CK-BOy I HET CENTRAAL 1 I TANDHEELKUNDIG I 1 INSTITUUT 1 I BREESTRAAT 65 I 1 Centraal Tandheel- kundig Instituut. WOENSDAG 8 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Mei 1935, medegedeeld door het Kon Ned. Met. Inst. te De Bill Hoogste barometers!: 776.4 te Aberdeen. Laagste barometers!: 759.2 te Vardö. Verwachting tot den avond van 9 Mei: Meest matige, Noord oostelijk tot Ooste lijke wind, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, zach ter overdag. Het gebied van hoogen luchtdruk is thans stationnair geworden over Schotland. Het heefv zich sterk naar het Oosten uit gebreid en. vormt een tweede kern in Zuid- Zweden en het Oostelijk Oostzeegebied. In het Zuiden daalde de luchtdruk, over het geheele vasteland waait een luchtstroom uit het Noordoosten. De kouue drong door tot de Alpen en in Midden-Frankrijk. Bij het voortschrijden van het koude front vielen de neerslagen in hoofdzaak in de bergstreken en in den nacht in en voor de Alphen (München, Friedrichshafen, Zurich, Bern). Blijkens oe opgaven der bergstations en de vliegtuigwaarnemingen, beperkt de koude zich in hoofdzaak tot de onderste kilometer, en is de temperatuur hoog in de atmospheer niet abnormaal laag. Hierdoor is het mogelijk, dat de tempera tuur bij eenigszins zonnig weer overdag spoedig weer aangenaam zal worden, ter wijl de bewolking de nachtelijke afkoeling zal temperen en nachtvorst zal tegengaan. LUCHTTEMPERATUUR. 12.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Woensdagnamiddag 8.05 uur tot Donderdagmorgen 3.47 uur. hOUO WATER Te Katwijk aan Zee op Donderdag 9 Mei voorm. 8.51 uur en nam. 7.17 uur. 75 jaar gevestigd te Leiden. De Broederschap der Leidsche -Proces sie naar Kevelaer, welke dit jaar haar 210e bedevaart naar Kevelaer hoopt te houden en dus reeds meer dan twee eeuwen be staat, is dit jaar 75 jaar gevestigd te Lei den in de kerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Hartebrug). Opgericht in Zoeterwoude werd deze Broederschap overgebracht naar de kerk der E.E. P.P. Dominicanen aan de voor malige Bakkersteeg nu Pelikaanstraat, ter wijl haar zetel in 1860 bij beschikking van Mgr. Franciscus Jacobus van Vree, Bis schop van Haarlem, werd gevestigd in de tegenwoordige Hartebrugskerk. Deze vestiging vóór 75 jaren wenscht het bestuur eenigszins feestelijk te herdenken op Zondag 26 Mei a.s., waarvan het pro gramma tijdig zal worden bekend gemaakt. Tevens meende het bestuur goed te doen bij deze gelegenheid nog eens extra in het licht te stellen de vele geestelijke voordee- len, welke aan het lidmaatschap van ge roemde Broederschap verbonden zijn, om allen daardoor op te wekken lid van deze aloude Mariavereeniging te worden. Te dien einde zullen dezer dagen onder de Katholieken van Leiden en Omstreken circulaires worden verspreid, waarin die geestelijke voordeelen duidelijk zullen worden aangegeven. Beleefd wordt ver zocht die circulaire nu eens niet ongele zen ter zijde te leggen, maar daarentegen met de noodige aandacht kennis te nemen van den inhoud, om dan te ontdekken, welke groote voordeelen het lidhmaat- schap der Broederschap biedt. De contri butie ad ƒ1.per jaar kan desverlangd op zeer gemakkelijke wijze in driemaan- delijksche termijnen van 0.25 worden voldaan, zooals ook in de circulaire is aangegeven, zoodat ook de financieele zij de der zaak minder bezwaar zal opleveren. De zelatricen der Broederschap zullen het antwoord op de toegezonden circulaire in ontvangst komen nemen en zijn alsdan ook gaarne bereid alle verlangde inlichtin gen te verstrekken. Het bestuur hoopt van harte met deze campagne in het jubileum jaar vele nieuwe leden voor de Broeder schap te verwerven ter bevordering der meerdere eer en glorie onzer Hemelsche Moeder, tot bloei der sinds eeuwen be staande Broederschap en ten slotte niet in het minst tot eigen heil der leden. VOOR ALLE JONGENS VAN DE KJ.C. Ik heb voor alle jongens van de K.J.C., dus voor alle Kruisvaarders, Jonge Wach ters, Verkenners en Sport-Junioren een blijde mededeeling. De volgende week Woensdag 15 Mei zal in Leiden voor hen een opvoering gegeven worden van het leekentooneelspel „Het Gastmaal der Kin deren" en nog enkele andere spelen. Nadere berichten worden nog bekend gemaakt. L. BEUNE Pr. Distr.-Voorz. K.J.C. ^illlllllltlllllllllllllllHIIIIIIIIIIMItlllllllll^ BREESTRAAT 65-TEL. 3620 ziet zich gedwongen in verband met de vestiging van een ander E H instituut, te berichten, dat ons instituut gevestigd BLUFT ONS INSTITUUT HEEFT NIETS UITSTAANDE MET HET NIEUWE INSTITUUT VAN DR. POS Door vervaardiging vao Kunsttanden in ons eigen nieuwe Laboratorium E 5 kunnen wij niet alleen veel vlugger werken, doch ook onze prijzen E aanzienlijk verlagen en berekenen E wij voor een geheel Gebit, inclusief pijnloos zij trekken vanaf E Geheel gebit, inclusief pijnloos E E trekken vanaf f. 35.00 E E Geheel onder- of bovengebit E vanaf f.20.E E Plaatje met I kunsttand f. 2 50 S E Iedere tand meer f1.25 E E Cementvullingenf. 1.50 E E Zilver- of Porceleinvulling f. 2.— E E Goudvullingen vanaf f. 7.— E E Kroon- of Stifttand vanaf f. 12.50 E E Pijnloos trekken v. tand of kies f. I.— E Mondonderzoek en Halfjaarlijksche Mondcontróle KOSTELOOS. Om verwarring te voorkomen E berichten wij dat ons instituut E voortaan de naam draagt: js Voor alle garanties door on6 instituut afgegeven, blijft alléén het Tandbeelk. E Instituut Breestraat 65 aansprakelijk. \lllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Zilveren Zakenjubileum. Morgen zal de heer M. E. Groenewegen alhier den ciag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren zich als aannemer hier ter stede vestigde. In die vijf en twintig jaren heeft de heer Groenewegen zijn zaak steeds meer in be kendheid en waardeering zien toenemen, een gevolg van het vele voortreffelijke werk, dat hij vooral in Leiden uitvoerde. Het zal den heer Groenewegen bij zijn zilveren zakenjubileum dan ook wel niet aan belangstelling en waardeering ontbre ken. Militaria. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei op het door hem gedaan verzoek, aan den luitenant-kolonel W. M. E. P. de Jager, commandant van het regiment grenadiers, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, en is hij benoemd tot reserve-lui tenant-kolonel bij het 4de regiment infante die alhier. Aanbesteding. Uitslag van de openbare aanbesteding van „Het verbeteren van urinoirs, het vernieu wen en verbeteren van vloeren, daken, pla fonds, het vernieuwen van zinken en an dere dakbedekkingen en het uitvoeren van verschillende andere voorzieningen in en aan scholen en gemeentegebouwen", in 5 perceelen. Ingeschreven was ais volgt: L. Kantebeen, Leiden, perc. 1 1429, perc. 2 1390, perc. 3 400. A. Manders, Rotterdam, perc. 1 1540, perc. 2 1Ó4G, perc. 3 280, in massa (perc. 1, 2 en 3) 3050. K. Burgy, Leidein, perc. 1 f 1230, perc. 2 ƒ1115. W. Bekooy, Leiden, perc. 4 545. L. Zitman, Leiden, perc. 1 1200, perc. 2 970, perc. 3 240, perc. 4 396, perc. 5 990. J. de Vrind, Leiden, perc. 4 520, perc. 5 926. F. N. Bink, Leiden, perc. 4 425, perc. 5 1200. Gebr. F. en L. Schroder, Wassenaar, perc. 2 1447. N.V. v. Leeuwen's Loodgietersbedrijf, Zwijndrecht perc. 4 424, perc. 5 906, in massa (perceelen 4 en 5) 1310. P. v. d. Broek, Leiden, perc. 4 424, perc. 5 958. A. J. Vreeburg, Leiden, perc. 1 f 1410, perc. 2 1260, perc. 3 400, perc. 4 900, perc. 5 1600, in massa 5570. O. Corba Zwijndrecht, perc. 4 431, perc. 5 924. P. Kooreman, Leiden, perc. 3 400. A. v. Hoven J. v. Katwijk, Leiden, perc. 1 1099, perc. 2 1265. W. F. Marcelis, Leiden, perc. 1 1391, perc. 2 1015, perc. 3 f 377, in massa (per ceelen 1, 2 en 3) 2750. P. Beurse, Leiden, perc. 1 f 1291.95, perc. 2 1156, perc. 3 f 230, perc. 4 795, perc. 5 1505, in massa 4977.77. W. v. Ravens, Rotterdam, perc. 4 360, perc. 5 950, in massa (perceelen 4 en 5) 1290. A. J. Langeveld, Leiden, perc. 1 1429, perc. 2 1379, perc. 3 579, perc. 4 629, perc. 5 1179, in massa (perceelen 1 en 2) 2727, in massa (perceelen 1, 2, 3, 4 en 5 5040. Uitvaart en begrafenis H. D. Sala. Eenvoudig zooals zijn leven was, zoo was de laatste tocht van den heer H. D. Sala, die zooals gemeld, in den nacht van Zaterdag op Zondag in het Academisch Ziekenhuis overleed aan de verwondingen van het auto-ongeluk, waarvan hij Vrijdagavond het slachtoffer werd. Op verzoek der leerlingen van de R. K. HBS was gistermorgen in de kapel der H.B.S. door den zeereerw. pater directeur een plechtige H. Mis van Requiem opge dragen voor de zielerust van den overlede ne waarbij alle leerlingen tegenwoordig waren. Hedenmorgen te 10 uur werd in de St. Lodewijkskork de gezongen H. Mis van Re quiem opgedragen door den weleerw. heer kapelaan A. Leenders. In het priesterkoor hadden plaats geno men de zeereerw. heer pastoor Th. M. Beu kers, de zeereerw. pater drs. B. de Goede en de weleerw. paters L. Zonderland en B. van Genuchten. Een deputatie van de leerlingen der R. K. H.B.S.zes jongens uit de hoogste klassen, verder familieleden en vele vrienden en bekenden woonden de plechtige uitvaart bij. Na de H Mis had onder groote belang stelling de teraardebestelling van het stof felijk overschot plaats Vele kunstvrienden, zakenrelaties en bekenden vqlgden de baar. In den volg- stoet merkten we om. op den weleerw. pater L. Zonderland, die de R. K. H35. vertegenwoordigde. De zeereerw. heer pastoor Th. M. Beu kers verrichtte de absoute en beaarding. Na afloop aaarvan daqkte een broer van den overleaene voor de groote belangstel ling en de eer, den overledene bewezen. Eindexamen Gymnasium De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de eind examens voor het stedelijk gymnasium zullen worden gehouden op 4 en 5 Juni, voor wat het schriftelijk gedeelte betreft en op 21, 22, 24, 25, 26, 27, 28 en 29 Juni voor het mondeling gedeelte. Tot gecommitteerden bij deze examens zijn benoemd: dr. H. Bolkestein, Utrecht; dr. C. G. M. Pompen, Nijmegen; dr. R. de Laer Kronig, Groningen; aan wie zal wor den toegevoegd: op 8, 11, 12, 26, 27, 28, 29 Juni, 3 en 4 Juli dr. F. Zernike te Groningen. In overige commissies zijn benoemd tot gecommitteerden dr. L. G. M. Baas Becking, dr. H. J. Lam, dr. N. J. Krom, dr. J. P. B. de Josselin de Jong, dr. A. E. v. Arkel, dr. P. Droste, dr. C. de Boer, dr. G. J. Thierry, dr. W. J. de Haas, R. Casi- mir, dr. B. A. van Groningen, dr. F. Mul ler Jzn. en dr. H. D. Kloosterman, allen alhier. Examens verpleging van Zenuw- en Geest eszi-iken. Deze examens zijn voortgezet met de can did aten uit Endegeest enz. te Oegstgeest. De uitslag is als volgt: Eerste examen 9 candidaten. Geslaagd zijn: M. Durieux, H. F. M. Hugbrecht, L. P. Natzijl, B. Schekman, M. S. Tabak, W. F. Verboon, B. J. de Vries, J. Wingelaar, J. M. Zoun. Tweede examen 14 candidaten. Geslaagd zijn: M. de Boer, G. Faber, J. M. Flinter- man, A. J. v. d. Hoeven, C. M. Jacobs, A. C. Klok, C. Kramer, A. Krom, S. Kruizinga, T. C. M. Midden, E. P. Robbers, H. J. Schaart M. M. Verhoeven, L. v. d. Wege. Aanvullingsexamen. 4 candidaten. Ge slaagd: S. Barkema, J. M. Dekker, S. M. C. Lu! G. W. A. Stammers. De examens wor den voorgezet. MUZIEK. LEIDSCH STUDENZANGKOOR. Eerste concert. In October van het vorige jaar werd dit koor opgericht. En thans na een half jaar van s'udie waagde men zich reeds aan een uitvoering. En een uitvoermg, die er zijn mocht. Natuurlijk was niet alles volmaakt. Een geroutineerd koor heeft zich onder bekwa me leiding op Oen duur een soepelheid eigen gemaakt, een afgerondheid van koor klank, welke dit koor onmogelijk nog kon bezitten. Doch wat nu, met deze eerste uitvoering werd gepresteerd, was toch wel boven allen lof en verdient warme waardeering. De ziel van den avond was de heer Leo Mens. Hem heeft het koor tot leider geko zen en met zijn dergelijke muzikale erudi tie, zijn ernstig karakter en zijn vriende lijke belistheid, schynt hij ons de aangewe zen mentor voor deze jonge menschen, die blijk geven dat het hun diepe ernst is met de beoefening van den zang. Het wezen van den leider teekent zich wel in de allereerste plaats af in de keuze der muziek. Na bet Gaudeamus -eerst enkele liede ren van oude vocalisten der 16e eeuw als Cornells Schuyt, Orlandus Lassus en Josq. de Prés en vervolgens twee series oud-Nederlandsche liederen van Valerius en onbekenden. Het teekent zich verder af in de serieuze zaakkundige en muzikale bewerking van eenige liederen en een in strumentaal werk en ten slotte in de rusti ge, ingetogen en gevoelige wijze waarop een en ander werd uitgevoerd. Doch laten we beginnen bij het begin. Na het „Io Vivat" nam de Praeses van het koor, de heer F. Sengeveld, het woord om den Rector-Magnificus, den secretaris van de Senaat, de Commissie van Advies, professoren, lectoren, afgevaardigden van diverse vereenigingen en verdere aanwe zigen hartelijk welkom te heeten, terwijl hij in 't bijzonder dank bracht aan prof. Wensinck en dr. Schalenberg voor hun medewerking tot de voorbereiding. Hij deelde verder mede, dat het koor opge richt met 65 leden, thans 82 telt en op uit breiding hoopt, terwijl men innig wenscht, het zoover te brengen, dat men Academi sche plechtigheden door vocale medewer king kon opluisteren. Het programma werd geopend met het „Gaudeamus" oude zetting. Toen volgde een Canver van Corn. Schuyt over de woorden: „Bewaert Heer Hollandt en za- light Leyden"; vervolgens „Domine Deus" van Lassus en „Pleni sunt coeli" van Josq. de Prés. Uit de voordrachten bleek vol doende, wat zich later nog zeer sterk zou bevestigen, dat er met ijver en toewijding is gestudeerd. De inzetten waren op tijd, de stemmenverhouding was goed; de uit spraak voortreffelijk. De koorklank kan, zooals we reeds opmerkten, nog winnen aan homogeniteit en afronding. Doch dit komt bij voortgezette studie vanzelf te recht. Er wordt gezongen met begrip en voordracht. Aan de tekstdeclamatie is groo te zorg besteed. Eer en ander wettigt de voorspelling, dat dit koor, dat op vele andere het intellectueele peil der leden voor heeft, binnen korten tijd tot prachti ge prestaties in staat zal zijn. Met deze opmerking doen wij in het minst geen afbreuk aan wat nu reeds werd gepresteerd. Bij de beide volgende groepen van drie oud-Nederlandsche liederen had men iets ingevoerd, wat zeker wel een novum mag heeten. Voordat de teksten werden gezon gen, werden zij gedeclameerd. Declama- trice was mej. C. Wensinck, die met hel der stemgeluid, met uitnemende voordracht en fijne beelding de verzen zei. Haar uiter mate sympathieke wijze van optreden, de wijze waarop zij de sfeer van elk lied af zonderlijk wist te scheppen, maakten die pen indruk. En het was, alsof het koor er door werd geïnspireerd en met meer over tuiging en mooier zong dan dat by de eer ste liederen reeds het geval was geweest. Van deze liederen waren „O Nederland, let op uw saeck" en „Help nu u self" van Va lerius, „Mijn zoete koninginne" van Star ter en „In 't soetste van de Meie" uit het Antwerpsch Liederboek, alle meerstemmig bewerkt door iemand ui studentenkringen, mej. Carla Kohnstamm. Deze bewerkingen waren zeer zuiver en mooi, geheel in den trant der oude 16e en 17e eeuwsche vocalisten en mej. Kohn stamm werd dan ook zeer terecht op het podium gehuldigd. „Ik weet een reyn casteel" en „Lied van den jongen smid" waren zeer muzikaal en illustratief bewerkt door Leo Mens. Voor al by de groep na de pauze scheen het koor geheel op dreef gekomen en gaf zeer fraaie uitbeeldingen. 6e ingetogenheid, die van geen uiterlijk effect-bejag iets wil weten, en die den lei der zoo sterk karakteriseert, bleek vooral bij het Concert voor 3 klavieren en strijk kwintet van Bach. De drie klavieren wer den bespeeld door de heeren Mens, E. Hen- geveld en W. H. Sprenger. Het kwintet werd gevormd door de heeren S. A. Lie- zenberg, A. H. Heering, F. Wensinck, H. T. Heering en Th. Kneiffer. De heer Mens was hier de leider, die voor ons gevoel hier Bach in al zijn zuiverheid en verstilling wist te openbaren. Een zeldzaam fijne voordracht. En verder werden de liederen nog afge wisseld door twee hobo-voordrachten van Jaap Stotijn. Hij speelde een Suite van Oud-Nederlandsche danswijsjes in een zeer mooie bewerking van Leo Mens en ten slot te de prachtige Sonate van Loeillet, dien we het vorige jaar ook in de Pieterskerk hoorden. Wie kent zoo alle geheimen van de hobo als Stotijn? Voor wien is de tech niek van het hobospel zoo zeer middel ge worden om een diepe muzikaliteit te ver tolken? De volle schouwburg was dan ook enthousiast over dit prachtige spel. Het concert werd weer besloten met het Gaudeamus. De heer Stotyn en mej. H. Boekwijt hadden de verschillende zang nummers met voortreffelijk vleugelspel be geleid. Aan het einde van hef concert werd het bestuur met kransen gehuldigd van V.V.S. L. en „Unitas", terwijl de heer Mens, de heer Stotijn, mej. Wensinck en mej. Boek wijt blijvende herinneringen en bloemen in ontvangst hadden te nemen. Het Leidsch Studenten Zangkoor is zijn loopbaan met een beloftevol optreden be gonnen, waarvoor wij onverdeelde waar deering hebben. Met groote belangstelling zien wij den verderen groei van dit koor tegemoet. Ad. Int. „Perosi". De repetitie gaat hedenavond niet door, maar wel morgen (Donderdagavond). Dit in verband met het Eerste H. Communie feest in de Parochies. In Leiden gevestigd. A. Bakkes, Rapenburg 4. A. Blanken, Noordeinde 41. S. Brandt, arbeider, Ce- Ie besstraat 5! A. M. de Bruijn, empl. ziekenhuis, Rijnsb.weg 15. M. A. Cival, instr.maker, da Costastraat 45 A. M. Vosv. Doornen, Plantage 7. B. Hoek straDijkstra, H. de Vriesstr. 2a. J. F. Fleur en fam., fourier N.O.I.-leger, Zoe- terw. Singel 103. A. Friedenberg en fam. expeditiebaas, H. de Vriesstraat 20. F. Hartong, Vliet 3. J. W. Heemskerk, dienstbode, v. Oldenbarneveldstr. 33. A. J. Hegger en fam., gérant, Rapenburg 6. J. Hol en fam., kantoorbed., Const. Huy- genslaan 41. A. A. H. T. Joha, kok, Bree straat 47. A. Sommelingde Jong, Fr. v. Mierisstraat 18. J. E. Jorna, ver pleegster, J. v. Goyenkade 1. J. T. Kerk hof, etaleur, Tesselschadestr. 33. J. A. A. Ketelaar en fam., ass. universiteit, Thor- beckestraat 16. M. S. Klaasse, verpleeg ster, Lijsterstraat 6. J. A. Manhave en fam., kantoorbed., Haarlemmerstraat 128. G. R. E. Mantingh, verpleegster, Oegst- geesterlaan 16a.D. Melkert, typograaf, Ververstraat 37. A. M. W. C. Moor, Graalleidster, Hooigracht 31. P. Moster! chauffeur, Maresingel 56. Q. S. W. 01st- Of ik onder in de grond graaf Of "k zit boven op het dak, Of ik timmer, sjouw of metsel, BLACK-BOY is mijn pruimtabak. GESAUSDE ZWARE PRUIMTABAK AGENDA Woensdag. Algemeene vergadering R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden. Zitagebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Ma a n d a g 6 tot en met Zondag 12 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Te! 523 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgees! Tel. 274. PARCIVAL Zondagavond wordt in den Leid sche Schouwburg de bekende Parcival-sage ten tooneele ge bracht. Kaarten zijn verkrijgbaar aan het Graalhuis op de Hooigracht U ziet vandaag in onze krant Een advertentie staan, Die men alleen tot eigen schand En scha zou overslaan. Ik vraag mij af, hoe is de mensch In dezen kwaden tijd? Kent ny alleen nog maar de wensch Van oppervlakkigheid? Bekoort alleen de film hem nog En 't luchtige tooneel? Misschien een heele 'enkTe keer Wat ernsx. maar niet te veel? Beseft hij ook in dezen tijd Geen cultureel gemis. En weet by nie! dat iets soms schoon Voor *t heele leven is? Ik weet het we! zoo zijt gij niet; Dat zal ik bovendien Hier in den Schouwburg, Zondag reeds, Bij 't Parcival-spel zien. Gij kent den ridder Parcival Die zocht in leed en smart! Gij zult dit zien, genieten en Bewaren in Uw hart. TROUBADOUR. hoorn, monteur. Zeemanlaan 19. B. Pieters, dienstbode, Heinsiusstraat 8. A. Proijer en fam., textielarb., Zijlsingel 8. E. Pot en fam., vurwerker, Drifstraat 104. E. M. Potjer, Rapenburg 85. J. R. Oude AlinkRiekerf, Rijndijktsraat 103. J. Schipper en fam., betonwerker, aan boord voor Heerensingel 29. W. Schou ten en fam., chauffeur, Haagweg 52. C. Spaanderman, decoratieschilder, Volmo lengracht 2a. J. P. C. M. Spende! Zoe- terwoudsche Singel 80. J. Touw, post- ambt., Mare 74. E. Swarftvan der Tuin Heerenstraat 144. G. G. Veenendaa! J. v Goyenkade 8. J. A. Verkuijlen en fam., magazijnkn., H. de Vriesstraat 14. A. J. Verton, Thorbeckestraat 20. W. J. v. Vilsteren, verpleegster, Oegstgeesterlaan 49. C. P. Vlieland en faim., boekmouder, Vreewijkstraat 13. C. J. de Vrind, bak kersknecht, Raamstraat 7. A. E. Warin- ga, kapster, Nieuwe Rijn 87a. A. v. Wijk, haarkundige, Oude Singel 72a. Uit Leiden vertrokken. C. J. v. d. Poel-v. Amsterdam, Zoeter woude, H. Rijndijk F 252 Th. H. v. d. Berg, Boxmeer, S. v. IJsselstr. 93 J. v. d. Waals-de Best, Voorburg, Barbansensstr. 93 W. C. Beurse, Oegstgeest, v. Assen- delf tstr. 2 J. A. C. R. W. v. Beuningen, Rotterdam, Av. Concordia 75 H. G. Bing ham, Almelo, Schoolstr. 35 C. Blom, Am sterdam, Dan. de Langestr. 17 H. W. Bobe, Lisse, Heereweg 21 W. den Boe ft en fam., Haag, Stortstr. 188 J. Bonner, Zurich A. Boot, Utrech! 's Gravenzande- str. 2a C. Breider, Katwijk, Burgerdijk- straat 2a E. Bueno de Masquita, Haag, Koninginnegr. 142 J. v. Gelderen - Cor n e- lisse, Oegstgeest, Rijnzichtweg 100 M. Derfler, Zandvoort, Badhuisplein 2 M. M. Duindam-Dingjan, Rotterdam, Sonmans- straat 52a C. Dikshoorn, Haag, v. Alke- madelaan 666 Wed. E. Vilders-Dumans, Haarlem, Coormhertstr. 18 J. G. H. Dij- kerman en fam., Haarlem, Wagenweg 200 F. A. Dijkstra, Wassenaar, Windlustweg

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2