VRIJDAG 26 APRIL 1935 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD. - PAG. 6 UIT DE OMGEVING RIJF WETERING. Gemeenteraadsverkiezing. Op 31 Maart heeft de stemming plaats gehad voor de groslijst voor R.K. Kiesvereeniging te Rijpwetering, waarvoor 5 candidaten wa ren uitgekozen. Nu moesten er 2 van deze 5 gekozen worden als zittende leden en vol gende week 3 andere, als reserves. De uit slag van de stemming op 31 Maart was als volgt: P. Heemskerk 72, J. Juffermans 49, H. v. d. Poel 67, R. Straathof 18, S. Strijk 46. Dus de hesren Heemskerk en van der Poel werden als candidaat voor de eerste plaatsen aangewezen. De uitslag van de stemming op 7 April had het volgende resultaat: J. Juffermans 84. S. Strijk 54, R. Straathof 52. In den Raad hadden zitting de heeren Heemskerk en Strijk. WASSENAAR. Verkeersongelukken op den rijksstraatweg. Op den rijksstraatweg nabij de v. Bom mellaan zwenkte gisteren door onbekende oorzaak een motor met zijspan, bestuurd door L. uit Rijswijk, naar rechts van den weg en kwam tegen een lichtmast terecht. L. brak het linker-dijbeen. De in de zijspan gezeten 21-jarige mej. W. uit den Haag, bekwam een snij wonde in het linkerbeen en schaafwonde in het gezicht. De eerste hulp werd verleend door dr. Papenrecht uit Delft. Beiden zijn per ziekenauto over gebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Op den rijksstraatweg nabjj Zuid wijk reed gisteren een luxe auto, bestuurd door de H. uit den Haag tegen een stilstaande vrachtauto. De H. bekwam een wonde •boven het oog en neus en is door dr. Janse ter plaatse verbonden. De wielrijdster mevr. v. d. H. uit Lei den, die hedenochtend op den rijksstraat weg nabij den Deijl plotseling den weg overstak, werd aangereden door een hixe auto, bestuurd door V. uit Amsterdam. Mevr. v. d. H. bekwam inwendige kneuzin gen. Zij is na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling per ziekenauto overgebracht naar het .St. Elisabeth-Ziekenhuis te Lei den. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Verdronken. Gisteren is de 4-jarige B. te Aarlander- veen in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Kerkse hapen. De gisteren gehouden verkooping van 42 kerkschapen heeft 585 opgebracht. Geboren: Gijsberta d. van M. Koers en M. Westmaas Apollonius Leonardus z. van A. H. Smits en A. A. van Nes Pieter Gerrit z. van W. Neesing en P. G. Breeveld Leni Regina d. van G. J. van Geen en J. Kleijne Jan z. van J. van Leeuwen en C. M. J. Verboom Andries Martens z. van D. de Vries en M. van den Berg Cornel is z. van E. Veldkamp en H. J. van der Louw Gerardus Johan nes z. van M. B. Röling en C. Splinter Pieter z. van H. C. E. Kranenburg en A. Bruné Antonius Gerardus Maria z. van P. J. Schipper en F. M. van Loon Jo hanna Evertje d. van C. van Egmond en F. Rodenburg Wilhelmina Mijntje d. van A. Bakker en C. G. de Jong. Gehuwd: Willem Groeneveld 26 j., te Woubrugge, en Wilhelmina Magdalena Knopper 23 j. Gerardus de Jong 25 j. en Clasina Wansinck 23 j Johannes Cornelis Pauw 24 j. en Nelly Gerarda Wil- mina Gerwig 29 j. Overleden: Antonia Mulders 79 j., wed. van H. G. van de Loo, won. te Nieuw koop Hendrika van Trier 91 j., wed. van J. H. Uljee. Gevestigd: J. Wijsman en dochter van Hillegom W. M, de Vos en gezin van Boskoop W. Hoogendoorn en ge zin van Boskoop C. Bakker van Lei- imuiden D. Hoogeveen van Hazerswoude G. van den Ent van Boskoop C. Be ens van Zwammerdam H. J. den Hartog van Ter Aar J. R. de Leeuw van 's-Hertogenbosch A. W. Timmer van Moordrecht F. M. Verduijn van Lisse A. den Hertog en gezin van Woubrugge. Vertrokken: M. van der Stoel naar Den Haag S. de Jong naar Voorschoten W. H. G. Rademaker anar Voorschoten G. Houtman naar Amsterdam L. de Groot naar Laren J. Visser naar Gouda F. P. Voors naar Den Haag G. de Bruin naar Haarlemmermeer H. Kwa- kernaak naar De Bildt S. van Asselt naai* Den Haag T. van der Helm naar Noordwijk W. Sijtsma naar Heemstede Wed. M. J. Dee naar Den Haag J. Burgers naar Den Helder A. Kleijn naar Voorschoten. HAZERSWOUDE. Burgerwacht. De Burgerwacht alhier hield Woensdagavond haar voorjaarsver gadering in het gymnastieklokaal van de R JC. schooL De zaal was geheel bezet en er heerschte een gezellige sfeer, welke werd verhoogd door het muziekclubje uit den Groenendijk. De voorzitter, de heer A. Th. de Ruijter, heette allen welkom, hi het bijzonder de Burgemeester. In zijn openingswoord con stateerde de voorzitter met voldoening de toenemende schietvaardigheid der leden. Volgens de uitslag der gehouden seriewedr strijd waren zoowel aan het Dorp als aan den Rijndijk in elk der klassen A, B en C zes prijswirmers. De eerste prijswinnaar in klasse A aan het Dorp was J. van Dorp en aan den Rijndijk J. van der Zwaan. Aan 35 winnaars werd door den Burgemeester een prijs uitgereikt. Blijkens het verslag van den secretaris- penningmeester sloot het vereenigingsjaar met een batig saldo van 4.80. De Com mandant, de heer J. Dekker, schonk een wisselbeker, die dankbaar werd aanvaard. Dezelfde avond werd daar nog om gescho ten tusschen Dorp en Rijndijk. De Rijndijk werd winnaar. Eerst wanneer Dorp of Rijn dijk drie jaren achtereen winnaar is, valt zij aan één dezer beide afdeelingen ten deel. Na gehouden rondvraag en de vertoon ing van een film door den Commandant met vele vermakelijke momenten, sloot de voorzitter met hartelijke woorden van dank aan den eere-voorzitter, de vroolijke Groe nendijkers en den Commandant, de ver gadering. KOUDEKERK. Aanrijding. Donderdagmorgen had aan den Hooge Rijndijk voor de woning van den landbouwer Kastelein een aanrij ding plaats tusschen een luxe auto H.Z. 3882 bestuurd door een dame uit den Haag en de auto van den kruidenier W. d. H. van den H. Rijndijk, met het gevolg, dat de dame haar stuur kwijt raakte en in den bermkant van den weg terecht kwam, waar de auto juist aan de kant over het water bleef hangen. Beiden waren bescha digd, terwijl de auto aan den slootkant per kraanwagen van de garage de Jong te Leiden op den weg werd gebracht en naar Leiden werd gesleept. Waterbrood. Terwijl gisteren de bak kersknecht van van KL in den Hondsdijk alhier zijn klanten bediende, geraakte door den sterken wind zijn bakfiets met brood op gang tengevolge waardoor deze met den inhoud in de sloot terecht kwam. Polderbestuur. Met ingang van 1 Juni a.s. is aan den heer E. Rollema alhier op zijn verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag verleend als secretaris-penning meester van den Hondsdijkschen Polder. Geboren. Anna, d. v. Teunis Adrianus Blijleven en Adriana de Jong. Overleden: Arie van Tilburg, oud 78 jaren. NIEUWKOOP. Geboren: Everhardus Jacobus, z. v. J. Boerboom en Th. G. Roes. Maria Petro- nella, d. v. M. van Koert en A. M. Brou wer. Teuny, d. v. G. Kranenburg en G. J. Verduijn. Hermanus Augustinus, z. v. J. J. van den Haak en E. M. Biischelmann. Ondertrouwd: F. Verduijn, 25 jaar en T. Koole, 22 jaar. Overleden: A. Mulders, 79 jaar, we duwe van H. G. van de Loo. WOERDEN. Hoera! Zooals bekend is in de vorige Raadsvergadering besloten een referendum te houden onder de Rijnbewoners over een te betalen baatbelasting bij eventueele dem ping. De meerderheid is nu gebleken tegen te zijn. We zijn benieuwd hoe de actie zich nu verder zal ontwikkelen. Zanglustige dames. Het R.K. Dames koor „Zanglust" en het Kinderkoor „Zin gende Jeugd" geven een jubileumuitvoe ring bij gelegenheid van het 15-jarig be staan op Donderdag 2 Mei en Maandag 6 Mei as. Het programma ziet er schitterend uit. Onder meer wordt opgevoerd een zang spel „Prins of Princ" met costuums en dans. Met het oog op 't jubileum heeft men geen moeite gespaard om een zoo schitterend mogelijke avond te geven. De beide koren staan onder de bekende leiding van den heer S. P. Onneweer, aan wien deze ten volle is toevertrouwd. Tenslotte: de op brengst is voor de Sint Vincentiusvereeni- ging. Eind twee-jaarlijksche cursus E.HJ5.0. Twaalf leden met gunstig gevolg exa men afgelegd, afgenomen door dr. Mon tague uit Gouda, voorzitter, dr. v. d. Gie- sen, leider van den cursus, en dr. Bruin uit Zegveld. Diploma behaald door de da mes L. Roukema, H. Veerman en de heeren J. Beving, Th. v. Breukelen, R. Blom, H. van Elk, J. Goebel, Chr. Gottenbos, J. Grif fioen, N. v. d. Horst, H. Moons, D. Versloot (Nieuwerbrug). Met een korte toespraak van dr. Montagne werd de uitslag bekend gemaakt en werden de geslaagden gefelici teerd met 't behaalde diploma. Spr. hoopte, dat de opgedane kennis bij eventueele on gevallen in daden zou worden omgezet. De voorzitster, mevr. de Kat, dankte dr. Montagne voor de prettige wijze van exa- mineeren, dr. v. d. Giesen voor de prettige wijze van les geven. Tevens dankte zij alle leden voor de bereidwilligheid tijdens de Paaschdagen aan den dag gelegd op den Utr. Straatweg. Op 'n nader te bepalen dag zullen de diploma's en in insignes aan de geslaagden uitgereikt worden. daar, Eobus. Wat een wonder. Je weet, ik ben niet rijk en ik heb het met stukjes en beetjes btf elkaar moeten rapen- .(Fantario) DE AANGIFTE INZAKE BELASTINGEN NAAR INKOMEN EN VERMOGEN. Menige lezer van dit blad zal in verband met de aangifte voor de Belastingen naar Inkomen en Vermogen per 1 Mei 1935 (be lastingjaar 1935/36 belang stellen in een zeer belangrijke uitspraak welke gedaan is door de Hooge Raad omtrent de aftrek van „borgstellingen" voor het onderdeel Ver mogen van bedoelde aangifte. In kort samengevat luidt de uitspraak als volgt: „De Wet op de Vermogensbelas ting laat aftrek toe ter zake van een borg stelling, ook ad is de borg op 1 Mei (i.e. dus 1 Mei 1935) nog niet tot betaling aangespro ken". Hoe velen niet hebben of zelve, óf vrien den, kennissen, familieleden van hen, een of meerdere borgstelling loopen, die soms een ware verschrikking voor ben zijn ge worden? Lang is er kwestie geweest of de moge lijkheid van het toepassen van algeheele of gedeelte aftrek der 1 Mei van een be lastingjaar betreffende een borgstelling, waarvoor men nog niet officieel was aange sproken! Dat er aftrek werd toegestaan betr. een borgstelling, waarvoor men als borg op 1 Mei tot betaling was aange sproken, stond vast. Natuurlijk enkel en alleen ten opzichte van de Vermogensbe lasting! Indien men echter nog niet aangesproken is, dan is het logisch dat zonder meer „af trek van het geheele bedrag der borgstel ling" niet is toegestaan, doch men zich be- perke tot schatting van het risico, dat aan de betreffende borgtocht is verbonden. „Ter bepaling van die waarde, t_w. van de kans, dat belanghebbende uit hoofde van die verplichtingen inderdaad vermo gensnadeel zal lijden, zal men op alle ge stelde omstandigheden te letten hebben, welke daarop van invloed mochten zijn!" onder deze regel zal men tot vaststelling van de waaide der borgtochtverplich ting (en) per 1 Mei a.s. tot eventueele af trek kunnen en mogen komen. In de praktijk zal men in menig geval zich moeten wenden tot een deskundige (bijv. accountant, expert) die zoo noodig met medewerking van een taxateur, ed. een betrouwbaar verslag zal kunnen uit brengen betreffende de omstandigheden, in het allereerst betreffende de finantieele "toestanden van den schuldenaar (debiteur) en in de tweede plaats van die van moge lijke medeborgen. Het zou niet aangaan, indien op losse schroeven dergelijke berekeningen werden gemaakt, welke voor den belastingbetaler van invloed op zijn belastingaangifte be treffende het onderdeel Vermogen en na dien zijn aanslag door den Inspecteur van Directe Belastingen kunnen zijn. Men onderschatte evenwel de waarde van deze zeer belangrijke uitspraak door den Hooge Raad niert; ongetwijfeld zijn hierbij vele in den loop der jaren naar voren geko men onbillijkheden weggenomen. Laten wij echter hopen, dat niet vele le zers gebruik behoeven of moeten maken van deze belangrijke beslissing; dat er evenwel onder de vele lezers aanwezig zijn, is mijn vaste overtuiging, daartoe hebben de minder gunstige economische omstan digheden zeker meegeholpen. Leiden-Zaltbammel. H. M. V„ Acc. LUCHTVAART VLIEGEN OP RADIOCOMPAS. Proeven op de „Zilvermeeuw*. Naar wij vernemen, worden ook door de K. L. M. proeven genomen met het nieuwe radio-compas, waarvan den laatsten tijd be richten uit Amerika voortdurend' melding maken. Gebruikt wordt hiervoor een Duitsch patent van Siemens. Het nieuwe apparaat is gemonteerd op de „Zilvermeeuw", welk toestel wordt ge bruikt op de lijn AmsterdamBerlijn. Met behulp van dit compas, dat wordt af gesteld op een tusschen de radio-stations van de beide vliegvelden gerichte radio-golf is het mogelijk de route precies in rechte lijn af te leggen en behoeft de piloot zich voor zijn route niet meer te orienteeren op kaart en grond. Van het uitvallen van deze proef op de „Zilvermeeuw" zal het afhangen, of de K. L. M. het nieuwe compas ook op andere toestellen zal plaatsen. NIEUWE F. 22 OP SCHIPHOL. Het krijgt „Roerdomp" als naam. Op Schiphol is gisterènmorgen weer een nieuwe Fokkermachine, van het type F 22 gearriveerd. De machine zal de registratie- teekens PH-AJR krijgen en „Roerdomp" worden genoemd. Het toestel zal op Schip hol verder worden gemonteerd, waarna het door de Fokkerfabrieken zal worden inge- vlogegn. VLIEGTUIGONGELUK IN DUITSCHLAND. ,Men meldt ons uit Frankfurt am Main d.d. 25 April: Het vliegtuig, dat op de lijn Frankfurt Keulen dienst doet en gistermiddag om 14 uur 55 van hier gestart was, moest om nog niet bekende redenen om 15 uur 20 bij Hallgarten, ten Z.W. van Wiesbaden, een noodlanding maken. Daarbij is een lid van de bemanning, kap. Kneer, om het leven gekomen. Het vliegtuig weid zwaar be schadigd. WAT BEOOGT HET A.S. BOUWCONGRES In een persconferentie heeft prof. ïr. R. C. A. Schoemaker, voorzitter van het N.I. VA, enkele mededeelingen gedaan over het a.s. bouwcongres met bouw- en archi- tectuurtentooaistelling, dat ter gelegenheid van het eerste lustrum van het Neder- landsch Instituut van Architecten zal wor den gehouden. Congres en tentoonstelling zullen van 10 t/m. 19 Mei in het R.A.I.-ge- bouw worden gehouden. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Z.Exc. mr. H. P. Marchant, zal de openings rede uitspreken. Het Congres is bedoeld als leergang ter verruiming van het inzicht betreffende de toepassingsmogelijkheden van verschillen de bouwmaterialen op grond .van hunne technische en physische eigenschappen, zoo mede ter verduidelijking van de huidige eischen, welke de hygiënist aan het bewo- niriigsprobleem stelt, waarbij voornamelijk op de be teekenis van doelmatige verlich ting, verwarming en ventilatie zal worden gewezen. Uiteraard zal door verschillende deskun digen de aandacht worden gevraagd voor den invloed der moderne bouwtechniek en der moderne bouwmaterialen op de archi tectuur in verschillende cultuurlanden. In nauw verband met dit congres zal de bouwtentoonstelling staan, omdat de mo derne techniek en de uitkomsten van labo ratoriumonderzoekingen hun invloed doen gelden op de technische uitrusting en af werking van het gebouw, zoomede op de toe te passen bouwmaterialen. Naast de moderne bouwmaterialen en verfstoffen e.d., sanitaire inrichtingen, ver- warmings- en verlichtingssystemen, zal worden aangetroffen een laboratorium, waarin het onderzoek van geluiddempende eigenschappen van bouwmaterialen wordt verricht, terwijl tevens aldaar wordt gede monstreerd, hoe de acoustiek in verschillen de ruimten van te voren kan worden be oordeeld. Het Verlichtingsgenootschap zal met modellen doen uitkomen, op welke wij ze de meest doelmatige verlichting van een vertrek kan worden bepaald en daarbij ieder belangstellende in de gelegenheid stellen, zelf een oordeel te vormen over de juiste plaatsing der ramen en de juiste ver deeling der lichtpunten. Dat ook de meest geschikte keuken inrich - tingen als behoorend tot de uitrusting van het moderne woonhuis niet zullen ontbreken, spreekt wel van zelf, doch te vens zullen de „keuken van morgen" en die van „overmorgen" doen uitkomen hoe de electrotechnische vindingen deze econo- mie-afdeeling van het woonhuis kunnen vervolmaken door een ver doorgevoerde automatiseering. De architectuurtenitocmstelling zal wer ken bevatten van bekende architecten uit Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Finland, de landen, waarin thans nieuwe en belang wekkende architectuurstroomingen zijn waar te nemen. Daarnaast zullen ongetwijfeld een vijf tigtal geaquarelleerde parspectiefteekenin- gen van bouwwerken, ontworpen door verschillende op den voorgrond tredende Engelsche architecten, de bijzondere be langstelling weten te trekken door voor dracht, teekentechniek en uitvoering. Men zal om. de aquarelleen-techniek van Hepworth, Waloot, Farey en Harvey kun nen bewonderen. De collectie foto's van werken der N.L V.A.-leden zal een indruk geven van het gebied, waarop zij in de laatste jaren werkzaam zijn geweest. Het congres en de tentoonstelling staan in nauw onderling verband en zij zullen den technicus in de gelegenheid stellen zich op technisch gebied volkomen op de hoog te van zijn tijd te brengen, zijn kermis te verrijken, zijn inzicht te verdiepen, zijn blik te verruimen en zijn technische bewe gingsvrijheid te ver groot-en. De belangstellende leek zal het oorzake lijk verband gaan begrijpen tusschen de moderne architectuur ©enerzijds en de he- dendaagsche bouwtechniek, het bouwplan en ae technische en hygiënische uitrusting van het bouwwerk anderzijds. Het programma vermeldt een reeks lerin gen op technisch gebied te houden door er kende Europeesche autoriteiten. Zoo spreekt b.v. prof. ir. J. G. Watjes over: „de invloed der moderne bouwmaterialen en construc tie-methoden op de hedendaagsche architec tuurstroomingen. Architect Pogany over „moderne Hongaarsche architectuur"; prof. ir. J. A. Bakker over „Gewapend beton in hoogbouw", architect R. Rothschild over; „de Moderne Architectuur in Italië en Tsjecho-Slowakije", prof. dr. J. J. van Loghem over „Vensterhygiëne"; prof. arch. O. Schweizer over: „Bouw van Stadions en zweminrichtingen". EDUARD BROM. t Eduard Brom was de bescheidenheid zelve. Overal zag hij zijn meerderen, en hij had zijn meerderen nergens in reinheid van geest en fijnheid van gemoed. In zijn familie, onder zijn vrienden, in de stad waren zijn hoofschheid en zonnige goedheid spreekwoordelijk. Van dezen levensgretigen, bewegelijken en gevoeligen Amsterdammer, die beursman was en dichter, wist niemand iets anders dan humaans en edels. Zoovelen als hem kenden, heel kort of heel lang, hielden hem hoog voor immer. Laat zijn cudste vrienden nu mogen zwijgen bij dit open graf; later zullen zij spreken en wèlspreken over dezen schoo- nen Roomschen mensch, die de poëzie be leed meer als levens- dan als woordkunst en die de vrome Muze vierde als der zielen Beatrix. „Tijd". C. R. DE K. HET WEER OP ZONDAG. VOORLOOFIG VRIJ ZACHT EN RUSTIG WEER TE VERWACHTEN. Kort voor het midden der week ontwik kelde zich over Centraal-Europa een lucht- drukverdeeling, die voor den weerstoestand hier te lande zeer ongunstig was en aan vankelijk weinig goeds van de weersge steldheid aan het einde deed verwachten. Een weinig actieve en zeer langzaam voortschrijdende depressie, welke een week tevoren ten Westen van Ierland was ver schenen, was langs een eenigszins ongewo- nen weg naar het Westelijk gedeelte van het Vasteland verplaatst, zoodat ons land kwam te liggen in de aan de Westzijde de zer depressie heerschende Noordoostelijke luchtstrooming, die in het eerst veel koude lucht aanvoerde en dientengevolge een sterke afkoeling bracht. De verdere vooruitzichten voor de weers gesteldheid waren ongunstig, omdat ver wacht kon worden, dat deze depressie slechts langzaam zou wegtrekken, waardoor de kans bestond, dat wij aan het einde der week nog in den kouden luchtstroom zou den zitten. Er is echter spoedig een verandering ten goede gekomen. Over de Noordzee en het Noordelijk gedeelte der Britsche Eilanden ontwikkelde zich intusschen een gebied van hoogen druk in aansluiting aan het reeds over Skandinavië liggende. Door de lucht- drukverdeeling over het Noorden van Euro pa was overigens de toevoer van polaire, koude lucht uit het Noorden afgesloten, ter wijl de met den Noordoostelijken lucht stroom aangevoerde lucht later een vrij hooge temperatuur kreeg. Beide omstandigheden hadden een gunsti- gen invloed op de weersgesteldheid, die na den storm van Woensdag snel verbeterde. Het is niet waarschijnlijk, dat de alge- meene luchtdrukverdeeling in West- en Noordwest-Europa spoedig zeer veel gewij zigd zal worden. De depressie over Cen traal-Europa zal spoedig oplossen en er zal voorloopig over en rond de Noordzee een gebied van gering luchtdrukverval ontstaan, zoodat wij tot aan het begin der nieuwe week tamelijk rustig weer met een veran derlijken wind, lichte bewolking en een temperatuur boven de normale of ten mins te gelijk aan deze kunnen verwachten. Waarschijnlijk is deze weerstoestand wei nig stabieL Welke nieuwe weerstoestand ziqh daarna zal ontwikkelen, is thans nog zeer onzeker. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (uitr.) arr. 25 April te Southampton. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) vertr. 25 April van Algiers. POELAU ROEBIAH (uitr.) pass. 23 Aprli Gibraltar. POELAU TELLO (uitr.) vertr. 24 April van Belawan. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES arr. 25 April van O ran te Cullera. BOSKOOP (thuisr.) vertr. 23 April van Callao. CALYPSO, Algiers naar Amsterdam pass 25 April Finisterre. GANYMEDES vertr. 25 April van Tunis naar Malta. ORESTES arr. 25 April van Barcelona te Genuoa. SATURNUS arr. 25 April van Valencia te Gandia. TIBERIUS arr. 24 April van Kopenhagen te Danzig. KON. PAKETV. MAATSCHAPPU. NIEUW HOLLAND, Adelaide naar Sin gapore pass. 24 April Thursday Islis. HOUTMAN vertr. 24 April van Singa pore naar Saigon. SIBEROET, Sydney naar Batavia, pass. 24 April Thursday Isles. STAGEN arr. 24 April van Soerabaja te Reunion. HOLLAND - AMERIK A-LUN BLOMMERSDIJK vertr. 23 April van New York naar Baltimore. BINNENDIJK, Rotterdam naar New Or leans, vertr. 24 April van Antwerpen. LOCHKATRINE arr. 25 April van Van couver, 1. v. Londen te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) arr. 25 April te Suez. BLITAR (thuisr.) vertr, 24 April van Port Said. DJAMBI (thuisr.) arr. 25 April te Suez. KOTA GEDE (thuisr.) pass. 24 April Fines terre. KOTA PINANG (uitr.) pass. 24 April Dakar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LUN. ALWAKI (thuisr.) vertr. 24 April van Victoria. STOOMV. MIJ. OCEAAN. ACHILLES vertr. 23 April van Yokoha ma naar Rotterdam. DEUCALION, Japan-Rotterdam vertr. 24 April van Hongkong. DIOMED, Japan-Rotterdam vertr. 24 April van Singapore. EURYBATES, Java-Amsterdam, pass. 24 April Gibraltar. PHILOCTETES, Japan-Rotterdam, pass. 25 April Prawlepont. SARPEDON, Japan-Rotterdam, vertr. 23 April van Colombo. VEREENIGDE NED. SCHEEPV. MIJ. (HollandOost Azië Lijn). ZUIDERKERK (uitr.) vertr. 25 April van Manilla.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6