VRIJDAG 17 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 ZATERDAG 18 MEI: NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Alweer een collecte ral menigeen zeg gen: nog wel voor gevangenen, terwijl er zooveel fatsoenlijke menschen geholpen moeten worden! Onbekend maakt onbemind: zoo ooit, dan geldt dit wel voor het reclasseeringswerk wat weet „men" er van? Wat is het eigenlijk? Het doel is allen, die met den strafrechter in aanraking kwamen, hulp en steun te bieden om weer een plaats in de Maat schappij in te nemen: wat thans voor zeer velen, maar vooral voor hen, voor wie wij thans uw belangstelling inroepen, wel heel moeilijk is haast onmogelijk. Het doel is ook: door voorlichting van den rechter het juiste licht op den ver dachte te werpen, opdat hij, blijkt hij dit waard te zijn, door een voorwaardelijke ▼eroordeeling nog één kans krijgt bewaard te blijven voor het ergste: de gevangenis. En verder: na ontslag uit de gevange nis hulp verleenen, bijstaan met raad en invloed om een nieuw en beter leven mo gelijk te maken. Men veroordeele niet te snel: hoevelen, die thans een veroordeeling ondergaan hadden evenmin als gij gedacht dat zoo iets ooit zou gebeuren? Hoevelen, die ver oordeeld werden, bleken later, door goede reclasseeringshulp, toch voortreffelijke menschen te kunnen zijn? Mogen wij neerzien op hen die vielen? Danken wij het aan onze voortreffelijke eigenschappen, dat wij vrij rond loopen? Wat zou er van ons gegroeid zijn, waren wij zonder liefde, zonder opvoeding, zon der leiding, zonder eenige uitrustig voor den strijd des levens groot geworden? Wie kan het zeggen? Hoevelen zijn er niet voor wie de ledig heid, de ramp der werkloosheid, noodlottig werd! Die nooit iets zouden hebben mis dreven, indien zij him brood hadden kun nen verdienen inplaats van te moeten ueven van een minimum van het noodza kelijke soms nog daaronder? Daarom: offert Zaterdag uit dankbaar heid, dat het leven u zooveel heeft gege ven, wat het talloozen onthield; offert voor hen, wien vaak minder gegeven is dan den armte der armen. Zeker, er zijn geweten- looze misdadigers, die niet te helpen zijn: maar hoe gering, op het totaal, is hun aan tal? Het Reclasseeringswerk is in gevaar de noodklok moet geluid! Aanzienlijk lagere subsidies sterke afname van het aantal leden en donateurs van iedere vereeniging toeneming van uitgaven. Moeizaam, jaar in jaar uit, werd dit groote werk, waaraan wij, Katholieken, zoo'n belangrijk aandeel hebben, opge bouwd: het werd een nationaal belang door zijn grooten omvang, het mag niet te gronde gaan en is ieders belangstelling ten •volle waard. Steunt het derhalve! Wij rekenen Zater dag op U! Jhr. Mr. P. A. G. DE MTT.T.Y. Vice-voorzitter van het Plaatselijk Propaganda-Comité. Leiden. Er zal op 18 Mei, den nationalen reclas- seeringsdag, een beroep gedaan worden op de particuliere liefdadigheid ten bate van den reclasseeringsarbeid. Waarom moeten wij aan dezen oproep gehoor geven? Wel licht zullen er nog enkelen zijn, die vra gen: „Is het in dezen tijd van nood en cri sis wel gerechtvaardigd om een actie op touw te zetten ter wille van steun aan mis dadigers?" Wij zouden daarop kunnen ant woorden met het in de reclasseeringswe- reld zoo vaak geciteerde bijbelwoord: „ge denkt de gevangenen, alsof gij medegevan gen waart." Maar er is meer te antwoor den. De reclasseering in haar huidige ge stalte doet meer dan de gevangenen geden ken. De reclasseering is een dienst ge worden, die velen uit de gevangenis houdt door haar rapportage-werk. Zij licht het O. M. en den rechter voor over daarvoor in aanmerking komende gevallen. Deze voorlichting houdt tal van menschen uit de gevangenis. Zij, die op deze wijze ge spaard worden voor een celstraf, zijn voor het meerendeel geen echte misdadigers. Zij zijn menschen als wij allen, met hun goede en slechte eigenschappen, die, het zij door innerlijke moeilijkheden, hetzij door drukkende omstandigheden, tot een overtreding van de wet zijn gekomen en die langs den weg der voorwaardelijke ver oordeeling gesteund worden en bewaard blijven voor een straf, die vaak niet slechts henzelf, maar ook hun gezin zou hebben getroffen. Een groot deel van dezen voor lichtingsdienst wordt door den Staat be kostigd, maar het reclasseeringswerk is al sedert een eeuw in de eerste plaats een daad van particulier initiatief. Meer dan 110 jaar geleden reeds werd in ons land het Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen opgericht. Door de stuwende kracht van sociaal voelende menschen heb ben dit Genootschap en sedert ongeveer het begin dezer eeuw ook het Leger des Heils en de R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging en sinds kort ook nog tal van andere reclasseeringsvereenigingen. het nuttige weTk van gevangenisbezoek, steun aan voorwaardelijk en onvoorwaardelijk in- vrijheidgestelden enz. verricht Totnogtoe deden deze vereenigingen ieder afzonderlijk een beroep op de particuliere liefdadigheid. Thans o, verheugend verschijnsel heb ben al deze vereenigingen van verschil lende kleur en richting de handen inéénge- slagen om op éénen nationalen reclassee- ringsdag haar bede om hulp tot het groote publiek te richten. Moge dit even eensge zind op deze bede antwoorden. Prof. Mr. P. M. VAN BEMMELEN. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: 2 e k 1B: Rijnsb. B. 2Katwijk 2, 4.45 uur. 3 e kl. A: Weter. B. 1—F. Pacta 3, 3.30 uur. 3 e k 1. B: Rijnsb. B. 3Noordwijk 4, 3 uur. Juniores: S.C.O.F. Pacta, 3 uur. Adsp. B: Ons ClubjeKatwijk b, 3.30 uur (Katwijk-terrein)t OM DEN C. G. W.-BEKER. Hedenavond speelt inplaats Leidsch Dagblad, die verhinderd is C. G. W. I tegen de scheidsrechters op het R. K. Sportpark te 7 uur. FEIJENOORD-STADION KOMT TOT STAND. Tribunes met meer dan 60.000 plaatsen. Het definitieve besluit tot den bouw van het Feijenoordstadion te Rotterdam is ge vallen. Binnen den kortst mogelijken tijd gaat de eerste spade in den grond en na verloop van de eerstvolgende negen maan den zal dan het tweede stadion van Ne derland, dat plaats zal bieden aan meer dan 60.000 toeschouwers, aan de West- varkenoordscheweg verrijzen. In het voorjaar van 1936 zal het voetballeder voor den eersten wedstrijd op het Rotter- damsche stadion worden afgetrapt. Velen zal het bericht, dat na zoo langen tijd van voorbereiding thans besloten is met den bouw van het Feijenoord-stadion te beginnen, den uitroep „uiteindelijk" ontlokken, schrijft de „Telegraaf". De geschiedenis van het ontstaan van het stadion is inderdaad een lange geweest, maar ongetwijfeld wettigt de importantie van dezen stap van het bestuur van Feijenoord deze lange overweging. Zooals wij reeds eerder meldden is er een kapi taal van ruim een millioen gulden mee gemoeid en ongetwijfeld zal men de grootst mogelijke zekerheid omtrent de ramingen van het concept-budget, dat men heeft opgesteld, en dat wij destijds publiceerden, hebben willen hebben, vóór men tot den bouw besloot. We meenen dan ook te mogen veronder stellen, dat men zekere garanties heeft ten opzichte van het spelen van een interland wedstrijd te Rotterdam. Uit de voorgeschiedenis van het Rotter- damsche stadion willen wij thans nog aan stippen, hoe men aanvankelijk in dubio heeft verkeerd of men het stadion voor ruim dertigduizend of voor ruim zestig duizend toeschouwers zou ontwerpen. De bestekken wezen echter uit, dat indien men een stadion met dertigduizend plaat sen bouwde dat de mogelijkheid open liet voor uitbreiding tot zestigduizend de kostprijs slechts weinig minder zou be dragen, zoodat men besloot direct op volle capaciteit te beginnen. Een obligatieleening groot een millioen gulden werd uitgeschre ven, terwijl de vereeniging Feijenoord zelf 200.000 gulden voor den stadionbouw af zonderde. Het heeft langen tijd geduurd voor dit wel zeer groote bedrag volteekend was, maar het is een bewijs voor de be langstelling, die voor Feyenoord's groote plannen bestaat, en voor het feit, dat het stadion een stadsbelang is, dat men er in geslaagd is het volle bedrag onder te bren gen. Het was toen reeds met vrij groote zeker heid te zeggen, dat het bestuur van Feijen oord en de financieele commissie voor den stadionbouw tot den grooten stap zou be sluiten en wij gaven toen ook een over zicht van den stand van zaken met de ver zekering, dat spoedig het besluit zou vallen. Het heeft sedert nog geruimen tijd geduurd voor men eindelijk het gunstig einde der besprekingen beleefde. Er waren velerlei onvoorziene moeilijkheden, die bij de rea liseering van een dergelijk omvangrijk object niet achterwege konden blijven, maar thans is men dan ook op enkele for maliteiten na aan het begin der verwezen lijking toe. Binnen den kortst mogelijken tijd zal men met den bouw beginnen. Er zijn met het oog op de bouwpolitie nog eenige for maliteiten te verrichten, doch het wachten is dan ook nog slechts alleen hierop, want alle voorbereidingen waren reeds getrof fen. De architecten Brinkman en Van der Vlugt en de aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren hadden alle voorbereidende werkzaamheden reeds verricht en de ter reinen bij den Westvarkenoordscheweg zijn volkomen bouwrijp. Na circa negen maanden hoopt men met het karwei klaar te zijn. Naar wij verne men heeft Feijenoord als conditie aan de aannemers gesteld, dat haar werklooze spe lers vaklieden of niet bij den bouw te werk zullen worden gesteld, zoodat het voor hen een periode van werk zal betee- kenen. In het voorjaar van het volgend jaar zal dan het tweede Nederlandsohe sta dion voltooid zijn, en zal er voor het eerst de bal rollen. Men zal dan meteen kunnen constateeren of inderdaad de ligging van het stadion, met het oog op het verkeer een handicap zal vormen, want ongetwij feld zal de belangstelling bij den eersten wedstrijd niet gering zijn. Wat deze ligging betreft gelooven wij niet, dat dit argument, dat voor velen als hoofdargument tegen den stadionbouw werd aangevoerd, steekhoudend is. Onge twijfeld zal het de politie handenvol werk geven het verkeer naar het Noorden over de bruggen te leiden, maar de praktijk heeft reeds bewezen, dat dit zeker niet op Zon dagen buitengewone stagnatie hoeft te ver oorzaken. De 1.0e ontmoeting Nederland-Engeland. Een zware taak voor de Oranje-ploeg. Het internationaal voetbal-programma der Oranje-hemden wordt morgen beslo ten met den grooten strijd tegen Enge land. Hoe het resultaat van dezen wed strijd ook moge zijn 'n algeheele de bacle achten we uitgesloten we kun nen over dit voetbalseizoen van het „Klei ne Nederland" tevreden zijn. Immers van de vier wedstrijden werden er reeds drie gewonnen, t.w. ZwitserlandNederland 24, NederlandBelgië 42 en België Nederland 02, terwijl de vierde wed strijd, die ni. tegen Duitschland, een on verdiende nederlaag opleverde Van de tien te behalen punten hebben de Oranje spelers er dus reeds zes in hun bezit en de laatste wedstrijd kan de balans niet meer in hun nadeel doen overslaan. Nuchter beschouwd moet die wedstrijd 'n zege voor de Engelschen beteekenen. Zij toch zijn voetbal-profs, meesters van het voetbalspel, van wie gezegd kan wor den, dat zij meer „kunnen" bezitten in hun voetbal en schoen dan andere voet ballers in hersenen en schoen.... maar daarmee alleen is een voetbalwedstrijd nog niet gewonnen. Dat de Engelschen in de tot nu toe ge speelde wedstrijden ons verreweg de baas zijn gebleven, wijzen de cijfers duidelijk uit. Maar deze cijfers dateeren alle van vóór den oorlog. Negen wedstrijden wer den van 19071913 tusschen beide lan denploegen gespeeld. Steeds werd neder laag op nederlaag door de onzen geïncas seerd, totdat in 1913 op Houtrust de his torische strijd werd gestreden, waarin Engeland voor de eerste maal sneefde. Holland zegevierde met 21 en de laatste wedstrijd, in hetzelfde jaar te Huil ge speeld, leverde na de 01 in 1911 de klein ste nederlaag in de geheele serie op. Dat had 'n kentering kunnen beteeke nen in de reeds van ontmoetingen, maar dat beteekende tevens het einde van het officieele contract met het. Engelsche voet bal. Wel kwamen herhaaldelijk clubploegen de Noordzee overgestoken om oefenwed strijden te spelen tegen Nederlandsche elftallen, maar deze elftallen gaven soms maar heel matig het spel van het Neder- landsch elftal weer. Sinds het verbroken contact met Enge land is het spelpeil van het Ned. voetbal danig veranderd en vooral de laatste ja ren geven 'n bloeiperiode van het Ned. voetbal weer. Zonder de Engelschen te onderschatten mogen we zeggen, dat zij niet onverslaan baar zijn. De Houtrust-wedstrijd in 1913 leverde daarvan het beste bewijs en de 40 zege, énkele jaren geleden behaald door het Ned. elftal op New Castle United, toen kampioen der eerste divisie, zeggen toch ook wel iets. We kunnen hierop verder ingaan en be schouwingen houden over allerlei moge lijkheden, doch dit heeft heel weinig zin. We kunnen volstaan met te zeggen, dat, al wat we meer krijgen dan 'n eervolle nederlaag, „meegenomen is". We rekenen er echter op, dat het ge heele Ned. elftal goed doordrongen zij van de taak, welke de ploeg in haar geheel en eiken speler in het bijzonder wacht. De vier internationale wedstrijden van dit seizoen, waarbij we toch geen al te zwakke tegenstanders hebben gezien, mo gen tezamen als 'n stevigen aanloop be schouwd worden voor den grooten kamp tegen de Engelschen. En als de spelers zich ten volle bewust zijn, wat er op het spel staat, laat de Engelschen dan maar komen! De opstelling der ploegen, waarbij geen invallers zullen worden toegestaan, luidt als volgt: Nederl and: Halle Caldenhove v. Run Paauwe Anderiessen v. Heel Wela Drok Bakhuys Smit Mijnders Boyes Worrall Westwood W. G. Richardson Eastham Burrows Barker Gardner Hapgood Male Hibbs Engeland. De wedstrijd zal o.m. worden bijge woond door de ministers De Graeff, Mar- chant, Oud, Van Schaick en Steenberghe, benevens oud-minister Verschuur, die j.l. Zondag ook bij BelgiëNederland geweest is.' De komst van burgemeester De Vlugt is nog onzeker. Van de verdere officieele genoodigden zijn te noemen Sir Hubert Montgomery, de Engelsche gezant, bene vens verscheidene leden der Engelsche legatie. De geweldige belangstelling weerspie gelt zich ook in het groote aantal aanwe zige persvertegenwoordigers meldt de „Sportkroniek". Niet minder dan 85 Hol- landsche verslaggevers zullen aanwezig zijn, afgezien nog van enkelen, die alleen buitenlandsche bladen vertegenwoordigen. Voorts 24 buitenlandsche persmenschen, n.l. acht uit Engeland, negen(!) uit Duitsch land, twee uit Oostenrijk, en één uit Bel gië, uit Frankrijk, uit Hongarije, uit Italië en uit Amerika. De meest bekende van de Engelsche verslaggevers is wel Mr. Ivan Sharpe, die direct na den wedstrijd een verslag naar Engeland zal telefoneeren. Drie filmondernemingen zullen opnamen maken, n.l. Polygoon, Profilti en de Film fabriek Holland. Voorts zullen drie om roepverenigingen een ooggetuige-verslag uitzenden, n.L de V.A.R.A., de K.R.O. en de Phohi. Zooals reeds eerder gemeld, vangt de wedstrijd te 6 uur aan. De resultaten van de tot heden gespeel de wedstrijden zijn de volgende: 1- 4-1907: Den Haag: Ned.Eng. 18 21-12-1907: Darlington: Eng.Ned. 122 22-10-1908: Londen: Eng.Ned. 40 12- 4-1909: A'dam: NedEng. 04 11-12-1909: Londen: Eng.Ned. 91 17- 4-1911: A'dam: Ned.Eng. 01 16- 3-1912: Hull: Eng.—Ned. 4—0 24- 3-1913: Den Haag: Ned.—Eng. 2—1 15-11-1913: Hull: Eng.—Ned. 2—1 De totaalstand is dus: Engeland 9 8 1 45—7 16 Nederland 9 1 8 745 2 ENGELAND VERLIEST TE WEENEN. Gisteravond vond in het Stadion te Wee- nen een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen AustriaWien en Manchester City De Weeners wonnen met 43. Ruststand 0—1. Reeds eerder hadden de Engelschen met 53 van Rapid gewonnen, doch in Praag werden zij door een combinatie van Sparta en Slavia met 51 geklopt. CRICKET Het internationale programma voor het a.s. seizoen is als volgt samengesteld: Bradford Casuals spelen 8 Juni te Laren tegen de Flamingo's, 9 Juni te Bilthoven tegen de St. C. H. S., 10 Juni te Haarlem tegen Rood en Wit. De Flamingo's in Engeland: 19 Juli te Sutton tegen de Sutton C.C., 20 Juli te Londen op Lords tegen de M. C. C. Aan voerder is ditmaal mr. H. van Manen. Vijftiende toer der Free Foresters, 29-30 Juli te Haarlem (R. W.-veld) tegeh N. C. B.-team, 31 Juli1 Aug. te Laren tegen de Flamingo's, 34 Augustus te 's-Graven- hage (H. C. C.-veld) tegen Nederlandsen elftal. Harrow Wanderers: 56 Augustus te Amsterdam tegen versterkt V. R. A.; 78 Augustus te 's Gravenhage tegen de Fla mingo's; 1011 Augustiis te Haarlem te gen Nederlandsch elftal. Adastrians: 2627 Augustus te Enschede tegen P. W.; 2829 Augustus te Laren te gen do Flamingo's; 31 Aug.1 Sept. te Am sterdam tegen Nederlandsch elftal. ZuJd-Afrikaansche testploeg: 1415 Sep tember in Den Haag tegen Nederlandsch elftal. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LIBRE Acht deelnemers Naar wij vernemen zullen in totaal acht spelers deelnemen aan de wereldkampioen schappen libre, welke van 23 tot en met 26 Mei a.s. te Bordeaux worden gehouden. Frankrijk wordt vertegenwoordigd door Albert en Cóte, Spanje door Butron en Domingo, Portugal door Ferraz, België door Baudart, Zwitserland door Roth en Nederland door Sweering. Er wordt ge speeld om 500 punten. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De uitslagen der partijen gespeeld voor den 9de ronde zijn als volgt: Eerste klasse. E. v. TongerenJ. L. C. v. Leeuwen 02 A. MooyekindC. Klein 11 A. v. DijkA. G. de Jeu 02 J. J. BekkerA. v. d. Reijden 02 Th. SeppeE. van Tongeren 20 Tweede klasse. Fr. MulderS. Willems 02 I. JpM. J. Moerkens 02 A. LeuvenW. Philipse 02 W. v. TongerenN. Bloemendaal 20 K. SmitFr. Berefenger 11 P. OudehandJ. H. Wegman 02 J. GijsmanC. van Tongeren 02 In de eerste klas is nu de laatste ronde gespeeld, door afgebroken partijen of an dere redenen, zijn alleen de Jeu, Bekker v. Dijk en Mooijekind uitgespeeld, en moet ieder der andere spelers nog een partij spelen. Momenteel heeft de Jeu de kop- plaats bezet met 14 p. uit 9 partijen, door v. Dijk te slaan, dies in een remise stand een combinatie verkeerd berekende, en daardoor verloor. Klein volgt direct achter de Jeu met 13 p. uit 8, en speelde remise, tegen Mooijekind, in een van beide zijdep sterk gespeelde partij, waarvan de uitslag tot de laatste minuut in het onzekere lag. Hierdoor moet Klein zijn laatste partij win nen, wil hij definitief bovenaan komen. Ook v. d. Reijden spreekt nog een woordje mee met 12 p. uit 8, dus door zijn laatste partij te winnen ook 14 kan halen, wat lang niet onmogelijk is, daar hij deze keer Bekker serieus en afdoend sloeg. Het programma voor de inhaalpartijen luidt: SeppeKlein, v. LeeuwenBuurman, en v. Tongerenv. <L Reijden. De stand aan de kop is: A. G. de Jeu 9 6 2 1 14 C. Klein 8 5 3 13 A. v. d. Reijden 8 6 2 12 A. van Dijk 9 5 2 2 12 In de 2de klasse bezorgde Philipse aan Leuven 2 verliespunten, zoodat Leuven 4 en Philipse 3 verliespunten heeft. Laatstgenoemde zal zeker een hartig woordje meespreken. Ook Moerkens hand haafde zijn kans, door te winnen van Ju, terwijl Gijsman het leelyk verknoeide, door te verliezen van C. van Tongeren, W. van Tongeren verliet de onderste plaats door Bloemendaal te slaan. GYMNASTIEK WAAROM DR. REYS AFTREEDT. „Sportieve eer van het K. N. G. V. aangetast." Nadat dr. J. H. O. Reys, voorzitter van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek- verbond, ons gisteravond reeds zijn beslis sing had medegedeeld, om de leiding van het verbond voortaan aan anderen toe te vertrouwen, toonde deze functionaris zich gisteren bereid, deze stap bader toe te lichten. De „Telegraaf' schrijft hiervan: Reeds in den loop van het vorige jaar verklaarde ons dr. Reys in een onderhoud, dat wij toen met hem over de Olympische gedachte voerden, dat gedurende zijn be wind deze gedachte in het Verbond vóór alles bewaard zou blijven. Dit hield dus in, dat de Bond niet vertroebeld zou wor den door politieke of geloofsbeginselen. Het is ten slotte toch anders geloopen, want nadat de bestuursvergadering van het Verbond zich eerst had uitgesproken tegen uitzending der heerenploegen naar de Olympische Spelen te Berlijn, volgde Zondagochtend jL in een volgende be stuursvergadering het besluit om de Ne derlandsche damesgymnastiekploeg, die sinds 1928 den Olympischen titel voert, niet naar Berlijn af te vaardigen. Hoewel de heer Reys reeds ten opzichte van het eerste besluit aanvoerde, dat hier andere motieven dein die van de sport den voorrang hebben, legde de voorzitter van het K. N. G. V. zich ten slotte bij het ge nomen besluit neer, aangezien hier geen sportieve titel verloren ging. Geheel anders was het echter bij het niet uitzenden van de damesploeg, want thans achtte dr. Reys de sportieve eer van het Verbond aangetast Tevergeefs werd door hem betoogd, dat het niet om Berlijn, doch om de Olympische Spelen ging en dat men het aan zichzelf en aan de Olympische gedachte verschul digd was om den Olympischen totel der dames met alle kracht te verdedigen. De j vergadering besliste anders, waarop dr. Reys in den namiddag mededeeling deed van zijn besluit om zijn mandaat ter be schikking te stellen. ZEILEN NED. ZEILERS NAAR DE K1ELER WOCHE. De internationale zeilwedstrijden te Kiel beter bekend onder den naam Kieler Wo- che, staan dit jaar meer dan anders in het teeken der belangstelling. Zooals bekend worden hier het a.s. jaar de Olympische zeilwedstrijden gehouden en gezien de ge weldige opkomst van verleden jaar, waar bij een tiental landen vertegenwoordigd was, zullen ook dit jaar deze wedstrijden weer als de beste oefening beschouwd kun nen worden voor de Olympische candida tes De navolgende zeilers en booten gaan onze kleuren in het buitenland verdedigen: De 6 meter „Piet Hein" met A. E. Dudok van Heel (stuurman) en A. Westerman, C. Bos en F. Hin (bemanning). De deelneming van de 6 meter van Carp is nog niet zeker. Star „Goetsee" met ir. J. Loeff (st.) en T. H. van Marle (bem.). Star „Draak II" met jhr. P. Bosch van Drakenstein (st.) en H. F. Baerselman (bem.). Star „Loordrecht" met L. Arnold (et.) en C. Kurpershoek (bem.). Star „Bem" met A. L. J. Maas (st.) en H. J. Scholtz (bem.). Hopenlijk zullen ook nog eenige jollen- zeilers van de gelegenheid gebruik maken zich met de Olympische baan en omgeving vertrouwd te maken. SCHERMEN KON. OFFICIERS SCHERMBOND Kampioenswedstrijd degen Het 29ste Wapenfeest van den Kon. Of ficiers Schexmbond te Den Haag, werd gistermorgen voortgezet met het kampioen schap degen om den zilveren wisselbeker van wijlen Z.K.H. prins Hendrik der Ne derlanden. De uitslag hiervan luidt: 1. W. Driebergen, oud officier van de Kon. Ned. Marine 13 pnt. 3 ont, tr., 7 geg. treffers; 2. luit.-gen. G. A. Scheffer 12, 3, 6; 3. reserve luit. F. v. Wieringen: 11, 4, 6; 4. luit. A. J. G. Boutmy: 10, 4, 5; 5. luit. H. G. Hagens: 10, 5, 6; 6. kap. F. H. ten Haeff: 8, 5, 4; 7. luit. ter zee J. Douw v. d. Krap: 8, 5, 4; 8. kap. H. Misberg: 8, 5, 4; 9. luit. D. W. v. d. Bosch: 6, 7, 4; 10. luit M. P. Feith: 4, 7, 3. Voorzoover de deelnemers met gelijk aantal punten eindigden, is de volgorde na barrage bepaald, waarna werd voortgegaan met den afdeelingswedstrijd sabel. Hiervan luidt de uitslag: 1. Amersfoort: 21 gew. part., 82 ontv. tr., 127 geg. tr.; 2. Breda I: 20, 83, 127; 3. Den Haag I: 20. 88, 121; 4. Den Helder: 15, 99. 111; 5. Breda H: 11, 112, 88; 6. Den Haag II: 11, 116, 95; 7. Walcheren: 7, 126, 77; 8. Utrecht: 7, 127, 83 De winnende équipe van Amersfoort be stond uit: luit. Hagens, oud-officier W. Driebergen, luit. D. W. v. d. Bosch en luit. W. Bakker. SCHIETEN ONDER-OFFICIEREN SC HIE TVER. „GENERAAL SNIJDERS". Bij de winterwedstrijden der Kon. Ver van Nederl. Scherpschutters 19341935, behaalde de heer J. Keereweer, bestuurs lid van bovengenoemde vereeniging in de afd. A2, personeelen wedstrijd, klasse B. met 182 punten een 5en prjjs. Een mooi suc ces, omdat alleen in deze afd. door ruim 110 schutters werd deelgenomen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10