Voor lang en zwaar transport S. A. v. LEEUWEN MAANDAG 6 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. EXCELSIOR EN LEIDEN SPELEN GELIJK. EL B. C. geraakt achterop. De kampioenscompetitie heeft ons gis teren geen verrassingen gebracht. Zooais wij wel vermoedden kon H.B.C. het in Kerkrade niet bolwerken tegen de club van dien naam. Met 31 bleven de Zuid- Limburgers de baas. Voorts won Kolping den eersten wed strijd in deze kampioenscompetitie, maar veel verder zal de Helmondsche club het niet brengen. De strijd wordt wel beslecht tusschen Kerkrade en Volendam, zooals blijkt uit den stand: gesi j.gew.gel.verL t. pnt. Kerkrade 6 4 1 1 2010 9 Volendam 5 3 2 17—10 8 H. B. C. 5 3—2 12—11 6 Kolping 5 1—4 8—17 2 S. D. O. U. C. 5 1 4 4-11 1 In de promotiecompetitie der 2e klasse werden de punten tusschen Teylingen en Excelsior gedeeld. Wanneer Teylingen tot het einde toe goed volgehouden had, zou de wedstrijd door haar gewonnen zijn. Nu is D.H.L. het meest met dezen uitslag ge baat, wijl de Delftsche club nog twee wedstrijden te spelen heeft. De stand: Excelsior 3 111 8—7 3 Teylingen 3 111 7—7 3 D. H. L. 2 1—1 5—6 2 De uitslagen. Kampioenscompetitie: Kolping SD.O.U.C. 3—2; Kerkrade—H.B.C. 3—1. Prom. 2e klas West II: Excelsior Teylingen 22. Com p. Ie klasse West I: V.I.C. E.M.M. 8—4; Volendam—D.E.M. 3—2. West II 2e klasse B: CelerSpar taan II 32; V.E.P.Graaf Floris 21. EXCELSIOR I—TEYLINGEN I 2—2. Onder protest van Teylingen. In een buitengewoon spannenden strijd heeft Teylingen een gelijk spel kunnen boe ken, ondanks zij met 20 voor stond tot een kwartier voor het einde. Toen maakten de Schiedammers twee doelpunten Met de rust,., was de stand 10 voor Teylingen. Een honderdtal supporters maakten de reis mede. Om 2 uur brengt v. Lingen den bal aan het rollen onder leiding van scheidsrechter van Haasteren. De eerste tien minuten zijn voor Exc„ zoodat Teyl. eenige malen reddend moet op treden. Teyl. komt iets meer los, doch haar aanval wordt achter geschoten. Excelsior krijgt een corner te nemen, welke v. No- belen wegwerkt. Het spel van de Schie dammers is Teyl. te machtig, vooral de halflinie loopt naar haar vorm te zoeken, doch als Teyl. meer veld wint, zien wij een mooi samenspel tusschen Zwaan en v. Res teren, de bal wordt keurig voorgezet, doch Homan mist. Nadat verschillende aanvallen van beide kanten naast of over zijn geschoten, zien wij eenige gevaarlijke aan vallen van Exc., doch keeper Koenders en Ter Horst redden zekere doelpunten. Aan den anderen kant krijgt Th. Homan een prachtkans, doch zijn schot scheert de bo venlat. Ook de midvoor van TeyL rent op doel af, maar hij wordt zoo bewerkt, dat hij vlak voor doel blijft liggen. Na enkele minuten speelt hij weer verder. Teyl. neemt een corner, welke door Chr. Homan wordt naastgeschoten. De tijd verstrijkt en er zijn nog geen doelpunten. Als Teyl. een corner krijgt te nemen, zet Ch. H. mooi voor, de bal komt bij den Teyl. midhalf, deze geeft aan van Kesteren die keurig inkopt (10). Na de rust pakken beiden weer in snél tempo aan. Teyl. krijgt de eerste corner te nemen, doch deze levert niets op. Een be nauwd oogenblik voor Teyl. volgt, als van Lingen een mooie kans krijgt, doch v. No- belen ontneemt hem deze. Chr. Homan is door alles heen en krijgt een mooie kans, doch jammerlijk faalt zijn schot. Verschil lende corners voor beide partijen worden niet benut. Als de helft is verstreken gooit de midvoor van Teyl. het spel open. De linksbuiten krijgt den bal toegespeeld, brengt op, na eenige spelers te hebben ge passeerd, en zet mooi voor, de vrijstaande rechtsbinnen krijgt den baly, en lost een kanje in schuine richting. (2—0). De Schie dammers zetten alles op alles en luid aan gemoedigd door haar groot aantal suppor ters, forceeren zij een doorbraak doch deze wordt gekeerd. Een tweede aanval lukt beter, als van Lingen op den keeper toe springt en hem den bal uit zijn handen werkt en inschiet (12). Hierdoor aange moedigd komen de Schiedammers weer te rug, en het is weer van Lingen, die juist over schiet. De halflinie van Teyl. neemt een verdedigende houding aan, welke haar noodlottig wordt. De rechtshalf van Excel sior lost een hard schot op Teyl. doel, dat Koenders keurig wegstompt. De bal komt eenige meters naast doel aan den binnen kant van de achterlijn, doch de vrijstaande back Ter Horst is er bij en wil den bal naar voren trappen, doch juist fluit de scheids rechter voor achterbal en wil corner geven, de bal was echter niet uit, hetwelk de ar biter dan ook daarna zag, zoodat hij zijn eerste beslissing terugneemt, en hij den bal vlak bij doel onpartijdig opgooit. Excelsior profiteert van deze gelegenheid door haar rechtshalf die den stand op 22 bracht. Door het terugtrekken van zijn eerste be slissing werd Teyl. benadeeld en tegen deze beslissing is dan ook geprotesteerd. Beide partijen gooiden er nog een schepje op, doch hoewel beide doelen in gevaar worden gebracht blijft verder succes uit. R. KL Sportver. „Lisse". Door de R. K. Voetbalvereen. Lisse is een tournooi op touw gezet, waaraan door de volgende vereenigingen wordt deelgenomen nl. Lisse, S. J. C., T. Y. B. B., en Blauw Zwart. Gistermiddag zou gespeeld worden S. J. C.Blauw Zwart en LisseTYBB en op 19 Mei de finale. De wedstrijd Lisse TYBB kon geen doorgang vinden, zoodat deze wedstrijd a-s. Zondag om half 3 wordt gespeeld. N. V. C. van Noord wij kerhout kwam nu tegen een comb, van Lisse in het veld en het moet gezegd, ze hebben zich kranig geweerd. Over de wedstrijden het volgende. Eerst wordt gespeeld S. J. C. Blauw Zwart. Direct wordt in een snel tempo aangepakt en zijn de doelen om beurten in gevaar. SJC wordt sterker doch Blauw Zwart verdedigt stug. De geheele wedstrijd is van het begin tot het einde spannend, vooral toen het 22 gelijk was, doch even voor het einde wist S. J. C. nog maals te doelpunten en zich hierdoor in de finale te plaatsen. Dan volgde de LisseN. V. C. Lisse is direct sterker en men kan het direct aan zien dat Lisse met N. V. C. niet de minste moeite heeft, doch succes blijft voorloopig uit. Lisse krijgt een corner te nemen, deze wordt mooi voor doel geplaatst, het hoofd er onder en het is 10. Lisse blijft aanval len en N. V. C. komt niet verder dan de backs, waarin Verhaar als debutant goed werk verricht. Steeds weer komt Lisse met snelle open aanvallen terug en dat in deze periode van Lisse overwicht niet meer doelpunten worden gemaakt, kwam, omdat de backs van N. V. C. goed trapvast waren en in laatste instantie den keeper geen pardon gaf. Toch kunnen zij niet verhinde ren, dat met een snelle doorbraak, de rechtsbinnen er 20 van maakt. Even later wordt het door een kopbal van den mid voor 30. Nu vindt Lisse het waarschijn lijk mooi genoeg en verslapt zichtbaar. Zoo kwam het ook dat N. V. C. nog voor de rust de achterstand kon verkleinen (31). Na de rust is N. V. C. aanhoudend sterker ge weest en Lisse demonstreerde hoe men met weinig loopen nog gevaarlijk kon worden. Het gelukte N. V. C. zelfs nog een goals te maken, zoodat het einde kwam met een 32 zege coor Lisse. As. Zondag voor dit tournooi Lisse ITYBB L waarvan de winnaar op Zondag 19 Mei tegen S. J. C. komt. R. K. Sportver. „V. E. P." Bij een zomertemperatuurtje speelde V. E. P. I Zondag tegen Graaf Floris uit Den Haag. Het samenspel van V. E. P. was deze middag van goed gehalte en in den aan vang ging het dan ook flink op het vijande lijk doel af. Nadat Everwijn bijna, door missen, een doelpunt had veroorzaakt, had den de aanvallen van V. E. P. na een kwar tier succes, toen van Kleef uit een schitte rende voorzet van Bennink de bal feilloos in het doel kopte. Het scheen de Woerde naars nu duidelijk dat men deze wedstrijd moest winnen kost wat kost. Toch waren ook de Hagenaars gevaarlijk in hun aan vallen, waardoor een paar maal eenige ha chelijke momenten voor het V. E. P.-doel ontstonden. Na de rust werd wederom een verwoed offensief op het Graaf Floris-doel ingezet, De keeper daar bleek chter volkomen voor zijn taak berekend. Eenig keiharde schoten stopte hij meesterlijk. Kort daarna heeft Everwijn even geluk, als tweemaal zijn doel aan doorboring ontsnapt. Er moet dan even gestopt worden om een speler van Graaf Floris wat op te knappen. Na hervat ting speelt Gr. Fl. met 10 man verder. We derom weet v. Kleef op schitterende wijze uit een voorzet den bal in het doel te kop pen. Met deze 20 voorsprong speelt V. E. P. rustiger, maar blijven ook de aanvallen van Graaf Floris gevaarlijk. De warmte doet zich ook nog iets gelden en over beide ploegen komt een zekere sloomheid te heer- schen. Als bij een aanval van Graaf Floris Everwijn een schot niet goed vangt kost dit een doelpunt. Enkele slappe aanvallen aan weerszijden leveren geen resultaat meer op, zoodat V. E. P. met 21 deze in zeer vriendschappelijke geest gespeelde wed strijd heeft gewonnen. V. E. P. II en ITI wonnen, gecombineerd met 40 van Trekvogels I uit Boskoop. VAN DE D.H.V.B.-VELDEN. Heropleving bij Leiden? Het is Leiden gisteren zonder veel moei te gelukt 'n gelijk spel te bereiken tegen DSS, waarvan im den eersten wedstrijd met zoo dikke cijfers werd verloren. En DSS verdiende dit gelijke spel allerminst, wijl zij beide doelpunten ais het ware cadeau kreeg, 'n Protest zal de beslissing brengen. De stand is voorloopig: D. S. S. 3 2 1 14—6 5 The Victory 2 1 1 85 2 Leiden 3—12 3—14 1 De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. Prom. 2e klasse: LeidenDSS 22; DOS II—De Meer U 1—3. Prom. res. 4e kL: WL niSteeds Hooger II 45. Res. 4e kl. F: TYBB VIITeylingen IV 2—4. Res. 4e kL G: SMC III—Kolp. Boys II 4—1. Res. 4e kl. H: AVB H—VCH H 3—4. AFDEELING ZUID. Bisschopsbeker (le ronde): Ce ler II—RWD 2—1. Prom. 3e k 1 a s se: Alph. Boys IIVEP II 1—5. LEIDEN—D. S. S. 2—2. Onder protest van Leiden. Vol verwachting ten aanzien van het spel van D. S. S. togen wij Zondagmiddag naar het Sportpark aan den Haagweg. Deze ver wachting werd dra den bodem ingeslagen. Om maar met de deur in huis te vallen. NAAR T ransportbedrijf Telef. 1773 - LEIDEN Leiden was in alle opzichten de meerdere van D. S. S. en had een overwinning ten volle verdiend. Dat zij dezen wedstrijd niet in een zege beeft kunnen omzetten is de schuld van den scheidsrechter. Ten eerste volgde deze het spel niet voldoende, maar bovendien beging hij de groote fout om een absoluut buitenspeldoelpunt aan de bezoe kers cadeau te geven, trots het feit, dat beide neutrale grensrechters het buitenspel hadden geconstateerd, zooals zij na afloop mededeelden. Het protest, dat Leiden naar aanleiding hiervan indiende, zal dus hoogst waarschijn- lija wel worden toegewezen, waardoor Lei den dan toch nog twee kostbare punten zal hebben binnengehaald. Leiden verscheen met een geheel gewijzigd elftal. Als backs fungeerden o. a. Kerkvliet en Kamphues (welk experiment uitstekend is geslaagd), terwijl Brakel weer de midhalfplaats be zette, waardoor de voorhoede meer steun kreeg. Als een soort stormram was Weer- lee middenvoor geplaatst, maar uitgezon derd het tweede doelpunt heeft deze speler op deze zoo belangrijke plaats niets bij zonders gepresteerd. Leiden begon veelbelovend. Aanval op aanval werd op het D. S, S.-doel onderno men. Uit een van deze aanvallen schoot een Leiden-speler eens tegen de paal, juist toen de keeper in den anderen hoek stond. De druk op het gastendoel bleef aanhou den, hetgeen na 15 minuten tot gevolg had, dat Vuurpijl uit een goedgenomen corner onhoudbaar langs den keeper kopte (10). Vol moed werd er verdei gespeeld. Nog steeds is Leiden sterker. Verschillende scho ten weet de keeper te stoppen maar voor een hard schot van Weerlee moet hij na 25 minuten nogmaals zwichten (20). D. S. S. begint zich nu meer te roeren en zet eenige aanvallen op. Bij een dezer aan vallen krfjgt een Leidenspeler den bal ver keerd op zijn schoen, zoodat het bruine monster tot groote verbazing van vriend en „vijand" in het doel verdwijnt en D. S. S. dus heel goedkoop aan sen doelpunt komt (21). Leiden is nog niet van de verbazing bekomen of er komt weer een D. S. S.-aan- val aanrollen. De spelers appelleeren voor buitenspel, de grensrechter zwaait met zijn vlag, maar de scheidsrechter ziet schijnbaar niets en de rechtsbuiten benut de onver wachte kans (22). Verdere emotievolle oogenblikken blijven ons gelukkig ge- spaara, zoodat onveranderd de rust aan breekt. Na de rust is D. S. S. het meest in den aanval geweest, maar verder dan eenige schoten, die of hoog over of naast gingen, wisten de gasten het niet te brengen. Een vrije schop op den rand van het beruchte gebied werd door Tuithof corner gewerkt, welke niets opleverde. Leiden probeerde het nog eens, maar de keeper liet zich niet meer passeeren, zoodat als de scheidsrechter het einde blaast, Leiden op een goeden wed strijd terug kan zien, die wij twijfelen er geen moment aan in een overwinning zal eindigen. R. K. Sportver. „D. O. S." Het is onze reserven niet mogen geluk ken den eersten promotiewedstrijd te win nen. Het eerste kwartier was er van de uitslag nog weinig te zeggen, wel had de Meer toen enkele malen zeer gevaarlijk aangevallen, doch D.O.S. antwoordde even fel. De Meer kwam gemakkelijk aan de leiding toen de Koning den bal liet vallen die hun linksbinnen in het verlaten doel kon plaatsen. Dit scheen de Amsterdam mers moed te geven, en er wordt vinnig aangepakt. Toch komt spoedig de gelijk maker, als v. Ruiten een voorzet van links ineens voor het doel plaatst maakt Aker boom geen fout en schiet den gelijkmaker in. Dan krijgt D.O.S. nog een vrijen schop te nemen, doch de bovenlat keert het schot. De Meer heeft weer succes, als uit een doelworsteling de bal in het net vliegt. Zoo verstreek de eerste helft. Als weer is begonnen werd er van beide kanten flink aangepakt. De Meer speelt echter meer be rekend, waardoor zij jn de meerderheid zijn. Toch maakt de D.O.S.-voorhoede het hun achterhoede nog al eens moeilijk. Bij D.O.S. ontbreekt echter het goede schot. Hoogeboom staat zelf geheel vrij, doch op korten afstand jaagt hij den bal huizen hoog over. Het wil bij D.O.S. niet meer en toen de Meer no. 3 scoorde was het een verloren wedstrijd. Wel verkeert dan het de Meer-doel vaak in gevaar, doch met de overwinning in het zicht weten ze van geen wijken meer. Onveranderd komt het einde. D.O.S. 3 dat zeer onvolledig naar A.V.B. trok speelde 33 gelijk. D.O.S. 4 bij Odi 2 te gast verloor met 43. D.O.S. 5Ma- jella 2 werd na een spannenden strijd met 45 verloren. D.O.S. b had Majella a te gast en klopte hen met 42. D.O.S. a speelde een me daillewedstrijd tegen D.E.S. a en wist deze door een 31 overwinning voor goed in haar bezit te houden. R. K. Sportver. „Foreholte". In tegenstelling met verleden week, was het gisteren zweet-voetbal, maar toch zijn we over de resultaten en spelers zeer tevreden. Thuis boekte Foreholte II een groote 71 zege op v. Nispen II, een prachtig staaltje van onze reserves en dan met 3 invallers! v. Nispen II verscheen met 10 man. De a-Jun. moesten echter met 01 hun meerdere erkennen in v. Nispen a-Jun. In- tusschen werd voor Foreholte b-Jun. een BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN D. H. V. B. Slechte één voorstel aangenomen. Gisterenmiddag werd te Haarlem in de Kleine Schouwburg aan de Jansstraat bo vengenoemde vergadering gehouden, welke, ondanks het prachtige weder, zeer druk be zocht was. Te ruim 1 uur opent de voorzitter van den D. H. V. B., Pater F. L. Esser O.E.S.A., de bijeenkomst op. de gebruikelijke wijze, waarna hij de talrijke aanwezigen een har telijk welkom toeroept. Spreker wijst op de belangrijkheid van het eenige punt dat op de agenda prijkt, nl. „Behandeling van het Reorganisatie-rapport". Naar aanleiding van het feit, dat spr. in de Reorganisatie commissie heeft medegewerkt aan het tot stand komen van bedoeld Rapport, acht hij het beter dat de vice-voorzitter van den D. H. V. B-, de heer H. N. Smits, de leiding dezer vergadering op zich neemt, opdat de te voeren besprekingen dan naar zijn mee ning beter tot haar recht zullen komen. De vergadering maakt tegen dit verzoek geen bezwaar, zoodat de vice-voorzitter de lei ding op zich neemt en in behandeling brengt het uit 5 punten bestaande Reorga nisatie-rapport. Hij stelt dan, na een korte inleiding en na melding te hebben gemaakt van een amendement van het District Den Haag, be treffende het stemrecht van de vereenigin gen, aan de orde: punt I van het Rapport: „Reorganisatie van de Algemeene Verga dering." De voorz. begint met te zeggen, dat het doel van deze reorganisatie is, in den ver volge de algemeene vergadering in 'n klei ner omvang, wat het aantal leden betreft, te doen plaats vinden.. Deze vergadering zou dan in de toekomst bestaan uit een 50-tal leden, na rato van 't aantal leden, dat ieder district telt, verdeeld, waaraan verder dan moet worden toegevoegd van elk district één lid van het Districtbestuur, dus 7 Districtsafgevaardigden, benevens het voltallige D. H. V. B.-bestuur. Na reorganisatie zal de algemeene leden vergadering dus komen te bestaan uit 65 personen, welk aantal, zooals nu de verga dering nog is samengesteld, uit ruim 300 personen bestaat. De heer J. Leewens, Den Haag, een der rapporteurs verkrijgt hierna het woord om namens de Reorganisatie-commissie, een drietal voorstellen inzake reorganisatie der algemeene vergadering, nl. van D. H. V. B.- bestuur, de heer J. Leewens en Am sterdam, nader toe te lichten. Spr. wijst daarbij vooral op de belangrijkheidsfactor der vereenigingen en houdt een pleidooi voor een daarmee in verband staand stem recht der aangesloten vereenigingen, zoo ais door een tusschenvoorstel van den heer D. v. d. Broek wordt voorgesteld, waardoor een le klas I. V. C. B.-vereeniging 7 stem men zou mogen uitbrengen. Verder naar klas waarin de vereeniging speelt, 1 stem met één eindigt by een Junioren-vereeni ging- De voorzitter zet daarna het standpunt minder, totdat uiteindelijk het stemmental van het D. H. V. B.-bestuur uiteen. Hij begint met er op te wijzen, dat de verga dering niet moet denken dat twee partijen elkander bestrijden. Een en ander heeft slechts ten doel om te geraken tot een be- knopteren vorm van samenstelling der Al gemeene Vergadering. Hoe hij zich dat voor stelt heeft spr. reeds aangetoond bij zijn inleiding. De belangrijkheidsfactor acht het bestuur niet gewenscht, omdat daardoor wellicht een ongewenschte toestand zou worden geschapen, waardoor de belangen van de grootere of wel van de kleinere ver eenigingen in het gedrang zouden komen. Dit mag toch de bedoeling zijn, redenen waarom hy het tusschenvoorstel van den heer D. v. d. Broek ontraadt. Veel meer voelt hij voor de oude beproefde methode van stemmen zooals deze reeds 15 jaar in den D. H. V. B. gebruikelijk is. Spreker eindigt met de vraag aan de vergadering of er termen zijn te vinden, waardoor kan worden aangetoond dat door bedoelde stern- methode grootere of kleinere vereenigngen zijn geschaadt. Hierna werd gelegenheid gegeven om op of aanmerkingen te maken of vragen te stellen naar aanleiding van het punt: „Reorganisatie der algemeene vergadering". Velen namen aan de besprekingen deel, welke niet minder dan 3 uur in beslag na men. Zoowel het pro als het contra der resp. voorstellen werd gehoord doch een positief resultaat met het gesprokene werd niet bereikt daar de kern van de voorstel len door de discussies niet werd gewijzigd. Tot stemming wordt nu overgegaan. Het bestuursvoorstel wordt verworpen met vóór 255 en tegen 161 stemmen; het voorstel van de Reorganisatie-commissie wordt eveneens met vóór 192 en tegen 215 stemmen ver worpen. Reglementair waren dus beide voorstellen, daar geen 2/3 meerderheid was bereikt, van de baan. De oude samenstel ling der algemeene vergadering was dus bestendigd, hetgeen geenszins de bedoeling der geheele vergadering bleek te zyn. Staande ter vergadering werd door een der aanwezigen verzocht om een nieuwe stemming over het Bestuursvoorstel, in dien zin, dat de algemeene vergadering voortaan uit 65 personen zou bestaan, het geen dan later in een vergadering statuair zal worden vastgelegd. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Het amendement Den Haag wordt daar na door het D. H. V. B.-bestuur in zyn zyn geheel overgenomen. Punt II: „Reorganisatie Bondsbureau", komt hierna aan de orde. De voorzitter geeft een toelichting waarna de heer Born, namens de Reorganisatie-commissie het ge heele voorstel nader bespreekt en verdui delijkt. Voor dit punt meldt zich een rij van spre kers aan, waarvan de eerste, de heer Lap, het voorstel doet de overige vier onderdee- len van het Reorganisatie-rapport niet meer in behandeling te nemen, omdat hij meent, dat dit beter kan geschieden in een alge meene vergadering in nieuwe samenstelling. Daar velen zich tegen deze gang van zaken verzetten wordt tot stemming over dit voorstel besloten. Het werd aangenomen met een groote meerderheid. De waarnemend voorzitter was daarmede aan het einde van zijn taak gekomen, waar voor hem door den voorzitter Pater F. L. Esser dank werd gebracht. Nadat de heer H. Putter, Amsterdam, nog een woord van protest had doen hooren aan het adres van de K. R. O. in verband met sportberichtge ving van de Cup-fin al door Passepartout en het aangekondigde sportgesprek met den heer K. Lotsy, deed hij het verzoek daar tegen zoo krachtdadig mogelijk op te tre den. Dit werd door de vergadering en het bestuur onderstreept. Hierna volgde slui ting met den Chr. groet. competitiewedstrijd ingelascht tegen Kolp. Boys b, welke toch tenslotte een nut werd op het programma. De bezoekers lieten verstek gaan. In de Zilk werd ieders verwachting overtroffen. Inderdaad heeft Foreholte I daar goed partij gegeven. Met 2 invallers verschenen onze jongens. Ook v. Nispen I telde 1 invaller. Nadat de rust in ging met gelijken stand (11), won Foreholte ten slotte met 13 verdiend. De wedstrijd had een zeer prettig verloop. Intusschen geeft een en ander moed voor de belang rijke kamp van as. Zondag. Hetzelfde spel; doch niet overmoedig jongens! A.s. Dinsdagavond trainen voor het eer ste elftal. Adolf Kolping" Om R.V.C. I een nederlaag toe te bren gen, zoo was immers de opgaaf, trok ons eerste elftal per bus naar Reeuwijk. Na een inderdaad spannende kamp wist R.V. C. onze bolys een 30-nederlaag te be zorgen. Eigenaardig! Niet alleen ons elf tal ondervond een dergelijk resultaat, doch ook andere vereenigingen moesten de meerdere erkennen in Reeuwijk. Toch wel een bijzondere opvatting over neder laagwedstrijden. Thuis ontvingen onze reserves het der de elftal van Odi, Leimuiden. Deze vriend schappelijke match werd door de onzen gewonnen met 31. R.-K. Sportver. „K. R. V.". Zondag werd gespeeld KRV 2—KRV 3. Aangezien de scheidsrechter niet op kwam dagen werd met beider goedvinden begon nen onder leiding van 'n aldaar aanwe zigen scheidsrechter. Voor de rust was K. R. V. 2 sterker en doelpuntte viermaal. Door KRV 3 werd nog 'n penalty over geschoten. Na de rust wogen de partijen aardig tegen elkaar op en er werd aan bei de zijden niet meer gescoord. Eindstand 40 in 't voordeel van KRV 2. Voor de vastgestelde junioren wedstrijd KRV aNFVC a verschenen noch NVC noch de scheidsrechter. R.-K. Voetbalver. „Van Nispen". „Van Nispen" speelde Zondag tegen Fo reholte een vriendsehappelijken wedstrijd, welke zij met 31 verloor. Te pl.m. 2 uur trapt Foreholte af onder leiding van J. v. Elk. De bal wordt door „Van Nispen" overgenomen en gaat achter. Aangezien de linksachter van „Van Nis pen" op zich liet wachten en de rechts achter last had van een oude blessure is het te begrijpen, dat het backstel verre van safe was, hetgeen Foreholte benutte door te scoren (01). Van Nispen herstelt zich echter en maakt gelijk door een goed schot van den rechtsbinnen. Na de rust speelt „Van Nispen" met tien man verder, daar de rechtsback is uitge vallen. Er werden tamelijk goede aanval len opgezet, zoowel door de „Van Nispen"- voorhoede, als door Foreholte, deze laat ste weet echter te profiteeren van een misverstand in de achterhoede (12). Niettegenstaande „Van Nispen hard werkt, weet zij den achterstand niet in te hajen. Een kwartier voor het einde zet Fore holte een goeden aanval op, hetwelk de linksbinnen besluit met een onhoudbaar schot (13). Hierna komt het einde van dezen in de allerbeste verstandhouding ge speelden wedstrijd. R.-K. Sportver. ,Alphensche Boys". De eerste promotie-wedstrijd van ons 2de elftal is helaas verloren, verdiend ver loren. De snelle Hagenaars hebben voor al door him beter samenspel, 't juiste po sitie kiezen en tydige voorzette door de vleugels dit resultaat bereikt. Al direct na de aftrap zitten de gasten voor ons doel, 5 minuten later zelfs ligt de bal onhoudbaar achter onzen kee per. Bij een der volgende aanvallen van V.E.P. II werkt 'n Boys-speler de bal in eigen doel.... een fout van onze spelers was, hierop onvriendelijk tegen hun mede speler te reageeren! We doen toch allen ons uiterste best!? Dit werkte deprimeerend spoedig is de stand zelfs 03. Nog voor de rust wordt echter op verdiende wijze de eer gered 13. De 2e helft begint hoopvol. De Boys spe len met meer enthousiasme, wat tot vele aanvallen leidt. Onfortuinlijk evenwel zijn ze voor 't doel. Hierdoor, en door niet tij dig afgeven raakten de onzen 't zelfver trouwen kwijt, de heete zon bracht er wat laksheid in en 't is met de Boys-meerder heid weer gedaan. De Hagenaars voerden de score op tot 15. Nog is promotie mo gelijk Boys! Volgende week rekenen we op druk be zoek: den speelt Alph. Boys I de eerste promtie-wedstrijd! Dan zal 't zeker span nen!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7