MAANDAG 6 MEI 1935 DE LEIDSCHE C0URAN1 DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Een doode, een ernstig gewonde. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks drie uur is een two-seater, waar in zich drie personen bevonden, afkomstig uit Delfzijl, onder de gemeente Ten Post met zeer groote snelheid tegen een boom gereden. De wagen sloeg dientengevolge nog tegen eenige andere langs het Dam- sterdiep staande boomén en bleef toen to taal vernield liggen. Van de drie inzitten den werd de 25-jarige ongehuwde Ch. Kamps, wonende te Zeerijp, op slag ge dood. De 27-farige ongehuwde F. Gras uit Ruscherbrug werd ernstig gewond en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen worden overgebracht. De derde inzit tende, de chauffeur J. Tichelaar, uit Delf zijl, bleef nagenoeg ongedeerd. Dr. Van der Heer uit Ten Post verleende de eerste hulp. Men vermoedt dat sterke drank niet vreemd is aan dit ongeval. ROEKELOOZE AUTOMOBILIST. Dame ernstig gewond. Gisternacht werd een motorrijder, die in de richting Amsterdam reed, bij de Mer- wedebrug te Muiden, door een auto ge raakt, die van tegengestelde richting kwam. De motor kantelde, waarbij de mo torijder ongedeerd bleef. De duorijdster viel op den grond en bekwam een hersen schudding. Zij is vervoerd naar het Bur gerziekenhuis te Amsterdam. Haar toe stand is ernstig. De automobilist was door gereden en veroorzaakte een half uurla ter bij Laren weder een aanrijding. Zijn auto werd in beslag genomen. Van één der wielen van den auto ontbrek de naafdop, die bij Muiden gevonden is. Tegen den automobilist, die in beschonken toestand verkeerde, is proces-verbaal opgemaakt. Nader vernemen wij, dat deze aanrijdin gen veroorzaakt zijn door de auto van den heer D. uit De Bilt. Deze kon, nadat hij na bij de Vredelaan te Laren met volle vaart tegen een vrachtauto was gebotst, door de politie worden aangehouden. Uit het feit, dat de naafdop van een der wielen, die ontbrak, te Muiden is gevonden, kwam men tot de conclusie, dat de heer D. ook het ongeluk te Muiden had veroorzaakt. Te gen hem is door de politie van Muiden en door die van Laren proces-verbaal opge maakt. De duorijdster van het motorrij wiel, die ernstig gewond bleek te zijn, is mej. H. uit Haarlem. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf reed een auto met vier vrij jeugdige Hage naars, die dezen auto hadden gehuurd, ter wijl hij niet verzekerd was, op den weg ArnhemEde met een snelheid van onge veer 80 K.M. Van tegenovergestelde rich ting naderde plotseling een auto, waarin een heer, eveneens uit Den Haag, was ge zeten, die op weg was naar Dusseldorf. Doordat verschillende auto's langs den weg stonden, welks eigenaars in de heide lagen te genieten, konden eerstgenoemde auto's elkaar niet passeeren, waardoor een botsing onvermijdelijk werd. De niet verzekerde auto werd in puin gereden. De andere auto werd zwaar be schadigd. Wonder boven wonder kwamen de inzit tenden van beide auto's er zonder noemens waardig letsel af. MET EEN ARM ONDER DE ROTATIEPERS. Ander-directeur van drukkerij „Lumax" te Utrecht ernstig gewond. Tijdens het afdrukken van „De Volks-, krant" is Zaterdagmiddag in de drukkerij „Lumax", gelegen aan het Ondiep te Utrecht, een zeer ernstig ongeval gebeurd, waarbij de onder-directeur, de heer E., ern stig werd verminkt. Met zijn linkerarm kwam de heer E. on der de groote rol van de pers. Per zieken auto werd het slachtoffer naar het St. An- toniusgasthuis overgebracht, waar dr. Klinkenberg den arm verbond. Het bleek een zeer ernstige fractuur te zijn. Later is de heer E. naar zijn woning overgebracht. KNAAPJE VERDRONKEN. Een 6-jarige jongen is Zaterdagmiddag vermoedelijk bij het spelen, in het Jacob van Lennepkanaal te Amsterdam geval len en verdronken. Het lijkje van het kind is door de politie opgehaald en per auto door de G. G. D. naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. BRANDEN. Kind steekt zichzelf en een baby in brand. Zaterdagmorgen heeft op de boerderij van de wed. S. in het Essenbosch. te Mau- rik, terwijl de moeder in het benedenhuis werkzaamheden verrichtte, het vierjarig zoontje, dat boven was, kans gezien een doosje lucifers te bemachtigen. Hiermee spelende heeft het kind zichzelf en ook een wiegje waarin een klein meisje sliep in* brond gestoken. Op het gekerm van het jongetje rende de moeder naar boven, waar het ventje in vlammen gehuld over den zolder liep. Hoewel zij het vuur spoedig wist te blusschen, liep het jongetje zulke ernstige brandwonden op, dat voor zijn le ven wordt gevreesd. Het meisje kreeg ook enkele verwondingen, doch deze zijn van minder ernstigen aard. „TeL" Wasscherij te Utrecht door vlammen vernield. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur brak op de bovenverdieping van de wasscherij J. van Straaten, te Utrecht, een felle brand uit. De brand werd ontdext, daar in de be neden gelegen strijkerij, waar meisjes wer ken met gasbouten, groote vonken vuur door de zoldering vielen. In zeer korten tijd sloegen de vlammen hoog boven het gebouw uit, gepaard gaan de met een gróoten straal stoom, die met groot geraas recht naar boven spoot. Brandweer en politie waren spoedig ter plaatse. Toen het blusschingswerk een aan vang nam, was men reeds druk bezig, de in de wasscherij aanwezige goederen in vei ligheid te brengen. De groote dubbele stoomketel wist men nog tijdig af te slui ten, zoodat een ernstige ontploffing werd voorkomen. Daar de wasscherij geheel is ingebouwd tusschen de huizen van de Damstraat, Vleu- tensche weg en Kanonstraat, werden vele huizen ontruimd. Toen het vuur nog geen half uur woed de, stortte reeds hooge overkapping van het gebouw in, een geweldigen vonkenre gen veroorzakend. Zoowel een gedeelte van de Kanaalstraat, Damstraat, Vleuten- sche weg en Kanonstraat werden voor het publiek afgesloten. Met tien slangen op de waterleiding be streed de brandweer het vuur onder lei ding van den heer W. de Rijk. Omstreeks twaalf uur was de brandweer het vuur meester. Vele van de machines gingen verloren. Van het gebouw bleven alleen vier muren over. Het ketelhuis, dat naast de wasscherij is gelegen, bleef zoo goed als gespaard. Een woning aan de Damstraat geraakte eveneens in brand. Alleen een gedeelte van het dak werd echter door het vuur bescha digd. Volgens onderzoek van de politie zou de brand ontstaan zijn door het warmloopen van een electrischen ventilator op de eer ste verdieping van de wasscherij, van waar de zolder en de benedenverdieping door het vuur zijn aangetast. Twee huizen en twee schuren te Puttershoek afgebrand. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over elf is een felle brand uitgebroken in het riet-opslagterrein van den heer Jac. Voge laar te Puttershoek. Het vuur, aangewak kerd. door een feilen Noordenwind, vond in de opgeslagen rietschelven gretig voed sel en ook uit een groote boerenschuur sloegen weldra de vlammen hoog op. Het werd een groote vuurzee, waartegen de brandweer vrijwel machteloos stond. Dit was te gevaarlijker, daar het terrein is in gesloten door licht brandbare woningen. De brandweer trachtte deze belendende perceelen zoo goed mogelijk te bescher men. Om twaalf uur was men den brand zoo ver meester, dat voor uitbreiding niet meer te vreezen was. Verbrand zijn twee groote landfbouw- schuren, waarin rieten, biezen en land bouwwerktuigen waren geborgen, voorts een huis bewoond door den heer A. Prees- man, een door P. Mizelmoe. Belangrijke water- of brandschade werd toegebracht aan de huizen bewoond door A. van Haren, W. Verheul, H. Schram, J. de Heer en J. Vogelaar. De totale schade, welke door verzekering wordt gedekt, wordt geschat op 25.000. Garage met woningen uitge brand te OverdinkeL Gisternacht omstreeks half drie is te Overdinkel (O.) brand uitgebroken in de garage van den Twentschen Autodienst van den heer J. W. Bos uit Enschede. In de garage stonden een tweetal groo te autobussen, een luxe-auto en een chas sis, terwijl zich daar voorts een hoeveel heid olie, vetten en gereedschap bevond. •In een oogwenk stond de garage in lich terlaaie, terwijl ook spoedig het aangren zende perceel, een kruidenierszaak, annex bakkerij, vlam vatte. De inmiddels gealarmeerde brandweer kon weinig uitrichten tegen het vuur. Zij kreeg later dan ook assistentie van de'mo torbrandspuit uit Losser, waarna men er spoedig in slaagde het vuur te beperken. De garage met de daarboven gelegen etage en het bovenhuis van het belenden de perceel brandden geheel uit, terwijl de kruidenierszaak, annex bakkerij, veel brand- en waterschade opliep. De oorzaak van den brand kon tot heden nog niet worden vastgesteld. De schade, welke naar schatting omstreeks ƒ30.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Drie boerderijen afgebrand. Zaterdagavond zijn te Veghel twee boer derijen afgebrand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van J. Kan- ters. De brandweer, die arriveerde, kon niet veel uitrichten en zelfs niet verhoe den, dat de brand oversloeg op een nabij gelegen boerderij, toebehoorende aan C. Pittens. Door onbekende oorzaak ontstond Za terdagmiddag brand in de boerderij van B. Maalderink te Bekveld (G.). De brand weer, die bijtijds aanwezig was, kon nage noeg niets uitrichten door gebrek aan wa ter. Woonhuis met belendende gebouwen brandden geheel af. Er vallen geen per soonlijke ongelukken te betreuren. Het vee kon gered worden. Verzekering dekt de schade. Brand op een wagenveer. Zaterdagmiddag heeft zich in de haven van Rotterdam een merkwaardige brand voorgedaan. Op een der groote wagenveren van de verbinding ParkkadeCharlois stond een vrachtwagen met hooi geladen van de fir ma K. N. S. te Rotterdam. Waarschnlijk doordat een vonk uit de schoorsteenpijp in het hooi terecht kwam, vloog midden op de rivier de wagen met het hooi in brand. De brand nam dadelijk een fel karakter aan en doordat zeer veel rookontwikkeling plaats had, kwam van alle kanten assisten tie aanvaren. Op den wal waarschuwden men aanstonds de brandweer, een politie- boot en een drijvende pontboot van der- havendienst. Op het veer zelf gaf kapitein van Steke lenburg bevel aanstonds naar den oever te varen. Ondertusschen trachtte men met brand- bluschapparten den brand te blusschen. Toen de gewaarschuwde assistentie van de Parkkade verscheen, kwam juist ook de veerpont aan. Men wierp het brandende hooi te wa ter en met drié stralen werd de brandende auto gebluscht. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 7 Mei Huizen, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten, 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoonpl. 12.45 Lunchconcert door het KRO—or kest, afgewisseld door gramofoonpL 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Mode-cursus, 4.15 Piano-recital door Truus Reimering, afgewisseld door gramofoonpL 5.25 De KRO.-boys en gramofoonpL 6.40 Cursus Esperanto. 7.15. G. J. Paulides over president Lin coln. Daarna gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Nederlandsch Muziekfeest 1935. Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Viering van het 40-jarig jubi leum van prof. dr. Willem Mengelberg. Medewerking van de solisten Else Rijkens, sopraan en Marix Loevensohn, celo. 10.45 Vaz Dias, waarna aansluiting met Heek, Amsterdam. Hilversum, 301 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Ensemble Francis Keth. en Cause rie. 12.30 Gram.pl. I.30 Omroeporkest. 3.004.00 Knipcursus. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 VPRO. Bijbelvertelling. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Per Esperanto tra la monde. 7.20 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. Omroeporkest en Gram.pl. 9.20 Wouter Loeb in zijn repertoire. 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.00 Sketch uit de revue „40 voor de AVRO". 10.10 De AVRO-Decibels. II.00 Vaz Dias, waarna orkest-muziek uit „Heek", Den Haag. Droitwich, 1500 VL 9.359.50 Morgenwijding. 10.20 Orgelspel. 11.35 Sextet-muziek. 12.20 Troxy Grand orkest. 3.40 Het Philh. Strijkkwartet. 4.35 Alfredo Campoli's orkest 5.50 Bach-concert. 8.05 „The Red Sarafan", Russisch caba ret-programma. i 9.5011.20 Lew Stone en zijn Band. Radio-Parit, 1648 IC. 11.35 Orkestconcert. 7.50 Uit de Comédie Frangaise: „Napo léon Unique", spel. van Raynal. GROOTE BOSCH- EN HEIDEBRAND. 2 a 400 HjY. verwoest Gistermorgen omstreeks half twaalf heeft in de gemeente Hengelo (G.) op de grens der gemeente Zelhem en Ruurlo een geweldige bosch- en heidebrand gewoed. Het vuur is het eerst opgemerkt ten Noor den van de Zevenwegen in de directe na bijheid van de spoorlijn RuurloDoetin chem. Met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid kan worden aangenomen, dat het vuur is ontstaan door vonken uit een loco motief van een passerenden trein. Met groote kracht is het blusschingswerk aan gevat door politie en burgers. Omstreeks vijf uur was men door het stichten van te- genbranden het vuur meester. De schatting van de verbrande oppervlakte loopt uit een van 200 tot 400 H.A. Tal van autoritei ten waren op het terrein van den brand aanwezig, o.a. de Commissaris der Konin- Kalundborg, 1261 M. I.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.20 Piano-recital. 2.404.20 Concert uit Rest. „Ritz". 7.20 -Omroeporkest. 8.00 Koorconcert. 9.30 Omroeporkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.05 Zang en piano. II.20 Omroepkleinorkest. I.35 Viool, cello en piano. 3.20 Zang, viool en piano. 4.20 Concert uit Koningsbergen. 6.20 Jeugdconcert. 7.35 „Heut spielt der Frühling seine Weise". 8.20 Omroeporkest. Rome, 411 IL 8.10 Orkestconcert. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Mandoline-concert. Brussel. 322 en 484 U. 322 M.: 11.20 Max Alexys* orkest. 12.30—1.20 Dito. 4.20 Populair concert. 7.20 Omroeporkest. 7.50 Hoorspel met muziek. 8.50 Omroeporkest. 9.3010.20 Populair concert. 484 M.: 11.50 Salon-orkest. 12.501.20 en 4.20 Gram.pl. 5.20 Cello-recital. 7.20 Salonörkest en Cabaret-programma. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 1L 8.20 Concert uit Leipzig. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit München. t Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 DeutschL sender. 9.20 Keulen. II.20 Brussel VL 13.20 Keulen. 14.05 Diversen. 14.20 Kalundborg. 15.20 Keulen. 17.50 Brussel VI. 18.50 Diversen. 19.35 Keulen. 20.20 Leipzig. 21.20 Diversen. 21.50 Stuttgart. 4e Programma. 9.35 Droitwich. 10.05 London Reg. 10.20 Droitwich. 13.20 London Reg. 16.35 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.50 London Reg. 19.30 Weenen. 20.05 Droitwich. 20.50 London Reg. 23.50 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehouden). gin in de Provincie Gelderland en de bur gemeesters van Zelhem, Doetinchem en Ruurlo. Twee boerderijen hebben ernstig gevaar geloopen, maar zijn toch nog behouden ge bleven. Er is veel wild in de vlammen om gekomen. De verbrande bosschen zijn eigendom van de heeren A. M. Helmich te Hengelo (G.) en de gebrs. Passmann te Duisburg, eigenaren van het kasteel „Slangenburg" te Doetinchem. De bosschen van dear heer Helmich zijn niet verzekerd. De brand was uren in den omtrek zichtbaar. g11 1 11 1 «sjj, 1- Richting-Verkeer JBJfc Dit roode bord met 1 witte streep bete e kent j IJf gesloten voor alle ver- ffr keer in deze richting FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 5) In een glazen kastje stonden een paar van de mooiste Tanagra-beeldjes, die Trent ooit gezien had. In een anderen kast stonden kostbare ivoren beeldjes van Fran- sche en Italiaansche kunst. Verder waren er prachtige bronzen beelden en schilde rijen, maar de indringer durfde geen lang durig onderzoek in te stellen. Het eigen aardigste vond hij, dat zooveel van Gar land's verzameling in platte stalen doozen was opgeborgen. En deze waren allemaal op slot. Trent onderzocht de sloten zorg vuldig. Zij waren van een onbekend type, maar hij geloofde niet, dat hij er veel moeite mee zou hebben ze open te krijgen, indien hij den tijd had om het te probee- ren of indien zijn vroegere liefhebberij in dergelijke dingen terugkwam. Op een zware, gebeeldhouwde tafel, waar Garland aan gezeten had, stond een wb de platte stalen trommels. Trent trachtte het deksel op te lichten en merk te, dat deze niet op slot was. Toen hij een «a«t zwart fluweel bedekte kartonnen bin- neodeksel had opgetild, zag hij een vijftig jdeine leeren etuis, zooals die, waar juwee- «an en medailles in bewaard worden. Hij Ctem le dichistbij liggende op. Als hij ver wacht had een juweel te zien, dat in vroe ger dagen zijn afgunst zou hebben opge wekt, dan werd hij teleurgesteld. Het was de een of andere camée, een prachtig an tiek ding. Hij had nooit veel om dergelijke dingen gegeven, maar hij had ze nooit van dichtbij bekijken. Hij ging er mee naar het licht, maar had er nauwelijks een blik op geworpen, toen hij voetstappen hoorde na deren. Met de camée in de hand want hij had gen tijd deze weer terug te leggen, daar hij een eind van de tafel afstond kroop hij op handen en voeten achter een groote eiken houten kast. Het was Charles Garland, die binnen trad. Blijkbaar dacht hij niet aan gevaar, ofschoon hij een vluggen blik door de ka mer wierp.. Het platte marokkijn-leeren étui in Trent's hand zou hem in moeilijk heden brengen, als hij ontdekt werd. In zijn gedwongen houding kon hij het ding niet in zijn zak steken zonder de kans, dat hij zijn schuilplaats door eenig gerucht verried. Maar zonder merkbare beweging of geluid kon hij het in zijn sok stoppen, die met een sokophouder vastzat. Hij wil de het niet achter een meubelstuk werpen. Want als het dan na zijn ontsnapping ge vonden werd, dan zou Garland weten, dat er iemand in zijn particuliere vertrek ken geweest was en dit wilde Anthony Trent vermijden. Hij wenschte het geheim van dien vreem den verzamelaar te ontsluieren. Hij kon vaker een nachtelijk bezoek brengen. Het raadsel van de angst van het meisje moest opgelost worden. Het kon hem niet schelen, dat de andere gesloten trommels misschien waardevoller voorwerpen bevatten dan de camée. Bij een graf had hij gezworen, dat hij voor goed met het oude leven had af gedaan. Maar zijn aangeboren verlangen naar opwinding en gevaar, dat door zijn loopbaan als vijand van de wet buitenge woon ontwikkeld was, zou hij bij zijn leven nooit kwijtraken. Garland deed de platte trommel op slot zonder de inhoud te inspecteeren. Toen zette hij haar bij de anderen op de plank en verliet haastig de kamer. Trent kon het groote vertrek nogmaals doorsnuffelen. Hij merkte, dat alle vier ramen met ijze ren stangen voorzien waren. Slechts na do or vijlen hiervan was ontsnappen moge lijk. Toen het drie uur sloeg besloot hij de gevaarlijke plaats te verlaten. Als juf frouw Craig's brief echt was, dan was het gevaar voorbij. Als het een vervalsching was geweest, dan was de schrijver versla gen. En Anthony Trent had zich een avond niet verveeld. Het eenige, wat hij kon doen was terug te keeren en de hall zien te be reiken, vóór Garland deze verliet. Hij kon in de derde, nog niet doorsnuffelde gang wachten, tot Garland naar zijn kamer was gegaan. Toen Trent de trap bereikte merkte hij, dat Garland naar boven kwam. Hij hurkte nogmaals achter den grooten stoel neer. Trent duchtte geen gevaar. Garland ging voorbij. Hij liep, alsof hij ietwat terneer geslagen was. Hij ging niet rechtstreeks naar zijn kamer. Tot groote ergernis van den indringer ijsbeerde hij door de gang heen en weer. Hij was al ettelijke malen langs Trent's schuilhoek gekomen, toen hij met een plof neerviel in den stoel, waar achter Trent zat. In zijn rechterhand die over den stoelrand hing, hield hij een si gaar met een punt van asoh. Na een oogen- blik schudde hij deze ér af. Het kon Trent niet schelen, dat het op zijn hoofd viel, maar hij was er zeker van, dat Garland's pink zijn haar had aangeraakt. Gedurende een oogenblik wist Trent niet, of hij op zou springen en er vandoor gaan of dat hij doodstil zou blijven zitten. Het gevaarlijke moment was voorbij. Garland rookte verder. Toen stond hij op en begon weer op en neer te loopen. Er verliepen vijf minuten en Trent voelde, dat hij opnieuw naderde. Daarop volgde er voor Trent een oogen blik van verblindende pijn, vreemde licht flitsen kwamen voor zijn oogen toen was hij buiten kennis. Hij viel voorover, bijna voor de voeten van Garland. De groote man hield een zware Indiaansche knuppel in de hand. „Welkom, kapitein Hammond", zei hij zacht en keek om zich heen, om te zien, of er iemand wakker was geworden. Hij tilde de levenlooze gedaante met gemak op. Zijn oogen glansden van triomf. „Mag ik u een nog hartelijker ontvangst bereiden! Latën we naar mijn kamer gaana. U bent de eer ste vreemdeling, die haar binnenkomt. En de laatste, denk ik!" Toen Anthony Trent zijn oogen open deed, lag hij achterover in een grooten lee ren fauteuiL Hij ging voorzichtig rechtop zitten en merkte, dat het avontuur op een lichte misselijkheid en een bult op zijn hoofd na geen nadeelige gevolgen had achtergelaten. In een stoel tegenover hem zat Garland hem mét een vreemden en kwaadaardigen glimlach op zijn gezicht aan te staren. Af en toe wreef hij zich bijna verheugd in de handen. De hooge dunk, die Anthony Trent van zijn eigen kracht en handigheid bezat, ver dreef de vrees, die hij anders misschien ge koesterd had. Dat hij, die aan tallooze val strikken van de politie ontsnapt was, door dezen ouderen landedelman, die Tanaga- ra-beeldjes, ivoor en cameeën verzamelde, verslagen zou worden, was niet te geloo- ven. „Dat zou u niet gelukt zijn", riep Trent uit, „als ik u eerst had gezien." „Dat zeg je om jezelf te troosten", ant woordde Garland, „en dat kan ik je niet kwalijk nemen. In de hart wist je, dat al leen vechten je kon redden." Charles Gar land glimlachte en bewoog zijn handen door de lucht. „Je denkt er nu over, of je niet ineens kunt opspringen en er vandoor gaan." „Dat lieg je", riep Trent kwaad wor dend. „Ik ben nog nooit voor eenig levend wezen op de vlucht geslagen, en dat zal ik ook nooit doen." „Met dat laatste ben ik het eens", Char les Garland was gevaarlijk vriendelijk. „Wat bedoel je?" „Dat je geen gelegenheid meer zult krij gen om iemand je hielen te toonen. Je hebt je laatste avontuur beleefd en je hebt het verloren." „Dacht je, dat ik dat geloofde?" vroeg Trent. Die belachelijke kerel wilde hem aan het verstand brengen, dat zijn einde naderde. De bedreiging joeg hem meer vrees aan, dan hij wel wilde bekennen, want op het gezicht van zijn tegenstander lag geen greintje vriendelijkheid of ton^p vendheid. (Wordt vervol#®.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9