MAANDAG 6 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 UIT DE OMGEVING MUZIEKCONCOURS OP DE „FLORA". Bij het gisteren op de Bloemententoon stelling „Flora" te Heemstede gehouden muziekconcours behaalde in de tweede af- deeling Harmonie de St. Bavo-Harmonie te N o o rd w ij k e r h o u t de eerste prijs met 357 punten en „Crescendo" te Hillegom eveneens een eerste prijs met 345 punten. HILLEGOM Afscheid pastoor Kr ook. Zondag 12 dezer zal de zeereerw. heer J. J. A. M. Kr ook voor de laatste maal als herder der St. Martin uskerk, geassisteerd door zijn beide kapelaans, een plechtige Hoogmis op dragen en zijn parochianen voor 't laatst toespreken. Na de Hoogmis zal in de oude pastorie van 122 gelegenheid bestaan persoonlijk van den pastoor afscheid te nemen. Wij komen op deze gewichtige ge beurtenis terug. GemeenteraadszeteL In de vacature- Kerkhof is nog steeds niet voorzien; de le- Kerkhof is nog steeds niet voorzien; de reservecand. bedankten achtereenvolgens. Thans zal nog benoemd verklaard worden de heer Th. v. d. Hoorn, waarmee de lijst der R.K. Staatspartij is uitgeput, Zweminrichting. De gemeentelijke zweminrichting wordt op Maandag 13 de zer geopend. Hoofd JulianaschóoL Tot hoofd der Julianaschool is benoemd (vacature-Kijne) de .heer J. Ouwendijk te Wateringen, die de benoeming heeft aangenomen. Proefverlichting. De proef verlichting zal op Weerestein worden aangebracht tusschen de Vosselaan en villa Weerestein met twee vakken van 200 M. en een tus- schenruimte van 100 M. Eén vak wordt ver licht met 70 watts-natriumlampen, het an dere met 200 watts-Recta-Lux lampen. De palen komen aan beide zijden van den weg op onderlingen afstand van 70 M. Tevens wordt een proef genomen met 50 watts- en 100 watts Recta Lux lampen. Binnen en kele dagen zal men zijn oordeel kunnen vellen. Zij beoogt de verlichting van den Rijksweg buiten de kom der gemeente en voor den Provincialen weg. Laat ons hopen, dat er eindelijk een op lossing dezer brandende kwestie komt. HOOGMADE Gemeenteraadsverkiezing. Bij de 2e stemming voor de groslijst voor de candi- daatstelling werden gisteren uitgebracht op 1. Meijer 201, J. G. Bontje 166, J. C. v. Tol 165, N. M. Lieverse 118 en J. J. v. Goozen 79 stemmen. De volgorde van de candidaten voor de op 14 Mei in te dienen officieele lijst luidt nu: C. W. Lieverse, P. v. Ruiten, J. Zwetsloot, J. Meijer, J. G. Bontje, J. C. van Tol, N. M. Lieverse en J. G. v. Goozen. KATWIJK Stand der werkloosheid. Opperlieden 25, grondwerkers 81, timmerlieden 21, metselaars 26, fabrieksarbeiders 5, schil ders 2, kuipers 45, losse arbeiders 152, landarbeiders 122, visschers 152, stokers 11, binnenschippers 10, varensgezellen 5, ma chinisten 2, losse arb. venters 3, machine bankwerker 1, loodgieters 3, tuinlieden 3, smid 1, molenaar 1, bloemisten 2, stuca- door 1, mandenmaker 1, autog. lasschers 1, motordrijvers 6, broodbakker 1, kok 1, ver- warminsmonteur 1, straatmakers 2, kell- ner 1, scheepmakers 5, letterzetter 1, koop man 1, chauffeurs 4, voorslager 1, voeger 1, totaal 702. Vrouwen 17, dienstmeisjes 17, werksters 2, kantoorbediende 1, totaal 722, jeugdige werkloozen: jongens 30, meisjes 43, totaal 795. Bij de werkverschaffing zijn deze week werkzaam 24 arbeiders. Geboren: Cornelia d van J. v. Rijn en C. Meijvogel Cornelis z. van C. Freke en J. v. Duyvenbode Diederika Agatha d. van D. Schuitemaker en A. de MoL Ondertrouwd: P. v. d. Bent en M. v. d. Plas J. Duyvenbode en T. Varke visser J. den Hollander en C. E. Flech- senhar. Getrouwd: P. Hoek en E. Dijkhuizen. Overleden: Meintje van Dijk 76 j. wed. v. J. v. d. Oever. KATWIJK AAN DEN RIJN Kath. Katwijk. De Vereeniging „Ka tholiek Katwijk" hield een goed bezochte ledenvergadering onder leiding van den voorzitter pastoor Buys. Na een openingswoord las de secr., de heer J .v. d. Nouweland de notulen en het jaarverslag. Uit dit laatste bleek, dat „Kath. Katwijk" in den afgeloopen winter veel en goed werk had gedaan. De pen ningmeester, de heer Jac. P. Rietveld deed financieel verslag. Er was een batig saldo. De heeren Castenmiller en Meijer contro leerden een -en ander en bevonden alles in orde. Bij de hierna gehouden bestuursver kiezing werden de aftredenden bestuurs leden de heeren L. v. Paridon en Jac. Riet veld met bijna algemeene stemmen her kozen. Vervolgens was aan de orde het organiseeren eener bloembollenveiling ten bate der kerk. Enkele aangelegenheden hiervoor waren reeds besproken met de commissie, die zulks ook vorig jaar behar tigde en het bestuur stelde voor dit weer aan deze commissie, bestaande uit de hee ren Jan Meijer, F. v. d. Valk, Hub. v. Pa ridon en L. J. v. d. Valk op te dragen. De vergadering kon zich hiermede volkomen vereenigen. Na nog enkele besprekingen hierover werd besloten deze veiling te doen houden op Maandag 20 Mei a^., in het parochiehuis. Na rondvraag sluiting. LISSE Personalia. De heer J. Noorlandt, con troleur van den Raad van Arbeid, in dit district, wordt om gezondheidsredenen met ingang van 16 Mei overgeplaatst naar het bureau van den Raad van Arbeid te Lei den, terwijl in zijn plaats is benoemd de heer G. Rietkerk te Boskoop. Volksbond-bestuur. Men deelt ons van betrouwbare zijde mede, dat de heer C. Schrama als voorzitter van den R.K. Volks bond, welke functie hij een reeks van ja ren vervulde, heeft bedankt. Feestavond „St. Gregorius". Gister avond gaf de R.K. Gem. Zangver. „St. Gre- gorius" een bonte avond ten bate der kas. Reeds weken van te voren was een groote verloting van fraaie prijzen op touw ge zet, waarvan deze avond tevens de trek king plaats vond. Toen een aanvang met het wisselend programma gemaakt werd, was de groote zaal van den R.K. Volks bond geheel bezet. Jo v. Zijp c.s. opende het program met een vroolijke marsch. De heer P. Warmerdam Cz., beschermheer de zer Ver., opende den avond wegens ver hindering van den voorz. Het verheugde spr., dat een zoo goede saamhoorigheid heerscht in deze vereeniging, welke dit najaar haar 15-jarig bestaan herdenkt. Deze saamhoorigheid en bloei heeft de vereeniging te danken aan het ijverige bestuur en niet minder aan den sympa thieken directeur, den heer W. Mizee. Een woord van dank bracht spr. aan de milde gvers van de fraaie prijzen. Als „conferencier" trad dezen avond op de heer L. HalfschepeL Het programma bestond afwisselend uit zang, tooneel en muziek. In de pauze had de groote verlo ting plaats. Hierna werd het bonte pro gramma afgewerkt, met een uitbundig succes. Het was een zeer goed geslaagden feestavond. LEIDSCHE ND AM. Katholieke Jongens-Centrale. Zondag 5 Mei heeft de K.J.C. te Leidschendam op schitterende en alleszins geslaagde wijze haar jaarlijksohe feestdag gehouden, een dag van frissche en jonge kracht. Des morgens na de H. Mis van 7 uur na men allen deel aan de algemeene H. Com munie, waarmede de dag op waardige wijze werd begonnen. Des middags werden er vermakelijkheden georganiseerd in het Pa tronaat, welke om 1.30 uur een aanvang namen en waarbij vermakelijkheden wa ren van allerlei soort, o.m. rad van Avon tuur, ballenwerpen, ringwerpen, spijker- blok, grabbelton, enz. De talrijke aanwezi gen amuseerden zich ten zeerste en er heerschte een groote en gezellige drukte. Ondertusschen zorgde de gymnastiekclub voor een gewilde en aangename afwisse ling door keurige staaltjes aan rekstok, enz., waarvoor zeer veel belangstelling be stond. Zeer zeker mocht deze middag als welgeslaagd beschouwd worden. Des avonds werd door de K.J.C. voor ouders en genoodigden enz. opgevoerd de revue „Nou vooruit, daar gaat ie dan maar weer", waaraan 150 jongens medewerkten. Na de keurige opmarsch van de Jonge Wacht opende de Directeur, kap. Dunselman, den avond met den K.J.C.-groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder ook Burgemeester Keijzer. Hij memoreert de laatste jaren, waarbij een groote voor uitgang is te constateeren. Wij hebben, al dus zijneerw., een Kruisvaart, welke goede vooruitzichten biedt; spr. vraagt, dat zoo veel mogelijk alle jongens, die van school afkomen, zich hiervoor zullen opgeven. De gym nastiekafdeeling, de voetbal af deeling werken schitterend, terwijl nog is opge richt een jeugdorkest. Ook het herhalings- onderwijs onder de correcte leiding van den heer Kas bergen werkt prachtig, zoodat alles vooruitgang aantoont Zijneerw. vraagt aller medewerking om nog steeds crescendo te kunnen gaan. Ten slotte wenscbt hij al len een prettigen avond. Onder algemeene leiding van den heer G. C. Kasbergen, koorleiding F. van Klooster, orkestleiding B. van Veen, tekst C. v. Reij- sen en A. Belt decors, P. en A. Groenewe- gen en W. Bleijs, werd de groote revue op gevoerd. Allereerst moeten wij onze be wondering en waardeering uitspreken voor het vele, moeilijke en keurige werk der lei ders, die zoo iets hebben tot stand ge bracht en de jongens dit hebben bijge bracht Het geheel was in orde en het spel voor jongens mocht er zijn, zoodat een en ander bij de aanwezigen wel in den smaak viel. Een woord van lof aan leiders en me dewerkenden is hier zeker op zijn plaats. Voor de pauze werden door burgemees ter Keijzer de prijzen uitgereikt voor trouw volgen van herhalingsonderwijs, enz., waarbij burg. Keijzer vol lof was over het gepresteerde en hulde en dank bracht aan kap. Dunselman, Patronaatscommissie, jeugdleiders en leiders, enz. der revue, in het bijzonder ook aan de Harmonie, terwijl de burgemeester wees op het prachtige en nuttige jeugdwerk, waarvoor zooveel ge daan werd en waarvoor Z.Edealchtb. dan ook aller medewerking en steun inriep. Met hartelijke woorden reikte ten slotte de burgemeester aan de volgende KJ.C.-'ers prijzen uit: Voor trouw volgen van het her halingsonderwijs aan Wim de Groot, Ge rard Nieuwenbroek, Jan Heijne en voor huisvlijt aan Kees de Koning en Bep Va der. Gedurende de pauze werden nog eeni- ge prijzen verloot, terwijl vooral ook ver meld dient te worden, dat de Harmonie, naast haar medewerking met de revue, met vroolijke nummers voor een gezellige af wisseling zorgde. Op het einde dankte Kap. Dunselman al lereerst burg. Keijzer voor zijn belangstel ling en zijn hartelijke woorden en vervol gens allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, bijzonder den heer Kasbergen, Van Klooster, Van Veen, Van Reijsen, Belt, de Gebr. Groenewe; en de heer Bleijs, de Patranaatscommissie, de Harmonie, enz. en ten slotte ook de ouders voor hun belangstelling, waarbij zijneerw. de hoop uitsprak, dat allen steeds him steun en medewerking zouden blijven geven voor het Jeugdwerk, oan dan den avond te sluiten met den K.J.C.-groet. Het was een mooie en alleszins geslaag de avond, waarop alle medewerkenden met genoegen kunnen terugzien. Hedenavond volgt een herhaling. Een bezoek kunnen wij gerust aanbevelen. Gemeenteraadsverkiezing. Door de R-K. Staatspartij, af deeling Leidschendam, werd Zondag 5 Mei 1935 de referendum- stemming gehouden voor de definitieve candidatenlijst van leden van de R.K. Staatsparty voor den Raad der Gemeente Stompwyk. Uitgebracht werden 148 stem men, van onwaarde 6 stemmen, totaal aan tal geldige stemmen 142. De uitslag der stemming was als volgt: No. 1 N. J. M. Willemse met 636 punten, No. 2 J. de Lange met 576 punten; No. 3 J. C. M. van Wijk met 548 punten; No. 4 C. J. Waaijer met 422 punten; No. 5 G. J. L. de Groot met 422 punten en No. 6 N. J. Bolleboom met 372 punten. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het kantoor van de firma N. Blonk Zn. aan het Sluisplein te Leidschendam. De dief(ven) hebben ge tracht de brandkast te forceeren, wat ech ter is mislukt. Door Burg. Keijzer en de Rijks- en Gemeentepolitie is een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch tot heden zon der resultaat. Gebleken is echter, dat niets wordt vermist. De politie heeft de zaak verder in onderzoek. SASSENHEEYI Stille Omgang. Zaterdagavond togen 33 mannen op ter bedevaart te Alkmaar om aldaar de Stille Omgang te houden ter herdenking van het Mirakel van het H. Bloed. Op reis werd voor verschillende in tenties gebeden. Te twaalf uur 's nachts had in alle kerken een lof plaats met pre- dicatie, waarna de omgang werd gehou den. Onder hemelschoon lenteweer werd door duizenden mannen gebeden langs Alkmaars straten. Te twee uur werd weer in alle kerken een H. Mis opgedragen met algemeene H. Communie. Onder de H. Mis werden eenige liederen gezongen ter eere van het Mirakel, waarna reeds de dage raad aanbrak en allen weer huiswaarts trokken. Jubileum P. J. Vercouteren. Zaterdag had de huldiging plaats van den heer Ver- couteren, die zijn zilveren jubileum vier de als hoofd der chr. school alhier. Des morgens werd de huldiging begonnen door de schoolkinderen, waarbij de heer J. Dreef als comité-lid den jubilaris namens de kin deren toesprak. Door de kinderen werd een zanghulde gebracht en door de oudste leerlingen werd met een passend gedicht, aan den jubilaris een divan aangeboden. Namens 't personeel sprak de heer Boon, die een divankleed aanbood; namens de conversatie-club ontving de jubilaris een bijpassend kussen. Van schoollessen kwam niet veel dezen dag! De kinderen werden getracteerd en vermaakten zich met spelen. Des middags te half drie had in „Concor dia" de huldiging plaats door de school besturen en oud-lerlingen. Onder de aanwezigen waren o.a. de bur gemeester, weth. H. Bader, de inspecteur van het L. O., de heer Baak, de plaatselijke predikanten, hoofden van alle scholen en personeel van de beide chr. scholen. We derom werd het openingswoord gesproken door den heer J. Dreef om de jubilaris en familie geluk te wenschen. Na deze rede werd den jubilaris een tapijt met kleedjes aangeboden. Namens het schoolbestuur sprak de heer Los en namens het comité van oud-leerlingen de. heer W. Verhoog, die een radiotoestel aanbood, met een al bum, waarin de namen der schenkers. In specteur Baak sprak eenige waardeerende woorden en hoopt nog vele jaren prettig samen te werken. Ook de burgemeester sprak eenige opgewekte woorden, waarna heeren Wiepkema, dr. Ie Grand, de predi kanten Kuiper, Krijkamp en de heer Mahe den feesteling toespraken. De jubilaris dankte voor de stoffelijke en waardeeren de woorden, waarna de receptie aanving, waarvan door velen gebruik werd ge maakt. Armbestuur. Aan den heer P. Rotte veel, voorzitter van het R.K. Parochiaal Armbestuur, is eervol ontslag verleend, onder dankzegging voor de verleende diensten. Herkozen zijn de heeren Jac. v. Reizen en M. v. d. Vlugt en benoemd zijn de heeren C. J. Hubers en M. J. Bruijnen. Zwembad. Met ingang van 13 Mei a.s. zal het plaatselijk zwembad worden open gesteld. ROELOF AREND S VEEN. Mariavereeniging. Donderdag 2 Mei gaf de Mariavereeniging in de St. Pancra- tiuszaal de jaarlijksche feestavond, welke dit jaar wegens bijzondere omstandigheden, later plaats vond dan gewoonlijk. De gees telijke adviseur, de weleerw. heer B. J. Drost opende de bijeenkomst met de chris telijke groet en 'n hartelijk woord van welkom. Hierna zette z.eerw. uiteen, hoe de leden van Mariavereeniging en Kruisver- bond het matigheidsideaal moeten beleven, om daardoor eerherstel te brengen en an deren tot voorbeeld te strekken. Tevens gaf z.eerw. aan dat het beoefenen van de matig heid leidt tot zelfbeheersching, en stelde de patrones dezer vereeniging de H. Maagd Maria, aan de leden tot voorbeeld, want in Haar leven vinden wij het volmaakte toon beeld van zelfbeheersching. Vervolgens gaf het koor der St. Agnes- congregatie op voortreffelijke wijze eenige Marialiederen ten gehoore, bij het voor deze gelegenheid versierde Mariabeeld. Ook de tooneelisten lieten zich niet onbetuigd, en dat de opgevoerde tooneelstukjes in de smaak vielen, bewees het hartelijk gelach in de zaal. Het koortje gaf daarna verschi- lende nummertjes ten gehoore, waarvan de uitvoering bewees, dat ze met veel zorg en animo ingestudeerd waren. Gedurende de pauze werden een fruitmand en 'n tulband onder de aanwezigen verloot. Enkele leden van het Kruisverbond brachten muzikale afwisseling, doordat zij met hun vroolyk orkestje de gezellige stemming in de zaal verhoogden. Aan het slot van deze avond bracht de geestelijke adviseur een hartelijk woord van dank aan allen, die op zoo belanglooze en spontane wijze hadden meegewerkt tot het welslagen van deze prettige avond. TER-AAR. Leerrijke avond. Voor de commissie voor ontwikkeling ten plattelande, voorz. A. Hijdra, hield op uitmoodiging de heer H. M. Verhulst, Accountant te Leiden, een lezing over de onderwerpen „Crisis-Wetgeving, Regeering, Belastingaangiften en Bedrijfs- boekhouding". Deze lezing, gehouden in de zaal van café Roos. werd door vele omwo nenden uit Ter-Aar, Uithoorn, Leimuiden en Kudelstaart bezocht, zoodat de commis sie met voldoening op het welslagen van dezen leerrijke en interessanten avond kan wijzen. Spreker, die zijn onderwerp in alle details goed beheerschte, vond een aan dachtig gehoor, gaf op vlotte wijze een goede uiteenzetting van het te behandelen, en oogstte een gemeend applaus van de vele aanwezigen. Na afloop werden nog diverse vragen ge steld, welke door spreker op min of meer uitvoerige wijze werden beantwoord. De heer Hijdra sprak aan het einde woor den van hartelyken dank voor het gebo- dene en was overtuigd de tolk van alle toe hoorders te zijn. Hij sprak mede de wensch uit, den heer Verhulst nog eens in het midden te zien van zoo'n groot aantal belangstellenden in een volgend seizoen. VOORSCHOTEN. TEGEN DE TRAM GEVALLEN. Jongen met hersenschudding opgenomen. Gistermorgen te halfnegen reed een fiet ser genaamd J. van H uit Rotterdam, oud 13 jaar, aan den Leidscheweg tegen het rij wiel van één voor hem fietsende dame, waardoor hij kwam te vallen tegen de al daar passeerende tram. Hij werd opgeno men en de dokter constateerde een hersen schudding. Per auto is de jongen naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren heeft alhier de stemming plaats gehad in de R. K. Kiesvereeniging voor de definitieve candidatenlijst voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, waarvan de uitslag was als volgt: Th. van der Berg 402 punten; W. G. Duy- nisveld 1219 p.; P. J. Koot 1192 p.; N. Lam- boo 967 p.; A. J. Lindeman 163 p.; J. A. Mens, 1552 p.; W. Meyer 679 p.; P. Peeters 258 p.; G. Schrama 735 p.; G. Schrijvers 767 p.; J. J. Wagtendonk 196 p.; P. v. d. Werf 145 p.; C. van Wissen Hz. 698 p.; H. H. van Wissen 175 p., zoodat de volgorde der in te dienen candidatenlijst zal zijn als volgt: 1. J. A. Mens, 2. W. G. Duynisveld, 3. P. J. Koot, 4. N. Lamboo, 5. G. Schrijvers; 6. G. Schrama; 7. C. van Wissen Hz. en 8. W. Meijer. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP Geboren: Johanna Pietertje d. van J. van Klaveren en P. v. Oosterom Ger st ina Willemina d. van M. G. v. Klaveren en G. Bos Gerard us Wilhelmus z. van H. G. van Leeuwen en E. M. Ravestein Alie d. van W. van Zoomeren en W. v. d. Heiden Johannes z. van J. v. d. Kraata en M. Akerboom. Ondertrouwd: J. C. P. Fokker en J. Ravenhorst M. Both en G. de Kruy'ff. Getrouwd: W. de Jong 29 j. en A. Zorg 27 j. WOERDEN. Gemeenteraadsverkiezing. De anti revolutionaire partij heeft als nummer L 2 en 3 resp. op de lijst voor de gemeente raadsverkiezingen geplaatst de heeren H. de Wit, C. v. Beek Jr. en H. Castelein. Naar wij vernemen zal ook de Vrijzinnig Democratische Partij met een lijst uitko men, die aangevoerd wordt door den heer J. Zwanenburg, terwijl als No. 2 staat mevr. Vergeer. Tevens vernemen wij bij geruchten, dat de beide wethouders Fahrenhorst en Zon, die niet meer voor hun party in den Raad terugkeeren, eveneens met een eigen lijst zullen uitkomen. In de sloot. Gistermorgen omstreeks 6 uur is op de Utrechtsche Straatweg een motor met zijspan in de sloot gereden. Er waren twee dames-inzittenden, die met een nat pak vrij kwamen. Een der dames was niet ernstng aan de voet gewond. De besturder was een zekere Keyzer uit Den Haag. Aanrijding. Een vrachtwagen, komen de uit de richting Bodegraven, reed gister morgen vroeg tegen een hek aan op de Leidsche Straatweg. Het hek werd over 16 Meter geheel vernield, terwijl de wagen in de sloot terecht kwam. Er waren 5 inzittenden, allen afkomstig uit Rotterdam die gelukkig konden wor den gered. Een van hen moest door een dokter worden verbonden. De oorzaak was vermoedelijk te groote snelheid, terwyl de bestuurder door slaap overmand was. Een wielrijder, zekere Z., alhier, werd met zijn rijwiel dusdanig aangereden, dat dit geheel vernield werd. STOOMVAARTBERICHTEN KON. BOLL. LLOYD. HOHENSTEIN (uitr.) pass. 2 Mei te Ouessant. ZAANLAND (thuisr.) pass. 3 Mei te Ouessant. KON. PAKE TV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 2 Mei van Hongkong naar Bangkok. SAWAHLOENTO vertr. 2 Mei van Sin gapore naar Soerabaja. BOLLAND-AMERIKA-LLJN. LOCHGOIL arr. 2 Mei van Rotterdam te Portland (Ore). LOCHKATRINE, Rotterdam-Vanc. arr. 2 Mei te Sunderland. VOLENDAM, New York naar Rotterdam wordt 6 Mei 12.30 uur te Plymouth verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) wordt 5 Mei 4 uur nam. te Southampton verwacht. BLITAR (thuisr.) arr. 4 Mei te Marseille. DJAMBI (thuisr.) pass. 3 Mei Sagres. GAROET arr. 4 Mei van Bremen te Ham burg. INDRAPOERA (uitr.) pass. 4 Mei te Ouessant. ROTTERDAMZUID AMERIKA LIJN. ALCHOBA (thuisr.) arr. 2 Mei te Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS arr. 2 Mei van Rotterdam te Glasgow. DEUCALON, Japan-Rotterdam, vertr. 4 Mei van Penang. EURYBATES vertr. 4 Mei van Amster dam naar Londen. PERSANDER, Amsterdam-Batavia pass. 4 Mei Perim. SARPEDON, Japan-Rotterdam vertr. 4 Mei van Port Said. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH, Rotterdam naar Valencia pass. 4 Mei Boulogne. JONGE JACOBUS arr. 1 Mei van Sint Louis (Rhone) te Sete. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). BOSCHFONTEIN vertr. 4 April van Rot terdam naar Hamburg. Holland-Anstralië Lijn). ALMKERK (thuisr.) vertr. 4 Mei te Le Verdun. (Holland Oost-Azië Lijn). MEERKERK vertr. 3 Mei van Hamburg naar Rotterdam. MEERKERK arr. 4 Mei van Hamburg te Rotterdam. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 1. Na veel avonturen en reizen hadden de beide ruste- looze zwervers Piet Prikkel en Drein Drentel een land huisje gehuurd. Het huisje lag mooi in de bosschen er er was een hoop onderhoud aan, maar dat was wel een pret tig werkje. 2. Alles ging dan ook goed tot op zekeren dag Drein aan Piet vertelde, dat hij genoeg had van het luie le ventje. „Ik moet eruit, ik wil reizen, ik wil een nuttig lid zyn in de maatschappij". „Ga je gang", antwoordde Piet, maar dan ga je maar alleen. Ik blyf hier lekker in myn huisje zitten."

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10