VRIJDAG 26 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 5 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" PORTORICO ROOKTABAK 18 cent per V2 ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN BINNENLAND HET WIT-GELE KRUIS. De Zuid-Hollandsche Bond van het Wit- Gele Kruis hield gisterenmiddag haar jaar vergadering in hotel „Victoria" te Den Haag. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, dr. W. Klasens een overzicht over het 5- jarig bestaan van den Bond, waarbij hij in herinnering bracht, hoe het provinciaal verband is ontstaan, nl. door den eisch van het Provinciaal bestuur, dat het verleende subsidie uitsluitend in eigen provincie zou worden besteed. Bij de oprichting van den Zuid-Holland- schen Bond op 25 April 1930 telde deze 23 afdeelingen; thans zijn 40 afdeelingen aan gesloten met 24.312 leden. De Bond heeft thans een eigen enquêtrice in dienst, wier taak het is de moedercur sussen te leiden. De R. K. Zuid-Hollandsche Commissie voor Geestelijke Volksgezond heid richtte in April 1934 in Desn Haag een consultatie-bureau voor moeilijke kinderen op en in Maart 1935 is een dergelijk bu reau ook in Rotterdam geopend. In December 1933 kwam de commissie voor bakeropleiding tot stand. Vervolgens bracht de secretaris-penning meester de heer J. G. Nientied, het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat de Bond in het afgeloopen jaar in groei en bloei toe nam. Ook het verslag van de Commissie voor Geestelijke Volksgezondheid luidde zeer bevredigend. De financiën gaven al leszins reden tot tevredenheid. Tot bestuursleden werden gekozen: *ïr. R. H. M. Geerdes, Schiedam (aftr.), dr. W. C. M. Klasens, Rijswijk (aftr.), J. G. Nien tied, Vlaardingen (aftr.), W. de Ruyter, N o o r d w ij k (aftr.), H. C. van Velzen, Poeldijk (aftr.), J. E. van Dalen, Hillegers- berg en mej. A. E. M. Jimgerhans, Rotter dam. Tot voorzitter werd gekozen dr. Klasens. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. ONTSLAG GENERAAL-MAJOOR v. d. AKKER. Als eerelid van de V. O. K. L. Het secretariaat van de Vereeniging van Officieren der Kon. Landmacht deelt mede: Sommige bladen hebben een bericht op genomen nopens het door het hoofdbestuur van de Ver. van Officieren der Kon. Land macht aan bovengenoemd eerelid der ver eeniging verleend ontslag op grond'van het feit, dat de generaal-majoor v. cL Akker lid is van een voor militairen verboden vereeniging. In enkele gevallen is het daar bij voorgesteld, alsof genoemde opperoffi- cier deswege zou zijn geroyeerd. Nu ook in den open brief van den gewe zen opperbevelhebber van land- en zee macht het standpunt van het hoofdbestuur niet juist wórdt weergegeven, meenen wij niet te mogen nalaten, onze zienswijze hier omtrent te publiceeren. Het eerelid van de V. O. K. L. de gene raal-majoor b.d. E. H. v. d. Akker, is eeni- gen tijd nadat hem dat eerelidmaatschap was aangeboden, lid geworden van een voor militairen verboden vereeniging. Dit was ons hoofdbestuur niet bekend; het hoofd bestuur kreeg hiervan kennis, doordat de generaal-majoor v. d. Akker voorkwam op de candidatenlijst voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Aan dan generaal is toen langs vertrouwelij ken weg verzocht als eere-lid te bedanken, hetgeen door hem is geweigerd. Eenstemmig zijn de leden van het hoofd bestuur van oordeel, dat het strijdig is met den aard en het wezen van de krijgstucht, wanneer een vereeniging van actiefdienen- de officieren een officdeelen band (i.c. van het eere-lidmaatschap), onderhoudt met iemand, die lid is van een voor militairen verboden vereeniging. Alleen deze opvat ting lag ten grondslag aan het door het hoofdbestuur genomen besluit. Als gevolg van deze opvatting heeft het hoofdbestuur op grond van art. 18 onzer statuten, waarin het hoofdbestuur wordt opgedragen, in niet voorziene gevallen een beslissing te nemen, aan generaal-majoor v. <L Akker ontslag verleend als eere-lid. Het royement of oneervol ontslag is ge regeld in art. 7 van onze statuten. Dit ar tikel verklaarde het hoofdbestuur op dit geval niet van toepassing. Aangezien dus het hoofdbestuur dus uitdrukkelijk te ken nen gaf, dat het ontslag niet is verleend als royement, de vorm, waarin een vereeniging oneervol ontslag verleent, kan redelijker wijze aan het verleenen van dit ontslag geen andere beteeken is worden gehecht dan die van een eervol ontslag. Het hoofdbestuur heeft dus enkel dat gene gedaan, wat logisch voortvloeit uit de bijzondere positie, welke een vereeniging van actiefdienende officieren inneemt als gevolg van het feit, dat officieren niet alleen zijn onderworpen aan de krijgstucht maar tevens verplicht zijn in alles wat het hand haven van de orders van de overheid be treft, ook naar den geest, het voorbeeld te geven. Deze beslissing staat noch met politiek, noch met een waardeering van den persoon van den generaal v. d. Akker in eenig ver band. Prof. dr. J. W. van Wijhe. t In den ouderdom van 79 jaar is in het diaconessenhuis te Groningen, waar hij den laatsten tijd verpleegd word, overleden prof. dr. J. W. van Wijhe, oud-hoogleeraar in de anatomie aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Boter-noteering. De commissienoteermg var. Nederland- scbe boter is vastgesteld op 34 cent per K.G. EXPORTPOSITIE DER BOTER. Verhooging van het mengpercentage van boter in margarine. De exportpositie van onze boter heeft gedurende de afgeloopen weken een wij ziging in ongunstigen zin ondergaan, ten gevolge waarvan de commissienoteermg terugliep. De productie beweegt zich nog in stijgende lijn en heeft haar toppunt blijkbaar nog niet bereikt. Onder deze omstandigheden is een ver hooging van het mengpercentage van boter in de margarine thans noodzakelijk. Besloten is om met ingang van 6 Mei as. bedoeld percentage te verhoogen van vijftien tot vijf en twintig procent. BENOEMING VAN EEN HOOGLEERAAR AAN DE AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT. Verschillende stemmingen. Na een langdurige besloten zitting werd gisteravond om elf uur de raadsvergade ring weer openbaar. Aan de orde kwam een aantal benoemin gen, Onder deze was de benoeming van een buitengewoon hoogleer aar in de alge- meene godsdienstgeschiedenis en de ge schiedenis van den Israëlitischen gods dienst. Voorgedragen was prof. dr. H. Th. Obbink, te Utrecht. Van de 39 uitgebrachte stemmen kreeg prof. Obbink 11 stemmen, dx. A. de Buck uit Leiden (lector in de aegyptologie) 16 stemmen en prof. G. A. van den Bergh van Eysinga 12 stemmen. 'Een nieuwe vrije stemming volgde. Hier bij verkreeg prof. Obbink 12 stemmen, dr. De Buck 12 stemmen en prof. van den Bergh van Eysinga 15 stemmen. Thans moest uitgemaakt worden wie met prof. van Eysinga in herstemming zou komen. Bij deze stemming kreeg prof. -Obbink 20 stemmen en dr. De Buck 19 stemmen. Een herstemming moest dus plaats hebben tus- schen prof. Obbink en prof. van den Bergh van Eysinga. Bij deze herstemming kreeg prof. Ob bink 14 stemmen en prof. van den Bergh van Eysinga 24 stemmen, zoodat prof. G. A. van den Bergh van Eysinga, die bijzon der hoogleeraar te Utrecht is, benoemd is. ST. AUGUSTINUSVEREENIGING. Sombere perspectieven voor den onderwijzer. Gisteren hield de Diocesane Vereeniging „St. Augustinus", vereeniging van R. K. Onderwijzers in het bisdom Haarlem, haar 43ste algemeene vergadering in de Turn zaal van den Dierentuin te Den Haag. Na een gezongen H. Mis in de kerk van de H.H. Antonius en Lode wijk (Boschkant) werd te ongeveer 11 uur de vergadering ge opend, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer H. G. de Boer. In zijn openingswoord wees de voorat ter op de sombere perspectieven voor de onderwijzers, waarvan een groot aantal is voorbestemd om uit hun betrekking te wor den ontslagen. Volgens een mededeeling van den Minister, zal het aantal wachtgel ders de drie-duizend verre overschrijden. Bovendien zullen de salarissen weer een belangrijke vermindering ondergaan, ter wijl het gerucht gaat, dat het bezit van hoofd- en bij-akte niet meer voor belooning in aanmerking zal komen. Als lichtpunt noemde spr., dat het gevaar voor herclassificatie voorloopig schijnt te zijn afgewend. Spr. meende, dat de staat verantwoor delijk is voor het feit, dat het aantal werk- looze onderwijzers zoo groot is, daar de regeering heeft nagelaten de opleiding tij dig te reguleeren. Daarom vroeg spr. zich af, of de zorg voor de werklooze onderwij zers geheel aan het particuliere initiatief moet worden overgelaten en of de regee ring, die millioenen uitgeeft voor werkloo- zensteun, ook niet enkele duizenden voor de werklooze onderwijzers kan bestem men. Het probleem van de samenwerking tus- schen schoolbesturen en de vereeniging be gint een oplossing te krijgen. Ook ten dezen wint de ordeningsgedachte veld. In dit ver band werd dank gebracht aan mgr. dr. Ver hoeven voor diens medewerking. Spr. wees vervolgens op het gevaar, dat de bijzondere school bedréigt van de zijde van het Nationaal Socialisme, waarvan de consequentie noodzakelijkerwijs moet zijn de eenheidsschool. Vooral onze jongere ge neratie zal goed doen, den schoolstrijd van vroeger niet achteloos voorbij te gaan en de dingen van het heden te zien in het licht van het verleden. Dan zal de vrijheid van het heden ge waardeerd worden als een groot goed, waar voor tenslotte offers zullen gebracht moe ten worden, het offer vooral van parate strijdvaardigheid. Het voorstel, om den heer Brugman we gens zijn bijzondere verdiensten voor de katholieke onderwijzers-organisatie tot eere-lid te benoemen, werd met daverend applaus aangenomen. De overleden leden werdn herdacht en voor hun zielerust werd gebeden. Tot lid van het hoofdbestuur werd her kozen de heer Th. Remmers waal; tot lid van de St. Alfonsus-commissie mej. C. Bakker; tot lid van de O. F.-commissie de heer R. Dhont en tot leden van den Raad van Beheer van de O. I. Z. en het O. F. werden gekozen de heeren W J. Speller, G. P. Damman en J. A. Haakman. De heer P. Nowee zag zich herkozen als lid van de Commissie voor Jeugdlecteur. Het voorstel om den heer H. G. de Boer aan te wijzen als gewoon lid van het hoofdbestuur, werd aangenomen. Uitvoerige bespreking had plaats over de „liturgische zang" op de lagere school. Besloten werd het rhythmisch systeem van Solesmes, dat door de Sint Gregorius- vereeniging wordt gepropageerd, te vol gen. „Msbd." DE NOODLOTTIGE UITDROGING VAN ONZE DUINEN. „Het water". „Wee, wee het oord dat gij veracht! Daar is woestijn. Waar gij de oorden in liefde omhelst, Daar baren zij welvaart en schoonheid" Camera Obscura van Hildebrand. Men schrijft aan de „N. R. CrL": Reeds sedert vele jaren worden de dui nen in Zuid- en Noord-Holland droger en droger, omdat het grondwater steeds blijft dalen, dikwijls in hooge mate ten nadeele van verschillende cultuurgewassen. Be halve aardbeien en groenten, gelijk die in de omstreken van Beverwijk worden ge teeld, hebben inzonderheid de hyacinthen, tulpen e.a. bolgewassen, waarvoor de la ger gelegen gedeelten van onze duinen en de aan den duitvoet gelegen gronden nu eenmaal een bijzondere geschiktheid be zitten, van de uitdroging te lijden. Neder land is nog altijd in de gelegenheid, zelfs in deze tijden, voor ettelijke millioenen guldens 'sjaars aan deze kostbare bollen te exporteeren. De voortdurende daling van den grondwaterstand dreigt vooral voor de hyacinthen, waarvan de loonende cultuur aan een bepaalden grondwater stand gebonden is; zakt deze te laag, dan is het gedaan met deze cultuur, waarvoor Nederland al sedert eeuwen wijd en zijd een zoo groote vermaardheid bezit. Verschillende oorzaken werken aan de verlaging van het grondwater mede, zoo als: wateronttrekking ten behoeve van drinkwater-voorziening en van groote in dustrieën; het afgraven van duinen soms gepaard gaande met het tot stand brengen van kanalen voor den afvoer van het zand; het uit den aard der zaak lage peil waar op de waterstand in de nabij gelegen pol ders wordt gehouden, waardoor een ster ke afvloeiing uit de duinen naar dit pol dergebied plaats vindt; ook de droogtepe riode der laatste paar jaren heeft stelling de verlaging van den grondwaterstand in de hand gewerkt. In verschillende streken hebben de kwee kers zich met klachten tot him organisaties gewend, en in Castricum, Wijk aan Zee en Heemskerk is een comité van actie ge vormd, onder leiding der Jieeren Sinnige en Tromp. Men heeft zich ook tot de re geering gericht en op grond daarvan wordt door een nog niet lang geleden ingestelde commissie Lz. wateronttrekking aan den Bodem een onderzoek te Bennebroek inge steld naar de oorzaken van de waterstands- verlaging en naar de wijze, waarop dit euvel het best zal kunnen worden verhol pen. Eenige dagen geleden had in Castricum een samenkomst plaats van verschillende autoriteiten met het comité van actie; ook werd een voorloopig onderzoek op het ter rein ingesteld. Een en ander stond onder leiding van den voorzitter van bovenver melde commissie, den heer E. D. van Dis sel te Utrecht; o.m. waren aanwezig de heeren J. G. Hazeloo, tuinbouwconsulent te Alkmaar, Valkering, ondervoorzitter van de Alg. Vereeniging voor Bloembollen teelt, dr. Hiss ink, bodemkundige te Gro ningen, alsmede de directeuren van de Rijksinstituten voor drinkwatervoorzie ning en voor ontwatering te 's-Gravan- hage. De kweekers en tuinders in de betrok ken streek hopen vurig, dat de commissie spoedig er in slagen zal de noodige middelen te vinden, om aan de uitdorring, waardoor zulk een groot gebied wordt on vruchtbaar gemaakt, een einde te maken. Er is: periculum in mora! Moge de commissie bij haren arbeid, die verre van gemakkelijk is, in dezen den on- misbaren steun erlangen van het Pro vinciaal Bestuur in Noord-Holland en van de regeering! Jaarvergadering Ned. R.K. Hanzebond van Slagerspatroons. De Ned. R.-K. Hanzebond van Slagers- patroons zal zijn Zeventiende algemeene Jaarvergadering houden op Dinsdag 14 en Woensdag 15 Mei as. in het „Vereeni- gingsgebouw", Stationsplein 10 te Rotter dam. De vergadering vangt aan om 12 uur. De ontvangende afdeeling heeft bij deze gelegenheid een vaktentoonstelling be legd, die in hetzelfde gebouw wordt ge houden en heeft in samenwerking met de Vereenigde Rotterdamsche Slagers boven dien een nationale Slagersvakwedstrijd ge organiseerd, waarvoor reeds vele inschrij vingen zijn binnengekomen. Van groot belang zullen tijdens deze ver gadering de besprekingen zijn terzake de ordening en saneering van het vleesch- en vleeschwarenbedrijf ins ons land. Panorama te Amsterdam wordt gesloopt. In een vergadering van den gemeente raad van Amsterdam is de voordracht van B. en W. tot het doen sloopen van het Pa noramagebouw te Amsterdam zonder hoof delijke stemming aangenomen. Invoerrecht op vleesch. De prijscourant op versch cn gekoeld in gevoerd vleesch is vastgesteld op 45 voor rund- en ƒ40 voor paard en vleesch, zoodat het invoerrecht in Mei zal bedragen resp. 9 en 5 per 100 kg. bruto. Nieuwe Kerk te Roosendaal. Ten kantore van het architecten-bureau Sturm te Roosendaal had de onderhandsche aanbesteding plaats van het bouwen van een nieuwe R. K. kerk met toren, sacristie en pastorie, voor rekening van het R. K. Kerkbestuur van de H. Hart-parochie te Roosendaal, onder architectuur van de heeren F. B. Sturm, ir. L. F. A. Sturm b.i. en ir. J. A. v. d. Laan b.i. Vijf biljetten werden ingeleverd. Laagste inschrijver was C. Buckens, Princenhage, voor 92.945, en op een na laagste fa. Gebr. Dekkers, Roo sendaal, voor 92.980, met dus slechts 35 verschil. K.J.V.-MEISJES IN ROME. De Romeinsche correspondent van „de I Tijd" seint d.d. 25 April: Hedenochtend hebben de leden van de K. J. V. hun Romeinsch verblijf ingezet met een H. Mis in den St. Pieter, opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen. Na de H. Mis bezichtigden de verschil lende groepen den St. Pieter. In den namiddag werd per autocars een bezoek aan verschillende deelen van de stad gebracht, waarna om zes uur een Lof werd gehouden in de St Ignatiuskerk, die fraai versierd was. j Hier hield prof. Troanp S. J„ professor aan de Gregoriaansche Universiteit, een predica/tie over de drie heiligen in wier i midden men zich bevond: de H. H. Aloysius, Joannes Berchmans en Bellanminus, waar van hij hun voorbeeld in de deugdbeoefe ning in het licht stelde en de betrekkingen van den H. Joannes Berchmans en den H. Bellarminus tot Nederland wist in te vlech ten. Na de preek betrad Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, vooraf gegaan door een rij van Nederlandsche geestelijken en vergezeld van Mgr. J. Olav Smit en van Mgr. B. Eras, het altaar, terwijl reotor De Lou op het nieuwe orgel gewijde muziek speelde. Zaterdagavond om 19.20 uur zal Radio Vaticana op golflengte 50.26 M. een Neder landsche vertaling uitzenden van de toe spraak, welke Z. H. de Paus dien avond bij de audiëntie van de leden van de K. J. V. zal houden. SPORT LAWNTENNIS VINES KAMPIOEN VAN ITALIA. Palmieri in de finale geslagen. De hoop der Italianen, dat het heeren- enkelspel in de internationale kampioen schappen van Italië een Italiaansche over winning zou opleveren, is niet in vervulling gegaan. In de finale heeft de jonge Amerikaan Vines een verrassende 63, 108, 97 overwinning op den Italiaan Palmieri be haald. z CRICKET. „ROOD WIT". Naast de onlangs opgericht tennisclub voor dames is Rood Wit wederom een af deeling rijker geworden. Ook de mooie cricketsport zal dezen zomer beoefend wor den. De nieuwe afdeeling telt reeds een 16- tal leden en de gekozen Technische Com missie is een waarborg, dat cricket het bij Rood Wit best zal doen. Cricketliefhebbers kunnen zich aanmelden en kunnen inlich tingen verkrijgen aan het secretariaat Deutzstraat 3, Oegstgeest. In de tennisclub is nog plaats voor eenige dames. De oefentijden zijn Maandagavond vanaf 6 uur, Woensdag- en Zaterdagmid dag van 26 uur. De kosten bedragen 6.benevens zorg voor ballen. Er wordt gespeeld op de banen aan den Wassenaar- schen weg vóór de fabriek van v. d. Berg Gerzon. De oefeningen beginnen 1 Mei. Aanmelden bij Mej. L. Noordman, Haag- weg 59. HOCKEY INTERNATIONALE HOCKEY- TO URN OOI TE BRUSSEL. De indeeling en het programma. Naar bekend is vindt van 4 tot en met 11 Mei as. ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling te Brussel, aldaar een be langrijk internationaal hockeytournooi plaats, waaraan ook Nederland zal deel nemen. Naar wij vernemen heeft men de ingeschreven landen als volgt in groepen verdeeld: Groep I: Britsche Internationaals, België, Spanje en Oostenrijk. Groep II: Duitschland, Nederland, Frank rijk en Zwitserland. Het programma is, aan de hand van deze indeeling, als volgt samengesteld: Zaterdag 4 Mei. 3 uur: NederlandZwitserland. 4.30 uur: BelgiëSpanje. 6 uur: DuitschlandFrankrijk. Zondag 5 Mei. 3 uur: SpanjeOostenrijk. 4.30 uur: Britsche InternationaalsBelgië 6 uur: NederlandDuitschland. Maandag 6 Mei. 4.30 uur: FrankrijkZwitserland. 6 uur: OostenrijkBritsche Intern. Dinsdag 7 Mei. 4.30 uur: ZwitserlandDuitschland. 6 uur: FrankrijkNederland. Woensdag 8 Mei. 4.30 uur: Britsche Intern.Spanje. 6 uur: BelgiëOostenrijk. Donderdag 9 Mei is een rustdag. Vrijdag 10 Mei. Om 4.30 uur vindt de eerste halve eind strijd plaats, n.l. nummer 1 van groep I speelt tegen nummer 2 van groep H. Deze ontmoeting wordt gevolgd door de tweede halve finale tusschen nummer 2 van groep I en nummer 1 van groep n. Op Zaterdag 11 Mei vindt om 3.30 uur de ontmoeting plaats voor den 3en en 4en prijs, terwijl om 5 uur de eindstrijd wordt gespeeld. LEIDEN. PROF. DR. S. E. DE JONGH, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". As. Zondag houdt bovengenoemde ver eeniging voor de competitie, voor A, B en C.-klasse, een sprintwedstrijd over 500 me ter. Vertrek vanaf het clublokaal, Steen straat 27, om 9 uur precies. Zondagmiddag zullen de leden A. Collee en R. Riethoven deelnemen aan de voor wedstrijden voor amateurs op de wieler baan te Heemstede. ZWEMMEN JENNY KASTEIN IN DENEMARKEN. Jenny Kastein van de H. D. Z. te Am sterdam heeft gisteravond te Aarhus ge zwommen. Zij kwam uit in het nummer 400 Meter schoolslag. Zij eindigde als der de in den tijd van 6 m. 52.3 s. achter mej. Christensen, die een tijd maakte van 6 m. 50.3 sec. en mej. Nielsen, wier tijd .6 min. 52.2 sec. bedroeg, RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Leidsche kantonrechter heeft den autobestuurder L. D., ter zake van over treding der Motor- en Rij wiel wet veroor deeld tot 15.subs. 10 dagen. D. had te Leiden op 14 Februari van het vorige jaar met een door hem bestuurden auto op den hoek van den Morschsingel en den Sta tionsweg aldaar links van den weg ge reden en was daardoor in aanrijding geko men met een wielrijdster. D. was niet ver schenen. Het O. M. vroeg bevestiging van het gewezen vonnis. Uitspraak 9 Mei as. De 25-jarige melkbezorger A. W. L. uit Stompwijk stond in hooger beroep te recht van een vonnis van den Delftschen Kantonrechter, die hem ter zake van over treding van de wapenwet veroordeeld heeft tot 25.subs. 10 dagen met vernietiging van het in beslag genomen geweer. Tegen over de verklaringen van den Rijksveld wachter en een brugwachter ter plaatse hield L. vol, dat hij niet in het bezit van het geweer geweest is. „Dan zult ge er wel niets op tegen hebben, dat het vernietigd wordt", merkte de president op. Het O. M. vroeg bevestiging van het vonnis a quo. Uitspraak 9 Mei a.s. De koopman J. Ph. van den B., trit Stompwijk was in hooger beroep geko men van een vonnis van den Kantonrech ter te Delft, die hem wegens overtreding der vleeschkeuringswet veroordeelde tot 100.subs. 100 dagen hechtenis. Ver dachte had nl. een niet gekeurd schaap aan een Haagschen slager afgeleverd, hetgeen hij aanvankelijk ontkend had, doch na verhoor van den eerste getuige legde hij het hoofd in den schoot en beleed schuld, daaraan het verzoek toevoegende om met het oog op de slechte tijden de boete aan merkelijk lager te stellen. „Het is mijn brood", zeide verdachte. „En het is ander mans dood" riposteerde Mr. v. d. Boom. Naar de president opmerkte behoorde ver dachte tot de gevaarlijke personen uit de omgeving van Den Haag, die het op de maag van de Hagenaars gemunt hebben. Re kening houdende met 's mans berouw vroeg de officier thans oplegging van een geld boete van 50.subs. 50 dagen. Vonnis 9 Mei as. In de zaak van den chauffeur P. van L. uit Leiderdorp, die door den Kantonrech ter te Leiden wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 15.subs. 10 dagen, vroeg de officier na getuigenverhoor bevestiging van het von nis. Verdachte was in Maart van het vorig jaar met een door hem bestuurden vracht auto op den Hoogen Rijndijk plotseling naar links uitgeweken, waardoor een achter hem rijdende auto tegen hem opbotste. Uitspraak 9 Mei as.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5