ZATERDAG 11 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 DRIE RONDRITTEN VAN DEN A.N.W.B. Er zijn nog vele automobilisten en motor rijders, die gaarne eens een kijkje buiten onze grenzen zouden willen nemen, doch die als het ware afgeschrokken worden door iTioeilijkheden, die zich daar zouden kun nen voordoen. Men vindt in het buitenland een minder goede „bewegwijzering" dan in ons vaderland, er zijn hellingen, waarmede men nog niet goed „weg weet", vervolgens zijn velen ietwat bang, niet gemakkelijk een behoorlijk hotel te kunnen vinden, en- zoovoorts. Deze aspirant groottoeristen zou den graag onder degelijke leiding een mooie reis over goede wegen willen maken, maar tóch wenschen zij hun zelfstandigheid ge heel te bewaren. Om al deze redenen ging de A.N.W.B. er eenige jaren geleden toe over een rond rit van niet te groote lengte nauwkeurig te beschrijven, zoodat de meeste moeilijk heden al van te voren uit den weg geruimd konden worden. De belangstelling voor deze ritten, die men geheel zelfstandig maakt en waarbij men dus niet gebonden is aan het inzicht van een leider of van andere deelnemers, is gaandeweg gestegen. Daar om is het noodig gebleken, verschillende tochten van uiteenloopende lengte samen te stellen. Dit jaar omvat het A.N.W.B.-rond- reisprogramma vier tochten. In de eerste plaats is er een rondrit uit geschreven van 3000 km. lengte, bestemd dus voor de „meer-geoefenden". Deze tocht voert door den Eifel, het Haardtgebergte, het Zwarte Woud, de Beiersche Alpen, vervolgens door prachtige deelen van Zwit serland, zonder nochtans in het hooggeberg te met z*n moeilijke passen te komen. Na een bezoek aan Chamonix en Grenoble (de parels der Fransche Alpen!) gaat de reis tenslotte huiswaarts door de Jura en de Ar dennen. De tweede rondrit, die 1500 km. lang is, leidt over dezelfde wegen als de 3000 km. rit, met dien verstande, dat na het be zoek aan het Zwarte Woud, de Boven-Rijn- sche laagvlakte wordt overgestoken naar de Vogezen. Het laatste stuk is dan weer gelijk aan dat van den grooten tocht. Tenslotte heeft de A.N.W.B. nog twee rondritten van elk 1000 km. lengte uitge schreven, waarvan de eerste langs den Rijn loopt (tot voorbij Koblenz), om langs de Moezel en door de Eifel weer naar Neder land te voeren, terwijl de tweede geheel op Fransch en Belgisch grondgebied blijft. Deze laatste rondrit doorkruist o.m. de mooiste gedeelten van de Ardennen. Op bijgaand schetskaartje is een en ander af gebeeld. De deelnemers, voor wie fraaie plaquet tes worden uitgeloofd, kunnen den rit ma ken in de door henzelf gekozen richting, zij kunnen er zoo lang over doen als zij verkiezen, mits de laatste controle voor 1 October a.s. bereikt is. Begonnen wordt met de 6e kl. Het wed strijdprogramma luidt: Dinsdag 14 Mei 7.30 uur J. WassinkP. de Water; 8.15 uur J. HalB. de Laaf Jr.; 9 uur N. v. Val- derenJ. Wassink; 9.45 uur J. HalP. de Water; 10.30 uur B. de Laaf Jr.N. v. Valderen. Vrijdag 17 Mei 7.30 uur N. v. Valderen P. de Water; 8.15 uur J. WassinkJ. Hal; 9 uur B. de Laaf Jr.P. de Water; 9.45 uur J. HalN. v. Valderen; 10.30 uur J. WassinkB. de Laaf Jr. Iedere speler maakt hetzelfde aantal beurten (systeem Avé). PAARDENSPORT HET INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE ROME Het internationaal concours hippique werd gisteren te Rome voortgezet met het verrijden van den „Coppa d'Oro Musso lini". Ook thans was de belangstelling weer zeer groot. Dit concours, waaraan door equipes van verschillende landen werd deelgenomen, kan beschouwd worden als een van de belangrijkste die er dit seizoen gehouden zijn. De „Coppa de Mussolini" werd gewonnen door het Fransche equipe met 56 punten, vóór Italië dat 58,5 straf- punten haalde. De derde plaats werd be zet door Ierland. Het Fransche equipe bestond uit luite nant Bartillat op „Welcome", luitenant Bizard op „Gobe Mouche", luitenant Ca valier op „Anousta" en luitenant de Bus nel op DE INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN TE GRONINGEN UIT DE OMGEVING WATERPOLO S.V.H. SPEELT NIET OVER De Waterpolo-commissie van den K.N.Z. B. heeft, zooals bericht is, een datum vast gesteld voor het overspelen van den wed strijd S.V.H.D.J.K. De S.V.H. zal dezen wedstrijd echter niet spelen, meldt de „Msbd.". Zij heeft dezen promotie-wedstrijd al gespeeld op 23 September 1934 en ge wonnen geheel overeenkomstig de com petitieleiding van den K.N.Z.B. en denkt er niet aan zich te onderwerpen aan de eigenaardige rechtspraak van de commis sie van beroep, die bij het protest van D. J K. ?elfs de moeite niet nam om S.V.H. en den competitieleider te hooren en die tenslotte zelfs geheel verzuimde om aan S.V.H. die van niets wist! haar uit spraak mede te deelen. Deze laatste ver nam het vonnis van dit zonderlinge „ge ding" eerst twee maanden, nadat het werd gewezen. PERS. KAMPIOENSCHAPPEN L. B. B. De loting voor bovengenoemd kampioen schap had het volgende resultaat: le kl. clublokaal „de Carambole"; 2e kl. id. S.D.O.; 3e kl. id. P. v. Cleef; 4e kl. id. D.O.S.; 5e kl. id. T.O.G.; 6e kl. id. T.OP. Ook den tweeden dag van de interaca demiale wedstrijden voor vrouwelijke stu denten, die gisteren in Groningen zijn voortgezet, waren de weersomstandighe den uitstekend, meldt het „Vad.". Op de baan van het Eemskanaal, waar de roeiwedstrijden werden voort gezet, bleek door den minder harden wind het water zelfs rustiger dan tijdens de voorwedstrijden en daar ook de tempera tuur veel aangenamer was. konden de be slissende nummers onder de voor deze tak van sport gunstige voorwaarden verwerkt worden. Dit bleek al spoedig uit de tijden, die beter waren dan die van Donderdag. De beslissing gladde vier viel uit ten voordeele van de Groïiingsche ploeg, die zeer goed roeide en Leiden 7 sec. achter zich liet. De tijd van de winnende ploeg was 4 min. 17 sec. (baanlengte 1000 m.). Groningen behaalde op dit nummer 53 p., Leiden 43 p. In de beslissing overnaadsche skiff kon de Groningsche deelneemster het daaren tegen niet bolwerken. Zij moest het zelfs zeer beslist afleggen tegen de Utrechtsche vertegenwoordigsters, die de 1000 m. roei de in 3 min. 59.2 sec. Utrecht veroverde hierdoor 54 p. Groningen 35 p. Op de banen van het tennispark Haan werden de tenniswedstrijden voort gezet. De uitslagen luiden hier als volgt: Enkelspel: GroningenUtrecht 62, 6 0; DelftRotterdam 36, 26; Delft Wageningen 06, 06; DelftLeiden 0 6, 06; GroningenLeiden 56, 64; LeidenRotterdam 62, 60; Wagenin- genUtrecht 64, 26; GroningenRot terdam 60, 61. Dubbelspel: RotterdamGroningen 3 6, 56; DelftGroningen 06, 06; Rot terdamUtrecht 56, 46; Leiden Utrecht 2—6, 2—6; Delft—Utrecht 6—6, 3 6; LeidenWageningen 61, 63; Gro ningenWageningen 60, 60; Rotter- damWageningen 62, 6—5. In den namiddag werd in de manege Jutting het nummer paardrijden ver werkt. De uitslag daarvan luidt: Dressuur: 1. Leiden 1932 p., 2. Utrecht 942 p., 3. Groningen 895 p. Springen: 1. Groningen 1825 p., 2. Lei den 1450 p., 3. Utrecht 1400 p. De totaal uitslag was: 1. Groningen, 2. Leiden, 3. Utrecht. Persoonlijk werd in het dressuurnum- mer het beste resultaat behaald door mej. C. Jamin (Leiden), gevolgd door mej. W. Geytenbeek (Utrecht) en mej. N. Nauta Pieter (Delft). Bij het springen leverden mej. S. Leut- scher (Groningen), mej. H. Jansen (Gro ningen) mej. T. Zinnicq Bergmann (Utrecht) en mej. Sijthoff (Leiden) de beste verrichtingen. Deze tweede dag werd besloten met zwemwedstrijden in het Helperbad. Men had zich daarbij 'verzekerd van ode medewerking van den heer P. Steenhuis, bestuurslid van den Kon. Ned. Zwembond. en leden Van de zwemclub Groningen als juryleden. De resultaten luiden als volgt: Estafette, viermaal 50 m. wisselslag: 1. Groningen in 3 min. 18 sec., 2. Leiden in 3 min. 22.6 sec., Utrecht in 3 min. 33.6 s.; 4. Rotterdam in 3 min. 51.8 sec. 50 M. schoolslag: 1. Groningen in 49.2 sec.; 2. Leiden in 51 sec.; 3. Utrecht in 52.8 sec.; 4. Rotterdam in 56.4 sec. 50 M. rugslag: 1, Leiden in 43.8 sec.; 2. Groningen in 50.2 seec.; 3. Rotterdam in 59 sec.; 4. Utrecht in 1 min. 0.8 sec. 50 M. vrije slag: 1. Leiden in 43.8 sec.; 2. Groningen in 47.6 sec.; 3. Utrecht in 52.6 sec.; 4. Rotterdam in 59.2 sec. 50 M. hinderniszwemmen: 1. Groningen, 2. Leiden, 3. Utrecht, 4. Rotterdam. Ten slotte werden eenige polo wedstrij den gespeeld. Groningen verloor van Lei den met 20, doch won vervolgens van Utrecht met 41. Ten slotte won Leiden van Utrecht met 50. Het vierde spörttournooi voor vrouwe lijke studenten zal heden worden gesloten met hockey- en zeilwedstrijden. HILLEGOM. Geboren: Cornelia Agatha Maria d. v. J. G. Vleut en J. M. Duivenvoorden. Petrus Maria z. v. P. van der Drift en J. E. Duindam. Catharina Maria d. v. T. Lemstra en A. G. J. Hoogkamer. Mar- garetha Cornelia d. v. J. Rusman en P. van Kesteren. Ondertrouwd: W. Th. Turnhout en G. Both. V. Seegers en M. Krieger. Gehuwd: J. Leijen en H. M. J. Roeien. C. A. van der Meer en A. P. Prins. J. de Redelijkheid en J. M. Walkier. P. G. Beelen en D. C. J. Bijersbergen. Gevestigd: G. Brouwer, Van Meer beekstraat 4. A. van der Jagt, Weere- steinstraat 71. T. G. de Bruin met vr., Loosterweg Hl 18. B. Kamper, Stations weg 132. A. M. M. Jonkheer, Sixlaan la. D. Dubbeldahi met gezin, Arnoudstraat 3. J. H. Telkamp, Weeresteinstraat 105. C. H. Zwartkruisvan Galen, Vosselaan 11. C. J. M. van der Velde met gezin, Burg. Pontstraat 38. H. G. Du wel met gezin, Kortenbachstraat 12. Vertrokken: P. Greveld, naar Lei den. M. M. Schoo, naar Wageningen. M. Verdoorn, naar Haarlem. J. M. Wal kier, naar Haarlemmermeer. H. M. J. Roeien, naar Haarlem. E. Vonk, naar Lisse. M. Minnaar, naar Haarlemmer meer. H. G. Kelderman, naar Amster dam. A. Meijboom, naar Noordwijk. N. van der Jagt, naar Haarlem. KATWIJK AAN DEN RUN. Personalia. Het bestuur der Tuinb.ver, K. en O. regelde de functies als volgt: voorzitter-veilingleider de heer J. v, d. Perk, secretaris-penningmeester de heer H. W. Grimbergen, vice-voorzitter de heer Nic. Bos, bestuursleden de heeren R. van Delft en D. C. van Leeuwen. De admini stratie van de kunstmestverkoop zal berus ten bij den secretaris. Veiling. In verband met de toenemen de aanvoer van jonge groenten aan de vei ling der Tuinbouwver. K. en O. zal voor taan inplaats van tweemaal, drie keer per week geveild worden. Men zie hiervoor een advertentie in dit blad. LISSE Gunning kerkbouw. Het bouwen van een kerkgebouw met vergaderlokalen en kosterswoning voor rekening van de Gere formeerde Gemeente alhier is gegund aan de laagste inschrijfster, de firma Heitink en Van Erk te Veenendaal voor ƒ42.690. LEIMUIDEN. Gemeenteraadsverkiezing. De A.-R., de C.-H. en de liberale kiesvereeniging hebben besloten voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen met een lijst uit te ko men. De lijst is samengesteld als volgt: 1. J. van Dam, 2. J. de Rijk, 3. P. Rietdijk, 4. H. Heenk, 5. P. Meijer, 6. J. G. de Raadt, 7. J. P. Nap, 8. Adr. Treur, 9. K. Ruijter- man, 10. K. Voshart, 11. Ph. Nuijs. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Woensdag 15 Mei a.s. des v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot het verleenen van medewerking inzake betegeling school plein van de school met den Bijbel. 3. Be noeming van A. de Vos tot brugwachter te Bilderdam. 4. Vaststelling Bouwverorde ning. 6. Voorstel inzake bestemming voor malige onderwijzers woning. 6. Vaststel ling verordening Schoolgeldheffing. 7. Vaststelling verordening besmettelijke ziek- tengelden. 8. Vaststelling kohier honden- belyasting. 9. Comptabel besluit. En het geen verder ter tafel gebracht zal worden. De begrooting. De begrooting dezer gemeente voor 1935 is thans door Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd. Om de begrooting sluitend te krijgen was een extra-bijdrage uit het Werkloosheidssubsi- diefonds noodig van 3650. Personalia. Tot assistent dienstgelei- der bij de directe belastingen alhier is met ingang van 16 Mei as. benoemd de heer G. Hartman, thans te Voorhout. Wegverbetering. Met het verbeteren van den Woudschendijk is men thans druk bezig, binnen niet al te langen tijd zal deze weg in het bezit zijn van een modern weg dek. Griet- en Vriesekoopsche polder. In het café van de wed. J. Sneeboer hielden stemgerechtigde ingelanden van den Griet en Vriesekoopschen polder hun jaarverga dering. De Rekening over 1934 werd vast gesteld ontvangen 8759.74, uitgaven ƒ6645.92. Batig slot 2113.82. De begroo- gebrachte werken en leveranties. Voorts werd het bestuur gemachtigd tot het doen van af- en overschrijvingen ip de begroo ting. Tot leden van de commissie, belast met het onderzoek van de rekening dienst 1935 werden benoemd de heeren J. A. van Beijeren, J. Straathof en F. Mooren, en tot plaatsvervangende leden de heeren L. de Rijk, G. van der Snoek en J. J. van Leeu wen. Het bestuur werd gemachtigd om te trachten met medewerking van Kerkvoog dij der Ned. Herv. Gemeente en Gemeente bestuur om de Kerklaan weder in orde te brengen. De toestand van dezen weg is n.1. onhoudbaar. Ten slotte deelde de voorzitter, de heer J. L. Straathof, mede, dat het bestuurslid de heer Molenaar bedankt had. De heer Molenaar dankte het bestuur en den secre ting voor het jaar 1935 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van ƒ9432.53. De lasten voor het jaar 1935 werden evenals voor het jaar 1934 bepaald op 10 per HA Het bestuur werd gemachtigd tot onder- handsche aanbesteding en uitvoering in eigen beheer van de op de begrooting aan- taris voor de welwillende samenwerking, die hij altijd heeft mogen ondervinden. De voorzitter dankte den heer Molenaar voor het vele, dat hij steeds in het belang van den polder heeft mogen verrichten. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat binnen niet te langen tijd, de ingelanden weder bijeen zouden geroepen worden voor de verkiezing van een nieuw bestuurslid in de vacature van den heer Molenaar. RUNSBURG. Bloemenhandel. Met de vroege tulpen is het afgeloopen, evenzoo met de Narcis sen. Daarvoor komen thans echter volop snijbloemen in de plaats. Ook van late- en Darwintulpen komt nog flinke aanvoer. De kwaliteit is wel iets op aan te merken. Late tulpen als Bouton d'or en Darwinnen, Sanders, Elisabeth, Le Notre brengen van ƒ0.100.18 per bos op. Margrieten ƒ0.08 Q.13, Trollius 0.300.45, Anemonen 0.400.85, Lathyrus 0.350.75, Lelies ƒ4.906.80, Pyrethrums ƒ2.203.40, Ra nonkels 0.35—0.45, Rozen 0.200.35. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Damclub. De Alphensche Daimciub heild gisteravond in „Centraal" een propa ganda feestavond, waarvoor veel belang stelling betond. De avond werd geopend door den heer J. v. Oever en, voorzitter der club. De secretaris gaf vervolgens een over zicht van de verrichtingen der club tijdens de competitie, waarin het eerste tiental den kampioenstitel wist te veroveren. Ook de voorzitter memoreerde het behaalde succes onder aanbieding eener herinnering aan het wakkere tiental. De avond werd verder afgewisseld door tooneel en voordracht, terwijl de Mandoline-club „Excelsior" hare gewaardeerde muzikale medewerking ver leende. In de sloot. Terwijl v. V. gisterenmid dag bezig was gras te laden op een wagen, welke stond op een weiland langs de Prins Hendrikstraat, raakte door het achteruit- loopen van het paard, dat voor de wagen gespannen stond, het geheele gespan in een sloot te water. Met veel moeite gelukte het de viervoeter en later de wagen op het droge te brengen. BODEGRAVEN Verdronken. Woensdagmiddag was 't zoontje van den heer K. uit de Meije, met zijn broertje met 'n kros op den weg aan 't spelen. Voor de woning van den heer W. viel de oud ste, de 5-jarige K. in een voor het huis liggende sloot. De heer V., die 't jongetje bemerkte, heeft hem er uit weten te ha len, doch na 'n poosje kunstmatige adem haling te hebben toegepast, mocht het niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Nationale reclasseeringsdag. Ten ein de de collecte, welke op Zaterdag 18 Mei a.s. gehouden zal worden, ten bate van het reclasseeringswerk van alle gezindten aan te bevelen is er naast het landelijk comité van aanbeveling, waarvan reeds uitvoerig in alle bladen melding gemaakt is, een plaatselijk comité van aanbeve ling gevormd. Hierin hebben zitting geno men: mr. C. S- van' Dobben de Bruyn, burgemeester, J. van de Marei, H. J. van de Poll, R. M. Loman, pastoor A. W. Lühn, K. tSeijn, J. Beijen, G. H. Kramer en W. v. Raavenswaay. Het plaatselijk comité van uitvoering: E. Bogaart, I. Hoogendoorn, J. Burg graaf, J. Kooistra, ds. J. Dam en mej. Th. Leliveld. Geboden: Baltus z. van B. Kroone en M. van der Panne. Ondertrouwd: G. Kalkman 24 j, en J. E. Plomp 21 j. Getrouwd: C. Verwaal 26 j. eft A. D. Stouthart 25 j. J. M. Straathof 27 j. en A. C. Leliveld 25 j. Overleden: Kaatje van Kempen 96 j. weduwe van A. de Vos Jan Aart de Koning 5 j. Gevestigd: A. Dorrepaal en gezin, landbouwer H. Mulder, boerenknecht C. A. van Gulik en echtg., electricien A. eVrboom, dienstbode J. W. Zijlstra en echtgen., gemeenteveldwachter. V e r t ro k k e n: C. van Muiswinkel naar Leiden J. Huijtkar en gezin naar Fijn aart G. Terpstra, naar Viaen C. Ko ning naar Vianen C. Rodenburg naar Zwammerdam E. C. Aberson naar Bos koop R. Rademaker en echtg. naar Ab coude-Proosdij F. Y. Rademaker naar Wilnis. NIEUWKOOP. Retraitewerk. Het werk der gesloten retraiten, dat overal elders zooveel van zich doet spreken en zooveel opgang maakt, heeft zich hier nog nimmer krachtig kun nen ontwikkelen. Het vorig jaar heeft zich nu onder de krachtige stimuleering van den Z.Eerw. Pastoor een club gevormd, welke door regelmatige bijdragen een fonds heeft gesticht om langs dezen weg dit werk meer bekend te maken en daarvoor ook meer ambitie te kweeken. Reeds twee leden na men deel aan een retraite en het bestuur is vol activiteit can dit werk tot bloei en was dom te brengen. Het bestuur heeft nu de gelukkige ge dachte gehad om op Zondag, 12 dezer, een Pater uit te noodigen van het Retraitehuis te Noordwijkerhout, die onder de H.H. Mis sen hierover spreken zal, waarna in het Parochiehuis telkens gedurende een half uur gelegenheid zal geboden worden om zich als lid op te geven. Wij hopen gaarne, dat hierdoor aan dit werk een flintken stoot gegeven wordt. 25 jaren heemraad. Het zal op Maan dag 3 Juni a.s. 25 jaren geleden zijn, dat de heer Anit. Kromwijk alhier benoemd werd tot heemraad van den Polder Nieuw koop en Noorden. Vaart. Naar wij vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken thans het plan voor het maken van de veihindingsvaart tusschen de twee in deze Gemeente aan wezige groote plassen goedgekeurd en daar mede tevens een rijksbijdrage 'beschikbaar Verschillende voorwaarden zijn gesteld, o.a., dat alleen werkiooze hoofden van ge zinnen .en kostwinners te werk gesteld mo gen worden, na verkregen toestemming van de inspectie voor de werkverschaffing. Zooveel mogelijk moet in accoord ge werkt worden, tegen zoodanig loon, dat bij flink werken 0.28 per uur verdiend kan worden. Met de hoofdleiding moet belast worden de Ned. Heide-Maatschappij te Arnhem, welke kosten voor de Gemeente komen. De premie ingevolge de ziektewet moet voor een vierde deel op de arbeiders ver haald worden. Met de uitvoering wordt nu spoedig begonnen. ZOETERWOUDE (H.R.) St. Josephsgezellenvereen. In verband met het Patroonfeest van den H. Joseph, dat a.s. Zondag 12 Mei gevierd wordt, is er onder de H. Mis van half zeven een Alg. H. Communie voor de leden, waarna gemeenschappelijk ontbijt in het Patro naatsgebouw, terwijl dan tevens de nieu we leden zullen ginstalleerd worden. Des middags gaat de vereeniging naar de „Flora"-tentoonstelling te Heemstede, waar juist een nieuwe expositie geopend is. Het vertek is om even voor 2 uur per tram van het station Leiden, zoodat om pl.m. 1 uur per fiets vanaf de kerk ver trokken wordt. De kosten bedragen voor ieder deelnemend lid 0.50, welk bedrag na afloop van het ontbijt betaald moet worden. Misschien is er dan nog olaats voor 1 of 2 leden, die zich nog niet op gegeven hebben. ZWAMMERDAM Overleden: Elisabeth Johanna Vée- denturf 2 j. (overleden te Leiden). Ondertrouwd: W. Eelkema jm. 22 j. en S. Boelens jd. 30 j. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 11. Toen er aan het groeien van de bulten geen einde kwam, besloten Piet en Drein maar eens naar een dokter te gaan. De dokter echter had nog nooit zulke groote bulten gezjen, en vond 't maar beter eraf te blijven. Hij was een eerlijke dokter en zei: „Misschien gaan ze vanzelf wel over; ik zou er maar niets aan doen." 12, Niettegenstaande de bulten van Piet Prikkel en Drein Drentel zóó groot waren geworden, dat ze deze opgerold op hun hoofd moesten dragen besloten ze toch maar op reis te gaan. Den volgenden morgen stonden ze al vroeg op het perron om op de expresstrein naar Weenen te wachten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11