STADS NIEUWS DINSDAG 30 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 April 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.1 te Nordoeyan. Laagste barometerst.: 757.9 te Stettin. Verwachting tot den avond van 1 Mei: Meest matige Noor delijke tot Noordoos telijke wind, betrok ken tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets kouder. De verbinding tusschen de beide gebie den van hoogen luchtdruk, aan de Noor- sche Zee en ten Zuiden van Ierland, blijft bestaan. Terwijl de Zuidelijke hoogedruk in beteekenis afnam, nam die in het Noorden toe. Daar tevens een vlak minimum in het Oostzeegebied zich in den nacht uitdiepte, wordt de toevoer van koude lucht uit het Noord-Oosten opnieuw versterkt en de kans op zachter weer voorloopig belangrijk ver minderd. De depressie op den Oceaan blijft ver in het Westen ten Zuiden van Groen land en strekt haar invloed niet verder uit dan tot Ierland. In het Oosten is het win- tersch koud en veel stations in Finland en het Oostelijk Oostzeegebied melden nog sneeuwval. Een gesloten wolkendek be dekt nog het geheele waarnemingsgebied en alleen aan de Rivièra wordt helder weer gevonden. Behalve aan de Duitsche Oost zeekust en van de Faroer wordt nergens neerslag van beteekenis gemeld. LUCHTTEMPERATUUR. 10.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Dinsdagnamiddag 7.52 uur tot Woensdagmorgen 4.02 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 1 Mei nam. 12.07 uur- onder het gezelschap bevonden. De por tretten van het Belgisch koningspaar zijn echter zoovele malen gepubliceerd, dat toen de gasten eenmaal aan tafel zaten de eigenaar al spoedig bemerkte welke eer zijn inrichting te beurt viel. Bovendien hoorde hij in de gesprekken le roi en la reine noemen en toen bestond voor hem niet langer onzekerheid. De bur gemeester van Noord wijk, de heer Van de Mortel had de leiding van het bezoek. De gasten werden, zooals in het Indische res taurant gebruikelijk is, bediend door in Javaansche kleederdracht gestoken Ja- vaansche bedienden. Koning Leopold en koningin Astrid, die door hun langdurige reizen in Indië de noodige ervaring van de Indische rijsttafel hebben, lieten zich de vele gerechten goed smaken. Er heerschte aan tafel eén zeer vroolijke stemming. De gasten hadden het grootste pleizier om een weddenschap, wie de meeste sam bal een bijzonder gekruide heete toe spijs kon nuttigen. Koningin Astrid be haalde de overwinning en het feit, dat alle gasten door de gekruide spijzen een half verbranden mond opliepen, veroorzaakte uitbundige pret. Tijdens de rijsttafel, welke tot circa half- vier duurde, werd door den burgemeester een agenda van de Haagsche bioscopen in gekeken, want zoowel de koningin als de koning zouden nog gaarne een humoristi sche film zien. De keus viel op de laatste film van Harold Lloyd „De Strooman", welke thans in het Prinsesse-Theater gaat op den hoek van de Prinsessegracht en het Korte Voorhout. Het gezelschap vertrok kort daarop in vier auto's naar het Prinsesse-Theater. De koning was blootshoofds, zijn blonde kuif wapperde in den frisschen voorjaarswind en een jas had hij niet aan. Eenvoudig in een colbertje, sportief en vrij was Z. M. gekleed. De koningin zag er al even een voudig uit. Zij droeg een zwart hoedje en een donkeren mantel met een zwarten bontkraag afgezet. IN DE BIOSCOOP. Te vier uur kwam het gezelschap voor de bioscoop aan. De directeur, de heer Hugo Helm, had geen flauw vermoeden, welk een onderscheiding zijn theater op het punt stond te beurt te vallen. Burgemeester Van de Mortel ging naar de kassa en informeer de of de hoofdfilm al begonnen was. Toen hij hoorde, dat deze juist een minuut draai de, deelde hij dit aan het koningspaar me de, dat bij den ingang van het theater wachtte. Beiden vonden het prettig, daar de zaal nu in donker was en de kans op herkenning door het publiek dus gering was. Daarop nam de heer Van de Mortel twaalf logeplaatsen. Het gezelschap, dat nog steeds in een zeer vroolijke stemming was, ging naar boven naar de loges en nie mand. ook de directeur niet, had er erg in wie zich onder de bezoekers bevonden. Wel viel het op, dat het twaalftal bezoekers in de loge zich zeer vermaakte. Een kwartier voor den afloop kreeg de directeur, de heer Helm, een tele foontje van een bevriende relatie, die hem op de hoogte stelde wie zich in zijn theater bevonden. De heer Helm liet het incognito van het vorstenpaar natuurlijk streng gehandhaafd en toen om vijf uur de bioscoop uitging werden geen speciale maatregelen voor de hooge bezoekers genomen. De koning trachtte langs den zijkant van den hoofd uitgang ongemerkt de Prinsessegraoht op te gaan, waar de auto's gereed stonden. Maar Z. M. werd ontdekt door een foto graaf, die iets te weten was gekomen van het bezoek, en terwijl de vorst trachtte te ontsnappen aan de lens, holde de fotograaf hem achterna. Toen had de koning geen bezwaar tegen een foto. In zijn bloote hoofd en zonder jas was Z. M. de bioscoop uitge- loopen. Koningin Astrid werd gekiekt staande op het bordes van den hoofdingang, welwillend en sympathiek als steeds liet de vorstin de fotografen hun gang gaan. De koning vertrok daarna met de an dere gasten en burgemeester v. d. Mortel naar Noord wijk, terwijl de koningin nog even met den auto een omweg door de re sidentie maakte om nog wat van het schoone Den Haag te zien. Den avond hebben Koning en Koningin in huïselijken kring te Noord wijk doorge bracht. Dc grens gepasseerd. Uit Breda wordt gemeld: Hedenmorgen zijn koning Leopold en koningin Astrid te half 12 te Breda gearriveerd, waar zij in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis aan de Groote Markt de lunch gebruikten. Toen zij daarna over de Groote Markt naar hun auto terug keerden, bleek, dat de bevolking de vorstelijke bezoekers had herkend. Zij werden hartelijk toegejuicht en ver trokken vervolgens in de richting van de grens. Onze photograaf is gisteren onmiddellijk op stap gegaan en 't is hem gelukt, photo's te nemen te Noord wijk, te Heemstede en te 's-Gravenhage. (Zie photopagina, 2de blad). PASTOOR KITSLAAR OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmorgen is de zeereerw. heer J. M. J. L. Kitslaar, pastoor van Zeeland (N. Br.), bij een aanrijding door een motorfiets gedood. Toen de pastoor bij de kerk im de kom van het dorp den weg wilde overste ken, werd hij door den motorrijder O. uit St. Oedenxode, die juist uit de richting Uden kwam, aangereden en tegen den grond gesmakt. Hij was vrijwel op slag dood. Door een kapelaan werd hem nog het H. Oliesel toegediend. Op 3 Mei zou pastoor Kitslaar 55 jaar zijn geworden. In Oct. 1925 werd door pastoor Kitslaar het initiatief genomen voor de oprichting van het Wit-Gele Kruis. De regeering er kende zijn verdiensten.door hem te benoe men tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Sedert 10 jaar was de overledene pas toor te Zeeland. BINNENLAND Dezer dagen kwam het Bestuur der „Sec tie voor de Jeugd" van de Internationale Unie van R.K. Vrouwenbonden, met de voorzitster der Unie, mevrouw Steenber- ghe-Engeringh, en den Geestelijk Adviseur, Mgr. dr. J. Hoogveld, te Genève bijeen. Op deze bijeenkomst werd de „Vrouwe lijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie de Graal" van het Bisdom Haarlem met al- gemeene stemmen bij de Sectie voor de Jeugd van de Internationale Unie aangeslo ten. FILM VERTOONING IN DEN RAAD VAN STATE. Betreffende verkeersdrukte in de provincie Groningen. Naar wij vernemen, zal Woensdag 1 Mei as., des ochtends te 10.15 uur in de open bare vergadering van den Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, by de behan deling van het beroep van een autobuson derneming tegen een beslissing van Ged. Staten van Groningen, de heer Kraak Stee- mann, secretaris van den Ned. Bond van Autobusdienstondernemers, bij zijn pleidooi voor apellamte, de N.V. G.A.D.O. (dir. D. v. d. Ploeg te Hoogezand), in de gelegen heid worden gesteld, een film te vertoonen, welke een beeld geeft van de verkeersdruk te op het traject van genoemde onderne ming in Groningen. Het betreft hier de autobusdiensten WinschotenGroningen en Bareveld ZuidbroekGroningen, beide van de GA DO, die bij Ged. Staten van Groningen een verdubbeling van het aantal ritten had aangevraagd, hetgeen echter door dat ooi lege is geweigerd. De GADO is van deze beslissing in beroep gekomen bij de Kroon, welk beroep a_s. Woensdag door den Raad van State zal worden behandeld. Het zal voor de eerste maal zijn, dat in de zittingzaal van den Raad van State een film wordt vertoond. N.V. FILMAFDEELING K.S.A. In verband met verkeerde meeningen die zouden kunnen postvatten, o.a. naar aan leiding van de mededeeling gedaan in het verslag van de Propaganda vergadering van „Volkenbond en Vrede" door een der spre kers („Maasbode" 27 April, ochtendblad) als zou het smalfilmformaat over de ge heele wereld zijn vastgesteld op 16 m.M., is het van belang te vermelden, dat er geen sprake van is dat Pathé-Cinema die op smalfilmgebied een zeer vooraanstaande plaats, ja wellicht de eerste plaats inneemt, het door haar sinds 1922 gebruikte en in technisch opzicht het meest doeltreffende formaat van 17 m.M. zal prijsgeven. Bezit deze Mij. in Europa reeds de groot ste collectie geluidssmalfilms op speelfilm- gebied, ook op het gebied der onder wijs films is een belangrijke collectie aanwezig en in wording. Alle inlichtingen over deze aangelegen heid worden gaarne verstrekt door de N.V. Filmafdeeling der K.S.A. te Leiden, die zich, zooals bekend mag worden geacht, bij zonder voor dit formaat interesseert. DE WERKLOOSHEID. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 555.500 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereen igingen in de week 8 t/m 13 April 1935 heeft bedragen 28,0 pet., dat is 0.4 pet. minder dan in de vorige verslagweek (25 t/m 30 Maart 1935), toen de werkloosheid 28.4 pet. bedroeg. In de overeenkomstige week van de ja ren 1934 en 1935 was de werkloosheid on derscheidenlijk 24,3 en 27 pet. Bij 1061 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 13 April 1935 in ttoaal 395.953 (vorig jaar 344.919) werkzoe kenden ingeschreven, waaronder 377.544 mannen. Hiervan waren werkloos 368.659 personen, waaronder 364.712 mannen. Op 30 Maart 1935 bedroeg het totaal aantal in geschrevenen bij een gelijk aantal organen 400.606, onder wie 382.683 werkloozen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is der halve sedert 30 Maart j.l. verminderd met 4.653, het aantal werkloozen daaronder met 4.024. CONFLICT IN DE SIGARENINDUSTRIE. Arbiters aangewezen. De organisaties van werkgevers en werk nemers in de sigarenindustrie, welke zijn overeengekomen het loongeschil aan arbi trage te onderwerpen, hebben gezamenlijk tot arbiters in het te vormen scheidsgerecht benoemd prof. mr. P. S. Gerbrandy, hoog leeraar in de rechtsgeleerdheid aan de Vrije Universiteit en dr. J. H. van Zanten, direc teur van het gemeentelijk Bureau voor de Statistiek, beiden te Amsterdam. Deze heeren hebben hun benoeming aan genomen en zullen nu een derde lid, te vens voorzitter van het scheidsgerecht, aanwijzen. Noord-Hollandsch Lamlbouwcredict N.V. gevestigd te Alkmaar. In de op 29 April 1935 gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van aan deelhouders werden de bestuursvoorstellen goedgekeurd, waarbij besloten werd, na ruime afschrijving, alleen de preferente aandeelen ten beloope van 1.500.000. een dividend van 6 pet. uit te keeren. In mindering hierop hebben de preferente aandeelhouders in November 1934 reeds 3 pet. ontvangen. De heer F. X. M. H. Keiler, die als Com missaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. De voorloopige benoeming van den heer dr. H. Molhuysen als Commissaris, zulks in de plaats van wij len den heer P. Olij, werd bekrachtigd. KERKNIEUWS HOOGEERW. PATER PHILIPPE. Benoemd tot hulp-bisschop van Luxemburg. Z. H. de Paus heeft benoemd tot hulp bisschop van Luxemburg met recht vam opvolging, den hoogeerw. pater Joseph L. Philippe, generaal-overste der Priesters van het H. Hart te Rome. HET LUSTRUM-AFFICHE. Een gelukwensch waard. Men schrijft ons: De eerste vraag, die dit affiche doet stel len is, of het aan zijn doel zal beantwoor den. Dat doel is, de aandacht op directe wijze te fixeeren, zoodat ook den vluchti- gen voetganger, fietser of automobilist in dezen gejaagden tijd in een enkele seconde gezegd wordt, waar het om gaat, en er zijn belangstelling voor te wekken. Heeft de heer E. F. Verstij nen, die corps lid is en dus geen beroeps-reclame-ontwer per, dit doel bereikt? Voor dat ik die vraag naar mijn inzicht beantwoord, eerst het volgende: Hij had een vlakversiering te ontwer pen, die den indruk geven moet, eenvou dig te zijn van samenstelling, dus niet een verwarrend te veel bevat. Die verder het detail tot een uiterste minimum reduceert en toch in alle opzich ten in één oogooslag duidelijk maakt, waar het om gaat. Op de vormgeving en groe peering van twee elementen had hij daar bij te letten: de voorstelling en de mede deeling in letters. In dit speciale geval wa- hen het drie evenwaardige elementen: het eerste, de optocht: het tweede, zin, bedoe ling, inhoud van den optocht: het derde, de aankondiging in letterschrift. Het eerste element van de plaat spreekt voor zich zelf: een Middeleeuwsch ruiter, hoog te paard met geheven lans, gevolgd door vaandeldragers en anderen, die nog een heele sleep laten raden. Het geeft een goed beeld van een optrekkenden maske radestoet. Dat de Vos Reinaerde met het geheele geval iets wezenlijks te maken heeft, de idee van. de ontocht aangeeft, blijkt uit de witte contourlijnen. Het zweeft als ge dachte als symbool boven het geheel. Deze geheele voorstelling, voortreffelijk krachti» eeteekend, is met één oogopslag te overzien. En voor mijn gevoel is de zakelijke me dedeeling: Lustrum Leiden boven en Mas kerade beneden, in groote. mooie, forsche letters aangebracht, volkomen geslaagd om zich tegelijk met de voorstelling in het ge heugen te prenten. Leest men het woord Maskerade, dan overziet men tegelijk de mededeeling: Landjuweel 12 Juli. Geen woord te veel, geen woord te weinig. En heel goed was het gevoeld, de titel „De Vos Reinaerde" in wat lichter karakters aan te brengen. Geeft o.i. de verdeeling en plaatsing van voorstelling en mededeeling over het ge heele vlak een gunstigen indruk, zonder twijfel wordt dit effect belangrijk versterkt door het rhythme in teekening en letter- stand. we zouden haast zeggen, het geome trische schema. De geheele compositie wordt door één hoofdrichting beheerscht. Die vindt men in rug- en buikcontour en pooten van den vos; in 't achterste been en de va and eist okk en der voorschrijdende mannen; in den opgeheven arm van den ruiter; in den hals. de kop en de oDgeheven poot van het paard en in de hoofdrichting der letters. Het contrast in dit rhythme wordt gevormd door het voorste been van het paard; het voorste been der voortschrij dende mannen en zoo nog enkele lijnen. Het geheel vindt zijn oplossing in de hou ding van den ruiter met de speer. Juist dit dynamisch lijnenspel, waarin nog meerdere elementen zouden zijn aan te wijzen, en dat schijnbaar geheel ongezocht de compositie beheerscht, is wel een van de voornaamste oorzaken, dat het oog onmiddellijk het ge heel overziet en men een prettigen indruk krijgt. De plaat is uitgevoerd in zwart en wit op zilveren grond en is in twee forma ten gedrukt, nl. van 60 by 100 cm. en van 30 bij 50 cm. De typografische verzorging door de Ned. Rotogravure Maatschappij laat niets te wenschen over. Wij wenschen het corps ge luk, dat het in eigen kring in den heer Ver- stijnen zulk een gelukkig ontwerper van het Maskerade-affiche gevonden heeft. R. K. TOONEELVEREENIGING „VONDEL". Goedgeslaagde uitvoering in „Zomerlust". Voor een talrijk publiek gaf gisteravond de R.K. Tooneelvereeniging „Vondel" in „Zomerlust" een opvoering van het beken de tooneelstuk „Janus Tulp", blijspel in vier bedrijven van Justus van Maurik. Te ruim 8 uur riep de voorz., de heer W. de la Rivière, allen aanwezigen een harte lijk welkom toe, in het bijzonder verwel komend de bestuursafgevaardigden van den R.K. Volksbond. Spr. uitte den wensch, dat allen een genoeglijken avond zouden heb ben. Deze wensch is ten volle bewaarheid, want de toeschouwers hebben een genot- vollen avond gehad. Er is hartelijk gelachen om de soms zeer geestige gezegden. Het stuk leent zich er heel goed voor, dat de spelers zich geheel kunnen geven. De inhoudwe mogen dezen bekend ge noeg achten. Janus Tulp, een eenvoudige kapper-doodbidder ziet zich plotseling rijk geworden door het overlijden van een nicht, tengevolge waarvan het geld hem „naar het hoofd" stijgt. Hierin wordt hij geholpen door een aan lager wal geraakten jonker, die op zijn geld aast. Het geluk van zijn beide zoons dreigt door den opkomenden hoogmoed vernietigd te worden, maar dank zij Barend, zyn vroe ger en bediende, en zijn vader koant alles weer op zijn pootjes terecht. De spelers hebben allen hun rol op goede wijze vertolkt- Een uitzondering, maar dan in goeden zin. moeten wij maken voor de rollen van Janus Tulp (den heer de Bolster), den grootvader (den heer Houps) en Barend, den bediende (den heer F. Goddijn). Zij hebben met behulp der medespelen den, wien wij zonder hen apart te vermel den niets te kort willen doen, het stuk op talentvolle wijze ten einde gebracht. Vooral Barend vermocht de lachspieren nog al eens in beweging te brengen, dank zij zijn ongedwongen geestigheid. Al met al mochten wij constateeren, dat de talrijke aanwezigen zich uitstekend ge amuseerd hebben. Tijdens de pauze was er een attractie met als prijzen twee fijne hammen. Rest nog te vermelden, dat de entre-act- muziek uitmuntend werd verzorgd door den heer P. Honselaar, daarin bijgestaan door een drietal jonge harmonica-spelers. Het grimeerwerk was in goede handen bij den heer Kou wen berg. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING rijverkeer van gedeelten van- en bruggen over het LevendaaL Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat wegens werkzaamheden inzake de demping van het Levendaal, met ingang van Woensdag, 1 Mei as. afwisselend verschillende ter plaatse aan te duiden gedeelten van het Levendaal, alsmede bruggen over het Le vendaal, tijdelijk voor alle rijverkeer zijn afgesloten. 2416 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 April 1935. TIJDELIJKE AFSLUITING Rijnsburgersingel voor rijverkeer. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Rijnsburgersingel, met ingang van Woens dag, 1 Mei as. tot nadere aankondiging voor doorgaand rijverkeer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 30 April 1935. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Eerste Societeitsavond Katholie ke Reisvereeniging, Harmonie, Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, van 89 uur zitting in het ge bouw der St Vincentius-Vereeni- ging, Hooglandsche Kerkgracht 32. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 April tot en met Zondag 5 Mei waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274 PRINCESSE-VERJ AARDAG. Op den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana wapperd^ vandaag door bijna heel de stad de nationale driekleur. Van rijks- en gemeentegebouwen, maar ook van tal van particuliere huizen was het dundoek uitgestoken en vooral de Breestraat maakt een feestelijken indruk. Tram, autobussen en auto's waren van vlaggetjes of oranje- strikken voorzien. Door de Vereeniging „Koninginnedag" is aan H. K. H. Prinses Juliana het volgende telegram gezonden: „Vereeniging Koninginnedag Leiden, brengt Hare Koninklijke Hoogheid in trouwe verknochtheid haar gelukwensch. Mr. A. J. ROMIJN, Voorzitter. P. H. STEENHAUER, Secretaris" Eindexamen Gem. HBS. Afd. A. B. en W. dezer gemeente hebben bepaald, dat bovengenoemd examen zal worden af genomen op 5 en 6 Juli. Tot gecommitteer den zijn benoemd: a. voor Nederlandsch, aardrijkskunde en geschiedenis: H. Assel- berghs, directeur van het Spoorwegmu seum te Utrecht; b. voor Fransch, Engelsch en Hoogduitsch: prof. dr. N. van Wijk, al hier: c. voor handelswetenschappen, staats inrichting en staathuishoudkunde: J. W. de Tombe, accountant te 's Gravenhage. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 1913 „Neuf", Leiden, Breestraat 107. Café, restaurant. 5502. Firma W. van Schie, Noordwijk- Binnen. Heerenweg 15. Bloembollenkwee- kersbedrijf. W ij z i g i n g: 6407. N.V. Nederlandsche Fabriek van Vulmaterialen „Nedervul", Leiderdorp, Burg. v. d. Valk Boumanweg 3537. Uittr. Dir.: I. Spetter, dd. 1 April 1935. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 12.619.92 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 524.85 aan den Gemeente-ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen binnen 4 we ken na dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. In het verslag van dezen dienst in ons blad van gisteren is een fout geslopen. Het bedrag nl. van 179.425.74 moet lui den 192.819,89. Voor het examen van radio-technicus, afgenomen door de Ned. Ver. voor Radio- telegrafie slaagde te Den Haag de heer C. Christiaanse. Het Leidsch Theologisch Kanselgezel schap „Chrysostomus" hoopt Donderdag 9 Mei a.s. zijn 50-jarig bestaan te vieren. De oprichtingsdatum is 9 October 1884, maar ouder gewoonte wordt het lustrum in de e. v. lente gevierd. HET RESIDENTIE-ORKEST. Abonnementsconcerten 19351936. Wij vernemen, dat de abonnementscon certen van het Residentie-Orkest hier ter stede in den volgenden winter plaats zul len hebben op Donderdag 17 October, 14 en 28 November, 9 Februari en 12 Maart, des avonds acht uur in de Stadsgehoorzaal.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2