WOENSDAG 22 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 TIJGER ONTSNAPT UIT ZIJN KOOI Roofdier in den Haagschen Dierentuin doodgeschoten. Gistermorgen is, doordat een hulpoppas ser de deur van de kooi had laten open staan, een Sumatraansche tijger uit de roofdiergalerij van den Haagschen Dieren tuin ontsnapt. Toen de pogingen om het roofdier in zijn kooi terug te lokken niet gelukten, heeft men het dier doodgescho ten. Het eerste wat men deed was de deur naar buiten afsluiten. Daarop trachtte men den tijger door middel van vleesch in zijn nachtverblijf terug te brengen, doch dit ge lukte niet; het dier begon onrustig te wor den en ten slotte werd besloten om, ten einde ongelukken te voorkomen, den tij ger te dooden. Uit een der apenkooien kon het dier ge makkelijk onder schot gebracht worden en met twee schoten in den kop stortte het dier dood neer. De chef van de dieren-afdeeling was voor enkele dagen met verlof en de oppas ser der roofdieren kon door een kleine wonde zijn gewone werkzaamheden niet verrichten. Een hulpoppasser heeft waar schijnlijk de kooi onvoldoende gesloten. De tijger was pas drie maanden in den Haagschen Dierentuin aanwezig, als een geschenk van den heer Van der Laag uit Sumatra. VOOR 10.000 GESTOLEN. Oostenrijksche dienstbode medeplichtig. Dinsdag is ter beschikking van de justi tie gesteld de Oostenrijksche dienstbode F. S., ter zake van medeplichtigheid aan de inbraak, gepleegd op Zondagmiddag 12 Mei j.l. in de Banstraat te Den Haag, waar, tijdens afwezigheid van de bewoonster, diefstal werd gepleegd van een zilveren tafelservies en van sieraden voor een be drag van 10.000. De inbraak is de vorige week Zondag overdag gepleegd, terwijl de bewoonster afwezig was. De Oostenrijksche dienstbode was echter wel thuis. De dader of de daders zijn aan de ach terzijde van het huis binnengekomen door een spanjoletsluiting van een der raamko zijnen te verbreken. In de achterkamer is o.a. met behulp van een schroevendraaier een kast opengemaakt, waarin zich een ju- weelenkistje bevond en een hoeveelheid tafelzilver. Hiertoe behoorden gewone le pels en vorken, groentelepels enz, thee lepeltjes, een zilveren theeblad. Voorts wordt vermist een vrij groot aan tal gouden sieraden, een bloedkoralen col lier, colliers met hangers, welke met paar- len zijn bezet enz. In totaal zou de waarde van het ge^tolene op 10.000 gesteld mo gen worden. Van den dader of de daders is nog geen spoor ontdekt. In hoeverre de dienstbode ten deze een rol heeft gespeld, kon de politie, hangende het onderzoek niet mededeelen. In haar aanhouding kan echter een aanwijzing worden gezien, dat de Oostenrijksche in ieder geval van medeplichtigheid wordt beticht. Op het Valeriusplein te A'dam is gister morgen een brutale diefstal gepleegd, waarbij vijf kostbare Perzische tapijten zijn gestolen. Een dienstbode had de tapijten ophangen om deze te gaan kloppen. Toen het meisje even naar binnen was gegaan en enkele minuten later weer buiten kwam om met het kloppen te beginnen, bleken alle tapij ten te zijn verdwenen. De kleed en moeten in dien korten tijd door dieven, die ver moedelijk wisten op welk tijdstip het meis je steeds de tapijten klopte, zijn gestolen. Verondersteld wordt voorts, dat zij in het bezit zijn geweest van een auto, waarmede zij de tapijten snel hebben vervoerd. De justitieele dienst van het bureau Overtoom is dadelijk begonnen met het instellen van een uitgebreid onderzoek. WILT U IETS WETEN? Vraag: Waar kan ik mij vervoegen voor een vereeniging op katholieken grond slag, welke voorziet in de kosten van ver pleging van een tuberculose-lijder? Antwoo rd: De bedoeling van uw vraag is ons niet erg duidelijk. Wendt u tot „Herwonnen Levenskracht", Drift 10 12, Utrecht, of tot „Santos", Mauritskade 23, Den Haag. Vraag: Welke is de beste en kortste weg per auto van Leiden naar Ambt Har- denberg? Hoeveel km.? Zijn er in deze route nog ponten, welke ik moet passee- ren? Antwoord: Leiden, Alphen, Bode graven, Woerden, Utrecht, de Bildt, Soes- terberg, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Er- melo, Harderwijk, Hierden, Nunspeet, El- burg, Wezep, Zwolle, Wijthoven, Ommen, Hardenberg. Afstand 181 km. U behoeft geen ponten te passeeren. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Roelof arendsveen naar Staphorst. Hoeveel km.? Antwoord: Roelofarendsveen, Lei- muiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Nijkerk, Nunspeet, El- burg, Zwolle, Berkum, Rouveen, Staphorst Afstand 166 km. Vraag: Is er enkelen tijd geleden een lunapark op het Schuttersveld gehouden, buiten de 3 Octoberfeesten om? Antwoord: Bij het vorig lustrum van het Leidsch Studentencorps is er inder daad een Lunapark gehouden, in de laatste week van Juni 1930. Op 25 Juni waren er zelfs 30.000 betalende bezoekers. KERKNIEUWS Z. H. EXC. MGR. JANSEN NAAR DOKKUM. K. J. V. Bedevaart Het bestuur van het district Friesland van de K. J. V. heeft eenige maanden geleden, het besluit genomen, op 2 Juni een bede vaart naar de heiligdommen van St. Boni- fatius te Dokkum te organiseeren. Heden mocht de diocesane leiding van de K. J. V. de blijde tijding ontvangen dat Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbis schop van Utrecht voornemens is, dezen dag met Zijn hooge tegenwoordigheid te willen vereeren. Des morgens hoopt Mgr. in de kapel van het park voor de deelneemsters een stille H. Mis op te dragen; verder bevat het pro gram een Mariaspel. Na dit spel dat in den namiddag gespeeld wordt, zal Mgr. zich in een korte toespraak tot de meisjes richten, Het diocesaan bestuur heeft hierin aan leiding gevonden, dezen dag, die aanvanke lijk alleen voor het district Friesland was opgezet, en die nu voor de K. J. V. van het Aartsbisdom van buitengewone beteekenis zal worden, een diocesaan karakter te ge ven en de af deelingen aangespoord, haar leden in zoo'n groot mogelijk getal aan dezen dag te doen deelnemen. De bedevaart naar Renkum, die eveneens op 2 Juni voor de Zuidelijke districten zou plaats hebben, wordt voor onbepaalden tijd uitgesteld. „Msbd." MGR. DR. G. VESTERS M.S.C. In het vaderland aangekomen. Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Vesters, M. S. C., Apostolisch vicaris van Rabaul, is Maan dag in het Missiehuis te Tilburg aangeko men. Met monseigneur is de zeereerw. pa ter H. Nollen M. S. C., missionaris in het zelfde vicariaat, in het vaderland gearri veerd. Mgr. dr. Th. Vlaming, t Vrijdagavond 8 uur zullen voor de ziele- rust van Mgr. dr. Th. Vlaming in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Heemstede de plechtige Metten worden gehouden. Na de Lauden, welke Zaterdagmorgen om half tien aanvangen heeft de plechtige uitvaart dienst plaats. De begrafenis van het stoffelijk over schot heeft des middags om 2 uur te Ber- kel (Z.H.) plaats. Benoemingen in het Aaartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Hertme den zeereerw. heer J. F. M. Holtel en tot pastoor te Winschoten den zeereerw. heer J. G. J. Hanenkamp. SPORT R-JL NEDERLANDR.K. BELGIE. 2 Juni te Heemstede. De voorbereidingen voor den Interland, de bekroning van het seizoen, zijn in vollen gang. Op het H.B.C.-terrein zijn een groot aan tal staantribunes opgebouwd, waardoor minstens 5000 toeschouwers den wedstrijd goed zuilen kunnen volgen. Er zijn nieuwe toegangen gemaakt en loketten en wij twijfelen er niet aan, of de accamodatie zal dusdanig zijn, dat niemand teleurgesteld zal worden. Ook de propaganda is in vollen gang. Vo rige week heeft het H.B.C.-bestuur een be spreking gehouden met afgevaardigden der verschillende naburige districten en is be sloten, dat de propaganda en de kaartsver- koop over de districten zal loopen. De centrale is gevestigd bij het bestuur van H.B.C. te Heemstede. Bij aanvrage om kaarten moet het geld worden bijgevoegd. De prijzen der plaatsen zijn als volgt: Overdekte tribune f 1.50. Zitplaatsen voor tribune (overdekt) ƒ1.—. Gereserveerde plaatsen staantribune ƒ0.75. Staanplaatsen achter de doelen 0.50. Jongensrang (uit sluitend bij voorverkoop) ƒ0.25. De aanvraag om plaatsen is reeds verras send groot. Men wende zich dus ten spoe digste tot de opgegeven adressen om van een goede plaats verzekerd te zijn. Het katholiek Belgisch elftal speelt Zon dag cls. nog een oefenwedstrijd. Ter voorkoming van misverstand deelen wij op verzoek mede, dat het bestuur van de R.K. Federatie besloot, dat de wedstrijd RJC. NederlandR.K. België Zondag 2 Juni 3-s. te Heemstede niet zal uitgezonden wor den- „Sport UI.** OM DEN C. G. W.-BEKER. Donderdagavond 6.30 uur speelt op 't N. B. L. O.-terrein L.P.S.V. I tegen 6e R. V. A De wedstrijd van hedenavond tusschen C. G. W. en Leidsche Studenten gaat niet door. C. G. W. naar Den Haag. C. G. W. is uitgenoodigd om op Don derdagmiddag 2 uur naar Den Haag te komen om te spelen aldaar tegen jeugdige werkloozen, wat uitgaat van een oomité door de gemeente 's-Gravenhage benoemd. C. G. W. heeft de uitnoodiging aanvaard. De wedstrijd wordt gespeeld in het Zui- der Sportpark. HET FEYENOORD-STADION. 41.000 Zift- en 21.000 staanplaatsen. Vorige week hebben we reeds uitvoerig een en ander over het nieuwe Feyenoord- Stadion medegedeeld. Gistermiddag heeft in het gebouw van de Rotterdamsche bankvereeniging te Rot terdam een persconferentie plaats gehad, waarvan de oommissie van voorbereiding voor de plannen tot het stichten van het stadion van Feyenoord aanwezig waren de heeren mx. K. P. van der Mandele, presi dent, D. G. van Beuningen, L. van der Slik, mr. H. Vlug, L. van Zond vliet en mr. D. T. Zijlker. De heer Van der Mandele heeft daar een nadere toelichting over de plannen gege ven, waaraan wij het volgende antieenen. Reeds in 1930 waren velerlei omstandig heden aanleiding, dat de Rotterdamsche Voetbal- en Athletiekvereeniging „Feijen- oord", zich ernstig diende bezig te houden met het vraagstuk om een nieuwe speelge- legenheid aan den linker-Maasoever te vin den. Het bestaande terrein kon, in verband met de plannen van de gemeente niet wor den uitgebreid. Reeds toen is het plan ge rijpt voor een groot Stadion. In Maart 1933 is daarna een vergadering van belangstellenden belegd, waartoe een veertigtal vooraanstaande Rotterdaimsche burgera was uitgenoodigd, die zich tot den Raad van Rotterdam wendde, met het ver zoek de vereeniging „Feijenoord" te helpen aan een groot stadion aan den Kreekweg. Dat plan heeft toen in den Raad een groo- te meerderheid verworven, maar daarna moest de financieele opzet onder de oogen worden gezien. Na 'n nauwkeurig onderzoek kwam de commissie, die gevormd was uit de verga dering, die zich tot den Raad had gewend, tot de conclusie, dat 'n stadion van onge veer 60.000 plaatsen voor Rotterdam levens vatbaarheid had. Bouw en exploitatie wer den opgedragen aan een Naamlooze Ven nootschap met een maatschappelijk kapi taal van ƒ400.000. Ter verdere financiering is de uitgifte van 800.000 3 pet eerste hypothecaire obligatiën aan de aandeeluitgifte verbon den. De uitgifte van 198.000 aandeelen B. en van 792.000 3 pCt. obligatiën in stuk ken van 100, beide tot den koers van 100 pet, is op Maandag 3 Juni a.s. opengesteld te Rotterdam, Amsterdam en Den Haag. De hoofdingang van het stadion zal tz.t. komen op het stationsplein van het gepro jecteerde station Rotterdam-Zuid. Aanslui tende aan den toegang komt er een weg van 25 M. breedte om het geheele stadion gebouw heen. Op dezen weg komen alle toegangen van het gebouw uit. Er komt een speelveld van internationale afmeting, daaromheen een sintelbaan en daaromheen komen de tribunes, die zoo dicht mogelijk bij hetveld zullen verrijzen. Het geheele gebouw is aan de buitenzijde afgesloten, zoodat het binnen tochtvrij zal zijn. Er is gerekend op 41.000 zitplaatsen en op 21.000 staanplaatsen. Er zullen in totaal 25.000 plaatsen overdekt zijn. Binnen den kortst mogelijken tijd zal met den bouw worden begonnen. Architecten zijn de heeren ir. J. A Brink man en L. C. van der VLugt. De uitvoering van het werk is opgedragen aan de Aan neming Maatschappij J. P. van Eesteren te Rotterdam, in samenwerking met de Rot terdamsche Machinefabriek Braat. De ter reinen zijn thans volkomen bouwrijp. De bouw zal ongeveer negen maanden ver gen. BILJARTEN 5e KL. KAMP. L. B. B. De eerste uitslagen voor bovengenoemd kampioenschap luiden: J. Mulder 66 30 11 2.20 J. Wassink 75 30 14 2.50 F. W. Veltman 75 20 16 3.75 M. Kins 70 20 11 3.50 57 18 14 3.35 75 18 15 4.16 J. Kerkvliet R. Kantebeen J. Oudshoorn G. Bontje r. Oudshoorn 75 33 8 2.27 r. Kerkvliet 68 33 12 2.06 Het programma voor Vrijdagavond luidt: 7 uur: J. MulderG. Bontje. 7.45 uur: J. WassinkF. W. Veltman. 8.30 uur: J. OudshoornR. Kantebeen. 9.15 uur: M. KinsJ. Kerkvliet. 10 uur: J. WassinkG. Bontje. 10.45 uur: J. OudshoornM. Kins. LAWNTENNIS DE FRANS CHE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Rollin Couquerque wint wederom. Uit Parijs wordt gemeld: Bij de gisteren in het Roland Garres Stadion voortgezette wedstrijden in de Fransche internationale tenniskampioenschappen won onze landge- noote mej. Rollin Couquerque tezamen met Nishimura wederom een gemengd dubbel spel. Gespeeld werd tegen Olivieri en Augustin die met 64, 46, 61 gesla gen werden. De verdere resultaten waren: Heeren dubelspel: HenkeiDenker (Did.) sL PetraPelliza 46, 63, 26, 6—3, 7—5. MenzelHecht (Did.) sL GeorgeTro- nein (Frankrijk) 1210, 57, 46, 64, 6—0. BoussusBernard sL v. d. EndeDe Boorman 62, 64, 63. Gemengd dubbelspel: mej. HernDen ker verl. van mej. Liz anaMaier 63, 2—6, 3—6. De heer en mevr. Hopman (Australië) sl. LuzattiFreshwater 63, 63. RosambertBorotra sl. PeyreCane- pele 6—1, 6—3. ZWEMMEN DE HOLLAND-INDIë WEDSTRIJDEN. Een recordpoging van W. Geerling. Naar wij vernemen zal W. Geerling van de Zwem vereeniging „Het IJ" tijdens de Holland-Indië- Zwem- en Waterpolo- wedstrijden op Zondag 26 Mei, des mid dags te half drie in het Sportfondsenbad te Amsterdam, een poging doen tot verbe tering van het Nederlandsch record 500 Meter vrije slag heeren. Dit record staat thans op naam van J. van Hemsbergen van de Zwemclub „Haarlem", met 7 min. 5 sec. WIELRENNEN DENEMARKEN—NEDERLAND. Een Hollandsche zege. Op de Ordrupbaan te Kopenhagen is gis teravond onder groote belangstelling de landen wedstrijd voor amateurs tusschen Denemarken en Nederland verreden, wel ke door het Nederlandsche team werd ge wonnen met 39 tegen 34 punten. Elk land nam met zes renners aan de ontmoeting deel. De Nederlandsche ploeg bestond uit Peperkamp, v. d. Vijver, Bovendeaard, Duyn, Ooms en Koopman. De gedetailleerde uitslagen luiden: Sprint wedstrijd (zes matches a deux): le sprint: 1. v. d. Vijver (Ned.). 2. Toft (Denemarken; 2e sprint: 1. Holm (Dene marken). 2. Koopman (Ned.); 3e sprint: 1. Peperkamp (Ned.). 2. Meyer (Den.); 4e sprint: 1. Olesen (Denemarken). 2. Duyn (Ned.); 5e sprint: 1. Ooms (Ned.). 2 Stieler (Den.); 6e sprint: 1. Bovende aard (Ned.). 2. Andersen (Den.). Neder land 10 pnt., Denemarken 8 pnt. Punten wedstrijd over 1900 Meter: Ne derland bezette hierbij de eerste drie plaatsen n.L: 1. v. d. Vijver. 2. Bovendeaard, 3. Ooms. Nederland 15 pnt, Denemarken 3 pnt. Achtervolging over 10 ronden (3700 M.) 1. Denemarken, in den tijd van 4 min. 31.1 sec. 2. Nederland, in den tijd van 4 min. 41.6 sec. Nederland 6 pnt., Denemarken 12 pnt. Tandemrace over 1900 Meter: 1. AndersenStieler (Denemarken); 2. v. d. VijverDuyn (Ned.). 3. Olesen Holm (Den.). 4. BovendeaardKoopman (Ned.). Nederland 8 pnt., Denemarken 11 pnt. Eindresultaat: Nederland 39 pnt„ Dene marken 34 pnt. „NIEUW SWIFT". Gisterenavond werd onder groote be langstelling een recordrit gehouden over 16 km. Hieraan werd door 20 renners deel genomen, die trots een zeer sterke wind zeer goede tijden hebben gemaakt. Uitslag: 1. J. schüller 25 min. 44 sec.; 2. T. de Roode 26.17; 3 R Riethoven Jr 26.25; 4Alb. Strijk 26.43; 5. C. Verburg 27.21; 6. Chr. de Roode 27.28; B.-klassers: 1. C. van Diemen 27.18; 2. A. de Roode 28.08; 3. J. Geenjaar 28.19; 4. K. de Haas 29.02; 5. C. L. Boot 29.25; 6. P. Hintzbergen 30.20; G. Geertsma, opge geven. C-klassera: 1. A. Lodewijks 27.57; 2. J. Sinteur 28.25; 3. Ribot 28.43; 4. J. Brosius 29.40; 5. J. Th. Hintzbergen 31.27; 6. W. Rijsbergen 35.05. Opmerkelijk was het rijden van A. Lode wijks, die indien hij in de B-klasse had ge start, op de tweede plaats beslag zou heb ben gelegd. Zeker een prestatie van dezen renner. Ook Sinteur en Ribot hebben een goeden tijd gemaakt. De uitgeloofde prijzen zijn gewonnen door J. Schüller, C. van Diemen, A. Lodewijks en J. Sinteur. «DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). Evenals vorig jaar wordt 2den Pinkster dag onder auspiciën der Alphensche Ren en Toeristenvereeniging „De Rijnstreek" over een afstand van plm. 75 K.M. een vaardigheidsrit georganiseerd. Voor deze tocht is een fraai parcours uitgekozen. Iedere deelnemer, die dezen afstand in 534 uur volrengt, ontvangt een herinnerings medaille. Voor renners is de tijd 3% uur. Voor de vereeniging welke met het grootst aantal deelneemt, staat een speciale prijs ter beschikking. Voor de noodige veiligheid der deelnemenden wordt zorggedragen, *n afd. der E. H. B. O. zal den tocht mede maken. Opgaven kunnen thans reeds ge schieden bij Café „Sportrust" Gouwsluis- sche weg 106. Th. Beerepoot en A v. Zeijl. SCHERMEN LEIDSCH SCHERMCOMITE. De eindstand der compeitie afd. Sabel, is als volgt: g.wed.g.part.verl.p.geg.tr.ontv.tr.p. A. E. W. I 10 72 36 332 200 20 A. E. W. II 8 62 46 300 220 16 L.P.S.V. n 7 65 43 268 263 14 Oegstgest 7 58 50 335 304 14 Elbemee I 7 54 54 234 285 14 L.P.S.V. I 3 44 64 285 337 6 Elbemee I 0 23 85 234 390 0 In totaal werden twaalf wedstrijden door elke ploeg gehouden. POSTDUIVEN Postduïvenver. „De Vriendenclub" (Leiden) Gehouden wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk) afstand hemelsbreedte gemid deld 307 KJV1„ in concours 140 duiven, wel ke om 8 uur met Zuidwesten wind en be wolkte lucht in vrijheid werden gesteld van den A. N. B. v. P. De klokken werden op radio-tijd gesteld en de volgorde is aldus: J. Stngeliing No. L, als beginneling een prettige uitslag. G. A. L. v. d. Reyden 2, 15, 18, 26 en 30. S. N. v. Leeuwen 3, 19, 20, 21, 27 en 29. A. H. Ko renhof 1, 11, 24, 25 en 35. Joh. Neuteboom 5 en 23. Chr. v. d. Pluym 6, 10, 17, 22 en. 33. Joh. Vogelenzang 7, 12, 16 en 31. G. P. Onvlee 8. A. N. Erades 9. G. F. vx. Dorp 13. A. v. Polanen 14 en 34. L. Gijsman 28 en J. Varkevisser 32. De le duif werd geconstateerd om 12 uur 18 min. 53 sec. en maakte een snelheid van 1186.5 meter per. minuut. De 35ste prijs- wirmer om 12 uur 38 min. 16 sec. en maak te een snelheid van 1102.1 meter per mi nuut, de prijs voor 2 in één busje binnen de 5 eerst geconstateerden werd weder niet gewonnen, gaat dus over naar de vol gende vlucht op Compiègne, 337 K.M. De stand der Plumus-wisselbeker 1934 is als volgt: G. A. L. v. d. Reyden 3355.55 Meter. G. P. Onvlee 3206.39 M. A. N. Era- des 3172 M. Chr. v. d. Pluym 3167.2 M. en Joh. Vogelenzang 3143.3 Meter; de andere leden beneden de 3000 M. Stand op heden is G. A. L. v. d. Reijden 4516.59, 4356.39, 4321.30, 4318.16 en 4291.20 Meter met de zelfde volgorde. Hoogste op heden voor de Plumus-me daille 1935 J Singeling met 1186.5 Meter, j De kampioenschappen Vitesse zijn als volgt verdiend, le kampioen G. A. L. v. d. Reyden met 164 punten, 2e Joh. Vogelen zang met 149 p en 3e A v. Polanen met 134 punten. i A^. vlucht Compiègne begint de groep West concoursen en kan iedere liefheb bei- van Leiden, aangesloten bij den N. A. B. v. Postduivenliefhebbers inkorven op Vrij dag 24 Mei des avonds van 19 tot 20 uur bij het inkorfcentrum Beestenmarkt 34, een ieder raadplege de prijzenlijst welke iede re vereeniging ontvangen heeft, en ver wacht het bestuur van groep West groote deelname. En denk er om Barthelomeus, geen gekheidjes; geen racepartij. (Bouiabaisse) HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 29. Intusschen was er in Athene weer een trein uit Duitschland aangekomen met een heele lading geleerden. Er waren ook twee geleerden bij, die de gewoonte hadden om in de kranten te schrijven. Ze waren nu hier gekomen om naar de Grieksche tempel-bouwvallen te kijken en daar ook wat over te schrijven. 30. Toen de geleerden zagen hoe Piet Prikkel en Drein Drentel al die bouwvallen hadden toegetakeld, schreven ze allemaal woeste artikelen voor de dagbladen van de heele wereld. Daarin konden de menschen lezen dat het een schandaal was. De Grieksche post had groote zakken voor alle steden, vol met brieven. Dat waren allemaal kwaaie artikelen van de twee geleerden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10