STADS NIEUWS MAANDAG 29 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. STAATSPARTIJ. Candidaatstelling Gemeenteraad. Gisteren is er gestemd voor de bezetting der eerste acht plaatsen op de caindidaten- lijst der R.K. Staatspartij voor de gemeente raadsverkiezing. Uitgebracht zijn 452 stemmen, waarvan 38 van onwaarde, dus 414 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren: Th. B. J. Wilmer 411 stemmen (273 voor plaats 1, 41 voor 2, 18 voor 3, 14 voor 4, 4 voor 5, 2 voor 6, 3 voor 7, 4 voor 8) totaal 3097 puniten. Mr. A. L. F. M. Tepe 406 stemmen (1 voor plaats 1, 295 voor 2, 46 voor 3, 20 voor 4, 16 voor 5, 8 voor 6, 16 voor 7, 4 voor 8) totaal 2573 punten. 1 Th. M. W. Bergers. 370 stemmen. (0 voor plaats 1, 5 voor 2, 259 voor 3, 38 voor 4, 24 voor 5, 14 voor 6, 17 voor 7, 13 voor 8) totaal 1964 punten. J. H. A. M anders. 404 stemmen. (4 voor plaats 1, 9 voor plaats 2, 27 voor 3, 264 voor 4, 47 voor 5, 21 voor 6, 9 voor 7, 23 voor 8) totaal 1869 punten. H. Combert. 382 stemmen. (3 voor plaats 1, 4 voor 2, 14 voor 3, 28 voor 4, 244 voor 5, 54 voor 6, 21 voor 7, 14 voor 8) to taal 1470 punten. E. J. Coster. 339 stemmen. (0 voor plaats 1, 3 voor plaats 2, 6 voor 3, 3 voor 4, 25 voor 5, 226 voor 6, 47 voor 7 29 voor 8) totaal 973 punten. J. A. v a n O ij e n. 359 stemmen. (16 voor plaats 1, 7 voor 2, 13 voor 3, 12 voor 4, 15 voor 5, 26 voor 6, 216 voor 7, 52 voor 8) totaal 943 punten. H. L. J. Tob 359 stemmen. (43 voor plaats 1, 27 voor 2, 17 voor 3, 16 voor 4, 20 voor 5, 27 voor 6, 22 voor 7, 187 voor 8) totaal 1107 punten. A. v. D ij k, 61 stemmen. (0 voor plaats 3, 2 voor 2, 1 voor 3, 1 voor 4, 3 voor 5, 15 voor 6, 14 voor 7, 25 voor 8) totaal 135 pun ten. W. M. M. G e e n e, 85 stemmen. (3 voor plaats 1, 7 voor 2, 5 voor 3, 4 voor 4, 4 voor 5, 8 voor 6, 25 voor 7, 29 voor 8) to taal 242 punten. D. Haverkorn, 85 stemmen. (17 voor plaats 1, 9 voor 2, 6 voor 3, 13 voor 4, 9 voor 5, 5 voor 6, 11 voor 7, 15 voor 8) totaal 388 punten. C. P. W, S c h i n c k, 51 stemmen. (2 voor plaats 1, 5 voor 2, 2 voor 3, 0 voor 4, 2 voor 5, 6 voor 6, 13 voor 7, 19 voor 8) totaal 143 punten. Op de eerste acht plaatsen zijn dus geko zen: 1. Th. B. J. Wilmer, 2. mr. A. L. F. M. Tepe, 3. Th. M. W. Bergers, 4. J. H. A. Man- ders, 5. H. Lotnbert, 6. H. L. J. Tobé, 7. E. J. Coster, 8. J. A. v. Oyen. De eerste 5 plaatsen zijn volgens het ad vies. Voor de plaatsen 6, 7 en 8 luidde het advies: 6. Coster, 7. v. Oyen, 8 Tobé. Voor deze laatste 3 plaatsen is dus wijziging ge bracht in het advies. Er waren twee Kies- comité's opgericht, één voor de candida- tuur-Tobé en één voor de candidatuur- Haverkorn. In den huidigen Raad hebben ook 8 Ka tholieken zitting. A.s. Zondag wordt gestemd voor de be zetting der plaatsen 9 tot en met 12. HET 350-JARIG BESTAAN DER MARIA-CONGREGATIE. Hedenavond om half 9 plechtig Lof met feestpredikatie van den Zeereerw. Pater Friedrichs ter gelegenheid van de viering van het 350 jarig bestaan der Maria-Con- gregatie in Nederland. Alle Congreganisten van de Heeren-Con- gregatie en de Jongemannen-Congregatie van de St. Petrusparochie hebben reeds een oproep tot bijwoning van de plechtigheid ontvangen. Na afloop zal er voor de Heeren van de Congregatie nog gelegen heid bestaan om een toegangsbewijs voor den Maria-avond in de Gehoorzaal op Maandag 6 Mei te ontvangen. Hedenavond zijn ook de Heeren, 'die nog niet aangesloten zijn bij onze. Congregatie welkom. R. K. VROUWENBOND. De excursie naar de Bremberg te Prin- cenhage op Donderdag a.s. 2 Mei gaat door. Vertrek 7.30 uur v.m. op de Papegracht. Kosten deelname 2.50. Tot uiterlijk Dins dag 5 uur kan men zich aanmelden bij Mevr. Manders of mej. v. Deene; na dien tijd kunnen geen deelneemsters meer wor den aangenomen. FILMAVOND TEN BATE DER R. K. SPORTCENTRALE. Nogmaals herineren wij aan den film avond, welke morgenavond in „Zomerlust" wordt gegeven ten bate der F.-K. Sport- centrale. Het programma is zoo samengesteld, dat het zelfs de meest verwende bioscoopbezoe ker zal kunnen bevredigen. Voor de pauze de sprekende film „Lourdes", na de pauze o.a. „Circusleven". U steunt niet alleen de Sportcentrale, die uw steun en medewerking ten zeerste noodig heeft, maar u bezorgt u zelf een genotvollen avond. Kaarten ad 50 cent pl. bel. vanaf 7 uur aan de zaal verkrijgbaar. (Voor leden sportvereen. 25 ct. pl. bel.). In de pauze heeft de trekking van de gehouden loterij plaats. Zaterdagmiddag maakten een 30-tal mannelijke patiënten van Endegeest on der geleide een uitstapje per autocar van Stadsverkeer naar de Flora te Heemstede. Na bezichtiging aldaar, werd naar Zand- voort gereden, waar voor den inwendigen mensch werd gezorgd. Langs verschillende omwegen en de bloemenvelden keerde men 's avonds te on geveer 8.30 uur voldaan huiswaarts. PROF. DR. C. C. VAN WALSEM. f Oud-hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. Zaterdagmorgen is te Haarlem, waar hij sinds zijn optreden ais geneesheer-directeur van het gesticht Meer-en-Berg woonde, in den ouderdom van 71 jaar overleden prof. dr. G. C. van Walsem. In 1863 te Wateringen geboren, werd hij op jeugdigen leeftijd te Leiden ingeschre ven als student in de medicijnen. In 1886 deed hij zijn artsexamen en een jaar later werd hij benoemd tot geneesheer aan het krankzinnigengesticht Meer-en-Berg te Santpoort, dat lata: den naam kreeg van Provinciaal Ziekenhuis. In 1889 promoveerde de heer Van Wal sem op een proefschrift getiteld: „Eenige onderzoekingen en beschouwingen op het gebied van de pathologische anatomie van het ruggemerg in verband met zijn norma len bouw". Een jaar daarna werd bij benoemd tot hoogleeraar te Leiden; hij aanvaardde zijn ambt met een rede over „De invloed van den vooruitgang der techniek op de beoefe ning der ziektekundige ontleedkunde". Toen proef van Walsem in 1904 werd be noemd tot eerste geneesheer directeur van het gesticht Meer-en-Berg nam hij ontslag als hoogleer aar. Als directeur van het krankzinnigengesticht heeft prof. Van Wal sem de eerste verbeteringen ingevoerd die de inrichting voor de patiënten tot een aan genamer verblijf maakten. Op 1 Januari 1921 trad prof. Van Wal- af als geneesheer-directeur van het Pro vinciaal ziekenhuis. 55-JARIGE ECHTVEREENIGING. Morgen zal het 55 jaar geleden zijn, dat voor het echtpaar J. Koevoet en mej. Anna v .d. Burg, Levendaal 179, de bruidsdagen ingingen, terwijl op 12 Mei de huwelijks dag is. Op dezen dag juist op een Zondag zal in de St. Lodewijkskerk, des mor gens te half tien, de H. Mis voor deze ju bilarissen worden opgedragen. Is een gouden huwelijksfeest al vermel ding waard, een 55-jarige echtvereeniging mag zeker niet onvermeld blijven, zeker niet wanneer die voor vele milddadigen een welkome gelegenheid mag worden geacht "om goed te doen. De nood der tijden is het echtpaar niet onbemerkt voorbijgegaan. Nu omstreeks 17 jaar geleden zonder werk ge komen, moest de nu bijna 85-jarige bruide gom van zijn ouderdomspensioen en van hetgeen de liefdadigheid het echtpaar bood, leven. Wie dus een goed werk wil doen wete, dat het adres van het bejaarde bruidspaar is: Levendaal 179. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat het echtpaar M. Anibamej. M. v. Steyn in den echt werd verbonden. Vanwege de tijdsomstandigheden werd aan dit heuge lijk feit geen ruchtbaarheid gegeven, doch nu de dag eindelijk daar is, meenen wij een kleine vermelding niet achterwege te mo gen laten. Het mooie feest is vandaag in den intiemen kring met kinderen en klein kinderen van het gouden bruidspaar her dacht. HET 25ste NED. NATUUR- EN GENEESKUNDIG CONGRES. Verbeterd bericht. Ter gelegenheid van het 25e Congres, dat de vereeniging „Het Nederlandsch Na tuur- en Geneeskundig Congres" op 23, 24 en 25 April hier ter stede heeft gehouden, is besloten een som van ten hoogste 1000 gulden ter beschikking te stellen van een jong geleerde voor het ondernemen van een wetenschappelijk onderzoek. Om voor het ontvangen van dit bedrag in aanmer king te komen, moet men een der vol gende examens hebben afgelegd: het doctoraal examen in de faculteit der wis- en natuurkunde, der geneeskunde of der veeartsenijkunde; het doctoraal examen in de natuurkun dige aardrijkskunde; het ingenieursexamen aan de Technische Hoogeschool te Delft of de Landbouwhoo- geschool te Wageningen; het arts-examen of het veearts-examen. De toelage wordt niet verleend voor het bewerken van een proefschrift. Aanvragen worden vóór 1 Juni inge wacht bij den len algemeenen secretaris, Dr. D. Coelingh, Regentesselaan 2 te Bus- sum. LEIDSCHE BELASTING OPHAAL DIENST Bovengenoemde vereeniging hield vori ge week haar jaarvergadering. Te kwart over acht opende de voorzitter, de heer J. J. v. Stralen, de vergadering en verzocht den secretaris de notulen te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secr. merkten wij op, diat het leden-aantal steeds toeneemt, en was per 31 Dec. 1934: 4909 leden. Het ver wachte aantal van 5000 zal spoedig bereikt zijn. Uit het verslag van den kassier bleek te zijn ontvangen de somma v. ƒ179.425.74. terwijl door de boden in totaal 104.404 kwitanties waren geind. Het innen der om zetbelasting heeft niet aan de verwach ting voldaan. Bij de bestuursverkiezing wer den herkozen de aftredende leden de hee- den J. J. v. Stralen en J. H. Schüller, ter wijl in de vacture W. Imnjink werd ge kozen de hee* P. J. Pont. Bij de rondvraag vroeg een der leden of het niet gewenscht was wat meer propa ganda te maken, daar het hem voorkwam, dat er nog velen zijn die lid konden zijn. De voorz. antwoordde, dat waar de dienst sedert 1927 tot volle tevredenheid der be lasting-autoriteiten werkt, dit toch de beste propaganda is. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. deze slecht bezochte vergadering. NED. TREKKERS BOND, AFD. LEIDEN. Propaganda-avoncL De Jeugdherbergen-beweging is de laat ste 6 jaren bijzonder sterk gegroeid, zoo wel wat het aantal jeugdherbergen zelve betreft (thans 70 stuks) als wat het aantal leden aangaat (thans 30.000). Maar, aldus de heer A. van Leeuwen, die op bovenge- noemden avond het woord voerde om doel en karakter van den N.T.B. uiteen te zet ten, al is er in de breedte een groei te be speuren, niet is dit het geval als we de diepte beschouwen, m.a.w., er is de laatste jaren in de Ned. jeugdherbergen een meer vervlakkende stemming en sfeer te ont dekken. Die prettige trekkerssfeer van wel eer is verloren gegaan. Nu is het streven van den N.T.B. hier tegenop te komen, de vervlakking tegen te gaan en weer een beteren geest in de jeugdherbergen te brengen. Vanzelfsprekend organiseert de N.T.B. zelf ook tochten, zoowel in eigen land als daarbuiten. Dit jaar staat zelfs een reis naar Madeira op het programma. Spr. eindigde met een krachtig propagan- dawoord voor den N.T.B. Voordat de heer A. van Leeuwen aan het woord kwam, was reeds een deel van het programma afgewerkt, waaronder dansjes en zang, terwijl na de pauze trek- kersschetsen vermeldt stonden. Evenmin als men bij het trekken er b.v. op let of er een mier in de jam zit of een dennenaald in de boter, evenmin zullen wij hier cri- tisch zijn ten opzichte van de afwerking van het gebodene. Trouwens de heer Gay- kema riep bij den aanvang van den avond, toen hij dezen opende, ook de clementie van het publiek in, dat vrijwel de geheele zaal vulde. Hoofdzaak is dat de N.T.B. propaganda voor haar sympathiek streven heeft gemaakt, iets wat de aanwezigen vol komen zullen hebben begrepen en ge waardeerd, ondanks het feit dat enkele aanwezigen achter in de zaal, daaraan af breuk trachtten te doen. R.-K. Handelsreizigervereeniging „St. Christoffel". Vrijdagavond kwam de afd. Leiden van „St. Christoffel" in vergadering bijeen. Vanwege de slechte opkomst der leden werd eerst te negen uur de vergadering door den vice-voorzitter geopend. De slech te opkomst betreurend, heette spr. den eerw. adv. en aanwezige leden hartelijk welkom. Spreker verzoekt voorlezing der notulen welke onveranderd worden goedgekeurd. De ingekomen stukken bevatten een schrijven der afd. Rotterdam, met verzoek om een bijdrage voor het plaatsen van een gedenkteeken op het graf van den eer sten algem. voorz. wijlen den heer W. C. F. van Hest. Na eenige besprekingen wordt dit tot de volgende vergadering aangehou den. Volgen berichten van verhuizing en vestiging. Punt drie: verkiezing voorzitter. Aan gezien er geen candid aten waren binnen gekomen, werd bij vrije stemming gekozen den vice-voorzitter, den heer C. A. Korte- kaas met bijna alg. stemmen. De voorzit ter dankte de leden voor het in hem ge stelde vertrouwen, en vroeg de medewer king van allen om de vereeniging en de afd. in 't bijzonder tot de grootst moge lijken bloei te brengen, er aan toevoegende dat hij het op prijs zou stellen, dat, de le den al hun belangen met het bestuur of een der bestuursleden zouden bespreken, wanneer het hun inziens niet geschikt zou zijn dit op een vergadering te doen. Daarmede, aldus de voorzitter, wa ren hun belangen het meest gediend, en voorkwam men, dat de zaken verkeerd werden beoordeeld en besproken. Een har telijk applaus bewees instemming met het gesprokene. Daarna werd gelegenheid ge geven het aandenken te bezichtigen, dat aan den oud eerw. adv. zal worden aange boden. Dan volgde voorlezing van het aan den oud-voorz. verzonden schrijven, waar na punt6 der agenda „vergadergelegen heid" werd besproken daar men een beter vergaderbezoek wenschte. Deze besprekin gen hadden tot resultaat, dat het bestuur maatregelen zal overwegen, aller belang te dienen en daarvan op de volgende ver gadering mededeeling te doen. Na rondvraag volgde sluiting met den chr. groet. R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael". Vrijdagavond hield bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in het Bondsgebouw. Bij afwezigheid van den voorzitter werd door den secretaris de vergadering te ruim 8 uur geopend met gebed en een woord van welkom aan den geest. adv. en aanwe zige leden. Het overleden oud-bestuurslid, de heer H. M. J. Jansen, die vele jaren in de af- deeling was werkzaam geweest, werd her dacht en eenige gebeden werden gestort voor de zielerust van den overledene. Te vens werd medegedeeld dat op Zondag 19 Mei eJc. een H. Mis zal worden opgedra gen in de St. Josephkerk, Heerensingel, voor zijn zielerust. De leden werden ver zocht zooveel mogelijk aanwezig te zijn. Door den heer de Wit werd een kort verslag uitgebracht in verband met de laatst gehouden vergadering van vakgroep IH, Stationspersoneel te Utrecht. In verband met het weinig aantal aan wezige tramleden, kon de bestuursverkie zing voor het O. O. Fonds N.Z.H. niet plaats hebben en werd besloten de tramle den persoonlijk te bezoeken en een en an der dien aangaande te bespreken. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en te ongeveer 10 uur werd de vergadering door den secretaris met gebed gesloten. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6407. N.V. Nederlandsche Fabriek van Vulmaterialen „Nedervul". Leiderdorp, van der Valk Boumanweg 35-37. Uittr. Dir. E. A. de Raay, Leider dorp. Zaterdagmorgen, toen de 27-jarige mej. A. P. N. in de keuken van den naaimachine handel van M. aan de Breestraat, bezig was een japon met waschbenzine schoon te ma ken in de nabijheid van een brandend gas- comfoor, volgde een kleine explosie, waardoor drie ruiten sprongen. Mej- N. liep geen letsel op. De brandweer behoefde geen dienst te doen, aangezien het vuur onmid dellijk met water en zand werd gefoluscht. De jaarvergadering van de Ned. Mij. v. Letterkunde zal Woensdag 12 Juni as. in het Nutsgebouw alhier worden gehouden. De gewone maandel ij ksche vergadering der Ned. Mij. v. Letterkunde zal gehouden worden Vrijdagavond 3 Mei a.s. in het Nutsgebouw alhier. Als spreker zal op treden prof. dr. P. Valkhoff met het onder werp „Marnix en Rabelais". Vrouwelijke jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal". Er is een kleine verandering gekomen in de verschillende voor deze week uitge schreven repetities. Maandag: 7 uur dadenclub ,,'t Stralende Zonnelicht. 7.30 uur: Repetitie Franciscus-Zonnelied. 8 uur: Koorrepetitie. Dinsdag: 7 uur 4de en 7e Tafereel. 8 uur: 1ste Tafereel. 8.30 uur: 6e Tafereel. Woensdag: 5 uur vergadering „Jong Le- 7 uur: Repetitie Franciscus-Zonnelied. 9.15 uur: Repetitie „Attende". Donderdag: 8 uur: Repetitie Miserere. 9.15 uur vergadering „Parcival". Vrijdag: De turnclub „Parcival" heeft les in de Ursulasteeg. 9 uur: Repetitie van het spel voor de Kath.dag in Den Haag. 9 uur: Vergadering „Actief". Zaterdag: 8 uur: Ledenvergadering. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: economisch doctoraal Indologie de heer Tjondronagoro, Den Haag; doctoraal indisch recht de heer J. Elen, Katwijk aan Zee en de heer H. J. Noordewier, Leiden. LAATSTE BERICHTEN TREIN DOOR STOOTBLOK GEREDEN Hedenochtend is op het station te Haar lem een trein door een stootblok gereden. Een rangeerende electrische trein van drie wagen reed van het spoorwegemplace ment aan den Verspronckweg naar het kopstation, waar de treinen naar IJmuiden vertrekken. Daar reed de trein door het stootblok heen en vernielde den achter kant van een daar staand gebouwtje. De trein zelf kreeg slechts weinig schade. Per soonlijke ongevallen hadden niet plaats. De oorzaak van het te vér doorrijden van den trein staat nog niet vast. VERKEERSONGEVAL TE BUSSUM Hedenochtend fietste de 70-jarige E. Smit op den Voormeulenweg te Bussum, toen hij onwel werd. Hij reed tegen een vrachtauto, die uit tegenovergestelde rich ting naderde, en viel op den grond. De man overleed eenige oogenblikken later. De chauffeur kon het slachtoffer niet meer ontwijken. HULDIGING JOH. BUZIAU. De huldiging van Joh. Buziau ter gele genheid van zijn 40-jarig jubileum zal te den Haag plaats hebben op Maandagavond 20 Mei in het Scala-theater. Binnenkort zal een oproep tot deelne ming aan het huldeblijk worden verzonden. Deze huldiging zal geschieden vanwege het landelijk comité. Alvorens de voorzit ter van dit comité het huldelijk aanbiedt, zal de voorzitter van het eere-comité, mr. H. P. Marchant, Minister van Onderwijs, K. en W., die zich daartoe welwillend be reid heeft verklaard, den jubilaris toespre ken. Candidaatstelling voor Goudscken Gemeenteraad. Bij gisteren gehouden stemming is de de finitieve oandidatenlijst der afd. Gouda van de R,K. Staatspartij voor de a.s. gemeente raadsverkiezing als volgt vastgesteld: 1. C. H. Koemans 474 Stemmen; 2. W. J. Middelweerd 458 stemmen; 3. Jac. P. Des- sing 452 stemmen; 4. A. Heerkens 447 stem men; 5. J; A. Donker 439 stemmen; 6. M. A. Engelhard 271 stemmen; 7. mr. J. L. J. A. van Meohelen 223 stemmen; 8. W. F. Lm- bens 115 stemmen; 8. F. R. Pruijmboom 82 stemmen; 10. A. A. Bruijnel 78 stemmen; 11. A. F. Hoonhout 71 steramen; 12. L. v. d. Pol 50 stemmen. Uitgebracht werdien 550 stemmen, waar van 545 geldige en 5 van onwaarde. Het politiek-advies werd door 108 kie zers gevolgd. BURGERUJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: W. Neuteboctn jm. 43 j. en L. J. Crama jd. 44 j. P. Reij- ken jm. 22 j. en C. v. Tongeren jd. 22 j. II. Pet jm. 24 j. en M. Hogervorst jd. 20 j. B. J. B. v. Weerlee jm. 26 j. en E. J. M. Akkerpian jd. 30 j. W. v. d. Linden jm 23 j en H Springer jd. 20 j. H. J. Blikman jm. 23 j. en M. I. C. O .F. C. L. Meijer jd. 23 j. Overleden: N. v. d. Wees z. 20 j. J. M. v. DisselLarrewijn wed. 79 j. J. G. Wassenaar z. 6 j. Prov. Aanbesteding. Het Prov. Bestuur van Zuid-Holland heeft heden aanbesteed het herstellen van le. den verkeersweg met rijwielpad tus- schen de Kon. Stearine Kaarsenfabriek te Gouda en den nieuwen Rijksweg Rotter damBodegraven bij het station Moor drecht; 2e. den verkeersweg langs de oost zijde van de Gouwe in de gemeente Bos koop, een en ander in de gemeenten Gou da, Moordrecht, Waddinxveen, Reeuwijk en Boskoop. Laagste inschrijver in massa-was C. de Rade te Rotterdam voor 15775. TELEGRAMMEN DE ONTVOERING VAN JACOB Zwitserland wenscht arbitrage BERN, 29 April (V.D.) De Zwitser- sche gezant te Berlijn heeft Zaterdag j.l. op het Duitsche ministerie van buitenland- sche zaken het antwoord van den Bonds raad overhandigd op de Duitsche nota van 13 April inzake de ontvoering van den Duitschen emigrant Jacob door Duitsche agents-provocateurs. De Bondsraad stelt in deze nota vast, dat zij na een onder zoek tot het resultaat is gekomen dat Ja cob met medeweten en met goedkeuring van de Duitsche autoriteiten over de grens gebracht is. Daar overeenstemming tusschen beide regeeringen langs den gewonen diplomatie- ken weg reeds thans uitgesloten lijkt, heeft de Bondsraad besloten een beroep te doen op het Duitsch-Zwitsersche arbitrage-ver drag en de aangelegenheid voor te leggen aan het scheidsgerecht, waarin dit verdrag voorziet. STAHLHELM-DEMONSTRATIE TE BERLIJN „Militaire gelijkheid" gevierd BERLIJN, 29 April (V.D.). Gister avond heeft te Berlijn een demonstratie plaats gehad, waarop het herwinnen van Duitschland's militaire gelijkheid werd gevierd. Aan deze demonstratie werd deel genomen door 8000 leden van de Berlijn- sche Stahlhelm-organisatie. Het rouwfloers werd verwijderd van de zeventig oorlogs vaandels van den Stahlhelm, hetgeen op plechtige wijze geschiedde. Generaal van Lochow hield een toe spraak tot de verzamelde leden van den Stahlhelm, waarna hij de rijen inspecteer de. De demonstratie werd besloten met „Heil"-geroep op Hitler, die gevierd werd als de redder van het Duitsche volk. DRIEHONDERD LOOPINGS IN EEN ZWEEFVLIEGTUIG. MOSKOU, 29 April. (V.D.). Te Kotebei heeft de Russische piloot Smirnoff het we reldrecord voor loopings met 'n zweefvlieg tuig verbeterd. In een vlucht, die 5 uur duurde, maakte hij driehonderd loopings achtereen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 29 Apri. Vee. Aanvoer 1820 stuks. 702 vette runderen, 358 vette kalveren, 186 schapen en lammeren, 564 varkens, 9 nuchtere kalveren, 1 bok, prijzen per kg. vette koeien 53, 47 en 3238 cent, vette ossen 48, 43 en 3741 cent, vette kal veren 75, 65 en 4550 cent, varkens levend gewicht 37, 36 en 35 cent, schapen 38,34 en 30 cent, lammeren 40, 35 en 30 cent, prijzen per stuk: schapen f 17138, lammeren f 14117. AMSTERDAM, 29 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 600 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5460, 4654 en 4045 cent per kg. slacht gewicht; 93 melk- en kalfkoeien f 150190 per stuk; 192 vette kalveren: 3246 en 26 31 cent per kg. levend gewicht; 180 nuch tere kalveren f 2.506.50, 112 schapen f 12 16, lammeren f 911 per stuk, 589 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4647, zware 4445 en vette 4344 cent per kg. slachtgewicht; 32 paarden f 90 hanen f 0.80 p. st. 100 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.145/g Berlijn 59.62i/o New York1.473/4 Parijs 9.763/4 Brussel 25.05 Zwitserland 4-7.93 Milaan H.22i/2 Madrid 20.25 Oslo36.— Kopenhagen31.921/2 Stockholm 36.87!/o Weenen Praag6.20 Boedapest Prolongatie 4 1/2 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3