DONDERDAG 9 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. S GEMENGDE BERICHTEN MEISJE TE HEEMSTEDE DOODGEREDEN. Gisteravond omstreeks half acht reed de 18-jarige mej. M. Loogman, dienstbode te Heemstede, afkomstig uit Burgerveen, per rijwiel in de richting Bennebroek. Ko mende uit de Kerklaan, reed zij, inplaats van om den vluchtheuvel heen, direct links den Heerenweg op. Daar het uitzicht daar ter plaatse zeer belemmerd wordt door een zich daar ter plaatse bevindend café, heeft de bestuur der van een uit Bennebroek komende per sonenauto, de heer Bunter uit Santpoort deze manoeuvre van het meisje niet ge zien, waardoor zij door het linkervoor- spatbord gegrepen werd en tegen een por tier geslingerd werd. Zij was bijna op slag dood. Het lijk is naar het lekenhuisje op de Algemeene Begraafplaats overge bracht. Door de politie word een uitge breid onderzoek ingesteld. De auto is in be slag genomen. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Gisteravond stak de 45-jarige J. Vonk uit Bussum per rijwiel den Rijksweg over tusschen Bussum en Crailo. Hij werd door een uit Laren komende auto gegrepen. Met een schedelbreuk en een ernstige hoofd wonde is hij in zorgwekenden toestand naar de Majella-Stichting Overgebracht. Het rijwiel werd geheel vernield. Ver moed wordt, dat de man bij het overste ken van den weg niet voldoende acht op het verkeer geslagen heeft. NOODLOTTIG SPEL. Meisje door trein gedood. Gistermorgen ongeveer half elf heeft na bij Brummen een droevig ongeluk plaats gehad. Het ongeveer tweejarig dochtertje van den heer H., die dicht bij de spoorlijn woont, was aan moeders waakzaamheid ontsnapt en speelde op den overweg, die daar niet bewaakt i^. Daarbij is het kind gegrepen door een trein uit de richting Arnhem. Het was op slag dood. TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Uit Anna Paulowna wordt aan de „TeL" gemeld: Het nauwelijks twee jaar oude dochtertje van den heer J. G., 'wo- nende aan den Boermansweg, is gisteren in een sloot geraakt en verdronken. Even te I voren had de vader de kleine, toen zij met een stok aan den slootkant aan het spelen was, naar de moeder gestuurd. Toen hij weer aan zijn werk was gegaan, is het meisje weer naar den waterkant terugge- keerd. Kort daarna, toen de ouders het kind misten, vonden zij het tot htm ontzet ting in de sloot Pogingen om daar kunst matige ademhaling de levensgeesten we der op te wekken, bleven vruchteloos. Eenzelfde droevig ongeval is gisteren het ruim tweejarig kindje van de familie At wonende aan de Zandvaart aldaar overkomen." Door onbekende oorzaak is deze kleine nazij de woning in een schei- dingssloot terecht gekomen en verdronken. De moeder, die het kind reeds eenigen tijd miste, vond het drijvend in het water. Ook hier mocht geen hulp meer baten. BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gisteren is brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer J. Schre ven te Bergharen. Aangewakkerd door den wind sloeg het vuur over naar de voorraadschuur. De brandweer, kon weinig uitrichten tegen de vuurzee en beperkte xich tot de naburige perceelen, die groot gevaar liepen. Inderdaad werden achter eenvolgens de woningen van de J. en P. door het vuur aangetast. Door krachtig op treden van de brandweer heeft men deze panden ten slotte weten te behouden, doch FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). m in Dc overbodige vlucht. Toen Anthony Trent nog in New-York woonde en voortdurend gevaar liep gear resteerd te worden, had hij verschillende manieren uitgedacht om aan de politie te ontsnappen. Doch in het rustige Engeland, waar de herinnering aan zijn verbazing wekkende misdaden minder sterk was, had hij dat niet gedaan. Maar het instinct tot zelfbehoud werd terstónd in hem wakker. Hij wist, dat de uiterste voorzichtigheid geboden was. Hij was altijd ruim voorzien van geld en van juweelen, die gemakkelijk te verzilveren waren. In de randen van zijn pantalon had hij Amerikaansch en Engelsch bankpapier van groote waarde verborgen. In zijn golf clubs zaten diamanten, die niet groot ge noeg waren om verdenking te wekken, maar groot genoeg om jaren van de op brengst te kunnen leven. Zijn eerste gedachte gold de nummer plaat van zijn wagen. In Croydon kocht hij een oude, aftandsche auto, welker eenige waarde school in het Londensche nummer. Deze wagen liet hij, met de nummerplaat van zijn Wolseley, in een kleine garage voor drie maanden in depot. De Wolseley, die zij liepen veel waterschade op. Het vee van Schreven werd gered. Ook het postkantoor werd ernstig be dreigd. Het dak had al vlam gevat, doch men Slaagde er in het vuur te dooven. Boerderij en stelling van Schreven brand den tot den grond af. Inboedel, landbouw werktuigen enz. en een groote hoeveelheid hooi en stroogingen verloren. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. Door onbekende oorzaak is brand uit gebroken in de boerderij te Wezep, bewoond door de gezinnen H. en van E. Het vuur greep snel om zich heen, zoo dat in korten tijd het geheele huis in lich te laaie stond. De motorbrandspuit van Ol- debroek, die spoedig ter plaatse was, kon niet voorkomen, dat de geheele boerderij uitbrandde. Van den inboedel kon niets ge red worden. Verzekering dekt de schade. Een felle brand is ontstaan in de boer derij van den landbouwer H. Nooyen te Volkel (N.B.) Het vuur, dat in het achter huis ontstopd, greep met groote snelheid om zich heen en in minder dan geen tijd stonden de boerderij, de stel, de schuur en het groote kippenhok in vlammen. Met behulp van de buren trachtte de heer Nooyen het vee nog in veiligheid te bren gen, hetgeen ten deele mocht gelukken. Bij deze reddingspogingen heeft de heer A. van Lieshout, toen een partij brandend hooi naar beneden viel, zware brandwonden aan hoofd en armen gekregen, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De geheele boerderij en de bijgebouwen brandden tot den grond toe af. Van den inboedel en de landbouw werktuigen kon niets worden gered. Een koe en een partij kippen kwamen in de vlammen om. De schade wordt door ver zekering gedekt, de oorzaak is onbekend. „Hbld." BROEDERMOORD TE ZEVENBERGEN. Na hoogloopende ruzie. Gistermiddag kregen twee halfbroers, landbouwerszoons te Zevenbergen, terwijl zij in het veld werkzaam waren, onder ling ruzie. Deze ruzie liep zoo hoog, dat de 33-jarige Th. v. d. V. zijn 21-jarigen halfbroeder F. <L D. met een schrepel op het hoofd sloeg, welke slag zoo hevig aan kwam, dat het slachtoffer onmiddellijk naar het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda moest worden vervoerd, alwaar hij bij aankomst spoedig overleed. De dader heeft zichzelf onmiddellijk bij de politie aangemeld. ONEERLIJKE KANTOORBEDIENDE. Dezer dagen deed de firma E. L., geves tigd aan den Heemraadsingel te Rotter dam, aangifte, dat de 17-jarige kantoorbe diende A. v. d. W. een aantal kwitanties had geïnd, tot een bedrag van 700. Met dit geld was hij verdwenen. Bij het politie- wel eens gelakt mocht worden, liet hij in 1 Clapton achter. Als de Garland-affaire be kend werd, zou de schilder hem door de verruilde nummerplaten niet dadelijk her kennen. Vroeg of laat moest het wel uit komen, maar tegen dien tijd hoopte hij in veiligheid te zijn. Van Clapton ging Trent naar een hotel, dat volgens zijn Baedeker tweederangs was. Hij had zijn golfblubs bij zich, bene vens een handkoffertje, dat hij in een tweedehandsch winkel gekocht had, om de tradities van hotelhouders aangaande „gas ten met-bagage" tevreden te stellen. Hij liep nog niet direct gevaar, gearres teerd te worden. Vermoedelijk zou niet voor Donderdagavond een bevel tot in- hechtenis-neming worden uitgevaardigd. Hij dineerde daarom uitstekend en ging daarna onbevreesd naar een schouwburg. Er stond niets over de misdaad in de avond bladen. 's Morgens evenmin. Hij vloog er niet in, maar al te vaak worden misdadigers door de courant gewaarschuwd als ze gevaar loopen. Het zou de politie niet moeilijk vallen, het nieuws achter te houden als zij zulks noodzakelijk achtte. Om half elf werd Anthony Trent hij stond in- het hotel onder een anderen naam ingeschreven door een auto afgehaald en naar het vliegveld Houalow gebracht. De douane-formaliteiten waren niet streng en hij was er op voorbereid. De naam, dien hij aangenomen had, stond op verschillen de brieven en zijn pas was in orde. Even over twaalf was hij op weg en om twee uur vijftien landde het vliegtuig te Le Bourget, bij Parijs. Ook hier leverde het douanen-onderzoek geen moeilijkheden op en een andere taxi reed hen naar een hotel. Een gemakkelijke en kalme luchtreis had hem in minder dan vijf uur, voor een be- onderzoek bleek, dat de jongeman een auto had gehuurd met een chauffeur en dat hij naar Veghel in Noord-Brabant was gereden, met de bedoeling om dan verder te gaan naar de tentoonsteling te Brussel. De politie te Veghel werd gewaarschuwd, maar de auto verscheen er niet. Later bleek, dat de auto in de Willemsvaart was gereden, en dat de inzittenden waren ge red. De politie spoedde zich naar de plek van het ongeluk en wist daar den kantoor bediende te arresteeren. Hij had nog ƒ500 in zijn bezit. KERKNIEUWS MGR. A. J. HOLIERHOEK f In den ouderdom van ruim 81 jaar is te Amsterdam overleden mgr. A. J. Holiër- hoek, directeur der Onderlinge Kerkelijke Brandwaarborgmaatschappij „Sint Dona- tus". Geboren in October 1853, begon de over ledene na zijn priesterwijding op 7 Octo ber 1877 zijn loopbaan in de zielzorg als kapelaan te Wassenaar. Om de groote gaven van zijn intelligen tie werd hij spoedig geroepen tot het pro fessoraat op Hageveld, waar hij 15 jaar zijn krachten wijdde aan de opleiding van Haarlem priesterschap. Een gelijk aantal jaren nam hij hierna het herderschap waar der parochie van den H. Bonifacius te Amsterdam, waar hij vervolgens in 1909 Mgr. A. J. F. J. de Bouter opvolgde als pastoor der parochie van de H.H. Petrus en Paulus. Onder zijn pastoraat werd de eigenlijke parochiekerk, de oude Franscbe kerk aan den N.Z. Voorburgwal gesloten en de hulpkerk van St. Joseph parochie kerk. Voor de kerkelijke administratieve in stellingen heeft hij zich verdienstelijk ge maakt, met name jegens „Sint Donatus", waarvan hij in 1909 onder-directeur was geworden en sedert 1912 de directie waar nam. Op de jaarlijksche commissarissenverga- dering van 1917-deelde wijlen prof. Keuier van Roermond namens het Doorluchtig Episcopaat mede, dat het Z. H. den Paus behaagd had pastoor Holiërhoek te be noemen tot Geheim Kamerheer. Een acht tal jaren is hij penningmeester der Veree- niging van Bijzonder Onderwijs in het Bisdom Haarlem geweest, welke zooveel aan den bouw van de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk ten koste leg de; hij was Regent van het inmiddels ver dwenen Gesticht van Liefdadigheid aan de Heerengracht te Amsterdam, directeur der St. Augustinusvereeniging ter verzekering van den ouden dag voor heeren geestelij ken, commissaris van de N.V. Dagblad en Drukkerij „De Tijd", enz. Ter gelegenheid van zijn gouden pries terfeest Oct. 1927 werd hij benoemd tot eere-kanunnik van het kathedraal kapittel van Haarlem. De Metten zullen Vrijdagavond te 8 uur worden gezongen in de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen „De Posthoorn" en de Lauden Zaterdagochtend te 9.30 uur aldaar, waarna te 10 uur de Pontificale Uitvaart. De begrafenis heeft op de R.K Begraafplaats St. Barbara plaats. DE HOOGEERW. PATER SWELSSEN De hoogeerw. pater Guillaume Swels- sen uit Schimmert, Montfortaan, vicaris- generaal en religieuse overste van het missiedistrict Cabo Delyado (Portugeesch Nyasaland) is na een korte ziekte op 53- jarigen leeftijd in Ponto Amelia over- led ei. NIEUWE KERK TE AMSTERDAM. Op den hoek van den Amstelveenschen weg en de Kalfjeslaan te Amsterdam (te Nieuwer-Amstel) heeft gisterenmorgen Z. H. Exc. de Bisschop een nieuwe kerk ge consacreerd, toegewijd aan Sint Augus- tinus, waarvan pastoor is de zeereerw. heer C. J. Boekhorst, Deken van Ouderkerk. drag van tweehonderdvijftig gulden, van het eene hotel naar het andere gebracht. Hij kende Parijs op zijn duimpje» Als sol daat met verlof had hij ontdekt, hoe goed men zich daar verbergen kan. Natuurlijk kon hij niet, zooals Anthony Trent gedaan had, in de duurste hotels gaan logeeren, nu hij zich schuil moest houden. Later zou hij naar Algiers en Cairo gaan. De beide lan den, waarvan hij het meeste hield, zijn eigen en Engeland, waren voor goed voor hem gesloten. Als Baedeker het hotel, waar Trent als Argentijn zijn intrek nam, vermeld had, zou het waarschijnlijk als vierderangs be titeld staan. Het was zelfs niet zindelijk, maar het was het eerste van een serie waar Anthony Trent zijn baard zou laten staan, zijn Spaansch zou ophalen en andere kleeren koopen, om ten slotte als een Zuid- Amerikaansch product te voorschijn te kor men. Met het oog op een mogelijke vlucht naar Mexico had Trent jaren geleden de taal bestudeerd. Die taalkennis was hem bij menig avontuur goed te pas gekomen. En toen hij er over zat te denken, of hij de golfclubs wel mee kon nemen, daar ze voor een Argentijn een ongewoon „instru ment" waren, deed hij een geweldige ont dekking. Hij had alle voorwerpen, die onder in den golfzak zaten, op het bed in zijn arm zalige kamer uitgespreid. Er waren twee roode ballen bij om in de sneeuw te gebrui ken. De eene bevatte twee van de robijnen, die de vreugde van een bankier uit Chica go geweest waren. De andere droeg in zijn binnenste een tien karaats diamant. In het holle handvat van een stok zal de pas van Trent, benevens zijn geboortebewijs en an dere identiteits-bewijzen. Ook lag de auto matische revolver, waarmee hij Garland van het leven had beroofd, erbij; dat on- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 10 Mei. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de K. R. O. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmoniumspel. 12.15 Ensemble v. d. Horst en Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 OrgelspeL 4.00 Pianorecital. 5.00 Voordracht. 5.45 Gramofoonplaten. 6.30 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Toespraak door ZJDxc. Mr. Dr. J. Donner. 7.30 Literair halfuur. 8.00 Vaz Dias. en NCRV-orkest. 9.30 Ged. uitz. v. d. Oecumenische Dienst i. d. Domkerk te Utrecht. 9.00 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.45—11.30 Gram.pl. Hilversum, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 OrgelspeL 8.30 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest daarna gramofoonplaten. I.30 Voordracht en Gram.pl. 2.30 Causerie en zang. 3.10—4.00 De AVRO-Decibek. 4.00 Trio Favoriet. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 „De Zonnekloppers", Declamatie en „De Flierefluiters". 7.00 Lezingen. 7.20 „Orvitropia". 7.50 Vaz Dias. 8.00 Oecumenische Dienst i. d. Domkerk te Utrecht. 9.30 Bach-concert (Gram.pL). 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Bach-herdenking. II.00 Jazzprogramma (Gram.pL). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 9.359.50 Morgenwijding. 10.20 OrgelspeL 11.10 Het Trocadero Cinema Orkest. 11.50 BBC-Dansorkest. 12.35 Birminghamsch Philh. Strijkorkest. 2.20 Het Schotsche Studio-Orkest. 3.35 E. Colombo's orkest. 4.35 BBC-Dansorkest. 6.25 Bach-concert. 6.50 Radio Militair Orkest. 7.50 Bach's Mis in b kl. t., door het BBC Symphonie-orkest. koor en solisten. 10.3011.20 Harry Roy en zijn Band. Radio Paria, 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 7.20 „Les cent vierges", operette. 9.55 Dansmuziek. JUBILEUM DER ZUSTERS FRANCIS CANESSEN VAN HEYTHUYZEN Den lOden Mei a-s. zal het eeuwfeest van bovengenoemde Congregatie in intiemen kring gevierd worden. Des morgens zal met speciaal verlof van Z.H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens een plech tige Hoogmis gecelebreerd worden op het graf van de stichters, Moeder Magdalena, en des namiddags een plechtig Lof, waar onder predicatie door den rector. Zondag 12 Mei a.s. zal om 9.30 een pon tificale Hoogmis worden opgedragen in de kapel van het Moedrhuis van de Congre- batie te Heythuyzen, welke door den KRO. zal worden uitgezonden. De H. Mis wordt opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond. De predicatie zal gehouden worden door geluksding, dat de gesiepen verzamelaar verzuimd had weg te nemen. Hij keek er met afkeer naar, want hij hield niet van wapens en had er zelden een bij zich. Hij sperde plotseling zijn oogen wijd open. Het was niet de Amerikaansch *38, maar een wapen van hetzelfde caliber van de Engelsche B. S. A. Maatschappij. Hij zocht zorgvuldig zijn bagage na, maar vond geen ander pistool en hij vroeg zich ver baasd af, waar en hoe ze verruild waren. Hij had er niet speciaal op gelet, toen hij het in Bournemouth in zijn heupzak stak. Misschien had hij die andere al maanden in zijn bezit. Hij herinnerde zich stellig zijn eigen wapen gebruikt te hébben, toen hij een half jaar geleden in Cornwall zich met een vriend in het schijfschieten ge oefend had. Misschien had zijn vriend Ar thur Grenvil bij vergissing de wapens verwisseld en zich sinds dien ook al afge vraagd, hoe hij aan dat vreemde pistool kwam. Die oplossing was de waarschijn lijkste. Maar na een oogenblik kwam hü reeds tot andere gedachten. Het waren allemaal losse patronen, die hij uit het magazijn haalde. En slechts één er van was gebruikt. Trent had nog nooit een doos met losse patronen bezeten. Hij begreep onmiddellijk, hoe de vork in de steel zat. Die meesterlijke boef Gar land had de patronen verwisseld, toen zijn slachtoffer bewusteloos was. In zijn haast had Garland wellicht gedacht, dat de twee automatische pistolen van hetzelfde maak sel waren. Garland had dit dus bedacht. Trent herinnerde zich, dat hij Garland be spot had, omdat hü zoo zorgeloos was ge weest een vijand gewapend te laten. En hij herinnerde zich, dat er geen blik van woe de of angst op het gezicht van den reus was gekomen, toen hij hem had bevolen de Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.504.50 C„ Rydahl's orkest. 7.30 Omroeporkest. 8.30 Pianorecital. 9.35 Symphonieconcert. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 4M M. 11.20 Qmroepkoos en -orkest, en solisten (uit Frankfort). 3.20 Kamermuziek. 4.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Cello en piano. 10.2011.20 Uit Stuttgart- omroeporkest, Rome, 431 1L 3.10 Kamermuziek. 3.50 Radiotooneel. 9.20 Gèvar. programma. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 11.50 Salonorkest. 4.20 Populair concert. 5.20 Omroeporkest. 7.20 Cabaretprogramma. 8.20 Salonorkest. 9.3010.20 Populair concert. 484 meter: 11.40 Zang. 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 Gramofoonplaten. 4.50 Edison-herdenking. 5.50 Kamermuziek. 6.35 Zang. 7.20 Voor oud-strijders. 9.10 Zang. 9.45-10.20 Harmonicamuziek. Deatschlandsender, 1571 M. 7.30 „lm schwarzen Diamanten", pro gramma voor de mijnwerkers. 8.20 Dansorkest. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Stuttgart. Gemeentelijk Ftediodistributiebedriff te Leiden. 3e Programma. 8.00 DeutschL Zender. 9.20 Keulen. 11.05 Parijs Radio. 11.35 Keulen. 13.20 London Reg. 16.20 Keulen. 17.50 Brussel Fr. 18.20 Leipzig. 20.30 Locale uitzending, waaraan mede werken: 20:30 uur dameskoortje o, L van mevrouw Maart je Offers, II. Mevrouw Rina en den heer Tullio Bergamini (piano en cello); 21.30 uur The Roto Co leur s Players o. 1. v. den heer L Coster; refreinzang mej. Martha Mende, plm. 22.10 Boedapest. 23.25 Weenen. 4e Programma. 9.35 Droitwich. 10.05 London Reg. 10.20 Droitwkh. 13.25 Luxemburg. 13.50 Droitwkh. 17.20 Diversen. 17.50 London Reg. 19.50 Droitwich. 23.20 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehouden). den hoogeerwaarden pater Honoratius Ca in inada, Provinciaal der Minderbroeders. Het zangkoor van het Pensionaat zal de „Missa in honorem Sancti Josephi" uit voeren, voor deze gelegenheid gecompo neerd door den heer Jos. de Klerk. Van 121 uur is er receptie, en om 4.30 uur plechtig Lof. Om 6 uur zullen 120 internen opvoeren het gelegenheidsspel, „God zal er in voor zien", door A. van de Velde, onder regie van den auteur, koor-intermezzi door Jos. de Klerk. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? handen op te steken, waarom ook, als hij wist, dat er met losse patnonen op hem ge schoten zou worden? Hoe kon hij iemand beter kwijtraken, dan door hem in de waan te brengen, dat hij een moord had begaan? Garland was een goed psycholoog. En na tuurlijk was hij niet dood. Wat de reden van zijn gedrag ook mocht zijn, volgens Trent was het zonneklaar, dat de geleerde kluizenaar Garland geen nasporingen duldde. Dat hij afgezonderd leefde, was ongetwijfeld waar. En even eens, dat hij een geleerde was. Maar waar om begroef hij zichzelf in dat nest? Waar om weerde hij alle aanbidders van zijn nichtje af? Wat was de man werkelijk? Anthony Trent's sombere bui was ver dwenen. Hij verliet met bekwame spoed zijn vierderangs-hotel en nam zijn intrek in een ander, waar men hem reeds van vroeger kende. Hij werd den volgenden morgen bijna vroolijk wakker. Dit was ten minste een avontuur, dat voldoende opwin ding beloofde. De couranten vermeldden nog siteds geen sensationeele moord in Hampshire en dit versterkte Trent in zijn meening Waartoe zou zijn onderzoek lei den? Langs welke wegen zou zijn prooi trachten te ontsnappen, als hij op de vlucht sloeg? Ofschoon de juistheid van Trent's theorie nog bewezen moest worden, was hij er toch zóo zeker van, dat hij zonder vrees van Calais haar Dover overstak en een trein naar Hampshire nam zonder te vreezen voor detectives aan station Boroemouth East. Hij had vanuit Parijs een telegram aan zijn hotel gezonden om zijn afwezig heid met een voorwendsel te verklaren en werd bij zijn terugkomst met eerbied be groet. Niemand keek hem achterdochtig aan. <Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9