MAANDAG 6 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 EERW. ZUSTER MARIA DIONYSIA Gistermorgen heeft in de kapel van het St. ELisabethziekenhuis het kerkelijk af scheid plaats gehad van de Eerw. Zusters Gregoria en Dionysia, die naar de Missie op Sumatra zullen vertrekken. Door den zeereerw. heer Rector R. Reynen werd om half negen een gezongen H. Mis gecele- VER. R. K. HERSTELLINGSOORD VOOR LONGLIJDERS EN ZWAKKE KINDEREN. In het gebouw der Vereeniging Ooster park 63 werd heden onder voorzitterschap van Dr. N. P. van Spanje de jaarvergade ring van bovengenoemde vereeniging ge houden. De voorzitter verwelkomde Dr. P. W. C. M. Busch, secretaris, die na een jaar van ziekte voor het eerst weer de vergadering bijwoonde. Ook wijdde hij eenige woorden van dank aan de nagedachtenis van wijlen Dr. J. G. M. Mastboom te 's-Gravenhage, die een groot vriend van de vereeniging was. De exploitatie-rekening van het Sanato rium „Dekkerswald" te Groesbeek en die van „Heliomare" te Wijk aan Zee werden goedgekeurd. Weliswaar sluit de rekening van „Heliomare" nog steeds met een verlies doch de verwachting is dat dit in 1935 veel minder zal zijn, daar het sanatorium geheel bezet is. Evenals „Dekkerswald" heeft ook „Helio mare" een goede naam gekregen en de be hoefte aan uitbreiding doet zich reeds ge voelen. De voorzitter deelde mede, dat van den Minister van Oonderwijs mededeeling was ontvangen van een Koninklijk Besluit om voor het onderwijs aan de vele bedlegerige kinderen af te wijken van de wettelijk be paalde lesuren. Dit besluit is voor het on derwijs in ons Sanatorium van zeer groot belang. Na de gewone afschrijvingen sluit de balans der Vereeniging met een batig saldo van 446.46 dat op nieuwe rekening werd overgebracht. Aan giften en donaties voor verpleging en bijdragen voor verpleging werd slechts 1939.ontvangen, een bedrag dat veel te gering is om aan alle aanvragen te vol doen. De voorzitter verzocht toch vooral mede te werken tot het verkrijgen van giften voor dit doel omdat juist in den tegenwoordigen tijd velen onder geldzorgen gebukt gaan waardoor het niet mogelijk is, zieken, die daaraan behoefte hebben naar een Sanato rium uit te zenden. Als leden van den Raad van Bestuur werden herkozen: Mr. W. J. Berger Adv. Gen. bij den Hoogen Raad, Anton Leeuwen berg te Haarlem, J. L. van Mulukom, De ken en Pastoor te Nijmegen, Dr. L. A. M. v. d. Spek, Gen.-Dir. van het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam, em. Pastoor L. Stolk eere-kanunnik te Amsterdam, die alle hunne benoeming aanvaardden. WAAKT TEGEN BOSCH- EN KEILDE- BRAND! Verzoek van Staats bosch beheer De directeur van het Staatsboschbeheer schrijft ons: Het gevaar voor bosch- en heidebranden is dit voorjaar, met uitzondering van een korte periode in de maand Maart, nog niet groot geweest. Door het schrale weer van de afgeloopen week is hierin echter ver andering gekomen. De heide is immers nog dor en het buntgras is nog niet ontlo ken. Vooral deze gewassen zijn in het vroege voorjaar reeds na een-korte periode van droogte, ja, soms zelfs na een paar uren, uiterst gemakkelijk ontvlambaar. Het fraaie voorjaarsweer is voor velen een gezochte gelegenheid om naar buiten te gaan, ten einde te genieten van de vele mooie plekken, die vooral onze boschrijke streken bieden. Men zij in bosch en heide toch voorzichtig met vuur! Jaarlijks wordt een belangrijke oppervlakte door de vlam men verwoest. Veel natuurschoon is daar door in den loop der jaren reeds verloren gegaan. Een achteloos weggeworpen lucifer of een eindje sigaret zijn vaak de kleine oor zaken van een niet te stuiten brand. Be denk voorts, dat in vele gemeenten ver ordeningen bestaan, waarbij het rooken in bosch en heide en, zelfs op de paden die daardoor leiden, gedurende het brandge vaarlijke jaargetijde is verboden. Helpt allen mede, bosch- en heidebran den te voorkomen! Veekoeken. Het bestuur van de stichting Nederland- eche Meelcentrale heeft de prijsverschillen bij invoer van tot veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten vast gesteld op de navolgende bedragen per 100 kg.: Inklaring van 6 Mei 1935 af tot en met 31 Augustus 1935; voor lijnkoeken 0.75; EERW. ZUSTER MARIA GREGORIA breerd, waarbij het zangkoor der Zusters een muziekmis van Andriessen ten ge- hoore brachten. Morgen vertrekken de Zusters naar Bre da om op 20 Juni via Marseille naar In- dië te vertrekken. SPORT LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER. Mexico—Cuba 30. De beide enkelspelen op den eersten dag van den Davisbekerwedstrijd Mexico Cuba werden door Mexico gewonnen. De resultaten waren: Treyes (Mexico) sloeg Ramdin (Cuba) met 6—2, 6—0, 6—3. Hemadez (Mexico) sloeg Nodarse (Cu ba) 5—7, 6—3, 8—6, 6—2. Het dubbelspel werd eveneens door Mexico gewonnen, zoodat dit land dezen wedstrijd reeds gewonnen heeft. Dubbelspel: Randin en Aguero (Cuba) verliezen van Unda en Llano (Mexico) met 4—6, 1—6, 3—6. GOLF VLAG GE NWED STRIJD TE NOORD WIJK Zondag werd op de mooie golflinks in de duinen te Noordwijk een Single Vlag- genwedstrijd gehouden. Winnaar werd de heer H. Wright (han dicap 22) op de 20e tee. Tweede was me vrouw W. de Bruine Groeneveldt handi cap 14) op de 14e fairway. ZWEMMEN WILLY DEN OUDEN TE STOCKHOLM. Gisteravond heeft Willy den Ouden te Stockholm deelgenomen aan de internatio nale zwemwedstrijden, waarvoor zeer groo- te belangsteling bestond. Naar schatting waren een kleine drieduizend toeschou wers aanwezig. De Rotterdamsche zwemster nam alleen deel aan het nummer 100 meter vrije slag, hetwelk zij won in den tijd van 1 minuut 5.7 seconden. De baan was zeer zwaar en band met de tijd buitengewoon goed wor- band met de tijd buitengewoon goed wor den genoemd. Als 2de kwam in dit num mer aan de Zweedsche Ulla Ericson in den tijd van 1 min. 15.6 sec. Derde werd Lilian Qihl, Zweden, in den tijd van 1 min. 17.1 sec. Willy den Ouden heeft voorts nog deel genomen aan een demonstratie schoon- springen, waarin zij eveneens veel succes oogstte. CARTONNET VERBETERT WERELD RECORD. De 200 Meter schoolslag in 2 min. 39.6 sec. De bekende Fr arische zwemmer Carton- net heeft Zaterdag met succes een aanval gedaan op het wereldrecord over 200 Meter schoolslag. Hij legde den afstand af in den tijd van 2 min. 39.6 sec. Het oude record stond op naam van den Duitscher Sietas, met een tijd van 2 min. 42.4 sec. Reeds in 1933 was Cartonnet in het bezit van dit record, toen met een tijd van 2 min. 42.6 sec., zoodat hij het dus thans heeft her overd van den Duitschen zwemmer. AUTOMOBILISME RALLYE NAAR MAROCCO. De Rallye naar Marocco is gewonnen door den Franschman Trevoux, die met Bugatti 0 strafpunten op zijn naam had staan, even als Lahaye (Renault), welke laatste echter na een specialen proef te Casablanca twee de werd geklasseerd. Onze landgenooten Pieter Bon en Maar ten de Wit hebben met Ford de 5e plaats bezet met in totaal 13 1/2 strafpunt. Van alle geplaatste Forddeelnemers hebben onze landgenooten de beste prestaties ge leverd. Slechts 15 van de bijna 40 gestarte wagens hebben dus het eindpunt Casablan ca kunnen bereiken, zij het al of niet zon der strafpunten. voor soyasohroof 0.35; voor grondnootkoe- ken 0.65; voor oocoskoeken ƒ0.60; voor sesamkoeken 0.75; voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten 0.50. Indien men zijn im port op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsver schillen, moet men zich daaromtrent met de Nederlandsche Meelcentrale te 's Gra- venhage in verbinding stellen. ATHLETIEK RJ£. Sportver. „De Bataven" Daar vele Bataven gisteren aan de marsch meededen, waren het uiteraard weinig athleten die per fiets naar Haar lem gingen. Door het mooie zomerweer, bij uitstek geschikt voor athletiek en het prachtig gelegen terrein, dat in uitsteken den toestand verkeerde, werd het een echte sportmiddag. De opkomst van de athleten viel tegen; ook van de Bataven waren eenige inschrijvers niet opgekomen. Het publiek, waaronder wij o.a. de beken de oud-athleet Jan Zeegers opmerkten, betoonde slechts een matige belangstel ling. Het programma werd stipt afge werkt en de prestaties van de deelnemers waren goed te noemen. Op de 10.000 meter bleef de winneer slechts 4 seconden boven het record van onze clubgenoot F. van Dam. Over onze athleten het volgende: De middag begon met de series 100 meter. Hierin startten A. Brusche en C. Schoor. Zij werden resp. 4e en 5e in 12,1 en 12,2 sec. Brusche deed tevens mede aan het nummer speerwerperen en plaatste zich derde met een worp van ruim 33 meter. Bij het vèrspringen bracht het het even eens tot de derde plaats met een voor sprong van 5.52 meter. In de 1500 meter startte H. Averdieck; hij werd zesde, het ontbrak hem aan de noodige vechtlust, waardoor hij zijn eind spurt niet voldoende kon ontwikkelen. Vol gende keer beter H! Het hoogspringen bracht ons in Call en- berg een nieuwe crack, met een fraaie sprong van 1.55 werd hij derde op dit nummer. Op de 400 meter, waarin cracks en nieu welingen tegelijk startten werd Schoor eerst (57,8 sec.). Hierbij deed zich het eigenaardige geval voor dat de jury een geheel andere beslissing nam en een an der eerste aanwees. Na protest en onder zoek veranderde de jury echter z*n beslis sing. Onze masseur, de heer Nijhuis was ook nu weer op z'n post en verrichtte ver dienstelijk werk. Na de vermoeienissen van den fiets tocht naar Haarlem, hebben onze athleten dus nog aardige prestaties geleverd. Op Zondag 19 Mei worden de jubileum wedstrijden van de organiseerende ver eeniging voortgezet en gaan we met een sterke en groote ploeg! NIEUW WERELDRECORD HORDEN- LOOPEN. Bij de te Batonrouge in den Staat Loui siana gehouden athletiekwedstrijden, slaag de de Amerikaanse he hordenlooper Glen Hardin er in een nieuw wereldrecord op de 200 M. horden te vestigen met een tijd van 22,4 sec. Het oude record stond op naam van den Amerikaan Brookins met een tijd van 23 sec. in 1924 gemaakt. GYMNASTIEK Gymnastiekvereen. „Jeanne d'Arc" De leden die deel wenschen te nemen aan de door D.O.S. te Alphen op 30 Mei (Hemelvaartsdag) uitgeschreven nationale 30 K.M.-marsch (het bestuur verwacht er weer velen) moeten zich morgen, Dins dagavond, tusschen de lesuren opgeven; Donderdagavond zal de eerste trainings- marsch worden gehouden, start kwart over achten Noordeindsplein. DAMMEN Katwijksche Damclub De stand van den wisselbekerwedstrijd van de Katwijksche Damclub is thans: le tiental L. de Haan 5 3 2 8 G. J, de Vink 4 3 1 7 T. v. Beelen 4 2 1 1 5 J. Touw 4 2 1 1 5 J v. Beelen 4 2 2 4 C. v. Veen 4 2 2 4 A Wassenaar 5 2 3 4 D. de Best 5 1 1 3 3 J. Ph. Halsteijn 5 1 4 2 M. v. d. Haak 2 2 0 2e tiental J. Freke 5 4 1 3 A. Rijsdam 4 4 8 P. v. d. Gugten 5 3 1 1 7 C. v. Delft 5 2 2 1 6 A. Hortensius 5 2 3 4 D. Nasveld 5 1 2 2 4 A. Oexman 4 2 2 4 C. v. Rossum 4 1 1 2 3 G. Varkevisser 5 1 4 2 L. v. Delft 4 4 0 3e groep R. Haasnoot 3 6 2 12 A. Schouten 6 5 1 11 J. Kloos -6 5 1 10 J. Stabij n S 4 1 3 9 C Durieux 6 4 2 8 P. Wassenaar Azn. 7 4 3 8 J. C. v. Rijn 6 3 1 2 7 F. Kleuver 6 2 1 3 5 J. Boezaard 6 2 4 4 N. v. Delft 7 1 2 4 4 T. Peet 5 2 3 4 M. Durieux 4 4 0 C. J. de Jong 7 7 0 PAARDENSPORT INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE ROME. Zaterdag is het Internationaal Concours Hippique te Rome aangevangen met een springconcours om den Prijs Esquillino. Er namen 120 ruiters deel, waarvan uit Neder land, Itatlië, Ierland, Oostenrijk, Roemenië, Portugal, Spanje en Frankrijk. Het par cours was 800 Meter lang, terwijl er 20 hin dernissen waren opgesteld van max. 1.50 Meter en 4 Meter breed. Alle hindernissen waren op bijzonder goede wijze opgebouwd. De wedstrijd werd gewonnen door den Ita- liaanschen Kapitein Bacca met „Anola", die het parcours met 0 fouten aflegde in den snelsten tijd van 1 min. 54 sec. Niet minder dan tien paarden legden het par cours foutloos af waaronder „Trixie" onder luitenant Greter, wiens tijd 2 min. 6 sec. was en waarmede de Ned er landsche ruiter de 7e plaats bezette. „Ernica" maakte 4 fouten en bezette de 15e plaats, terwijl Santa Bell-" onder luitenant van Schaick met 4 fouten eveneens nog in de prijzen viel en de 18 plaats bezette Mej. Jurgens, die sedert korten tijd ge huwd is met den Italiaanschen kapitein Bocchini reed eveneens, thans als Italiaan- sche deelneemster mede. Hoewel zij een uitnemend parcours reed, viel-zij niet in de prijzen. Bij de wedstrijden, welke begunstigd wer den door fraaie weersomstandigheden, was de Nederlandsche Gezant in Italië aanwe zig. Gisteren is het Concours Hippique voort gezet met een springconcours om den Prijs Littorio, over een parcours van 900 Meter met negentien hindernissen tot een hoogte van 1.50 Metter en met een sloot van 4.50 Meter breedte. Er waren 159 deelnemers, waaronder alle Nederlandsche paarden. De weersomstandigheden waren bijzonder gunstig. De „Piazza Siena" was dan ook geheel uitverkocht. In de Koninklijke loge volgde Prinses Maria van Italië met groote belangstelling de wedstrijden. Winnaar werd de Italiaansche kapitein Bocchini op het paard „Savonia". Tweede werd Majoor Lequio (Ittalië) op het paard „Nereid". De derde plaats werd bezet door Luit. Van Schaik (Nederland) op „Santa- beF'. Deze eerste drie prijswinnaars werden in de Koninklijke loge geroepen, waar zij werden gelukgewenscht door Prinses Marie, die den heeren den strik overhandigde. Er waren in totaal 25 prijzen. „Ernica", onder Luit. Greter (Nederland) kreeg den 25en prijs. Het concours zal heden worden voortge zet met den wedstrijd om den Prijs Pincio, waaraan van ieder land tien paarden zullen deelnemen. ZUID-HOLLAND SCHE JACHT VEREEN. Springconcours op Meyendel. In den springtuin van Café Meijendell or gan isneerde de Zuid-Hollandsche Jacht ver eeniging Zaterdag een springconcours. In totaal kwamen 30 paarden in den ring. De resultaten zijn: Springconcours a: (15 sprongen 1.10 M.) 2. N. V. Oranje manege met Brown Eyes, gereden door mej. Pauptit, 0 fouten, tijd 58 sec.; 2. R. J. Wentges met Zephryrus, 0 f. 59 sec.; 3. F. v. Duyvendijk met Romi, 3 f. 1 min. 2 sec.; 4. N. V. Oranje manege met Florentin, 3 f. 1 min. 11 sec.; 5. D. Wolf met Irish Géntleman, gereden door mej. Taok, 4 f. 1 min. 1 sec.; 6. mr. J. Kist met Char latan, 7 f. 1. min. Springconcours B (15 sprongen 1.10 tot 1.20 M.) 1. J. A. Ruys met Marigold, 0 f. 45 sec.; 2. Fr. Pander met Figaro 0 f. 46 sec. Springconcours C. (15 sprongen 1.20 M.): 1. E. Kahn met Espoir, 4 f. 45 sec.; 2. Tat- tersall Manége met Alise, gereden door den heer Hensen, 4 f. 53 sec.; 3. Zelfde eigenaar met Ferdo, gereden door den heer Hensen; 4. J. Pasman met Sadaconda, 15 f. 1 min. 3. sec.; 5. N. de Vries met Anfanger, 20 f. 44 sec. Springconcours D. (15 sprongen 1.30 M.): 1. Tattersall Manége met Alma, gereden door den heer Kahn, 0 f. 47 sec.; 2. Zelfde eigenaar met Klein Duimpje, gereden door mevr. Hensen, 0 f. 50 sec.; 3. D. H. Pasman met Formidable 0 f. 49 sec.; 5. 's-Graven- haagsche Concours en Handelsstal met Bal- li Boy 7 f. 1 min. 6 sec. Totaal uitslag: 1. J. A. Ruys met Mari gold, 0 f. 45 sec.; 2. dr. Pander met Figaro, 0 f. 46 ces.; 3. Tattersall Manége met Alma gereden door den heer E. Kahn, 0 f. 47 sec.; 4. Zelfde eigenaar met Klein Duimpje, ge reden door mevra Hensen, 0 f. 47 sec.; 5. N. V. Oranje Manége met Brown Eyes, gere den door mej. Pauptit, 0 f. 53 sec.; 6. R. J. Wentges met Zephyrus, 0 f. 59 sec.; 7. F. v. Duyvendijk met Romi, 3 f. man. 2 sec.; 8. N. V. Oranje Manége met Florentin 3 f., 1 min. 11 sec.; eervolle vermelding ver wierven: R. J. J. Hiemstra met Irish Gent leman, 4 f. 1 min. 1 sec.; E. Kahn met Es poir, 4 f. 45 sec.; 's Gravenhaagsche Con cours en Handelsstal met Altschwede, gere den door mej. v. d. Wetering 4 f53 sec. en D. M. Pasman met Formidablef 4 f. 49 sec. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Op Woudestein werden gisteren wedstrij den gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: T-prijs: Prij zendraverij 4e kl. afstand 1610 meter. Prijzen 250 en 25: 1. Zoo Doorloopen, eig. G. J. v. d. Elshout 1610 meter; 2. Xenon eig. J. de Vliegen 1600 M. Tweede course: U-prij6. Handicapheat le kl. voor heerrijders afstand 1600 M. Prijzen 400 en 50. le heat: 1. Fratima van J. de Haan 1650 M. 2e heat: 1. Mc. Gregor van Stal Valken veen 1710 M. 3e heat: Van F ar en van Gebr. Knijnen- burg 1690 M. 4e heat: beslissing: 1. Van Faren; 2. Mc. Gregor; 3. Fratima. V-prijs: Pry zendraverij 2e en 3e klasse over 2000 M. Prijzen f 250 en 25: 1. Willy Duffy van Stal Gooiland, 2020 M. 2. Welkom van Aduard, van J. de Vlieger 2020 M. W-prijs: Prijzendiraverij le kl. 2000 M. Prijzen f 250 en f 25: 1. Victoria van H. v. d. Pol 2020 M.; 2. Lakeland Nina van Stal R. 2060 M. X-prijs: Kortebaan-handicap 800 M. Prij zen 200 en 25. Beslissing: 1. Wilhelm van Bosland 740 M.; 2. Welkom van L. Ensing 730 M.; 3. Torttur van Kals 770 M.; 4. Rabenhaupt van R. v. Leeuwen 780 M. LEIDEN. A. VILDERS, t Na 'n kortstondige ziekte is in den ouder dom van slechts 39 jaar overleden de heer A Vilders, in leven pedel by het Leidsch Studentencorps. De heer Vilders werd slechts enkele da gen geleden aangegrepen door 'n kwaad aardige griep, waaruit een bloedziekte ont stond, die hem ten grave sleepte. De thans overledene was gedurende *n achttiental jaren, als opvolger van zyn va der, bij het Leidsch Studentencorps aange steld als pedel en als zoodanig kwam hij met vele personen, die relaties hadden met het Leidsch Studentencorps, in contact. Hij kenmerkte zich daarbij steeds door 'n groo te voorkomendheid en de opeenvolgende besturen van het L. S. C. zullen daarvan mede kunnen getuigen. Van het gebouw der Studentensociëteit hangt in verband met dit overlijden de corpsvlag half-stok. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats hebben Donderdagmorgen te 11.40 uur op de begraafplaats Rhijnhof. POSTDUIVEN „De Snel vlieger" Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België), af stand 138 K.M., duiven los 8 uur met N.- O. wint. Uitslag aus volgt: H. Flandrijn le, 6e, 16e, 17e en 18e, L. v. d. Nieuwen- dijk 2e en 7e, A. P. v. d. Voort 3e, 4e, 9e, 10e, 11e, 12e en 13e, J. M. A Lek 4e, 5e, 14e en 15e. Eerstgeconstateerde duif 10.0.53, laatst 10.14.47. „Het Oosten". Opening der wedvluchten met onderling concours op Roosendaal met oude duiven, op Zaterdag 4 Mei 1935. Afstand c.a. 70 K.M. Gelost om 2 uur nam. met Zuid-O. wind, zeer fraai weer. No. 1 werd gecon stateerd om 3 uur 3 minuten 5 seconden en maakte een gemiddelde snelheid van 1117.40 meter per minuut. No. 28 gecon stateerd om 3 uur 7 min. 14 sec., berei kende een snelheid van 1045.45 meter p. minuut. De uitslag luidt: Breedijk 1, 16, 17, 18, 19, 25 ei 26. J. Schippers 2, 12, 22, 23. H. Zaalberg 3, 10, 14, 20, 24 en 27. C. Geel 4, 5, 8, 9, 13, 15. H. Vecht 6, 11, 21. Th. Houthoff 7 en 28. LUCHTVAART Verpletterd in het gebergte VERMISTE VLIEGTUIG GEVONDEN Zeven inzittenden gedood Het Wuitsche vliegtuig B. ONYH, dat op zijn tocht van Stuttgart naar Breslau ver dwenen was, is Zaterdag in het Fichtelge- bergte gevonden. Eenige vrouwen uit die streek werden er door het verspreide bericht van het verdwijnen van het vliegtuig aan herin nerd, dat zy den 30sten April tegen den middag een krakend geluid hadden ge hoord en deelden dit den autoriteiten me de. Hierdoor was spoedig het vliegtuig ge vonden. Uit hare mededeelingen en uit de lig ging van het verongelukte vliegtuig blijkt, dat het vliegtuig tengevolge van den dich ten nevel tegen den grond is gevlogen. Alle inzittenden moeten terstond gedood zijn. De bemanning bestond uit den instruc teur Sla en de leerlingen Heinrich en Deichmann. Als passagiers zaten in het vliegtuig de gen er aal-majoor van het Rijksleger met vrouw en dochter en de eerste luitenant van de luchtmacht Braun. nagel, waar nog een hoefijzer aan vast zit, dat is een voorteeken van kolossaal gelnk. (Life).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12