MAANDAG 20 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ST. JOSEPH-GEZ.-VEREENIGING. Een bubbel feest. De onderafdeeling „Liedertafel Seb. Schaffer" vierde gisteren haar tienjarig bestaan en tevens Was het installatiefeest der adspiranten. 's Morgens te 7.30 uur droeg de vice- Praeses een H. Mis op in de Lodewijks- •kerk, waaronder zangers en aspiranten ter H. Tafel naderden. 's Avonds te half negen was de feest avond, waar Gezellen en heel veel ouders bij tegenwoordig waren. De hoofdzaak was wel de installatie van acht nieuwe leden, hetgeen geschiedde door den zeereerw. Praeses, pastoor Th. Beukers. Na de belofte afgelegd te hebben werden zij tot broeders in het groote Kolpingsgezin toegelaten. Pastoor Beukers sprak dan een woord van waardeering en aansporing, om eenmaal begonnen nu ook door te zetten en zich zelf te bekwamen tot goede leden. De Senior riep hen een welkom toe na mens het commissariaat, beklemtoonde op zijn manier de roeping der katholieke jon geren en uitte den wensch, dat ze later konden zeggen: dank aan de Gez. Ver. voor ontvangen leiding en vorming, waar mee we ons voordeel kunnen bezorgen. Op buitengewoon fijne wijze hebben mu ziek- en zangclub zich van hun taak ge kweten. Directeur Brunt heeft Franz .Schweitzer in korten tijd weten op te voe ren tot een muzikale hoogte, die nog veel inhoud voor de komende jaren. Niet min der is de heer Ab. Martij n er in geslaagd de Gezellen-zangers zoowel kerkelijk als profaan vooruit te brengen. Als de eerste partijen nog wat worden versterkt komt het best uit. Als „proeve" brachten jongere leden der tooneelclub voor het voetlicht Ghéon's „Duivelsbruggetje". Enheel goed ge slaagd. Rolkennis en grime waren perfect, nog ietwat losser spel zou geen kwaad kunnen. Al met al een keurige avond, bijge woond ook door den Raad v. Bestuur, en besloten met een pittig dankwoord van den vice-Praeses. VOLKSZANGDAG. A. s. Woensdag des avonds te 7 uur wordt in het v. d. Werffpark op verzoek van den Nederlandschen Voikszangbpnd een uitvoe ring gegeven van liederen door de kinde ren van de 6e klasse van alle Leidsche gewone lagere scholen, onder leiding van den heer Geirnaert, leeraar aan de Mu ziekschool van de Maatschappij" Toonkunst alhier. Met de regeling van deze uitvoering heeft zich op verzoek van B. en W .belast de Commissie van het Kinderfeest op 31 Aug. Na overleg met den heer Commissaris van Politie is ervoor gezorgd, dat het pu bliek een geschikte gelegenheid vindt om te luisteren op het Steenschuur en in de Doezastraat. In het park zelf wordt geen publiek toegelaten. Opbrengst reclasseerings-collecte. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de collecte op den Nationalen Reclassee— ringsdag, Zaterdag 18 Mei jl., te Leiden bruto 666.(zes honderd zes en zestig gulden) heeft opgebracht. Het plaatselijk Comité van Uitvoering is allen collectan ten zéér dankbaar voor den grooten ijver, waarmee zij, ondanks het zeer ongunstige weer, hun werk hebben verricht. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Leiden maakt bekend, dat met ingang van 22 Mei 1935 de betalin gen betreffende maandelijks verschuldigde telefoongelden, welke tot dusver werden voldaan aan een der loketten in het hoofd kantoor (Breestraat) uitsluitend worden aangenomen aan het loket in het telegraaf kantoor, ingang Boommarkt. Zaterdagmorgen hebben hier de drie hoofdstembureau's vergaderd, ter beslis sing over de geldigheid der ingeleverde lijst van candidaten voor den gemeente raad. Alle ingediende lijsten zijn geldig verklaard en onveranderd vastgesteld op die van Nationaal Herstel na. Van deze is de naam C. van Kleef, geschrapt, omdat van hem geen bereidverklaring was inge komen. Daarmede is het totaal aantal can didaten gedaald tot 111. Zaterdag is voor de door Maatsch. Hulp betoon ondersteunden weer de geheele premie voor de ziekenfondsen betaald. De betaling had terugwerkende kracht. Wij herinneren er aan, dat ook in het verleden M. H. de geheele premie betaalde. De valide werkloozen betalen sedert de invoering der nieuwe regeling 1/3 van de premie; voorheen moesten zij de premie geheel zelf betalen. Wij wijzen er op, dat de Poppententoon- stelling in het Nutsgebouw voor het sym pathieke doel. der „Chr. Jeugdhulp" tot en met Woensdag a.s. is geopend. Op de veemarkt zijn Vrijdag twee koeien achtergebleven, waaromtrent men inlichtingen kan verkrijgen op het politie bureau. Zaterdagavond werd een begin van brand geconstateerd in het huis Hoogewoerd 67, bewoond door den heer S. Het bleek, dat de vlam in een pan met vet was geslagen. Buren bluschten den brand met emmers water. De uitgerukte brandweer behoefde geen dienst te doen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ondeugdelijke margarine vervoerd. A. J. M., reiziger te Leiden, moest he denmorgen voor het Kantongerecht terecht staan terzake hij op den Bezuidenhoutsche weg te 's Gravenhage boter heeft vervoerd, pl.m. 18 kisten, waarvan bij een nader on derzoek bleek, dat drie der kisten boter bevatten, welke niet aan de eischen der wet voldeden. Als getuige in deze zaak werd gehoord een deskundige van het zuivelstation te Leiden. Deze kon verklaren, dat hij van alle kisten de monsters had onderzocht. Bij dit scheikundig onderzoek was vast komen te staan, dat van drie der kisten de mar garine maar 4,5 pet. roomboter bevatte, ter wijl zulks in dien tijd 15 pet. moest zijn. Ook was er een stof in aanwezig geweest, welke er geheel niet in thuis hoorde. Verdachte zegt, dat een afwijking van het mengpércentage dikwijls voorkomt, daar het zioh wel eens voor kan doen, dat in het eene gedeelte van het mengsel de toe gevoegde roomboter niet zoo goed er door verwerkt wordt als bij het andere gedeelte. Dit kon zoowel hoog er als lager gebeuren m.a.w. in het eene mengsel zit soms veel meer roomboter dan in het andere. Dit verweer van verdachte wordt door den deskundige bestreden. Het geval kon zich mogelijk wel eens voordoen maar dan is het verschil misschien hoogstens 1 pet. of nog minder, maar nooit 10 pet. en meer zooaJs hier het geval is geweest. De ambtenaar zegt, dat het hier een heel ernstig feit betreft. Verdachte zegt wel, dat hij de boter van een andere firma heeft be trokken, maar dit verweer gaat hier niet op. Een geldboete, hoe hoog ook, is hier niet op zijn plaats. Hij eischt dan ook een prin cipale hechtenis van 1 maand met ver beurdverklaring der inbeslag genomen par tij boter en publicatie van het vonnis, door verdachte te bekostigen 'in de Leidsche bla den. Verdachte zegt nog tot zijn verdediging, dat hij de boter alleen mam: vervoerd heeft, waarop de kantonrechter opmerkt, dat ver dachte toch zelf wel weet, dat hij de ver antwoordelijke persoon is. Hij is toch geen expediteur maar boterhandelaar. Op een vraag van den kantonrechter of verdachte nog in dezelfde branche handelt geeft ver dachte ten antwoord, dat hij in een ander vak is gegaan en de zaak d.i. de boterhan- dël is opgeheven. Met deze omstandigheden rekening hou dende wilde de kantonrechter ditmaal nog geen principale hechtenis opleggen, maar veroordeelde hij den verdachte tot een geldboete van 150 sub. 1 maand hechtenis en verbeurdverklaring der inibeslaggeno- meai partij boter. IN DE KEUKEN. „De Holl. Huisvr." geeft een leerzaam en behartigenswaardig artikel over: „De Huisvrouw en de Keuken". Wij citeeren: Wat denkt gij van een huisvrouw, die haar scepter in een keuken zwaait, waar van de gordijn, verf en witwêrk er onoog lijk uitziet? Het fornuis is het gasstel niet onderhouden is, evenmin het linoleum en de mat? Komt ge echter in de woonkamer, dan blikt alles u tegen, niets slingers op den grond, alles is even keurig en netjes. Maar, vragen wij ons af, waarom dat zelfde dan niet in de keuken? Een huisvrouw, die van orde en net heid houdt en niet gemakzuchtig is, zal evenzeer de noodige zorg aan haar keuken besteden. Hoe gezellig kan deze er uitzien met goed onderhouden verf, witte muren en glanzende tegels/ Als koper en aluminium den binnenkomende tegenblikt, terwijl het glanzende goed onderhouden gasstel of for nuis in het oog valt en het aangenaam aandoet! tjes, planken van de glazenkast belegd met geruit zeildoek, terwijl gemakhalve de planken der pannenkastjes evenals de vloer hiervan belegd is met zeil, hetgeen het v/erken zqo vereenvoudigt, daar het véél gemakkelijker en netter is dan debeleg ging van coutfantpapier. De afwasch, die zoo juist in de keuken gebracht wordt, wordt ordelijk op het aan recht gezet, soort bij soort, schoteltjes, bordjes, enz., zoodat slechts een klein plaatsje, ingenomen wordt. Indien alles onmiddellijk gezet wordt, waar het behoort, heeft men nimmer een rommel:ge keuken en vlot het werk véél be4er, terwijl het geen tijd meer kost. „Een blik in de keuken van de huis vrouw en men ziet hoe ze is." Wij meenen, dat dit enkele zinnetje tot dusverre tot velen nog niet doorgedron gen is, want ware dit het geval, dan zou men veelal een geheel anderen indruk er van hebben gekregen. Een huisvrouw, die hare taak beheerscht, haar vak verstaat, zal echter ook hier niet falen en zorgen, dat haar keuken evenals haar geheele huis de toets der critiek kan doorstaan. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer W. F. Ketwich Verschuur, Wasse naar. UIT DE OMGEVING WOUBRUGGE. Polder Oudendijk. Stemgerechtigde Ingelanden van Polder Oudendijk kwamen in vergadering bijeen en stelden de reke ning over 1934 vast op ontvangsten met een bedrag van f 8076.94 en op uitgaven met een bedrag van f 6170.46, zoodat het batig saldo bedroeg 1906.48. De begrooting werd vastgesteld voor 1935 bedragende in ontvangst en uitgaaf op 6734.63. Tot leden in de commissie voor het na zien van de rekening 1935 werden benoemd de heeren T. van der Eijk, B. A. Heenk en M. R. Kroes, tot plaatsvervangers de hee ren C. J. Disseldorp, F. van Griethuizen en Maarten Kroes. .Besloten werd tot deelneming aan onder handeling met de Vrouw Geestpolder en een landeigenaar over gewenschte afras tering van een rijweg en opheffing van landhekken. Voort werd een besluit genomen om aan slagen gewone polderlasten, kleiner dan een bedrag van f 0.25, niet in te vorde ren. De omslag voor 1935 werd bepaald op f 8.per H.A., waarbij de dijkgraaf, de heer Fred Kroes, opmerkte, dat, nu we derom een gulden verlaging is bereikt, thans voor de eerste jaren deze aanslag stellig niet lager kan komen. Na verschillende bespreking over eenige duikers, wegonderhoud, schoeiingwerk en dijk Piaspolder, benevens over kostenver goeding baggerwerk werd de vergadering •jgesloten. OUDE WETERING. R. K. Sportver. „Majeila". Daar O.D.I. I ter elfder ure bericht kreeg dat ze een promotie-wedstrijd te spelen had, kon de wedstrijd tegen Majeila geen doorgang vin den. Een Majeila-combinatie tegen O.DJ. 2 behaalde een 40 overwinining. Majeila 2, op bezoek bij D.S.V. 2 te Noor den deed eveneens goed werk en overwon met 32. Met de junioren is het tegenwoordig niet zoo bijster rooskleurig. Deze keer moesten ze de palm der victorie aan Nic. Boys a laten. De laatste competitie-wedstrijd moet gewonnen worden, hoor! UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. Professor Cleophas. Zondag hield de Z.Eerw. Heer Cleophas, Professor aan het Groot-Seminarie te Warmond onder de H.H. Missen .een predikatie over het groote belang voor de katholieke boeren en tuin ders om zich te vereenigen in- en aan te sluiten bij den R. K .Land- en Tuinbouw- bond. Krachtens zijn roeping en plicht ais Diocesaan adviseur van dien Bond toonde de gewijde redenaar in een gloedvol betoog aan, dat aan den mensch zelf te wijten is de ontreddering van het economisch leven. Wij zijn op de wereld om God te dienen, doch onder het motief van zaken zijn zaken heeft men onder de invloed van-het Libe ralisme God verdrongen en het eigenbe lang daarvoor in de plaats gesteld. Nu zit ten wij in het moeras en geen regeering, noch steun wetten zullen vermogen ons daar uit te helpen, noch ook het volgen van denkbeelden door verkeerde leiders gepro pageerd, doch wij moeten ons zelf herzien en daarnaast ons aansluiten bij den voor ieder aangewezen standsorganisatie, om daardoor vereenigd mede te werken aan de opbouw van een nieuwe maatschappij, waarin God weder de plaats verwerft, wel ke Ham krachtens zijn almacht en schep ping toekomt. Hopen wij dat de krachtige aansporing van den weisprekenden Professor, in wien wij den afgezant van den Bisschop mogen zien, bewaarheid wordt, dat alle boeren en tuinders zonder uitzondering zich aanslui ten bij den L.T.B. NIEUWKOOP. Groote Propagandavergadering van de R. K. Kiesvereeniging. Dinsdag om 8 uur (nieuwe tijd) zal de bekende Amsterdamsche propagandist Jan de Wit in Hotel „Het Vliegende Paard" al hier met het oog op de gemeenteraadsver kiezing een groote propagandarede komen houden. Het is dezelfde spreker die voor de Statenverkiezingen in Noorden met zoo overweldigend succes optrad, dezelfde ook, die als lid van het Gilde der Klare Waar heid zoo tal van jaren in Amsterdam een leidende positie innam. De toegang is geheel vrij, zoodat geen R. K. kiezer vef- zuime dezen avond mee te maken. Volksbond. Het bestuur van de R. K. Volksbond heeft zijn laatsten cursusavond georganiseerd en wel op Donderdagavond te 8 uur in het Parochiehuis. Als spreker treedt op de Pastoor van de Parochie, de Z-Eerw. Heer Th. P. Blom met het onder werp: liet huisgezin en de Katholieke ge bruiken. Alle parochianen hebben vrijen toegang. LAATSTE BERICHTEN De Koningin. H. M. de Koningin is hedenochtend vroeg per auto van Het Loo naar de Residentie vertrokken om voor enkele dagen op het Huis ten Bosch te verblijven. DIVIDEND NED. BANK. Directie en commissarissen der Ned. Bank zullen aan de eerstvolgende algemee- ne aandeelhouders vergadering voorstellen om over het boekjaar 193435 een divi dend van 36.per aandeel van 1000 uit te keeren. HET FAILLISSEMENT DER FIRMA SCHEURLEER. Curatoren in het faillissement van de firma Scheurleer en Zonen, te Den Haag, hebben ter griffie van de rechtbank al daar een tweede uitdeelingslijst, betrek king hebbend op den firma-boedel, gede poneerd, waaruit blijkt, dat voor de firma crediteuren alsnog 8.8 pet. van hun vorde ringen kan worden uitgetrokken. ERNSTIG AUTO-ONGELUK.. Gisteren is even over de Belgische grens bij Maeseyk een ernstig auto-ongeluk ge beurd. Een auto, bestuurd door den hoofd- ingenieür van den Prov. Waterstaat in Limburg, ir. H. A. H. de Ronde uit Maas tricht, reed op den Maeseyker steenweg, twee personen aan, die vrijwel op slag werden gedood. De slachtoffers zijn twee mannen van Belgische nationaliteit, waar van een 56 jaar en de ander 20 jaar oud is. De auto is in beslag genomen. Ir. de Ronde is voorloopig vastgehouden voor het on derzoek. HET RAADSEL OPGELOST. Deze dagen hebben wij melding gemaakt van het feit, dat een auto in het IJsselmeer is gevonden, zonder dat van den inzitten de, den expediteur Z. uit Hoorn, eenig spoor viel te ontdekken. Een nader onderzoek heeft thans uitge wezen, dat Z. den wagen opzettelijk in het water heeft gereden en zich daarbij zelf tijdig in veiligheid heeft gesteld, vermoe delijk om den indruk te wekken, dat hij bij het ongeluk om het leven is gekomen. Nasporingen van de politie hebben uitge wezen, dat de man in leven is en zich elders ophoudt. Z. wordt in verband met een an der feit gezocht. GEEN RAADSVERKIEZINGEN TE WARDER. In de gemeente Warder kunnen dit jaar geen raadsverkiezingen worden gehouden, daar er slechts één lijst is ingediend, waar door 5 van de thans zitting hebbende leden hun zetels behouden en twee van hen door een ander zullen worden vervangen. TELEGRAMMEN HEIMWEHR-TROEPEN IN ALARM TOESTAND. WEENEN, 20 Mei. (V. D.) Gisteren wa ren op verschillende punten in Oostenrijk gewapende Heimwehrtroepen gemobili seerd, die in alarmtoestand gereed waren gehouden. Van officieele zijde kon men geen mededeelingen doen omtrent de re den hiervan, zoodat de maatregel alge meen beschouwd werd als een voorzorg tegen eventueele nationaal-socialistische onlusten. MAARSCHALK VON MACKENZEN ERNSTIG ZIEK. BOEDAPEST, 20 Mei (V. D.) De 85-ja- rige Duitsche veldmaarschalk Von Mac- kenzen, een der voornaamste bevelheb bers uit den wereldoorlog, is tijdens een bezoek aan zijn te Boedapest wonenden zoon gisteren ernstig ziek geworden. In verband met zijn gevorderden leeftijd maakt men zich ongerust over zijn toe stand. NOODWEER IN TEXAS EN OKLAHOMA EISCHT SLACHTOFFERS. NEW YORK, 20 Mei. In het Noorden van Texas en in Oklahoma hebben wervel stormen en wolkbreuken groote schade aangericht. In totaal werden 20 personen gedood. Bij het instorten van een brug kwam een auto in een rivier terecht. De vier inzittenden verdronken. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 401 vette koeien, waarvan de prijzen waren 5658, 4654 en 3442 cent per kg. slacht- gewicht; 134 melk- en kalfkoeien f 130 180 per stuk; 213 vette kalveren 3842, 2836 en 2026 cent per kg. levend ge wicht; 134 nuchtere kalveren f 36 per stuk, 85 schapen f 1216 en 59 lamme ren f 58 per stuk; 592 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg 4243 cent per kg. slachtgewicht enkele hooger; zware 4041 cent en vette 3940 cent p. kg. slachtge wicht, 25 paarden f 60100 per stuk. Overzicht: Runderen, korte aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager. Vette kalveren behoorlijke aan voer,handel slecht en prijzen zeer laag. Varkens be- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacob, z. v. M. HiHebrand en J. Freeke. Nicolaas, z. v. N. Kromhout en K. Eradus. Lufcas Jacob, z. v. J. Snij ders en G. Lubberts. - Gerard, z. v. C. HurkLersmarck en H. Wassenburg. Cor nelia Gerharda Theodora, d. v. A. v. Dijk en C. Th. de Boer. Bertha Sjoerdje, d. v. B. C. de Mik en A. Dantuma. Ondertrouwd: J. W. Jong jm 25 j. en A. Cornet jd 18 j. J. A. Hendriks jm 27 j. en E. M. Schröder jd 26 j. P. De- vilee jm 25 j. en H. v. Kleef jd 19 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen., Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. hoorlijke aanvoer, handel vrij traag, af loop prijzen iets lager. ROTTERDAM, 20 Mei. Vee. Totale aan voer 1749 stuks. 558 vette runderen, 391 vette kalveren, 281 schapen en lammeren. 517 varkens, 2 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 5, 48 en 3036 cent, vette ossen 48, 44 en 3540 cent, vette kalveren 70, 60 en 4045 cent, varkens levend gewicht 35, 34 en 33 cent, schapen 38, ?4 en 30 cent^ lammeren 40, 35 en 30 cent. Prijzen per stuk: schapen f 1713 8, lammeren f 14117. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel willig, prijzen stijver, prima koe tot 58, prima os tot 52. Vette kalveren rui me aanvoer, handel zeer kalm, prijzen als 14 Mei, prima kalf tot 85 cent. Schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel vlug prijzen hooger; varkens korter aanvoer, handel stug, prijzen als vorige week. BOSKOOP, 18 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1525 cent, Wendland 3045 cent, Had- ley 3055 cent, Claudius Pernet 1525 cent, Columbia 1625 cent, Butterfly 15 25 cent, Mac Keiler 1530 cent, Wilh. Kor- des 3045 cent, Mme Jules Bouché 1530 cent, Rosalandia 1525 cent, Florex 2540 cent, Steward 3055 cent, Briarcliff 20 35 cent. Hoover 3055 cent, Edith Helen 3060 cent, Aug. Noack 1525 cent, Else Poulsen 4070 cent, Gloria Mundi 5080 cent, Paul Grampel 3045 cent, Ellen Poulsen 4065 cent, Ingar Ohlson 3055 cent, Violieren 2540, Leeuwenbekken 20 35 cent, Iris 1015 cent, Lathyrus 10 16 cent, Pioenen 40 cent. Rhododendron 2035 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.50 —1.80. ROELOFARENDSVEEN, 18 Mei. Groen ten veiling. Bloemkool 1215 cent per stuk, Spinazie 7 cent per kg. Peen 11 cent per bos, sla f 1.506.60 per 100 krop, aardbeien 1220 cent per doosje, peulen f 2.90, snij- boonen f 3.stek f 1.80 per 10 pond. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.28l/4 Berlijn 59.43 New York1.4715/16 Parijs 9-731/0 Brussel 25.— Zwitserland 47.96 Milaan 12,18 V2 Madrid 20.20 Oslo36.60 Kopenhagen32.50 Stockholm 37.55 Weenen Praag6.16 Boedapest Prolongatie 2 pet. BEURSOVERZICHT. De koersen liepen heden op de Am sterdamsche fondsenmarkt nagenoeg al gemeen terug, terwijl de handel weer veel kalmer was geworden door de reac tie, die Zaterdag in Wallstreet had plaats gevonden in afwachting van de veto- speech van Roosevelt voor het Congres. De gereserveerde houding van de Am sterdamsche beurs werd voorts in de hand gewerkt door de belangrijke politieke ge beurtenissen, die in ons werelddeel te wachten zijn, nl. de rede van Hitier en de nieuwe bijeenkomst van den Volken bondsraad. De winstnemingen, die hier en daar vielen te registreeren, vonden een te geringen weerstand om koersverliezen te voorkomen. Kon. Olies brachten het er nog vrij goed van af, daar Londen eenige be langstelling toonde. Na kleine schommelin gen beliep het koersverlies slechts een fractie. De Amerikaansche soorten konden zich evenmin ten volle handhaven. Van de Industrieelen openden Philips 3 pet. lager, waarna de koers opnieuw 1 pet. daalde, waardoor deze beneden 250 kwam. Uni levers lagen nauwelijks prijshoudend. Aku's bleven thans op peil. Rubbers la gen gedrukt, vooral wat betreft A'dam Rubbers, die pl.m. 2 pet. verloren. Sui kers stonden onder invloed'van de voort gezette reactie van H. V. A.'s, die bene den 170 pet. daalden, op grond van de reeds eerder gemelde dividend-geruchten. Tabakken ontmoetten eenige vraag, spe ciaal Senembah's, die 4 pet. hooger golden an Mijnw. waren verwaarloosd. Amerikanen waren gedrukt in navolging van Wallstreet. Duitsche obligaties had den een ongeanimeerd verloop, de koer sen neigden overwegend tot reactie. Bel gische obligaties konden zich vrij goed handhaven. Ned. Staatsfondsen golden daarentegen meerendeels een kleinigheid lager. Op de wisselmarkt bleven ponden gevraagd, waardoor de koers tijdelijk tot 7.28 monteerde. Goudwissels waren t. o. v. den gulden een fractie beter.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3