met de zon op den rug. Direct werd van beide zijden flink aangepakt. Er werd aardig spel te ziien gegeven. ODI was voortdurend in de meerderheid, doch punten bleven uit, tot kwartier voor rust, toen 't de midvoor van ODI gelukte te doelpunten. Met een stand van 10 voor ODI trad de ruts in. Na de rust was 't spel zwak. Er was geen sa menspel. Later leefde dit wel weer wat op, doch 't bleef steeds ver beneden peil. Door een misverstand van ODI gelukte 't den midvoor van Ad. Kolp. den gelijkmaker te scoren en de stand bleef tot 't einde 11

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6