A.H.v.d.STAAIJ MAANDAG 20 MEI 1935 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. b maanden in Engeland ook op harde en droge terreinen gespeeld. Wanneer de Hollandsche doelverdediger, die vijf zekere doelpunten heefit voorko men niet zoo buitengewoon goed was ge weest, zouden wij ongetwijfeld met grooter verschil hebben gewonnen. Een vergelijking tusschen ons spel en dat van Italië wilde de voorzichtige Hapgood niet maken. Over Italië spreken wij niet meer, aldus ontweek hij den verslaggever van de „Tel.", maar wel kan ik volmon dig verklaren, dat het een zeer fair ge speelde wedstrijd was. Drok achtte hij gevaarlijker dan Bakhuys, omdat de eerste een speler is, die de volle negentig minuten geheel op kracht is. De heer Herberts, voorzitter van de Keuzecommissie, was zeer tevreden over het verkregen resultaat. Dit is in elk op zicht een eervolle nederlaag, een schitte rende baltechniek en prachtig positiespel leverden de Engelschen, doch we staan er met onze ploeg niet machteloos tegenover. Ondanks regen en gladheid van beide kan ten technisch zeer knap spel. Maar de heer Herberts meent, dat door de geperfectioneerde techniek der Britten het natte terrein eerder in ons nadeel dan omgekeerd was. De veranderinig op de linksbuitenplaats aldus de heer Her berts bracht niet wat er van verwacht was. Galdenhoven was subliem en Drok viel niet tegen. De heer C. A. W. Hirschman, oud- voorzitter der T. C.: Een nederlaag die een gelukwensch waard is. Zeker, de Engel schen speelden beter, doch tot het slot wist de Hollandsche ploeg er de spanning in te houden, wat een bewijs is hoe uitstekend partij gegeven is. De Engelschen spelen fijner voetbal dan de Duitschers, doch him afwerking van de aanvallen is minder. De bekende Nederlandsche scheidsrech ter de heer J. Mutters vond de Britten technisch wel beter, doch prees de schit terende verdediging der Hollanders. Daar door was het een zeer fraaie en spannende match geworden. Dat de spanning er tot slot in bleef, dat is op zichzélf al een compliment voor ons kranige team, aldus de Stadiondirecteur, de heer Jan J. van den Berg. De Nederlandsche referee, dr. van Moorsel, vond de Emgelsche linksbuiten de ster bij de Britten en Caldenhoven bij de Hollanders. De heele ploeg was goed, doch Mijnders viel tegen. De leiding van dr. Bauwens was voortreffelijk. Onze voor hoede kreeg bitter weinig kans. De oud-intemional van Keutergh en, spe ler uit den groot en tijd van Volharding en H.B.S., herinnerde dit spel der Britten aan den glorietijd van het Engelsche amateur- spel. Dat sóepele combineeren en zuiver positiespel kiezen was een lust. Vooral de backs waren subliem. De uitslag was zeer goed, jammer dat Mijnders uit den toon viel, doch de rest van de ploeg speelde uit stekend. Mr. E.-J. Bulder, voorzitter van de Federatie van eerste klasse clubs, was vol bewondering voor het Nederlandsche elf tal, vooral Galdenhoven. Toch was heel begrijpelijk het Engelsche spel nog meer af. Dr. Spoelder, voorzitter van H.F.C., betreurde het falen van Mijnders en was enthousiast over de prachtige Nederland sche verdediging. De geweldige achterhoede der Engelschen heeft hen voor een neder laag behoed. De bekende internationale scheidsrech ter en journalist John Langen us uit Antwerpen zeide: Nederland is te feliciteeren met zo&n re sultaat. Hoogst eervol is het zoo te verlie zen. Bakhuys viel iets tegen, schoot te vroeg en ook de linksbuiten was niet op dreef anders was nog wel meer te bereiken ge weest. De Verdediging was subliem en vooral Halle en Caldenhoven speelden een prachtige partij. In de halflinie was vooral Anderiessen zeer goed. De Britten verdienden te win nen, ze speelden een prachtig spel, doch het schieten was niet best. De oud-aanvoerder van het Nederland sche elftal, dr. Hans Tetzner, (die de vorige week SpanjeDuitse hl and bijwoon de) meende dat Nederland te defensief speelde, de W-formatie forceerde. Verdedi gend is er prachtig gespeeld vooral door Caldenhoven en Halle. Bakhuys werd te weinig gesteund. Van Heel was weer zeer knap, doch Mijnders viel tegen. Bij de prachtig spelende Britten waren Gardner, Boyes en West wood de uitblinkers. Mr. Rous, de secretaris van den Engel schen Voetbalbond, was buitengewoon vol daan. Het was een bijzonder sportieve wed strijd tusschen twee elftallen die beide hun uiterste best hebben gedaan. Het Neder landsche elftal heeft naar mijn meening een prachtige match gespeeld en als uitblinkers zou ik willen noemen v. Heel en Halle, Spe ciaal in de eerste helft heeft hij vele moei lijke schoten gehouden. Van Engelsche zijde waren de besten Male, Barker en Boyes. Het was een „splendid game" dat het Hollandsche team speelde en dat Engeland met slechts 10 heeft kunnen zegevieren, is een compliment aan uw spelers en aan de Engelsche trainers, die hier in uw land werkzaam zijn". HET OORDEEL DER PERS. De Hollandsche pers is ook vrijwel een stemmig in haar oordeel. De „Maasbode" schrijft: Wij zouden su per-chauvinistisch zijn als we de zege on zer gasten niet verdiend achtten. Maar al was hun spel dan technisch volmaakter, al klopte hun samenspel stukken beter dan bij de Oranje-shirts, daartegen plaatste dan ons Nederland toch hun speelwijze zoo goed dat wij volkomen kunnen getuigen, dat de uitslag een waardige weerspiegeling is van het vertoonde in dezen fel bevochten wed strijd. Dat is op zichzelf reeds het beste compliment, hetwelk men de Nederland sche ploeg kan maken. Het „Vaderland": Het Neder la ndsch elf tal heeft den wedstrijd verloren, maar eer vol, en niet dan na een ontmoeting waar in het ook zijn kansen heeft gehad en waar in het zeker niet ten volle heeft vastge staan, dat het een nederlaag tegemoet ging. Dat is naar onze meening wel het belang rijkste en verheugendste in dezen uitslag. Tot de laatste minuten, neen seconden, heeft het er om gespannen, en het heeft maar zeer weinig gescheeld of de Engel schen hadden zich met een verdeeling der punten tevreden moeten stellen. Dit eervolle resultaat hebben wij voor namelijk te danken aan den grooten strijd lust van de Oranjemannen, aan het ontem bare enthousiasme dat ons reeds vroeger tot onverwachte successen voerde, en aan den vurigen wil om dezen internationalen wedstrijd van het seizoen tot een zoo guns tig mogelijk einde te brengen. De „Telegraaf": Heeft de Nederlandsche Het „Handelsblad": Wij mogen met trots terugzien op een bijzonder goeden wed strijd, waarvan het zeker heel eervolle re sultaat overal in voetbalkringen veel waar deering en bewondering zal vinden. De „N. R. Courant": De wedstrijd stond op hoog peil. Hij had geen inzinkingen en was rijk aan spannende momenten voor de doelen. De partijen hadden om beurten perioden van overrompeling in aanval en concentratie op verdediging; nu eens wa ren de Engelschen meester van het terrein, maar dan revancheerden de onzen zich en gingen over tot een krachtig offensief. Ook de Engelsche pers wijdt meer dan anders aandacht aan dezen wedstrijd. Zoo schrijft de „Sunday Times", dat dank zij een opportuniteits-doelpunt van Worrall, de zege een dubbeltje op zijn kant was. En verder: „Engeland verdiende zeker niet met meer dan één doelpunt te winnen". De „News of the World" zegt, dat het Hollandsche team met wat meer geluk den strijd had kunnen winnen, maar „old En geland" had met datzelfde geluk twee of drie goals meer kunnen scoren. De Engel schen maakten veel gebruik van den lan gen pass, terwijl de Hollanders juist den bal in short pasing over den grond speel den, een opmerkelijk contrast in stijl dus. Een andere opmerkelijke zaak was, dat Bakhuys zoo door Barker in bedwang werd gehouden, dat de Hollandsche middenvoor slechts eenmaal kans kreeg om te scored, welke kans door hem gemist werd. Daarna trachtte hij uit de onmogelijkste posities op doel te schieten. Het merkwaardigste evenwel was het schitterende doelverdedigen van den reus Halle. Als de Engelsche voorhoedespelers hem aanvielen ging er een gejoel op uit de menigte. Over het algemeen gesproken een prachtige wedstrijd, die slechts bedorven werd door den regen en door slecht schie ten van beide aanvalslinies. De „Daily Telegraph" schrijft in haar Maandagochtendblad, dat de Hollandsche amateurs beter zijn dan men in Engeland vermoed heeft. Meestal is de bal, die men op het continent gebruikt zoo licht als een veer, nu was hij door den regen zoo zwaar als lood, een ideale omstandigheid dus voor de Engelsche spelers. Het is daarom niet al te prettig voor hert Britsche voetbalpres- tige, wanneer een team van amateurs van het puikje, dat wij aanberoepsvoetballers hebben met slechts 10 verliest. E astham heeft niet voldaan. Dat hij het chargen van de tegenstanders niet durfde trots eer en was een geweldige handicap voor zijn collega's. Worrall was een groot succes in de Engel sche aanvalslinie, Richardson was geen ide aal leider van den aanval, Barker en de beide backs verdienen de meeste hulde. Van Holland moet vooral keeper Halle genoemd worden, daarna Caldenhoven en Anderies- sen. Deze drie zouden zich best weten te handhaven in Engelsch league-voetbal. Wij waren zeer onder den indruk, aldus de ver slaggever van dat blad, van de vriendelijke verhouding tusschen de spelers van beide teams onderling, zoowel binnen als buiten het speelveld. Er deed zich geen enkel on aangenaam incident voor. KON. NED. VOETBALBOND. BESLISSINGSWEDSTRIJD TUSSCHEN H.V.V. EN H.B.S. U.V.S. met de Kennemers gelijk De dag van gisteren leverde voorname lijk promotie-degradatie-wedstrijden en, zooals wel eenigszins te verwachten was, heeft H.V.V. van O.D.S. gewonnen. Dat 't niet zonder moeite ging, wees de uitslag 54 wel uit. In ieder geval leverde deze uitslag in zooverre beslissing dat O.D.S. werd uitgeschakeld van promotie en dat Den Haag in ieder geval een eerste klas- ser behoudt en wel H.B.S. of H.V.V., wel ke clubs a.s. Zondag op het V.U.C.terrein te Den Haag den beslissingswedstrijd zul len spelen. De stand is n.l.: H.B.S. H.V.V. O.D.S. 1 1 12—8 1 9—8 2 8—13 Vlaardingers degradeeren dus naar de derde klasse en de a.s. Zondag op het A. S.C.-terrein te Leiden te spelen wedstrijd U.V.S.De Kennemers zal dus de beslis sing brengen, of Leiden danwel Beverwijk een tweede klasser krijgt. De stand is: Kennemers U.V.S. Fortuna 2 1 4—3 26 V.O.C. kon het tegen de Hollandiaan weer niet bolwerken en de derde wed strijd werd verloren. The Rising Hope heeft hier de beste kans om te promovee- ren, terwijl V.O.C. derde klasser blijft. De stand is: The Ris.Hope 2 2 Hollandiaan 3 2 V.O.C. 3 11—3 1 9—9 3 3—11 Voor de promotie-competitie der 4e klas se heeft Postduiven geducht revanche ge nomen op Alphia voor de 10 nederlaag in Alphen geleden. De Hagenaars wonnen nu met 50! De stand is nu: Alphia 2 1 Postduiven 2 1 1—5 5—1 SPORTHUIS BOTERMARKT 28 l_EIPEM.TEL.3582 RACQUETS (GRAY SOWS) Junior t 5.— Champion f 6.75 Challenge 110.75 Shamrock 113.75 The Defiance 115.50 In het Zuiden heeft Willem n een moei lijken klip omzeild door Roermond in eigen huis met 32 te kloppen. Alle hoop voor de Tricolores is dus nog niet verloren Middelburg boekte haar eerste overwin ning door Palemig met 51-nederlaag naar huis te zenden. Hier is de stand: Voor de promotiecompetitie der 3e klas se is de spanning nog gestegen, nu giste ren de Kennemers de verwachte overwin- J ning op Fortuna hebben behaald. De Roermond 4 Willem II 4 Middelburg 4 Palemig 4 1 8—5 5 7—6 5 6—3 4 5—12 2 In het Noorden werd de laatste wed strijd van de promotie-degradatie-compe titie gespeeld, welke echter van geen be lang meer was voor het eindresultaat, om dat Hoogezand al binnen is. Intusschen bewees Frisia toch niet zoo heel veel met de Hoogezanders in kracht te verschillen, want de eindstand is: HET VIERBONDEN-TOURNOOI De L.V.B. thans winnaar Wat tot heden nog steeds tot de groote wenschen had behoord: een overwinning van het L.V.B.-elftal in het Vierbonden- tournooi, is thans werkelijkheid geworden. Het L.V.B.-elftal heeft zich thans van zijn beste zijde laten zien en bewezen goede krachten te bezitten. Dit bleek trouwens reeds eerder in de oefenwedstrijden tegen U.V.S. en L.F.C. De Leidsche Voetbalbond won gisteren met 21 in de eerste ronde van het Am- sterdamsche elftal, zoodat het in de finale uitkwam tegen het Haarlemsche, welk elf tal na het 22-spel tegen het N.H.V.B.- elftal bij loting won. Nadat eerst in de verliezersronde het Noord-Hollandsche elftal met 30 van het Amsterdamsche had gewonnen, bracht de finale tusschen Leiden en Haar lem een 31-zege voor de Leidsche ploeg. Hoogezand 4 3 Frisia 4 1 De Kooi 4 9—5 6 6—7 4 5—8 2 De uitslagen AFDEELING II Prom. 2e klasse: H.V.V.—OJD.S. 5—4. Prom. 3e klasse: KennemersFortuna 2—0; V.O.C.—De Hollandiaan 0—4. Prom. 4e klasse: PostduivenAlphia 5—0. 4e klasse A: RoodenburgA.S.C. 01. AFDEELING IV Prom. 2e klasse: RoermondWillem II 23; MiddelburgPalemig 51. AFDEELING V Prom. 2e klasse: HoogezandFrisia 23 Om den N.V.B.-Beker JulianaBlauw Wit 31; Stormvogels P.S.V. 22; VelocitasHelmond 10. Vterbonden-tonrnooi Eerste ronde: Leidsche V.B.A.V.B. 2 1; Haarl. V.B.—N.H.V.B. (Haarlem bij lo ting) 22. Verliezersronde: A.V.B.—N.H.V.B 0—3. Winnaarsronde: L.V.B.H.V.B. 31. U.V.S.BLOEMEND AAL 0—2 U.V.S. heeft haar vrijen Zondag benut tot het spelen van een oefenwedstrijd te gen de tweede klasser Bloemendaal. U.V.S. verscheen met een invaller voor van Goor, voor wien Swanenburg inviel. De wedstrijd is door U.V.S. verloren we gens het te kort houden van het spel, waaraan de voorhoede zich nogal eens be zondigde. Had men het spel gedurende den geheelen wedstrijd opengehouden, dan had de thuisclub heel gemakkelijk kun nen winnen. Nu was het te ver doorge voerde samenspel, hoe goed soms uitge voerd, een kolfje naar de hand der Bloe- mendaalsche verdediging, die steeds weer op wist te ruimen. U.V.S. wint den toss en speelt eerst met wind mee. Reeds dadelijk in de thuisclub in den aanval, maar zij heeft geen geluk mét schieten, lat en palen helpen den keeper bij het schoonhouden van zijn hei ligdom. Bloemendaal probeert het ook eens met eenige snelle aanvallen, maar de U.V.S.-verdediging geeft niet thuis. U.V.S. blijft sterk in den aanval. De bal gaat van voet tot voet, maar in het doelge bied der gasten wil men het te mooi doen, waardoor soms op onbegrijpelijke wijze doelpunten uitblijven. Een ieder denkt de rust met blanken stand te zien aanbreken, als plots de midvoor van Bloemendaal een snellen uitval onderneemt, handig pas seert en met een onhoudbaar schot Kramp het nakijken geeft (01). Als weer is af getrapt, fluit de scheidsrechter rusten. De tweede helft begon weer met een M. V.S.-overwicht. Het spel werd nu en dan goed opengehouden, waardoor gevaarlijke situaties voor het Bloemendaalsche doel ontstonden, maar de keeper hield er kra nig de verschillende schoten uit. Toen doelpunten uitbleven liet U.V.S. den moed eenigszins zakken, waarvan Bloemendaal handig profiteerde door eenige zeer ge vaarlijke aanvallen op te bouwen. Vooral de linksbinnen bleek in deze periode een gevaarlijk speler te kunnen worden. Hij was het dan ook, die na een half uur er in zijn eentje vandoor ging, drie spelers heel gemakkelijk passeerde, om daarna langs den uitloopenden Kramp het leder in het doel te plaatsen (02). Een keurig staaltje voetbal. Hoe U.V.S. daarna weer zwoegde om een tegenpunt te scoren, het wilde niet luk ken. Ook Bloemendaal zag geen kans meer om een doelpunt te fabriceeren, zoodat onveranderd het einde aanbrak en Bloe mendaal iets meer kreeg dan zij verdien de, gezien het voortdurende overwicht van U.V.S. in de eerste drie kwartier. FRANKRIJK HONGARIJE 2—0 Voor 20.000 toeschouwers wonnen de Fransche voetballers gistermiddag in het stadion van Colombes den 1 andenwed strijd tegen Hongarije met 20,' na met rust reeds de leiding te hebben gehad met 1—0. Zoowel in de eerste als in de tweede helft vertoonde het Fransche elftal een snel en aantrekkelijk spel, waarbij zij steeds een kleine veldmeerderheid hadden. Het doelpunt voor de rust werd gescoord door den Franschen midvoor Courtois; waarbij dit doelpunt op eenigszins abnor male wijze was ontstaan. De Hongaren re clameerden bij een Franschen aanval voor buitenspel, toen Courtois en de Hongaar- sche keeper met elkaar in botsing kw.a- men en dientengevolge de keeper den bal uit de handen in doel liet vallen. De En gelsche scheidsrechter Lewingstone was echter van meening, dat het doelpunt op volkomen normale wijze was gemaakt. In de tweede helft verhoogde Courtois uit een voorzet van Asten den voorsprong na een klein half uur spelen. Ook in het resteerend gedeelte van de ontmoeting wa ren de Franschen sterker, maar de Hon- gaarsche verdediging speelde buitenge woon goed en kon verdere doelpunten ver hinderen. Het einde kwam met een verdiende 20 overwinning voor de Franschen. UIT HET KATHOLIEKE KAMP D. H. L. WINT VAN TEYLINGEN. De kampioenswedstrijd tusschen H. B. C. en Kolping heeft een gelijk spel opge leverd, welke uitslag eigenlijk van geen beteekenis op den stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Kerkrade 7 5 1 1 25—11 11 Volendam 5 3 2 17—10 8 H. B. C. 6 3 1 2 15—14 7 Kolping 6 1 1 4 9—20 3 S. D. O. U. C. 6 1 5 5—18 1 De groote strijd tusschen Teylingen en D. H. L. om een plaats in de eerste klasse is in het voordeel van de Delftenaren ge ëindigd, die zulks ook meer verdienden dan de Sassenheimers, bij wie niet de ernstige gedachte voorzat om te winnen. D. H. L. blijft daardoor eerste klasser. De stand is: D. H. L. Excelsior Teylingen 1 9—7 5 1 9—8 4 2 8—11 3 De uitslagen. Om het kampioenschap: HBC Kolping 33. Prom. 2 e k 1. West n: Teylingen D. H. L. 1—3. TEYLINGEN—D. H. L. 1—3. In een van beide zijden tamelijk slecht en zenuwachtig gespeelden wedstrijd is het D. H. L. gelukt door een 31 zege haar plaats in de eerste klasse te handhaven. Teylingen vooral speelde een slechten wed strijd en het bleek maar al te duidelijk, dat de Sassenheimers nog niet eerstè klas- fahig zijn. Er ontbreekt nog heel veel aan hun spel, speciaal aan het spel der voor hoede, waarvan maar heel weinig kracht uitgaat. De beste spelers van Teylingen waren P. van Nobelen, Terhorst en War- menhoven, terwijl ook Schreuder op een heel goeden wedstrijd kan terugzien. D. H. L. stelde daartegenover een zeer beweeglijke voorhoede, in uitstekende middenlinie en verdediging, terwijl keeper Alsemgeest als vanouds zijn doel op uit stekende wijze verdedigde. Als scheidsrechter Hall de ploegen bin nen de lijnen fluit, stellen zij zich als volgt op: Teylingen: Koenders W armenho ven Terhorst Schreuder v. Nobelen v. d. Geest v. d. Zwaan v, d. Ploeg D. Homan v. Kesteren C. Homan. Hermens Sanaber C. Alsemgeest Van Zinnen Ninaber Koene A. Alsemgeest Spek Vervloot Schouten W. Alsemgeest D. H. L.: De Delftenaren, met twee invallers spe lend, trapten met zon en wind in den rug af en dadelijk zetten zij 'n uitstekenden aanval op. Saraber zette voor, C. Alsem geest kopte fraai in, maar Koenders kon den bal juist tegen den staander werken, waarna de bal weer bij de aanvallers te rugkomt, maar de verdediging der thuis club zit er dan onmiddellijk op en de bal wordt weggewerkt. Na eenige tegenaan vallen van Teylingen iS de beurt weer aan D. H. L. Tok Alsemgeest passeert drie spelers en schiet dan hard voor het doel langs, doch Saraber is juist te laat om den bal in het doel te werken. Bij een nieuwen, aanval redt Terhorst op fraaie wijze ten koste van een corner. Na ongeveer 10 minuten maakt een der D. H. L.-spelers hands in het beruchte gebied. De strafschop wordt door v. d. Ploeg ingekogeld, doch de strafschop moet worden overgenomen en dan voltrekt v. d. Ploeg werkelijk het vonnis (10). Vanaf den aftrap is D. H. L. dadelijk weer voor het Teylingen-doel, maar de aanval levert niets op. 'n Gevaarlijk moment ont staat er voor het D. H. L.-doel, als Van Kesteren fraai voorzet, maar het binnen- trio is te weinig doortastend en benut de kans niet. Na 25 min. trekt Hermsen er alleen tusschen uit en vanaf de lijn lost hij 'n schot, waarbij de keeper den bal over zijn handen heen in het doel laat glippen (11). Bij een Teyl. aanval mist v. d. Zwaan een prachtkans. Dan is de beurt dadelijk aan D. H L. en uit een goeden voorzet van Hermsen schiet Tok Alsem geest met een harden schuiver in (12). Teylingen zakt dan meer en meer af, waar van D. tl. L. profiteert om aanval na aan val te ondernemen. De verdediging van Teylingen is echter met te passeer en. Even voor de rust denken we de thuisclub nog gelijk te zien maken, als v. d. Zwaan op fraaie wijze uit een algemeenen aanval in kopt, doch even keurig wordt de bal door een der backs uit den doelmond gekopt. In de tweede helft bleef de verwachte opleving bij Teylingen uit. Wel werd er meer aanvallend gespeeld dan voor de rust, doch de afwerking liet nogal wat te wen schen over en uitèindelijk wisten de backs en niet in het minst de uoterst kalme kee per Alsemgeest doelpunten te voorkomen. Toch heeft Teylingen toen enkele fraaie kansen gemist, o. m. toen v. Nobelen den bal schitterend opbracht en v. d. Ploeg als het ware maar voor het intrappen had, doch de bal ging toch naast. Als dan Tok Alsemgeest eens alleen op het Teyl.-doel afstormt, schiet hij precies in handen van Koenders. Aan den anderen kant redt Schouten op fraaie wijze. Afwisselend vol gen de aanvallen elkaar op totdat na on geveer een half uur uit goed combinatie spel van Hermsen en Tok Alsemgeest het derde doelpunt voor D. H. L. komt van den voet van laatstgenoemde, volgens veler meening in buitenspelpositie (13). Tey lingen zet dan nog alles op alles en for ceert dadelijk een corner, waaruit D. Ho man inkopt, doch Alsemgeest is op zijn post, Nog enkele corners op het doel der gasten volgen, maar onveranderd komt het einde. VOETBALTOURNOOI LISSE. Lisse IGeel Wit I 37. Geel Wit pakt direct stevig aan en is Lisse in elk opzicht de baas. Zoowel verde digend als aanvallend zijn de Haarlemmers de Lissenaren te vlug af en succes kan dan ook niet uitblijven. Toch is de wedstrijd reeds ongeveer 20 minuten oud eer de midvoor van Geel Wit uit een geharrewar van spelers doelpunt (01). Lisse onder neemt nu een aanval, de linksbinnen is doorgebroken doch het schot is te tam en de keeper kan wegwerken. Even later ziet Geel Wit uit een algemeenen aanval haar voorsprong vergroot (02). Het is opmer kelijk hoe slap Lisse in dezen wedstrijd speelt. Geen wonder, dat er zoo weinig liefhebberij bij de supporters bestaat: de wedstrijd is dan ook het aanzien niet waard, het spel van Geel Wit hier buiten gelaten. Deze vereeniging heeft een aal- vlugge voorhoede, een beste halflinie en een puik backstel, betere balcontrole en beter opstellen, zoodat Geel Wit voor de rust den stand nog op 03 kan brengen. Na de rust heeft Lisse windvoordeel. Dit kan misschien helpen, doch Geel Wit neemt direct'het spel geheel in handen. Plots krijgt de L.-linksbinnen den bal toege speeld, maakt zich mooi vrij en met een mooi schot is de achterstand verkleind (13). Lisse vindt het bepaald mooi ge noeg en sporadisch kan Geel Wit de score opvoeren tot 16. Dan krijgt Lisse nog eens een bevlieging en de midvoor doel punt onhoudbaar (26). Even later bij een algemeenen aanval van Geel Wit maakt de L. back hands. De toegestane penalty wordt door G. Wit in een doelpunt omgezet (27). Nog even valt Lisse aan en weer is het de midvoor, die via dèn keeper doelpunt (3— 7). Kort hierop is het einde en plaatst Geel Wit zich in de finale tegen S. J. C. welke verspeeld wordt a.s. Zondag 26 Mei om den len en 2en prijs en Blauw Zwart en Lisse om den 3en en 4en prijs.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6