5PORX SPEL Haandag Bijvoegsel MAANDAG 29 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT i TWEEDE BLAD. - PAG! 5 VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. TEYLINGEN VERSLAAT D. H. L. De strijd om het kampioenschap. Het blijkt al meer en meer, dat de strijd om het kampioenschap van den I. V. C. B. wel zal gaan tusschen de Westelijke kam pioenen en Kerkrade en dat S. D. O. U. C. en Kolping wel onderaan zullen blijven staan. Zooals te verwachten was won gisteren zoowel Kerkrade als Volendam. De Wes telijke kampioenen uit Noord-Holland zon den de Oosterburen met een 40 nederlaag naar huis, terwijl Kerkrade met 31 de baas bleef over de Zuiderlingen van Afdee- ling II. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Volendam 5 3 2 17—10 8 Kerkrade 5 3 11 17—9 7 H. B. C. 4 3 1 11—8 6 S. D. O. U. C. 4 1 3 2—11 1 Kolping 4 4 3—14 In den strijd voor de promotie naar de 2e klasse in af deeling II van het Westen is plotseling een groote verandering ten goede gekomen ten gunste van Teylingen, dat er in Delft na moeilijken tegenstand lustig op los trok. DHL bracht er al heel weinig van terecht, nam de leiding uit een „hands"bal en na een 21 achterstand kwam uit een strafschop voor DHL de gelijkmaker. Daar na maakte Teylingen het winnende doel punt. De stand is nu: Excelsior 2 1 1 65 2 D. H. L. 2 1—1 5—5 2 Teylingen 2 1 1 56 2 De uitslagen. Kampioenschap. VolendamSDOUC 40; Kerkrade Kolping 31. Pr om. 2 e kl.: DHLTeylingen 23. West. II le kl.: SpartaanGraaf Wil lem 10. 2 e k 1. B.: L. en Sn.Graaf Floris 05. Bekercompetitie: Blauw Zwart TYBB 3—3. t D. H. L. I—TEYLINGEN I 2—3. In een uiterst spannenden wedstrijd heeft Teylingen de Hollandsche Leeuw twee kostbare puntjes afhandig gemaakt, waar door de drie gegadigden np op gelijken voet staan. Om 2 uur fluit scheidsrechter Holterhues beide elftallen binnen de lijnen. DHL is vol ledig en Teylingen moet steeds nog de rechtshalf J. v. Reizen en de rechtsbuiten A. v. d. Zwaan missen. DHL speelt voor den sterken wind, welke van doel tot doel staat. v. d. Ploeg brengt voor Teyl. den bal aan het rollen, doch DHL neemt over en gaat op het doel af, doch schiet naast. Nog twee aanvallen gaan over, en dan gaat Teyl. een bezoek brengen, doch het tamme schot geeft Alsemgeest geen moeite. Als DHL, welke het meest in de aanval was, eenige malen m den buitenspelval is geloopen, ko men zij met een volgende aanval kort voor het doel, doch juist slaat een der DHL voor hoedespelers den bal met z'n hand. De spe Iers kijken elkaar aan, doch geen fluit, daarop wordt de bal zonder tegenweer in doel geplaatst en de scheidsrechterkent het doelpunt toe (10). Teyl. is hierdoor geprikkeld en zet flink door, doch de ster ke wind is hen te zwaar, zoodat de achter hoede het hard te verantwoorden krijgt. De rust breekt aan met 10 achterstand voor Teylingen. Na de thee heeft Teyl. het voordeel van den wind en nu is het met DHL gedaan. Het laat zich spoedig aanzien, dat de stand ver anderen zal, aanval op aanval volgt, eenige corners zijn het resultaat en uit een hier van zet Chr. Hohman keurig voor naar den vrijstaanden rechtsbuiten, die geen fout maakt en keurig ineens inschiet (11). DHL komt nu weer los, en Koenders moet eenige malen reddend optreden wat hem goed afgaat. Ook Warmerhoven voor komt een zeker doelpunt van Tok Alsem geest als hij er zijn hoofd onder zet. Het spel gaat nu van doel tot doel. Van beide kanten enkele vrije trappen, doch deze le veren ook niets op. Bij een aanval van Teyl. slaat een der D. H. L.-spelers den bal met de hand, de vrije trap hiervoor plaatst van Nobelen hard op doel. Alsem geest staat gereed om in te grijpen, doch de lange midvoor van Teyl. verandert den bal met zijn voet van richting en doelpunt op keurige wijze. (21). Kort hierop zien wij uit een voorzet van links de Teyl. midvoor over de deklat koppen. Bij een aanval van DHL maakt de linksbinnen van Teyl. hands in het beruchte gebied. Penalty. Alsemgeest brengt den stand hierdoor weer op gelijken voet (22). Nu wordt gezwoegd om de winnende goal en in deze periode heeft Teylingen het hard te verantwoorden, doch Koenders, welke nu zijn capaciteiten toont, stompt verschil lende harde schoten uit zijn doel. De rechtsback van Teyl. werkt enkele malen slecht weg, hij raakt er geheel uit, doch doelpunten blijven uit. Teylingen komt weer los en forceert eenige corners, deze worden keurig genomen, doch weggewerkt Nog 5 minuten is er te spelen. Teyl. on derneemt nog eenige gevaarlijke aanval len. Uit een hiervan ontstaat een corner, v. Nobelen plaatste den bal keurig buiten bereik van alle spelers in eens in het doel (32). Nog eenig heen en weer ge- trap en het fluitsignaal kondigt einde aan van dezen uiterst spannenden strijd. Tey lingen heeft een verdiende overwinning behaald. Scheidsrechter Holterhues had blijkbaar niet zijn middag. BL. ZWART I—T. Y. B. B. I 3—3. Blauw Zwart wint den toss. TYBB trapt met wind mee af en belaagt direct het Blauw Zwart doel, en daar de achterhoe de niet erg trap vast is, ontstaan er ge vaarlijke momenten. Wegens buitenspel wordt een doelpunt der Haarlemsche rechtsbinnen geannuleerd. Het is echter uitstel van executie. Een corner wordt weggekopt, deze komt voor een Haar- lemsch been en het is 01. BI. Zwart komt er beter in, een pracht "aanval over rechts belandt op het net. Ze komen weer terug, nu over links, de links binnen zet kalm voor en na 15 min. brengt de r.bin. den stand op 11. Nu is de beurt weer aan TYBB, de midvoor schiet keihard in, doch de BI. Zwart keeper slaat het leer het veld weer in. Een corner op het Haarlemsche doel wordt naast gekopt. Nadat de bal voor het BI. Zw. doel geweest is, breekt de BI. Zwart midvoor door, verschalkt den Haarlemschen keeper en de stand is 21. Vijf min. voor rust kruipt BI. Zwart door het oog van de naald. Rakelings vliegt de bal buiten bereik van den kee per naast de paal. Ruststand 21 voor Blauw Zwart. Na rust valt TYBB direct een corner ten deel, deze goed voor doel genlaatst, wordt naastgeschoten. Dan volgt een staaltie van schitterend combi natiewerk der BI. Zwart voortwaartsen. Viermaal wordt keihard ingeschoten, doch telkens brengt een Haarlemsch been red ding. TYBB vindt dit te bar en werkt zich eenigszins los. Dan ontstaat er een straf schop waardoor TYBB den gelijkmaker scoort (22). Hierna verslapt BI. Zwart, waarvan de Haarlemmers profiteeren om den stand op 23 te brengen. Dit is BI. Zwart te bar, zij wijzigt haar opstelling, de linksback gaat naar voren en brengt even later de Dartijen weer od gelijken voet (33). Aldus komt het einde. R. K. Sportver. „V. E. P." Het V. E. P.-programma was niet uitge breid. Een combinatie van 2 en 3 ging naar Onderwater en verloor daar van Unio I met 31. De junioren speelden op ei een terrein voor de competitie tegen de DONK-junioren uit Gouda. Het a-elftal won met 31, het b-elftal verloor met 8—1. VAN DE D.H.V.B.-VELDEN. Adolf Kolping loopt in. Van hetgeen gisteren gespeeld werd is niet veel te vermelden. Toch zijn er twee belangrijke uitslagen te noteeren. Voor de 3e klasse B wist Adolf Kolping met* 32 van Meerburg te winnen, waar door de kans niet denkbeeldig is, dat de club uit Langer aar nog met Majella ge lijk komt. De stand is hier n.l.: gesp.gew.gel.verl.v.t. pnt. V. V. S. B. 18 13 3 2 58—20 29 R. W. D. 17 11 3 3 68—31 25 Foreholte 17 9 5 3 48—29 23 St. Hooger 18 9 5 4 44—40 23 S. N. A. 17 6 4 7 34—27 16 Meerburg 17 6 2 9 31—45 14 A. S. C. 17 5 3. 9 21—51 13 St. Bernardus 18 5 3 10 4149 13 Majella 17 4 1 12 41—67 9 Adolf Kolp. 16 2 3 11 23—47 7 In de res. 4e klasse K wist Lisse V een 32 overwinning te behalen op Alliance II. Daardoor legden de L'issenaren beslag op het afdeelingskampioenschap^ Proficiat! DE UITSLAGEN. AFDEELING CENTRUM. 3e klasse B: Adolf KolpingMeer burg 32. Res. 4e k 1. F: Teylingen IVv. Nis pen III 4—2. Res. 4e kl G: S.M.C. HI—K.R.V. IH 1—8; V.V.L. in—Kolp. Boys n 8—1. Res. 4e kl. H: D.O.S. V—A.V.B. H 2—1. Res. 4e k 1. K: Lisse VAlliance II 32 (Lisse V kampioen). Vriendschappelijk: Leiden I R.W.D. I 0—5; Kolp. Boys I—R.W.D. II 55; S.M.C.-comb.Lisse-comb. 10; Fo reholte ILeiden II 51; Foreholte II Leiden III 22; Majella ID.O.S.-comb. 2—2; V.V.L.—Alph. Boys 5—5; V.V.L.-Jun. aLeiden-Jim. a 41; D.O.S.Santpoort II 0—1; D.O.S. IV—O.D.I. III 6—1. R. K. Sportver. „V. C. H." Gisteren speelde het tweede elftal een ren, dat de uitslag 41 voor V.C.H. werd. vriendschappelijken wedstrijd tegen Al phen Boys Hl op eigen terrein. De rust ging in met 10 voor V.C.H. Na de rust zette V.C.H. goed door en hoewel de Boys hun best deden, konden ze niet verhinde- FILMAVOND LEDEN VAN LEIDEN - R.W.D, - STICK - BATAVEN EN KOLPINGS-BOYS WIJ VERWACHTEN U ALLEN MORGENAVOND IN ZOMERLUST! Kaarten ad. 25 ct. pl. bel. bij Uw Bestuur »n vanaf 7 uur aan de zaal verkrijgbaar. Bestuur Sportcentrale en Propaganda Club. R. K. Sportver. „Rood-Wit". RWD I bezorgde ons een aardige ver rassing door onze stadgenooten Leiden I met 50 te kloppen. Nu niet overmoedig worden Boys! De reserven speelden een prettigen wedstrijd tegen Kolping Boys, waarbij ieder elftal 5 maal scoorde! De junioren-wedstrijd vond geen door gang. R. K. Sportver. „S. M. C." Wat de wedstrijden van gisteren betreft, kunnen wij tevreden zijn. Voor de com petitie werd er slechts een wedstrijd ge speeld en wel S. M. C. Ill—K. R. V. III en werd met medewerking van eenige S. M. C.'ers door K. R. V. Hl gewonnen en wel met 81. Dat gaat zoo niet langer hoor, jongens. De onderlinge verhouding moet veel beter worden. Hierna speelde S. M. C. aLisse a een vriendschappelij ken wedstrijd welke eindigde in een ge lijk spel (22). Hierna speelde een SMC- comb. tegen een Lisse-comb., welke in een 10 overwinning eindigde voor S. M. C. combinatie. R. K. Sportver. „D. O. S." DSS zond ter elfder ure bericht van verhindering, doch het DOS bestuur liet het hierbij niet zitten en slaagde prachtig door beslag te leggen op de Santpoort re serven. Het werd een spannende ontmoe ting, met stevig vlug spel, en er werd fraai kopwerk geleverd. Santpoort was door haar enthousiast open spel wel eens een tikje in de meerderheid, doch DOS was zeer onfortuinlijk en al moet het ge zegd worden, dat de Santpoort doelman prachtig werk leverde, hij had niet over geluk te klagen. In de eerste helft scoorde de Santpoort linksbinnen het eerste doel punt onverwachts (01). Dan ontkomt het Santpoort doel een paar maal aan doorboring en eenmaal als van Es in de hoek schiet, wordt de bal nog juist weg gewerkt. Zoo verstrijkt de eerste helft. Daarna heeft DOS haar opstelling gewij zigd, de Koning gaat backen en Zwartelé rechtsbuiten. Dit komt het spel wel ten goede, en mooie aanvallen volgen. Vanuit een hoogen voorzet lost Zwartelé een kei hard schot, doch de Santpoortkeeper keer de dit. Enkele hoekschoppen worden nog op het Santpoortdoel genomen, doch zon der resultaat. Ook de linksbuiten van DOS geeft vele fraaie voorzetten doch de Santpoort achterhoede geeft geen kans om te scoren. Onveranderd komt het einde van dezen sportieven en fraaien kamp. Een DOS combinatie bij Majella op be zoek sr>eelde 22 gelijk. DOS IV speelde tegen ODI III en won dezen ongelijken strijd met 61. DOS V speelt nog steeds competitie, nu waren de A. V. B.-reser ven op bezoek, ze klopten hen met 26. R. K. Sportver. „Kolpings Boys" Het eerste elftal speelde met 3 invallers tegen RWD II en wist in een zeer matig gespeelden wedstrijd een gelijk spel te behalen (55). Ruststand 43 voor RWD Onze Boys hadden dezen wedstrijd ze ker kunnen winnen wanneer met meer overleg en enthousiasme was gespeeld. Het tweede elftal trok ten strijde tegen de kampioen hunner klasse en bood voor de rust krachtige weerstand aan de aan vallen van VVL. Rust 21 voor VVL ni. Na de rust was VVL veel sterker en won tenslotte met 81. Wanneer dit elftal dezen zomer eens flink traint is er nog heel wat te bereiken. R. K. Voetbalver. „K. R. V." Gisteren speelde het 3de elftal in War mond tegen S.M.C. 3 en won met flinke cijfers. Nadat de rust was ingegaan met een 40 voorsprong, scoorden na de rust de onzen nog vier maal tegen S.M.C. een maal, zoodat het einde kwam met een 81 overwinning voor K.R.V. 3. Op eigen terrein waren er geen wed strijden. R. K. Sportver. „Adolf Kolping". On eerste elftal heeft ook gisteren weer geducht van zich afgebeten en klopte Meerburg met 32. Met de beide over winningen van de laatste weken heeft Kolping nog een sprankje hoop het degra datiegevaar te ontloopen. Houdt toch nog vast jongens, want ook Majella ligt op den loer! HOCKEY Duitschland door Nederland geslagen. Een 2-1 Ned. zege tot besluit van het seizoen Voor een 4000 toeschouwers vond gister middag in het Olympisch Stadion te Am sterdam de 12e hockey land enwedstrijd Ne derlandDuitschland plaats, welke ont moeting door de Oranjehemden met 21 werd gewonnen, een zege, die zeker ver diend mag worden genoemd. Duitschland werd over het algemeen sterker geacht dan Engeland, hetgeen onjuist is gebleken. Maar de 21 overwinning op onze zoo zeer gevreesde Oosterburen accentueert nog eens duidelijk het meer dan fraaie resul taat, dat Holland enkele weken geleden tegen Engeland behaalde. Om ruim half 5 het veld moest na den voetbalwedstrijd tusschen DWS en Velo- citas nog in gereedheid worden geibracht werd begonnen nadat de beide volksliede ren waren gespeeld. De leiding was in handen van de heeren Van 't Lam (Nederland) en Heimann (Duitschland). De opstelling was als volgt: Nederiand: Doel: J. de Looper. Achter: De Waal en Tresling. Midden: H. de Looper, Houtzager en van Lierop. Voor: Gunning, Schmtger, Van den Berg, Cav;ët en van der Haar. Duitschland: Doel: Warnholtz. Achter: Kemmer en Zander. Midden: Gerdes, Kleingeist en Schmalix. Voor: Bieberbach, Haimel, Weiss, Scher- barth en Katzenstein. Het Oranjeteam was aanvankelijk iets sterker, hetgeen enkele corners zoowel lange als strafcorners op het Duitsche doel tot gevolg gehad. De Duitsche keeper kreeg enkele schoten te verwerken, waarbij hij zich zeer betrouwbaar toonde. De tegenaan vallen, in shortpassing opgezet, waren zeer gevaarlijk en ook Duitschland kreeg twee strafcorners te nemen. Bij den tweeden strafcorner plaatste Weiss keihard in. maar een stok van een der Oranjehemden hield het schot uit het doel. Even later loste Scherbarth een prachtig schot, dat keurig door onzen keeper gehouden werd. Hout zager verplaatste daarop het spel en toen hij goed door het midden aangaf, loste van der Berg in vollen ren een schot, maar de Duitsche keeper redde de situatie uitste kend. Wederom werden enkele lange en korte corners op het Duitsche doel geno men, maar ook deze hadden door lang treu zelen met schieten en goed opstellen der Duitsche verdedigers geen succes. Het spel golfde op en neer. Het meeste gevaar in on zen aanval kwam van rechts, waar Gunning goed in vorm bleek te zijn. Bij de Duitschers werd het spel zeer kort gehouden, waar door onze verdediging steeds gelegenheid kreeg om in te grijpen. Een schot van den linksbuiten Katzenstem werd keurig door de Looper gestopt. Na zeer snel combineeren was Scher barth even later door onze verdediging heen. Zijn schot ging langs keeper de Loo per, die uit zijn doel gekomen was, maar Tonny van Lierop was teruggesneld en in doel liggend sloeg hij den bal er uit. In derdaad gebeurde dit echter achter de doel lijn, zoodat de heer Heimann terecht doel punt voor Duitschland gaf. Er waren toen 20 minuten gespeeld (01). Het verschil in spelsysteem was intus- schen duidelijk naar voren gekomen. Hol land speelde het snelle open aanvalsspel, waarin voortdurend de vleugelspelers be trokken werden. Duitschland daarentegen zocht zijn heil in korte passes, waarin het binnentrio 't groote aandeel had en waar de buitenspelers nauwelijks aan te pas kwa men. Van eenige meerderheid was geen sprake, de beide verdedigingen kregen volop werk en de strijd was uiterst spannend, niet het minst door het razend snelle tempo, waar in gespeeld werd. Aan beide kanten wer den weer enkele corners genomen en bij een daarvan schoot van der Berg keihard in. Een der Duitsche backs werkte den bal met de knie uit het doel en de daarvoor gegeven strafcorner had ook al geen resul taat. Bieberbach, de Duitsche rechtsbuiten geraakte geblesseerd en werd vervangen door Uhl (Berlijn). In den stand kwam verder geen veran dering meer, zoodat de rust met een 10 voorsprong voor Duitschland inging. Tweede helft. Direct na de hervatting werkte van der Haar zich tot den slagcirkel door, maar zijn keurig schot ging schuin voor doel langs naast. Zonder bepaald gevaarlijk te zijn was Duitschland in het veld eenigen tijd iets sterker, maar aangemoedigd door het geestdriftige publiek gingen de Oranje hemden al spoedig weer tot den aanval over. Van der Berg kreeg echter geen kans om te schieten, terwijl vele pogingen dood liepen door te veel individueel spel zijner zijds. Wederom werden enkele corners ge nomen, maar slecht aangegeven hadden deze geen resultaat. In drie minuten! Toen kwamen de momenten, waarin de overwinning werd bevochten. Een der Hol landsche aanvallen had een strafcorner tot resultaat. Ditmaal kwam Tresling, de straf cornerspecialist naar voren en uit den goed aangegeven bal van van der Haar scoorde Tresling met een hard laag schot, dat langs vele beenen ging, den gelijkmaker. Er wa ren toen 12 minuten gespeeld. Twee minuten later herhaalde zich pre cies het zelfde. Wederom nam van der Haar een strafcorner, keurig werd de bal neer gelegd en Tresling sloeg met een hard laag schot het tweede Nederlandsche doelpunt langs de Duitsche verdedigers (21). In drie minuten tijds was een naderen de nederlaag in een overwinning omgezet. Met nog twintig minuten spelen voor de boeg was het zaak den eenmaal verkregen voorsprong te handhaven. Duitschland was na deze beide Nederlandsche doelpunten iets in de meerderheid, maar moeilijke schoten kreeg de Looper niet te verwerken, terwijl onze middenlinie de defensie krach tig steunde. De Duitschers hielden het spel nu wat beter open, maar ook dit had geen succes. De Nederlandsche aanvallen, hoewel iets minder in aantal, bleven gevaarlijk waarbij de rechtervleugel verreweg het gevaarlijk ste was. Van der Berg wilde het echter ook nu te veel alleen probeeren, en tegen de prachtig verdedigende Duitsche backs had hij geen kans. Onder groote spanning kwam het einde en werden de Oranjehemden door tientallen supporters hartelijk op het veld gelukgewenscht. Ja we zagen zelfs spelers op de schouders van bewonderaars het veld verlaten. De Duitschers betraden sterk te leurgesteld de kleedkamers. R. K. Sportver. „V. V. L." Gisteren speelde het eerste elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen den nieuwen le klasser n.l. tegen Alph. Boys. Als scheidsrechter Bakker om half 3 be ginnen blaast heeft V.V.L. een eenigszins andere opstelling, welke al aardig voldeed. V.V.L. mocht het genoegen smaken het eerst te doelpunten, al spoedig gevolgd door een 2e en 3e. De rust gaat in met 13. Na de thee heeft Alph. Boys den wind in den rug. Spoedig maakten zij nu gelijk en namen zelfs een voorsprong. Maar voor het einde kreeg V.V.L. een strafschop te nemen, welke in een doelpunt werd om gezet, zoodat het einde aanbrak met een gelijk spel 55. Het 3e elftal speelde haar laatste com petitiewedstrijd tegen K. Boys. Kolping Boys scoorde het eerste doelpunt, maar V.V.L. bracht den stand voor de rust op 14. Na de rust bracht V.V.L. de stand op 18, zoodat de competitie met een goed geslaagd succes gesloten werd. Tenslotte zijn de a-junioren op bezoek geweest bij de dito's van Leiden en kwa men met een 14 overwinning naar huis toe. Bravo jongens! R. K. Sportver. „Foreholte". Ondanks het koude weer is er toch nog danig gevoetbald. Om half een werd een Juniorenwedstrijd gespeeld tegen een K.J.C.-elftal welke eindigde met een 21 overwinning voor de Juniores. Om half drie kwam het 1ste elftal bin nen de lijnen geheel volledig tegen Leiden II, dat maar met 8 man verscheen. On danks deze onvolledigheid bleek Leiden een goede tegenstander te zijn, maar kon toch niet verhinderen, dat de onzen met 51 wonnen. Het was een mooie oefen wedstrijd voor de laatste competitiewed strijd en wij hopen, dat die zoo spoedig mo gelijk wordt vastgesteld. Scheidsrechter Zuidhoek leidde goed. Het 2e elftal kon het tegen Leiden 3 niet verder brengen dan een gelijk spel 33. Een mooi resultaat van onze reserves. R. K. Sportver. „Majella". Omdat de wedstrijd Alphensche Boys 3 Majella 2 afgelast was, bestond het pro gramma uit 2 thuiswedstrijden. De junioren openden den middag te gen D.O.S. b en wisten met 21 de over winning te behalen. Dat gaat weer de goede kant op! Het le elftal speelde hierna vriend schappelijk tegen een elftal bestaande uit 7 spelers van D.O.S. 2, verder aangevuld uit lagere D.O.S.-elftallen. Majella telde 2 invallers. Tegen deze sterke combinatie werd wederom een pracht-partij voetbal ten beste gegeven. Nu rust wist Majella zelfs 2 maal op keurige wijze te doelpun ten, waardoor de wedstrijd in een gelijk spel eindigde (22). Deze keer nog iets voor de supporters. De vereeniging Oliveo te Pijnacker heeft van haar aanhangers een beker van 35. gekregen. Hoe denken de Majella-suppor- ters hierover?!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5