DONDERDAG 23 MEI 1935 DE LETOSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BU HET SPELEN GEDOOD Op den Provincialen weg tusschen Oude- wat.er en Montfoort, onder de gemeente Willeskop, staken twee jongens spelender wijs kort achter elkaar plotseling den weg over, vlak voor een uit Breukelen afkom- stigen personenauto. Door den geringen afstand kon de bestuurder den wagen niet meer tot stilstand brengen. Hij trachtte nog door zijn stuur om te gooien tusschen de kinderen door te rijden, doch dezen bleven staan, waarop een van hen, het vijfjarig zoontje van den molenaar Van Beek, door de bumpers gegrepen werd, en even verder zeer ernstig gewond op den weg terechtkwam. Hij werd naar het zie kenhuis te Oudewater vervoerd, waar hij inmiddels is overleden. Het andere kind kwam met den schrik vrij. «Tel." ONVOORZICHTIGE JONGEN. Te Tegelen is gisteravond bij het plotse ling oversteken van den weg, de 14-jarige Smets door een auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. De knaap liep hier- ibij eenige bloedende hoofdwonden op en moest in zeer zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Tegelen worden overge bracht, alwaar hij kort na aankomst is overleden. Het ongeluk geschiedde, doordat de jon gen die zich door een vrachtauto had la ten voorttrekken, plotseling van daarach ter te voorschijn kwam waardoor de be stuurder van de aanrijdende auto hem niet had gezien. Dezen treft dan ook geen echukL KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Uit Heerenveen wordt gemeld: Gister middag is de kapitale boerderij van de /wed. Tadema te Scharsterbrug tot den grond toe afgebrand. Hoe het vuur is ont staan, kon nog niet worden nagegaan. Niets is gered. De aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. De politie heeft een onderzoek ingesteld. LANDBOUWERSWONING IN DE ASCH GELEGD. Door tot nog toe onbekende oorzaak ont stond gistermiddag te circa vier uur brand in de landbouwerswoning, bewoond door het gezin Van Dijk, gelegen op de Osser- heide. Het vuur werd aangewakkerd door den feilen wind en in een ommezien stond het pand in lichter laaie. Het perceel brand de tot den grond toe af. De geheele inboe del en de landbouwinventaris is in de vlammen opgegaan. Het huis was laag ver zekerd. De inboedel was niet geassureerd. DE OUDSTE TWEELING IN ONS LAND. Onder zeer groote belangstelling vierden gisteren de gebroeders C. en H. van Har ten te Mijdrecht, de oudste tweeling in ons land, hun negentigsten verjaardag. Van alle huizen in de buurtschap Blokland, waar de oudjes wonen, wapperde de vlag en niemand verzuimde hen te komen feli- citeeren. Veel cadeaux en enveloppes met inhoud werden aangeboden. Boven den weg voor de woning was een doek aange bracht, met het opschrift: „Aan het oudste Nederlandsche tweeling broederpaar 1845 •—1935". Burgemeester Padmos en echtgenoote kwamen den oudjes persoonlek ge luk wen- scheru Van den oud-burgemeester dezer gemeente, den heer Fernhout, thans bur-' jgemeester van Middelburg, werd een tele grafische gelukwensch ontvangen. Een aardige attentie was een gelukstele gram van een tweeling van drie jaar te Arnhem, dat eveneens gisteren verjaarde. Gisteravond bracht de plaatselijke mu- tiekvereeniging een serenade. OPLICHTERS ALS „GENEESHEEREN" Bezorgde ouders werden slachtoffer Maandagmiddag vervoegde zich, aldus de „Geld." in een café te Altforst per auto, gemerkt HZ, nummer onbekend, een tweetal personen, die aan de waardin vroe gen, of er in het dorp ook vrouwen of kin- derne waren, die lijdende waren aan een slepende ziekte. Uit het gesprek, dat zich ontspon, kwamen de „heeren" te weten, dat er in het arbeidersgezin van S. J. twee kinderen waren, waarmee de vader korten tijd geleden naar den kinderarts dr. P. te Nijmegen was geweest. Hierop begaven de bezoekers van het café zich naar genoemd arbeidersgezin, waar een hunner zich voorstelde als „spe cialist" uit Utrecht en voorgaf gestuurd te zijn door dr. P. te Nijmegen en dr. V., ge neesheer te Maasbommel, voor het instel len van een onderzoek. De aanvankelijk niets kwaads vermoedende ouders ston den toe, dat hun twee kinderen „genees kundig" werden onderzocht, waarna de „specialist" verklaarde dat een behande ling van ongeveer acht weken voldoende zou zijn om de kinderen op te knappen. De kosten van het onderzoek bedroegen veertig gulden, waarvan „slechts" de helft direct door J. betaald moest worden, de rest zou hij trachten betaald te krijgen van het gemeentebestuur! Bovendien kocht hij bij J. voor een rijks daalder een tweetal konijnen. De vellen dezer diertjes moesten dienen ter behan deling van een patiënt te Utrecht, die lij dende was aan kanker! De vader betaalde met een bankbiljet van vijf en twintig gul den, doch de „specialiteit" beweerde, slechts twee gulden te kunnen teruggeven, omdat hij alleen „groot, geld" bij zich had. De rest zou hij a.s. Maandag, als hy weer een „visite" zou komen afleggen, wel ver rekenen! Nadat de oplichters vertrokken waren, kregen de gedupeerden achterdocht en stel den zich in verbinding met dr. V. te Maas bommel, die echter beweerde niemand op dracht te hebben gegeven, de kinderen van J. te onderzoeken. De dokter stelde nu oogenblilckelijk telefonisch den burgemees ter, den heer J. G. de Leeuw, met een en ander in kennis, die, bijgestaan door rijks- en gemeentepolitie, onmiddellijk een on derzoek ter plaatse instelde, waarbij o.a. kwam vast te staan, dat een der oplichters den duim mist aan een zijner handen. Hun spoor is echter nog niet gevonden. Tijdens zijn huldiging Toen Buziau in Scala te Den Haag be jubeld werd, toonden, aldus de „Telegraaf", inbrekers eveneens hun medeleven met 't 40-jarig jubileum van „Buus", door een bezoek te brengen aan zijn villa te Rijs wijk aan den Geestbrugweg. Zij verschaften zich toegang door een bovenruit in den erker open te drukken en stelden vervolgens een nader onderzoek in de woning van onzen grooten komiek in, in het bijzonder naar zijn financieele om standigheden. De heeren wisten blijkbaar, dat de geheele familie van Buziau tot diep in den nacht afwezig zou zijn. Wat zij aan geldswaarde vonden zal hun niet zijn meegevallen. Uit een damestasch haalden zij een portemonnaie en eigenden zich den inhoud, bestaande uit eenige guldens, toe alsmede een busje met eenige centen. De Rijswijksche politie heeft een onder zoek ingesteld, maar elk spoor van de da ders ontbreekt. De Haagsche politie heeft gearresteerd zekeren De R., die een ondergeschikte be trekking bekleedt bij het Koninklijk Huis archief. Hij wordt verdacht van diefstal van een groot aantal voorwerpen uit dat archief, voornamelijk boeken en platen, in 't algemeen geen stukken echter van groo te historische waarde. Bij boekverkoopers en antiquairs maakte hij deze stukken te gelde. Van heling van de zijde van de op- koopers is echter niets gebleken. De R. heeft bekend, zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het totale be drag, dat hij voor zijn gestolen waar heeft ontvangen, is niet bekend. De diefstallen moeten echter wel over drie a vier jaren geloopen hebben. MISLUKTE POGING TOT OPLICHTING Het gilde der oplichters schijnt de laat ste dagen Tilburg tot terrein van zijn ma nipulaties te hebben uitverkoren. Opnieuw is de Tilburgsche politie namelijk van een geval in kennis gesteld al is dezen keer dan de oplichter niet zoo gelukkig geweest als in het zoo pas vermelde geval van den „verzekerings-inspecteur", meldt de „Msbd.". De expediteur, J. R., wonende Pieter Borstraat te Tilburg, kwam bij de politie aldaar het volgende verhaal doen. Toen hij een der laatste dagen met zijn vrachtauto zich in de buurt van Antwerpen bevond, werd hij daar aangesproken door een persoon, die informeerde wat het zou kosten, indien de expediteur een inboedel van Tilburg naar Antwerpen moest trans porteeren. De expediteur noemde den prijs, waarop de man zeide, dat hij er eerst eens met 'zijn patroon, wien de ver huizing betrof, over moest spreken. Hij vroeg daartoe het visitekaartje van den expediteur, zoodat hij hem schriftelijk zou kunnen berichten. De expediteur had geen visitekaartje bij zich, maar gaf den man een briefhoofd, waarop zijn naam en adres voorkwam. Onderwijl de expediteur met zijn auto verder België binnentrok, is de andere man per rijwiel klaarblijkelijk naar Til burg gepeddeld, om een vooraf beraamd plan uit te voeren. Althans, toen de expe diteur des avonds thuis kwam, vernam hij van zijn zuster, dat zij bezoek had gehad van een jongeman van ongeveer 30 jaar. Deze had haar verteld, dat haar broer onderweg in België met een defecte auto stond en hem verzocht had thuis wat geld te gaan halen. Als bewijs dat hij niet loog, vertoonde de jongeman toen aan de zuster bovenbedoeld briefhoofd. De zuster van den expediteur had echter lont gero ken en den jongeman naar haar vader ge stuurd. Maar, op zijn beurt had toen blijk baar de jongeman weer lont geroken, want bij den vader van den expediteur was hij niet geweest, zoodat zijn truc ditmaal geen succes had. De politie speurt nu naar den oplichter. Het is een jongeman van ongeveer 30 jaar, donker gekleed, met geruite pet, heeft een rijwiel bij zich, waaraan 'n Belgisch be lastin gplaatje. Zakenleider§! houdt 31 Mei avrij voor het NEDERLANDSCHE RECLAME CONGRES te Gouda. ONDERWERPEN: 1. Dagbladen en hun reel a m ewaarde - door Ir. A. HELDRING. Dir. Algem. Handelsblad, Amsterdam. 2. Reclame-effect en onderbewustzijn door HAN G. D. COPPENS, Dir. Coppens' Advies-Bur„ Amsterdam. Nadere inlichtingen - ook niet-leden kunnen deelnemen - GENOOTSCHAP VOOR RECLAME Keizersgracht 28-34 Amsterdam-C - Tel. 42428 UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 24 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonpl. 11.15 PianorecitaL 12.15 GramofoonpL 12.30 Ensemble v. d. Horst en gramo foonpl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00—3.45 Gramofoonpl. 4.00 Het Trio BeuteZepparoniBerg hout. 5.00 Declamatie. 5.30 OrgelspeL 6.30 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en reportage. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Vaz Dias en gramofoonpl. 3.15 Bach-Handel-herdenking door de Chr. Oratoriumver. m.m.v. solisten en het Utr. Sted. Orkest. 10.15Vaz Dias. 10.2011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA. 8.00 VPRQ., 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gra mofoonpl. 2.00 Voordracht en gramofoonpL 2.45 Viool recital. 3.104.00 De AVRO-Dicibels. 4.00 GramofoonpL en „De Zonneklop pers". 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Vervolg concert. 6.00 „Orvitropia". 7.00 Lezing. 7.20 Orgelspel. 7.50 Vaz Dias. VARA-varia. Herh. SOS- berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Kamerorkest 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureu en decla matie. 11.00 Jazz-pro gramma (gr.pl.). 11.3012.00 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Toespraak door Adm. Jellicoe. 11.27 Orgelspel. 12.10 J. Muscant en zijn orkest 12.50 BBC-dansorkest I.35 Concert. 3.20 Schotsche studio-orkest. 4.35 E. Colombo's orkest 5.35 Eugene Pini's tango-orkest. 7.25 Bach-conoert. 7.50 Programma uit Canada. 8.55 Britsche muziek door solisten, koren en orkest in de Royal Albert Hall. (Om 9.50 berichten). 10.50 L. Bridgewateris kwintet. II.3512.20 Harry Roy en zijn band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Symphonieconcert. 8.20 Operetteconcert m.m.v. solisten en orkest. Kaiundborg, 1261 M. 11.505.20 Reportage uit Stockholm ter gelegenheid van het huwelijk van Kroon prins Frederik met Prinses Ingrid. 8.20 Omroeporkest. 10.50 Omroeporkest. Keulen, 456 M. 11.05 Zang. 12.20 Uit Frankfort: Omroeporkest. 2.35 Omroepkwintet. 4.20 Zang, viool en piano. 5.20 Uit Hamburg: Omroeporkest, dans- orkest en solisten. 7.20 Uit Hamburg: Militair-concert. 8.35 Uit Berlijn: „MarienKantate". 9.30 Qmroepkleinorkest, koor en solis ten. 11.20—12.20 Concert. Rome, 421 M. 9.15 Radio-tooneel. 10.50 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 en 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Populair concert. 6.20 GramofoonpL 6.35 Omroeporkest. 7.35 GramofoonpL 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Populair concert 434 M.: 12.40 Zang. 12.50 Omroeporkest. 2.002.20 GramofoonpL 5.20 Blaas concert. 5.50 Operamuziek. 6.50 Kamermuziek. 8.20 Uitzending voor oud-strijders. 10.3011.20 Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijkszending: Garien-Kantate. 9.30 „Der heiige Hammer", hoorspeL 10.20 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.20 Keulen. 8.50 Deutschls. 10.20 Keulen. 11.50 Kaiundborg of Motala. Pl.m. 13.05 Keulen. 14.20 Deutschls. 15.20 Kaiundborg. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (VL) 19.35 Leipzig. 20.30 Droitwich. 22.30 Paris P.P. 23.20 Parijs Radio. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 11.05 Londen Reg. 12.10 Droitwich. 13.35 Londen Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.25 Droitwich. 20.30 Locale uitzending: Gram.-muziek G. R. D. 22.30 Droitwich. 22.50 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). KERKNIEUWS KANUNNIG Dr. P. G. H. DIRCKX f Na enkele weken geleden voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten is gisteren te Roo sendaal, in 't St. Elisabethgesticht der Eerw. Zusters Poenitenten-Recollectinen, waar hij sedert zijn emeritaat het rectoraat waar nam, op 70-jarigen leeftijd overleden de hoogeerw. zeergeL heer dr. P. G. H. Dirckx, kanunnik van het Kathedraal Kapittel van het Bisdom Breda. Dr. Dirckx werd 9 Maart 1865 te Roosen daal geboren. DR. FR. MUCKERMANN. Benoemd aan het Pauselijk Oostersch Instituut. Naar de „Msb." verneemt, is de zeereer- waarde Pater dr. Friedrich Muckermann S.J„ benoemd tot hoogleeraar aan het Insti tuut voor de Oostersche studiën (Pauselijk Oostersch Instituut) te Rome. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het En gels ch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 80) „Maar je hebt het wijselijk gelaten." Zijn manieren waren bijna vriendelijk. „Om jouwentwille ben ik daar blij om. Amerika en Engeland leveren elkaar misdadigers uit, en ik zou het vreeselijk vinden, je ge boeid te zien wegvoeren. Een misdaad", ging hij peinzend voort, „is voor verschil lende uitleggingen vatbaar." Het was geen misdaad", zei ze. „U weet beel goed, dat het in een opwelling ge beurde." „Dat zeggen ze allemaal. En het gaat wel op, als je blyft en de gevolgen op je neemt. Maar als je wegloopt, het land uit vlucht als het ware, verschillende jaren laat voorbijgaan, terwijl je weet, dat er een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaar digd en je daar niets van aantrekt, dat lijkt meer op voorbedachten rade." „Zeker Dat kwam me te pas. Zooals ik reeds zei: een misdaad kun je op velerlei manieren uitleggen. Ik ben erg vrijdenkend in dergelijke dingen. Voor mij beteekent het verstand en de beweegredenen van den misdadiger alles. Ik verwacht niet, dat de massa het met mijn opvatting eens zal zijn. Dat zou ik zelfs absoluut niet prettig vin den. Ik vertel je dit, om je er aan te her inneren, dat de veiligheid van twee men seden van jouw voorzichtigheid afhangt je eigen en die van den jongeling, die met je wil trouwen." Zij antwoordde niet, maar hij wist, dat ze niet ongehoorzaam zou zijn. Voor zoo ver hij vriendelijke gevoelens koesterde voor eenig menschelijk wezen, was het je gens dit meisje. Maar zelfs haar zou jij opofferen als ze er aanleiding toe gaf. Zij ging naar het venster en keek over de grasvelden naar de rivier. Er was een man aan het werk, dien zij nooit eerder gezien had. Hij volgde haar blik „Een tuinman", zei hij. Misschien meer bewaker dan tuin man. Onze tuin is aan den rivierkant on- beschermd en ik verkies geen lui op mijn grasveld te laten picknicken." Dat hij zonder haar voorkennis bedienden huurde, was niets nieuws. Bij een verhui zing ontsloeg hij steeds het geheele perso neel. De bedienden van het eene huis kre gen nooit de kans het volgende van binnen te zien. Met zijn auto's deed hy precies zoo. De Napier limousine en de Wolseley two-seater waren verdwenen en in plaats daarvan had hij nu een gesloten Rolls- Royce. Er was een nieuwe chauffeur en dito butler. Charles Garland koos de kinderkamer, die hij had laten leegruimen, als bewaar plaats voor zijn verzameling uit. Het was een ruim vertrek, met een bijbehoorende bad- en slaapkamer. Het apartement had groote ramen, op het Noorden keek men over de rivier op mooie parken aan den kant van Surrey, op het Oosten zag men in de verte -ringston Bridge. Hij had geen overburen. Een weinig gebruikte trap voer de uit die vleugel met een klein deurtje naar een bloementuin. Hij zou orders ge ven, dat niemand die trap mocht gebrui ken. Hij had zooveel op zijn kerfstok, dat hij voor het eerst in lange jaren voorzich tigheid betrachtte. Hij was er zelf ver baasd over. Misschien was hij wel terneer geslagen door zijn slechte spijsvertering. Hij besloot meer beweging te nemen. Zoo kwamen zijn gedachten vanzelf weer op het voordeel van een eigen uitgang, terug. Een pad van tegels liep door den bloemen tuin naar het boothuis aan de rivier Maar al kon dat nuttig blijken bij een eventueele ontsnapping, daar langs konden ook die ven van de rivier naar zijn schatkamer ko men. Hij verwierp die mogelijkheid als te gering. Hij zag al in gedachten, hoe hij een Londenschen inbreker zou snappen en hem schrik zou aanjagen door zijn reus achtige gestalte. Het vermaakte hem te be denken, hoe hij hem met zijn groote han den zou wurgen. Hij begon hoe langer hoe meer van gewelddaden te droomen. - Pas toen hij de deur gesloten had en de kleine re kostbaarheden uitpakte, ontdekte hij, dat „het meisje met de waterkruik" ver dwenen was. De razernij, die zich toen van hem meester maakte, hinderde hem wel bij het zorgvuldig onderzoek van zijn collec tie, maar hij had toch geen catalogus noo- dig. Toen hij geen enkelen mogelijken schuilhoek ondoorzocht had gelaten, tracht te hij zich te herinneren, wanneer hij de ont brekende scarabaeus het laatst in handen had gehad. Het duurde niet lang, of de schuld van den Amerikaan stond bij hem vast. Garland was woedend by de gedachte, dat hij voor den gek was gehouden. Ter wijl hij by de deur op zijn slachtoffer stond te wachten, had deze kalm zijn schatten nagesnuffeld. En zijn slimme truc om den man te laten ontkomen met de angst van een moord op zijn geweten, bad hem slechts in de gelegenheid gesteld er met de Demamenos van door te gaan. Eenn gevoel van onrust, een bijna onge kende gewaarwording, beving hem. Hij kon het wegnemen van een voorwerp uit zijn verzameling slechts op één manier verklaren, n.l. dat het als bewijsstuk was meegenomen. Hoewel hij nooit voor ge weld was teruggedeinsd, was dit de eenige kostbaarheid, waar hij een moord voor had gedaan. Hy trachtte zich den Amerikaan voor den geest te halen. Hij had iets van de heerschzucht, die hijzelf in hooge ma te bezat, in hem teruggevonden. Maar na tuurlijk veel gematigder. Een gevaarlijk man, soepel van geest en lenig als een kat. Iemand, wien geweld niet vreemd was. Als hij een ongewone dief was, waarom had hij dan de tienkaraats emerald niet gestolen, die hij voor Lora opnieuw wou laten zetten? Zijn levenswijze beviel hem bijzonder goed. Hij bezat goede wijn en at fijne en dure dingen. Gedurende eenige ja ren hadden vrouwen wel aantrekkings kracht voor hem gehad, maar die had al lang plaats gemaakt voor de aantrekkings kracht van de kunst. Hij ging aan tafel met de wetenschap, dat het gevaar in de persoon van den Amerikaan hem dicht op de hielen was geweest. Hij zou zooveel mogelijk van Lora te weten zien te komen, zy had hem op de pier gezien. Hy slenterde den salon binnen. Deze was smaakvol gemeubeld, ofschoon er van het standpunt van een verzamelaar bezien geen enkel kostbaar vorwerp stond. De vroolijke cretonnes waren met smaak uit gezocht, en vanuit de groote, openslaande ramen had men het gezicht op den tuin en op de rivier. „Beste kind", begon hij met een vader lijk air. „Als ik me vergis, komt dat meest al, omdat ik zoo weinig aandacht schenk aan de gewone dagelij ksche dingen. De heb een keer dien nftsselijken kerel op de pier in Bournemouth voor kapitein Ham mond aangezien." „Het is prettig, dat u een domheid zoo gemakkelijk kunt uitleggen." Ze had zijn daden niet dikwijls becritiseerd. Als ze ver wacht had, dat hij kwaad zou worden, dan werd ze teleurgesteld. „Hoe heette hij?" vroeg Garland. Zij haalde haar wenkbrauwen op. „Hoe kan ik dat weten? Ik had hem nog nooit eerder gezien, en ik hoop, dat ik hem ook nooit weer ontmoeten zal. Ik schaamde me vreeselijk." „Hoe vond je dien man? Ik bedoel, wat voor karakter schrijf je hem toe?" Lora was oprecht verbaasd. Hij vroeg zelden haar meening. Gewoonlijk vond hij de opinie van vrouwen slordig en onnauw keurig. Hy vond 't meer verbazingwekkend dat een moderne vrouw dacht, dan wat ze dacht. „U bedoelt toch niet, dat het u wat kan schelen, wat ik er van denk?" „Ik wil het zelfs graag weten." Hij was uiterst beleefd en dit keer lag er geen spot in zijn glimlach. „Ik vond," hernam ze, ietwat gevleid, „dat hy iets treurigs over zich had. Maar bij had een wilskrachtig gezicht. Toen hij u woedend aankeek, leek hij me gevaarlijk toe. Ik bedoel, dat hij in bepaalde omstan digheden onbarmhartig zou kunnen zijn." „Om het op de gewone, onjuiste manier uit te druken, leek hij je een „heer"?" „O ja, absoluut Hij was keurig gekleed en had nette manieren. Hy was volgens mijn meening knap, op een droefgeestige manier. Waarom?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9