Verzilveren van coupons WOENSDAG 22 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BESTUURDER VAN BAKFIETS DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Weer een doodelijk ongeluk bij Halfweg. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft op den Rijksstraatweg tusschen Halfweg en Haarlem nabij de Liedebrug een tragisch ongeval plaats gehad, dat aan den ongeveer 50-jarigen venter M. C. Platschorre uit Haarlem het leven heeft gekost. Deze bestuurde een driewielige bakfiets, geladen met kruidenierswaren, waarmede hij zich in de richting Haarlem voortbe woog. Hij werd achteropgereden door een personenauto bestuurd door den heer E. Pierrotti uit Haarlem en waarin nog twee iheeren waren gezeten. Door onbekende oor zaak kwam de wagen jn aanraking met de ■bakfiets en sleurde deze ongeveer vijftig meter mee. P. werd nog een tiental meters verder meegesleurd. Hij werd zwaar ver minkt en was vrijwel op slag dood. De po litie van Haarlemmerliede was spoedig aanwezig en heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Ook dokter Kuyper was weldra ter plaatse. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. De bakfiets is ge heel vernield. De auto werd slechts licht be schadigd. Beide voertuigen zijn in beslag genomen. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Op den Spoorwegovergang nabij het Sta tion Santpoort is gisteravond het 11-jarig dochtertje van dien heer v. d. Dreggen door een auto welike-met steenen geladen was overreden. In zorgwekkenden toestand is 't meisje naar het Diaconessenhuis te Haar lem overgebracht, waar het kort na aan komst is overleden- Den bestuurder van den vrachtwagen treft waarschijnlijk geen schuld, hij reed zeer langzaam, daar juist de boomen van den overgang geopend waren. JONGEN TEGEN AUTO GEBOTST. Door de voorruit geslingerd en gedood. Gisteravond om zeven uur js de 15-jarige Schuddeboom, die uit de Bergstraat te Uit geest met zijn fiets den Middelweg kwam oprijden pardoes tegen een personenauto opgereden, die werd bestuurd door dén heer Van Vuren uit Wijk aan Duin. De knaap werd door de voorruit gesmakt en brak den nek. Hij was op slag dood. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. MEISJE DOOR KOGEL GETROFFEN. Onvoorzichtig omgegaan met baks. Maandagavond leende de landbouwer H. uit Hilligersberg een üaubert-buks van één buurman, om op ongedierte te schieten. H. kreeg de buks, laadde die en bleef nog enkele oogenblikken staan praten. Bij ongeluk kwam zijn hand in aanraking roet den haan van de buks, een schot viel, en het 11-jarig dochtertje van den buurman D. dat op het erf van haar vader speelde, stortte gewond neer. De arme kleine had een kogel in het onderlichaam gekregen. De onmiddellijk ontboden geneesheer achtte operatief ingrijpen noodzakelijk en liet het kind terstond naar het ziekenhuis Eudokia overbrengen, waarde kogel ver wijderd werd. De toestand van de kleine was Dinsdag redelijk. BRAND TE ROTTERDAM. Gisteravond omstreeks half tien is brand uitgebroken op de derde etage van perceel Kruisstraat 46 te Rotterdam, welke be woond werd door de familie Overmeyer. Genoemde familie had de woning juist be trokken en men was nog niet geïnstalleerd, waardoor o.a. het electrisch licht nog niet aangesloten was. De man was uitgegaan en toen de vrouw naar bed wilde gaan lichtte zij zich bij met een petroleumstel. Zij trok dit plotseling om, waardoor het beddegoed vlam vatte en de kamer in een oogwenk in lichterlaaie stond. De vrouw haastte zich onmiddlelij'k met haar kindje van 11 maan den naar buiten, terwijl de brandweer ge waarschuwd werd. Deze verscheen spoedig met eenige slangeruwageifls. Met twee stra len werd het vuur gebluscht. De étage brandde geheel uit en de aanwezige inboe del die nog grootendeels ingepakt stond, ging verloren. De schade wordt door ver zekering gedekt. De lager gelegen verdie pingen kregen waterschade. BRAND TE HAARLEM. Op de tweede verdieping van het dames hoedenmagazijn van den heer B. Dechesne in de Groote Houtstraat 12 te Haarlem, heeft gistermiddag een hevige binnenbrand gewoed, welke vermoedelijk is ontstaan doordat iemand in een tusschenkamer, eveneens op de tweede verdieping gelegen, gerookt heeft. Door de hevige rookontwikkeling kon de brandweer de vuurhaard moeilijk bereiken, zoodat de slangen over de daken der belen dende perceelen gelegd moesten worden. Na een half uur was men het vuur mees ter. De schade bleef beperkt tot de tweede verdieping en de zolder. De waterschade op de eerste verdieping en in de winkel was groot. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. PSEUDO-BRANDVERZEKERINGS- INSPECTEUR AAN HET WERK. Bij een ingezetene van Tilburg vervoeg de zich Maandagnamiddag een als heer ge kleed persoon, die zich voorstelde als in specteur van de Brandverzekering. In deze kwaliteit verzocht hij den heer des huizes even inzage te mogen nemen van de brand- polis. Na kennis te hebben genomen van de verzekerde som suggereerde de „inspec teur" den man handig, dat deze som in de huidige omstandigheden, nu alles omlaag gaat, toch wel wat aan den hoogen kant was. De verzekerde was 't daarmee uiteraard roerend eens en deelde mede al met het plan te 'hebben rondgeloopen het bedrag verlaagd te krijgen. „Volkomen begrijpe lijk", vond de inspecteur; in dezen tijd deed dat zoowat iedereen en daairom was hij den man ook komen bezoeken. Die verlaging kon dan nu meteen maar in orde worden gebracht. Men werd het eens over de nieuwe ver zekerde som en als dé man nu maar even het bedrag der verlaagde premie ad f 19.50 wilde betalen, dan zou de inspecteur dat j zaakje even in orde maken. De verzekerde haalde het geld en de „in- specteur" maakte op de polis de aanteeke- i ning, dat „kennis genomen werd", dat het verzekerd bedrag ad...„verlaagd werd" tot enz. enz. v Bovendien kreeg de verzekerde een kwi- j tantie voor een bedrag van 19.50. De zaak was nu in orde: de „inspecteur" streek het j geld op en vertrok, vriendelijk groetend. Toen later op den dag de huisgenooten thuis kwamen en vader vertelde wat er ge beurd was, trokken de zonen des huizes al dadelijk 'n bedenkelijk gezicht. Een infor matie bij den plaatselijken agent van de desbetreffende brandverzekering wees dan ook al aanstonds uit, dat men het slacht offer geworden was van een geraffineerd heerschap. Aangifte bij de politie volgde, wier taak het nu is den oplichter wiens signale ment 'bekend is op te sporen. Het is in het geheel niet uitgesloten, dat hij ad meer slachtoffers elders gemaakt heeft of althans van plan is dat te doen. Men zij derhalve gewaarschuwd. „Mdb." Roofmoord te Hassum. Een Nederlander de dader? Naar eerst thans bekendwordt is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Hassum een roofmoord gepleegd. Aan de Duitsche grens, dichtbij Gennep, is de kantoorhouder H. Jansen te Hassum op zijn kantoor overvallen en met een hard voorwerp doodgeslagen. Uit de kas van het kantoor is een bedrag van 4.000 Mark gestolen. Door de politie te Gennep is als verdacht van dezen moord aangehouden zekere V. Het „Hbld" meldt nader nog: De beheerder van het postkantoor, te vens penningmeester van de Crediet- en Spaarbank H. Janssen, die alleen thuis was, is vermoedelijk 's avonds laat in zijn woning overvallen en door slagen op het hoofd gedood. Lieden, die des morgens aan de woning kwamen, kregen geen gehoor en toen zij zich naar binnen begaven, von den zij het lijk van Janssen achter zijn schrijftafel liggen in een grooten bloedpas. Een geneesheer, die onmiddellijk ter plaat se verscheen, constateerde, dat de schedel door zware slagen was verbrijzeld, waar door de dood onmiddellijk moet zijn inge treden. Aanvankelijk stond men voor een raad sel, doch toen de politie aan de hand van verschillende aanwijzingen het onderzoek verder uitstrekte, rezen zware vermoedens tegen een 29-jarigen graanhandelaar, die te Gennep in een hotel lpgeerde. Deze man verbleef veel in het Duitsche grensgebied en had relaties met. Janssen. Toen bovendien kwam vast te staan, dat deze graanhandelaar in benarde financieele omstandigheden verkeerde, stelde de Duit sche politie zich in verbinding met de ma- rechaussee te Gennep, die een onderzoek j instelde naar de gedragingen van den ver dachte in de laatste dagen. Daarbij kwam men tot de verrassende ontdekking, dat de man, die in zijn hotel een groot bedrag aan kostgeld schuldig was, daar nog dezer da gen 200 had voldaan. Bovendien werd vastgesteld, dat hij aan het begin van de week bij een Nijmeegsche bankinstelling een aanzienlijk bedrag aan Duitsch geld had ingewisseld tegen Nederlandsch geld. Een en ander was aanleiding om den man aan te houden en aan een langdurig ver hoor te onderwerpen. Tijdens dit verhoor heeft hij hardnekkig ontkend zich aan het misdrijf te hebben schuldig gemaakt. Even wel is hij niet in staat om ëen behoorlijke verklaring te geven van zijn doen en laten in den nacht van Vrijdag op Zaterdag. In verband hiermede is hij in voorloopige hechtenis gesteld. Het parket uit 's-Hertogenbosch heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. HET CHINEEZEN-DRAMA TE UTRECHT. Nadere bijzonderheden. Omtrent het ChineezencLrama te Utrecht meldt de „Msb." no-g de volgende bijzonder heden. Beide omgekomen Chineezen behoorden tot het personeel van het restaurant, dat door een Neder landsch e weduwe N. W. A. Remouchamps wordt gedreven. De dader, de 31-jarige, kok Li Fang en de getroffene, de dertigjarige bediende Lee Foo, sliepen op een zolderkamer. De verstandhouding tusschen beiden, was de laatste weken niet al te best, doch oogtensohijnlijk ging het nu weer goed. Hoewel de juiste toedracht der zaak niet bekend is, meent de politie, die onder lei ding van den commissaris der eerste af- deeling, mx. D. J. Hamoen, en inspecteur K. Schwertz, direct een onderzoek in stelde, dat de ruzie, zooals reeds is gemeld, is ont staan om een sigaret. De kok heeft een hakmes gegrepen en daarmee zijn teg^n stander aangevallen. Daarbij moet de ge troffene achterover op bed zijn gevallen, waarna de dader hem den hals moet heb ben afgesneden. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 23 Mei. Huizen 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram.pl. 2.00 Handwerkcursus 3.003.45 Zang. 4.00 Bijbellezing. <5 00 Handenarbeid v. <L jeugd. 5.30 Gram.pl. 7.15 Reportage en Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias, waarna Zangclub „Con Amore" en het H.E.M.O.-orkest. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Orgelconcert (om 9.55: Vaz Dias). 10.3011.50 Gramofoonmuziek. Hilversum 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Cello-recital. 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Ensemble Lismonde en gram.pl. 1.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. I.40 Zang. 2.00 Omroeporkest. 3.003.45 Naaicursus. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram.pl. en Radiotooneel voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, en gram.pL 6.30 Sportpraaitje. 7.00 AVRO-Decibels. 7.30 „Van reizen gesproken". 8.00 Vaz Dias, waarna Omroeporkest. M. m. v. M. von Basilides (alt). 3.50 Disconieuws. 9.15 Guitaar-recital. 9.30 Beethovenconcert door het Concert gebouworkest o. 1. v. prof. dr. W. Mengel berg. 10.20 Gram.pl. 10.30 AVRO-Decibels. II.00 Vaz Dias, waarna dansmuziek uit „Pschorr" te Rotterdam. Droitwich. 1500 IL 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel. 12.10 Rutland Square en New Victor ia- orkest. 5.05 Orgelconcert. 5.35 BBC-dainsorkest. 6.50 Baoh-concert. 8.20 Sir Christopher Wren, hoorspel. 9.25 Vioolrecital. 10.35 Waiford Hyden's Zigeunerorkest. 11.3512.20 Lou Preager en zijn Band. „Radio-Pari*", 1048 M. 12.35 Kamermuziek. 5.05 RadiotooneeL 9.05 Radiotooneel. 10.05 Nat. Orkest. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.055.05 Jazzmuziek door de Dondes- Band. 10.3511.05 Kamermuziek door Strijk kwartet Keulen, 456 M. 12.20 Omroepkleinorkest. 2.35 Pianorecital. 4.20 Zang en piano. 5.20 Leipz. Symphonieorkest en solisten. 7.20 Zang en accordeon. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Omroeporkest en -koor. 10.40 Omroepkleinorkest. 11.2012.15 Dresdener Philh. Orkest. Rome, 421 M. 9.10 „Die Entfiihrung aus dem Serail", opera van Mozart. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest. 7.35 Gram.pL 8.20 Koorconcert. Gramofoonpl. 10.3011.20 Gevarieerd programma. 484 M.: 12.50 Omroeporkest. I.402.20 Gram.pL 5.20 Pianorecital. 5.50 Orgelconcert. 6.50 Kamermuziek;. 7.35 Gram.pl. 8.20 „L'Arlésienne", van Daudet met mu ziek van Bizet. 10.3011.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 3.30 Bonte Avond uit Miinchen. 9.10 „Ingeborg", camedie. 10.20 en 11.00 Berichten. II.2012.20 Concert uit Dresden. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.20 Keulen. 8.50 DeutsohLsender. 11.15 Keulen. 12.05 Parijs Radio. 14.20 Keulen. 15.05 Kalundborg. 16.20 Deuitschl.sender. 17.20 Keulen. 13.50 Brussel Fr. x 19.50 diversen. 20.35 Leipzig. 21.10 Rome. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 11.05 Londen Rag. 12.10 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Londen Reg. 19.30 Sportpraatje d. d. heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00 Londen Reg. 21.25 Droitwich. 21.50 Weenen. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). Na zijn daad is de man naar de vliering gerend, heeft zich door het nauwe dakraam gewerkt en zich vervolgens van plm. 14 M. hoogte naar beneden geworpen, waarbij hij in zijn val een zestienjarig meisje, welke per rijwiel passeerde trof. Aanvankelijk vermoedde men, dat het meisje ernstig was gewond en vervoerde men haar naar de Rijksklinieken, waar bleek, dat ze slechts een lichte armfractuur had bekomen. Na verbonden te zijn is ze weer ontslagen. Het rijwiel werd door den val geheel vernield. De dader moet onmiddellijk dood zijn ge weest. Beide lijken zijn naar het hoofdbu reau van politie overgebracht. De politie en geneeskundige dienst, die onmiddellijk waren gewaarschuwd, troffen het slachtoffer badend in bloed op het bed I op de zolderkamer aan, terwijl het hakmes, waarmede de moord is gepleegd onder het bed is gevonden. Het is niet bekend of de dader, voordat hij den doodslag pleegde, nog door het per ceel is gegaan om het hakmes te halen, daar zoowel de restauranthoudster als haar dienstmeisje, niet veel aandacht aan de ru zie hébben geschonken. Wel verklaarden omwonenden, dat zij eenig gestommel hébben vernomen. Uit den aard der zaak zal het wel bij vermoedens 'blijven. Zooals te begrijpen verwekte deze moord aanslag in de vroege morgenuren veel consternatie in de buurt en gedurende den geheelen morgen groepten menschen voor het pand samen, om het gebeurde te be spreken. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 13) Trent begon eenigen tijd later nog eens over Lord St. Vivan. „Ik zag, dat je met hem praatte. Heeft hij je verteld, wanneer wij elkaar voor het laatst ontmoet hebben?" Trent zag in ge dachten weer het tafereel op de heide. Hij zag Daphne op den frond liggen, ze was, vóór het einde, nog enkele oogenblikken bij kennis. Ze hadden met z'n vieren tege lijk de hindernis genomen, Arthur GrenviL Daphne, hijzelf en Lord St. Vivan. Daph ne's paard, een goede springer, die dit ge vaarlijke stuk grond kende, had slecht ge sprongen en was op zijn berijdster te rechtgekomen. „Ja", sprak Hammond schuchter. „Het spijt me veusachtig, Trent, ik wist er niets van." „Ik zal er niet weer over spreken; maar als je weer aan me mocht twijfelen, denk er dan aan, dat ik je graag mag, en Lora ook, en dat ik jullie beiden graag gelukkig zou willen zien." Hij glimlachte even. „En als het moet, denk dan maar aan mij als een gentleman-avonturier en beschouw deze geschiedenis als een onderdeel van mijn liefhebberij." „Ik ben een echte nietsnut", klaagde Hammond, toen ze weer in het hertel wa ren. „Ik hem werk voor "je", antwoordde Trent. „Je hebt me gezegd, dat Lora drie- en-twintig is, en dat haar vader stierf, toen ze zeven was. Dan weten we de datum van zijn dood en ongeveer de datum van zijn testament. Als je naar 'Somerset House gaat, kun je tegen een kleine vergoeding een. copie van zijn testament krijgen. Daar vind je de woonplaats van haar vader in. Als je die hebt, zullen we samen inlichtin gen gaan inwinnen. Het kost je misschien veel tijd, en het kan zijn, dat je er een ad vocaat bij noodig hebt, maar het is beslist noodzakelijk." „En als we die niet kunnen vinden?" vroeg Hammond terneergeslagen. „Misschien zendt ze je wel een brief naar Hurstdown. Anders moeten we maar op ons geluk vertrouwen of een detective in den arm nemen. Ik heb een idee, dat ze je wel bericht zal sturen. Jullie hebben niet zoo maar geflirt, het was een verloving. Ze was van plan met je te trouwen. Een dergelijk meisje geeft den man, dien ze Lefheeft, niet zoo maar op. Het is heel waarschijnlijk, dat Garland haar nu be waakt, maar vroeg of laat krijgt ze wel de kans een brief te sturen. Als ze niet schrijft en we vinden uit, waar haar vader gewoond heeft, dan kunnen we er ook wel achter komen, welke advocaten haar belangen be hartigen. Je weet, dat ze rijk is. Nu, dan heeft ze een advocaat, een zaakwaarne mer, enz. enz. Die kennen haar adres, en inlichtingen kim je altijd koopen, dat heb ik al vaker gedaan." Hammond vroeg zich af, bjj welke gele genheid hij dergelijke methodes had toe gepast. maar Trent was er met de man r.aar dat hij het hem durfde vragen. ..Ik ga zelf ook op onderzoek uit en hoop interessante ontdekkingen te doen, en wel over den dood van Lord St. Vivan's oom. Heb je wel eens van den moord op Markies van Launceston gehoord?" „Wie was de dader?" vroeg Hammond. „Lang vóór mijn geboorte was hij al een groot man, en zijn dood heeft een gewel dige opschudding veroorzaakt." Hammond zweeg een oogenblik. Als Trent zich zooals hij meende bezig hield met de op lossing van het Garland-mysterie, wat had de moord op Lord Launceston er dan mee te maken? Als Garland er wat mee te ma ken had, zou Lora er dan ook niet in be trokken worden? Die gedachte vond hij af schuwelijk. „Je wilt toch niet zeggen, dat -haar oom het gedaan heeft?" „Beste jongen", gaf Trent vriendelijk ten antwoord. „Je moet niet bang zijn voor de waarheid, als je haar wilt helpen. Ik acht Garland overal toe in staat, en daar om moeten we haar weg zien te halen. Me neer Wadham denkt niet, dat hij de Laun ceston-moord heeft bedreven, maar zelfs Wadham kan het mis hebben." Hij dacht aan de diefstal van de Giorgione, die de curator ten onrechte aan Garland toe schreef. „Ik ben van plan het uit te vis- schen. Misschien moet je nog wel voor me naar Cornwall. Ik kan je alleen beloven, dat je genoeg te doen zult krijgen. Het zal nu wel te laat zijn voor Somerset House, ga daar morgenochtend maar heen. Ik ga stapels oude couranten opzoeken en weet niet, hoe laat ik thuis kom. Zou je voor kaarten voor het Leginsksconcert in Queens Hall willen zorgen! Daar speelt een landgenoote vén jou, die wij in Amerika voor een Poolsche houden. Zij speelt bui tengewoon goed." Om zes uur droeg een portier een reus- achtigen stapel oude couranten uit een taxi naai- Trent's kamer. Trent begon er pas na het concert aan. Hij stak een pijp op en ging aan tafel zitten. „Je ziet er moe uit", zei hij tegen zijn vriend. „Kruip in je nest. Ik lees dit eerst door. Dan weet ik morgen alles van de rechtzaak en de daarbij geopperde theo rieën af." Niet vele mijlen van hen verwijderd in- specteeerde Char las Garland de bezitting, die hij in Hampton Wick had gehuurd. Hooge muren omringden het huis aan drie kanten. De Theems vormde de Noordelijke grens. Het huis was niet zoo groot als La- kenham Grange, en ook niet zoo eenzaam gelegen, maar het maakte een vredigen en veiligen indruk, die hem wel aanstond. In de hooge muur, die langs de Lower Ted- dington weg liep, was een poort. Niemand kon het huis bereiken, of een bediende moest hem langs het begroeide tuinpad binnenlaten of de gesloten poort naar de oprijlaan openen. „Het is hier veiliger dan in de Grange", zei Garland tegen Lora. „Veilig waarvoor?" vroeg ze kalm en keek hem recht aan. „Voor zulke inbrekers als b.v. die berooi de soldaat." Hij glimlachte, toen ze pijn lijk getroffen bloosde. Er had iets vijan delijks in zijn vraag geklonken. „Waar zou den we anders bang voor moeten zijn?" „Hoe weet ik dat", vroeg ze onstuimig. „Hoe kan ik raden, waarom u nergens durft te blijven wonen, en maar steeds weer wegtrekt." ,Jk ben nergens bang voor", verklaarde hij. „Wat mij betreft ken ik het woord „vrees" niet, of je moest de vrees bedoelen, die ik anderen inboezem." Hij was werke lijk een sterke persoonlijkheid, en in een bijzonder goed humeur. „Herinner je je wel, hoe de muskieten ons in Amerika plachten te hinderen? Wanneer het kon, ging je ze uit de weg, maar je was er niet bang voor. Het was een ergernis, die je zoo mogelijk trachtte te vermijden. Je zult je hier wel gelukkiger gevoelen, nu je thea ters, muziek, winkels en hotels in de buurt hebt. Ik moet erkennen, dat ik benieuwd ben, of de keuken van café Royal nog net zoo goed is als vroeger. Helaas moet ik mijn dieët houden. Als ik nog zwaarder zou worden, dan werd ik belachelijk." „U vindt het dus goed, dat ik de stad in ga, als ik er zin in heb?" Hij had haar haast nooit alleen laten uitgaan. „Wel zeker. Je bent je eigen baas. Bo vendien zijn we door bepaalde ervaringen gedwongen onze gemeenschappelijke belan gen te behartigen. Ik weet zeker, dat je je niet met kapitein Hammond in verbin ding zult stellen. Als je het wèl doet, zal ik tegen hem getuigen en dat zal voor ons beiden onaangenaamheden geven. En je mag hier geen kennissen brengen. De aan wezigheid van vreemden hindert me bij mijn werk. En evenmin zul je in een onbe waakt vertrouwelijk oogenblik je avontuur uit Amerika vertellen. Misschien krijg je een keer aanleiding „Ik ben al heel vaak van plan geweest i-aar een advocaat te gaan." (Wordt ver-'-ltd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9