MAANDAG 29 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD. - PAG. 11 LISSE. Koperen feest St. Jos. Gezellen Ver. Gisteren herdacht de St. Josephgezellen- vereeniging in de St. Agathaparochie haar 12 1/2 jarig bestaan. De dag werd begon nen met een algemeene H. Communie on der de H. Mis van kwart voor acht, waar na gemeenschappelijk ontbijt in 't Gezel- lenhuis, waaraan natuurlijk alle eer werd aangedaan en hetgeen onder gezellige kout verliep. Hierbij waren mede aanwezig de vice-praeses, de weleerw. heer kapelaan Tabink alsmede de Raad van Bestuur. Na dit ontbijt begaf men zich gezamenlijk naar de Hoogmis, welke ter intentie van het koperen jubileum werd opgedragen. Gis teravond werd de dag met een feestelijke vergadering besloten. Hierbij waren mede- genoodigd de ouders der leden, benevens de besturen der plaatselijke sociale organisa ties. De zaal was prachtig versierd met groen en bloemen ter wijd de oranje-zwarte wimpels evenmin ontbraken, waardoor het interieur een gezellige aanblik had Vóór het Gezellenhuis wapperde Kolpingsvlag. Op de feestvergadering was behalve de praeses pastoor Thomann en de vice-prae- ses, mede aanwezig de burgemeester en prof. A. H. P. Cleophas. alsmede verschil lende besturen van St. Jozefgezellenver- eenigingen uit de naaste omgeving. De Se nior, de heer G. Weijers, opende met de Kolpingsgroet en heette allen welkom, waarna hij enkele felicitaties voorlas.. Hierna was het woord aan de vice-prae ses, die een korte welkomstrede hield Hierna was het woord aan den secreta ris, den heer P. van der Lans, om een over zicht te geven van de werkzaamheden in 't afgeloopen winterseizoen, terwijl hij voorts in vogelvlucht een mooi gestyleerd overzicht gaf van de werkzaamheden in de afgelegden 12 1/2 jaar. Uit dit overzicht bleek, dat de heer C. v. d. Berg ook reeds vanaf de oprichting lid van den Raad van Bestuur uitmaakt en alzoo medejubileert. Een dankbaar applaus volgde op deze beide verslagen. Nadat de eerw. vice-praeses den heer v. d. Berg had gefeliciteerd met het koperen feest werd door hem prof. Cleophas ingeleid, die de feestrede zou hou den en wel over het onderwerp „De Ar beid en de Beroepsgedachte". Spreker schetste Adolf Kolping als beroepsvakman en hoe hij onder zijn vakgenooten niets vond dan oppervlakkigheid en zedenbe derf waardoor hij ten slotte besloot zich te wijden aan het Priesterschap, om daar door de jongelingschap op te heffen uit haar verval en vooral uit het geestelijk verval. Spreker schetste hoe de arbeider bejegend werd onder de liberale ovar ii eersc hing en hoe toen de arbeid een soort koopwaar was. Door deze bejegening is het niet te verwonderen, dat de arbeiders geestelijk afstompten. Dit besefte Adolf Kolping en daarom hij de jonge mannen gaan vormen tot goede Christenen, opdat zij in hun stoffigen omgeving in de fa briek het besev bij zich hielden, dat zij een reine ziel in zich meedroegen. En dit heeft Kolping bereikt. Arbeiden is God dienen. Die het anders ziet kent het begrip van Godsdienst niet! St. Thomas van Aquino ziet in de arbeid de ar beelding van God. De arbeidende mensch beeldt uit de Scheppenden God al is zijn werk dan niet volmaakt. Onze tijd kent twee gebreken nJ. ge brek aan arbeid en arbeidsschuwheid. Aan het eerste is momenteel door den besten socioloog niets te veranderen. Het tweede gebrek is al oud en is voortgekomen uit het liberale stelsel, toen het kapitaal van de arbeiders slaven maakte. Godsdienst en arbeid vormen de bodem van den volkswelvaart en deze deviezen van het Kolpingswerk moeten in de 'gezel- lenvereeniging worden levendig gehouden. Een daverend applaus volgde op deze met warmte uitgesproken rede. De vice-praeses dankte zijneerw. voor deze mooie rede en hij hoopte, dat de ge zellen deze wijze les ter harte zullen ne men. Daar inmiddels de oud-vice-praeses, kapelaan v. d. Weijden uit Amsterdam, ter vergadering was gekomen, heette hij deze van harte welkom. Vervolgens had de in stallatie plaats van 14 nieuwe leden. Na de gebruikelijke formules werd door de geheele zaal, terwijl de vice-praeses de in signes bij de nieuwe leden opspelde, het Kolpingslied gezongen, waarna de vice- praeses de nieuwe leden van hartè feli- citeerd. Aan een tweetal leden, welke den 25-jarigen leeftijd hadden bereikt en al- zoo de vereeniging moesten verlaten, werd een diploma uitgereikt. Hierna was gele genheid voor hen de een kort woord wil den spreken. Allereerst maakte hiervan ge bruik de heer P. Warmerdam, die als lid van den Raad van Bestuur, én de gezellen- vereeniging én hare vioe-prae^ës van harte gelukelschte met dit koperen bestaans- feest. Vervolgens was het woord aan den heer Burgemeester. Spreker deed allereerst uitkomen waarom weth. Warmerdam het eerst het woord voerde; dat komt hem toe als medewerker van deze vereeniging en als sociale werker in Lisse. Zich vervolgens tot de Gezellen wendend deed spr. uitko men, dat de geest van Kolping 12 1/2 jaar lang is ingehamerd in de katholieke jonge lingschap van Lisse. Zooeven hebben weer 14 jongens hun belofte van trouw aan Kol ping afgelegd. Het beste zullen kunnen spreken de oud-gezellen, omdat zij thans eerst ten volle kunnen beseffen het geluk, de levenswijsheid, welke hen in de St. Jos.-Gezellenvereeniging is geschonken. Op de rede wijzen van prof. Cleophas kon spr. zijineerw. gerust stellen, wat betreft de arbeidsschuwheid in Lisse, maar meer bezorgd moeten wij ons maken, dat de jon gelui leeren arbeiden. Het is onze Christen plicht, God te bidden, dat hij onze Regee ring voorlichte om arbeidsgelegenheid te scheppen, opdat er in een nabije toekomst voor hen, wier hand en hoofd geroepen ij werk te verrichten, weer werk is te vin den. Gelukkig gaan we weer enkele maan den van meer werk tegemoet; laten we ho- (.•en, dat deze gezellen van Lisse binnen korten tijd werk kunnen vinden. Hierna verkreeg kapelaan v. d. Wey- den, oud-vice-praeses, het woord Spreker vertelde, dat toen hij te Lisse de leiding over de Gezellen had, de vereeniging 100 leden telde. Thans had hij vernomen, dat de vereeniging die ook thans telt, hetgeen spr. prachtig vond, vooral in een tijd als deze. Als laatste spreker sprak een be stuurslid uit Leiden, dat mede eenige har telijke woorden van felicitatie sprak. Hier na werd gepauzeerd» Na deze pauze, welke eigenlijk veel te lang duurde, werd door enkele leden van „Guido Gezelle" opge voerd het leekenspel „Oordeel" van Jan Derks, waarvan de strekking eerst door de vice-praeses werd uiteengezet. Het stukje werd in alle ernst opgevoerd en aandach tig gevolgd. Met het vlaggelied werd de mooie bijeenkomst gesloten. Jubileum. Woensdag 1 Mei as. hoopt de heer M. v. d. Lans den dag te herden ken, dat hij 25 jaar geleden als agent van den Centralen Volksband werd verbonden. In deze afgelegde kwarteeuw zullen hem vele dubeltjes van den „kleinen man" door de handen zijn gegaan! Wij wenschen min stens nog 25 jaren toe aan deze instelling van het R.-K. Werkliedenverbond. SASSENHEEVf. Brand. Terwijl de bewoners afwezig waren is brand ontstaan in de woning van de wed N. in de Moekstraat. Omwonenden, die van buiten de vlammen zagen, waar schuwden onmiddellijk de familie, zoodat men nog bijtijds de vlammen kon uitdooven met behulp van emmers water. De oorzaak moet worden gezicht in een defect aan een z.g. Primus-petroleumstel. Botsing Zaterdagmiddag had ter hoog te van de Postbrug een botsing plaats met een bakfiets, welke in de flank werd ge reden door een motorrijder. -De bestuur ders kwamen er zonder letsel af; alleen de bakfiets werd geheel in elkaar gereden, zoodat de berijder zonder zijn fiets te Noordwij'kerhout aankwam. De schuld moet volgens getuigen geheel aan de zijde liggen van den motorbestuurder. WARMOND. Ambtsjubileum. Op Woensdag 1 Mei a.s. zal de heer H. L. van Delft, gemeente secretaris alhier, als zoodanig zijn 25-jarig jubileum vieren. De jubilaris zal des voor middags 10.30 uur worden gehuldigd door den Raad, Burgemeester en Wethouders en het Ambtenarenkorps, terwijl hij des mid dags zal worden gehuldigd door een Com missie uit de ingezetenen der Gemeente, waarbij hem namens de ingezetenen een ge schenk zal worden aangeboden. Van drie tot vier uur zal de heer van Delft in Hotel „de Stad Rome" recipieeren. Wij twijfelen niet, of velen zullen van deze gelegenheid gebruik maken, den jubilaris de hand te ko men drukken. Ongeluk. Eenige kinderen die hadden plaats genomen achter in den wagen van de wasscherij „Het Bonte Paard" sprongen nabij de Korenmolenbrug alhier plotseling uit den rijdenden wagen met als gevolg, dat 't 6-jarig logeetje van den heer M. de Vries met een zware hersenschudding werd opgenomen, terwijl een ander jongetje ern stige verwondingen aan het hoofd be kwam. De zaak is in onderzoek bij de po litie. Ingebroken. In een woonschip, liggen- op de meren alhier, is door onbekende daders ingebroken. Daar de eigenaar afwe zig was kon nog niet worden vastgesteld wat ontvreemd is. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZILK. Gemeenteraadsverkiezing. Zondag j.l. werd wededom gestemd voor de defintieve candidatenlijst voor de gemeenteraad al hier. De uitslag luidt: Groep A: Z. v. d. Aart 39, J. B. Bakker Pzn. 51, Jac. Hoog kamer 58, C. Jac. Nederstigt 103, L. de Winter 109. Groep B: Anit. v. Graven 108, L. Kroft 62, F. W. v. d. Ploeg Nic.z. 63, J. J. Pijpers 48 en C. J. Ruigrok 79. Totaal aantal uitgebrachte stemmen 180, van on waarde 9. Botsing. Op het kruispunt Regenvliet- wegWassenaarseheweg reed de wielrijd- ster mej. PI., door onoplettendheid par does tegen den haar tegemoet komenden wielrijder K. op, met gevolg dat beide rij wielen ernstig beschadigd werden. De schade heeft men onderling geregeld. ZOETERMEER-ZEGWAART. Gemeenteraad. De Burgemeester heeft de Raden der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart bijeengeroepen in gecombineerde vergadering op Dinsdag 30 April a.s., des avonds 8 uur, ten Raadhuize van Zegwaart. Agenda: Vereeniging der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart Emma bloem. De Emmabloem-oollecte heeft in deze gemeenten opgebracht een be drag van 208.71. Dit is een hooger bedrag dan de twee laatste jaren. De ijverige col- lectrices hebben dan ook haar best gedaan, waarvoor een woord van dank wel op z'n plaats is. Jubileum. De heer H. Nieuwenhuysen, hoofd der Chr. School alhier, hoopt 1 Mei as. den dag te herdenken, dat hij vóór 40 jaar zijn loopbaan begon bij het Chr. on derwijs. Gedurende 31 jaar geeft de heer Nieuwenhuysen onderwijs aan de school alhier, waarvan 29 jaar als onderwijzer, se dert 1 Maart 1933 als hoofd. Buiten het onderwijs beweegt zich de a.s. jubilaris op kerkelijk, politiek, Chr. vak beweging en ander terrein; o.a. als ouder ling der Ger. kerk, voorzitter A.R. Kiesver- eeniging, voorzitter van de Kamerkieskring Leiden, hoofdbestuurslid van den bond van Chr. Onderwijzers, voorzitter van de Ver eeniging Ziekenhuishulp enz. Aan belang- I stelling zal het den'heer Nieuwenhuysen dien dag niet ontbreken. UIT DE RIJNSTREEK HET ZILVEREN FEEST VAN PASTOOR DAALMANS Als herder van Boskoop. Gisteren herdacht Pastoor Daalmans het feit, dat hij 25 jaar Pastoor te Boskoop was. Vijf en twintig jaren lang heeft Pastoor Daalmans als herder over de Parochie ge staan. Gisteren werd onder groote belang stelling van de parocnianen van Boskoop dank gebracht voor het vele goede, wat de Pastoor sedert zijn komst voor Boskoop gedaan heeft. In den morgen reeds wapperde van vele huizen de driekleur met de pauselijke wim pel. De parochiekerk was schitterend mooi versierd en het altaar in een zee van bloe men en groen herschapen. Om 10 urn 's morgens celebreerde de jubilaris de Hoog mis, geassisteerd door de weleerw. Kape laans J. H. D. Hofstede en C. M. Broers. Op het priesterkoor hadden plaats geno men de Hoogeerw. Deken van Rooy te Gouda en kapelaan Th. v. Seggelen, oud kapelaan van Boskoop thans te Gouda. Het zangkoor zong de vierstemmige Mis van Fr. Wit Onder de predicatie sprak de Pastoor een woord van dank tot zijn pa rochianen, waarin hij wees op de gods dienstzin van de Boskoopsche Katholieken, hen dank brengend voor alles wat zij tij dens zijn pastoraat hier in Boskoop had den gedaan, alsmede voor de hoogachting die Boskoop zijn priesters toedroeg. Na de H. Mis werd uoor het zangkoor op zeer mooie wijze een priester-cantate ge zongen. Om 4 uur 's namiddags had in het R. K. Vereenigingsgebouw de receptie plaats. De zaal was schitterend versierd. Door vele parochianen werd van de gelegenheid gebruik gemabkt om Pastoor Daalmans persoonlijk te feliciteeren. Onder de vele bloemstukken, welke in de zaal stonden opgesteld, waren er van verschillende vereenigmgen als van de R. K. Boerenleenbank, de L. "f. B., de R. K. Volksbond, de K. J. C„ St. Josephgezellen- ver., Middenstandsver. „De Hanze", K. S. A. „De Trekvogels", Slagerbond en voorts van eenige particulieren. Nadat de Feestcommissie, Kerk- en Arm bestuur en een deputatie van de Zusters Ursulinen hadden plaats genomen, werd de jubilaris begeleid door de 'beide kapelaans binnengeleid door den voorzitter der Feest commissie, den heer C. J. v. Vliet, onder het zingen van een welkomstlied. Aanbieding van het geschenk. Hierna sprak de voorzitter de feestrede uit. Vijf en twintig jaren Pastoor onzer pa rochie, aldus ving spr. zijn toespraak aan. 25 jaren lang op de bres gestaan, ge ijverd voor onze geestelijke belangen, het is voorwaar geen kleinigheid. 25 jaren waart gij een Herder voor onze parochie, die al spoedig bemerkte als het een of ander Uw schaapstal dreigde, en dan was het ook U.w manier van aanpakken om dat te keeren. Dan was het Uw manier van aanpakken om het weer in goede ba nen te leiden, het was Uw manier van aan pakken, die aller respect afdwong, want Uw onpartijdigheid is algemeen bekend. Het godsdienstig leven in onze parochie danken wij in groote'mate aan Uw onver- i moeid arbeiden, aan Uw voorbeeld, aan Uw wijs beleid. Maar het waren niet alleen onze geeste lijke belangen die U ter harte zijn gegaan, het waren niet alleen onze geestelijke be langen waarvoor gij hebt gezwoegd. Ook onze tijdelijke, onze maatschappe lijke belangen hadden Uw volle belang stelling, en menige wijze raadgeving moch ten wij van U ontvangen, als er een besluit over de een of andere belangrijke kwestie genomen moest worden. Hoeveel hulp is door U gebracht? Hoeveel nood gelenigd? Laat ik U zeggen dat wij U voor dat alles heel dankbaar zijn. En als ik dan zou trachten een opsom ming te geven van alles in al die jaren door U opgericht, een opsomming te geven van alles waaraan door U steun of mede werking is verleend, dan schrik ik daar van terug, want dan zou er door het groote aan tal veel vergeten worden. Maar dat is niet de bedoeling, en wij zijn er van overtuigd, dat wij U daar ook geen pleizier mede doen. Vergun mij echter dat ik toch 'n paar grepen doe, en dan npem ik op de eerste plaats onze Roomsche school, onze mooie Roomsche school! Als er een ding is in de parochie waar U eenige voorliefde voor hebt, dan is het wel onze mooie Roomsche school! Wat een school als de onze betee ken t voor een parochie als de onze, dat kan ik niet onder woorden brengen, maar dat het is van onschatbare waarde voor onze Roomsche jeugd, voor onze parochie, daarvan zijn wij overtuigd. Wait al plannen, hetzij van uitbreiding of anderzins, zijn door U al voor de school ge maakt, en ten uitvoer gebracht. Ja, mijnheer Pastoor, als ik het zoo noe men mag, die school is altijd Uw stok paardje geweest, en met alle respect voor het goede onderwijzend personeel dat onze school bezit, is het mede door Uw kracht dadige n steun, dat wij een school hebben, waar we trots op gaan! Ook daarvoor zijn wij U zeer dankbaar. Wij zullen nog een greep doen. In den aanvang noemde ik U het midden punt van de belangstelling, en zoo is het ook inderdaad. Maar we staan hier ook in het midden punt van het R. K. Vereenigingsleven, in ons mooie R. K. Vereenigingsgebouw, door U gesticht. Een flink Katholiek vereeni gingsleven zonder eigen gebouw? Dat kun nen wij ons niet goed meer indenken. Ook daarvoor is door U hard gewerkt, in den meest uitgebreiden zin. Als ik mij niet vergis was wel een Uwer eerste daden hier in de parochie het stich ten van een afdeeling der R. K. Boeren leenbank. Hoe deze instelling zich ontwik kelde, en wat deze instelling voor onze parochie beteekent, behoeft hier geen na dere uiteenzetting. Het geheele katholieke vereenigingsleven kon altijd op Uw belangstelling, op Uw medewerking rekenen. Wij zeggen U ook daarvoor hartelijk dank. En al is het dan op eeh bescheiden maniër, bij woorden van dank' wilden wij het niet laten. Spr. bood daarna, namens de parochie, een brevier aan, en een enveloppe met inhoud. Na de reden van de voorzitter werden door de Dameszangver. „Amicitia" op prachtige wijze eenige toepasselijke liede ren gezongen, waarna het woord werd ge voerd door de voorzitters van de verschil lende vereenigingen o.a. namens de St. Jo- sephgezellen door den heer D. v. d. Laan, namens de Hanze door den heer J. C. Ver meulen, namens de L. T. B. door den heer H. G. Mathot, namens den R. K. Volks bond door den heer P. v. d. Staak, namens de Trekvogels door den heer G. v. Capel j en door den heer Chr. van Koppen namens de R. K. U.L.O. school, waarin spr. den pastoor schetste als de groote en machtige stuwkracht voor de school. Door de K.J.C. werd hierna op keurige wijze een spreekkoor ten gehoore gebracht, terwijl ook de Dameszangver. nog eenige mooie nummers zong. Ten slotte dankte Pastoor Daalmans ont roerd allen voor hun vele blijken van dank baarheid en waardeering. Spr. dankte alle parochianen voor het medeleven tijdens z n ziekte en spoorde vooral de ouders aan om hun kinderen toch maar- te laten leeren. Tevens spoorde de pastoor aan groote de votie te hebben voor het H. Hart van Jezus. Spr. hoopte bij z'n 50-jarig Priesterjubilé over twee jaar een groot H. Hartbeeld te mogen wijden. Spr.'s dank zou het grootste zijn, als alle Katholieken, zonder eenige uitzondering, zich in hun eigen organisatie zouden organiseeren. Hierna werden de parochianen in staat gesteld den Pastoor te complimenteeren. Onder de aanwezigen, die den Pastoor gelukwenschten, merkten wij o.m. op Dr. A. S. Kater, de heeren J. W. E. Ebbinge en Dr Hamburger, namens het „Groene Kruis", de heer J. Zwartendijk, namens de Schoolcommissie en de heeren W. Kruis- wijk en H. Struve, namens de Reddings brigade. Katholiek Boskoop heeft dezen dag zijn herder op waardige wijze hulde en eer bied betoond. Deze huldiging is voor Pas toor Daalmans een overgetelijke dag ge worden. HAZERSWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der groslijststemming voor candidaten voor den gemeenteraad is als volgt: 1. M. Scheel (aftr.) 457 stemmen, 2. N. P. Kap- tein (aftr.) 442, 3. W. Lommerse (aftr.) 432, 4. A. J. de Jong (aftr.) 372, 5. F. J. Kou- wenhoven 337, 6. J. C. Lourier 257, 7. M. Straver, 231, 8. A. G. Timmermans 215, 9. J. H. v. Kampen 213, 10. H. A. Koot 144. Van de ruim 700 leden der kiesvereeni- ging hebben er 625 aan de stemming deel genomen. Van onwaarde waren 5 stem men. Zooals uit deze nummering blijkt is er massaal op onze aftredende leden ge stemd, daar zij alle verkiesbare WELT U IETS WETEN? Vraagt Welke is de kortste weg van Alphen aan den Rijn naar Hardinxveld? Verder van Hardinxveld naar Seroosker- ken. Hoeveel JCM. en welke ponten? Antwoord: Alphen, Boskoop, Gouda. Stolwijk, Schoonhoven, overvaren naar Nieuwpoort, Goudriaan. Peursum, Har dinxveld, afstand 45 K.M. Van Hardinx veld, Sliedrecht, Papendrecht, overvaren naar Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Bergen op Zoom, Krabbendijke, Schore, Goes, 'sHeer- Arendskerke, Arnemuiden. Middelburg, Serooskerke. Afstand 135 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Soest? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Bode graven, Woerden, Kamerik, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Soest. Afstand 71 K.M. Vraag: Hoe moet ik rijden per auto van Stompwijk naar Rudesheim, liefst niet over ponten? Antwoord: Stompwijk, Zoeterwoude, Hazerswoude (Rijndijk), Alphen, Woerden, Utrecht, de Bïldt, Zeist, Woudenberg, Ede, Arnhem, Zevenum, Emmerik, Wesel, Ruh- rort, Duisburg, Dusseldorf, Muhlheim, Keu len, Bonn, Koblenz, Lahnstein, Rudes heim. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) wordt 29 April voorm. 10 uur te Southampton verwacht. TABINTA (thuisr. vertr. 27 April nam. 1 uur van Londen naar Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND vertr. 27 April van Am sterdam naar Buenos Aires. KON. NED. STOOMB. MIJ. STUYVESANT (thuisr.) wordt 29 April te Plymouth verwacht. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BLOMMERSDIJK arr. 26 April van Bal- timore te Norfolk. BURGERDIJK, New Orleans naar Rot terdam pass. 27 April Vlissingen naar Ant werpen. DAMSTERDIJK, Rott. naar Vancouver, vertr. 26 April van Swansea. LOCHGOIL arr. 26 April van Rotterdam te Bellingham. LOCHMONAR, Vancouver naar Rotter dam arr. 25 April te Los Angeles. VEENDAM, New York n. Rotterdam. 29 April v.m. 6 uur te Plymouth verwacht. VOLENDAM arr. 26 April van West-In- dië te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) pass. 26 April Perim. GAROET arr. 26 April van Rotterdam te Hamburg. KEDOE (thuisr.) vertr. 26 April van Belawan. KOTA BAROE (uitr.) vertr. 27 April van Napels. KOTA GEDE (thuisr.) arr. 26 April te Londen. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALWAKI (thuisr.) vertr. 26 April van Bahia. ALP HERAT (thuisr.) pass. 26 April van Teneriffe. STOOMVAAT MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, Japan-Rotterdam pass. 27 April Gibraltar. DARDANUS, Rotterdam-Japan vertr. 27 April van Sjanghai. DIOMED, Japan-Rotterdam vertr. 27 April van Penang. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY vertr. 27 April van Rotterdam naar Cannes. JONGE ELISABETH arr. 27 April van Carthagena te Londen. VEREEN. NED. SCHEEPV. MIJ. (HollandAfrika Lijn). BOSCHFONTEIN (thuisr.) wordt 29 April v.m. te Sopthampton verwacht. (HollandOost-Azië lijn). MEERKERK vertr. 27 April van Am sterdam naar Hamburg. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. L. J. Marijnen, Noordwijker- hout, Schoolstraat 35. Our.: mr. C. Kruysse, Leiden. DE LUCHTR00VERS V*M HQITIKA. 289. Piet draaide zijn bezem eens in de emmer om en wees op de eerste de beste, die hij een eind verder zag staan. De zeeman liep op zijn maat toe en snauwde: Waar bemoei jij je toch altijd mee, hé? Heb jij hier de orders uit te deelen? En hij wees nijdig op Piet. 290. De ander was ook niet om een antwoord verlegen. Loop rond, waar heb je het nu weer over? Jij verbeeldt je altijd maar, dat ik je dwars wil zitten en dat jong daar.... vertel me liever eerst eens waar die zoo opeens vandaan komt! En hij maakte van zijn handen een verrekijker om Piest beter te kunnen zien.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11