J. WELLING KIPPENVOER Bezoekt Engeland oiet GEWELDIG GOEDKOOP! J. DE LA BIJE, Leiden VAN BRUSSEL's ZIJN DEZE 8 BUITEN GEWONE AANBIEDINGEN 58 NIEUWE RIJN 58 DONDERDAG 16 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Op Zaterdag 18 Mei zal in geheel Ne derland een collecte worden gehouden ten behoeve van de reclasseeringsinstellingen van alle gezindten. Ook te Leiden zal dus een beroep wor den gedaan op allen, die iets voor het werk J dier instellingen voelen en eenig begrip hebben van het groote maatschappelijke nut daarvan, welk werk thans belemmerd wordt, zoo niet onmogelijk gemaakt door de vermindering van inkomsten der ver schillende vereenigingen, ontstaan eens deels door het afnemen van het ledenaan tal, anderdeels door de reductie van de Hij kssubsidiën. De reclasseeringsvereenigingen trekken zich het lot aan van hen, die met den straf rechter in aanraking komen of gekomen zijn, door te trachten om, wanneer daar voor de termen aanwezig zijn, te verhoe den dat de gevangenisdeuren zich voor hen openen en him- de kans te bieden zich te redresseeren. De taak van de reclasseering is dan het houden van toezicht en het verleenen van moreelen en daadwerkelijken steun. Maar nog een andere taak rust op die instellingen. Wanneer een veroordeeling heeft plaats gehad en de schuldige, na zijn straf te hebben ondergaan, weder terug keert in het maatschappelijk leven, dreigt gevaar voor herhaling van misdaad. De ontslagen gevangene heeft juist dan steun en medewerking noodig; hij moet geholpen worden in zijn pogen om door eerlijken ar beid in zijn onderhoud te kunnen vorzien. Tracht u zich te verplaatsen in den toe stand van een veroordeelde, die de vrij heid herkrijgt, waarnaar hij zoo lang hun kerend heeft uitgezien. Hij keert in de wereld terug, maar die wereld is voor hem niet meer dezelfde van voorheen. In vele gevallen zal hij zijn huisgezin in ellende gedompeld zien. Er is tusschen hem en de maatschappij iets hards en onverzettelijks gekomen. De nienschen toon en hem maar al te duidelijk him afschuw en wantrouwen: hij heeft „gezeten". Zijn vroegere vrienden en be kenden mijden hem; hij is een vreemde geworden en overal, waar hij zijn diensten aanbiedt, worden die geweigerd. Hij wordt met den vinger nagewezen en verbannen uit de samenleving van fatsoenlijke lieden. De Wet heeft met hem afgerekend; de maatschappij blijft hem meedoogenloos vervolgen en straft hem zwaarder dan zijn rechter hem deed. Al heeft hij nog zulke goede bedoelingen, de deuren blijven voor hem gesloten. En dan komt het gevaar van de verlei ding tot nieuwe vergrijpen. Hij ziet geen uitweg meer en wordt recidivist, met het noodlottige gevolg een hernieuwden terug keer in de gevangenis. Hij is een gevaar voor de samenleving geworden! En om maatschappelijke èn om mensdhe- lijke redenen trachten de reclasseerings instellingen dit groote gevaar te verhoe den, of althans te verminderen. Gij allen kunt hiertoe medewerken door finantieelen steun te verleenen en uw ga ven op 18 Mei niet te onthouden. Laat ik hen, die door onverschilligheid of misschien uit wrok afkeerig staan te genover het maatschappelijk werk der re classeeringsvereenigingen in herinnering mogen brengen de oude dichtregelen, die geschreven staan op de poort van het oude Werkhuis te Amsterdam: Vrees niet, ik wreek niet t kwaad, doch wil 't goed; Straf is mijn hand, maar lieflijk mijn gemoed. H. P. H. WÜRTZ, Voorzitter van het plaatselijk Co mité van Uitvoering van den Na- tionalen Reclasseeringsdag. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Candidatenlijsten. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de lijst C. v. Beelen geen „echte" SJDA.P.-lijst is. Ten bewijze wordt aangevoerd, dat op de lijst voor komen namen van CH.-personen, S.D.A.P.- ers, N.S.B.-ers, enz. Geboren: Prijnie Liezette Arieda, d. van M. C. Kedé en M. van Egmond Cor nells, z. van N. de Jong en L. Vooijs Pe trus Johannes, z. van C. J. Boskamp en H. de Vrind Dirk, z. van C. van der Plas en J. C. van der Boon Huberfcus, z. van A. Haasnoot en C. van Duij venbode Petrus, z. van W. Bakker en G. van der Perk. Ondertrouwd: J. Schaap en A. van Dijk D. van der Plas en B. van Rhijm P. de Ruyter en I. van der Zwan D. Ouwehand en J. Keus. Gehuwd: W. van den Oever en N. van der Plas W. Ros en N. van der Plas C. Kerkman en J. van Beelen. Overleden: M. W. Koetsier 1 j, d. van J. Koetsier en K. Ruigrok van der Wer ven Maria de Winter 7 w., d. van R. de Winter en C. Zwaan Chr. van Rijn 74 j., wed. van A. Plokker C. de Ridder 54 j. echtgenoot van J. BijL LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag 23 Mei 1935, des avonds om half acht uur, ter behandeling van de navolgende punten: 1. Eervol ont slag van den heer A. J. van Gilst als lid van de Commissie tot wering van school verzuim. 2. Benoeming van den heer H. C. Huizeboe, hoofd der openbare lagere school, tot 1M van de Commissie tot we ring van schoolverzuim in de vacature- Van Gilst 3. Verkoop van het bouwterrein, hoek HeerewegKanaalstraat aan P. de Gruyter en Zoon N.V. te 's-Hertogenbosch. 4. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Gladiolenstraat aan den heer J. Wetter, alhier. 5. Verhuur van een gedeel te van het haventerrein aan Van Groen en Kortekaas voor de stichting van een brand- stoffenloods met opslagplaats. 6. Voorstel om de hypotheek acte ten laste van het LandarbeiderswetpLaatsje van M. Kamer man ten naam te stellen van W. Möhl- mann. 7. Subsidie aan de afdeeling Lisse van het Nationaal Crisis-comité. 8. Comp tabiliteit 9. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Verhuur grond. Burg. en Weth. dezer gemeente stellen den Raad voor om aan de heeren Van Groen en Kortekaas, bramd- stoffenhandelaren, alhier, voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 Juli 1935, te verhuren een perceel grond van het gemeentelijk haventerrein, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3309, ter oppervlakte van ongeveer 190 M2., tegen een jaarlijk- schen huurprijs van 52.50, zulks onder nader door Burg. en Weth. te stellen voor waarden en onder toezegging, dat als zich een kooper voor dezen grond aanmeldt de huurders alsnog het allereerst in de gele genheid zullen worden gesteld tot koop te besluiten, of, indien zulks niet het geval is, verlenging van den huurtijd in uitzicht wordt gesteld. Landarbeiderswetplaatsje. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor, behoudens toestemming van den heer Minister van Financiën, te besluiten het plaatsje, gesticht ingevolge de Landarbei- derswet, door den heer M. Kamerman, ten name te stellen van den heer W. Möhl- mann, alhier, wegens vertrek van den heer Kamerman naar de gemeente Haarlem. Gouden echtpaar. Op 4 Juni a.s. hoopt het echtpaar Johannes van der Drift en Cornelia Akerboom, wonende alhier. Sta tionsweg 9, den dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in den echt werden ver bonden. LEID SCHEND AM. Boerenleenbank. Woensdagavond te 7.30 uur hield de Boerenleenbank te Leid- schendam hare jaarlijksehe algemeene ver gadering in het Patronaat. De directeur, de heer C. Weerdenburg, heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder Burgemeester W. Keijzer. Na voorlezing der notulen, welke onveranderd onder dank worden goedge keurd, brengt de oommissie tot het nazien der rekening en balans 1934 bij monde van den heer P. van Leeuwen verslag uit en verklaart alles keurig in orde bevonden te hebben. Uit het keurige en breedvoerige verslag over het boekjaar 1934 en de rekening en balans stipten wij om. aan, dat het aantal leden op 31 December 1934 bedroeg 116, het aantal spaarboekjes 458. Uitgegeven werden 16 nieuwe boekjes en wend van 26 boekjes het geheele saldo opgevraagd. Op 31 De cember waren in omloop 104 boekjes met een tegoed van minder dan 10.148 boekjes met een tegoed van 10.tot 100.140 boekjes met een tegoed van 100.tot 1000.en 66 boekjes met een tegoed van 1000.en hooger. Verleend werden 25 nieuwe voorschotten; 39 voor schotten werden geheel afgelost. Op 31 De cember bedroeg het saldo der spaargelden 276.471.86; het bedrag der voorschotten 229.587.38; van de centrale Bank werd ontvangen 139.935.73. Gestort bij de Cen trale Bank 125.596.48. Van de Centrale Bank tegoed 12.030.90. In loopende reke ning met de leden ontvangen ƒ2.398.13; in loopende rekening met de leden uitgege ven 27.864.59. In loopende rekening met de leden tegoed 44.191.40. Het reserve fonds bedroeg 30.180.62 K; de winst 1.595.22, terwijl de geheele omzet bedroeg 829.421.09. Met algemeene stemmen wer den de rekening en balans goedgekeurd. Door den heer A M. Romijn wordt een breedvoerig en keurig verslag uitgebracht van den Raad van Toezicht, waaruit bleek, dat alles in volkomen orde verkeerde en waarin dank werd gebracht aan den kas sier. In zijn verslag wijdde de heer Romijn waardeerende woorden aan het overleden lid, de heer C. van Veen voor alles, wat hij gedaan heeft Dank werd gebracht aan het bestuur en kassier, enz. voor het vele en goede werk, waarbij de hoop werd uitge sproken, dat met denzelfden ijver zal wor den voortgewerkt. Met vrijwel algemeene stemmen wordt de heer A M. Romijn herkozen als lid van den Raad van Toezicht. In de Commissie tot het nazien der rekening en balans voor het volgende jaar worden benoemd de hee ren T. Borst J. van Boheemen en C. Weer denburg. Aan de orde komt het voorstel winst- verdeeling. Het bestuur stelt voor de winst aan te wenden tot afschrijving van du bieuze posten, indien dit noodig blijkt en anders de winst over te brengen naar de reservefonds. De heer Borst vraagt een klein gedeelte van de winst af te staan aan het plaatselijk Crisis-comité, hij zet hiervan de noodzake lijkheid uiteen en toont aan, hoeveel met een klein bedrag kaïn worden gedaan. De Directeur antwoordt, dat dit niet mag ge daan worden; het bestuur zou het gaarne doen, doch Eindhoven staat het niet toe. Burgemeester Keijzer wil het zelf aan Eindhoven aanvragen en hoopt dan wel kans van slagen te hebben. Het bestuur kan hiermede accoord gaan, mits ook een be drag wordt aangevraagd voor de St. Elisa- bethsvereeniging. De Burgemeester stelt voor te vragen 150.voor het Crisis comité en 100.voor de St. Elisabeths- vereeniging, wat onder applaus wordt goed gekeurd. TTifwna sluiting. NOORD WIJKERHOUT. Examen krankzinnigenverpleging. Door de examencommissie van de R.K. Ge- stichlsarisen-vereeniging werden de over gangsexamens afgenomen in de St. Bavo- stichting alhier. De uitslag der examens luidt: Eerste overgangsexamen 14 candida tes Geslaagd: C. J. Bierhoff, W. B. v. d. Bosch, C. A. M. Bruines, W. J. Evers, J. HiJlenaar, N. Munstermann, L. A. J. Pel- tenburg, G. J. A. Scheltinga, C. Verbeek, J. W. A. de Vries, A. Wouda, J. A. Appel man, G. M. Lelieveld. Tweede overgangsexamen 7 candidates Geslaagd: W. F. Bekkers (Broeder Silaüs), L. Beniers, E. J. M. Broug, M. F. Driessen, J. Esser (Broeder Mancius). A J. M. Kriek A. J. G. Streep. Eindexamen Krankzinnigenverpleging; diploma B. Aan Huize „Sancta Maria" te Noordwijkerhout is afgenomen het eind examen krankzinnigenverpleging diploma B. 11 candidates Ggslaagd: C. M. Ammer- laan, B. Balink, Eerw. Zr. Dulcissima, J. M. Collignon, G ,C. Frerichs, M. C. Heems kerk, M. C. Keune, W, N. van Munster, M. C. C. Schaper, J. L. M. Verhey, A. W. de Vries, A. M. de Vries. OEGSTGEEST. Adres aan den Raad. Diverse nering doenden in omgeving „Buitenlust" hebben onderstaand adres gericht aan den Raad: dat zij hebben vernomen, dat door de Woningbouw-Vereeniging „Buitenlust" te Oegstgeest aan uw College te Uwer goed keuring is aangeboden een bouwplan van 37 woningen, dat deze zijn geprojecteerd achter de be staande woningen der W.B.V. „Buitenlust". dat ondergeteekenden met instemming dit plan toejuichen, nu de bestaansmogelijk heid zoozeer is ingekrompen, dat slechts met groote moeite een bestaan is te ver overen; dat dit bouwplan voor hen een uitbrei ding van hun omzet kan beteeken en; dat door hen reeds geruimen tijd deze uitbreiding is tegemoet gezien, nu sinds enkele jaren in deze omgeving niet in tempo gebouwd wordt als door hen bij de vestiging hunner zaak werd verwacht en zooals in andere gedeelten van de ge meente wel het geval is; dat nu de mogelijkheid van werkverrui ming is aangeboden, dit door hen ten zeer ste wordt gewaardeerd, teneinde voor de arbeiders in de gemeente weer een be staansmogelijkheid te scheppen, zoodat het ondergeteekenden voorkomt uw College beleefd te verzoeken; de aanvrage tot verwezenlijking van het Ille Bouwplan in een gunstige overweging te willen nemen, en uw goedkeuring hier aan te willen hechten. Serenade. Gisterenavond te acht uur bracht de RK. Harfnonie „Triumph" on der leiding van den heer Jac. Kroon een serenade aan het gouden echtpaar v. Va- rik aan. den W ijtenbachweg. Onder het spelen van een vroolijke marsch arriveer de het corps bij de woning van de familie van Varik, waar een groote menigte men- schen zich had verzameld. Het gouden echt paar werd door den heer de Boer namens de vereeniging toegesproken, waarna elk lid nog gelegenheid werd gegeven tot per soonlijke geluk wenschen. Nadat verver- schingen waren aangeboden en nog eenige muzieknummers ten beste waren gegeven, ging men onder het spelen van vroolijke marschen huistoe. SASSENHEEVL F eestvergadering Hanze. In de zaal van café „De Oude Post" hield de afdeeling Hanze een feestvergadering. Te half negen opende de 2de voorzitter, de heer Hen- driksen, deze bijeenkomst, daar de voor zitter verhinderd was. De agenda van deze vergadering werd eerst vlug en zakelijk afgehandeld. Als afgevaardigde naar den Centr. Raad werd benoemd de heer Hen- driksen. Inmiddels was de zaal goed be zet met leden en hunne dames, zoodat het feestprogramma kon beginnen. Vooreerst werd aan de aanwezigen een consumptie met versnapering aangeboden. Dan was het woord aan de humoristen, die den avond tot een gezelligq familiekring wisten te maken. Een van de heeren leden had ook nog de goedheid om het geheel gezel schap op een rondje te tracteeren wat zeer in den geest viel. De edele schenker kreeg een dankwoordje namens het bestuur. (Zulke leden mogen er meer komen!) Het was reeds laat, toen de feestvergadering werd gesloten. De Hanze kan terugzien op een welgeslaagden avond. Geboren: Petranella Sophia Cathari na, d. van J. W. Prins en A. S. Ruigrok. Ondertrouwd: G. J. van Rheenen 26 j. en W. Uithoven 23 j. Getrouwd: C. H. van der Krogt 29 j. en M. A. Warmerdam 30 j. G. de Raadt 29 j. en M. Oudshoorn 25 j. V. Turen- hout 38 j. en C. M. van Leeuwen 25 j. Overleden: H. Janssen 48 j., echtgen. van G. J. Henneken. Gevestigd: L. Vosselman van Hilver sum G. van Briemen van Alphen a. d. Rijn J. M. Berger van Wognum J. Goddijn van Oegstgeest J. C. Schouten van Tilburg F. Leder en gezin van Lei den. Vertrokken: C. Schalk naar Leiden J. Kuipers naar Haarlem M. Ouds hoorn naar Aalsmeer A. Zuilekom naar Aalsmeer J. M. H. Weijers naar Millin- gen P. L. A. Paijens naar Breda E. van Duijn naar Wassenaar. VEUR. Geboren: Elisabeth Petronella Catha rina, d. v. J. van Vliet en H. G. Venrooij. Catharina Maria, d. v. W .van Leest en A M. Koreman. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: A. O. L. Strijkers van Rotterdam W. Sijtsema van Graft J. Tromp van Mirns en Bakhuizen W. Uroot van Rotterdam J. G. Vervloed van Haarlemmerliede J. Visbeen van Haarlem M. P. Voogt van Amsterdam E. Warries van Amsterdam H. War ring van Amsterdam J. C. Wendels van Amsterdam H. N. van der Werf van Amsterdam F. A Wennips van Amster dam J. H. G. Wichers van Amsterdam J. S. Wickel van Amsterdam G. van Wieringen van Amsterdam Jan Boelen van Heiloo E. A Boone van Haarlem merliede H. W. van den Bos van Vel- J. W. van den Bosch van Haarlem H. A. van Eek van Nijmegen H. C. Epskamp van Amsterdam P. W. Gerret- sen van Zeist J. aan 't Goor van Am sterdam H. Groeneveld van Roekan je A. Harren van Amsterdam G. Hartog van Amsterdam Vertrokken: Wed. G. P. Leendertse naar Alkemade K. v. Geffen naar Am sterdam A. E. van de Velde naar SL Jansten C. Lodder naar Amsterdam J. Trouwen naar Haarlem A. de Vries naar Amsterdam J. de Graaf naar Am sterdam J. v. Leeuwen naar Lisse T. N. Clement naar Aalsmeer G. Pouw n. Mijdrecht H. Prins naar Zwollerkerspel Wed. N. Versluis naar Velsen G. van Haaf ten naar Haarlem H. H. Paulus n. Schiedam N. H. M. Groenveld naar Am sterdam C. P. Sluis naar Arnhem C. Poortvliet naar Zijpe H. G. Holle- mans naar Amsterdam J. Molenaar n. Edam H. G. Duwel naar Hillegom S. Smits naar Amsterdam F. van den Velde naar Haarlem P. Pols naar Haar lem P. Pols naar Haarlem C. Ho nig naar Amsterdam M. Kroon naar Velsen. Geboren: Willemijna d. van J. v. d. Berg en P. Visser Maria d. vain L. Onos en J. Spaargaren Jan z: van J. v. d. Maarl en C. Rijlaarsdam Heintje Mag- teltje d. van W. J. van Egmond en H. Kreikamp Leendert Pieter z. van G. Degenaars en C. Guldemeester Cornells Hendrik z. van C. v. d. Oord en G. P. Maliepaard Lambertus Leendert z. van J Staring en P. de Jong Catharina Ma ria d. van J. de Boer en G. Tol. Ondertrouwd: W. Ravesloot 28j. en L. Hulsbos 28 j. J. K. van Rijswijk 25 j. en M. H. van Dam 20 j. F. W. Rij laarsdam 26 j. en F. A. van Damme 23 j. M. J. Vink 26 j. en W. Vastenhout 22 j T. Biemond 26 j. en A. Gijzenberg 25 j. G. J. de Heeten en B. van Wijk 26 j. Th. J. v. Haaster en M. C. M. Wen- nekers 25 j. Getrouwd: P. G. v. d. Velde 22 j. en A M. van Schie 29 j. L. Dejjkers 40 j. en H. M. Hendriks 38 j. A. Meiland 32 j en A. M. Barends 25 j. J. v. d. Nes 33 j en G. Louter 38 j. E. Terweij 31 j. en E. de Graaf 32 j. P. v. Leenen 22 j. en G. C. Colijn 24 j. W. Grevenstuk 23 j. en T. Stolk 23 j. K. Koopmans 26 j. en H. K. Doring 22 j. Overleden: Annïgje Buitenhuis 47 j. geh. met G. Roos Aaltje van 't Hof 72 j., geh. met J. Splinter Cornelis Hendrik 1 j., z. van C. H. Wijn en H. P. Smit H. Veltman 56 j. geh. met R. den Daas Ma ria Cornelia van Kasteren 48 j. geh. met H L. Meijer Jan Wallbrink 24 j. ongeh., z. z. van J. W. Wallbrink en J. Bremier. Levenloos geboren: kind van het vr. ge- slacht van M, van Leeuwen en G. S. Em- den. WARMOND. Volksbond. Onder groote belangstel ling had in hotel „de Stad Rome" een alge meene vergadering plaats van de afdeeling Warmond van den Ned. R. K. Volksbond, onder voorzitterschap van den heer Th. Deiriks. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van den heer Meskers met betrekking tot de St. Elisabethspenning. Besloten werd dit schrijven aan te houden tot een volgen de vergadering. Tevens was ingekomen een verzoek van het R. K. Werkliedenverbond om 'n bijdrage in het Kanunnik van Schaik fonds. Besloten werd voor dit doeleinde een bedrag van 2.50 beschikbaar te stellen. Het woord was hierna aan den Bonds- penningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel verslag. Hieruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 164.48 en de uitgaven f 26.56, zoodat een batig saldo te boeken viel van 51.33. Alleen de St. Nicolaas-commissie had een tekort van 5.79. Overgegaan werd tot verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken als zoodanig van den heer Derriks. Alvorens tot stem ming werd overgegaan, deelde de voorzit ter mede, dat gezien het unfair optreden door de arbeiders bij de samenstelling van de groslijst voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezing, hij ontslag als bestuurslid en voor zitter nam. Ook de onderlinge samenwer king in het bestuur was van dien aard, dat hij niet langer de verantwoordelijkheid als voorzitter wilde dragen. Door een zestig-tal leden was als candidaat ingediend de heer M. J. Hogenboom, die als eenigste candi daat werd gekozen. Tevens werd de heer Hogenboom met overgroote meerderheid tot voorzitter gekozen. Na deze stemming was het woord aan den heer Weyers, die in keurige woorden dank bracht aan den heer Derriks voor alles wat hij in het belang der vereeniging had gedaan, hetgeen zeer zeker niet weinig is, en een hartelijk welkom toeriep aan den nieuwen voorzitter, waarbij hij den hoop uitsprak, dat in de toekomst persoonlijke kwesties achterwege zouden blijven en al len eendrachtig zouden samenwerken tot versterking van den Bond. De nieuwe voorzitter bracht den heer Weyers dank voor zijn sympathieke woor den en beloofde zijn beste krachten aan den groei en bloei der vereeniging te zul len geven. Besloten werd de besprekingen van nog eenige op de agenda vermelde onderwer- Firma G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTR. 222 Verlovings- en H u welijkskaarten Vlugge levering Lage prijzen Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming 6EVESTI6D 1882 G. H. KLEINHANS Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U voor f 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 837 PLUIM VEEV0ED ERF ABRIEK FEESTMAGAZBJN HAARLEMMERSTRAAT 267 5e hnis vanaf Pelikaanstraat Steeds de nieuwste Voordrachten Grootste sorteering Mutsen, Slingers, Feestliederen, Serpentines, Confetti, Bruidszakjes enz. enz. Laat bij ons van Uw zware veeren bedden lichte 3-deelige matrassen maken, ook kapokma trassen kunnen wor den bijgevuld, alles in één dag gereed Gebr BRIEER, Hocgewoerd 71 TELEFOON No. 1721 zonder eerst enige weken con versatielessen bij BERLITZ genomen te hebben. Kost weinig, brengt veel op. Vraagt prospectus BERLITZ LEIDEN, TURFMARKT 3 DAAR MOET U VAN PROFITEREN Pompadour Dames Jasschorten 1 1 O met lange mouwen Kunstzijden Dames Directoires OQ alle maten, div. kleuren Prima Javakapok CQ _jl de laagste prijs p. pond Fantasie Schortjes OQ pf effen kleuren, nu Fil d'ecosse Kinderkousen O O —j. leeftijd 6 jaar CU Kleine stijging per maat Gebloemd E tam ine Ol _j. voor gordijnen, 90 c.m. breed Grote Wafeldoeken 11 .1. speciale prijs Wollen Sportkousen A(\ -a leeftijd 8 jaar w Kleine stijging per maat. v/h. MARTENS TELEFOON 2470 pen uit te stellen tot een volgende verga dering. Hierna rondvraag en sluiting. Wegverbreeding. Teneinde een mooier en beter geheel te krijgen zullen de beide vijvers liggende voor de R. K. Kerk alhier worden gedempt terwijl dan de weg aan beide zijden voorzien zal worden van een trottoir. Dit zal voorwaar een groote ver betering worden, vooral met het oog op het zeer drukke verkeer in de zomermaan den.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8