DINSDAG 21 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 SPORT VOETBAL OM DEN C. G. W.-BEKER. Woensdagavond 7 uur speelt op het R.K. Sportterrein C. G. W. I tegen Leidsche Studenten Corps, dat met twee punten verschil met 6e R. V. A. aan den kop staat. L. S. C. zal heel sterk uitkomen met be kende le klasse K. N. V. B.-spelers. De secr. C. G. W. verzoekt een K. N. V. B. Vereeniging die een eere-wedstrijd wil spelen tegen den toekomstigen beker-win naar. (vermoedelijk wel de studenten). LAWNTENNIS OM DEN DAVIS-BEKER. Ver. StatenMexico 5—0. Ook de beide laatste enkelspelen in den Davis-Bekerwedstrijd MexicoVereenigde Staten zijn door de Amerikanen gewonnen, zoodat de eindstand 50 in het voordeel der Vereenigde Staten luidt: BryantGrant won van Esteban Reyes met 62 63 63, terwijl Budge een 64 63 64 overwinning behaalde op Hernandez. FRANSCHE KAMPIOENSCHAPPEN BEGONNEN. Mcj. Rollin Couquerqne wint in het dubbelspel. In het RolandGarros Stadion te Pa rijs is gisteren een aanvang gemaakt met de Fransche internationale tenniskam pioenschappen. Het weer was niet zeer fraai; het was koud, en zoo waren er slechts weinig toeschouwers. In het dames-dubbelspel heeft onze landgenoote Mej. Rollin Couquerque het met de Duitsche Luise Hom tot een over winning gebracht. Haar tegenstandsters, de Fransche dames Iribarne en Peyre, ble ven in de eerste set in de meerderheid met 64. Daarna verhoogde het Neder- landsch-Duitsche dubbel het tempo ech ter, zoodat het de overwinning wist te be halen met 46 63 en 63. WATERPOLO C. J. M. V. I—DE ZIJL (Comb.) 6—3. Gisterenavond speelde een Zijl-combina tie wederom een oefenpartij tegen C. J. M. V. I in de Regentes te 's Gravenhage. Voor de rust oefenden de gastheeren een groot overwicht uit, hetwelk zij uitdrukten in een drietal fraaie doelpunten. Het gelukte de Zijl aanvankelijk niet het net te vinden, hoewel enkele schoten een beter lot ver dienden. Na de rust ontwikkelde de Zijl een beter spel en nadat C. J. M. V. deson danks de Zijlkeeper nog tweemaal met vrij gelukkige schoten had gepasseerd, ver kleinden de gasten den achterstand met twee keurige doelpunten, respectievelijk van de hand van Van Egmond en KI. Kraaienbrink (52). Nauwelijks was weer uitgezwommen of C. J. M. V. had wederom succes, daarmede den stand op 62 bren gende. Een halve minuut voor het eindsig naal wist Ge eve nog eenmaal voor de Zijl te scoren met een schuin hard schot, zoo dat het einde kwam met 6—3. Scheidsrechter van AeLst leidde op ver dienstelijke wijze. ROEIEN DE VARSITY. De inschrijvingen. Voor de op Donderdag 30 Mei te houden Varsity, is door de studentenroeivereenigin- gen met de volgende ploegen ingeschreven: 2 uur: Jonge vier. Boei 1: Nereus; Boei 2: Aegir; boei 3: Njord; boei 4: Triton. 2 uur 20: Stuurmanlooze vier. Boei 1: Njord; boei 2: Laga; boei 3: Nereus; boei 4: Triton. 2 uur 40: Jonge Twee. Boei 1: Triton; boei 2: Nereus; boei 3: Laga; boei 4: Njord. 3 uur: Overnaadsche twee: Boei 1: Nereus boei'3: Triton. 3 uur 30: Hoofdnummer oude vieren. Boei 1: Nereus; boei 2: NjoTd; boei 3: Tri ton; boei 4: Aegir; boei 5: Laga. 4 uur: Overnaadsche vier. Boei 1. Tri ton: boei 2: Njord; boei 3: Aegir; boei 4: Nereus. 4 uur 20: Skiff. Boei 1: Laga; boei 2: Njord. 4 uur 40: Jonge Acht. Boei 1: Nereus; boei 2: Laga; boei 3: Njord; boei 4: Triton. GYMNASTIEK NEDERLANDSCHE GYMNASTEN TOCH NOG NAAR BERLIJN? Besluit van spoedvergadering van het K. N. G. V. Het bestuur van het Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond deelt ons mede, dat de aandacht van het bestuur ge vestigd is op het feit, dat zijn besluit om niet deel te nemen aan de Olympische Spe len te Berlijn van 1936 genomen was op gronden, welke volgens een door de Bonds vergadering op 18 Maart jl. genomen be sluit buiten aanmerking moesten blijven. In een op 18 Mei gehouden spoedverga dering heeft het bondsbestuur derhalve het besluit tot niet deelneming herroepen; het zal alsnog onder oogen zien pf financieel en technisch de uitzending mogelijk en ge rechtvaardigd is en daarna zijn standpunt definitief bepalen. Dr. J. H. O. Reys, die deze houding als juist erkent, heeft zijn besluit om als voor zitter ai te treden, herroepen. BILJARTEN LISSER BILJART KRING. De verdere uitslagen luiden: pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden 150 20 20 7.50 A. H. Schrama 35 20 6 1.75 A. v. Diemen 150 48 29 3.12 A. H. Schrama 124 48 19 2.58 S. van Rijn 150 32 28 4.68 J. Diedericks 109 32 11 3.40 J. van Kempen 150 36 10 4.16 H. Verdel 137 36 14 3.80 J. Lan geveld 150 33 19 4.54 H. Verdel 124 33 29 3.72 C. Th. Duivenvoorden 150 17 57 8.82 J. Langeveld 73 17 22 4.30 P. Halfschepel 150 50 14 3.— J. Langeveld 109 50 12 2.18 AUTOMOBILISME HET HANDBOEK 1935 DER K. N. A. C. Sinds 1932 geeft de K. N. A. C. ieder jaar een handboek uit. Dit steeds omvang rijker wordende boekwerk (het telt niet minder dan 440 bladzijden) blijft zich in de steeds stijgende belangstelling van autorijdend Nederland verheugen. Dit is nu werkelijk een handboek in den waren zin des woords een vraagbaak op auto- mobilistisch gebied, welke aan alle daar aan te stellen eischen beantwoordt. De K. N. A. C. leden, die dit boek ieder jaar gra tis en franco ontvangen zouden het dan ook slechts noode willen missen. De talrijke verbeteringen, welke reeds het vorig jaar de voornaamste kenmerken vormden van het toen verschenen hand boek, hebben ook nu weer de basis ge vormd voor de veranderingen, welke in de uitgave voor 1935 noodzakelijk waren. De kaarten der provincies en die van de plattegronden der steden met de doorgaan de verbindingen zijn alle weer geheel ver nieuwd en tot het laatst toe bijgewerkt. Aanvullingen en verbeteringen bleken der voor het pu bliek opengestelde landgoederen, de af standtabellen voor Binnen- en Buitenland en bij vele andere hoofdstukken. De wijzigingen in Motor- en Rijwiel Re glement en Beschikking, benevens de daar bij ingevoerde nieuwe verkeersborden zijn uitvoerig vermeld. Voor het eerst zijn in deze uitgave door middel van kaartjes de uren van openstel ling der douanekantoren voor het voor naamste reisgebied van Europa vermeld, een aanvulling, welke door haar handig heid in een behoefte voorziet. Deze kaartjes zijn in kleurendruk uitge voerd en door een uiterst practisoh systeem kan de autotoerist, die op een gegeven moment, hetzij overdag of 's nachts de grens over wil, in één oogopslag zien, welke grenskan toren hem hierbij nog kunnen helpen en langs welke wegen hij op de snelste wijze het door hem uitge zochte grenskantoor kan bereiken. Het is handig bedacht en vele automobilisten zul len alleen hierom reeds het handboek waard eeren. Alles bijeen zal het Handboek 1935 weer een betrouwbare en veel geraadpleegde gids voor den automobilist zijn. Voor niet-leden der K. N. A. C. is dit Handboek verkrijgbaar tegen den prijs van 4.50 per stuk. POSTDUIVEN „De Bonté Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk). Gemiddelde afstand hemelsbreed 306.37 km. In concours 118 duiven, welke om 8 uur met Zuid-Westen wind in vrijheid wer den gesteld. De uitslag luidde als volgt: K. Siraa 1, 9 en 20; A. van der Made 2, 5, 8, 13, 23, 24 en 25; M. G. Vinkestein 3 en 15; R. P. de Graaf Jzn. 4, 6, 10, 17 en 19; J. P. Fasel 7, 11, 12 en 14; J. J. La- man 16, 21 en 22; J. Marijt 18 en 28; P. van Egmond 26 en 29; H. van Riet 27 en H. J. van der Steen 30. De eerste prijswinnaar werd geconsta teerd om 122553 en bereikte een ge middelde snelheid van 1153.64 m. per min., De 30e prijswinnaar werd om 12.46.11 uur geconstateerd. (Snelheid 1070.85 m.) ..De Urver" (Leiden). Wedvlucht P. V. „De Uiver" op Zondag 19 Mei van Noyon, losgelaten 7.30 uur. N.W. wind. le geconstateerde duif 1222 52 uur en laatste geconstateerde duif te 12—48—30 uur. „Leidsche Postduiven Club" (Leiden). De uitslag der vlucht op Mons is: H. de Nie 1, 6, 18 en 26; Gebr. v. d. Oord 2, 24 en 51; A. W. Krol 3, 17, 38, 39 en 42; F. de Zwart 4, 13, 22, 27, 33 en 36; Vliegenthart 5, 11, 16, 21, 23, 35 en 40; A. Vosselman 8 en 10; T. T. Vlieland 9, 15, 29, 30 en 32; W. Warnecke 12, 20, 25 en 28; P. Rozier 14, 34, 37 en 44; C. Bosman 19 en 41, en D. Gayke- ma. 43. .Eerstgeconstateerde duif 114646, en laatste 122558 uur. „De Gevleugde Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Noyon (Fr.) afstand pl.m. 303 km. In concours 137 duiven. De duiven werden in vrijheid gesteld te 8 uur voorm. met Z.W. wind. De eerste duif bereikte het hok te 121336 uur en had met een gemiddel de snelheid gevlogen van 1195.1 meter per minuut. De laatste prijswinnende vo gel bereikte het hok te 123053 uur en had gevlogen met een gemiddelde van 1117.9 m. De uitslag was: 1 en 2 K. Scheffer, 2 en UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraadsverkiezing. In de giste ren gehouden vergadering van het hoofd stembureau als bedoeld in artikel 50a der Kieswet is overdgegaan tot nummering van de candidatenlijsten. Door het lot werd be slist, dat de lijst P. de Jong Czn. (R.-K. Staatspartij) No. 1 werd aangewezen; No.* 2 de lijst J. van 't Hart (vrije lijst); No. 3 lijst P. Zoetemelk (vrije lijst) en No. 4 lijst J. Verwey (A.-R. en C.-H.). Werkverschaffing. De bij de werk verschaffing geplaatste arbeider J. N. V. is door den Minister van Sociale Zaken voor den tijd van 13 weken van plaatsing uitgesloten wegens mishandeling van een zijner mede-arbeiders. Werkloosheid. Het aantal bij de werk verschaffing geplaatst arbeiders bedraagt op heden nog 93. Het totaal bij de gemeen telijke arbeidsbeurs ingeschrevenen be draagt 119. Geboren; Nellie d. van C. van der Knijff en M. C. van 't Hof. Margaretha Maria d. van L. Loogman en van H. C. Groen in 't Woud. Geertruida Gijsber- tha Maria d. van J. H. Straathef en M. J. M. Blokland. Theresia Maria Martha, d van P. J. van Klink en van M. J. Hoo- genboom. Overleden: Everardus Johannes Ro- dewijk 69 j. echtgen. van J. M. Hogeboom. Wilhelmina Loogman 17 j. Ondertrouwd: Jan Adriaan Bruijnis jm. 30 j. en Annigje Klazina Roeloffs jd. 30 j. Getrouwd: L. Koek en J. A. van der Meer. G. Scheurs met W. van Haas trecht. H. W. Turk en G. J. Akerboom. F. Jonker en M. Deters. J. W. M. Jansen en J. A. M. Verhaar. H. J. Wee- nink en M. J. Hillebrand. LISSE. Raadslidmaatschap. De heer Abr. van Aalst, benoemd tot lid van den Raad de zer gemeente, heeft deze benoeming aan genomen. Reclasseeringsdag. De in deze gemeen te gehouden collecte ten bate van de Nat. Reclasseerirag heeft in totaal opgebracht 132.— Bouwvergunning. Burgemeester en wethouders van deze gemeente hebben aan de heeren J. en A. Moolenaar, alhier, ver gunning verleend tot het bouwen van 7 woningen op het perceel kadastraal be kend gemeente Lisse in sectie D. No. 3974, gelegen aan de Nassaustraat. NOORDWUK. Gemeenteraadsverkiezing. Het hoofd stembureau heeft in een openbare vergade ring besloten te schrappen van de lijst van de R.-K. Staatsparty, de namen van de heeren: J. C. van der Meer, Th. G. van Went, aangezien door hen niet is overge legd de verklaring vermeld in artikel 39 der Kieswet, dat zij bewilligen in hun can- didaatstelling op deze lijst. Reddingsbrigade. Maandagavond ver gaderde de Noordwijksche Reddingsbriga de in Hotel Centraal, waarbij de bijeen komst zeer goed was. De voorz., dr. Herma- nides, opende met een kort welkomstwoord, waarna de notulen onder dank werden vastgesteld. Onder applaus werd kennisge nomen van die mededeeling, dat de Stoom- wassoherij „Thijswijk', voorloopig voor één jaar in haar chemische afdeeling, de klee ding van leden der Brigade, die bij een eventueele hulpverleen ing mochten worden verontreinigd, gratis weer in orde zal ma ken. Nog was ingekomen een schrijven, waarin de aandacht werd gevestigd op het groote nut van een bloed-transfusiedienst. Het bestuur zal de mogelijkheid hiervan overwegen. Vervolgens bracht de heer Jo v. d. Bent verslag uit van de jaarvergadering van den Ned. Bond gehouden te Boskoop. Uit het 'kernachtige en zakelijke verslag noteerden wij, dat door deur oud-penningmeester van den Bond 'n wisselbeker is beschikbaar ge steld voor zwemwedstrijden tusschen de Brigades. Een voorstel-Haarlem tot uit breiding van het Hoofdbestuur werd ver worpen. De Bondsstranddag zal dit jaar gehouden worden te Wassenaar, terwijl de volgende Bondsvergadering gehouden zal worden te Utrecht. Dank werd gebracht door den voorz. aan de afgevaardigden, de heeren S. Verloop en J. v. d. Bent, voor de vervulling van hun taak. Het volgende punt der agenda was be spreking der zomer-campagne. Besloten werd, als de voorwaarden aanvaardbaar waren, weder te gaan zwemmen te Sassen- heim en als minimum hiervoor uit te trek- 3 R. van Troost, 4, 10 en 24 L. J. Raap horst, 5, 11 21 en 34 C. Versteeg, 6, 7, 18, 19, 20 en 22 W. Florusse, 8 J. H. Groene- veld, 9, 13, 15 en 23 K. I. Waasdorp, 12, 14 en 25 A. l'Ami; 16 J. L. de Groot, 17. J. v. d. Lely, 26, 27, 28. 30 en 33 J. P. Bre- derode, 31 en 32 A. G. Visser. „Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Noyon, in concours 127 duiven, welke om 8 uur in vrijheid gesteld werden en hun hokken bereikten als volgt: J. Vernes 1, 5 en 10; R. K. W. Kuipers 2. 6, 11, 15, 17, 24, 25. 33, 34 en 35; J. de Jager 3, 9, 13, 18, 26, 29. 31 en 37; G. Stap per 4, 8 en 19; W. van Eijk 7; A. J. Lager- weij 12, 16, 21, 23 en 40; J. van Capel 14; H. W. Martens 20, 28. 32 en 41; J. Rooda 22, 27, 36 en 39; M. Hulscher 30 en 38. Eerste duif te 122542 en de laatste duif te 125144 geconstateerd. ken 75.Op voorstel van den heer v. cL Bent werd besloten, dat leden welke deze oefeningen willen medemaken 2.voor het geheele seizoen zullen moeten bijdra gen. Dit bedrag kan men desgewenscht in 4 termijnen voldoen, te weten in de vier eerste weken van de oefening. Leden welke slechts een enkele keer meegaan betalen 25 cent per zwemoefening; 11 Juni a.s. te 7 uur vertrek voor de eerste oefening; ver volgens iedere Dinsdag en Donderdag. Het oefenen aan het strand werd wederom vast- gesteld op Zaterdagmiddags te 4 uur. De voorz. vond, diat, waar het eigenlijke ar beidsveld onzer Brigade is aan het strand, hieraan door de leden ernstig moet wor den deelgenomen. Op voorstel van den heer de Groot werd besloten, dat bij deze oefe ningen de instructeurs zullen behandelen de kunstmatige ademhaling en de bedie ning van het zuurstofapparaat De voorz. gaf hierna nog een theoretische uiteenzet ting van het groote nut van het zuurstof apparaat bij het redden van drenkelingen. Waar enkele nieuwe theorieën waren ver schenen voor de eerste huipverleening, kon spr. niet beter adviseeren, dan dat de leden zich voorhands nog moeten houden aan de regelen, zooals deze in het boekje van het Oranje-kruis voorkomen. Staande de ver gadering gaven zich reeds een flink aantal leden op voor de Strandwacht, terwijl nog enkelen zullen worden aangezocht, zoodat deze hoogst nuttige dienst weder gefor meerd kan worden. Een vijftal volledig uit geruste strandk asten met reddingsmidde len zullen op diverse punten worden uit gezet. Zonder hoofdelijke stemming werd hier na het bestuursvoorstel aangenomen om gedurende het seizoen een tweetal strand demonstraties te geven, terwijl een twee tal propaganda-avonden in het Casino reeds vrij vasten vorm hebben aangenomen, waarbij evenals voorheen een groote ver loting zal worden georganiseerd. Vooral voor de propaganda en verloting vroeg het bestuur aller medewerking. Door den voorz. werd medegedeeld, dat door het bestuur alsnog waren benoemd als aanvullende in structeurs de dames P. v. d. Bent-de Bruin en A. Luschen en de heeren C. v. d. Berg, J. Tissing. Aan de heeren Jo v. d. Bent en Maarten van Duin werd dank gebracht voor de buitengewone verdiensten, welke zij de Brigade bewijzen voor de groote zorg aan het materiaal. Vervolgens bracht de voorzitter een woord van lof en hulde aan het Brigade-lid, den heer P. le Grand, wo nende te Sassanheim, voor zijn heldhaftige redding uit zee van een drenkeling op 11 Juli 1934 aan het Zuiders trand. De Brigade kan trotsch gaan op zulke leden. Voor het diploma A van den Ned. Bond tot redding van Drenkelingen slaagden de heeren M. v. Duin, Jac. O ver voorde en A. Zwitser, terwijl mej. v. d. Bent-de Bruin het B-diplo ma behaalde. Spr. feliciteerde de betrokke nen doch ook de afd. met een dergelijk succes. Inzake de Seinploeg kon de voor zitter mededeelen, dat een seinketen langs de kust is tot stand gekomen, waaraan door de Brigades te IJmuiden, Zandvoort, Noord- wijk, Katwijk en Wassenaar zal worden deelgenomen, een instelling hetwelk het werk der Brigades zeker op hooger peil zal brengen. Op voorstel van den heer v. cL Will ik werd besloten een stel Leguanen aan te schaffen voor de reddings-vlet en de kosten hiervoor te doen bestrijden uit het Tomfonds, daar dit fonds ook tot doel heeft het perfectioneeren van de reddingsmidde len. Nog werd gewezen op een nieuwe vin ding op het gebied van Reddingsmiddelen, vervaardigd uit Balsahout, een houtsoort hetwelk grooter drijf capaciteit moet bezit ten dan kurk. Door het bestuur werd toe gezegd, deze aangekondigde verbetering grondig te doen onderzoeken en zoo moge lijk hieruit voordeel te halen. Hierna slui ting. OUDE-WETERING. Opening van het nieuwe zwembad. Naar wij vernemen zal Zaterdag 1 Juni e.k. officieel in gebruik worden genomen het in werkverschaffing uitgevoerde object, zijnde het dames- en heerenzwembad, gele gen aan het Braassemermeer alhier. Ter gelegenheid van de officieele opening zul len enkede festiviteiten en demonstraties worden gehouden, waarvan de nadere bij zonderheden binnen enkele dagen zullen worden bekend gemaakt. Met man en macht wordt thans gewerkt om op tijd klaar te zijn. Naar men ons verzekerde zal dit zwembad een der- grootste en modern ste baden zyn uit de omgeving. ROELOFARENDSVEEN. Concert. Zondagavond werd door de Muziekvereeniging „Liefde voor Harmo nie" de rij, van zomer-concerten geopend.- Niettegenstaande het gure weder waren velen naar de Noordhoek gekomen om van de muziek te genieten. De muziekuitvoe- ring stond onder leiding van den directeur den heer v. Leeuwen uit Abbenes en het programma werd vlot afgewerkt. VOORSCHOTEN. Voetbal. Voor den liefdadigheids Vete ranen voetbalwedstrijd ten bate van de Voorschotensche Bleekneusjes op Woens dag 22 Mei te 7 uur, zijn de elftallen als volgt samengesteld: Rouwkoop Veteranen: J. C. de Bandt, doel; J. van Roij en Q. v. d. Blom, achter; J. J. Braggaar, Achtien en G. Yperlaan, midden; J. J. Pijnnaken, Dijksma, Dr. v. d. Stoel, W. Riethoven en H. C. Eigeman, voor. Reserven: D. Kunneke en J. Hakker. V. V. L.-veteranen: Stevis, doel; Meers hoek en B. van Aken, achter; A. v. Meer, D. Groenewegen en J. Kooiman, midden: Ouwerlingen, Joh. Meester, Dr. H. de Boer J. Peet en Mathot, voot. TER-AAR. Ziekenhuisverpleging. Dezer dagen hield genoemde vereeniging een buitenge wone ledenvergadering in het R.K. Ver.- gebouw ter behandeling van een ingekomen voorstel. De vergadering stond onder lei ding van den heer H. Brouwer, die, toen het aangekondigde openingsuur reeds lang verstreken was, de zeer weinig aanwezige leden een hartelijk welkom toeriep en de bijeenkomst opende met den chr. groet. Hierna worden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Thans komt aan de orde het voorstel P. Blom tot wij ziging vam Art. 5 Huish, Regl., luidende: Alle leden hebben voor elk ziektegeval recht op een maximum uit keering van 30 maal ƒ2.50 plus voor de daartoe contri- bueerende leden éénmaal vrij vervoer van en naar de Ziekenhuizen, met een speciale ziekenauto of particuliere auto. Bovendien aJs loopend patiënt reisgeld tot een bedrag van 25 gulden. De patiënten, die voor be handeling naar een ziekenhuis moeten, heb ben recht op reisgeld tot een maximum van 45 gulden per ziektegeval. Door het bestuur werd voorgesteld het in dit voorstel genoemde bedrag van ƒ25 te verhoogen tot 35 gulden. Daar de heer Blom zelf niet ter vergadering kon komen werd bij monde van den heer de Rijk me degedeeld, dat de heer Blom de voorgestel de verhooging aanvaardt. Bij de behande ling werden door verschillende leden tegen dit voorstel bezwaren ingebracht; deze za gen liever de bestaande toepassing van het Reglement bestendigd. Anderen zagen gaarne een einde aan het ongelimiteerd uit keer en van vergoeding voor reiskosten, en verdedigden een invoering van een bepaling zoo als die in een naburige plaats wordt toegepast. Bij de gehouden stemming over het voorstel bleek de meerderheid liever de bestaande toestand te handhaven en verwierp het ingediende voorstel met 6 te gen dertien stemmen. Bij de rondvraag stelt een der leden voor om een afdeeling te stichten waarin men zich kan verzekeren tegen operatiekosten. De voorz. wil dit voorstel in overweging nomen. Een lid verwijst voor deze aangele genheid naar de verzekering, welke bestaat' bij het Wit Gele Kruis. Uit de verdere be spreking volgt nog een besluit om voor loo- pende patiënten van den beh andelenden ge neesheer een controle-bewijs te vragen, waarop de datum van behandeling vermeld staat en alleen hiernaar uitkeering te doen. Nog even dreigde de vergadering een on aangenaam karakter aan te nemen door dat privé-zaken en vereenigingszaken niet onderscheiden werden. Hierdoor kan men echter geen vereenigingsbelang dienen. Dit doet men 't beste door rich naar genomen besluiten te schikken en persoonlijke za ken persoonlijk te behandelen. Hierna slui ting. ZOETERMEER. CANDID AATSTELLING GEMEENTERAADSVERKIEZING. Gisteren had de candidaatstelling plaats voor de verkiezing van leden voor den ge meenteraad. Ingediend werden een 7-tal lijsten. R.-K. Staatspartij: 1. A. J. M. van Well, 2. J. W. Groenewegen, 3. P. J. Smits, 4. A. G. de Groot 5. J. A. Duinisveki, 6. A. J. Vollebregt, 7. A. C. Ammerlaan, 8. C. J. van der Werf, 9. H. Reeuwijk. 10. A. Ga- reman. Nos. 1, 2, 3, 5 en 10 zijn aftredend. Het lid G. L. de Groot heeft voor een can- didatuur bedankt. A.-R. Partij: l. A. G. Scheer (aftr.), 2. G. P. Roos Sr., (aftr.), 3. A. van der Spek Sr., 4. J. Hoogendam (aftr.). 5. J. M. Boon, 6. J. van Doornen, 7. P. Vermeer, 8. J. Brin- kers, 9. A. Kalis vaart. Chr.-Hist. Partij: 1. G. van Straalen (aftr.); 2. J. N. van Reeuwijk, 3. P. Bax- meier, 4. F. Breugem, 5. H. B. Groenheyde, 6. Ant van Beek. Staatkundig-Ger. Partij: 1. J. M. van der Tas, 2. H. Blonk, 3. J. C. van Dorp, 4. Ant. Bos Mzn., 5. A. Zegwaard (aftr.), 6. D. Huurman, 7. B. Vis, 8. J. Lingkeek, 9. C. Weening. Herv. Ger. St Partij: 1. J. Lamens Pzn. (aftr.), 2. H. Bos Jzn. (aftr.), 3. W. A. van Reeuwijk, 4. H. van Poffelen Azn., 5. P. Havenaar. S. D. A. P.: 1. L. Glas, 2. K. Dekkers, 3. J. Oskam, 4. W. Gorissen. Vrijheidsbond: 1. J. D. P. van Duijven bode (aftr.), 2. C. Noordam, 3. mej. N. H. C. Bos, 4. P. H. Groenheyde, 5. E. Huys- man Sr., 6. G. van Staalduinen, 7. Dokter J. W.*Palte, 8. S. Meinsma. Gered. Gistermiddag geraakte <le heer P. W. uit Gouda, bij het passeeren van een melkvrachtautó met de door hem ha- stuurde auto in de Voorwegwatering. Met moeite kon hij zijn hoofd boven water hou den en door verbrijzeling van een zijraamp je kon hij worden gered. Behoudens eenige schrammen en een nat pak kwam de heer W. er goed af. De wagen werd zwaar be schadigd. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Reclasseeringsdag. De gehouden col lecte voor de diverse reclasseeringsinstel- lingen op Zaterdag 18 Mei, heeft opge bracht een bedrag van 55.72 1/2. Ik ook Antonins. Goed: dan gaan we 'n robbertje bridgen met z'n vieren. (llTravaso)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11