STADS t NIEUWS MAANDAG 6 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht i® den morgen van 6 Mei 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 773'.3 te Warschau. Laagste barometerst.: 762.9 te Ingö. Verwachting tot den avond van 5 Mei: Zwakke verander- lijke wind, aanvanke lijk nog uit Ooste lijke richtingen, licht tot halfbewolkt, later wellicht toenemende bewolking, droog weer, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later wellicht iets koeler. De depressies in het Westen hebben plaats gemaakt voor een gebied van hoogen lucht druk, dat zich gistermorgen begon te ont wikkelen en thans van de Azoren tot IJs land reikt. In den Golf van Biscaje ligt nog een rest van een oude depressie, die nog zware re gens gaf in Zuid-Frankrijk. Op de Noorsche Zee ligt een uitlooper van een depressie ver in het Noordoosten. In het Oosten bleef de luchtdruk hoog. Over het geheele vasteland is het weer onbewolkt en zonnig, met zwakke winden en krachtige zomertemperaturen. In de Al pen ligt de temperatuur van het vriespunt op drieduizend meter hoogte. Het is te verwachten, dat het warme zo merweer voorloopig wel zal aanhouden, doch het weer geleidelijk meer bewolkt en later koeler zal worden. LUCHTTEMPERATUUR. 21.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e^. Van Maandagnamiddag 8.02 uur tot Dins dagmorgen 3.50 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 7 Mei voorm. 5.22 uur en nam. 5.38 uur. sche weermacht Him pracht wordt echter geëvenaard door de uniformen van de ko ninklijke lijfwacht die voltallig voorafgaat aan de zes rijtuigen, waaruit de koninklijke stoet bestaat. Tusschen het smettelooze wit van rijbroeken en uitmonstering en het felle scharlakenrood der uniformen schit teren de blank gepolijste kurassen. In het eerste rijtuig reden de Koning en de Koningin, zichtbaar getroffen door de overweldigende betuigingen van geest drift en aanhankelijkheid. De Koning en de Koningin danken voortdurend glim lachend voor de hulde, en menigeen treft het, dat de Koning er in lang niet zoo goed heeft uitgezien, zoodat men nauwelijks zou vermoeden, als men hem zag, dat hij bin nen een maand zijn zeventigsten verjaar dag hoopt te vieren. Reeds den geheelen morgen hadden tal van kerkklokken in het West End cn in de City geluid, doch van het oogenblik dat het Koningspaar kort voor 11 uur Bucking ham Palace verliet tot de aankomst voor de St. Pauls Cathedral te ongeveer half twaalf luidden met verdubbelde kracht practisch alle kerkklokken van Londen. De plechtigheid in de St. Pauls. Voor de St. Pauls was een eerewacht be trokken door de Honourable Artillery Com pany, het oudste regiment van het Britsche leger, in scharlaken uniformen met hooge helmen, versierd met pluimen van zwanen- veeren. Onmiddellijk voor de ingang ston den de Yeomen van de Koninklijke Lijf wacht in hun uniformen in Tudor-stijl van scharlaken en goud, met platte, zwart flu- weelen baretten en lange, met goud ver sierde hellebaarden. In de deuropening wachten de Bisschop van Londen, met een groot aantal leden van de hofhouding, allen gekleed in verschillende kleurige gewaden en uniformen. Voor het koor stelde zich de stoet op rondom den Aartsbisschop van Canterbury, die den Koning en de Konin gin naar hun plaatsen zou leiden. Toen de komst van den Koning en de Koningin werd aangekondigd rezen alle aanwezigen van hun zetel op. Door den Aartsbisschop van Canterbury en den Bis schop van Londen werden de vorstelijke personen naar hun plaatsen geleid, waarna de dienst aanving. Toen het „God save the King", waarmee de aanwezigen den jubi laris ontvingen, was verstorven, zong het koor twee psalmen, waarna gedeelten uit het Oude en Nieuwe Testament werden voorgelezen. Hierna hield de Aartsbisschop van Can terbury de feestrede, waarin hij den ko ning dankte voor alles, wat hij in zijn 25- jarige regeeringsperiode voor het volk had gedaan en de zegen des hemels afsmeekte voor het verdere geluk van den monarch en zijn gezin. De dienst werd besloten met het eerste en het derde couplet van het „God save the King", dat door allen werd meegezongen. De Aartsbisschop werd na afloop van de plechtigheid naar den Zuidelijken koor vleugel geleid, terwijl de koning en de ko ningin met hun talrijk gevolg de kathe draal door den Westelijken uitgang verlie ten. De geheele plechtigheid werd niet alleen in schier alle deelen van het Britsche rijk en van de wereld uitgezonden, maar boven dien was zij buiten de St. Paulus te vol gen door de dichte drommen wachtenden, dank zij de op vele plaatsen opgestelde luidsprekers. Het volkslied aan het slot van de plechtigheid werd overal meegezon gen en plantte zich voort langs de geheele route, die de koninklijke stoet op den tocht terug naar Buckingham Palace zou vol gen. De terugtocht naar Buckingham Palace. Deze tocht terug is een ware triomftocht geworden. Ditmaal werd van de City uit het breede Theems Embankment gevolgd, waar de menschen in dichte hagen stonden opgesteld, en waar eenige opstoppingen dreigden te ontstaan toen duizenden, die den stoet op weg naar de St. Paulus op het Strand of in Fleet Street hadden zien pas- seeren zich naar het Embankment spoed den, om daar den terugtocht te kunnen zien. Feestweek in het Britsche Rijk. Het eerste officieele gedeelte van het zil veren jubileumfeest was hiermee ten ein de, doch de feestweek is pas geopend en de vele particuliere en minder officieele feestelijkheden beginnen pas. De hotels en restaurants hebben bijna zonder uitzonde ring vanavond feesten en gala-diners ge organiseerd, en in het geheele land worden vanavond jubileum-bals en gala-soirées ge houden. Een bijzondere plaats in het feestpro gramma neemt de jubileum-radio-uitzen ding voor het geheele Britsche Rijk in, o.a. bevattende een rede van den eersten mi nister Ramsay MacDonald. Vanavond te 8 uur zal de koning zelf een dankwoord voor de radio spreken, dat door de geheele we reld gehoord kan worden. Na het vallen van de duisternis zal een keten van 2000 vreugdevuren over het ge heele land ontvlammen. Het sein daartoe zal gegeven worden door het eerste vreug devuur in Hyde Park, dat door den Ko ning zelf zal worden ontstoken door een druk op een knop in Buckingham Palace. Dit is de laatste officieele plechtigheid op den jubileumdag. Tal van plechtige beurterussen zullen ech ter nog plaats vinden. Donderdag zullen in de Westminster Hall de beide Huizen van het Parlement den Koning hun trouw be tuigen. Zaterdag zal de Koning een rijtoer maken door de Noordelijke buitenwijken van Londen en een week later door de Zuidelijke wijken, voor degenen, die de rij toer van vandaag niet hebben kunnen zien. In den loop van de maand zal de groote vlootparade ter eere van het jubileum wor den gehouden nabij Spith^ad. De herinnering aan het grootsche feest wil men levendig houden door van het fonds van de Jubilee Trust een permanent fonds te maken, naar het voorbeeld van het King Edward VII Hospital Fund. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot pastoor te Hillegom (H. Marti- nus) den weleerw. heer B. F. Kosters: tot pastoor te Hoofddorp den weleerw. heer W. J. van den Berg; tot pastoor te Ierseke den weleerw. heer J. J. Middelburg, thans kapelaan te 'sGravenhage (H. Familie); tot pastoor te Nederhorst den Berg den weleerw. heer J. C. C. Groot (tot voor kort rector in Duinzicht te Oegstgeest. Red.); tot rector van „St. Jacob" te Amsterdam den weleerw. heer G. C. de Wolf, thans pastoor te Nederhorst den Berg. 40 MILLIOEN LIRES VOOR DE MISSIES. Frankrijk droeg het meeste bij, daarop volgde Duitschland. Bij de ontvangst van veertig vooraan staande persoonlijkheden der Propaganda Fide door den H. Vader heeft kardinaal Fu- masoni Blondi Vrijdag medegedeeld, dat ongeveer 40 millioen lire in 1934 waren bij eengebracht voor het werk der Propaganda Fide. Frankrijk had het grootste bedrag bij eengebracht, daarop Duitschland en daar op de Vereenigde Staten. „Msb." ZUSTER EDUARDA. De Eerw. Zuster Ma. Eduarda, van de Congregatie der Penitenten Recoilectinen van Roosendaal (in de wereld mej. A. Ruys, geboortig van Woerden) en over ste van het St. Antoniusgesticht te Delft, is Vrijdagmiddag na enkele weken onge steldheid, in het St. Hippolytus-ziekenhuis aldaar op den leeftijd van 51 jaar overle den. Leidersdag der St. Joseph's Gezellen. IN HET RETRAITEHUIS TE NOORDWUKERHOUT. In het mooi gelegen Retraitehuis der Pa ters Redemptoristen had gisteren een „ka derdag" plaats van senioren en commissa rissen der St. Josephs Gezellen. Dank zij den ijver van het Districtsbestuur waren 90 leekenleiders bijeengekomen, een schit terend aantal van degenen, die een verant woordelijke functie hebben in het Kolpings- werk. Te 8 uur werd door den District-Praeses, kap. H. Schrama uit Leiden, de H. Mis op gedragen, waaronder door een Schola Can torum de wisselende gezangen op stichten de wijze 'werden uitgevoerd. Alle deelne mers zongen de vaste gezangen naar de Missa de Angelis, waardoor de eenheid bij het H. Misoffer op voortreffelijke wijze werd bereikt. Aan 'n zij-altaar las de vice- Praeses van Roelofarendsveen een H. Mis. De werkelijke algemeene H. Communie was om voor zich en voor alle Kolpingszonen Gods bijzondere zegen te vragen. Na het ontbijt en de zeer gewaardeerde ontspanningstijd werd te half elf „appèl geblazen" voor de eerste vergadering, die ook werd bijgewoond aoor kap. Heemskerk, vice-Praeses van de afd. Noordwijk. De Districts-Praeses opende met gebed en heette vervolgens de leiders welkom. De belangstelling, aldus spr., is aan het groei en en voor dezen derden „Leidersdag" stemt het tot vreugde. Hier zal vandaag van el kaar geleerd worden, hier wordt vorming gegeven, hier wordt de kennis verrijkt. Spr. heette tenslotte bijzonder welkom dxs. P. Kasteel, die bereid was gevonden op dezen dag een inleiding te houden. Na het zingen van het „Vlaggelied" werd het woord verleend aan den geachten spre ker. Rede drs. Piet Kasteel. Mij werd gevraagd, aldus spr., om te komen praten over sociale, economische en staatkundige vragen van onzen tijd, en toen ik over een en ander bad nagedacht, meen de ik het 't beste te kunnen samenvatten in het onderwerp: „Onze tijd en onze roe ping". Iedere mensch heeft immers een roeping te vervullen en iedere beweging heeft een opgave te volvoeren in den tijd, waarin ze leeft. Kolping heeft inderdaad begrepen, dat in de volkeren iets nieuws aan het groeien was en hij heeft iets speciaals willen geven, ook voor onzen tijd. We lezen veel over oorlogen, totale staatsveranderingen, om vorming van heele volken. Onzé tijd is een bijzondere tijd en alle menschen zijn het er over eens, dat een nieuwe tijd aan het groeien is. In de ontzettende verwarring en chaos bezitten wij, katholieken, twee hechte steunpunten. De eerste is die buiten ons en dat is Rome; want voor ons, ja voor de we reld is het een zegen, dat wij gelooven in en hechten aan Kerk en Paus. De tweede is die binnen ons. Wij, met gezonde opvatting, weten ons de eigenaars van een vrijen wil en voelen aan de normale verantwoorde lijkheid, welke wij te dragen hebben. Al vervalt alles, al zinkt cte wereld in het niet: die twee blijven. Een woord als „krakend christendom" kan op ons een vreemde indruk maken, omdat God één Kerk heeft gesteld tot het einde de tijden. En daarom gelooven wij niet in krakend christendom. Maarin onze groote steden is 25 procent godsdienst loos. Misschien gelooven ze nog in een God, maar zij staan buiten de christelijke be schaving. Eén lichtpunt echter, is er, binnen de 20 jaar kan Nederland overwegend ka tholiek zijn. En voor ons is de groote vraag: Hoe zal het dan gesteld zijn met ons? Zul len we de lekkages Kunnen stoppen? De positie schijnt goed. Maar er is een tijd geweest, dat de Kerk volmaakt scheen. In 1500 was het een macht en 75 jaar later was in Noordelijk Europa de Kerk lamge slagen, was voor de Nederlanders alle vrij heid verdwenen. In onderlinge twisten had men zich verlamd. En die geschiedenis kan zich herhalen. En we zullen er alleen aan ontsnappen als.... we één zijn en blijven. Trek een streep op de landkaart van Stockholm over Rome naar Lissabon en de kring, die be schaafd heet, staat voor u. Maar duizenden in die landen hebben gebroken met de christelijke moraal en het is niet te ont kennen, dat b.v. het bolsjewisme Europa zal overstroomen, zelfs vernietigend een macht als het fascime. Zie de dingen zoo als ze zijn, maar de geest van het kwaad stormt over de wereld. En wie zal vandaag de toekomst voorspellen? Spr. besprak vervolgens de economische situatie. Het zotte is, dat we te veel heb ben en toch honger lijden en we moeten terdege van de noodzaak overtuigd zijn, dat de heerschende nood harde dingen moet brengen. De positie van ons land is uiterst moeilijk omdat alle welvaartsbron nen bijna verdroogd zijn. Vergeten we ook niet, dat er jaarlijks m ons land 100.000 menschen bijkomen en 30.000 de arbeids markt komen vullen. Zeker, we hebben jaren van welvaart gehad, maar dat is alles omgegooid en vernietigd. Als b.v. in Duitschland de boei instort, of België met lage geldkoers hangen blijft, 't zal alles enorme invloed hebben op ons landje. Wat nu de zin voor ordening betreft, die is in ons land te vinden. Maar dat gepraat geeft niets, want nog niemand weet pre cies wat we onder corporatief staatsver band hebben te verstaan! Vele menschen zijn blij, als ze het woord „corporatieve staat" maar gehoord hebben. Wat het is, weten ze niet. Nu zijn staatkunde en maat schappelijk leven dicht ineengeschoven en veel gebeurt, wat we 2 jaar geleden nog als dwaasheid hadden betiteld. Gesteld, dat alle regeerders en alle vol keren heiligen en genieën waren, dan nog zouden we te kampen hebben met ontzet tend veel leed. Want de wereld zit in de greep van structuurverandering en in zoo'n tijd vallen er altijd slachtoffers. Meen niet, dat daaraan ooit te ontkomen is. Toen de omvorming van Duitschland be gon dachten velen dat bruine monster wel te zullen temmen; zelfs naieve katholieken dachten het klaar te spelen. Maar nu zijn we zoover, dat het bruine beest zijn tegen standers opeet! Het protestantisme zal er verdwijnen en de Katholieke Kerk zal er enorme verliezen lijden. Daar groeit iets nieuws, maar helaas niet naar christen dom en beschaving, maar naar anti-chris telijke fanatisme, dat zal uitloopen op het bolsjewisme en de ondergang van Europa zal versnellen. Ook wij kennen hier zulke bewegingen. Spr. merkte op, dat er geen katholieke po litiek bestaat; wel bestaat staatkunde naar katholiek inzicht Nu wil men staatkunde losmaken van eens levensbeschouwing, maar dat is dwaasheid. Want dan staat de weg open naar ondergang der christelijke beschaving en is de ellende niet te over zien. Gezonde vrijheid is in zulk een staat zelfs niet denkbaar. Wij moeten, dat is onze roeping, gees telijke winst halen uit de stoffelijke ellen de van onze eeuw. Wy moeten onze zielen rein en onze hoofden koel houden. Het hangt voor het grootste deel van ons af, hoe de wereld worden zal. Zooals de ver volgde Ieren de fakkel van het H. Geloof droegen naar Amerika en Australië, zoo is de mogelijkheid groot, dat het de roeping zal zijn van Nederland om het geloof en de goede zeden te handhaven Leiders moeten wjj hebben, die volop katholiek zijn. Denkers en werkers met idealen van bereikbare inhoud. En op de Gezellen is veler hoop gevestigd. De idealen van Kolping passen voor onzen tijd. Gods dienstig leven, gehechtheid aan grond en natie, liefde voor de familieband. Kolping vroeg „Mannen", wij vragen kerels van hou vast, die door persoonlijk voorbeeld en al tijd actief aan de nieuwe wereldorde bou wen. Dan alleen hebben wij onze roeping begrepen!" Een donderend applaus volgde op de schitterende, boeiende voordracht van den heer Kasteel. Bij de gedachtenwisseling werd nog menig punt nader toegelicht en kon de eerw. voorzitter, kap. H. Schrama, als slot conclusie een bijzonder dankwoord spre ker voor het gebodene. Het middagmaal „deed" het best, vooral door den goeden geest. En na afloop werd er zelfs duchtig gevoetbald, alsof het een echte wedstrijd gold. Precies twee uur begon demiddagbtf- eenkomst, waarin een der Paters een bijzonder woord sprak over retraite-actie in de diverse afdeelingen van ons District. Retraite is toch noodzakelijk, vooral bij jonge menschen, die in de branding van het leven staan. Het is droevig te hooren van geloofsafval, maar wat doen we er tegen zonder zelf sterk te zijn? De bron van Gods genade moeten we aanboren en in de re traite zal 's menschen toekomst stralender worden en het geloof hechter. Omdat we dan de zonzijde zien. Spr. vroeg van allen sterke actie en ried aan het spaarsysteem door te voeren om op gemakkelijke wijze de retraite te bevorderen. GOUDEN DOCTORATEN. Woensdag 8 Mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat prof. dr. P. H. Damsté, hoogleeraar te Utrecht, aan de Leidsche Universtieit promoveerde tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte. Op Maandag 13 Mei as. herdenkt mr. W. C. Bosman, advocaat en procureur te Alkmaar, den dag, waarop hij vóór 50 jaar aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. HET JUBILEUM VAN „DE TURK". De directie recipieert. Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur reci pieerden in de bovenzalen van „De Turk" de heer en mevrouw Couwenberg en fa milie ter gelegenheid van het zilveren ju bileum als directeur van het bekende res taurant Wel zelden zal men bij zulk een jubi leum een zoo groote bloemenschat hebben aanschouwd. Het was een bloemententoon stelling in het klein en alle bloemstukken konden in de bovenzalen maar nauwelijks een plaats vinden. Talloos velen kwamen op deze receptie him gelukwenschen aanbieden. Zoo kwa men o.a. de gemeente-secretaris dr. C. E. van Strijen, mej. Jolles namens de V.V.S.L., Jhr. mr. Humalda van Eysinga, de heeren v d. Laan en Spaargaren namens de 3 Oc- tobervereeniging de heer de Wilde namens Litteris Sacrum, de heeren de Jong en dr. Sirks namens het Leidsch Schaakgenoot schap, mr. Kattenbusch en mr. de Vries na mens Nationaal Herstel en verder nog tal van particulieren en andere organisaties. Des avonds deed ook de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, nog van zijn belangstelling blijken. Van de tallooze bloemstukken te veel om op te noemen vermelden wij die van de R.-K. Dioc. Ver. van Onderwijzers, Nat. Herstel, Leidsch Schaakgenootschap, Leidsche Handelsvereeniging, de Installa- teursvereeniging en natuurlijk van tal van bezoekers en zakenrelaties en eenvan ,,'t hondje Pieter Marie." Ook verschillende cadeaux werden tij dens de receptie nog aangeboden, terwijl AGENDA LEIDEN. Maandag, Herdenking 350-jarig bestaan der Maria-Corigregatie, Stadsgehoor zaal, 8.30 uur. Maandag, bijeenkomst Studieclub (machine- zetters) Kath. Graf. Bond, 8.15 uur, Bondsgebouw. Maandag, De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, café Bremmer, 6 uur. Woensdag. Algemeene vergadering R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden. Zitagebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Ma a n d a g 6 tot en met Zondag 12 Mei a-s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. Als laatste spreker trad op de Centraal- Praeses, met als onderwerp: „Leiders in ons Kolpingswerk". In drie punten wenschte de eerw. spre ker dit thema te behandelen. Eerstens dan: ons leiderschap vraagt gebed. Kolping heeft den priesters opgedragen te bidden voor het werk der Gezellen. Zouden we dat nalaten? Betere menschen willen we hebben voor de betere maatschappij, een nieuwe rich ting geven aan de velen, die onze leiding aanvaarden. Kolping was een groot man, zag helder en wist precies te leiden, maar voor alleshij bad. Naar dat inzicht moeten ook wij ons richten en bidden om zegen bij ons mooie werk. Een tweede gedachte: ons leiderschap is apostolaat. Daarbij moeten wij nooit dwaas heden begaan door het in iets buitenge woons te zoeken. We moeten offeren in geld, in vrijen tijd etc. En de derde idee: de gezinsformatie zuiver houden, ja dat is van enorm belang. Met den Praeses besturen en leiden, het is onze taak. De eerw. spreker gaf dan een reeks van pakkende voorbeelden en eenige practische puntjes en besloot met de opwekking het „trouw aan Kolping" niet alleen te houden als groet, maar vooral als uiting van ge stelde en te stelleh daden. Weer volgde nu een leerzame gedachten - wisseling, waarbij verlangens en wenschen naar voren werden gebracht, mededeelingen werden gedaan en besluiten gemaakt. Pre cies vier uur werd gesloten en kwam.... de thee! Als einde van den leerzaimen dag werd door den Centraal-Praeses een Lof gecele breerd met als slot een gebed voor de Za ligverklaring van Adolf Kolping. Toen kwam het afscheid omte rus ten? Neen toch; want de arbeid in het mooie werk zal den deelnemers liever zijn geworden na dezen prachtigen dag. De Kolpingsvlag wappert nu niet meer van het Clemenshuis, maar de Kolpings- geest is daar vandaan gevoerd naar stad en dorpen. En de trouw aan Kolping gaat groeien tot de levende daad! tientallen telegrammen binnenkwamen. Ook nog op een andere wijze heeft men met het zilveren jubileum van den Turk- directeur en het 35-jarig jubileum van „De Turk" meegeleefd, want Zaterdagmiddag en -avond was het restaurant totaal.uit verkocht. Boven en beneden overal werd gedi neerd. Er was muziek en er heerschte een feestelijke, aangename stemming. Ook Zondag gaven nog zeer velen van hun belangstelling blijk, zoodat reeds des morgens de Turk voor des avonds geheel besproken was. Dit dubbele jubileum heeft nog eens op overduidelijke wijze bevestigd in hoe groo te sympathie „De Turk" zich in stad en land verheugen mag. „PARCIYAL" IN DE LEIDSCHE SCHOUWBURG Op Zondag 12 Mei a.s. Wij mogen nog eens 'n herinnering aan en 'n opwekking plaatsen voor de uitvoering van het prachtige Parcival-spel, dat door de Graal a.s. Zondagavond in den Leid sche Schouwburg zal worden opgevoerd. Wie het prachtige verhaal van Parcival kent wij publiceerden dit in onze krant op Zaterdag 27 April weet dat er een uitvoering te wachten staat, die tot het beste behoort, wat er op dit gebied gegeven kan worden. Deze belangrijke uitvoering mag niemand eigenlijk missen en wij hopen van harte en verwachten ook, dat velen zich nog deze week voor dezen kostbaren avond van kaarten zullen voorzien. Aan het Graalhuis op de Hooigracht zijn de kaar ten verkrijgbaar. De Parcivalsage en de bijna klassieke geschiedenis der Graalbeker mogen velen naar den Schouwburg trek ken. Uit de tekst van dit prachtige spel zullen wij deze week nog eenige citaten publiceeren. Leidsch Studenten Zangkoor. Naar wij vernemen zal op het Leidsch Studenten Koor-concert van a.s. Dinsdag 't meerendeel der oud-Nederlandsche tek sten vooraf gedeclameerd worden door me juffrouw C. Wensinck.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2