WFÊttliXla>0Voet^<iaan'-- MAANDAG 6 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 R.-K. Sportver. „V. C. H." Ons tweede elftal moest gisteren naar Aarlanderveen om tegen A. V. B. II de laatste wedstrijd voor de competitie te spe len. De rust ging in met 32 voor VCH. Na de rust werd er vooral goed verde digd en de uitslag was 43 voor VCH. Door deze overwinning heeft zich het tweede elftal op de 2e plaats gebracht. R.-K. Sportver. Gisteren speelde het 3de elftal haar tweede promotie-wedstrijd en wel tegen „St. Hooger". Als de scheidsrechter Bak ker om half drie beginnen blaast, wint St. Hooger den toss zoodat WL aftrapt. Al spoedig neemt St. Hooger de leiding, ge volgd door een tweede doelpunt. Dan neemt de WL-midvoor den bal mee en schiet op grooten afstand met succes in. Dit wordt gevolgd door den rechtsbinnen, die den stand op gelijken voet weet te brengen (22). Even voor de rust wordt de mid voor van WL door twee man aan gevallen, de scheidsrechter wijst naar de witte stip en het wordt 32. Doch vijf mi nuten voor de rust maakt St. Hooger weer gelijk (33). Na de rust was WL sterk in de meer derheid .Maar WL moest beide punten afstaan aan St. Hooger, daar zij met 54 verloor. Onze b-junioren verloren van ASC met 4—0. R.-K. Sportver. „Rood-Wit". RWD I sneuvelde reeds spoedig om den Bisschopbeker. In een goed gespeelden wedstrijd, waarbij door beide ploegen goed technisch spel werd geleverd slaagden de Rotterdammers er in, onze jongens een kleine nederlaag toe te brengen (21). R.-K. Sportver. „SJVÏ.C." Begunstig door mooi, doch wel wat te warm weer werden er gisteren toch nog eenige westrijden gespeeld SMC IH kreeg om 2.30 uur bezoek van Kolping Boys H. Deze wedstrijd werd door SMC III gewon nen met 41. Daarna speelde SMC H een vriendschappelijken wedstrijd tegen Lisse 4. Deze eindigde in een 21-overwinning voor Lisse 4. De leden worden er op at tent gemaakt om de goede gang van zaken te behouden en Zondags niet mee kunnen spelen dit voor Vrijdagavond te laten we ten. R. K. Sportver. „Nicolaas Boys". De zonnige Meidag van gisteren is ook voor N. B. niet verloren gegaan. Te elf uur «tartte een koppel van ruim zestig man, w. o. een tiental sportieve dames, op de fiets naar Hillegom. De fietsvlaggetjes in de sportkleuren verhoogden nog de prettige aanblik. Bij aankomst in Hillegom werd de eerste competitie in het Volksbondgebouw opgenomen om het stof weg te spoelen. Tegen half twee ving de match Concordia inN. B. n aan, waarin de gastheeren met 41 (21) de meerderen bleven. Vervol gens kwam N. B. I tegen Cone. H in het veld. Wel namen onze jongens met 01 de leiding, maar bij de rust was het al 52 en bij het einde 73 voor Concordia. Na de wedstrijden werd een tocht langs de bollenvelden ondernomen, waarbij eenige heeren van de thuisclub verdienste lijk voor gids speelden. Wel waren veel bedden uitgebloeid, doch er bleef ruim schoots te genieten over. Tegen zevenen ging het op huis aan, rijk beladen met kleurige, geurige hyacinthen. De stemming was er in, want het Holland- sche lied schalde over wegen en velden. Zelfs instrumentale muziek, t. w. een mond harmonica was aanwezig. In voorbeeldige orde reden de fietsers het dorp binnen en bij de school ging ieder zijns weegs. Van de gezichten kon men aflezen, dat er genoten was. Het is een uitstekend geslaagde sport dag geworden, weer eens van heel ander genre dan het bekende. Naast het Concor- dia-bestuur willen we uit naam van alle deelnemers apart den organisator lof bren gen, die zijn lumineus idee tot too'n grootsch resultaat bracht. Vermeld dient nog, dat de ambulance dienst slechts drie lekke bandjes had te verzorgen. R. K. Sportver. „A. V. B." In een betrekkelijk drukkende warmte speelde gisteren ons tweede elftal om 12.30 uur tegen V. C. H.'s reserven. Een mooi gelijk opgaande strijd bracht de eindstand op 34 voor de bezoekers. Hiermede is de competitie voor beide elftallen beëindigd. A. V. B. I speelde tegen D. O. S. IH een vriendschappelijk partijtje. Voor de rust vlotte het heel aardig, een veilige voor sprong was bereikt, nl. 30. Daarna kwam D. O. S. sterk in den aanval, en een gelijk spel was het einde. KON. NEDERL. VOETBALBOND GO AHEAD VERZWAKT HAAR POSITIE U. V. S. wint van Fort una. De groote verrassing in de Kampioens competitie is wel de nederlaag van Go Ahead op eigen terrein nog wel te gen Velocitas. Dat had zelfs de meest op timistische Groninger niet durven ver wachten. De kansen van P. S. V. zijn daardoor sterk gestegen, terwijl Ajax haar kans ge heel in eigen hand heeft. D. W. S. is door den nederlaag van gisteren practisch uit geschakeld voor den titel, maar zal het allen anderen concurrenten nog geducht lastig maken. De spanning is door beide uitslagen sterk toegenomen, hetgeen vol doende uit den stand blijkt: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Ajax 4 3 1 41 6 P. S. V. 3 2 1 12—6 5 Go Ahead 4 2 11 7—7 5 Velocitas 4 112 55 3 D. W. S. 5—14 0—9 1 In de promotie-competitie van Afd. I won Blauw Wit gisteren met 31 van Overmaas en bevestigde daarmede haar eerste klasseschap. De eindstand is hier: Blauw Wit 4 4 10—2 8 Overmaas 4 1—3 68 2 Z. V. V. 4i_3 5—11 2 In Afdeeling II heeft H.B.S. haar laat ste kans uitstekend benut want de Hage naars sloegen O.D.S. op eigen terrein met 62. Geen halve maatregel! O.D.S. is door deze nederlaag definitief uitgeschakeld. Van den wedstrijd H.V.V.O.D.S. hangt dus de beslissing af. Wint H.V.V., dan volgt er een beslissingswedstrijd tusschen H.B.S. en H.V.V. De stand is: H. B. S. 4 2 11 12—8 5 H. V. V. 3 111 4—4 3 O. D. S. 3—21 4—8 2 Voor de promotiecompetitie der 3e klasse is het U.V.S. inderdaad gelukt Fortuna in eigen home te kloppen. Met 20 bleven de Leidenaars na een goeden wedstrijd winnaar, zoodat zij thans aan den kop zijn gekomen en 'n fraaie kans op promotie maken. Alles hangt nu af van den wed strijd U.V.S.De Kennemers. De stand is: U. V. S. 3 2—1 4—3 4 Kennemers 2 1 1 21 2 Fortuna 3 1 2 24 2 Alphia is gisteren de degradatie-comper titie begonnen met een overwinning op de Postduiven, wel is waar een magere over winning, maar de punten tellen. In het Oosten heeft S.C.H. zich door een 32 zege op Hengelo in de eerste klasse gewerkt. Nijmegen heeft dus weer een eerste klasser. De stand: S. C. H. 4 2 2 9—7 6 Hengelo 3 111 55 3 Vitesse 3—12 3—5 1 In Afdeeling IV gaat het er voor Wil lem H steeds slechter uitzien. Gisteren werd op eigen terrein van Roermond ver loren, waardoor de Limburgers weer 'n goede kans maken om te promoveeren. Palemig boekte haar tweede gelijke spel, nu tegen Middelburg. De stand is: Roermond 3 2 1 62 5 Willem II 3 111 4—4 3 Middelburg 3—21 1—2 2 Palemig 3—21 4—7 2 Ook in het Noorden tenslotte is de be slissing gevallen. Hoogezand won in Joure met 31 van De Kooi, waardoor H.S.C. opnieuw in de eerste klasse komt. De stand is: Hoogezand 3 3 72 6 Frisia 3—21 3—5 2 De Kooi 4 2 2 5—6 2 De uitslagen. Kampioenschap: AjaxD.W.S. 20; Go AheadVelocitas 13. AFDEELING I. Prom. 2e klasse: Blauw WitOver maas 31. Prom. 3e klasse: Vriendenschaar T.O.G. 1—0. AFDEELING H. Prom. 2e klasse: O.D.S.H.B.S. 2—6. Prom. 3e klasse: FortunaU.V.S. 02; The Rising HopeDe Hollandiaan 7—2. Prom. 4e klasse: AlphiaDe Post duiven 10. 4e klasse A: A.S.C.De Jagers 32. AFDEELING Hl. Prom. 2e klasse: S.C.H.Hengelo 3—2. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: Willem IIRoer mond 12; PalemigMiddelburg 11. AFDEELING V. Ie klasse: SneekH.S.C. 44. Prom. 2e klasse: De KooiHooge zand 13. AJAX—D. W. S. 2—0. In een uitverkocht Ajaxstadion heeft Ajax ook den tweeden kampioen wedstrijd tegen D. W. S. gewonnen, waarmede de kans van de landskampioenen om den ti tel te behouden weer een eind zijn geste gen. De 20-overwinning is behaald na een zeer matige ontmoeting, waarin Ajax inderdaad de sterkste ploeg is gebleken. Wederom heeft D. W. S. geen doelpunt kunnen fabriceeren en de doelcijfers van D. W. S. na 5 wedstrijden 09 toonen eens te meer duidelijk aan waar het zwakke deel van de ploeg huist, n.L in de voor hoede. Overigens heeft ook deze ontmoeting als men immers in aanmerking neemt dat hier voor het kampioenschap van Neder land werd gespeeld sterk teleurgesteld. Zoo slecht als in de ontmoeting D. W. S. Velocitas was het nu niet, maar niettemin bleef het spelpeil verre onder dat, wat in den wedstrijd AjaxGo Ahead werd ver toond. Hoe langer hoe meer moeten wij gaan aanemen, dat een fraaie „voetbal"- wedstrijd als die tusschen Ajax en Go Ahead tot de zeldzaamheden behoort en men zou in een competitie tusschen de sterksten in den lande wel anders ver wachten. De D. W. S.-verdediging speelde als steeds, buitengewoon goed verdedigend, maar vooral bij het wegwerken, dan spe ciaal van Stokken, soms zeer onoordeel kundig. De middenlinie gaf bijzonder slecht aan terwijl de voorhoede wat beter speelde dan in de ontmoeting Velocitas, maar niettemin ook nu geen kans zag om het eerste doelpunt in de kampioenscom petitie te scoren! En de Ajaxdefensie heeft daar gelegenheid genoeg voor gegeven. In geen der linies van Ajax vlotte het bijzon der goed. In de verdediging misschien nog het best. De middenlinie is volkomen voet balmoe, bij vlagen wordt er uitstekend ge speeld, maar af en toe is het bij de een voudigste ballen ook weer hopeloos mis. Een constant spel vertoont deze linie zoo als in de competitie nog werd vertoond, niet meer. En wat de voorhoede betreft, buitengewone doelpunten waren de beide goals van Ajax in het geheel niet Frisch vlot spel is niet meer te bekennen. GO AHEAD—VELOCITAS 1—3. Tegen de verwachting, doch desondanks geheel verdiend heeft Velocitas gezege vierd over een Go Ahead ploeg, welke ge durende den geheelen middag tevergeefs naar haar vorm liep te zoeken. Reeds na 9 minuten namen de gasten bij een snellen uitval de leiding door van Meel, waarna Go Ahead opnieuw een offensief inluidde, dat voor de Deventenaren niet bepaald gelukkig kon worden genoemd. Eenige malen werd de bal tegen de lat ge schoten en dit had wellicht zoo'n depri- meerenden invloed op het spel der Rood- Gelen, dat Velocitas gemakkelijk het even wicht kon herstellen en zelfs sterker wor den. In de achttiende minuut stelde Roe lofs zich zoo onoordeelkundig op, dat Meu- lema geen moeite had om den bal op te brengen en een voorzet te geven. Een kor te schermutseling ontstond, de Deventer- verdediging greep niet tijdig in en bij ver rassing doelpuntte Bonsema. Nog voor het einde der eerste helft ver grootten de gasten hun voorsprong door van Meel, die een snellen aanval besloot met een krachtig schot. De Deventenaren moesten de tweede helft dus met een flin ke n achterstand beginnen en aangezien de opstelling niet voldaan had, was hierin een groote wijziging gebracht. Jan de Kreek en Brilleman verwisselen van plaats, ter wijl ter Beek, die den reeds voor de rust uitgevallen H. Koopman Sr. verving, de plaats van Roelofs bezette. Deze verande ring was in zooverre een verbetering, dat de linkervleugel wat sterker werd en reeds in de 9e minuut zette Roelofs de Vries met een keurigen pass aan het werk. Een goe de voorzet volgde en Jan de Kreek kopte het leder onhoudbaar in (13). Doch Go Ahead slaagde er maar niet in de activiteit van den aanval op te voe ren en waar het ook in de achterhoede ge ducht rammelde, bleef de voorhoede v. Ve locitas uiterst gevaarlijk. Weliswaar had Go Ahead opnieuw eenige malen pech, doch daar stond tegenover dat Velocitas zich ook nog eenige goede kansen wist te scheppen, waarvan geen gebruik werd ge maakt. Ter verklaring van het goede spel van Velocitas dient allereerst opgemerkt, dat Go Ahead een bijzonder slechten middag had, en niet dien tegenstand bood, welke men anders van de rood-gelen gewend is. Zoo speelde in de achterhoede alleen Gol- denbeld op volle kracht, terwijl Jan Halle in het verloop van den wedstrijd gebles seerd werd en tegen het einde van de twee de helft zoo goed als niets meer uitricht te. De aanval was bijzonder zwak en de krachtig ingrijpende verdediigers der Noordelijke kampioenen had geen al te groote moeite om de stromloopen te stui ten. Bij Velocitas dreigde het meeste gevaar van Bonsema en Meulema, welke vleugel uitstekend gevoed werd door een hard werkende middenlinie, waarin de spil Luppes goed werk verrichtte. Ook het sluitstuk dezer ploeg kweet zich naar be- hooren van zijn taak. ALPHIA—POSTDUIVEN 1—0. Met een kleine, doch verdiende over winning op de vierde-klas-kampioenen heeft Alphia haar kansen belangrijk ver beterd. De Alphianen speelden beduidend beter dan hun tegenstanders die voorna melijk in de eerste helft weinig presteer den. Doch de Alphiaansche voorhoede la boreerde weer aan haar oude kwalen: ge mis aan schotvaardigheid en te lang treu zelen, waardoor talrijke kansen verloren gingen. De meer beweegiijker voorhoede der gasten werd vrijwel geheel in be dwang gehouden door P. Bouthoorn, die een prachtige backpartij heeft laten zien en de beste man van het veld was. Nadat de gastheeren hun tegenstanders met een bloemenmand hadden vereerd, ving voor een ruim duizend koppig pu bliek de zenuwsloopende wedstrijd aan. Alphia bleek het eerst de zenuwen onder de knie te hebben en zette een serie keu rige aanvallen op. Maar met het tot aan den doelmond doorgedreven korte samen spel wisten de gasten wel raad, zoodat suc ces uitbleef. Ook een groot aantal cor ners leverden geen resultaat op, terwijl de sporadische schoten door de uitstekende doelman zonder moeite werden gekeerd. De snelle uitvallen der gasten waren niet zonder gevaar. Vooral him linksbuiten weerde zich geducht, doch kon de solide verdediging der Oranjehemden niet ver rassen. Met blanken stand ging de rust in. Na de hervatting trokken de Postduiven direct onstuimig ten aanval. De Alphia-de- fensie moest alle zeilen bijzetten om onhei len te voorkomen, waarbij het buitenspel valletje goede dienst deed. Keeper Bout hoorn voorkwam in die periode eenige ze kere doelpunten door zich moedig op den bal te werpen. Het heftige offensief der gasten duurde echter maar kort en gaan deweg kwam Alphia weer in de meerder heid. De thuisclub heeft evenwel veel pech. Ee driemaal ingeschoten bal werd even vaak gekeerd, terwijl Zwaan eens op twee meter nog over schoot. Eindelijk tien minuten voor het einde kwam het lang verwachtte doelpunt. Zwaan liep door op een fraai door Reumerman vrij gemaakte bal en joeg onder enorm gejuich het le der hoog in het net (10). Wel trachten de Postduiven nog op te halen, doch de ge ducht versterkte defensie der gastheeren wist de overwinning te consolideeren. Om den C.G.W.-beker. Het programma van deze week om den C.G.W.-beker is als volgt: Dinsdagmorgen 10.15 uur N.B.L.O.-ter- rein L.P.S.V. IC.G.W. I, scheidsrechter J. Hillebrand. Woensdagmiddag 6 uur R.-K. terrein Leidsche Scheidsr.6e R. V. A., scheids rechter P. de Boer. Donderdagmiddag 3 uur R.-K. terrein Studenten L.S.C.Studenten „Unitas", scheidsr. K. Arnoldus. Hedenavond 5 uur worden op het R.-K. Sportpark de prijzen uitgereikt. op Balatum, zijn schoonheid en gemak gepaard aan duurzaamheid en besparingen. De mooie dessins verfraaien Uw interieur. Het eenvoudig onderhoud, het geluiddempend- en iso leerend vermogen, de onaantastbaarheid door water verhoogen Uw gemak en Uw comfort. De duurzaamheid is door de jaren bewezen. Daarom ontvangt iedere kooper persoonlijk een garantiebewijs. Balatum biedt U voor het minste geld méér dan eenige andere vloerbedekking. Door Balatum spaart U. Belegt Uw vloeren daarom met Echt Balatum. Nederlandsch Fabrikaat. NEDERLAND—BELGIë STUDENTEN 4—5 Op het V.U.C.-terrein te Den Haag bon den gistermiddag de Nederlandsche en de Belgische Studenten den strijd tegen elkaar aan om den Muiier-beker. De Belgen, die het vorig jaar de trofee reeds veroverd had den, hebben den beker met succes verde digd. Onder de aanwezigen merkten we naast den schenker van den beker o.a. op Z.Exc. Minister Merchant. Het begin van den wedstrijd is voor de Belgen en zijn hebben reeds na ongeveer 10 minuten succes, als Cappelle via den lat inschiet. Het is dan even later weer zelfde speler, die den voorsprong vergroot tot 02. Pasteur van H.V.V. drijft dan enkele kee- ren mooi op, doch door te mat spel in de voorhoede gaan de weinige kansen die ge schapen worden, verloren. Jensema uit Groningen, lost een mooi schot, doch dit wordt op keurige wijze door den Belgischen doelman gehouden. De gasten nemen dan het zekere voor het onzekere en het is dan weer Cappelle die het net weet te vinden en er 0—3 van maakt. Nauwelijks is de bal dan weer aan het rollen of Jensema weet op fraaie wijze het eerste Nederlandsche tegenpunt te scoren en den stand op 13 te brengen. Even later is het Pasteur van H.V.V. die den achter stand nog meer verkleint en er 23 van maakt. Nog voor de rust weten de Neder landsche studenten gelijk te maken en wel door een schot van Koreman van H.V.V. na een scrimmage voor doel. Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft is het Pasteur, die na een voorzet van Jensema er onhoudbaar 43 van maakt. Lang duurt deze voor sprong van onze landgenooten niet en wel dra is het weer gelijk (44). De Belgen, die. nu sterker zijn weten dit niet in een doelpunt om te zetten. Door een toeval krijgen zij toch het vijfde en tevens win nende doelpunt, als een invaller voor Kore- mans het leder in eigen doel trapt. Onver moeid spelen onze landgenooten verder, doch het succes blijft uit en het einde komt dan ook met een 54 overwinning voor de Belgen. ZWITSERLAND—IERLAND 1—0. Uit strafschop gescoord. Zwitserland won gisteren te Bazel voor bijkans 25.000 toeschouwers den landen- wedstrijd tegen Ierland met 10, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. De beslissing viel in de tweede helft, toen W. Weiier 17 minuten na de hervatting een strafschop onhoudbaar inschoot. De Iersche voorhoede viel sterk tegen, terwijl vooral de verdediging met doelman Foley aan het hoofd van eerste klasse internationaal voet bal is. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Het einde der competitie. De uitslagen van Zaterdag luiden: Eerste afdeeling ArsenalDerby County 01 BirminghamE verton 23 Blackburn RoversAston Villa 50 Leeds UnitedTottenham Hotspur 43 LiverpoolSunderland 22 Manchester CityWolv. Wand. 50 MiddlesbourghChelsea 22 PorthsmouthLeicester City 11 Sheffield Wedn.Grimsby Town 10 Stoke CityHudd. Town 20 West Br. AlbionPreston N. End 00 De eindstand in de le afdeeling is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pint. Arsenal 42 23 12 7115—44 58 Sunderland 42 19 16 7 90-^51 54 Sheff Wednesd. 42 18 13 11 70—64 49 Manchester City 42 20 8 14 7860 45 Derby County 42 18 9 15 8166 45 Grimsby Town 42 17 11 14 7860 45 Liverpool 42 19 7 16 8588 45 Everton 42 16 12 14 89—88 44 W. Brow. Albion 42 17 10 15 83—83 44 Stoke City 42 18 6 18 71—70 42 Prest. North End 42 15 12 15 62—67 42 Chelsea 42 16 9 17 73—82 41 Aston Villa 42 14 13 15 74—88 41 Porthsmouth 42 15 10 18 71—72 40 Blackb. Rovers 42 14 11 17 6678 39 Huddersf. Town 42 14 10 18 76—66 38 Wolverhampt. W. 42 15 8 19 88—93 38 Leeds United 42 13 12 17 75—92 38 Birmingham 42 13 10 19 6381 36 Middlesbourgh 42 10 14 18 70—90 34 Leicester City 42 12 9 21 61—86 33 Tottenh. Hotspur 42 10 10 22 5494 30 Het eindresultaat is derhalve, dat Leices- ter City en Tottenham Hotspur degradee- ren. In de tweede klasse promoveeren Bolton Wanderens en Brentford. Hier zijn de laat ste uitslagen: BlackpoolBolton Wanderers 11 BradfordPort Vale 11 BrentfordSheffield United 31 BurySouthampton 41 FulhamBarnsley 13 Hull CityNotts County 51 Newcastle UnitedSwansea Town 22 Nottingham ForestBradford City 20 Plymouth ArgyleManchester Nnited 02 Westham UnitedOldham Athletic 20 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Fluks heeft haar behoud in eigen hand. Voor de promotie-competitie der 2e klas se in Zuid-Holland heeft HBS gisteren aan de verwachtingen voldaan door haar stad- genoote Achilles een 52 nederlaag toe te brengen. HBS en Fluks staan nu in pun- tenaantal gelijk, doch Fluks heeft nog twee wedstrijden te spelen. De stand: Fluks 2 2 9—4 4 H. B. S. 3 2—1 11—8 4 Achilles 3 3 3—11 0 De wedstrijd om den Holland-beker is door „Zuid" gewonnen, hetgeen ongetwij feld een tegenvaller voor Noord is gewor den. Met 65 kwam de overwinning voor Zuid, welk resultaat eerst in de verlenging werd verkregen. Zuid-Holland verdiende de zege wel en wist een 30 voorsprong te verkrijgen, waarmede de rust intrad. Daar na was Noord veel sterker. Het werd 33, maar Zuid zag het gevaar in en maakte 53. In de laatste tien minuten werd het 55, waarop verlengd werd. Toen was Zuid de gelukkige en werd het eindresultaat een 65 overwinning. De stand is nu als volgt: Zuid 24 11 4 9 76—73 26 Noord 24 9 4 11 73—76 22 De uitslagen. Om den „Hollan d-B eker": Noord- Zuid 56 (na verlenging) rust 03. Eerste klasse Oost Afd. B: Wit BlauwZwart Wit 42. Eerste klasse Noord* DioWordi Kwiek 3—11; Nic—Rood Wit 6—11. Promotie 2e klasse: West Z.-Hol land: Achilles—HBS 2—5. Oost: Onder OnsMercedes 21.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8